BEVERWIJK MONUMENT RIJKER Canadese woensdagavond in Duncan „Klondike Band” Matige vangsten Zaterdag openstelling voor publiek Burgemeester Hubers betreurt politieke overwegingen Na braderiesucces nu concert in Beverwijk MUZIKANT OFFERDE TE VEEL AAN BACCHUS Motorrijder slipt door olie op wegdek Welzijn Ruimtelijke ordening Stadsvernieuwing en woningbouw Huisvesting Woonomgeving en verkeer Onderwijs Algemeen 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 AUGUSTUS 2 9 D I N S D A G mm mini I H i BEVERWIJK. PvdA, en CDA kunnen elkaar recht in de ogen I kijken. Na weken lang onderhandelen zijn de twee partijen die voor de komende vier jaar de vier wethouders voor het nieuwe college leveren, gereedkomen met de portefeuilleverdeling. De raadsleden en de amb tenaren zullen ongetwijfeld moeten wennen aan de verdeling want CDA en PvdA hebben niets heel gelaten van de momenteel gehanteer de taakverdeling van de wethouders. (Van een onzer verslaggeefsters) Partijen halen bezem door takenpakket van wethouders sw.- V.W Het CDA volgde in grote lijnen een De „Klondike Jazzband” in uitgaanstenue. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) De uitslagen van deze wedstrijd: Collegeprogram CDA, PvdA PPR/PSP I betreurde hij het vertrek van wethouder Hoogeboom. VELSEN-NOORD. Door olieresten op het wegdek van de Velser-traverse slipte maandagavond een 27-jarige motor rijder uit Gouda in een flauwe bocht en kwam tegen de vangrail tot stilstand. De bestuurder die vanuit de Velsertun- nel in de richting van Beverwijk reed, kreeg bij het ongeval geen noemenswaar- dig letsel. Zijn splinternieuwe motorfiets kreeg voor circa drieduizend gulden scha de. De „Klondike Band” maakt met steun van de Canadese overheid momenteel een goodwilltournee door Europa. De uit zes mannelijke en twee vrouwelijke musici bestaande formatie (alle leden studeren aan het conservatorium of hebben hun opleiding daar afgerond) brengt traditio- Dit uit Edmonton (Canada) afkomstige gezelschap had zaterdag zoveel succes toen de groep in het kader van de braderie op de Breestraat speelde, dat de Stichting Jazzpromotion Beverwijk de formatie voor nog een concert op Wijker bodem heeft uitgenodigd. Het optreden in de Jazzpub begint om 21.30 uur. BEVERWIJK. In de Duncan Jazzpub aan de Beverwijkse Nieuwstraat treedt woensdagavond de „Klondike Band’’ op. A-klasse: 1. C. Brakenhoff, 4 m 21, 2. J. Pais, 4 m. 29, 3. P. Korver. B-klasse: 1. T. Kanon, 1 m. 94, 2. J. Dely, 1 m 47, 3. B. Groot, 1 m 14. C-klasse: 1. C. Loonhuis, 2 m 38, 2. S. v.d. Kok, 1 m 77, 3. P. Put, 1 m 63. De grootste vis werd gevangen door B. Groot: een brasem van 48 centimeter. BEVERWIJK. De restauratie van de Lutherse Kerk aan de Beverwijkse Ko- ningsstraat is voltooid. Zaterdag 2 sep tember wordt de kerk vanaf 16 uur voor het publiek opengesteld, waarna ieder de gelegenheid krijgt het kerkje te bezichti gen dat in 1774 werd gebouwd op, naar de bouw doet vermoeden, nöf oudere funda menten. Het Lutherse Kerkje werd indertijd in een periode van vijf maanden gebouwd. In de restauratie is wel wat meer tijd gaan zitten. In 1977 werd begonnen met het herstel van het dak en in januari van dit jaar werd de rest van het gebouw onder handen genomen. Kort geleden werd de restauratieperiode afgesloten en kon er in het kerkje weer een kerkdienst worden gehouden. Maar naast de kerkdiensten hoopt de kerkeraad in de toekomst meer activitei ten in het gebouw te kunnen laten houden. De muzikant reed zwaar onder in vloed van alcohol met zijn fiets op de verkeerde rijbaan van de Jan Lig- thartstraat, recht op de auto van de ambtenaar af. Deze zag hem bijtijds naderen, remde wachtte langs de kant van de weg op de Velsen-Noorder, die ondanks al deze voorzorgsmaatrege len toch nog kans zag frontaal tegen Verder is de zomeravondcompetitie geëin digd, waarbij C. Martens de wisselbeker, beschikbaar gesteld door P. de Ridder, mee naar huis kon nemen. De vijf besten uit de competitie zijn: C. Martens, 10 m 76, J. Pais, 10 m 8, B. Numan, 9 m 64, T. Kanon, 8 m 89 en H. van Dessel, 8 m 86. De volgende wedstrijd is op 10 septem ber, dan vertrekt men om zes uur van Café Sport. Na de restauratie van de Lutherse Kerk aan de Koningstraat is Beverwijk weer een monument rijker. velen voor het nageslacht behouden is gebleven, hoopt dan ook dat het zo fraai herstelde monument een functie in zowel het kerkelijke als ook het culturele leven van de IJmond zal kunnen vervullen. BEVERWIJK. De wedstrijdvissers van de hengeisportvereniging ’t Karper- tje hebben dit weekend bij Akersloot aan het Noordhollands kanaal met de wind in de rug gevist. De meesten wisten wel een visje te verschalken, maar de vangst was niet overtuigend. AAN DE HAND VAN PROGRAMVERGELIJKING zijn CDA, PvdA en PPR/PSP het eens geworden over een collegeprogram. In het program zijn sport, sociale zaken en volksgezondheid niet opgenomen, omdat bij de onderhandelingen bleek, dat deze punten in de onderscheidene programma’s als geheel overeenkom stig konden worden gezien. Punten die in het programma duidelijk prioriteit krijgen, staan in de hoofdstukken als eerste vermeld. Het volledige programmak- koord volgt hieronder: 3.M. De Dijk, ater als dien aide ppe- veel n op iben hun voor s de nde- beschikbaar te zijn. Met als uitgangspunt de leefbaarheid van de woonwijken en de binnenstad dient er een verkeerscirculatieplan te worden opgesteld, waaraan ook de noodzaak en het effect van de Westelijke Randweg en mogelijke alternatieven dienen te worden getoetst. Vooralsnog zullen geen planologische belemmeringen tegen de W.- Randweg worden opgeworpen. Ondertussen wordt het passieve grondaankoopbeleid voortgezet, alsmede de verwer ving van financiële steun van de hogere overheden, e.e.a. zonder de raad voor een voldongen feit te stellen. De financiële consequenties van de aanleg van nieuwe wegen mogen een gezond financieel beleid en een evenwichtige prioriteitenbepaling niet doorkruisen. In het onderzoek naar noodzakelijke parkeeraccommodatie dient mede aandacht te worden geschonken aan de mogelijkheid (indien noodzakelijk) van een parkeergarage op het NS-terrein, aan Parallelweg of Koningstraat. Een rechtstreekse verbinding voor voetgangers tussen station en Parallelweg wordt als wenselijk gezien. Er zal meer aandacht worden besteed aan de positie van het openbaar vervoer. Een planmatige aanpak van de huidige en toekomstige woonomgeving en groenvoor zieningen is noodzakelijk. In een nota aan de raad zal dit ter discussie worden gesteld. De groenvoorziening in de wijken zal in overleg met de bewoners tot stand dienen te komen. Het ontwikkelen van milieupolitionele activiteiten is noodzakelijk. Onderzocht dient te worden of deze (ook verbaliserende) taak aan bestaande functies kan worden gekoppeld, dan wel gecombineerd met parkeerwachters en/of wijkagenten. Ais het PEN dient over te schakelen op een andere brandstof, dienen aan de uitworp van afvalstoffen strenge eisen te worden gesteld. Het hinderlijk parkeren van vrachtwagens wordt tegengegaan door de aanwijzing van speciale parkeerplaatsen. Met als uitgangspunt de onbelemmerde doorgang voor voetgangers, dient het gebruik van trottoirs voor het uitstallen van goederen te worden geregeld. Ook het nodeloos op trottoirs parkeren dient te worden tegegegaan. Indien dat binnen het kader van de gemeentelijke financiële mogelijkheden verant woord is, dient Fort Velsen te worden aangekocht en een recreatieve bestemming te krijgen. De realisering van de nieuwbouw van de Lichtboei als club- en buurthuis voor de wijken Oosterwijk, Meerestein, Zwaansmeer en Zuidbroek moet zo spoedig mogelijk plaatsvinden. Er zal een gemeentelijk welzijnsplan vastgesteld worden, dit dient te geschieden in overleg met het particulier initiatief. Bij urgentieafweging zal aandacht geschonken moeten worden aan achterstandsituaties. Het kan hierbij nodig zijn dat bestaande subsidies (uiteraard na en in overleg) worden aangepast (verhoogd dan wel verlaagd). Om tot een evenwichtig welzijnsbeleid te komen, ook voor de komende jaren, zal op korte termijn een welzijnsraad opgericht worden, die o.a. tot taak krijgt de gemeente adviseren om te komen tot een samenhangend welzijnsbeleid en het opstellen van een meerjarenplan. Daar waar subsidies zijn of worden verleend moet blijvende aandacht worden geschonken aan de vraag of de verstrekte subsidie het beoogde doel heeft bereikt. Ook zal blijvende aandacht geschonken moeten worden aan het functioneren van de welzijnsvoorzieningen zowel in hun eigen doel als in hun onderlinge samenhang. Het peuterspeelzaalwerk dient verder gestimuleerd te wotden. Tussen gemeente en B.S.C.R. zullen afspraken gemaakt worden over de taak van ieder. Hiertoe zal ook van de kant van de gemeente de structuur van de B.S.C.R. bestudeerd moeten worden en zo deze studie daar aanleiding toe geeft zal de gemeente zorg moeten dragen voor de vereiste aanpassing van de structuur (voor l-l-’8O). T.a.v. de Slof moet er voor worden gewaakt dat de plaats van De Slof als culturele voorziening gewaarborgd c.q. bevorderd wordt. De aankoop van kunstwerken geschiedt door een kleine commissie. De gemeente dient het emancipatiewerk te stimuleren en financieel mogelijk te maken t.a.v. bewustwording, acties gericht op verandering van rolpatronen, politieke scholing voor vrouwen enz. Steun in de vorm van financiën en huisvesting dient te worden gegeven aan groepen die zich met hulpverlening bezighouden en die zich richten op het voorkomen van problemen (Blijf-van-mijn-lijf-huizen enz.) In een nota zullen aan de raad de consequen ties van een gemeentelijke monumentenverordening en een gemeentelijke monumenten lijst worden voorgelegd, evenals een concept-verordening. De Kennemer Oudheidkamer zal zich naast het verzamelen en bewaren van voor Beverwijk en Kennemerland historisch belangrijke voorwerpen ook moeten gaan Daartoe zijn circa tachtig organisaties op sociaal-cultureel gebied uitgenodigd om het kerkje te bezichtigen en de gebruiks mogelijkheden ervan met de kerkeraad te bespreken. Die gebruiksmogelijkheden zijn groter geworden nu in het kader van de restauratie de tot voor kort dichtgemet selde hoofdingang weer is heropend, waardoor een mooie entree tot het inte rieur is verkregen. Dat interieur is ook een lust voor het oog geworden dankzij het feit, dat het fraaie stuc- en het schilder- en houtwerk in oude luister is hersteld. In deze entourage komen de gebrandschil derde ramen weer helemaal tot hun recht. de auto op te rijden. De man viel van zijn fiets en bleef daar, te dronken om overeind te komen, liggen. De politie heeft zich uiteindelijk over hem ont fermd en hem meegenomen naar het bureau om daar zijn roes uit te slapen. Verwondingen hield de man niet aan zijn nachtelijke escapade over. De au to liep geen schade op. Wethouder ir. J. Camfferman stoot ruimtelijke ordening af naar de nieuwe collega C. Hienkens. Hij krijgt er woon ruimteverdeling van ex-wethouder Hooge boom en de grondbedrijfwoningen (159 stuks) en particuliere vernieuwbouw van de PvdA bij. In die laatste taak zit ook opgesloten de verbetering van de woonom geving. Hij behoudt onderwijs en cultuur. Wethouder F. Kaebisch jr. blijft actief op financieel gebied en behoudt het grond bedrijf. In zijn post verkeer is het wegen pakket van collega Bodewes toegevoegd, alsmede reiniging, plantsoenen en recrea tie, eveneens van Bodewes. Wethouder Bodewes zit met woning bouw van Hoogeboom, het woningbedrijf van Kaebisch jr., bouw- en woningtoe zicht, milieu, jeugd en sport (van Hooge boom). Nieuwkomer Hienkens is belast met so ciale zaken van Hoogeboom en Hubers, volksgezondheid, economische zaken van Kaebisch jr., ruimtelijke ordening van Camfferman en het sociografisch bureau eveneens van Camfferman. Aan de zeer goede akoestiek van het kerkje is tijdens de restauratie niet ge tornd, zodat het gebouw zich na de grondi ge opknapbeurt nog beter leent voor mu ziekuitvoeringen. Vele orgelliefhebbers zullen zich nog het concert herinneren dat Jan Jongepier in november ’75 gaf op het prachtige, uit 1875 daterende Pieter Flaes-orgel. De kerkeraad, bijzonder ver heugd dat de kerk dankzij de steun van voorstel van de PvdA, waarin verkeer, wegen, reiniging en plantsoenen bij el kaar zijn geplaatst. Voorts een blok wo ningbouw, woningbedrijf en bouw- en woningtoezicht en een blok economische zaken, ruimtelijke ordening en sociale za ken. HEEMSKERK. Een 46-jarige muzikant uit Velsen-Noord heeft vannacht een 29-jarige ambtenaar uit Heemskerk de schrik van zijn leven bezorgd. In de nieuwe portefeuilleverdeling neemt burgemeester Hubers algemene za ken, personeelszaken en voorlichting voor zijn rekening. De onderlinge ver schrijving heeft er wel toe geleid, dat de taken van de vier wethouders er niet lichter op zijn geworden. Algemeen is men overtuigd van de zwaarte van de portefeuilles. De uitwerking van de structuurnota en de vertaling daarvan in bestemmingsplannen krijgt een grote prioriteit. De inbreng van de burgerij dient verzekerd te zijn d.m.v. een inspraakverordening. Bestemmingsplannen zullen steeds opnieuw in discussie moeten komen en zonodig gewijzigd of aangepast worden. Er zal een actief beleid worden gevoerd tegen de verdere aantasting van de IJmond. Zowel door de aanleg van een voorhaven, door kunstmatige kustcorrecties als door uitbreiding van Hoogovens buiten de huidige grenzen wordt het milieu in de IJmond op een onaartvaardbare wijze aangetast. De gemeente zal zich verzetten tegen de aanleg van autowegen en spoorlijnen door de duinen. Over de toekorpst van Wijk aan Zee zal een beleidsvisie worden ontwikkeld. Als de bestemming van een gebied vaststaat en de gemeente als exploitant tot uitvoering van het bestemmingsplan overgaat, dient de gemeente binnen een redelijke periode van bijvoorbeeld 3 jaar tot aankoop van het benodigde onroerend goed over te gaan oifa onzekerheid te voorkomen. Uiteraard zal er een redelijke prijs dienen vast te staan. Behoud van gronden in gemeentebezit voor gemeenschappelijk gebruik staat voorop. Het beleid en het uitwerken van bestemmingsplannen worden niet uit handen gegeven aan zgn. projectontwikkelaars, de uitvoering kan wel worden uitbesteed, De allerhoogste prioriteit zal in de komende vier jaar worden gegeven aan de stadsvernieuwing. Dit houdt in dat er grote bedragen voor moeten worden gereserveerd. In de binnenstad staat renovatie van bestaande woningen voorop. Slechts bij dringen de noodzaak wordt tot sloop besloten. Op „kaalslaggebieden” dient betaalbare, vervan gende nieuwbouw te komen, die aangepast is aan de bestaande omgeving. In de binnenstad kan gestapelde bouw voor o.a. alleenstaanden en twee-persoonshuishoudens gerealiseerd worden. Er zal actief moeten worden gestreefd naar het verkrijgen van subsidies yan hogere overheden, omdat noodgedwongen een uiterste terughoudendheid moet worden betracht bij het beschikbaar stellen van gemeentegelden. Een kritische begeleiding en een strenge kostenbewaking zijn noodzakelijk. Delen van de binnenstad die nog een industriële bestemming hebben, zullen indien dat financieel haalbaar blijkt een woonbestemming krijgen. De mogelijkheid van woningbouw in de Wijkerbroek zal worden bevorderd indien het onderzoek daarnaar een positief resultaat opleverd. De mogelijkheden om bewoners van gemeentewoningen d.m.v. zelfwerkzaamheid hun woning te laten verbeteren dienen bezien te worden. De exploitatie van woningen dient voor de gemeente geen verliesgevende zaak te zijn. De woonruimteverdeling dient doorzichtig te worden gemaakt, zowel voor de raad als voor de burgers. Het college zal de raad een nota aanbieden over woonruimteverdeling, waarbij tevens de mogelijkheid om tot een gemeentelijke woningbeurs te komen aan de orde zal worden gesteld. De komende vier jaar zullen geen woningwetwoningen worden verkocht omdat dat het sociale huisvestingsbeleid in Beverwijk te veel zou doorkruisen. De door de raad vastgestelde uitzonderingen blijven gehandhaafd. Het doorstromingsbeleid zal gehandhaafd blijven, al zullen de nadelige neveneffecten aandacht nodig hebben. Anti-speculatieclausules in grondverkoopcontracten van koop woningen zullen geregeld worden overeenkomstig het advies van de Broederschap van notarissen. Het huisvestingsbeleid van de IJmond-gemeenten dient op elkaar te zijn afgestemd. Er dient een permanent overlegorgaan te komen voor huurders, woningbe drijf en woningbouwverenigingen. De bestaande plannen voor de huisvesting van bejaarden in Wijk aan Zee zullen worden gesteund. Voor verbetering van de woonomgeving (woonerven e.d.) dienen extra middelen Burgemeester A. Hubers, die van de partijen personeelszaken en voorlichting kreeg toebedeeld, is niet zo bijster tevre den over de voorgestelde en door het CDA en de PvdA aangenomen portefeuillever deling. In een maandagmiddag afgegeven verklaring tekent burgemeester Hubers aan, „dat hij het betreurt dat bij de porte-, feuilleverdeling politieke overwegingen een dermate belangrijke rol spelen dat voor een nadëre toetsing in verband met dp structuur van de ambtelijke organisatie geen ruimte is.”. Hij liet weten met de hem toebedachte portefeuilles, afkomstig uit het pakket van de socialistische wethou der F. Kaebisch jr., in te stemmen. Tijdens een persconferentie in het Stadskantoor, bijgewoond door vertegenwoordigers van alle partijen in de raad, merkte wethouder ir. J. Camfferman op, dat het CDA er steeds vanuit is gegaan, dat de grote be leidszaken in de stad (welzijn en stadsver nieuwing) in handen van zowel een CDA- als een PvdA-wethouder gegeven moesten worden. „De partijen hebben in feite niets te maken met de structuur van het ambte lijk apparaat, maar met beleidsaandacht- velden van de regerende partijen". Zijn collega, wethouder Kaebisch jr., meende, dat, als de huidige verdeling naast de nieu we taakverdeling wordt gelegd, niemand het standpunt kan verdedigen dat de oude verdeling duidelijker voor de burger is. De PvdA wenste een duidelijke afbake ning: de complete fractie drong er bij de onderhandelingsdelegatie op aan welzijn en stadsvernieuwing in handen van twee wethouders te geven en voorts een blok ruimtelijke ordening en woningbouw en een blok jeugd en cultuur te maken. Die wens is niet voor 100 procent uitgekomen. Er is hier en daar flink geschoven, maar het eindresultaat is voor zowel de PvdA als het CDA aanvaardbaar. De PPR/PSP houdt haar reserves en meent, dat de stadsvernieuwing- en welzijnstaak zo be langrijk is, dat er zeker twee man full-time op gezet moeten worden", aldus Gerard van Ruyven maandagmiddag. Overigens nele dixieland jazz ten gehore. De groep heeft een uitgebreid repertoire. Leider van de „Klondike Band" is de 41- jarige pianist Erwin Miller, tevens het oud ste lid van het (jonge) gezelschap. Van de groep maken voorts deel uit Donald Lee (klarinet), Peter Merry (trompet), Ray mond Beril (tenorsax), Bernt Miller (drums), Greg Parry (tuba) en de twee vrouwelijke bandleden, Tess Meijer (trom bone) en Wendy Paine (banjo). toeleggen op haar educatieve functie. Erkend wordt dat dit voor de gemeente financiële consequenties kan hebben. Gelet op de achterstandsituatie van een gedeelte van de Beverwijkse leerlingen moet er bij de rijksoverheid een en andermaal worden aangedrongen op erkenning van meer scholen als stimuleringsschool. De voorkeur hierbij gaat uit naar voorafgaand overleg met inspectie, bijzonder onderwijs en gemeente. Van gemeentewege moet onderzocht worden of en in hoeverre onderwijsruimten (er wordt vooral gedacht aan aula’s) ook door anderen gebruikt kunnen worden. Het schoolgebruik, ook voor b.v. ouderavonden, dient gewaarborgd te zijn. Blijvend dient gestreefd te worden naar gelijke duur van de schoolvakanties voor de verschillende scholen. Ook moeten de aanvangstijden zoveel mogelijk gelijk zijn, dit alles echter na en in overleg met ouders, inspectie en bijzonder onderwijs. Voordat de O.B.D. zijn werkterrein gaat uitstrekken naar het vervolgonderwijs moet vaststaan dat de O.B.D. voor het basis- en kleuteronderwijs goed en voldoende functioneert. Bij het Regionaal Instituut moet de structuur zodanig worden dat bij het beleidsbeslis singen alle geledingen, die tesamen het R.I. vormen en/of dragen, betrokken worden. Het R.I. moet zorg dragen voor een goed plan voor (zonodig ter verbetering) regionale voorlichting voor ouders en leerlingen over school- en beroepskeuze. Kan het R.I. dit niet realiseren dan zal de gemeente deze taak tot de hare moeten rekenen. Het uitwerkén van het rapport „open beleid” wordt ter hand genomen om de burger meer en in een eerdere fase bij de vorming van het beleid te betrekken. Door tijdig verkrijgen van informatie worden ze daartoe in staat gesteld. Een besluitenlijst van de B. W.-vergaderingen, vooral van die zaken die buiten de raad omgaan en wel belangrijk zijn, wordt ter beschikking van de raadsleden gesteld. Intergemeentelijke regelingen moeten zoveel mogelijk worden gestroomlijnd. Het terugkoppelen naar de raad is essentieel. Als uitgangspunt bij het overheidshandelen wordt de norm gehanteerd dat vrouw en man gelijkwaardig zijn. Er wordt gestreefd naar een evenwichtige samenstelling van het ambtelijk apparaat. Voor vrouwen die krachtens de bijstandswet een uitkering ontvangen moet het mogelijk worden gemaakt dat zij via om-, her- of bijscholing in staat worden gesteld in hun eigen onderhoud te voorzien. Voorkomen moet worden dat er bezuinigende maatregelen getroffen worden die speciaal voor vrouwen nadelig zijn. De gemeente moet tijdig worden ingeschakeld over ontwikkelingen bij de grote bedrijven, zodat overleg kan plaatsvinden en informatie kan worden gegeven over de consequenties die de ontwikkelingen voor de gemeente en de bevolking hebben. De gemeente zal de vervangende/aanvullende werkgelegenheid bevorderen, daarbij erop lettend dat deze onafhankelijk is van de hier gevestigde grote bedrijven. Het huisvestingsbeleid zal eventueel worden aangepast in het kader van het aantrek ken van bedrijven door de gemeente. Indien dat praktisch haalbaar is zullen bij de gemeente part-time functies worden ingesteld. Het ontslagbeleid bij onderwijs en de gemeente moet worden geregeld onafhankelijk van het man of vrouw zijn. Voor buitenlandse werknemers zal de mogelijkheid voor de oprichting van een migrantenraad worden onderzocht (eventueel in samenwerking met bestaande organen als de Peregrinusstichting). De mogelijkheden om te komen tot de oprichting van een consultatiebureau voor alcohol- en druggebruikers worden onderzocht. Contacten tussen gemeenten in verschillende landen leveren een bijdrage tot een betere verstandhouding tussen de volkeren. Het contact met Neuwied wordt gehand haafd. Voorwaarde is verbreding van de basis en het betrekken van verschillende bevolkingsgroepen bij de uitwisseling. De contacten moeten zinvol zijn en de financiële draagkracht niet te boven gaan. Bij de samenstelling van het politiekorps dient rekening te worden gehouden met de invoering van de wijkagent. De gemeente zal toezien op het goed functioneren van de Wijk aan Zeeër Redding Brigade. Prijzen van consumpties, huren van strandhuisjes etc. moeten betaalbaar blijven. He< huidige beleid wordt voortgezet, de prijzen worden niet vrijgegeven.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7