Roy Schuiten plaatste zich met moeite voor halve finale Hennie Kuiper te laat aangemeld voor WK I Regelrechte afgang achtervolgingsploeg Gabi Minneboo afgestapt ZILVER VOOR MATHIEU PRONK 9 ’IE WK wielrennen 13 19 7 8 SPORT AUGUSTUS ZATERDAG 1 9 12 l ■L i de te1* »s. Keetie van Oosten SCH nt. Onthutsend Oostduitser op iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw doping betrapt in J OPLEVING IN i -p.p. PROFRONDE -p.p. -p.p. Wereldtijd van Herman Ponsteen - pp -p.p. (Van onze speciale verslaggever) -p.p. -p.p. -p.p. lems in de Herman Ponsteen: verrassend optreden tijdens kwalificaties in München krant! gen I in (Van onze speciale verslaggever) -p.p vntle. Per« door Peter Heerkens v irlem 3RES MÜNCHEN. Het eerste prof seizoen van de Twentse wielrenner Herman Pon steen, dreigde enkele weken geleden to taal te mislukken toen de KNWl' hem niet naar het wereldkampioenschap achter volging wilde afvaardigen. Zijn tweede plaats in het nationale titeltoernooi (10 seconden langzamer dan winnaar Roy Schuiten) vond de wielerbond een te zwakke basis. En voor de in het baanrij- den gespecialiseerde Ponsteen, die in de wegkoersen zijn naam als beroepsrenner niet kon bevestigen, was dat een rampza lige beslissing. „Dat gaat me”, becijferde hij, „aan contracten deze winter zeker dertig mille kosten". Hoe Mathieu Pronk er uiteindelijk vrij simpel in slaagde als enige van de zes overgebleven coureurs in dezelfde ronde te blijven als de nieuwe wereldkampioen, heeft Minneboo uitsluitend van horen zeg gen. Op de massagetafel zocht hij op dat moment vergeefs naar een verklaring voor zijn zwakke optreden. „Ik had niet eens de macht om over Van Meel heen te gaan. Toen ik het toch probeerde en meteen van Offcieel te laat dus, maar gezien de ach- 1 tergronden van Kuipers toevoeging aan de Nederlandse ploeg zal de internationale federatie (UCI) bekijken of er sprake kan zijn van clementie. De met zoveel ophef door de Japanse krachttoer een onvermijdelijk spoor legde naar wat er rond zijn wereldkampioen- schapuitzending gebeurde. (Van onze speciale verslaggever) MÜNCHEN. Waar de KNWU-offici- als in München bijna vergoeilijkend spra ken van een „fikse tegenvaller”, noemde baaneoach Frans Mahn het optreden van het achtervolgingskwartet zonder omwe gen een „regelrechte afgang". Op de dag, de derde van het mondiale titelgevecht op de baan, waarop de overige Nederlandse deelnemers zich louter in positieve zin onderscheidden, beleefde de inmiddels meer dan ooit omstreden baaneoach het zoveelste dieptepunt in zijn loopbaan als bondstrainer. Ploegleider Willy Jossart van de oranje- truidrager Daniel Willems trok dat op zijn fatsoen. Per slot van rekening was zijn formatie de enige die gedwongen was ver dedigend te koersen, en de omerking van De Vries voelde hij als een mobilisatie van alle krachten tegen hem. „Ik heb nog nooit meegemaakt dat een koersdirecteur zich zo met het wedstrijdverloop bemoeit”, he kelde hij de houding van De Vries. Toen bleek dat de jeugdige Willems inderdaad zijn trui verloor door de felle aanvallen van alle formaties, smeet Jossart de hand doek in de ring. Meer uit woede dan uit onmacht. Nico de Vries, die zijn geluk van het aantrekkelijke koersverloop niet opkon en het prijzengeld voor de ploegen verdubbel de, antwoordde op de uitval van Jossart met de mededeling: „Als ik dat niet doe, gaan alle koersen in Europa kapot”. De wedstrijd van Maastricht naar Ze venbergen kreeg overigens wel een grillig karakter. Met de talentvolle Johan van de Velde van de ploeg van Peter Post als ritwinnaar en de 25-jarige Etienne van der Helst uit de formatie van Eddy Merckx als nieuwe leider. Alleen Willems en zijn ploegmaten voelden zich verraden. Dat er een andere wedstrijd te zien zou zijn dan de dagen tevoren, werd al vanuit het ver trek duidelijk. In het peloton was het erg onrustig en er werd enorm vaak gedemar reerd. Daardoor ging het tempo snel om hoog en de eerste 50 kilometer bleef dat zo. Er werd daarna wat gas terug genomen, maar bij Hilvarenbeek kwam het spel op nieuw op de wagen. Even voorbij Tilburg kwamen vijf renners voorop: Joop Zoete melk, Johan van de Velde, Adrie van Hou- welingen, Rudy Pevenage en Etienne van der Helst Die verkapte kritiek op de baaneoach wilde Van Egmond echter niet als een beslissend facet aanvoeren voor de roem loze aftocht van de achtervolgingsploeg. „Gaan we op deze manier door”, erkende ook Möhlman, „dan hoeven we de komen de jaren nergens op te rekenen. Wil je op dit onderdeel tot de top behoren, dan zul je toch minimaal een half jaar als ploeg moe ten trainen. Maar het geld en het wegfiet sen speelt bij ons nu eenmaal een erg belangrijke rol. En daar hebben ze in de Oostbloklanden nu eenmaal geen last van.” De tijd van de Oostduitsers was er dan ook naar. Het gestroomlijnde kwartet Win- kler-Mortag-Haueisen-Wiegand spotte an dermaal met alle wetten van de logica en zette een tijd neer (4.17.97), waarmee zij maar liefst zeven seconden onder het we reldrecord van de Italianen bleef. Slechts de Zwitsers en de Russen konden die fabu leuze chrono enigszins benaderen, maar zullen de vier Oostduitsers niet de voet dwars kunnen zetten op weg naar de derde wereldtitel. Dat recht is in München voorbehouden aan de Tsjech Anton Tkac, die de gedood verfde sprintkampioen Emanuel Raasch in twee ritten terugwees. Het brons ging naar WK-debutant Christian Dresscher. (Van onze sportredactie) ZEVENBERGEN. Een boeiend koers verloop, een nieuwe leider en een fikse ruzie tussen een ploegleider en de koersdi recteur. De Proftour Nederland beleefde vrijdag in de rit van Maastricht naar Zevenbergen een flinke opleving. Nico de Vries, directeur van de etappewedstrijd, eiste de eer van die face-lift voor zich op. ’s Morgens voor het vertrek had hij alle ploegleiders vermanend toegesproken. „Jullie moeten aanvallen, want anders zoek je voor mij maar een ander”, flapte hij eruit. Bij monde van delegatiechef Ingo Huls berg, de secretaris-generaal van het minis terie voor sportzaken in Oost-Duitsland, heeft de ploegleiding inmiddels Durpisch’ gebruik van efedrine toegegeven. Tegelij kertijd distantieerden de Oostduitsers zich volledig van de hele affaire, omdat de met een Tsjechische arts getrouwde Durpisch zich zou onttrekken aan de medische bege leiding en volledig zijn eigen gang gaat. Een redelijke formatie, maar theoretisch gedoemd om te mislukken. Pevenage ver dedigde de trui van Willems, Van de Velde moest rekening houden met de tweede plaats van zijn ploegmaat Aad van den Hoek en Zoetemelk had zijn knecht Leo van Vliet eveneens op de gedeelde tweede plaats staan. Toch pakte het vijftal binnen 10 km 2 minuten voorpsrong. Weliswaar hielden Pevenage en Van der Velde zich aan de opdracht, maar Zoetemelk leek zich volstrekt niet te bekommeren om de klassering van zijn ploeggenoot. Mede door de inspanningen van Zoete melk, werd Van der Helst latjsr in het oranje gehesen. „Hij is een geweldige steun voor me geweest”, zei de latere lei der. Interessant voor Nederland blijft nu nog slechts de vraag wie van het tweetal in het Oranje-onderonsje de wereldtitel voor zich zal opeisen. Indrukwekkend was de manier waarop Keetie van Oosten in haar kwalificatierit de zesvoudige wereldkampioene Tamara Garkuchina inliep en bovendien de 3000 meter aflegde in een tijd, die niet alleen 13 seconden onder haar persoonlijke record lag, maar met welke chrono (3.49.54)zij het van 1974 daterende wereldrecord van Gar kuchina met drie seconden omlaag bracht. In haar tweede rit deed de Zeeuwse het nogeens dunnetjes over. Na iets meer dan twee minuten had Keetie van Oosten de Belgische Nicole van Den Broeck reeds achterhaald en haar tijd (3.52.32) was an dermaal van superieur gehalte. Met die tijden stelde Keetie van Oosten nadrukkelijk haar kandidatuur voor de wereldtitel, in de finale waarvoor ze onver mijdelijk zal stoten op Anne Riemersma. Onlangs bij het nationale titelgevecht be roofde de Friezin Keetie van Oosten van een nationale titel, hetgeen toen tot de nodige irritatie leidde, omdat de Zeeuwse, in tegenstelling tot Anne Riemersma, niet was gestoken in het aërodynamische pak. De tijden die de zilveren medaillewinnares van Venezuela in München scoorde (res pectievelijk 3.51.30 en 3.55,32, waarmee zij haar persoonlijke toptijd van 3.59 even eens aanzienlijk verbeterde) bieden ver moedelijk net onvoldoende perspectief op de wereldtitel, maar vormen wel degeijk een garantie voor een uiterst boeiend twee gevecht. uw Herman Ponsteen ontkende dat echter nadrukkelijk. „Die hele kwestie heeft er niets mee te maken”, sprak hij bits, in elk geval kon de Twentenaar niet ontkennen dat zijn wereldprestatie in München ook voor hem een grote verrassing was. Uitein delijk had hij een schema aangehouden dat in heel wat minder voorzag: 5.54 en zelfs die tijd bleek Ponsteen aanvankelijk nog te hoog gegrepen gevonden te hebben. „Mijn eigen keuze”, zei hij, „was 5.58-5.59, wat me voldoende leek om bij de laatste acht te komen. Tot een betere tijd achtte ik me voorlopig niet in staat, maar Frans Mahn die me coachte vond dat ik best een lager schema kon aanhouden”. (Van onze speciale verslaggever) MÜNCHEN. Norbert Durpisch, de donderdagnacht door zijn landgenoot Detlef Mache onttroonde wereldkampi oen op de individuele achtervolging, is positief bevonden bij het onderzoek naar stimulerende middelen. Ook de contra- expertise wees uit dat de Oostduitser in zijn slechts ternauwernood gewonnen rit uit de achtste finales tegen de Noor Iver sen efedrine heeft gebruikt. Dit bracht het urine-onderzoek aan het licht dat in Keulen werd verricht door oud-wielren- ner Manfred Donicher. Het goud en zilver op de individuele achtervolging bij de dames kan Nederland Aanvankelijk overwoog de Oostduitse ploegleiding nog protest aan te tekenen tegen de gang van zaken rond de controle, doch bij nader inzien werd daarvan afge zien. Ingevolge artikel 25 van het UCI- reglement wordt Durpisch nu voor een maand geschorst. Voor het eindklasse ment van de achtervolging heeft deze do- ping-affaire uitsluitend gevolgen voor de Oostduitser, die als zilveren-medaillewin- naar is gediskwalificeerd. irt irko- jnde ning iet u len’ tnte- Zonder een moment van verslapping, had Herman Ponsteen zich zo stevig op die tijd vastgebeten dat hij als beste van de 16 deelnemers naar de kwartfinales ging. In die strijd om een plaats bij de laatste vier plaatste Herman Ponsteen zich moei teloos in zijn wedstrijd tegen de Italiaan Dino Porrini die hij net als Ferdinand Bracke inliep. In tijd betaalde Ponsteen echter de tol voor zijn inspanning die no dig was om eerder op de dag zijn wereld prestatie te vestigen. Hij kwam uit op 6.01,46, de slechtste tijd van de kwartfina le, waardoor hij Roy Schuiten als maker van de beste tijd (5.54,04) zou moeten tref fen in de halve finales. De reglementen besparen landgenoten echter van dit soort confrontaties, hetgeen betekent dat Her man Ponsteen het moet opnemen tegen de maker van de tweede beste tijd, titelverde diger Gregor Braun. Roy Schuiten bereikte de selecte groep van de laatste vier na een moeizame start. In de kwalificatie tegen de op zijn aërody namische fiets rijdende Daniel Gisiger, kwam hij met 5.58,41 tot de vierde tijd. Een matige prestatie. „Ik was te nerveus, lichtte Schuiten toe. „Het is in die kwalifi catiewedstrijden met mij altijd hetzelfde: ik kan niet tegen die spanning”. Ten koste van Gunther Schumacher bereikte Schui ten, zoals verwacht, de halve finales, waar in hij Jean-Luc Vanden Broucke treft. Die selectie werd niet overleefd door Daniel Gisiger, voor wie de tegenstand van de regerend wereldkampioen Gregor Braun groter bleek dan het voordeel van zijn aërodynamische fiets. Gisiger werd zelfs ingelopen. Bij de laatste vier ontbreekt ook Knut Knudsen, die onverwacht van de deelne merslijst verdween, doordat hij tijdens een korte training vlak voor de wedstrijden werd aangereden door een auto en met lichte verwondingen in een ziekenhuis in München terechtkwam. wielerdelegatie bij de wereldkampioen schappen aangekondigde demonstratie van Keirin”, heeft in München weinig indruk gemaakt De Japanse bond had voor deze kennis making zeven specialisten naar Duitsland gestuurd die weliswaar wat aardige sprints lieten zien, maar met deze wed- strijdvorm toch niet konden verrassen Twee wedstrijden over zeven ronden (een zonder en een met gangmaking) brachten pas in de laatste ronde grote actie (wat in het laatste geval niet anders mocht), waar mee het koersbeeld veel leek op de vanuit de Europese zesdaagsen bekende afvel- koerssprints. Die situatie maakte duidelijk dat de spanning bij keirin" voornamelijk wordt opgeroepen door het gokelement De eerste aanwijzing voor het in alle opzichten onthutsend zwakke rijden van het achtervolgingsviertal kreeg Mahn reeds op de individuele poursuite met de deceptie-Möhlman. Zoals in het verleden wel meer gebeurde, raakte Mahn in ver twijfeling, wees daags voor de ploegenach- tervolging Hans Vonk aan als vervanger van Möhlman, maar besloot te elfder ure die mutatie alsnog ongedaan te maken. Nog minder vlekkeloos reed het kwartet echter daags daarop, met daarbij als grootste tegenvaller dat Hennie Stamsnij- der, die tot dan de veruit beste indruk had gemaakt, zich als zwakste van het viertal manifesteerde. Des te onbegrijpelijker was het daarom, dat Frans Mahn niet tijdens de race afweek van de oorspronke lijke afspraak om na elke halve ronde af te lossen Immers, telkens wanneer Van Eg mond of Schipper op kop kwamen, vloog het tempo omhoog, maar dat ging weer drastisch omlaag zodra Stamsnijder of Möhlman het kwartet aanvoerde. Van eni ge regelmaat was dan ook totaal geen sprake. Dick van Egmond betreurde het nader hand als geen ander, „omdat”, meende de Nijverdaller, „het zeker twee seconden zou hebben gescheeld wanneer Schipper en ik in de laatste kilometer een hele ronde op kop hadden gereden Maar de afspraak was nu eenmaal dat zoiets vanaf de kant zou worden aangegeven, maar dat teken van Mahn bleef achterwege”. MÜNCHEN. Gewend geraakt aan de gouden successenreeks van Gabi Minne boo, die zich in de voorbije drie jaren de veruit sterkste amateurstayer toonde, kreeg de zilveren en bronzen klassering van respectievelijk Mathieu Pronk en Martin Rietveld aanvankelijk minimale aandacht. Slechts weinige Nederlanders hadden halverwege de weinig opwinden de stayersfinale nog oog voor de verbeten strijd waarin het duo Pronk-Rietveld was gewikkeld met uiteindelijke wereldkam pioen Rainer Podlesch. Die aandacht werd volledig afgeleid door Gabi Minne boo, die kort daarvoor gangmaker Bruno Walrave niet meer had kunnen volgen en vervolgens gedesillusioneerd in de cata comben van de Olympische wielerpiste verdween. normaliter niet meer ontgaan. De over macht die Keetie van Oosten en Anne Riemersma zowel in de kwalificaties en als gisteravond in de kwartfinales aan de dag legden, degradeerden de concurrentie tot een groepje goedwillende figuranten. De wereldtijden die beide dames tot twee keer op het scorebord brachten, geven echter tegelijkertijd aan, dat het dameswielren- nen nog altijd in de kinderschoenen staat. MÜNCHEN. Volgens de letter van het reglement, kan Hennie Kuiper niet deel nemen aan het wereldkampioenschap wielrennen op de weg. De inschrijvings- termijn voor de wedstrijd op de Nürn- burgring verstreek namelijk donderdag avond en Hennie Kuiper werd door de KNWU vrijdagochtend officieel opgege ven. De vijf koplopers namen drieëneenhalve minuut voorsprong, die mede door de in spanningen van Van der Helst gehand haafd bleef tijdens de plaatselijke ronden in Zevenbergen. In de eindspurt flitste Johan van de Velde naar de ritzege. Van der Helst straalde. Hij heeft dit jaar nog geen wedstrijd gewonnen en kon de leider strui wel gebruiken. De beslissing over de eindzege in de Proftour is hiermee echter wel gevallen. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Johan van de Velde (Ned-Post) 211 km in 4.34.55 (met bon. 4.34.45), 2. Adrie van Houwelin- gen (Ned-Harings) z.t. (met bon. 4.34.50), 3. Rudy Pevenage (Bel-Jossart) z.t. (met bon. 4.34.52), 4. Joop Zoetemelk (Ned-Caput) 4.34.55, 5. Etienne van der Helst (Bel-Merckx) z.t., 6. Fons van Katwijk (Ned-De Loof) op 3.30, 7. Guido van Calster (Ned-Merckx), 8. Leo van Vliet (Ned- Caput), 9. Willy Planckaert (Bel-Merckx), 10. Piet van Katwijk (Ned-Post). Algemeen klassement: 1. Etienne van der Helst (Bel-Merckx) 22.12.18, 2. Johan van de Velde (Ned-Post) op 42 sec., 3. Rudy Pevenage (Bel-Jossart) op 0.50, 4. Joop Zoetemelk (Ned- Caput) op 0.56, 5. Daniel Willems (Bel-Jossart) op 2.33, 6. Guido van Calster (Bel-Merckx) op 2.38, 7. Leo van Vliet (Ned-Caput) z.t., 8. Aad van den Hoek (Ned-Post) z.t., 9. Willy Planckaert (Bel- Merckx) op 2.41, 10. Gerry Verlinden (Bel-Jos sart) z.t., 11. Gerrie Knetemann (Ned-Post) op 2.45, 12. Adrie van Houwelingen (Ned-Harings) op 2.48, 13. Jan Raas (Ned-Post) op 4.07, 14. Cees Priem (Ned-Post) op 4.09, 15. Johan van de Meer (Ned-Koopmans) op 4.17, 20 Didi Thurau (Wdl- Jossart) op 4.21, 38. Barry Hoban (GB-Caput) op 4.30, 51. Juergen Kraft (Wdl-Harings) op 8.03. Dagploegenklassement: 1. Merckx 13.51.45, 2. Harings z.t., 3. Caput z.t., 4. Post z.t., 5. Jossart z.t. Algemeen ploegenklassement. 1. Merckx 66.37.36, 2. Post 66.39.08 (95 punten), 3. Jossart z.t. (209), 4. Caput 66.40.49, 5. Harings 66.44.17 Puntenklassement: 1. Van Vliet 49 punten, 2. van Calster 44, 3. Willy Planckaert 43, 4. Van de Meer 37, 5. Van de Velde 32. Het is de tweede keer dat het thema doping bij een wereldkampioenschap wielrennen actueel is. Eerder was dat het geval in 1975 in Luik, toen het Poolse tandemduo Kocot-Kotlinski niet op de do pingcontrole verscheen en daarop de we reldtitel werd ontnomen. Uiteindelijk mocht Ponsteen na een vergadering waarin de wielerautoriteiten f over hun hart streken toch en de daar door ontstane kans om zich in de belang stelling te fietsen greep hij op sensationele wijze. In een schitterende race tegen de Belgische veteraan Ferdinand Bracke (twee keer wereldkampioen op dit onder deel en in 1967 met 48,934 kilometer uur- recordhouder) verbeterde hij tijdens de kwalificaties de beste wereldprestatie op dit nummer met maar liefst vijf seconden: 5.46,72, Ponsteens indrukwekkende krachtsexplosie kon echter niet tot offici eel wereldrecord worden verheven omdat de internationale reglementen voorschrij ven dat de renner daarvoor alleen in de baan gereden moet hebben. Zodoende bleef Ole Ritter, die in 1968 tijdens zijn voorbereiding op een geslaagde uur- recordaanval in Mexico 5.51,6 reed, eige naar van de eretitel. Waar de wielertop vol verbazing kennis nam van dit schitterende optreden, bleef Hermann Ponsteen die in een klap zijn marktwaarde opschroefde zelfs opval lend nuchter en kalm. „Dit had een paar jaar geleden moeten gebeuren, dan was ik tenminste eerder beroepsrenner geweest”, reageerde de Nijverdaller nogal onver wacht kil op zijn zo feestelijk aandoende uitslag. Die nogal merkwaardige aandoen de lakonieke houding, leek duidelijk een afweermiddel voor degenen die hem in zijn ogen na zijn verloren finale om het Nederlands kampioenschap onrecht aan deden. Zoals zijn hele imponerende Met de ondermaatse tijd van 4.29.37, die bij lange na niet toereikend was vooi' een plaats bij de laatste acht, zette de achter volgingsploeg in feite een traditie van de laatste jaren voort. Althans in zoverre, dat het toekomstbeeld ook op dit onderdeel weinig of geen perspectief meer biedt wan neer de Wielerunie op de oude voet door gaat. Maar zo mogelijk nog schrijnender dan de tijd was de klassering van het Oranje-kwartet, bestaande uit Geert Schipper, Dick van Egmond, Hennie Stamsnijder en (toch) Gerrit Möhlman, dat notabene nog voorrang moest verlenen aan een toch onbeduidende wielernatie als Nieuw-Zeeland. Bovendien was Tsjecho- slowakije, dat praktisch de volledige vier kilometer met drie man moest rijden, nog bijna drie seconden sneller „En dan te bedenken", verluchtte een hevig ontdane Frans Mahn, „dat ik er steeds van overtuigd was dat deze ploeg een tijd van 4.23 moest kunnen rijden Na de nationale kampioenschappen in Utrecht dacht ik op zeker moment zelfs dat het mogelijk moest zijn om bij de eerste vier te eindigen Ik heb dat nooit aan iemand durven zeggen, maar achteraf zeg ik nu, dat je ook te voorzichtig kunt zijn in je uitspraken Maai' voor wie de hele voor geschiedenis kent, is deze afgang onbegrij pelijk Nooit eerder had ik de beschikking over zes in beginsel toch uitstekende ach tervolgers en dan gebeurt dit" I de rui inuesi, naia tiei geen zm om uoor te gaan”. Die mededeling lokte de nodige reacties uit in het Nederlandse kamp. „Dat had", oordeelde stayerscoach Martin Wierstra „Gabi wel iets eerder kunnen laten mer ken, dat hij zo slecht reed”. Noppi Koch, de gangmaker van Pronk, was zelfs de me ning toegedaan, dat Nederland op die ma nier een wereldtitel heeft verspeeld. „Er was de afspraak gemaakt, dat Pronk in dienst van Minneboo zou rijden, maar wanneer hij wat eerder zijn gang had kunnen gaan, hadden we gemakkelijk een geslaagde aanval op Podlesch kunnen doen. Zo sterk reed die nou ook weer niet". Gabi Minneboo was nog niet uit de baan verdwenen of Pronk verhoogde onmiddel lijk het tempo, maar miste na alle inspan ningen die hij daarvoor in dienst van Min neboo had moeten leveren, de macht om de toppositie van Podlesch nog serieus in gevaar te brengen. De 33-jarige Duitser, die eerder nooit verder reikte dan twee keer zilver (1971 en 1973) en twee keer brons (1976 en 1977) trad daarmee in de voetsporen van zijn landgenoten Horst Gnas (wereldkampioen in 1971, ’72 en ’73) en Jean Breuer (’74) die hem als titelhou ders voorgingen. Gabi Minneboo: afgestapt. ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllilllilllllllllillllllltlllllllillllllH i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13