ONDANKS TALRIJKE BEZWAREN OP HOORZITTING n Geringe buit bij inbraak in benzinestation Ouderwets enthousiasme tijdens KIC-familiedag Zwemvierdaagse met duizend deelnemers groot succes )n t Storingsdienst in touw voor gaslekken !I1 aan Meeuwenlaan Vermiste personenauto onbeschadigd terug Diefstal van aanhangwagens Openluchtbad De Heerenduinen biedt elke avond gezelligheid MAJORETTES IN DE PRIJZEN Procedures A Angst Haast Kritisch DAMESVOETBAL HOOGTEPUNT 19 7 8 VELSEN-IJMUIDEN AUGUSTUS 2 9 DINSDAG 4 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het voorstel om een perceel grond met een oppervlakte van 650 vierkante meter aan de Waterlandweg in Driehuis in erfpacht te geven aan burgemeester Molendijk voor de bouw van een woning komt donderdag opnieuw in de gemeenteraad. Met deze beslissing ging wethouder Meijer na afloop van de hoorzitting in het gemeentehuis gisteravond voorbij aan het verzoek van de omwonenden de behande ling van deze zaak in de raad nog even aan te houden. In die tijd zou deze groep van belanghebbenden de gelegenheid krijgen een definitief standpunt te bepalen en ook zouden de omwonenden, die nog niet van deze zaak op de hoogte zijn omdat zij met vakantie zijn, zich hiervan in kennis kunnen stellen. De gemeente kan dan met beter uitgewerkte plannen komen, die in een openbare commissie doorgesproken kunnen worden. De wethouder zag in deze procedure geen heil omdat dit zijns inziens „dubbelop” was en te veel tijdverlies met zich meebracht. Wel beloofde hij de belanghebbenden dat hun bezwaren, die zijn vastge legd in de notulen van de hoorzitting, aan de raadsleden zullen worden toegestuurd, zodat zij deze in hun overwerking kunnen betrekken. Ten slotte wees de wethouder de omwonenden erop, dat als de raad akkoord ging, maar hun bezwaren tegen het plan bleven bestaan, zij via artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening bezwaarschriften kunnen indienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. IMkws- - i w I I show trakteren. V oor stel bouw burgemeestershuis donderdag weer in gemeenteraad iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiin zeven en half negen door het Duikteam IJmond een demonstratie gegeven, don derdag demonstreert de Turnvereniging IJmuiden de pret van de trampoline, ter wijl vrijdagavond wanneer de finale is het jeugdkorps en de miniretten van de IJmuider Harmonie de aanwezigen op een Voor vanavond houdt dat in: een mo deshow van badkleding, om haifacht. Woensdagavond wordt tussen kwart voor I I E. VI. 'iillllilIllllllllllllllllUIHlHlUlllUlllUUlIlMUIIIIIIUIIUUllllUU tot tond neer ging dus- wer- vind van jven eten >tac- trad leer- De hoorzitting, die werd bezocht door ruim veertig mensen, werd gehouden op aandringen van de gemeenteraad. Het voorstel werd tijdens de raadsvergade ring van afgelopen donderdag ingediend, de raadsleden wisten wethouder Meijer toen over te halen de omwonenden eerst inzicht te geven in de plannen teneinde de kans op bezwaarschriften bij Gedeputeer de Staten te verkleinen. De omwonenden hadden hierom verzocht in een protestte legram aan de raad. De bezoekers van de hoorzitting waren ruwweg in twee groe pen te verdelen: de omwonenden en men sen die elders in de gemeente wonen. De motieven van deze twee groepen verschil den ook wezenlijk van elkaar; de omwo nenden bekommerden zich uitsluitend om het aanzien van hun buurt terwijl de anderen een veel principiëler discussie trachtten te voeren. Volgens Meijer was deze angst onge grond, de raad zou zeker niet toestaan dat Maar natuurlijk kan iedereen meedoen voor de gezelligheid en wie niet wil zwem men, kan deze week in het zwembad ook nog andere dingen doen, ter gelegenheid van de zwemvierdaagse is een avondpro gramma georganiseerd. De haast was volgens wethouder Meijer geboden, omdat burgemeester Molendijk al geruime tijd in functie is en nog steeds niet naar behoren gehuisvest. De eerste burger was volgens wethouder Meijer ook al diverse keren op koophuizen afgeweest zonder resultaat. Daarom had het college tenslotte besloten de burgemeester een stuk grond in erfpacht te geven om daar een huis op te bouwen. Hierin speelde volgens wethouder Meijer mee dat de bur gemeester de wens te kennen heeft gege ven in Velsen zijn ambt tot zijn pensioen te Ook wenste de wethouder niet in te gaan op talrijke suggesties van deze groep. Een van de vragenstelsters suggereerde dat ex- burgemeester Kwint uit zijn ambtswoning gezet zou worden zodat die vrijkwam voor burgemeester Molendijk. Dat was volgens de wethouder onmogelijk, omdat de ex- burgemeester om redenen die hij verder niet bekend wilde maken niet uit de ambts woning gezet kon worden. Op het voorstel om Kwint dan huisvesting aan te bieden in de kortgeleden vrijgekomen ambtswoning van ex-burgemeester Reehosrt antwoord de wethouder Meijer: „Dat is goed, ja, gaat u het hem maar vragen”. Ook het voorstel de burgemeester een stuk grond in Zee wijk ter beschikking te stellen, waar nog vier percelen bouwgrond van elk 350 vier kante meter liggen, vond in wethouder Meijers ogen geen genade. „Te klein”, oor deelde hij. Twee percelen samentrekken tot een kon ook niet, deelde wethouder Meijer desgevraagd mee. Op de vraag waarom dat dan wel niet kon luidde het korte antwoord: „Daarom niet”. blijven uitoefenen en ook daarna in de gemeente te willen blijven wonen. Niette min vroeg de heer Helsloot namens de omwonenden om behandeling in de raad uit te stellen, mede omdat de plannen die de gemeente overlegde hele vage schetsen waren waarop zelfs de precieze grenzen van het erceel nog niet aangegeven waren. Voorzitter J. E. van Dongen kon bij de prijsuitreiking ondanks de minder goede weersgesteldheid terugzien op een ge- Tussen de kruisingen Cederstraat en Lij ster laan vernieuwt de dienst de gietijze ren gasleidingen onder de straat waarbij vermoedelijk verkeerde koppelingen zijn geplaatst. Het euvel kon binnen een half uur worden verholpen. SANTPOORT. Bij een inbraak in het benzinestation langs Rijksweg 9 ter hoog te van Santpoort is zondagavond een be drag van 750 buitgemaakt. Na verbreking van sloten van een bui ten- en binnendeur werd in het ’s avonds verlaten gebouw een sigarettenautomaat gekraakt. Kleinere geldbedragen werden ontvreemd uit een geldlade en een kran tenpotje. Het benzinestation was eerder meerma len het doelwit van inbrekers. IJMUIDEN. Het majorettepeloton en de drumband IJmuiden hebben zondag op een concours in Den Oever fraaie resulta ten geboekt. De beide majorettegroepen slaagden er in beslag te leggen op een tweede prijs. De drumband won een derde prijs. De „Miss Majoretteprijs” werd ge wonnen door Mieke de Bie. dewerking van de jeugdcommissie. Voor de heer P. Beentjes was het een i ar- s op decs een i de 1, te n de >pen van ight uni ting die id is •res- iyet, s op n in it er rbe- Op de agenda van de raadsvergadering in Velsen van afgelopen donderdag kwa men tenminste twee punten voor die enige overeenkomst met elkaar vertoonden. „Beantwoording vragen inzake Oud IJ muiden en „Het in erfpacht uitgeven van een perceel grond aan de Waterlandweg in Driehuis aan burgemeester mr. P. J. Mo lendijk ten behoeve van de bouw van een woning”. De overeenkomst tussen die beide pun ten was dat ze beide iets te maken hadden met een stukje woonruimtevoorziening. Oud IJmuiden is het schoolvoorbeeld van een stuk tragiek dat met het begrip „woningnood” slechts schaars wordt om schreven. Een circa dertigjarig durende tragedie van falend stadsherstel gegrond vest op een even falend stuk bestuursbe- moeiing. Iedere stagnatie in de herbouw of renovatie van Oud IJmuiden is door ver antwoordelijke bestuurders geweten aan tijdrovende procedures waarvan niet kon worden af geweken. Nu er voor burgemeester Molendijk een onderdak moet worden gecreëerd lijken alle bestaande regels en voorschriften minder zwaar te wegen. Velsen beschikt over drie ambtswoningen. Eén daarvan wordt momenteel bewoond door het echt paar Molendijk. Een moderne bungalow die in 1973 werd gebouwd maar die voor het gezin Molendijk te klein wordt ge noemd. Zonder dat de uitgifte van het stuk grond aan burgemeester Molendijk - zoals te doen gebruikelijk - in één of meerdere openbare commissievergaderingen ter dis cussie is geweest, werd de gemeenteraad er donderdag mee geconfronteerd. Verontruste omwonenden en lieden die deze gang van zaken onacceptabel vinden hebben bij de gemeente aan de bel getrok ken. Maandagavond werden zij door wethou der J. W. Meijer ontvangen en aangehoord. Uit het verloop van de discussie bleek dat het gemeentebestuur voor het woongenot van burgemeester Molendijk een formule hanteert waarbij het liefst voorbij wordt gegaan aan formele procedures. Procedu res die de bewoners van Oud IJmuiden nu al bijna een generatie lang in de greep houden van kommer en kwel. nge- >erd, >n te 1977 ibsi- erk- voor met inig. sidie r 20 1 en van i zal de s” is leri- igen rdo- ig is kbe- i ar- noet dam ztie- Var- I die uit film niet zelf, inis- :ker elen nieuwe deelnemers kunnen vandaag nog starten. Alleen zij kunnen niet meer offici eel inschrijven, want de medailles zijn nu al vergeven: de organisatoren hadden ge rekend op zeshonderd zwemmers en met de opkomst van gisteravond zijn de reser ves nu reeds opgesoupeerd. Een soortgelijke diefstal vond in het afgelopen weekeinde plaats in het recrea tiegebied Spaarnwoude. Van een terrein van de Heidemaatschappij aan de Amster- damseweg werd een tweewielige trailer ter waarde van 1800 gestolen. De eigenaar, een 43-jarige inwoner van Velsen-Noord, had het voertuig zonder vergrendeling in de openlucht geparkeerd staan. dit VELSEN. De storingsdienst van de Velsense Dienst voor Gas en Water, moest maandagavond uitrukken naar de Meeu wenlaan in IJmuiden-Oost na klachten van bewoners over een doordringende gaslucht. VELSEN. De personenauto die zon dagavond voor een woning aan de IJmui- dense Zeeweg verdween, is maandag on beschadigd teruggevonden op een par keerplaats aan de Willemsbeekweg. Alles wijst op een geval van joyriding. De voornaamste woordvoerder van de omwonenden was de heer Helsloot. Hij dankte wethouder Meijer voor zijn bereid heid eerst met de omwonenden te praten al zette hij vraagtekens bij de haast waarmee alles georganiseerd was, hierdoor kon een aantal mensen niet aanwezig zijn. In een kort betoog haalde Helsloot vervolgens een aantal eerdere gelegenheden aan waarbij ook sprake was van woningbouw op de bewuste plek. Tot zijn grote genoe gen werden alle vroegere verzoeken afge wezen, terwijl het college nu voor één bepaald geval toegaf. Hierdoor had bij de omwonenden de angst post gevat dat meerdere uitzonderingen niet uitgesloten waren en dat daardoor het mooie, landelij ke karakter van de buurt bedreigd werd. De belangstel ling voor de hoor zitting over het voorstel van het gemeentebestuur om burgemeester Molendijk een stuk grond in erfpacht te geven voor de bouw van een huis Was groot, in totaal waren ruim veer tig belangstellen den aanwezig. Ordelijk trekken de totaal duizend deelnemers van de zwemvierdaagse in zwembad De Heerenduinen hun baantjes, tot zij de verplichte vijfhonderd meter hebben afgelegd. nog meer percelen grond in deze buurt via artikel 19 aan de huidige bestemming (ac tieve récreatie) onttrokken worden voor woningbouw. Deze uitzondering werd al leen gemaakt omdat er vele voordelen aan kleefden; de bollenschuur, die de buurtbe woners al jaren een doorn in het oog is, wordt afgebroken waardoor het aanzien van de buurt erop vooruitgaat. De op die plaats te bouwen woning zal namelijk aan zienlijk kleiner en lager zijn waardoor hij door de bebossing geheel aan hét gezicht ohttrokken wordt. Bovendien scheelt deze oplossing de gemeente een paar ton aange zien zij dan niet zelf een ambtswoning voor de burgemeester hoefde te bouwen. De drie bestaande ambtswoningen kwamen volgens Meijer niet in aanmerking; één wordt nog bewoond door ex-burgemeester Kwint, één huisvest op dit moment een aantal ambtelijke diensten en moet boven dien een opknapbeurt ondergaan die bijna Aanvankelijk zag het er naar uit dat slaagde familiedag door de spontane me- deze traditie zou worden onderbroken door afgelasting maar gelukkig klaarde het weer op en hoewel een harde noord- belangrijk moment om bij de veteranen westen wind niet plezierig aandeed kon toch met de verschillende onderdelen als vijf-, zes- en zevenkampen meisjes, jon gens, senioren, veteranen en vooral ook dames worden begonnen. De belangstel ling vooral van oudere leden als onder anderen A- en C-junioren viel tegen maar de jongeren beleefden deze dag hun spor tieve activiteiten met enthousiasme. Dit laatste was ook het geval met de dames- voetbalwedstrijd zondagmiddag die tus sen de ploegen wit en blauw onder grote belangstelling van het publiek werd ge speeld. Het viel op dat verschillende da mes toch behoorlijk met de bal uit de voeten konden en het sportieve element eer aandeden. De „witten” wonnen tenslot te met 3-1. (Van een correspondent) VELSEN-NOORD. Zware regenbuien en loodgrijze wolken dreigden zondagmor gen voor de organisatoren roet in het eten te gooien voor de uitvoering van de jaarlijkse traditionele familiedag van de sportvereniging KIC waarbij deze keer zowel de afdeling voetbal als handbal in een uitgebreid programma waren betrokken. VELSEN. Met zo’n duizend deelne mers aan de start is de eerste zwemvier daagse in Velsen maandagavond succes vol van start gegaan. Jong en oud plonste maandagavond in het water na het start- teken van burgemeester P. J. Molendijk, die voor deze gelegenheid het privilege had om de voormalige stadsarchitect van Velsen, H. A. Peters in het water te du wen. Vijfhonderd meter was voor de zwemmers en zwemsters de verplichte afstand. Vier keer op verschillende dagen moeten zij deze afstand afleggen om voor de herinneringsmedailie in aanmerking te komen. Voor het volbrengen van deze nieuwe sportieve prestatie biedt het openluchtbad de Heerenduinen vijf dagen de gelegen heid. Naar keuze wordt gezwommen en De andere groep belangstellenden was veel kritischer in zijn vraagstelling en ging vooral in op de ongelijkheid in behande ling. „Waaarom overkomt dit soort zaken alleen topambtenaren en moeten gewone woningzoekenden jaren op een wacht lijst”, was een van de vele vragen waar geen antwoord op kwam. Ook werd aange voerd dat het stuk grond aan de Water landweg vijftien jaar geleden eigendom was van en bewoond werd door de familie Oudendijk, en dat het toen onteigend werd omdat het „actieve recreatie” als bestem ming moest hebben. Tijdens de hoorzitting deed zich een incidentje voor met wethouder Meijer over het verslag van de gemeente raadsvergadering van afgelopen don derdag in onze bladen. Een van de belangstellenden vroeg wethouder Meijer of hij dit verslag gelezen had en of hij het een juiste weergave van het gebeurde vond. De wethouder ant woordde dat hij zich het stuk niet kon herinneren, maar voegde daar onmid dellijk aan toe dat hij de betrouwbaar heid van deze berichtgeving zonder het gelezen te hebben ernstig in twijfel trok. In de volgende vraag werd het zelfde verslag geciteerd, in dit citaat kwam de zin „Volgens het vigerende bestemmingsplan is de grond bestemd voor actieve recreatie” voor. „Dat is helemaal niet waar, het heeft als be stemming groenvoorziening. Ziet u we) dat ik gelijk heb en dat deze kran tenpublicaties onbetrouwbaar zijn" riep de wethouder triomfantelijk uit. Iemand uit het publiek moest hem uit de droom helpen door het gemeente blad, waarin de raad het omstreden voorstel wordt gedaan, voor te lezen. Daarin wordt „actieve recreatie" let terlijk genoemd als bestemming van de onderhavige grond. „Oh, nou ja, eigenlijk is het ook precies hetzelfde”, besloot wethouder Meijer het inter mezzo. SANTPOORT. Van het NS-emplace- ment in Santpoort-Zuid is begin vorige week een vierwielige aanhangwagen met blauw dekzeil gestolen. De eigenaar, een 53-jarige inwoner van Santpoort, had het voertuig geparkeerd staan vlakbij de stal- lingsruimte die hij op NS-terrein voor zijn personenauto gehuurd heeft. een miljoen kost en een derde (de ambts woning van ex-burgemeester Reehorst) is te klein voor burgemeester Molendijk en zijn gezin. De eigenaar, een 35-jarige arts, dacht aanvankelijk aan diefstal omdat een vluchtige speurtocht in de directe omge ving niets opleverde. (boven 35 jaar) voOr de vijfde maal de C. Luttik-wisselbeker nu blijvend in bezit te krijgen met 3871 punten; 2. J. Vink 3794; 3. G. Zoon 3357 punten. Senioren: 1. J. Handgraaf (Feike Cnossenbeker) met 5040 punten; 2. H. Kok 4650; 3. B. Vink 4615 punten. A-junioren: 1. E. Rijnen (A. Rede- kerbeker) 4306 punten; 2. R. Schoort 4270; 3. J. Dekker 4176 punten. Dames: 1. Mevrouw Langeveld 3920; 2. mevrouw Van de Watering 3176; 3. me juffrouw Van Velthuijzen 2842 punten. Zeskampen: B-junioren: 1. H. Zonne veld; 2. T. Klinkhamer. C-junioren: 1. H. Beentjes; 2. M. Hemandez. D-junioren: 1. R. Teeling; 2. A. Zoon. E-Junioren: J. Korver; 2. P. Durgo. Vijfkamp: F-junioren: 1. J. Waagmees- ter; 2. A. Korver. Mpisjeswelpen: 1. A. van den Brug; 2. N. Vink. Meisjespupillen: 1. J. Castricum; 2. A. Kaandorp. Meisjes- adspiranten: 1. A. Nierop; 2. C. van Beekhoven.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5