ta Keetie: goud Geen medaille voor Johan Heins n met nare OMSTREDEN WILTFANG e WERELDTITEL VOOR AMERIKAAN ROBERTS BEHAALDE GOUD OP WK bijsmaak •JB o ^1 1 •(Mm Wil Hartog viel uit in 500 cc Stoïcijns Te slap Terugval 16 17 19 7 8 MAAND AG 21 AUGUSTUS Door Piet Teeling Vreemd paard Het bezit van een nieuwe Weltmeister als opvolger van de verongelukte Hartwich Steenken deed alle ellende vergeten waarin de Westduitse ruitersport de afgelopen maanden werd gestort. In alle objecti viteit moet echter worden erkend dat de titel ge rechtvaardigd in zijn handen kwam Met slechts twee springfouten in negen loodzware parcoursen accen tueerde Wiltfang zijn kwaliteit. (Van een speciale verslaggever) AKEN. Het geluk liet Johan Heins ten slotte toch in de steek. Voor de Europese kampioen, die zaterdag niet zonder de steun van het fortuin de finale in het Akener Reitstadion was binnengedron gen, was geen medaille weggelegd. Ovaties rolden van de met 50.000 toeschouwers volgepakte tribunes toen Gerd Wiltfang met de door hem gevreesde Jet Run voor de vierde maal een foutloos parcours had volbracht. f (Van onze speciale verslaggever) Engeland in ontvangst. Teleurstellende prestatie schoonspringster De Frel o Zege tennisteam José de Frel: „Als er bij schoonspringen iets fout gaat kelder je snel.” enschap *uindigt Speedy Gerard et erop, igenaar) Speedy cies een arg (H. A. f, 3. Man- 53.60 trio eind van and een iets, een >nne van jopbaan prestatie et imago k geteis- oben ge- voor het *t op le- ierjarige en vast en bijna fators is een on- >etekend vens een antwoord op de kritiek die op de wisselformule viel te beluisteren. Ben Arts: „De vind het een slechte formule. Veel te zwaar voor de paarden, die te snel achter elkaar in actie moeten komen. Bo vendien speelt de geluksfactor een grote rol”. Gerd Wiltfang had een heel andere mening: „Ik voelde me niet zo prettig op Jet Run, maar tegen de formule heb ik geen bezwaar. Het parcours was soepel gebouwd en bovendien zijn de paarden die tot de eindstrijd doordringen alle goed getraind”. In de 32-jarige Gerd Wiltfang kreeg West-Duitsland een wereldkampioen die nogal een omstreden verleden heeft. Het talent van de bakkerszoon uit Stuhr bij Bremen, die na een opleiding in de zaak van zijn vader op 17-jarige leeftijd bij Alwin Schockemöhle terecht kwam naast hem stonden overigens nog twee leerlingen: Heins en Macken van de door een rugblessure op non-actief gestel de grote leermeester in de finale staat niet ter discussie, maar wel zijn aanpak van de ruitersport. Wiltfang kreeg inf 1972 een schorsing van enkele maanden opge legd door de Westduitse bond na barreren op het CHIO in Rotterdam en werd ook in 1975 voor enige tijd geschorst na minder fraaie handelingen. Enige argwaan lijkt dan ook op zijn plaats ten opzichte van Wiltfangs verkla ring dat Roman zaterdag, tijdens de twee- Vooral zondag was de Nederlandse af vaardiging oppermachtig. Alleen Thierry Stevaux, die onlangs in Nederland nog zeer succesvol was in de toernooienreeks van de satellite-circuit, kon de enkelspel- partij tegen Rolf Thung in winst omzetten: 6-4 3-6 6-3. Marion Dewitte en Jean-Pierre Richer zorgden voor het tweede Belgische winstpunt door Mariette Pakker en Mari an Laudin met 3-6 6-4 7-5 te verslaan. Regina Marsikova heeft voor de twee de achtereenvolgende keer de open Cana dese tennistitel veroverd. In Toronto ver sloeg de Tsjechische in de eindstrijd Virgi nia Ruzici uit Roemenië met 7-5 6-7 en 6-2. Marsikova had in de tweede set zes match- pu.nten, wist ze niet te benutten en verloor vervolgens in de tiebreak alsnog de set. Het had geen storende invloed op haar spel. In de derde beslissende set liep zij vrij gemakkelijk naar de hoofdprijs in het met 210.000 dollar gedoteerde tennistoernooi. de kwalificatieronde, geblesseerd was ge raakt, maar door een vakkundige behan deling toch fit aan de eindstrijd kon begin nen. Prof. Gerber van de dopingcommissie zou stellig graag in de stallen van de nieu we kampioen aanwezig zijn geweest. Wilt- fang zal in ieder geval niet met zijn 7-jarige Roman naar het deze week in Rotterdam te houden concours reizen. „Roman is na een zwaar seizoen vermoeid en is boven dien net een grote baby. Hij stoot zich nogal eens een keer. Tot de volgende zo mer kom ik niet meer met hem in toernooi en uit”. Met een vierde plaats voor Heins en zilver voor de landenequipe kon het Ne derlandse kwartet toch uitermate tevre den zijn over de balans van Aken. Nog nimmer reikte ons land in dit milieu zo hoog en daarmee werd de in Wenen begon nen opmars bevestigd. Johan Heins: „On danks de teleurstelling in de finale is dit kampioenschap voor ons een prachtig re sultaat geworden. Dat ik niet hoger ben gekomen, is voor mij geen ramp. Vandaag ben je keizer, morgen weer soldaat”. Een 15e plaats na de verplichte vijf spron gen veranderde in een 17e plaats na de vrije oefeningen op de 3 m-plank. En dat terwijl José de Frel precies hetzelfde pro gramma sprong waarmee ze vorig jaar bij de Europese kampioenschappen een zesde plaats had veroverd. „We hebben bewust de sprongen met een grotere moeilijk- heidsfactor uit het programma gelaten. Ook al omdat in de aanloop naar dit we reldkampioenschap duidelijk was gewor den, dat ik die sprongen niet op tijd onder de knie kon krijgen. We hebben in feite, mijn trainer Rob Voorbij en ik, op safe gewerkt. Maar je ziet de resultaten. Juist bij die „veilige” sprong ging het mis”, aldus José de Frel. Haar zweefsprong contra-gestrekt bij de verplichte figuren de derde verplichte sprong in Berlijn maakte al duidelijk dat José een plaats in de finale met de Amerikaanse olympisch kampioene Jane Chandler, de Europees kampioene en Rus sische tweede Irina Kalinina, en de Euto- pees jeugdkampioene Beate Rothe uit de DDR beter kon vergeten. „Ik hoopte op de vrije sprongen. Met een wat betere uitvoe- Ofschoon de zeslandenwedstrijd in Dort mund begin dit jaar een uitzondering vormde. Toen versloeg ik wel de Russische Kalinina nog en nu sta ik 16 plaatsen achter haar. Ik zit duidelijk in een periode van stilstand, en stilstand is nu eenmaal achteruitgang bij het schoonspringen”, al dus José De Frel: „Die hele voorbereiding op deze wereldkampioenschappen verliep slecht. Met matige tot middelmatige prestaties. „Zelfs de laatste sprong (anderhalve salto achterover gevolgd door een twee en een halve schroef) met een moeilijkheids- factor van 2,6 kwam slecht uit. Ik had gehoopt met die sprong nog drie plaatsen te klimmen waarmee ik het resultaat van Lia Molenaar tijdens de vorige wereld kampioenschappen in Cali zou hebben evenaard. Maar mijn afzet was te slap, ik kon me niet voldoende concentreren en inleven in dit grote toernooi. Ik vind het vreselijk jammer maar wat kan ik er nu nog aan doen?”, aldus de Haagse. De Nederlandse Suzuki-renner Boet van Duimen werd in de halve-literklasse acht ste met een achterstand van ruim één minuut op winnaar Virginio Ferrari uit Italië. Een voortreffelijke verrichting leverde ook de Zuidafrikaan Kork Ballington, reeds wereldkampioen in de 350 cc-klasse. De 26-jarige renner zegevierde met zijn Kawasaki met grote overmacht in de kwart-literklasse. Hij heeft in de competi tie om de wereldtitel een voorsprong van tien punten op de Australiër Gregg Hans ford, die op de „ring” tweede werd. Wil Hartog, die derde stond in de compe titie om het wereldkampioenschap, kwam halverwege de tweede ronde ten val. De Nederlander bleef ongedeerd, doch zijn motor brandde uit en moest de strijd sta ken. Dat maakte dat hij terugviel naar de vierde plaats omdat de Venezolaan John ny Cecotto, die tweede werd, juist één punt meer vergaarde dan de Nederlander. ADENAU. Kenny Roberts, twee we ken geleden in de regenrace op Silversto ne tot ieders verrassing tot winnaar uitge roepen, heeft zondag als eerste Ameri kaan een wereldtitel in de halve-literklas se veroverd. Hij slaagde er voor 100.000 toeschouwers op de Nürburgring in de Brit Barry Sheene, de enige man die hem nog van de titel af kon houden, achter zich te houden. Een derde plaats voor de 26- jarige renner uit Californië bracht hem in de Grote Prijs van West-Duitsland de wereldtitel. Sheene ging met een achter stand van 1,1 seconde als vierde over de streep. Het kleefband, waarmee deze kussentjes op de baan worden gehecht, kwam in het achterwiel van haar fiets terecht, waarop de jury het tweegevecht anderhalve ronde later afbrak. Op dat moment had Keetie; van Oosten een voorsprong van 1,86 se conde op Anne Riemersma. Die beslissing van de jury was voor Anne Riemersma, de zilveren medaille- winnares van vorig jaar in Venezuela, prompt aanleiding een protest in te dienen, nadat de jury had besloten de wedstrijd niet te laten overrijden. Openlijk betichtte de tegenwoordig in Nederhorst den Berg wonende Friezin Keetie van Oosten van opzet. „Dit was opzet. Keetie reed bewust over zo’n kussentje en schakelde mij op die manier uit voor de wereldtitel”. Conform de verwachtingen stond de ju ry d'appèl volledig achter de beslissing van de commissarissen, waarbij deze in stantie zich beriep op oneerlijke invloeden van buitenaf. En dat stond in dit geval gelijk aan pech, in welk geval het regle ment voorschrijft, dat bij materiaalpech in de laatste kilometer de rit niet wordt over gereden, maar de overwinning wordt toe gekend aan diegenen die op dat moment de leiding heeft. Voor Anne Riemersma, die Keetie van Oosten enkele weken gele den als eerste sinds 1966 onttroonde als nationaal kampioene, hetgeen ook toen reeds een onverkwikkelijk incident ople verde, bleef er vervolgens weinig anders over dan zich voor het tweede achtereen volgende jaar te laten huldigen als zilveren medaillewinnhres. indigt ge- ir Voorne I. Ostara. rio 28.10. oxberger ;r Queen, 2.10 kopp en nr. 9 ig werd aotische srsperde g, moest >te kop en werd pervuur dens de nent stil, n steeds ie ploeg ost. Vijf rs telden chipper, ;eiten en ging be- van het ste in de le vierde i: 1 Royal Red Star, 1.30 kopp BRUSSEL (ANP). Nederland heeft dit weekeinde de traditionele tennis in terlandwedstrijd tegen België, die werd gehouden op de banen van La Rasante in Brussel, met ruim verschil gewonnen. De einduitslag was 24-10, nadat de ontmoe ting zaterdag was afgesloten bij de stand 10-8. Xed-Post) up 13 sec., 4. Zoete- inn (Ned- -Post) op 8. Verlin- l-Post) op 2.51. 4.22,49, 2. :kaert 55 14. De onverwachte terugval in de klasse ring van Henk Nooren Anton Ebben was daarvoor met Jumbo Design driemaal in de fout gegaan en eindigde uiteindelijk als zestiende maakte de situatie voor Ne derland uiterst kritiek. David Broome móést een fout maken om Heins nog in een kansrijke positie te houden. En de anders zo feilloze Engelsman ging inderdaad aan het gewicht van de strijd ten onder. Eén onattentheid met Philco schiep voor Johan Heins de grote kans om zich als vier te plaatsen. Tóch was het bijna misgegaan. Een wan kelende muur bleef echter intact. „Het geluk is met de dommen”, wilde Heins later relativeren, nadat ook in de allesbes- lissende kwalificatie hem alles meezat. Met Broome en Caroline Bradley vlak achter zich mocht hij uitsluitend een gerin ge tijdoverschrijding boeken. Vier secon den was de marge met de Britse Amazone. Het werden tenslotte 2,5 seconden, waar mee Heins slechts 0,75 strafpunt boekte na een uiterst voorzichtig parcours. Toch had de voorlaatste hindernis, een driesprong, bijna zijn illusies vernietigd. De afzet was iets te krap bemeten, maar tot opluchting van het gehele Nederlandse contingent bleef een trillende balk in de staanders hangen. de trein wse dre- ver 21,3 op de C egleider a équipe >nde om van het Haar eerste sprong anderhalve con- tra-salto gestrekt was op de training een koud kunstje geweest. De derde sprong, anderhalve salto achterover gestrekt, had ook geen problemen opgeleverd. Maar juist op die sprongen, béide met een moei- lijkheidsfactor van 2,2 faalde de Haagse volkomen. Ze onderstreepte nog eens, dat haar vorm van vorig jaar nog erg verwij derd is van haar huidige niveau. ring zou ik zeker zeven plaatsen zijn opge klommen, maar nu gingen ook twee van de vijf vrije sprongen de mist in”, aldus De Frel, die juist bij haar keuzesprong voor safe had gekozen. Als immer bleef Keetie van Oosten ook in deze situatie stoicijns kalm onder de aantijgingen. De wereldkampioene op dit onderdeel van 1975 en 1976, die vorig jaar na een onverkwikkelijke rel met de KNWU verstek liet gaan in San Christo- bal, reageerde even nuchter als de manier waarop zij reeds verder afstand had geno men op Anne Riemersma. „Op het mo ment dat de race werd afgeschoten, wist ik niet eens wat er aan de hand was. Ik ben er bovendien zeker van dat ik in die laatste kilometer nog verder van haar was weggereden. Zo’n voorsprong van twee seconden geeft je toch moraal, ter wijl ik op die laatste kilometer bovendien minder sterk terugval dan Anne”. Een simpel stukje kleefband was de klei ne oorzaak die uiteindelijk zulke grote gevolgen zou krijgen. Met nog iets meer dan een kilometer te rijden reed Keetie van Oosten over een van de stukken schuimrubber die de baanrand markeren. Het mocht overigens zonder meer een klein wonder genoemd worden dat Johan Heins zich zaterdagmiddag met Pandur alsnog bij het topkwartet kon plaatsen. Hij was immers na de, voorgaande kwalifica ties slechts als zesde geklasseerd en had zelf nauwelijks hoop op een falen van tenminste twee van de favorieten. De Ne derlandse kansen leken toen in handen te liggen van het jongste teamlid, de 23-jarige Henk Nooren. De ambitieuze berijder van Pluco, meer dan enig ander gebrand op een internatio naal succes, liet het echter helemaal lig gen. „Twee domme fouten en pech”, zoals hij later zijn falen verklaarde, brachten hem in de eerste van de twee manches reeds in een kansloze positie. Nooren kon zijn teleurstelling nauwelijks verwerken: „Ik ben er zó dichtbij geweest. Het is niet te geloven”. Een herstel in de tweede ronde kon Nooren niet meer redden. Hij eindigde als zevende. Voor Nooren kreeg de zaterdag nog een uiterst droevig vervolg. In de avonduren overleed zijn vader, die reeds geruime tijd ziek was. Cees Nooren, een begrip in de hippische sport en alom gewaardeerde trainer van jong talent, legde onder andere de basis voor de carrière van zijn zoon, Johan Heins, en Dick Wieken. Henk Noo ren verbet Aken uiteraard vroegtijdig. Er viel voor Oranjes enige schoonspring- dame weinig aan te doen. De vakantie die José zichzelf heeft toebedacht, moet haar opnieuw motiveren want ze gaat door. „Ik ga nu proberen een programma met Rob Voorbij op te zetten waarin wat zwaardere sprongen met een grote moeilijkheidsfac- tor worden opgenomen. Ik heb nu bijna twee jaar de tijd om ze erin te krijgen. Wil je aan de top of in ieder geval tot de beste acht van de wereld behoren, dan zul je een aantal sprongen moeten verzwaren. Of José de Frel daarbij een nieuwe kans krijgt om zich met die wereldtop te meten blijft de vraag. De 21-jarige wil zelf op een hernieuwde confrontatie in Moskou aan sturen, al mag nu al de vraag worden gesteld of het NOC, het Nederlands Olym pisch Comité, haar prestaties bij dit we- reldtoernooi niet als graadmeter daarvoor zal aanmerken. En als graadmeter lijkt de Haagse schoonspringster dan weinig kans te hebben om straks in Moskou over twee jaar van de partij te zijn voor die nieuwe confrontatie. Het enige positieve bij José daarbij is, dat zij er keihard voor wil werken om de Olympische Spelen van Moskou të halen. Wat dat betreft heeft ze de teleurstelling van West-Berlijn in ieder geval erg snel kunnen verwerken. Prins (D nn 4.60 pl 1.30. Niet ning Bill ERLAND ommans) Nanouk. Zijspanklasse: 1. Schwerzel-Huber (WD1) met Fath; 2. Michel-Collins (Fra) met Yamaha; 3. Greasley-Russel (Gbr) met Yamaha. Stand we reldkampioenschap: 1. Wieland-Williams (Zwi) 67 pnt.; 2. Michel-Collins (Fra) 61 pnt.; 3. Schwer- zel-Hube en Holzer-Meierhans (Zwi) 49 pnt. 50 cc-klasse: 1. Tormo (Spa) met Bultaco Asco; 2. Nieto (Spa) met Bultaco; 3. Lazzarini (Ita) met Kreidler. Stand wereldkampioenschap: 1. Tor mo 69 pnt.; 2. Lazzarini 52 pnt.; 3. Plisson (Fra) 35 pnt. 125 cc-klasse: 1. Nieto (Spa) met Minarelli; 2. Espie (Fra) met Motobecane; 3. Muller (Zwi) met Morbidelli. Stand wereldkampioenschap: 1 en wereldkampioen Lazzarini 114 pnt.; 2. Nieto 73 pnt.; 3. Bianchi (Ita) 73 pnt. 250 cc-klasse: 1. Ballington (Zda) met Kawasa ki; 2. Hansford (Aus) met Kawasaki; 3. Herron (Ier) met Yamaha. Stand wereldkampioenschap: 1. Ballington 101 pnt.; 2. Hansford 91 pnt.; 3. Roberts (Vst) 54 pnt. Cees van der Ven uit Bakel is in Lich tenvoorde winnaar geworden van de inter nationale motorcross in de 500 cc-klasse. Op het circuit De Schans reed de Braban der in de eerste manche van start tot finish op kop. In de tweede manche slaagde hij er niet in Gerrit Wolsink voorbij te komen, waardoor hij tweede werd. Dat resultaat was echter voldoende voor de eindover winning. De buitenlanders heten het in Lichtenvoorde afweten. De Zweed Tor-Leif Hansen heeft in Hyvinkaa de Grote Prijs van Finland in de 250 cc-klasse motorcross gewonnen door een zege in de eerste manche en een twee de plaats in de tweede. De tweede manche werd een zege voor Kavinov (Sov). De leider in de stand voor de wereldtitel, Moisyeyev uit de Sovjet Unie, viel in de eerste manche uit met motorpech en ein digde in de tweede als derde. Desondanks blijft hij aan de leiding. De Fin Mikkola, die eerder al wereldkampioen werd in de 500 cc-klasse, moest in de eerste manche naar de kant, omdat zijn brandstof op was, hij kwam niet aan de start in de tweede manche. Bij de heren won de Amerikaan Eddie Dibbs met 5-7, 6-4, 6-1 van José Louis Clerc. Dibbs versloeg in de halve finales Chris Brian Gottfried, die Tom Okker de weg versperde in de derde ronde (6-1, 6-2), stond in de eerste set tegen de Argentijn José Louis Clerc met 1-0 voor, toen een noodweer losbarstte en verder spelen on mogelijk bleek. Na de onderbreking won Clerc in de voortzetting met 5-7, 7-5 en 6-4. Gottfried verspeelde zijn winstkansen in de tweede set, toen een voorsprong van 5-3 door de 20-jarige Argentijn teniet werd gedaan. Clerc pakte vier games achter elkaar en sloot de tweede set winnend af: 7-5. In de derde set was Clerc gewoon beter, zoals Gottfried na afloop ruiterlijk toegaf: „Ik zou mijzelf voor de gek houden als ik met excuses over mijn nederlaag zou komen. Clerc speelde gewoon beter en verdiende te winnen”. i de vijfde Ned-Post) >per (Ned- cels (Ned- 'heo Smit Merckx). 5. 15.60, 2. 4. Caput ikaze (A. al Prince, ■io 331.20, osredna. n: 1. Rio ennsylva- 1.40 kopp Opvallend was, dat de resterende elf parcoursen die met een vreemd paard moesten worden afgelegd, alle zonder hin dernisschade werden volbracht. Een beet- je een bewijs vor de klasse van de ruiters ns”teldè en de africhting van hun paarden en te- vnne aon zata rio IrT’i+iolr rlio nn do klasse- n van de lië en de en was inde, die jsbergen <e oogst I De Westduitser Gerd Wiltfang neemt in München de beker van Prins Philip van ms erg de fout, achter- Met nog liting bij ita ging smpo de sl ze stil, irg dicht ijd was koersre- lay met 3arioca S iana K, 3. 8.30 trio lois. (J. Wage- 3. Odie 71.90 trio ir. Super- -1-6. Om- Naast zijn vertrouwde Roman konden ook Mackens Boomerang, Heins Pandus en Matz’ Jet Run hem niet uit het even wicht brengen. Anderen vreesden de „partnerruil” wel. Zowel Michael Matz als Eddie Macken durfde met de nog vrij ongeroutineerde viervoeter van Heins geen risico’s te nemen en zagen een zeer ingetogen rit in een geringe tijdoverschrij- ding resulteren. Macken kan langzamer hand de „Zoetemelk van de ruitersport” worden genoemd. Voor de derde achte reenvolgende maal werd hij in een titelge vecht tweede, achter respectievelijk Steen- ken en Heins. De 8-jarige Pandur, eens als Cyrus als springpaard miskend, speelde in de ont knoping een grote rol, niet in de laatste plaats voor zijn vaste berijder. Johan Heins, steeds als eerste ruiter van de vier in de piste, kon zijn hoop reeds na één optreden goeddeels laten varen nadat hij onnodig de eerste barrière van de drie sprong had getoucheerd. In het verloop van de strijd zou het daarbij niet blijven, maar terwijl de balk na Pandurs aanra king naar beneden kwam, bleef het voor Wiltfang met zowel Boomerang als Pan dur bij een angstig vibreren. Michael Matz overkwam met zijn eigen Jet Run hetzelf de als Heins en zodoende was er reeds na één ronde een duidelijke scheiding in het veld. Voor Johan Heins ging het ook met Jet Run mis. De vurige Amerikaanse vol bloed, later door Wiltfang gekwalificeerd als het lastigste paard, vernielde reeds de eerste probleemloze hindernis en daarmee stond onze landgenoot op acht strafpun- ten. Heins mocht zich dan excuseren met: „Het was eigenlijk een loterij. Bij de een bleef alles trillen, terwijl ik met Pandur een rottige pechfout maakte. Met Jet Run kon ik voor de eerste hindernis niet tot galopperen komen. Daarna ging alles goed”. Chef d’équipe Ben Arts was reëler toen hij stelde: Johan heeft met de moei- lijkste paarden goed gereden, maar met zijn eigen Pandur had hij die fout nooit mogen maken”. 350 cc-Klasse. 1. Katayama (Jap) met Yamaha; 2. Ballington (Zda) met Kawasaki; 3. Rougerie (Fra) met Yamaha. 1. en wereldkampioen Bal- lington 119 pnt.; 2. Katayama 72 pnt.; 3. Ekerold (Zda) 50 WEST-BERLIJN. José de Frel schuwde de publiciteit niet. Zelfs niet nadat ze een half uur eerder haar laatste hoop op een betere klassering bij de we reldkampioenschappen schoonspringen in rook had zien opgaan. Verder dan een 17e plaats bracht de 21-jarige Haagse, die *t spits had moeten afbijten van de Oran- jedelegatie in West-Berlijn, ’t niet. „Na tuurlijk ben ik teleurgesteld maar moet ik er soms nu cm gaan zitten huilen. Toen ik op de 3 m-plank stond, dacht ik dat het goed ging, ook al had ik niet het gevoel dat ik een belangrijke wedstrijd sprong. Ik miste de spanning. Daardoor is er ge woon te veel fout gegaan. En als er bij het schoonspringen nu eenmaal iets fout gaat, dan kelder je al heel snel op de eindrang- lijst”. MÜNCHEN. De manier waarop Keetie van Oosten zondagmiddag in Mün chen een derde wereldtitel op de indivi duele achtervolging toevoegde aan haar inmidels imposante overwinningenlijst was even onverkwikkelijk als onbevredi gend. Terwijl Anne Riemersma, haar voorspelde tegenstandster in de finale, huilend van woede neerplofte op een bank, begreep de vandaag jarige Zeeuwse als eerste, dat de onbevredigende afloop van het titelgevecht in niet geringe mate afbreuk deed aan haar derde wereldtitel. heeft de ig in het rassende ïgentijd- trijd af- Eh-ploet iet voor rkste en e heden- Met een serde de horloge Met de niet meer falende Matz, Macken en Wiltfang, die zich een fout kon permitte ren, had de Europees kampioen zich bij de laatste vier geplaatst. Heins: „Ik had er niet meer op gerekend. Voor de start was ik kotsmisselijk van de zenuwen, maar op het paard gleed alles van me af”. Resultaat van alles was, dat Engeland buiten de strijd om de individuele medail les viel. Een opzienbarende ontwikkeling, gezien het gave rijden van de tot wereld kampioen gekroonde ploeg. Een onnozele fout wierp Broome echter op het laatste moment terug, terwijl Caroline Bradley het slachtoffer werd van haar zwakke rij den in de openingswedstrijd, toen zij in haar jacht op een 'zo goed mogelijke tijd drie hindernissen verwoestte en een nau welijks meer goed te maken achterstand opliep. Viermaal kwam de voortreffelijke amazone daarna nog aan de start en bleef ze foutloos. Maar het grote kwaad was inmiddels geschied. Johan Heins mocht er dankbaar voor zijn.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17