Als Wiegel plannen voor gemengd adviesorgaan doorzet I n Veertien doden in weekendverkeer a Verkeersleiders werken weer Él en dan dit noq j 1 I- ■Ml o „Jonge vrouwen betrekken bij onderzoek’ Oostindiëvaarder wordt uitgegraven Werkgroep D’66 wil Kamerdebat Op Curasao LA J «o 2 BINNEN- EN BUITENLAND 19 7 8 AUGUSTUS 2 1 MAANDAG M (Van onze redactie binnenland) Nieuw volksfront Verantwoordelijkheid Dreiging a Ti Dringend beroep Record Concorde Touwtrekken Spoorwegstaking Veilingbrand Poolvlucht Babylijkje Zuidafrikaanse vakbond Winkelcentrum F var tier off: ten WIERDEN. Alle contacten met de Nederlandse regering zul len worden bevroren wanneer mi nister Wiegel zijn plan doorzet om te komen tot een permanent (ge mengd) adviesorgaan inzake het Molukkersbeleid. De Zuidmoluk se leider ir. J. A. Manusama zei dit zaterdag in Wierden na afloop van een buitengewoon congres dat was uitgeschreven door de Zuid molukse eenheidsbeweging Ba dan Persatuan. Devaluatie d gR B Manusama wil contacten met regering bevriezen het \xzeer] Meinsma wil meer aandacht voor kankerpatiënt, minder voor geld 0 33 21 Hij zei desgevraagd, dat de „Vereniging Hoe die „bevriezing” er concreet uit zal komen te zien wil drs. Fits Mual, de vice- voorzitter van Badan Persatuan, nog niet zeggen. Hij vermoedt wel dat Den Haag moeilijkheden zal krijgen met een even tueel herhuisvestingsbeleid. Ingenieur P. J. Tatipikalawan, voorma lig lid van de gemengde commissie Köb- ben-Mantouw, gaf op de persconferentie toe dat er ook binnen de commissie grote spanningen bestonden. Oorspronkelijk verklaarden de vier uit 26 27 26 29 27 25 26 25 26 27 22 27 25 27 27 28 26 21 26 24 23 30 27 24 36 29 29 23 26 20 29 27 31 24 26 26 26 26 25 0 0 0 0 0 0.1 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 o o o o o o o o o o o o o o o o Er werd ook een brief getoond, afkom stig van de voorzitter van het Molukse parlement, Oesman Padang, waarin de RMS bestempeld wordt als een verboden beweging en waarin op president Soeharto een dringend beroep wordt gedaan „stren ge selectie toe te passen bij het verstrek ken van visa aan Molukkers in Nederland die naar de Molukken willen”. de commissie getreden Zuidmolukkers dat alleen de houding van de regering de re den was voor hun vertrek. Tatipikalawan zei dat de spanningen in de commissie vaak „huizenhoog” zijn opgelopen en dat ook dat een reden is geweest om op te stappen. Op het congres onthulde Tatipikalawan dat hij weer brieven had ontvangen waar in melding wordt gemaakt van talrijke arrestaties op de Molukken, met name op Saparoea en Zuid-Ceram. Er zouden in totaal 200 mensen zijn opgepakt, onder wie familie van een vooraanstaand Molukse leider in Nederland. UTRECHT. „We moeten niet te veel op geld uit zijn. Er wordt maar geroepen om research, research, research, maar we moeten ons realiseren dat er ook nog patiënten zijn en die behoren centraal gesteld te worden”. „Als meetbaar is dat de zorg rondom de kankerpatiënt en zijn naaste omgeving De brief wordt bewaard in een dossier dat straks zal worden overhandigd aan het Molukse tribunaal dat de onderdrukking in Indonesië zal onderzoeken, verklaarde een Molukse woordvoerder. Het initiatief tot het oprichten van een Moluks tribunaal werd gedaan op een con gres in West-Berlijn, dat werd bijgewoond door onder andere BP-voorzitter Metiari en Ruud Metekohy. Het buitengewone congres heeft de initiatieven van Metiari goedgekeurd. Ook de vier Molukse kerken hebben zich geschaard achter het tot dus ver gevoerde beleid. verbeterd moet en kan worden, dan dient daartoe alles in het werk te worden ge steld”, aldus dr. Meinsma. In eerste instantie wordt het lot van de patiënt door hemzelf en de huisarts be paald. De patiënt draagt de onmogelijke verantwoordelijkheid, dat hij zelf het mo ment moet vaststellen waarop hij „vol doende ziek” is om bij de huisarts aan te kloppen. De huisarts bekijkt de zaak en verwijst hem al dan niet naar de bevriende specialist. Maar volgens dr. Meinsma zou de huisarts wel ëens onvoldoende in staat kunnen zijn om naar de huidige inzichten te beoordelen, in welke ziekenhuizen wel ke vorm van kanker het best zou kunnen worden behandeld. De 18-jarige P. Haster uit Hoofddorp is zaterdagavond om het leven gekomen na dat hij een ongeluk kreeg met zijn brom fiets. Hij reed op de Schipholweg onder Badhoevedorp. Bevordering van de publikatie van meet bare resultaten van betere behandelings wijzen zal volgens dr. Meinsma van in vloed kunnen zijn op het doorverwijzings- beleid van de huisarts. De 17-jarige L. T. Cuijpers uit het Lim burgse Heidengrashoek is bij een ongeluk met zijn bromfiets om het leven gekomen. In zijn woonplaats botste hij door onbe kende oorzaak met zijn brommer tegen een rechts van de weg staande boom. Hij was op slag dood. Twee Schiedammers, de 27-jarige Ro bertas Lammens en zijn 22-jarige echtge note Petronella zijn bij een verkeersonge luk in het Franse Melun (ten zuiden van Parijs) om het leven gekomen. Nadat de auto van de Nederlander een lekke band had gekregen kwam de wagen op de ande re weghelft terecht. Twee mede-inzitten- den, eveneens uit Schiedam, raakten licht gewond. De 17-jarige Jantina Broekman uit het Groningse Ruinen is vanmorgen overle den aan de gevolgen van een verkeerson geval. Ze zat in een auto die gisteravond in haar woonplaats van de weg raakte en tegen een boom botste. Er zijn „gespecialiseerde specialisten” aan het ontstaan, die voor wat de behande ling van bepaalde vormen van kanker be treft op z’n minst meer ervaring hebben dan collega’s. De helft van de sterfte aan kanker komt voor rekening van kanker aan bepaalde De verkeersleiders waren vrijdag in staking gegaan nadat een geschil was ontstaan met de Antilliaanse minister van Verkeer over procedurele kwesties bij cao-onderhandelingen. In antwoord op de staking spanden hun werkgevers, de centrale Antilliaanse overheid en die mingen vertegenwoordigd moeten zijn, al dus Knot. organen: longen, maag, borstklieren en dunne en dikke darm. Sommige vormen van kanker zijn bijna helemaal te voorko men (bijvoorbeeld door niet te roken), an dere kunnen door gericht onderzoek tijdig worden behandeld. De genezingskansen voor kanker lopen sterk uiteen (bij huidkanker is die kans 90 procent) en ze worden onder méér bepaald door het tijdstip van ontdekking, de plaats van de aandoening, de leeftijd van de patiënt en dergelijke. Dr. Meinsma constateert, dat de voor lichting over de nadelen va het roken (het massaal stoppen ermee zou het kanker- probleem met meer dan 20 procent ver kleinen) veel minder aandacht trekt dan bijvoorbeeld de vroege opsporing van kan ker aan de baarmoederhals. Hij meent ook, dat de op fondsenwer ving gerichte publiciteit van de Nederland se Vereniging tot Steun aan het KWF „nauwelijks een met kanker dreigende on dertoon vermijdt”. Het KWF zelf probeert, door medisch gerichte voorlichting, de be staande kankervrees te relativeren. De uit eenlopende voorlichting uit verschillende bronnen houdt volgens dr. Meinsma het gevaar in, dat er verwarring ontstaat die tot een struisvogelpolitiek kan leiden. Deskundigen van het Amsterdamse Rijksmuseum zijn momenteel in het Engelse Hastings. Op het strand wordt de in 1749 gestrande Oostindiëvaarder Amsterdam blootgelegd. Het ligt in de bedoeling het gevaarte in het Rijksmuseum tentoon te stellen. van Curasao, een kort geding tegen hen aan. De actie van de verkeersleiders heeft een duizendtal reizigers op Curacao ge dupeerd. Buitenlandse toeristen, die we gens de actie niet naar hun land konden terugkeren, werden op kosten van het eilandgebied Curacao ondergebracht in hotels. Dit weekeinde werden op Cura cao veel charters verwacht uit Venezue la. Dat die geen doorgang konden vin den, betekende een strop voor met name de horeca op het eiland. De staking had tot gevolg, dat het vlieg verkeer van en naar Curacao en dat tussen de drie benedenwindse eilanden onderling geheel werd lamgelegd. Een woordvoerder van de luchtver keersleiders zei na de uitspraak van de rechter, dat ze nu andere stappen zullen overwegen. tot Steun” bij de gratie van de dreiging leeft. „Er moet nu eenmaal geld op de plank komen. Maar we moeten ons weer eens beraden op de middelen die daarvoor worden gebruikt”. Dr. Meinsma vreest, dat de roep om meer fondsen voor een verdere organisatie van de diagnostiek en behandeling van kanker en de indringender wordende wer vingscampagnes daarvoor njet of nauwe lijks gerechtvaardigd zijn. Het resultaat is hoogstens een iets hogere genezingskans dan de twintig procent (voor alle vormen van kanker samen) van nu. Ten bate van de hogere opbrengsten voor de kankerbestrijding lijkt de kanker vrees te moeten worden aangewakkerd door een killer wordende en steeds be roepsmatiger aanpak van de fondsenwer ving. Hij meent, dat de kankerbestrijders niet of zeer onvoldoende rekening houden met de patiënt die in het ziekenhuis, maar vooral thuis met zijn naaste omgeving, zeer langzaam leert beseffen dat on danks alle krantekoppen en tv-uitzendin- gen zijn verwachtingen tijdens zijn ziek te geleidelijk kleiner.worden door zijn heel eigen en persoonlijke ervaringe. „Natuur lijk”, aldus dr. Meinsma, „de kankerbe strijders moeten vooruit kijken. Maar waarnaar eigenlijk?” De D’66-werkgroep meent dat met name in de Molukse gemeenschap nog steeds „reikhalzend” en vol ver wachting naar het grote politieke Ka merdebat wordt uitgekeken, waarin het algemeen beleid zeer ruim aan de orde komt „De nieuwe feiten die na de vergadering van de bijzondere Ka mercommissie van eind mei aan het licht zijn gekomen, zijn een reden te meer om alsnog een volwaardig ple nair Kamerdebat te houden”. Een Concorde van Air France heeft een snelheidsrecord gevestigd op het traject Parijs-Washington. Het toestel deed er drie uur en 35 minuten over. Het Nederlands kampioenschap touw trekken in Eerbeek is een Gelderse aange legenheid geworden. Kampioenen in 720 kilo en 640 kilo-klasse werden Heure uit Borculo en Eibergen. Zij zullen Nederland vertegenwoordigen op de wereldkampi oenschappen die 9 en 10 september in het Ierse Dundalk plaatsvinden. Het zilver in de 720 kilo-klasse was voor Twente uit Enschede en het brons voor Bekveld uit Hengelo (Gelderland). In de 640 kilo-klasse eindigde Bekveld op de tweede plaats. Hier ging het brons naar Bisons uit Buslo. De vakbond voor Italiaans spoorweg personeel heeft voor vandaag een staking van 24 uur uitgeroepen. De actie is bedoeld om looneisen kracht bij te zetten. Het ligt in de bedoeling het internationale treinver keer ongemoeid te laten. Een grote loods van de Coöperatieve Groenten- en fruitveiling in IJsselmuiden bij Kampen is zaterdag door brand ver woest. Ook de volledige inventaris ging verloren. De schade wordt voorlopig ge raamd op 1 miljoen gulden. De politie vermoedt dat de brand is aangestoken. De Westduitse Dieter Schmidt is er als eerste in geslaagd met een éénmotorig vliegtuig over de Noordpool te vliegen. Hij deed er 32 uur en 32 minuten over. Hij vertrok uit Anchorage (Alaska) en vloog naar München. In een gracht in het Groningse Uithui- zermeeden is gistermiddag het lijkje ge vonden van een pasgeboren baby. Het is nog onduidelijk hoe het kindje in het water terecht is gekomen. Er zal sectie worden verricht. De rijkspolitie en de recherche stellen een onderzoek in. De Zuidafrikaanse vakbond van werk nemers in het electriciteitsbedrijf is de eerste bond die heeft doen weten dat er op haar gebied een vakopleiding moet komen voor mensen van alle rassen. De vakbond heeft 20.000 leden. De secretaris-generaal van de Raad van Zuidafrikaanse vakbon den heeft als reactie gegeven dat „dit de inleiding kan vormen tot zeer belangrijke veranderingen in onze arbeidswetgeving”. In het winkelcentrum De Munt in Weert is zaterdagavond brand uitgebroken. Er werd voor enkele honderdduizenden gul dens schade aangericht. De politie sluit brandstichting niet uit. DEN HAAG (ANP). In het weekeinde zijn veertien mensen in het Nederlandse verkeer om het leven gekomen. Twee Ne derlanders kwamen in Frankrijk om het leven. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlis singen Z.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tunis mist mist mist mist 1. bew. mist geh. bew. onbew. geh. bew. onbew. regen onbew. onbew. zw. bew. geh. bew h. bew. 1. bew. onbew. onbew. mist 1. bew. onbew. zw. bew. zw bew 1. bew onbew. onbew onbew h bew. onbew zw. bew geh. bew. mist onbew onbew. onbew. mist zw. bew. h. bew. onbew onbew h. bew. 11 11 10 9 13 12 12 9 14 13 13 17 12 18 13 13 13 8 12 9 13 17 17 14 14 17 19 16 11 19 11 10 19 17 12 11 11 20 17 19 WILLEMSTAD (ANP). De lucht verkeersleiders en het personeel van de verkeerstoren op het vliegveld van Wil lemstad op Curasao zijn gisteren weer aan het werk gegaan. De rechter had hen dat bevolen op straffe van dwangsom men. DEN HAAG. De landelijke werkgroep Culturele Minderheden van de Stichting Wetenschappelijk Bureau van D’66 vindt dat er alsnog een volwaardig plenair Tweede-Ka- merdebat moet komen over de Mo lukse minderheid in ons land. De werkgroep heeft dat gisteren bekend gemaakt. In de groep van 74 waren er 22 jonger dan 35 jaar en 5 jonger dan 30 jaar (respec tievelijk 30 en 7 procent), terwijl er van de 25 vrouwen met ernstige dysplasie 10 on der de 35 waren van wie 4 jonger dan 30 (respectievelijk 40 en 16 procent). Van de in totaal 32 vrouwen onder de 35 jaar hadden er 12 geen enkele klacht (zij kwa men om een andere reden op het spreek uur). Li zich toel wee zich vers staa deri de 1 ft. wzw zzw ozo verand. zw zw wnw z zzw zzw o n ozo nno zw o windst wnw verand windst. zo n windst. w windst. windst. windst. windst. windst. nw windst. w ono n windst. verand wnw nno nnw n n nw Die beschouwing is een persoonlijke ont boezeming maar geen „testament”. Dr Meinsma legt weliswaar, na 25 jaar, om streeks de jaarwisseling zijn huidige func tie neer, maar hij blijft adviseur van het KWF. D Rok gisti bia) Am mat bew N zal stri; ons, voo: nati ottis acc< R wer bur, sch< Bij een verkeersongeval op de Antwerp- seweg onder Rijsbergen zijn gisteren drie mensen om het leven gekomen. Drie ande ren raakten min of meer ernstig gewond. Bolgens getuigen draaide een personenau to, bestuurd door de 24-jarige Marokkaan se B. Saala uit Antwerpen plotseling de weg op en botste op een tegenligger. Saala en de bij hem in de auto zittende landgeno ten A. Andeych uit Voorburg en M. Leoua- mari uit Den Haag kwamen daarbij om. Een vierde Marokkaan uit Breda werd uit de auto geslingerd. De bestuurder van de andere auto en zijn vrouw zijn min of meer ernstig gewond naar een ziekenhuis in Breda overgebracht. De 19-jarige C. Smit uit Venhuizen is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Blok ker met zijn motorfiets verongelukt. Vol gens de politie raakte hij met hoge snel heid uit een bocht en botste de wagen tegen een boom. De 70-jarige A. de Jong uit het Friese Echten is bij een verkeersongeval in zijn woonplaats om het leven gekomen. De man stak een straat over en werd gegrepen door een vrachtwagen. Het slachtoffer overleed ter plaatse. De 80-jarige mevrouw J. van der Veen- Vrijs uit het Drentse Andel (gemeente An- loo) is na een verkeersongeval in de ge meente Eexterveen om het leven gekomen. Ze verleende met haar fiets geen voorrang aan een personenauto en overleed in het ziekenhuis. De 65-jarige mevrouw Mulder-Smilde uit Meppel is gisteren bij een verkeerson geluk in haar woonplaats om het leven gekomen. Toen zij met haar fiets rijksweg 32 wilde oversteken werd zij aangereden door een personenauto. Op weg naar het ziekenhuis overleed het slachtoffer. De 19-jarige Cornells Koetsenruijter uit Marknesse (Noordoostpolder) is in de nacht van zaterdag op gisteren bij een verkeersongeval in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij was met zijn motor tegen een lichtmast gereden. De jongeman overleed ter plaatste. Een 18-jarige mede- passagiere is met een ernstige kaakfrac- tuur naar het ziekenhuis overgebracht. De 40-jarige mevrouw M. H. M. van den Bighelaar uit het Gelderse Velddriel is bij een verkeersongeluk in haar woonplaats om het leven gekomen. Het slachtoffer werd op het fietspad naast de provinciale weg door een personenauto gegrepen. Ze overleed ter plaatse. Haar dochter die naast haar fietste bleef ongedeerd. De be stuurder van de personenauto is na het ongeval doorgereden naar kon later door de politie worden aangehouden. Hij ver keerde onder invloed van drank. De 76-jarige W. Albers uit Echten is bij een verkeersongeval in zijn woonplaats om het leven gekomen. Het slachtoffer reed mee in personenauto die op de Peel- weg bij het oversteken werd gegrepen door een andere auto. De man overleed ter plaatse. Op de Vleutenseweg in Utrecht is de 68- jarige W. Grasso uit de Domstad onwel geworden achter het stuur. Zijn auto raak te daardoor van de weghelft en kwam in aanraking met een tegenligger. Grasso werd naar en ziekenhuis vervoerd waar hij overleed. Zijn twee medepassagiers en de bestuurder van de andere auto kwamen er met lichte verwondingen vanaf. Hij besteedt in Medisch Contact veel aandacht aan het lot van de kankerpatiënt, zijn isolement, zijn eenzaamheid, zijn pro blemen en de gebrekkige begeleiding. Bij een sterfte door kanker van ongeveer 30.000 mensen per jaar in ons land, kan men aannemen dat 40.000 a 50.000 mensen door deze ziekte bedlegerig of min of meer aan huis gebonden zijn. Op het congres deelde ten slotte de se cretaris van de stichting Door de Eeuwen Trouw, Gerard Knot, mee dat de stichting zal worden opgeheven. „Te vaak wordt de stichting geassocieerd met het koloniale verleden. We moeten daar vanaf”, aldus Knot. Voor de stichting komt een coördi nerend lichaam in de plaats dat zich zowel politiek als materieel zal inzetten voor het zelfbeschikkingsrecht van Zuidmolukkers en Papoea’s. In de nieuwe organisatie zul len alle Zuidmolukse en Panoease stro- Toen vorig jaar in Nederland een begin is gemaakt met het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker is de leeftijd van de te onderzoeken groep vrouwen gesteld op 35 tot 55 jaar. Uitgangspunt daarbij was de veronderstelling, dat in deze groep de meeste gevallen van voor stadia van baarmoederhalskanker zouden voorkomen. In deze voorstadia is behande ling mogelijk door een eenvoudige ingreep die erger voorkomt. Verschoof en De la Fuente citeren ver schillende buitenlandse auteurs die tot de conclusie zijn gekomen, dat de eerste ver schijnselen van baarmoederhalskanker zich al op jeugdiger leeftijd voordoen. Zelf hebben zij dat in hun polikliniek in En schede ook ervaren. Daar stelden ze in de periode 1962 tot en met 1976 74 keer de diagnose carcinoma in situ (kanker in aan leg) en 25 maal de diagnose ernstige dys plasie (abnormale weefselgroei die even eens als een voorstadium van kanker wordt beschouwd). DINSDAG 22 AUGUSTUS Zon- en maanstanden Zon op 06.35 uur onder 20.50 uur Maan op 22.44 uur onder 11.36 uur Waterstanden IJmuiden Laagwater 03.03 uur en 15.19 uur Hoogwater 07.06 uur en 18.32 uur Weer in binnen- en buitenland Radicale Zuidmolukse jongeren hebben de oprichting aangekondigd van een nieuw revolutionair volksfront. De oprich ters, Sam Pormes uit Assen, Boetje Lete- mia uit Heer en Eli Hiarieya uit Krimpen aan den IJssel, hebben het front genoemd naar de mythische vogel Goheba op Ce ram die „waakt over de vrede en voor spoed van het Zuidmolukse volk”. De aankondiging tot de oprichting van Goheba (Adelaar) wordt gedaan in het komende nummer van het Zuidmolukse tijdschrift Tjengké dat in Amsterdam wordt gedrukt. Progressieve Zuidmoluk kers uit bestaande politieke groeperingen hebben zich verenigd in Goheba dat in socialistische zin concreter inhoud wil ge ven aan de RMS-strijd”, aldus de oprich ters in het blad. „Goheba stelt zich ten doel op de Moluk ken een volksrevolutie te ontketenen en in overeenstemming daarmee het Molukse volk in Nederland om te buigen tot een revolutionaire volksmacht”, zo wordt ge steld. In Molukse jongerenorganisaties zoals de Pemuda Masjerakat, wordt het nieuwe front weinig serieus genomen. Men vraagt zich af op welke manier het front op de Molukken een volksrevolutie wil ontkete nen en waar het geld vandaan moet ko men. Men- gelooft dat het nieuwe front slechts een kort leven is beschoren. Het is een onbegrijpelijke zaak als de Tweede Kamer eind augustus slechts stemt over de moties van de bijzondere Kamercommissie en ver der deze zaak als afgehandeld be schouwt, vindt zij. Dr. L. Meinsma, directeur van het Ko- ning in Wilhelmina Fonds, de Nederlandse organisatie voor de kankerbestrijding, zegt dit desgevraagd naar aanleiding van een uitvoerige beschouwing die hij in het blad Medisch Contact heeft gewijd aan „Kankerpatiënt en kankerbestrijding”. UTRECHT. (ANP). „Wil men het maximale profijt uit het bevolkingson derzoek naar baarmoederhalskanker trekken, dan lijkt beter om geen onder grens aan de leeftijd te stellen of om te beginnen bij 25 jaar”. De vrouwenarts K. J. H. Verschoof en de patholoog-anatoom A. A. de la Fuente uit Enschede, stellen dit in. het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. Het Turkse pond is zaterdag ten opzichte yan 14 andere valuta’s gedevalueerd met percentages variërend van 1,9 tot 18,5 procent. Dit laatste percentage geldt met betrekking tot de Zwitserse frank. Ri choi pree Tsje mer Tsje de S slee: wak D( com laste Tsje tred cum rent Pi was vele de b vooi te t hore niet wel, D< se Z tere van Hier deze en l pogi en c In ten ren ook Di toes sept inve deel mee slov was Ri wee hun opp Pra. hoo sch; begi exp ten. heel ook „hei noei Ee giste luch Tur De gen In avoi de t gep] ging de g D aan terd uit Tsje verl van zich van Ir sche I uit een die den O gist De I toet I zan Dor Vooruitzichten voor woensdag, opgesteld door het KNMI: Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Middagtemperaturen omstreeks 20 gra den. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Minimum temperatuur: omstreeks 13 gra den. Maximum temperatuur: omstreeks 20 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog et maal: 70 procent. WEERRAPPORTEN TP TX E« 4) o m -SE JJ ai i-r o-n C4> g* (Van onze redactie binnenland) Ë2 o. fc ÏC SS

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 2