In schaakkampioenschap VHS Krachtsverschil in toernooi van TYBB gering Mario Westbroek en Toernooi minder IJmond weggespeeld Beverwijkers wonnen bridgetoernooi BOC De Amro Bank is er vooralle spaarders DSK moest onderspit delven in spannende finale vlot verlopen Henk Macnack snel w BS- u F Woensdag Unieke Amro spaarvorm om zo snel mogelijk aan i geld voor een eigen huis te komen. Geeft momenteel een hoge rente van 7%, zonder vastzetten. Stok achter de deur: bij opname voor ’n andere gelegenheid dan de koop van ’n eigen huis betaalt men 2% opnamekosten. iHMB Dat geldt ook voor I alle opnamen binnen 1 jaar na opening van de rekening. Extra voordeel: Eigen Huis Spaarplan-spaarders betalen een 72 minder afsluitprovisie, wanneer een Amro Woninghypotheek wordt afgesloten (maximaal gelijk aan het totaal van de bijgeschre ven rente). b/j 27 SPORT 19 7 8 AUGUSTUS 3 0 HL a /an I I I I 1 (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Ondanks het ontbreken van topploegen op het jaarlijks terugkerende softbal- toernooi van TYBB kunnen de organisatoren terugzien op een zeer geslaagd toernooi met over het algemeen weinig krachtsver schil. Vooral in het A-toernooi bleef de spanning in de poulewed- strijden tot het einde bewaard. En pas na veel inspanning kon het in de landelijke tweede klasse uitko mende EHS dan ook de finale instappen. 1 I KJ Eerste plaats voor San Tjoa (Van een medewerker) (Van een medewerker) I IE Spaarpïan 9 (Van onze handbalmedewerker) CSV-IJmond 2 25-10 (9-5). Doelpunten: Paul Hoos (4). Ad Eckhard (3), Milco de Vries (2) en René Eyking. Een zwakke start bezorgde IJmond al snel een 6-0 achterstand tegen een veel feller CSV. Vooral op de uitgekiend geno men vrije worpen van de thuisclub waren de IJmond-verdedigers menigmaal het antwoord schuldig. Naarmate er echter in de defensie wat harder werd aangepakt, zag IJmond kans iets van de achterstand af te knabbelen; waardoor de 9-5 ruststand toch nog perspectieven bood. CSV, dat zeker gezien moet worden als een kanshebber voor de titel in de derde klasse B, gaf IJmond na de pauze echter geen enkele kans meer en woq onbedreigd met grote cijfers. IJmond leed in deze fase onnodig veel balverlies en kwam boven dien in de aanval veel kracht te kort. In die slotwedstrijd ontmoette de ploeg van Joop Schuitenmaker het rayonnegen- tal van Amsterdam, dat weliswaar van TYBB met 3-0 verloor, maar dat de organi serende vereniging weer kansloos tegen EDO met 10-0 ten onder zag gaan. In de finale was Amsterdam heer en meester en kreeg EHS een gevoelige 9-1 nederlaag te slikken. In de strijd om de derde en vierde plaats eiste TYBB tegen DSC’74 met 4-2 de eer voor zich op. Evenals in 1977 ging de eerste prijs in het B-toernooi naar de routiniers van het Heemsteedse De Pinguïns, die pas in de verlenging met 2-1 tegen het jeugdige Bloe- mendaal aan het langste eind trokken. Derde werd hier de reserveploeg van De Pino’s, dat in de beslissende wedstrijd weinig clementie toonde met een verzwakt DVH dat met 10-2 ten onder girig. Verrassend werd het D-toernooi gewon nen door het nog maar kort bestaande WIK uit Friesland, dat The Herons 2 met 6- 1 de baas bleef. De derde prijs ging hier naar the Flags 2 via een ruime 13-3 zege op Foresters 2. Het C-toernooi leverde ten slotte TYBB 2 de eerste plaats op na een krappe 3-2 winst op DVH 2. Derde werd hier het derde negental van THB. C ASTRICUM. Het eerste treffen in de nieuwe veldhandbalcompetitie is voor de reserves van IJmond op een fikse neder laag uitgedraaid. Gastheer CSV bleek over alle linies de meerdere te zijn van de Beverwijkers en de uitslag (25-10) was dan ook geenszins geflatteerd. Het duel tussen CSV en IJmond was twee dagen uitgesteld, omdat beide teams afgelopen zondag toernooiverplichtingen hadden. Jeugd: San Tjoa 4 punten, C. van Dru- nen 37» punt, Schouten, Apon en Bieren- broodspot 3 punten, Van der Zijpp en Bommel 2'/» punt, Morssink 2 punten, J. Go 1 punt, Van Hell 1 punt. In een senioren-B groep zegevierde de Rotterdammer Van Drunen, een triomf die Benjamin Go bij de B-jeugd behaalde. MERKSEM. Met tijden van 10.5 en 10.6 seconden op de 100 meter leverden Mario Westbroek en Henk Macnack twee van de beste juniorenprestaties van dit jaar. Deze verrichtingen werden geleverd bij de jeugd-landenontmoeting met Bel gië en Zwitserland in het Belgische plaatsje Merksem. Beiden klommen met hun prestatie naar de twee topposities op de Nederlandse ranglijsten voor senioren van dit jaar. HAARLEM/IJMOND. Het open zo- mertoernooi bridge, dat door BOC goed werd georganiseerd, is na een spannende finale in een overwinning voor de Bever- wijkse gebroeders Gerard en Wim Groen geëindigd. Zij scoorden in de slotzitting 423 punten wat een totaal van 1238 bete kende. Daarmee hielden de BOC-spelers op hun clubgenoten Jongbloed-De By (1233) een voorsprong van vijf punten. worden. Jan Harland liep in de plaats van Mario Westbroek. Deze ploeg kwam uit op 43.3 seconden. HAARLEM. Het tweede voetbal toernooi om de Schalkwijk-bokaal is wat minder gladjes verlopen dan het eerste, omdat er een paar kleine pro bleempjes de kop opstaken. HAARLEM. Na een meer spannende dan fraaie partij voetbal is de finale om de Schalkwijk-bokaal tussen DCO (tweede klas) en het naar de vierde klasse gepromo veerde DSK, waarvoor op het veld van de FC Schalkwijk met bijna 500 toeschouwers veel belangstelling bestond, met een score van 2-0 door DCO gewonnen. En daarop viel niets af te dingen. Beide doelpunten werden in de tweede helft gescoord. ü- Afdelingsvoorzitter H. Duinker over handigt na afloop van de finale de Schal kwijk-bokaal aan DCO-aanvoerder Hiep Mensink. aamt, maar hij stelt daarbij dat het alle maal selectiespelers zijn. „Het vorige jaar waren er helemaal geen problemen en is het toernooi glad verlopen”, merkt de heer A. Dekker van DIO op, „en nu er wat probleempjes gerezen zijn, moeten we die recht zetten. Voor de verenigingen in Schalkwijk is deze bokaal belangrijk en we willen er dan ook mee doorgaan”. Zijn medeleden van de werkgroep zijn het daar volko men mee eens. „Die KNVB-beker heeft ons de nek gebroken, want er moesten drie wedstrijden in de week worden ge speeld”, aldus Dekker, „maar de Schal kwijk-bokaal is er en die blijft. Alle be- Voor het volgende seizoen worden er toch weer moeilijkheden verwacht bij de organisatie van het Schalkwijk-toernooi, omdat de gemeentelijke dienst voor sport- en jeugdzaken nu al heeft laten weten dat er volgend jaar alleen op woensdagavond en zondag gespeeld mag worden. De forse Schalkwijk-bokaal werd na af loop van de strijd door voorzitter H. Duin ker van de afdeling Haarlem KNVB aan aanvoerder Hilbert Mensink van DCO uit gereikt. „DCO was de beste ploeg, maar DSK redt het ook wel als debutant in de vierde klasse”, aldus de afdelingspraeses. „Ik ben blij met dit initiatief van de Schalkwijk-bokaal en hoop dat er ook volgend jaar weer op dinsdag- en donder dagavonden gespeeld kan worden. Toer- nooivoetbal is in Haarlem een beladen woord en het is de enige gemeente waarin geen toernooien voor senioren gehouden kunnen worden. Er zou veel meer voor de sport gedaan moeten en kunnen worden”. De twee AV Haarlem-atleten waren dit jaar nog niet sneller geweest dat 10.9 se conden. Westbroek verbeterde met zijn tijd het junioren A- en B-clubrecord van Haarlem met 0.3 seconden. Ondanks hun snelle tijden werden Westbroek en Mac nack slechts 4e en 6e. Mario Westbroek kwam voor Nederland ook uit op de 200 meter. Na een bijzonder goede opening lag hij na 160 meter in derde positie. Toen gebeurde er iets waardoor hij zijn aspira ties voor de rest van dit seizoen wel kan vergeten. Na deze 160 meter scheurde hij enkele spieren in zijn kuit. Hij werd het slachtoffer van de /door atleten gevreesde zweepslag. Hinkelend en met een van pijn vertrokken gezicht kon hij nog net de finish bereiken in 22.7 seconden. Op de 160 meter<rens had hij nog 2 meter voor sprong op een Belg die op 21.6 seconden uitkwam. Wellicht had een tijd van 21.4 seconden er voor Westbroek ingezeten en dat zou hebben betekend dat deze jeugdige atleet ook op de 200 meter hoog op de Nederlandse ranglijst zou komen. Door deze blessure moest de estafetteploeg van x Nederland op de 4x100 meter veranderd (ADVERTENTIE) Het Amro Eigen Huis toernooi te zegevieren hebben zij bewezen over uitstekende bridgekwaliteiten te be schikken. Ongetwijfeld zullen de broers ook in de komende parencompetitie van het district Kennemerland een vooraan staande rol gaan spelen. Jongbloed-De By, een combinatie die steeds in de voorste gelederen van het deelnemersveld te vin den was, heeft er tot het laatst toe alles aan gedaan de overwinning voor zich op te eisen. Met een score van 425 bij een gemid delde van 364 kwamen zij op een totaal van 1233 en dat was maar een paar punten minder dan de uiteindelijke winnaars Groen-Mulder (1208) finishte als derde achter zich Swier-Van der Werff (1188). In de verliezerspoule, waaraan eveneens door 28 paren werd deelgenomen, ging de overwinning naar de Haarlemmers Heu- gens-Nieuwenhuizen van Spel en Vriend- Mensink scoorde beheerst: 1-0. Even was DSK aangeslagen, maar het kwam nadien toch weer goed terug en twee corners van invaller Peter v. d. Heyden zorgden toch wel voor lichte paniek in de achterhoede van DCO. Aan de andere kant brak Henk Korenstra op rechts door en alleen voor Frans van Steyn gekomen, maakte hij geen fout en tilde DCO naar een 2-0 voor sprong. Het was toen zeker van de volle winst. Bij DCO ontbraken Jimmy van Tonge ren, Peter Pirsouw en de nieuwkomers Piet Robijn en Ed Heeremans door lichte blessures, terwijl bij DSK om die redenen Erik Eelman niet mee kon doen en Peter v. d. Heyden pas na rust in kon vallen voor Hein Fischer. Aanvankelijk ging de strijd aardig gelijk op en werd de betere tech niek van DCO door DSK met inzet vrijwel gecompenseerd. Allengs kregen de DCO- ers toch wat meer greep op het spel en vooral een paar vrije trappen van aanvoer der Hiep Mensink draaiden met veel effect voor het doel van doelman Frans van Steyn, die echter steeds redding wist te brengen. Aan de andere kant verscheen Ed Groeneveld alleen voor doelman Gert- Jan van Breukelen, maar wist daarvan geen profijt te trekken. Het bleef tot aan de rust 0-0. Amper een paar minuten na de hervatting werd DCO’er Peter Lukkien in het strafschopgebied onderuit gehaald en wees arbiter Burry naar de stip. Hiep Het toernooi werd verspeeld in vijf ron den volgens het Zwitsers systeem wat in houdt dat als regel de spelers die op gelijke hoogte in de klassering staan elkaar moe ten bekampen. Op een groep van 20 spe lers zoals tijdens dit toernooi het geval was is vijf ronden evenwel te kort om ook echt de sterkste speler naar voren te brengen omdat vooral in de openingswedstrijden de éne favoriet een duidelijk sterker speler kan treffen dan de ander waardoor meer dere wedstrijden noodzakelijk zijn om dit „onrecht” recht te trekken. Het toernooit was ditmaal wat zwakker bezet dan vorig jaar toen enkele zeer ster ke Polen van de partij waren en ook de nationale deelname wat meer gewicht had. Als favoriet ging nu van start Peter de Roode die onlangs nog uitkwam in het meestertoernooi van de IBM. Deze speler zal het komende seizoen niet meer bij de Haarlemse hoofdklasse VHS spelen nu hij door het hoofdstedelijke Desisco werd aangetrokken. In het open-kampioen- schap van VHS kon De Roode evenwel niet imponeren. Hij won weliswaar van Hoogeterp, Burggraaf en Haverkort maar verloor van Straat en Lips. De persoonlij ke resultaten van de drie winnaars waren: Straat: winst op Burggraaf, De Roode en Middelkoop; remise met Lips en Stuifber gen. Stuifbergen: winst op Haverkort, Hof- mans, Koopman en remise met Lips en Straat. Lips: winst op Middelkoop, Schouten, De Roode en remise met Stuifbergen en Straat. Eindstand: Straat, Stuifbergen en Lips 4 punten, Bredewout en Spinhoven 3‘/a punt, Burggraaf, Middelkoop, Mol en De Roode 3 punten, Koopman, Nio Bertholée en Schouten 27» punt, Haselager, Haverkort, Herman en P. Hoogeterp 2 punten, Van Tot het laatste moment is het onzeker gebleven welk koppel dit toernooi op zijn naam zou gaan schrijven. De onderlinge krachtsverhoudingen verschilden in de winnaarspoule, waarvoor zich 28 paren hadden geplaatst, zeer weinig en daardoor waren er voortdurende wisselingen van plaatsen aan de top. Het duo Schaap- Tieman stond aan het begin van de laatste ronde met een voorsprong van 26 punten stevig aan de leiding en leek dan ook rechtstreeks op de eindzege af te stevenen. Zij faalden in de finale echter volkomen en brachten niet meer dan 327 punten bijeen wat een totaal opleverde van 1182 en dat was slechts goed voor een zevende plaats op de ranglijst. De gebroeders Groen hiel den totdat de laatste kaart over de tafel was gegaan het hoofd koel en namen met gedegen spel de eerste plaats mee naar everwijk. Door in dit zeer sterk bezette „Het is allemaal wat minder vlot verlo pen dan vorig jaar”, vindt de heer W. Woerde van TYBB. „We hadden onze organisatie vroegtijdig op papier rond, maar toen is de bekerstrijd van de KNVB er tussen gekomen. Er moesten daardoor in een korte tijd te veel wedstrijden wor den gespeeld. Bovendien vielen de schoolvakanties minder goed en hadden we ook problemen met de velden. Het is inderdaad moeilijk geweest, maar toch is het toernooi wel geslaagd”. Samen met de heren L. de Redelijkheid (Ripperda), M. v. d. Brink (FC Schalkwijk), C. Neev- en (CBS), A. Dekker (DIO) en W. Kooien (DCO) vormde Woerde de werkgroep van de Schalkwijk-bokaal. De kritiek dat zijn club TYBB in een bepaalde wed strijd met een veel te jonge ploeg is aangetreden, wordt door Woerde be- HAARLEM. De Amsterdamse hoofklassespeler E. Straat bij de senioren en de Haarlemmer San Tjoa bij de jeugd hebben het open-schaakkampioenschap van VHS gewonnen. Straat deelde weliswaar in de eindrangschikking de eerste plaats met zijn stadgenoot Stuifbergen en de verrassend sterk opererende Haarlemmer Harry Lips maar werd op weerstandpunten uitgeroepen tot winnaar. De geldprijs werd gedeeld, wat de drie spelers elk vijfhonderd gulden opleverde. Groningen l1/» punt, Hof mans en Vrene- goor 1 punt, Middeldorp 0 punten. SCHALKWIJKBOKAAL VOOR DCO stuurders van de deelnemende clubs staan er volledig achter en andere vereni gingen hebben al gevraagd om mee te mogen doen. Bepaalde mensen hebben ditmaal kritiek gehad op sommige din gen, maar de grondgedachte van het toernooi is om elkaar beter te leren ken nen”. (Van onze atletiekmedewerker) Henk Macnack liep de 400 meter als invaller. Hij ging rustig van start en had dan ook nog veel over op de laatste 100 meter. Hij finishte na 50.1 seconden. Ook het nummer 10 kilometer snelwandelen werd verwerkt. Alleen deden hierbij geen Zwitsers mee. Frank van Ravensberg (Haarlem) moest Hans v.d. Knaap (RWV) een revanche toestaan. Van de Knaap werd eerste in 51.20.5 seconden, terwijl Van Ravensberg uitkwam op 51.23.1 se conden. Charles Mathot (Haarlem) kwam in Amsterdam na talrijke blessures weer uit op het nummer polshoogspringen. Zo wel op de 4.20 als 4.40 meter slaagde Ma thot in zijn eerste poging. Zijn poging over de 4.55 meter mislukte. Van der Krol-Otten 1183, Schaap-Tieman 1182, Porck-Tabbers 1182, Kalshoven- Zandbergen 1178, Sanders-Steinberg 1171, De Jong-Kaspers 1162, echtpaar De Vries 1150, mevrouw Vehmeijer-Van Og- trop 1148, Hubeek-Kramer 1120, Ter- voort-Wittebrood 1116, echtpaar Wiers 1093, echtpaar Goudsmit 1083, Fictoor-De Vries 1075, echtpaar Bink 1074, echtpaar Luesken 1068, Plaatsman-Toeset 1067, Mulder-Kerner 1059, Postma-Keppels 1015, Meijer-Westerman 1012, Koot-Slot 967, De Winter-Van Zanten 964, echtpaar Koster 925, Dos-Kastermans 898. V erliezer spoule: Heugens-N ieu wenhui- zen 1359, Van der Berg-Wonink 1339, Strengers-Van Balen 1329, Van Berkel- Cohen 1272, Fabel-Scheerder 1223, Meir- mans-Pasveer 1215, echtpaar Van der Lin den 1173, echtpaar Kramer 1166, Bronk- horst-Schwerdt 1162, Bakker-Kruyff 1160, Eshuis-Steners 1144, De Jong-Noordeman 1111, Dekker-Van der Linden 1102, Draay- er-Kuhlman 1099, Burke-Koning 1096, Mulder-Mulder 1095, Van der Berg-Bij- voets 1089, Van Son-De Graaf 1068, Cor- net-De Wijs 1033, Kranendonk-Lereveld 1013, Drenth-Van Deursen 1006, Helling- man-De Wit 1004, Bergisch-Sanders 998, Van Berkel-Van Denderen 997, echtpaar Bakkes 965, echtpaar De Vos 963, echtpaar Hoogestein 924, echtpaar De Jong 877. schap. Zij waren in de vijfde ronde aan de top van het klassement gekomen en had den toen een voorsprong van 16 punten op de IJmuidenaren Wonink-Van der Berg. Dankzij de 446 punten die in de slotzitting vergaard werden konden de S en V-spelers hun positie royaal veilig stellen want het totaal van 1359 was ruim voldoende om de IJmonders (1339) met een verschil van 20 punten voor te blijven. Het duo Strengers- Van Balen (1329) werd, dankzij een eno- rem uitschieter van 463, derde terwijl de vierde plaats naar Van Berkel-Cohen ging (1272). Een opmerkelijk succes boekten de dames Fabel-Scheerder (1223) die beslag op de vijfde plaats wisten te leggen. Eindstanden. Winnaarspoule: Groen-Groen 1238, Jongbloed-De By 1233, Groen-Mulder 1208, Swier-Van der Werff 1188, Bakkum-De Vente 1187, Es»**** x BW#*

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27