Grandioos spektakel op de Breestraat voor actie Marokkanen Jonge snelheidsduivels IJ mond steun Peregrinus lonkt haar oude Slof Gemeenteraad dacht hardop over alternatieve wegen EM I I „INSPREKERS OPZIJ GESCHOVEN” t Amsterdammer bekende tal Bouwplan molen nog tot eind volgende week ter inzage van insluipingen ne i e z l VRIJDAG (Van een onzer verslaggevers) Westelijke Randweg O® s ijk i i sn: den li - ütBdi ■r IIP BEVERWIJK. De behande ling van de uitgangspunten van de structuurschets, zoals die na een langdurige inspraakperiode tot stand is gekomen, gaf de gemeen teraad donderdagmiddag- en avond alle kans de hele stad nog eens te onderzoeken en alternatie ve oplossingen voor allerlei zaken aan te drógen. Vooral bij het on derwerp wegenstructuur brak de hel los en kwam menig raadslid met ideeën en gedachten, tot tens lotte de socialialistische fractie voorzitter, KL Vermeulen, wanho pig uitriep, dat er toch heel wat méér bedenktijd nodig was om alles te kunnen beoordelen wat op tafel was gekomen dan die luttele week die de raad scheidt tot vol gende week donderdagavond tij dens welke de heren en dames van de raad de voorlopige uit gangspunten van die structuur schets behoren vast te stellen. 4 BEVERWIJK-HEEMSKERK "O i S||| 15. Te Verlengde Beneluxlaan ter discussie DRS J DE WILDT (CDA) massa volk op de been (537 WIJK ■w— >^n i Bovag-g 0% garan srapport RING IG BUURTHUIS. Wijk aan Zee had een knotsgek idee uitgewerkt: zeepkistring- steekraces. Donderdagmorgen van tien tot twaalf uur probeerden heel wat knaapjes en meisjes in twee stevige tweepersoonszeepkisten, beschikbaar gesteld door het buurthuis, de ring uit de houder te steken. In sneltreinvaart suisden bestuurder en bijzitter van de helling en menigmaal werd het ritje in de zeepkist met succes bekroond. De jonge zeepkistracers werden uitgerust met bromfiets helmen, hetgeen nogal hilariteit opwekte, want de helm was soms groter dan het kereltje of het meisje dat het voorwerp droeg. Vanmiddag van 2 tot 4 uur laat Wijk aan Duin de jeugd spuitbalwedstrijden houden. Een waterfestijn dat slechts een gulden inschrijfgeld kost. Vooral de amendementen die de CDA’er dr. J. de Wildt in zijn laatste raadsverga dering de gemeenteraad en het college voorhield, waren debet aan de opmerking van Klaas Vermeulen. De Wildt, kwam met alternatieve wegenverbindingen die raad en college wel aanspraken. gaten. Privébelangen dus. De Bever- wijkse Sociaal Culturele Raad, die donderdagavond van alle kanten lof voor de begeleiding van de procedure en het „bindkarwei” daarna kreeg toe gezwaaid, bracht het college een dik boekwerk waarin de denkbeelden van De man van de PPR/PSP, Gerard van Ruyven, vond een onderzoek naar het verwachtingspatroon van het gebruik van de W. Randweg en de verkeersontlas- tende werking van zo’n weg op de binnen- de insprekers gebundeld waren. B. en W. gingen aan de slag en kwamen tens- lote met een raadsvoordracht waarin de insprekersstandpunten echter nau welijks waren terug te vinden. Al thans, dat merkte de gemeenteraad donderdagmiddag op. De communist Kortom, de insprekers hebben zich nauwelijks in de uitgangspunten die HEEMSKERK. B. en W. hebben het tijdstip tot waarop bezwaren tegen de bouw van de houtzaagmolen, annex ruim te voor het houden van bruiloften, partijen en tentoonstellingen aan de Baandert kun nen worden ingediend, verlengd tot 1 sep tember a.s. Het bouwplan ligt ter inzage op de gemeentesecretarie. Desgewenst kan op dinsdagavond 29 augustus van 20 tot 21 uur nadere informatie over het plan wor den ingewonnen. Het bij de molen geplan de parkeerterrein zal worden uitgebr^id tot 25 a 30 plaatsen om overlast op en nabij de Van Bronckhorststraat tot een mini mum te beperken. Cees Berghuis ging zelfs zover door te stellen „dat de olifant een muis” had gebaard. stad nodig alvorens een oordeel over de noodzaak van die weg te kunnen vellen. De verbinding Alkmaarseweg-Spoorsin- gel via de Schans was in zijn ogen niet zo doeltreffend. Liever gaf hij er de voorkeur aan het tracé te verschuiven naar de Mid denpoort en te laten beginnen bij de Alk- maarseweg, waar nu de aansluiting van de verlengde Beneluxlaan wordt gedacht. Hij liet er geen onduidelijkheid over bestaan, dat de PPR/PSP een aantal alternatieve verkeerscirculatieplannen wil zien worden opgesteld, waarbij op grond van wense lijkheden en haalbaarheden wordt beslist. Mevrouw W. Albrecht de Korte van de PvdA noemde de Westelijke Randweg een heet hangijzer. Haar partij is geen fervwnt aanhanger van de Randweg en kwam don derdagavond danook met een amende ment, waarin wordt gepleit om geen maat regelen ten gunste van de weg te nemen alvorens een bestemmingsplan vast te stel len, waarin ook de bestemming van de aangrenzende gebieden is geregeld. Een bevriezing dus van maatregelen be treffende de W. Randweg. De PvdA acht de Schans niet geschikt voor doorgaand verkeer van de Alkmaarseweg naar de Spóorsingel als er geen ingrijpende maat regelen worden genomen. In de beantwoording van wethouder ir. J. Camfferman, die samen met de raad hardop over de schetsen en alternatieve schetsen meedacht, stond de Westelijke Randweg centraal. Hij hield de raad voor, dat, als het PvdA-amandement betreffen de deze weg zou worden aangenomen, het huidige beleid van het college doorkruist zou worden. „Er kunnen dan geen grond- maatregelen genomen worden, ook geen voordeeltjes, pogingen om Rijkssubsidie te verkrijgen moeten worden gestaakt en discussie over planologische maatregelen worden gekapt”. De wethouder voelde wel voor de sug gesties van De Wildt, zoals die in het amen dement waren opgenomen. Het idee van Speets om de Spoorsingel toch door te trekken deed hij af met de opmerking, dat deze verbinding 'verkeerskundig niet no dig is. „De verlengde Beneluxlaan is veel beter voor die route naar Heemskerk ge schikt”. De wethouder van verkeerszaken, F. Kaebisch jr., ging ook op het W. Randweg- amendement van de PvdA in. „Er is tot nu toe een collegebeleid gevoerd dat uitgaat te zien van authentieke wagens met berijder in stijlvolle kledij. De ring aan de sabel steken is een kwestie van uiterste precisie. ’50 lur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Driehonderd bur gers hebben zich in de afgelopen maan den ingezet om de inspraakprocedure „Uitgangspunten structuurplan Be verwijk” tot een succes te maken. De insprekers stopten veel tijd en energie in de klus en hadden, dat moet ook gzegd, niet altijd het gemeentelijk be lang voor ogen, maar hielden evenzeer de wijk- en zelfs de straatfunctie in de DRIJF van de gedachte dat er een ingrijpende maatregel nodig is. Als we dat beleid nu moeten staken, gaat ons het enorm veel geld kosten. Pas na de komst van het verkeerscirculatieplan kan de noodzaak van de aanleg van de W. Randweg pas echt getoetst worden”. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Een aantal groeperingen uit de IJmond heeft in een verklaring de landelijke manifestatie en demonstratie van zaterdag a.s. te Amsterdam gesteund, die worden gehouden voor de 182 Marok kanen. Deze mensen worden nog steeds met uitwijzing bedreigd. De manifestatie begint om 14 uur op het Amsterdamse Amstelveld en wordt om 15 uur gevolgd door een tocht naar het Waterlooplein. Naast deelname aan de manifestatie en demonstratieve tocht kan men handteke ningen plaatsen op lijsten die verkrijgbaar zijn bij de familie Kloosterman, Kerkweg 108 te Heemskerk en bij de Peregrinus Stichting, Dr. Schuitestraat te Beverwijk. De verklaring is ondertekend door de PPR, afdeling Heemskerk en Beverwijk; de PvdA, afdeling Heemskerk en Bever wijk; de PSP Beverwijk/Heemskerk; de PSP, afdeling Velsen; Progressief Velsen; Wereldwinkel Velsen; CPN. afdeling Be verwijk; KGIJ; Kerk en Samenleving; Pe regrinus Stichting en Stichting Bedrijfs- apostolaat IJmond HEEMSKERK. Een 25-jarige Amster dammer heeft tegenover de Heemskerkse politie een zevental insluipingen bekend. De jongeman, die door de politie van Am stelveen in de kraag was gevat en naar Heemskerk werd overgebracht om daar over diverse dingen te worden verhoord, werkte de insluipingen in de maanden - juni-juli af. Ook in Beverwijk is de Am sterdammer actief geweest. Om half zeven trokken de deelnemers aan de ringrijderij onder aanvoering van het Tamboer- en Trompetterkorps Bever wijk van het Marktplein naar de Bree straat, waar de bijna dertig équipes aan het publiek werden voorgesteld. Op het oostelijk deel van de voor alle verkeer afgesloten Breestraat was het wedstrijd- parcours uitgezet: de deelnemers moesten daar op drie verschillende plaatsen de ring aan de sabel zien te steken, om bij de Agathakerk om te draaien en via de paral lelweg van de Breestraat ter hoogte van het politiebureau weer op de wedstrijd- baan te komen. De jury, bestaande uit de echtgenote van Beverwijks burgemeester A. J. Hubers en de heren Lacroix, De Boer, Blokker en Schuit had het niet gemakkelijk. De deel nemers werden beoordeeld op verschillen de facetten, waarvan het ringsteken wel de belangrijkste was. Dankzij de goede orga nisatie verliep de wedstrijd erg vlot en waren om half negen alle prijswinnaars bekend. In de rubriek „het schoonste geheel” werd eerste R. Goos uit Schoorl met een Utrechtse tentwagen, in het opknappen waarvan zevenhonderd manuren waren gestoken. Tweede werd F. Vlaar uit Ben- ningbroek en derde P. Schuit uit Wognum. De prijs voor de „origineelste aanspan ning” was voor Th. Huisman uit Nibbix- woud die met een bakwagen met schapen erin meedeed, tweede in deze rubriek werd de open calèche van stalhouderij N. Dek ker uit Beverwijk die een paard van 27 jaar (het oudste deelnemende ros) voor z’n koets had gespannen en derde werd van dezelfde onderneming H. Dekker. Het „bestgaande paard” werd gemend door D. Keijzer uit Midwoud, die voor zijn concourswagen de vurige Jowannie had gespannen. Tweede werd Joop Huisman uit Wognum en derde C. Stam uit Assen delft. Bij het ringsteken ging de eerste prijs naar de Nederlands kampioen Joop Huisman uit Blokker, tweede werd N. Blokdijk uit Hoorn, derde T. Klaver uit Wadway, vierde Th. Huisman uit Nibbix- woud en vijfde de heer De Wit uit Bever wijk. De prijsuitreiking tbekers van de Stichting Stadscentrum, de VW Wijk aan Zee-Beverwijk en de Beverwijkse Cou rant) geschiedde voor iedereen goed zicht baar in de muziektent, die aan het begin van de Breestraat stond opgesteld en waarin de Beierse Erica-kapel speelde. (Van onze medewerker) BEVERWIJK. Het ringsteken op de Breestraat heeft gisteravond bij vele ou dere Beverw ijkers nostalgische herinne ringen opgeroepen aan de harddraverij, die in het verleden duizenden belangstel lenden naar Beverwijks hoofdwinkel straat trok. Ook het ringsteken wist ech ter veel publiek op de been te brengen. Rond het parcours zag het letterlijk zwart van de mensen en allen leefden even en thousiast mee met de verrichtingen van de deelnemers, die regelmatig een mas saal applaus in ontvangst mochten ne men. pparatuu dig. Grati I. 316035 Drs. de Wildt vroeg zich af voor wie eigenlijk een betere verbinding moet ko men tussen het stadscentrum en de nieuwe Wijken. Er zijn momenteel goede autover- binden en waarom moet er dan tussen de Plesmanweg en de Spoorsingel nog een derde autoverbinding worden aangelegd in de vorm van de verlengde Beneluxlaan die uitkomt op de Alkmaarseweg. In het amendement stelt de CDA-fractie voor de Beneluxlaan niet door te trekken en in het gebied het Overbos drie beschermende routes voor voetgangers en fietsers te ma ken voor verbetering van de verbinding tussen centrum en nieuwe wijken. Het CDA toonde zich voorstander van een verbetering van de verbinding tussen de Alkmaarseweg en de Spoorsingel. Door de stroken grond tussen Zwaansmeer en sportpark Adrichem en tussen dit sport park en het plan Overbos te benutten moet .een herverkaveling en uitbreiding van de sportvelden in Adrichem en plan Overbos BEVERWIJK. Het is niet uitgeslo ten, dat de Peregrinus Stichting in de toekomst gebruik gaat maken van de be nedenverdieping van de voormalige huis houdschool aan de C.H- Moensstraat 5. Tussen de gemeente Beverwijk en het bestuur van de Stichting zijn hierover gesprekken gaande zo verklaardde wet houder C. Bodewes gistermiddag tijdens de raadsvergadering. De mogelijke nieuwe bestemming van de benedenverdieping van de school, waarin na vrijetijdscentrum „De Slof” nu de Alpha Sociëteit gehuisvest is, werd door het communistische raadslid C. Berg huis aan de orde gesteld. Hij was bang, dat het gebruik van de etage door de Peregri nus Stichting consequenties voor de Alpha Soos en de overige gebruikers van het gebouw met zich mae zou brengen. Vol gens wethouder Bodewes is er wat Alpha betreft geen reden tot angst: de sociëteit is gevestigd op de eerste etage en kan daar ook wanneer de Peregrinus Stichting de benedenverdieping zou betrekken, rustig door blijven draaien. Of de eventuele komst' van de Peregri nus Stichting gevolgen ”oor de andere gebruikers met zich mee zou brengen, kon de wethouder op dit moment nog niet zeggen. Wel zijn alle gebruikers er volgens de wethouder uitdrukkelijk op gewezen, dat het wat het Mofensstraatcomple^c be- I treft om tijdelijke huisvesting gaat. het college heeft opgesteld, kunnen terugvinden, zo meende men. Burgemeester Hubers vond die kri tiek niet terecht. „Wij hebben een ver antwoordingsplicht tegenover de raad. De uitgangspunten vormen een basis voor het definitieve plan. De burgerij krijgt bij het vaststellen van de bestemmingsplannen weer alle ge legenheid de zaken nader te detaille ren. Bijsturen is dus altijd mogelijk” Tegen half tien, toen de raad en het publiek in de koffiekamer een verfrissing werd aangeboden, duizelde het iedereen van de witwar van wegen die links en rechts werden aangelegd, gebroken en op geruimd. Burgemeester Hubers zag wel in dat het volgende week donderdag een chaos zou gaan worden als er niet beslo ten werd om die punten, die sterk in discussie staan, zoals de verlengde Bene- luxiaan, verbinding Alkmaarseweg- Spoorsingel, nog even buiten de besluit vorming te houden. Raad, college en advi seurs krijgen dan alle tijd om zich rustig op de aangedragen alternatieve wegen structuur te bezinnen. De gemeenteraad volgde de burgemeester in die zienswijze. j0. Oldsrr itom., jutom. rr iw.; elek lobile On 50. Ponti aan alfal v.a. 69: /.a. f 39 <r. enz. 1 1220 Cl: troën GS gas, Pi e Luxe, sun Chei 20Y Coi itsun 12 lerry 1( 78, 7' Ford 2 ^uxe, 4-d K)0 GXL s 2000 G 100 L, 6-< unus 160 ’’ord Gra I 2.0 S, 5-drs., 77/78, 'zonder g londa Ci 4-drs„ 0. Mitsui jge korti met., 750. Mer zwarte t arcedesI uuxe, 3O.( Coupé, liman be i 1.3 Cou 76/77, v '4, 10.7 750. 2x0 0 L, 2/4-dl irs., 77 v Opel Kad net gas, Peugeot 5 i, aut., a.n 100 km., ss 1800 H )50. Rena 17.000 ki 8950. Sim le eig., 'i on., 75 Toyota 10 orolla 30 74/77, v v.a. 550 0. Vauxhi L, gas, 1 5.950. Vol’ W Golft S te worden bevorderd, zo meldde De Wildt. Voorts wilde hij zo snel mogelijk een ver keerscirculatieplan opstellen maar daar hadden de overige partijen het college ook al om verzocht. Het CDA trok ook de Middenpoort in haar beschouwing. De Wildt meende dat de aanleg van deze verbinding afhankelijk is van de aanleg van Rijksweg 16 en de bebouwing in de polder. Een doortrekking van de Spoorsingel zag de CDA-fractie niet zitten. WD’er Cees Speets daarentegen hield de raad een amendement voor waarin zijn fractie de aanleg van die weg juist bepleit te om het verkeer Laan der Nederlanden- Heemskerk aan te trekken en sluipverkeer in de Merwedestraat e.o. te weren. Aanleg van de Westelijke Randweg noemde de WD’er noodzakelijk. Hij kende de Mid denpoort geen hoge priotiteit toe en ver wierp de aansluiting van de verlengde Beneluxlaan op de Alkmaarseweg. Ringsteekfestijn bracht ■•"•’■7 -

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9