TERRASVOGELS FC VLAARDINGEN: SPEL A LA LASEROMS IN PROBLEMEN KIC zette opmars voort Stormvogels zorgde Jan de Jong won >8 DeAmroBank Fh is er vooralle spaarders. (O er massale eindsprint arine, riem Laatste kans voor Pino’s a voor verrassing De Spaar-Plus-Rekening. De Spaar-Plus-Extra-Rekening. 1 •jT M k Gele kaart hl ers e m Verregend Lange halen w n ■i 19 SPORT 19 7 8 AUGUSTUS DONDERDAG 7 4 ISB.V. omge- staan, dan is deze rekening al voordeliger dan de gewone spaar rekening. En wat op de Spaar-Plus- Rekening blijft staan, is goed voor de hoge rente van: staan. Kiezen voor een Spaar- Plus-Extra vraagt dus enige overweging. Deze rekeningen geven momenteel een rente van: Staten 3100. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN. Als het primitieve, louter op karakter gebaseerde spel van FC Vlaar dingen maatgevend is voor het peil in de eerste divisie dan moet Telstar zich op een enorm moei lijk seizoen voorbereiden. Trai ner Martin van Vianen was na afloop duidelijk onder de indruk van zijn eerste confrontatie met dit soort betaald voetbal dat een warm pleidooi is voor sanering. Maar het leverde Telstar ver diend twee punten op (0-1). En dat vergoedde veel. Kiezen voor een Spaar-Plus is kiezen voor hoge rente. Momenteel 2% meer rente dan de gewone spaarrekening en direct opvraagbaar. Alleen als u opneemt, betaalt u 1% opnamekosten over het opge nomen bedrag. Blijft uw inleg langer dan 6 maanden (Van een medewerker) IJMOND. Voor de meeste ploegen werd gisteravond de derde ronde van het bekertoernooi afgewerkt. KIC zette de zegereeks voort en won nu overtuigend met 4-0 van HBC. Velsen kon het na de zege op Wijk aan Zee tegen KW niet bolwerken en verloor met 0-1. Stormvo gels zorgde voor een verrassing door de Amsterdamse eersteklasser SDW met een 1-2 nederlaag te confronteren. Dat is sparen met een nog hogere rente. Meer rente, maar ook wat meer kosten als je geld opneemt; 2% over elk opgenomen bedrag. Voordeliger dan een rentespaarrekening, wanneer uw inleg langer dan 8 maanden blijft Onervaren Telstar moet zich leren aanpassen 0-0-0-0-0-0-0-3 3 Jocé JAN BLIJBOOM ir ADO'20 spits Jan Vis komt te laat om te scoren. Quirinus van Leeuwen (uiterst rechts) kijkt gespannen toe. (ADVERTENTIE) Aanvang 19.30 uur. anaf 13.0 Tijdens de „populaires” lusief privj AmsteldIK riem: 0201 en wij wed ngen s, schuimj Bakh. v.d (Van onze wielermedewerker) siek ontzag inboezemde kan niet anders dan tot de slotsom komen dat deze Lase- roms op alle mogelijke manieren pro beert zijn formatie op eenzelfde manier van leer te laten trekken. Het imponeerde Telstar met name de jonge generatie die nog alles van be taald voetbal spelen moet leren in niet geringe mate. Oudgedienden als Fred Bisschot en Frans van Essen (respectie velijk linker-vleugelverdediger en laatste man) lieten zich niet zo eenvoudig van de wijs brengen, maar nieuwkomers als Floor Buma, Rogier Krone, Koos Kuut en Joop van Toor b.v. kwamen van lie verlee onder de indruk van dit betonvoet- bal waarmee ze hun geloof in eigen kun nen automatisch devalueerden. Martin van Vianen hierover: „Na een redelijke eerste helft werden de verrich tingen van de aanvallers steeds nerveu zer, terwijl het middenveld verzuimde beheerst te blijven spelen. Maar neem het die onervaren jongens maar eens kwalijk. Niet te geloven, dat FC Vlaar- dingen. Daar werjeen ze met lange halen en slaan het middenveld gewoon over.” Op de baan in Alkmaar worden vrijdagavond de revanches gereden van het wereldkampioenschap. beheerst spel in de breedte geprobeerd het wilde gedoe te temperen en met doel treffendheid te elimineren. Goed beschouwd mag Telstar zich dan ook de handen toeknijpen dat de fraaie treffer van Joop van Toor (ex-Schevenin- gen) een schot vanaf de linkervleugel waaruit de bal onhoudbaar voor doel man Peter Eikelenboom in de bovenhoek terecht kwam voldoende was voor de volle winst. Want het valt niet te ontken nen dat deze zege veel meer te danken was aan de improduktiviteit van de Vlaardingers dan aan reële pluspunten in de gelederen van Telstar. Het zou namelijk in strijd met de waarheid zijn te beweren dat de thuisclub een achterhoe de had staan die van geen wijken wist. Integendeel. Maar gebrek aan voldoende ervaring was er de oorzaak van dat rede lijk opgezette acties vanuit het midden veld, waarbij Rogier Krone zich nu en dan manifesteerde als een nog onvol groeide tacticus met veel mogelijkheden, vroegtijdig werden gekapt. Dit hield tevens in dat elke wilskrach tige poging van FC Vlaardingen om de opgelopen achterstand ongedaan te ma ken nogal eens problemen in de Velser achterhoede opleverde. En dat het onder druk van fysieke kracht wel eens moei lijk is de zelfbeheersing te bewaren on- In dit treffen werd DSK-doelman Dirk Bouwhuis na een botsing met Cor Zwaan naar het ziekenhuis gebracht waar een dubbele scheenbeenbreukblessure werd geconstateerd. De bekerwedstrijd VSV- DRC wordt niet zondag gespeeld, maar zaterdag 26 augustus. Aanvang 19.00 uur. dervond Ab van Oorschot die Jan Loh man onreglementair aanpakte en daar voor terecht de gele kaart kreeg voorge houden van arbiter Bakker. Na de hervatting probeerde Van Via nen wat meer mogelijkheden te schep pen met het inzetten van Paul Stam en Jannus Meijer voor respectievelijk Joop van Toor en Ab van Oorschot. Deze wisselingen leverden niet het gewenste resultaat op omdat FC Vlaardingen in middels was begonnen met verdubbelde energie, waarbij vooral invaller-spits Joop Molendijk (ex-AZ en Veendam) zich van zijn energiekste lees niet: beste kant liet zien. Enige lichtpuntjes aan Telstar-zijde waren tenslotte twee flitsende schoten van Floor Buma, gelost vanaf de rechtervleugel, die het beoogde doel op een haar na misten. Zeven innings lang hebben de beide ri valen elkaar volledig in evenwicht weten te houden. Defensief was vooral Terrasvo gels zeer sterk. In de normale speeltijd was Els Koks met steun van haar veldsters heer en meester, en niets wees er toen op dat DSS in verlenging fors zou uithalen. Verdedigend kwam de Haarlemse forma tie achter het goede werpen van Jocé Kuy- per evenmin in grote moeilijkheden. Wel werden er enkele veldfouten gemaakt, maar gevaarlijk werd het nimmer. In de achtste inning sloeg een ontketend DSS onverwachts hard toe. Helma Kuyper, pinch-hitster Els Kouwenhoven, Wil Huis man en Jocé Kuyper raakten de bal vol en sloegen hun ploeg naar verdiende triomf. Tempo Team HHC 2-1-1-0-0-1 5 Freddy van Offeren 4-1-10-4 Onze Gezellen 0-0-1-0-1-2-0 4 Tineke Hoenderdos 0-2-6-3 Tegen een voor lijfsbehoud vechtend Onze Gezellen heeft titelkandidaat num- Een geroutineerder Telstar had in der gelijke situaties zijn speeltrant niet aan gepast aan de tekortkomingen van de tegenpartij, maar met meer tikken en DSK-VSV 1-1 (0-0) Jan Pus 1-0, Huib Blomvliet 1-1. 6 en casse beluistert adioconst istraat n -ting. th Joop van Toor: beslissende treffer voor Telstar DEM-Grasshoppers 1-2 (0-0) 0-1, Dik Pels 1-1, 1-2. De gehele wedstrijd heeft DEM het bete re van het spel gehad maar kon niet door de goed georganiseerde verdediging van de bezoekers komen. Pas nadat Grasshop pers een voorsprong had genomen kon DEM nog terugkomen door een treffer van Dik Pels. Na deze treffer hield DEM de verdediging van de bezoekers onder druk maar kon toch niet voorkomen dat een uitval van Grasshoppers met een overwin ning werd beloond. SDW-Stormvogels 1-2 (1-1). Henry Len- terman 0-1, 1-1, Theo Engels 1-2. Stormvogels heeft een goede prestatie behaald door het in de eerste klasse uitko mende SDW te kloppen. In een matige Het zóu voorbarig zijn de tekortkomin gen van Telstar te toetsen aan deze on dermaatse vertoning omdat de ploeg zes kwartier lang in strijd gewikkeld was met een formatie waarvan de spelers kennelijk geïnstrueerd zijn naar alles te trappen wat beweegt. Niet doelbewust om de tegenstander lichamelijk letsel toe te brengen maar uitsluitend om te probe ren diens pogingen om tot een aanvaard bare partij te komen bij voorbaat al te torpederen. Wie zich FC Vlaardingens oefenmeester Theo Laseroms nog herin nert als de robuuste centrumverdediger bij onder andere Feyenoord die alleen al door zijn aanwezigheid menige spits fy- Er is in deze rit volop slag geleverd en al meteen na de start gingen Van Lachte- rop en Van Beek aan de haal. Nadat zij waren inge haald, probeerden Peter v.d. Knoop, Hans van Leeu wen, Andries Laviere en Evert Dompeling tever geefs hun slag te slaan. Een solorush van John de Bie di,e de aan hun laatste ron de beginnende nieuwelin- eerste helft gingen beide ploegen gelijk op en werd de ruststand ook met een gelijke stand bereikt. In de tweede helft kon Stormvogels snel een voorsprong nemen toen Theo Engels een terugspeelbal onder schepte en beheerst scoorde. Na deze tref fer hebben beide ploegen kansen over en weer gehad maar werd de 1-2 eindstand niet meer gewijzigd. Als voorbereiding op de naderende competitie neemt HVB-tweede klasser Terrasvogels het vanavond op eigen ter rein op tegen eersteklasser Spaarnevogels. Het duel in Santpoort vangt aan om 19.00 uur. Voor Terrasvogels zullen o.a. de nieu welingen Paul Onkenhout (Haarlem), Daan de Wilde (Ripperda) en Rolf Schutte (Alliance) in actie komen. KIC-HBC 4-0 (2-0) Hennie van Lieren 1- 0, Ruud van de Watering 2-0, Peter van Tunen 3-0, Ron van Zon 4-0. In deze wedstrijd heeft KIC haar goede J vorm bevestigd en kon zonder problemen een grote overwinining boeken. In de eer ste helft had KIC al na tien minuten een ruggesteun toen een voorzet van Peter van Tunen door Hennie van Lieren werd afge werkt. Na deze treffer kwam KIC steeds beter in haar spel en heeft het HBC geen kans gegeven om zelfs de eer maar te redden. Velsen-KVV 0-1 (0-1). Eddij Hofstra 0-1. In deze slechte wedstrijd keek Velsen al na een half uur tegen de uiteindelijke eindstand aan. In de tweede helft heeft Velsen het beste van het spel gehad maar kon de vele kansen niet in een gelijkmaker 1 omzetten. Vooral Jack Aland en Peter van I de Kroft hadden weinig geluk bij de afwet- king. Ripperda-VVB 1-1 (0-1). Frans Bakker 0- 1, Jos van de Meij 1-1. In de eerste helft heeft WB de kans laten liggen om als winnaar naar voren te komen. Vooral het eerste half uur was WB beduidend beter dan de thuisploeg en het was ook in deze periode dat WB een voorsprong kon nemen. Tien minuten na deze treffer werd om onduidelijke rede nen een doelpunt van WB van Rob Visser afgekeurd. In de tweede helft kwam Rip- In deze wedstrijd heeft VSV de zaken te licht opgevat en kon het door slechte con centratie de vele kansen niet in treffers omzetten. In de tweede helft keek de ploeg zelfs nog even tegen een achterstand aan maar kon door een doelpunt van Huib Blomvliet een nederlaag voorkomen. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Opnieuw lijkt de slotfase van de softbalcompetitie Terras vogels noodlottig te gaan worden. Hielden de Birds en Tempo Team HHC elkaar tot voor twee weken volledig in evenwicht, nederlagen tegen EDO en gisteravond Nelissen—DSS hebben Tempo Team HHC met nog drie wedstrijden te gaan aan een riante voorsprong van vier punten geholpen. Aan de staart van de ranglijst kwam Bloemendaal weer in moeilijkheden door opnieuw van CapacWK nu met 2-0 te verliezen. In de eerste klasse blijkt D-Tours Storks volledig van slag te zijn. Door de 2-0 neder laag tegen UW heeft Wera-Kinheim het nu volledig in eigen hand om het komende weekend naar de hoofdklasse te promove ren. Terrasvogels 0-0-0-0-0-0-0-0 0 Els Koks 5-0-5-1 NelissenDSS Kuyper 1-0-2-7 WFC-Beverwijk 0-1 (0-0) Theo Koedijk 0-1. Nadat Beverwijk in de eerste helft slecht spel op het veld had neergelegd kwam de ploeg in de tweede helft als herboren in het veld. In deze helft heeft WFC geen kans meer gekregen en kon Beverwijk door een doelpunt van Theo Koedijk uit een voorzet van Richard Hofman een verdiende over winning behalen. e parkeer 1 augustu Tel. 023 mer één —Tempo Team HHC het zich onbewust nog moeilijk gemaakt om tot de volle winst te komen. Zonder Marion Lig- thart en Mariët Feijen werd het aarzelend opererend Onze Gezellen al in de eerste inning door honkslagen van Els Spee, Bet ty Veenstra en Fredy van Offeren naar een 2-0 achterstand gespeeld. Toen Conny Broere een inning later de score tot 3-0 opvoerde leek de strijd beslist. Aanvallend kwam naar mate de strijd vorderde Onze Gezellen echter steeds beter in vorm. Drie- honkslagen van Ria Koehorst en Tineke Hoenderdos deden HHC, dat Fredy van Offeren nog één keer zag scoren, tot op twee punten naderen. In de zesde inning zorgde José Bijl met Marian Cops en Lucia Hennequin op de honken zelfs voor een hit, die de stand weer op 4-4 bracht. Op een verlenging liet HHC het echter niet aankomen. Weliswaar stak Marion Cops Elly Nijhuis de helpende hand toe om de honken te bereiken, maar het was de aan haar hand geblesseerde Els Spee „de meester van de stootslag” die ander maal bewees dit onderdeel van het spel tot in de perfectie te beheersen. Voor Elly Nijhuis was het toen al te moeilijk de winnende run te scoren en haar ploeg dicht bij de titel te brengen. BMZ—EDO 0-0-0-1-l-l-x 3 Marian van Ginhoven 4-2-3-1 Shell 0-0-0-0-0-0-0 0 Monique Joost 0-2- 5-4 In een weinig attractieve wedstrijd heeft een in een feest-opstelling aantredend Shell, het EDO in het geheel niet moeilijk kunnen maken. Niet meer dan vijf Am sterdamse speelsters bereikten de honken, zonder overigens al te dicht bij de thuis plaat te kunnen komen. EDO, dat ook nu weer aantrad zonder de zieke Jet Sikkema, brak het Amsterdamse verzet in de vierde inning toen Betsy Berkhout kon scoren op een verre vang van Yolanda Vierhout. EDO’s beste slagvrouwe Emma Fictoor in de vijfde inning en Wil Kuypers in de zesde slagbeurt drukten het Haarlemse over wicht uit in een 3-0 overwinning. Stand: Tempo Team HHC 25-44, Terras vogels 25-40, NelissenDSS 25-36, BMZ—EDO 25-28, Shell 25-18, Bloemen daal 25-14, CapacWK 25-12, Mieloo Onze Gezellen 25-8. Nederland, dat bij het Italiaanse soft bal in trek is, kan vanavond kennis ma ken met Ara Trento. Om half acht treden de Italianen aan tegen een EDO-combina- tie in het Noorder-Sportpark. (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. Nu de softbalcompetitie zijn einde nadert, komen ook de beslissin gen omtrent kampioenschappen en degra daties naderbij. In de tweede klasse B (dames) vecht Europa Meubel/Pino’s vanavond voor haar laatste kans op behoud. Tegenstander In Zeewijk zal het Diemense Giants zijn, dat zelf ook niet veilig is. Bij verlies zal Pino’s gedoemd zijn ESCA te volgen naar het rayon. Slechts in geval van winst behoudt Pino’s een theoreti sche kans de degradatiedans te ontspringen. De wedstrijd tussen Pino’s en Giants begint om 19.00 uur. In de hoofdklasse herensoftbal staat vana vond mogelijkerwijs de titel op het spel in de derby tussen SC Haarlem en Terrasvogels, die gespeeld zal worden op het sportpark „De Elta”. Beide teams bezitten op dit ogenblik evenveel verliespunten, zodat de winnaar van vanavond zich kan gaan opmaken voor het kampioenschap. In deze competitie hebben SC Haarlem en Terrasvogels elkaar al twee maal ontmoet. In Santpoort won Terrasvo gels met 13-6, terwijl SC Haarlem in eigen huis revanche nam: 7-4. De aanvang van dit duel is 21.00 uur. op de Alkmaarse wieler baan wist de 31-jarige plaatselijke favoriet Rob Duin zowel de klasse- mentsrit als de puntenrace in zijn voordeel te beslis sen. De jonge Haarlemmer Rinus de Bondt debuteerde bij de nieuwelingen en kwam in de puntenrace op de zesde en laatste plaats, waarna hij attent rijdend in de afvalrace als vierde van de zeven deelnemers finishte. In een sprint a trois liet De Bondt zich door Frank v.d. Heyden verschalken. Peter de Bruin werd derde. Tijdens de pauze brak er een fikse regenbui los boven de Alk maarse piste en daardoor kon de koppelkoers geen doorgang vinden. perda beter in haar spel en kon dan ook verdiend de gelijkmaker laten aanteke nen. Doordat Willem Zwaan een overtre ding beging, kreeg Ripperda een vrije trap te nemen die door Jos van de Meij werd ingeschoten. Na deze gelijkmaker gingen beide ploegen gelijk op en was de eind stand een juiste afspiegeling. ADO’20-Alcmaria Victrix 3-2 (1-0) Sjaak Vrenegoor 1-0,1-1,1-2, Quirinus van Leeu wen 2-2, Bert Zonneveld 3-2. In een vrij harde wedstrijd heeft ADO’20 vooral in het eerste half uur nagelaten om een grote voorsprong te nemen. Kansen van Jan Vis, Sjaak Vrenegoor en Hennie van Egmond werden om zeep geholpen. Een half uur voor het einde van de wed strijd keek ADO’20 nog tegen een achter- stand aan maar door meer druk op de verdediging van Alcmaria Victrix uit te oefenen kon de ploeg de overwinning nog grijpen. gen Ab Harren, Jan van Wijk en Ragmar Martens meekreeg sorteerde al evenmin enig effect, want Jan de Jong, Peter v.d. Knoop en Jan Peetoom sleurden het peloton weer op de vluchteling. Een eindsprint van zo’n dertig man moest het pleit be slechten en daarin trok Jan de Jong aan het langste eind. De eindstand: 1. J. de Jong (Amstelland), 2. H. Kuipers (Kennemerland), 3. J. Peetoom (Bataaf), 4. P. v.d. Knoop, 5. Hans van Leeuwen, 6. H. v.d. Putte, 7. G. Visscher, 8. J. de Bie (allen Kampioen), 9. G. Stadt (DTS), 10. N. Wegkamp (Kampioen). Eindstand: 1. P. v.d. Knoop 25 pnt.; 2. G. Vis scher 22 pnt.; 3. J. Peetoom 15 pnt.; 4. Hans van Leeuwen 14 pnt.; 5. N. Wegkamp 12 pnt. Nieuwelingen: 1. A. Harren, 2 J. van Wijk (beiden Kampioen), 3. R. Martens (Excelsior), 4. E Dompeling, 5. R. Smit (beiden Bataaf). Einduitslag: 1. J. van Wijk 29 pnt.; 2. R. Martens 17 pnt.; 3. E. Dompeling 16 pnt. 7°/ /o HAARLEM. In de ’’r derde en laatste rit van een door de Haarlemse wieler- 1 club De Kampioen te hou den mini-competitie in het Spaarnwouderbos, waar- KMMHf voor een „pak” van 106 renners aan de start ver scheen, was de Zwanen- burgse prof Jan de Jong (nationaal sprintkampi- oen) in een massale eind sprint de rapste. Met een halve lengte verschil bleef hij aan de winnende hand. Hoge rente en direct opvraagbaar.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19