MEDAILLES BLIJVEN UIT VOOR ORANJE-PLOEG pure voetbalreclame •i Vervoorn en Ran niet in ^eindstrijd Akkoord over eis Kortsnoi gaan jaren mee 2 les Groningen-Amsterdam: Ling en Krol kregen „rood” •5 -I donderdag In Spanje Adembenemend w\\ zwemmen LA CROIX SLAAPKAMERSPECIALIST DIEMENeAMSTERDAMeUTRECHT OOK IN EIKEN ZIJN WIJ RIJK GESORTEERD Mk 17 SPORT AUGUSTUS 2 4 door Piet Teeling voor 5 MUIDER GULDENWINCKEL KANALENEILAND STRAATWEG 19-21 PLANTSOEN 11 EUROPALAAN 95 WESTBERLIJN. Kees Vervoorn en Ineke Ran zijn er niet in geslaagd zich te kwalifi- ceren voor de finales op de vlin- derslag. De Hagenaar, die zijn kansen ziet liggen op een finale- plaats bij de 100 m. vlinderslag, kwam op de dubbele afstand tot een veertiende klassering in de series. Opnieuw toonde hij aan dat de internationale top wel degelijk rekening met hem zal moeten houden. 1 O 7 Q Imponerende race AMERIKA HEERSTE OP ALLE FRONTEN Er werd echter niet van geprofiteerd. Castri- WK-waterpolo voor Curasao dames op (Van onze speciale verslaggever) (ADVERTENTIE) meubelen a i BEÏK De zilveren medailles voor Thumer en Pollack, de bronzen voor Schneider en Pyttel waren maar een schrale troost voor de ploeg, die toch al op een weinig impone rend toernooi kan terugkijken. In ieder geval staat na vier dagen zwemmen vast, dat de Oostduitsers de klap, die de Ameri kanen nu al hebben uitgedeeld, niet meer te boven zullen komen. Voor de DDR is het alleen nog een kwestie van het gezicht redden. Die taak een schier onmogelijke ligt voor de komende dagen op de schouders van het tweetal Krause-Pollack. De eerste op de sprint, toch nog altijd de meest spectaculaire afstand bij een derge lijk toernooi, de tweede op de 200 m vlin derslag. „Ik weet nu dat ik alles zal moeten geven op de 200 m”, zei Andrea Pollack vooruit kijkend naar een tweede confrontatie met (Van onze speciale verslaggever) WEST-BERLIJN. Weer geen goud voor Oost-Duitsiand. Niet voor Ulrike Tauber op de 400 m wisselslag, niet voor het jongste sterretje uit de Russische sa tellietstaat. Petra Schneider, zelfs niet voor Andrea Pollack op de vlinderslag. Opnieuw stond de Amerikaanse goud koorts. met Tracey Caulkins en Mary Joan Pennington als belangrijkste delf- sters, een herstel van de DDR-meisjes in de weg. En alsof de dreun die daarbij uitgedeeld werd aan de op enkel prestatie gerichte zwemmers uit de Oostblokstaat niet hard genoeg aankwam, werd DDR's laatste hoop bij de heren, Roger Pyttel, door Mike Bruner èn door Steven Gregg compleet de grond ingeboord. Die uitspraak van de 17-jarige Andrea Pollack geeft wellicht de beste indicatie van de sfeer, waarin de DDR-„Mann- schaft” momenteel vertoeft. Een klimaat, dat omgekeerd evenredig is aan de stem ming in het kamp van de Amerikanen die zich bij dit derde wereldkampioenschap veel meer voordoen als blikjesjagers dan als zwemnatie. Tracey Caulkins blijkt daarin een belangrijke troef te zijn. In de 400 m wisselslagfinale voegde zij aan haar totaal van één gouden en één zilveren medaille nog een gouden toe. En wat misschien wel belangrijker was, zij zorgde voor haar tweede wereldrecord tijdens deze wereldkampioenschappen zwemmen. Opnieuw een wisselslagrecord, opnieuw met een verbluffende tijd. Want was er in de zwemwereld na Montreal niet gezegd, dat juist het wisselslagrecord van Ulrike Tauber nauwelijks te verbeteren viel, omdat het zo imposant tot stand was gekomen? Ook toen was er gezegd en geschreven, dat er een wonderkind zou moeten komen om dat wereldrecord te evenaren laat staan te verbeteren. En dat dit Duitse wereldrecord van 4.42,77, van daag op de dag af twee jaar geleden ge zwommen, wel werd verbeterd, was alleen maar te danken aan Tracey Caulkins. de Amerikaanse tegenstand. „Ik weet wat men van mij verwacht en ik hoop maar één ding: aan die verwachtingen te kunnen voldoen”. De 15-jarige Amerikaanse had het zich ten slotte al vorig jaar voorgenomen na „Na mijn nederlaag gisteren op de school slag, waar ik met iets te veel vertrouwen aan was begonnen, gold voor mij nog maar één ding: winnen. Het wereldrecord verbe teren stond bij mij op de tweede plaats. Dat het gelukt is, geeft een ontzettend fijn gevoel”, verklaarde de 15-jarige uit Nash ville afkomstige Caulkins. BAGÜIO CITY. De organisatie van het wereldkampioenschap schaken in Ba- guio-City is woensdag akkoord gegaan met de eis van uitdager Victor Kortsnoi om het remiseaanbod via de scheidsrech ter te laten verlopen. uren ook langzamer had gezwommen dan tijdens de series. „Maar ik voelde dat ik alles kon. Vóór de finale heb ik tweeëneen half uur gerust, langer in ieder geval dan voor de finale op de 100 meter en daarna heb ik langer dan normaal ingezwommen. Pas toen merkte ik, dat ik sneller zou zwemmen dan 's ochtends.” En sneller ging Fred Eefting. Al op de eerste 50 meter zo’n halve seconde. Winst die hij tot aan het keerpunt van de hon derd meter wist vast te houden. „Dat keer punt kwam eigenlijk wat slecht uit, waar door ik misschien een paar honderdsten verspeelde. Maar op dat moment maakte ik me al niet zo druk meer. Ik zag de Hongaar Verraszto naast me liggen, het verschil was onbeduidend. Dat motiveerde en daarom kon ik ook die tweede honderd meter nog voluit gaan. Bij het keerpunt WEST-BERLIJN. Het uitvoerend co mité van de FINA, de wereldzwembond, beeft besloten volgend jaar op Curacao het eerste officiële wereldkampioenschap dameswaterpolo te houden. Dit toernooi, dat vijf dagen gaat duren, moet op 26 juni 1979 beginnen. Deze stap van de FINA volgt op het besluit om een demonstratietoemooi bij dit wereldkampioenschap in West-Berlijn waaraan ook Nederland deelneemt, toch niet in het Olympiabad te doen plaatsvin den. Inmiddels hebben Japan, Taiwan, Nieuw-Zeeland en de Filippijnen laten we ten belangstelling te hebben aan dit we reldkampioenschap op de Nederlandse Antillen deel te nemen. Maar ook de Oost bloklanden staan zeker niet afwijzend te genover een mogelijke deelname. Alleen al daarom werden de verrichtingen van de dames van de Verenigde Staten en Canada op video vastgelegd. Het Nederlandse dameswaterpoloteam boekte bij het eerste optreden tijdens dit vijflanden-demonstratietoernooi een mon sterzege van 28-0 op de Westduitse ploeg. Daarmee werd zonneklaar dat de West duitse dames, die in competitieverband in de kring Maastricht van de KNZB strij den, eigenlijk in dit zeer sterke damesge zelschap (VS, Canada, Australië en Neder land) niet thuishoren. Immers, de West duitse dames verloren een dag daarvoor ook al met 33-0 van Australië. Vooral in de VS blijkt men het dameswa terpolo uitstekend aan te pakken. Zowel in Het duel tussen Amerika en Canada maakte echter veel, zo niet alles, goed. van de 150 meter keek ik even naar het scorebord. Er verscheen een tijd van 1.32,6 en dat was sneller dan 's morgens. Daar door wist ik ook op dat moment, dat ik het Nederlands record opnieuw zou verbete ren”, aldus Fred Eefting. Met zijn tijd van 2.05,01 was de 19-jarige Utrechter drieëneenhalve seconde sneller dan vijf weken geleden in Amersfoort tij dens de Nederlandse kampioenschappen. Die sprong van drieëneenhalve seconde in zijn progressie is groot, zeker op de 200 meter rugslag, maar is volgens Eefting wel verklaarbaar. „Ik heb toch wel erg veel profijt getrokken van mijn trainingsuit- stapje naar Canada. Daarom kon ik de tweede honderd meter nu in een tijd van 1.04 afleggen terwijl ik tot dusver niet onder de 1.06 had gezwommen. Het zijn Dat moest ook Andrea Pollack, die door de in winning mood verkerende Mary Joan Pennington op de laatste meters werd verslagen. Pollack: „De tijd valt het meeste tegen, ik had zeker verwacht onder de minuut te zwemmen. Maar zowel Joan als ik bleef daar boven. Daardoor bleef mijn wereldrecord in ieder geval overeind staan en hebben we nog iets om aan te denken. De Nederlandse dames zullen ongetwij feld in deze Amerikaanse ploeg, die met 8- 4 van Canada won, hun sterkste tegenstan der in dit demonstratietoemooi ontmoe ten. Pas in de komende dagen zal de ploeg van coach Bart Bongers haar ware gezicht moeten laten zien, omdat het duel tegen de Westduitse meisjes geen enkele graadme ter voor het spel van de Nederlandse da mes was. technisch als in tactisch opzicht toonde de Amerikaanse damesploeg opmerkelijke vorderingen sinds het kersttoernooi in Los Angeles, waar de Amerikanen al uitblon ken in snelheid en conditie. WAGENINGEN-HELMOND SPORT: Helmond Sport bleek nauwelijks partij voor een veel sterker Wageningen, dat al snel tevreden was, en het de tweede helft wel geloofde. Wassenberg (Helm. Sp.) kreeg door scheidsrechter Mulder de ro de kaart voorgehouden, toen hij Van Vijfeijcken onderuithaalde, zonder dat er ook maar een bal in de buurt was. De meeste aandacht gmg uit naar de wedstrijd tussen de FC Groningen dat vorig jaar op een haar na de eredivisie miste, en de FC Amsterdam, gedegra deerd uit diezelfde eredivisie. Het werd in Groningen een aantrekkelijk schouw spel en het laat zich aanzien, dat beide ploegen in deze competitie een belangrij ke rol zullen gaan spelen. Groningen legde Amsterdam welis waar meestentijds zijn wil op, maar kon dat veldoverwicht toch niet in winst om zetten. Daarbij werd de weer naar Feye- noord teruggekeerde Peter Houtman wel gemist, al moet gezegd, dat zijn vervan ger de uit het C-team afkomstige Feddie Venema, een grote belofte voor de toe komst inhoudt. VLAARDINGEN-TELSTAR: Een zeer matige partij voetbal, waarin Vlaardingen het met krachtig fysiek op treden niet redde tegen een zeer onerva ren Telstar. Bij de IJmuidense ploeg heeft na de degradatie een ware uittocht plaatsgevonden, en de jonge ploeg zal het dan ook in deze eerste divisie niet makke lijk krijgen. Techniek is er echter nog wel ^aldoen- de in huis, en daarom was de zege niet eens onverdiend. Na de hervatting was Groningen de meest aanvallende partij, maar kwam Amsterdam er via de snelle Wetzel enke le malen gevaarlijk uit. Aan de andere kant was Venema eenmaal dichtbij 2-1 toen hij een terugspeelbal van Stout on derschepte. Zijn schuiver ging echter net naast het doel. Fred Eefting: Nederlands record op 200 meter rugslag. Tot nog toe was het gebruikelijk dat de spelers het remisebod direct aan zijn te genstander kenbaar maakte. Volgens de nieuwe regeling mag een speler, als deze niet in tijdnood verkeert, het remiseaan bod via de scheidsrechter laten verlopen. Als er minder dan vijf minuten over is voor een tijdcontrole dan moet het aanbod rechtstreeks worden gedaan. VALENCIA. Ruud Krol en Tscheu la Long zijn gisteravond in de wedstrijd tegen Valencia in de finale om de Valen- cia-Orange-trofee het veld uitgestuurd. Het duel werd met 1-0 gewonnen door Valencia, dat één minuut voor tijd Mario Kempes een strafschop zag benutten. FC DORDRECHT-FC DEN BOSCH: Een toch wel verrassende zege van de thuisclub op een vorig seizoen vooral tegen het einde goed draaiend Den Bosch. Dordrecht verdiende de overwin ning echter wel, omdat het, met name bij de snelle uitgevoerde counters veel ge vaarlijker was dan het veel rustiger aan vallende Den Bosch. Wessel van Den Bosch (Den Bosch) liep een hersenschud ding op, toen hij in botsing kwam met Dubbeld. Kamps kreeg geel, nadat hij diezelfde Dubbeld met de borst tegen de grond werkte in een dode situatie. DE GRAAFSCHAP-SVV Een riante zege, die nog wel aanmerke lijk ruimer had mogen uitvallen ook. Het verweer van de Schiedammers tegen hét inderdaad goed draaiende De Graaf schap was dan ook wel erg povertjes. De van Sportclub Lochum overgenomen Jaap Jacobs speelde voor De Graafschap een prima partij. <ap) met royale 00) luxe >t zitbad, apkamer SC HERACLES-AMERSFOORT: De komst van 'Alleman bij Amersfoort heeft de ploeg in ieder geval al een stuk pittiger gemaakt, al leidde het tegen Her acles nog niet direct tot winst. Daarvoor voetbalde de thuisclub te geroutineerd, met Prijs en Bos als uitblinkers. Oostrom bracht via een verdiende strafschop de zege. agebox. woonka- Verd.: 3 ap naar slaapka- i, woon- tuin op, winkels, irket en Verd. 3 d en 2e lime 4e e Aan- J_A met U-vorm. >n open idkamer touwen ;ozijnen, Buze uit door Ulrike Tauber te zijn verslagen ook eens een keer vóór de Oostduitse te eindigen. Gisteravond lukte dat haar in een adembenemende confrontatie met de Oostduitse vedettes Tauber en Schneider. (Van onze speciale verslaggever) WEST-BERLIJN. Het Nederlandse herenzwemmen heeft de laatste jaren op een laag pitje gestaan. Prestaties die ook internationaal meetelden, kwamen bij ho le uitzondering voor: het bereiken van finaleplaatsen bij Olympische spelen of wereldkampioenschappen werd voor een schier onmogelijke zaak gehouden. Fred Eefting heeft gisteravond als eerste bewe zen dat daar een ommekeer in is gekomen. Met een tijd die in de wereld best gezien mag worden stapte hij gisteravond uit bet iwembekken van het Olympia-stadion na zijn 200 meter rugslagrace. FORTUNA-SC VEENDAM: Veendam zal tevreden huiswaarts ge reisd zijn, want met het doelpuntloze gelijkspel kwamen de Groningers goed weg. FSC was veel sterker, maar Engber- sen (vrij voor keeper) en Titulay (voor een leeg doel) schoten resp. naast en over. In de tweede helft forceerde FSC een overwicht, maar miste opnieuw kan sen en geluk. Weer was de Oostduitse natie verslagen, de zilveren plak voor Tauber en de bron zen voor Schneider verzachtten de neder laag enigszins. Verzuchtte de Oostberlijn- se later: „Ik was me er na de 200 m wisselslagfinale van bewust, dat ik moest vechten om te winnen, dat het aan zou komen op een tweestrijd met Tracey Caul kins, maar dat het wereldrecord zou sneu velen had niemand verwacht. En eigenlijk is dat wel geweldig, niet Voor mij, maar wel voor Tracey”, aldus Ulrike Tauber, die met tranen in haar ogen genoegen had moeten nemen met die tweede plaats. maar kleine dingen, maar die tellen wel degelijk mee”, aldus Eefting. En meetellen doet Eefting zelf ook. Ach ter de Amerikaan Jesse Vassallo, die het goud veroverde, de Nieuwzeelander Garry Hurring (zilver) en de bronzen medaille winnaar Zoltan Verraszto vocht Fred Eef ting zijn gevecht uit met de Amerikaan Tim Shaw. Op de laatste meters verloor hij dit gevecht, hetgeen in een vijfde plaats resulteerde. Het was overigens niet de enige overwin ning die in het Amerikaanse kamp kon worden begroet. Ook Nick Nevid deelde op de 200 meter schoolslag in de vreugde door een gouden medaille weg te kapen voor de neus van de Russische kampioen Miskarov. De derde gouden herenplak was voor Mike Bruner op de 200 meter vlin derslag, waar de Amerikaanse heerschap pij opnieuw in volle glorie tentoongesteld werd met de zilveren plak voor Stefan Gregg. Slechts één onderdeel hebben de Ameri kanen niet kunnen winnen: de 400 meter vrije slag. Dit nummer leverde een over winning op voor de Rus Wladimir Salni kov, die daarmee tegelijkertijd een nieuw Europees record realiseerde in de tijd van 3.51,94, zijn tweede, want ook in de series al had hij het record verbeterd. De beide doelpunten vielen voor rust, uit strafschoppen. Eerst werd de Amster dammer Wiggemansen gevloerd, waarna Stout keeper Griever vanaf de stip pas seerde, en in de 36ste minuut was het de Groninger Van Loon, die door Bianchi onderuit werd gehaald en aldus een strafschop veroorzaakte. Ook Bakker maakte geen fout. De verwijdering van Ruud Krol in de 30ste minuut ging niet ongemerkt aan de toeschouwers voorbij. Het Amsterdamse elftal toonde zich solidair met zijn aan voerder en stapte compleet naar de kleed kamer. Krol kreeg de rode kaart wegens voortdurende aan- en opmerkingen over de leiding. Na vijf minuten kwam Ajax zonder Krol weer terug in het veld. Tscheu la Ling, die in de 65ste minuut Meyer vervangen had, werd het tweede slachtoffer van de Spaanse arbiter. In de 87 ste minuut werd een tackle van Everse tegen Saura bestraft met een strafschop. La Ling applaudisseerde luid voor deze beslissing en mocht onmiddellijk de kleed kamer opzoeken. Met de tweede Europese en de vijfde wereldtijd gaf Fred Eefting aan, dat Ne derland voortaan weer een rol van enige betekenis kan gaan spelen. Tenslotte als enige Westeuropese deelnemer was hij, de 19-jarige badmeester van het Utrechtse a zwembad Den Hommel, erin geslaagd zich r? voor de 200 meter ru^slng finale te klasse- -ren. Als vijfde stapte hij de finale in; als vijfde kwam hij er uit. Constanter kon het eigenlijk niet. „Toch had ik zelf verwacht iets langza mer te zwemmen”, zei Eefting, daarmee verwijzend naar zijn prestaties op de halve rugslagafstand waarbij hij in de avond- SC HEERENVEEN-WILLEM II: Voor rust een beter Willem H, dat ech ter niet profiteerde van de gaten, die links achterin bij Heerenveen vielen. De komst van de van de amateurvereniging WK Groningen overgenomen Peter Kram in de Herenveense spits, waardoor Dolstra naar het middenveld kon verhui zen, bracht evenwel de ommekeer: na rust was Heerenveen de sterkste ploeg. van Fred Eefting Enith Brigitha, die zich evenals Pollack en Pennington en nog een handvol andere zwemsterren voor de vlinderslagfinale had weten te plaatsen, kon in het spel der grootmachten niet tot een grotere prestatie komen dan een achtste plaats. Maar op zich was dat al meer dan waarop ze zelf had gerekend en waarop ook bondscoach Bert Sitters had gerekend na haar teleur stellend verlopen race op de 200 m vrije slag, een avond eerder. Enith: „Ik had dit helemaal niet verwacht. Je komt in de finale met een verbeterd Nederlands re cord (1.02,89) en dan kun je vierde wor den, maar ook achtste. Je mag best weten dat ik nog steeds teleurgesteld ben na de race op de 200 m vrije slag, maar ik heb het van me af willen zetten. Ik denk dat dat wel gelukt is. Dat ik nu wel over de ergste teleurstelling heen ben”. De Amsterdamse vrije-slagzwemster, die een tijd noteerde van 1.02,78, verbeterde daarmee opnieuw haar nationale record dat ze tijdens de serie in de ochtendseance had gezwommen. Ze toonde daarmee overduidelijk aan geen last te hebben van de kilte die als mogelijke verklaring werd gegeven voor de langzamere tijden in de avondseance ten opzichte van de ochtend- voorstellingen. Want voorstellingen met veel alures blijven bet, die in het Nederlandse kamp voortdurend met een hoerastemming worden gevolgd. Hoe kan het ook anders. De nationale records volgen elkaar in razend tempo op; de ene verbetering is nog niet genoteerd of de volgende dient zich al weer aan. Met een aantal van 14 nationale records reikt dit wereldkampi oenschap voor de Oranjeploeg al uit bo ven de prestaties van vorig jaar in Jönkö- ping bij de Europese kampioenschappen. „Alleen de medailles zijn tot dusver uitge bleven”, aldus Bert Sitters. De uitslagen waren: DAMES Finale 400 meter wisselslag: 1. Tracy Caulkins (Vst) 4.40.83, 2. Ulrike Tauber (Odl) 4.47.52, 3. Petra Schneider (Odl) 4.48.56, 4. Olga Klevakina (Sov) 4.49.16, 5. Nancy Hogshead (Vst) 4.51.49, 6. Sharr Davies (Gbr) 4.54.78, 7. Ann-Sofi Roos (Zwe) 4.55.10, 8. Becky Smith (Can) 5.01.43. HEREN: Finale 200 m rugslag: 1. Jesse Vassalo (Vst) 2.02.16, 2. Gary Hurring NZL) 2.03.71, 3. Zoltan Verraszto (Hon) 2.03.90, 4. Tim Shaw (Vst) 2.04.33, 5. Fred Eefting (Ned) 2.05.01, 6. Victor Kusnetzov (Sov) 205.58, 7. Sandor Wladar (Hon) 2.07.32, 8. Conrado Porta (Arg) 2.07.43. Finale 200 m schoolslag: 1. Nick Nevid (Vst) 2.18.37, 2. Arsen Miskarov (Sov) 2.18.42, 3. Wal ter Kusch (Wdl) 2.20.16, 4. Duncan Goodhew (Gbr) 2.20.49, 5. Robertas Julpa (Sov) 2.20.53, 6. Alban Vermes (Hon) 2.20.81, 7. Graham Smith (Can) 2.20.91, 8. Jeffrey Freeman (Vst) 2.22.13. Finale 400 m vrije slag: 1 Vladimir Salnikov (Sov) 3.51.94, 2. Jeff Float (Vst) 3.53.42, 3. Bill Forrester (Vst) 3.53.97, 4. Sergej Rusin (Sov) 3.55.46, 5. Sandor Nagy (Hon) 3.56.29, 6. Peter Szmidt (Can) 3.57.08, 7. Max Metzker (Can) 3.56.64, 8. Borut Petrie (Joe) 3.56.85. Finale 200 m vlinderslag: 1. Mike Bruner (Vst) 1.59.38, 2. Steven Gregg (Vst) 1.59.80, 3. Roger Pyttel (Odl) 2.01.33, 4. Paer Arvidsson (Zwe) 2.01.61, 5. George Nagy (Can) 2.01.93, 6. Michael Kraus (Wdl) 2.01.95, 7. Michael Gorelik (Sov) 2.01.96, 8. Philip Hubbel (GBR) 2.02.66. KUNSTZWEMMEN Einduitslag: 1. Helen Vanderburg (Can) 187.849 pnt, 2. Pamela Tryon (Vst) 181.499, 3. Yasuko Unezaki (Jap) 179.658, 4. Jacqueline Cox (GBr) 177.366, 5. Renate Baur (Zwi) 164.333, 6. Marijke Engelen (Ned) 161.166, 7. Donella Burridge (Aus) 157.364, 8. Oslly-Ann Jenkins (NZ1) 155.234 Na in Amersfoort, amper vijf weken geleden, het Nederlands record te heb- 1 ben gebracht op 2.05,43, kwam hij in de serie op de 200 m. opnieuw tot een j nationaal record. Hij tikte aan in 2.04.88. Ineke Ran bereikte de eindstrijd ook niet. De Badhoevedorpse, die op de eerste dag met de viermaal 100 m. wis- selslag estafette haar stijgende presta- tiecurve gestalte leek te geven, bracht het na de series in West-Berlijn niet j verder dan een elfde plaats. Met haar i tijd van 1.03,49 bleef zij echter slechts |t 0,09 seconde verwijderd van het eigen fcadspirantenrecord, dat sinds Amers- Bfoort op 1.03,4 staat. B De enige die teleurstelde in het Ne- 1derlandse kamp, was Ronald Hond. De ^zwemmende Amsterdamse doctoran- dus bleef op de 200 m. schoolslag vier seconden boven zijn beste seizoentijd steken. In de series kwam hij niet vër- der dan een tijd van 2.32,51 seconden, hetgeen hem een 26e klassering ople- verde in het veld van de 30 deelnemers. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De eerste competitie- dag in de eerste divisie bracht gemiddeld ruim drieduizend toeschouwers op de been, die konden genieten van voetbal van zeer uiteenlopend niveau. Zo maak ten Groningen en Amsterdam pure voet balreclame, maar werd het in Heeren veen, waar Willem II op bezoek kwam, niet al te spannend. De scheidsrechters gaven in totaal één rode en vier gele kaarten. EXCELSIOR-CAMBUUR: Cambuur leek overduidelijk uit op een gelijkspel, maar kreeg vlak voor tijd de rekening gepresenteerd. Roggeveen werd in schietpositie binnen de elfmeter- lijn gevloerd, en scheidsrechter Beek wees naar de stip, waarvandaan geen fout werd gemaakt. Een toch wel ver diende zege, al lijkt Excelsior wel wat versterking nodig te hebben. Feyenoord lijkt echter vooralsnog weinig behoefte te hebben aan het uitlenen van Plasman en Melis. Men is nog in onderhandeling.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17