Kamerlid springt in de bres voor Bloembollenhandel twaalf boeren wil proefprocessen Toerrijders Deelplan uitwerking NORON- bebouwing in de maak Inspraak Spoorlijn kan concurrentie met wegvervoer niet aan door de polder 11 Sn°'- i s: .8 I 1 s f X >x Oorzaak hotelbrand nauwelijks meer te achterhalen V X kW Santpoort-IJmuiden moet wijken 3 1 9 IJMOND 19 7 8 AUGUSTUS 3 0 WOENSDAG L i S (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Van de „geconcentreerde uitbouw van het stadsge west Haarlem in een ontwikkelingszone Haarlem-Hoofddorp”, waar voor in de Nota Ruimtelijke Ontwikkelingen in Noord-Holland (NO RON) nog werd gepleit, is in het vandaag gepubliceerde streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied weinig meer terug te vinden. In plaats daarvan is een Groot-Hoofddorp op de plankaarten verschenen. Bij Vijfhuizen is nog een restant te vinden van de eerdere plannen voor een uitgebouwd stadsgewest Haarlem. HAARLEM ■K. 'Mik J W Z JVijfhuizen z 1'LX V mm S’- r^=z—~ Kustaanpassing bij IJmuiden niet in streekplan opgenomen I (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze Haagse redacteur) (Van onze Haagse redacteur) i In zoverre wijkt het definitieve ontwerp- streekplan voor het Amsterdam-Noord- zeekanaalgebied dus af van het concept ontwerp, dat een paar maanden geleden werd gepubliceerd. In dit concept-ontwerp waren nog drie ontwikkelingsvarianten voor de NORON-bebouwing opgenomen. Deze plaatjes zijn verdwenen uit het defi nitieve ontwerp. Daarvoor in de plaats werd een tekening, opgenomen, waarop Groot-Hoofddorp staat geschetst. Het cen trum van dit uigedijde dorp ligt ongeveer ter hoogte van de nieuwbouwwijk Pax. Dat wil zeggen: een kilometer ten westen van het eigenlijke dorpscentrum. In het nieuwe plan blijkt een duidelijke tegenstrijdigheid met wat in de NORON over de structuur van Hoofddorp werd gesteld. „De identiteit en de structuur van Hoofddorp leent zich niet voor een verdere schaalvergroting”, zo heet het nog in Ver kenning III van de NORON. En „De ont wikkeling van Hoofddorp zal de IJ weg niet moeten overschrijven”. Bij de in het streekplan opgenomen uitwerking is ken nelijk met deze vaststelling door de Pro vinciale Planologische Dienst (PPD) geen rekening meer gehouden. Het laatste woord over de uitbreiding van Hoofddorp en/of de uitwerking van de NORON-bebouwing is overigens nog niet gezegd. Zoals gemeld wordt in het geheim nog gewerkt aan een NORON-variant, die mog meer de mogelijkheden benut, die plotseling bleken te bestaan toen de nieu we geluidshinderkaart van Schiphol be kend werd. Lag de 35-Kosten-eenheden- lijn in de oude plannen nog dwars over de bebouwing van Hoofddorp, volgens de jongste gegevens zal men deze hinderzone De door de handelaren betaalde heffin gen hielden zij indertijd op hun beurt weer in op de aan de kwekers betaalde koopprijs. De genoemde organisaties gaan er voorlopig van uit dat een hande- DEN HAAG. De ondernemers uit de bloembollensector willen zo snel moge lijk duidelijkheid over de gevolgen van het onverbindend verklaren door het College van Beroep voor het Bedrijfsle ven van een aantal heffingsverordenin- gen van het Produktschap voor Sierge wassen. Daardoor is het schap verplicht minstens zes miljoen gulden, de indertijd geheven heffingen, aan de handelaren terug te betalen. Door deze kwestie is het produktschap in grote financiële moei lijkheden gekomen. De Koninklijke Al gemene Vereniging voor de Bloembol lencultuur, de Bond van Bloembollen handelaren, de Bloembollencommissies CLO's en de Katholieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf willen op korte termijn door middel van proefprocessen bij ‘het Scheidsgerecht voor de Bloembollenhandel uitzoeken welke verplichtingen het schap nu pre cies tegenover de handelaren heeft en wat de kwekers op hun beurt van de handelaren kunnen verwachten. betekent dat in de toekomst jaarlijks niet meer dan 180.000 vliegtuigen mogen star ten of landen. Dat komt overeen met ver trek of aankomst van 18 tot 20 miljoen passagiers per jaar. In het streekplan zijn de verschillende bouwplaatsen opgenomen die in de Nota Ruimtelijke Ontwikkelingen in Noord- Holland (NORON) werden aangewezen. De Velserbroekpolder, die daar door Pro vinciale Staten als extra bouwmogelijk heid aan toe werd gevoegd, ontbreekt evenmin. In het Amsterdam-Noordzeekanaalge bied kunnen in de periode 1980-1990 circa 18.000 woningen worden gebouwd in be staande en in voorbereiding zijnde be stemmingsplannen. De groeikernen Alk maar, Hoorn, Purmerend en de steden Lelystad en Almere in de Flevopolders kunnen voor de behoefte van het Amster- dam-NoordZfeekanaalgebied circa 42.000 woningen opleveren. Tegenover deze 18.000 plus 42.000 is 60.000 woningen staat een behoefte van ongeveer 105.000 huizen in het streekplangebied. Er was dus totaal nog een behoefte aan aanvullende bouw ruimte voor 45.000 woningen. De in de NORON aangewezen bouwplaatsen moe ten in die behoefte dus voorzien. Over Haarlem wordt in het streekplan opgemerkt, dat in de binnenstad de woon functie nog zou kunnen worden versterkt. Grote, hoge kantoren en parkeergarages horen volgens het streekplan eigenlijk in de binnenstad niet thuis. Die kunnen beter in Schalkwijk een plaats krijgen en bij het toekomstige NS-station Haarlem-Oost. Het idee van bedrijvigheid (kantoren laar die zijn heffing nu terugkrijgt, de kwekers daarvan ook hun deel terugbe taalt. Mocht het nodig zijn, dan willen de werkgeversorganisaties daar een proef proces om voeren. De bonden nemen aan dat handelaren die enige jaren terug niet protesteerden tegen de omstreden hef fingen, nu ook geen geld terug kunnen krijgen. De organisaties stellen dat er grote onzekerheid is ontstaan over de vraag of kwekers hun aandeel ook terug kunnen eisen van handelaren die op hun beurt niets van het schap terugkrijgen. Gezien de onrust in de bloembollensec tor op dit punt willen de organisaties zo Voorts laat men onderzoeken of het College van Beroep voor het Bedrijfsle ven de regels van het Europese recht wel juist heeft toegepast. De mogelijkheid bestaat dat dit vraagstuk alsnog aan de Ook in de planopzet voor de Velser broekpolder moet rekening worden ge snel mogelijk een uitspraak van het Scheidsgerecht uitlokken. De Bond voor Bloembollenhandelaren kan zich alleen met die procedure verenigen wanneer de overheid garandeert dat het totale hef- fingsbedrag zal worden terugbetaald wanneer de handelaar die geen geld heeft teruggekregen door het Scheidsge recht toch wordt verplicht tot betalen aan de kwekers. Minister Van der Stee van landbouw gaat ervan uit dat de financiële lasten die uit deze kwestie voortvloeien voor het produktschap ten minste zes miljoen gul den zullen bedragen. Dat blijkt uit ant woorden op schriftelijke vragen van het kamerlid Van Rossum. De bewindsman verklaart al het mogelijke te doen om bij te dragen tot een oplossing van de pro blemen. Eerder heeft hij echter al duide lijk gemaakt dat het produktschap in de eerste plaats zelf verantwoordelijk is voor de ontstane situatie en ook voor de oplossing van de financiële problemen. houden met zo’n as voor openbaar ver voer. Er zou een snelle busverbinding tus sen het centrum van Haarlem en IJmuiden tot stand moeten komen, lopend dwars door het te ontwerpen woongebied in de Het onderzoek naar de oorzaak van de brand heeft nog niet veel opgeleverd. De toedracht is erg moeilijk te reconstrueren omdat er van het hotel zo goed als niets meer is overgebleven. Wel is komen vast te staan dat het gebouw niet voldeed aan de eisen die de brandveiligheid stelt. De door de gemeente verorderde veranderingen waren nog niet uitgevoerd. Nu blijkt ook, dat voor de discotheek, die in een van de zalen was ondergebracht, nooit een ver gunning was verleend. Overigens wordt sterk betwijfeld of de brand is ontstaan in de keuken. Aan de hand van getuigenverklaring werd daar van uit gegaan. Het lijkt de deskundigen aannemelijker dat de brand in het restau rant of in de kamer van het slachtoffer is begonnen. Velserbroekpolder. De wijk moet in sa menhang met de bestaande bebouwing van Santpoort-Noord worden ontworpen, om een al te geïsoleerde ligging te voorko men. Voor wat betreft de schade wordt inmid dels een bedrag van anderhalf miljoen gulden genoemd. LU u z LU cz LU HAARLEM. De achttiende rijwiel- tocht van de HSV De Kampioen voert zondag vanaf het Spaarnwouderbos door de polders naar Sloterdijk en weer terug naar het punt van vertrek. Aan de zeven tiende tocht namen 76 rijders en rijdsters deel en daarbij kwamen er vier aan het eindpunt in het bezit van een gouden me daille. Er kan zondagmorgen tussen half tien en tien uur gestart worden bij het clubhuis van De Kampioen in het Spaarnwouder bos. De route voert vandaar door de pol der naar Ruigoord, Houtrakpolder, Sloter dijk en terug via Halfweg en Spaarndam naar het Spaarnwouderbos. Een afstand van circa 35 kilometer. Alle deelnemers krijgen weer een bonificatie van tien kilo meter. NIEUW VENNEP. Het slachtoffer van de brand in De Gouden Leeuw, zon dagnacht, blijkt de 59-jarige Rotterdam mer Arie Gerrit Wienants te zijn geweest. Hij was een vaste logé in het volledig afgebrande hotel. bied, die in 1976 door Provinciale Staten van Noord-Holland werd aangenomen, is in het streekplan geen ruimte gereser veerd voor een voorhaven bij IJmuiden. Een kustaanpassing ten noorden van de Noordpier van IJmuiden is eveneens bui ten het streekplan gehouden. In het streek plan wordt echter gesteld, dat een aanpas sing in een later stadium (krachtens artikel 4 van de wet op de Ruimtelijke Ordening) tot de mogelijkheden behoort. De nood zaak van een dergelijke kustaanpassing met bijbehorende havenwerken, zoals uit gewerkt in het Open Beraad over de havenontwikkelingen bij IJmuiden, moet daartoe eerst worden aangetoond. Voor het Westelijk Havengebied is de Machineweg in de gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude als westgrens aan gehouden. De gronden tep westen van de Machineweg krijgen voorlopig hun agrari sche bestemming terug. Mocht achteraf toch de behoefte blijken aan een uitbrei ding van het Havengebied, dan is daarin eveneens te voorzien door middel van een aanpassing van het streekplan. Nieuw is evenmin, dat de groei van de luchthaven Schiphol volgens het streek plan beperkt dient te blijven tot de capaci teit van het huidige vier banenstelsel. Dat gewone rechter zal worden voorgelegd. In een gezamenlijke verklaring stellen de besturen van de vier organisaties dat het niet de bedoeling is de door het vak gezamenlijk gevormde fondsen leeg te zuigen. Wanneer het schap uiteindelijk tot betaling van zulke grote bedragen over moet gaan, zo stellen de bonden, dan valt niet te vermijden dat de daar voor benodigde gelden toch op de een of andere manier weer door de mensen uit het bollenvak opgebracht moeten wor den. Dat zal, zo schrijft men, alleen maar tot nog grotere onbillijkheden leiden. De organisaties doen een dringend beroep op hun leden om zich in afwachting van de resultaten van de proefprecessen van verdere acties te onthouden. hinderlijke belemmering kunnen zijn voor een uitbreiding in oostelijke richting. Wel licht had men de weg langs een enigszins ander tracé laten lopen, wanneer men eer der van de mogelijkheden in oostelijke richting op de hoogte was geweest. Tot voor kort wist men niet beter, dan dat Hoofddorp slechts in westelijke richting kon worden uitgebreid, wat zoals bekend heeft geleid tot de merkwaardige excentri sche structuur van het dorp. In het streekplan wordt in elk geval al aangekondigd, dat de nadere uitwerking van de bebouwingsmogelijkheden zal plaatsvinden in een afzonderlijke nota, als onderdeel van het ontwerpstreekplan. De ze nota zal gedurende de wettelijke perio de van terinzagelegging, tegelijk met de beschrijving, toelichting en streekplan- kaart ter visie worden gelegd. (Vanaf 16 oktober). Aan de deelnota wordt thans nog hard gewerkt. Intussen wordt in het streekplan opge merkt, dat de bouwplaats tusspn Haarlem en Hoofddorp ongunstig is gelegen ten opzichte van bestaande spoorlijnen. Aan leg van een nieuwe spoorlijn ten behoeve van de bouwplaats mag niet worden ver wacht. „De ontsluiting voor het openbaar vervoer za”, aldus het streekplan, „een belangrijk uitgangspunt zijn bij de stede- bouwkundige opzet. Voor de periode 1980-1990 zal daarbij een direkte busver binding tussen de bebouwing bij Vijfhui zen en Haarlem tot stand moeten worden gebracht. Bij een eventuele verdere uit bouw van de locatie na 1990 kan deze verbinding een onderdeel gaan vormen van een door de hele locatie lopende cen- trale-openbaarvervoersas. Met het oog op de mogelijkheden voor het openbaar ver voer dienen de woningdichtheden met be houd van een verantwoorde woningdiffe- rentiatie en een aantrekkelijk woonmilieu zoveel mogelijk te worden opgevoerd. De buurten met de hoogste dichtheden zou den daarbij rond de openbaar-vervoersas moeten worden geconcentreerd", aldus het streekplan. si c Si SC 53 pas aantreffen op ruim een kilometer ten oosten van de bestaande bebouwing van Hoofddorp. Momenteel wordt onderzocht of het dorp ook in oostelijke richting nog wat kan uitbreiden, waarmee de bezwaren van de rare excentrische vorm van het dorp wat zouden kunnen worden onder vangen. Al te optimistisch moeten ze hier overigens ook weer niet over zijn, want de nieuwe weg om de noord zou wel eens een Het streekplan voor het Amsterdam- Noordzeekanaalgebied ligt van 1 sep tember tot 15 december ter inzage in het provinciehuis, de gemeentehuizen in het steekplangebied en in openbare bibliotheken. Vanaf 16 oktober ligt bovendien de deelnota over de uitwer king van de NORON ter inzage. Vanaf deze datum kunnen bezwaarschriften worden ingediend. In juni 1979 moeten de Staten het streekplan vaststellen. Informatie-avonden worden gehouden op 19 september in Velsen (De Schouw), op 17 oktober in Haarlem (Die Raeckse) en op 18 oktober in Hoofddorp (Royal). De bijeenkomsten beginnen telkens om acht uur. Op deze informatie-avonden kan men zich mel den voor de inspraak. De inspraak zal worden begeleid door het Provinciaal Opbouworgaan. (vervolg van voorpagina) VELSEN. De sanering van de spoor lijnverbinding Santpoort-noord-IJmui- den lijkt niet alleen voor het personenver voer noodzakelijk, ook het goederenver voer op genoemd trajekt dreigt te worden gestaakt. Aanvankelijk lag het in de be doeling dit vervoer te handhaven. Met name voor het vervoer van vis was het trajekt ooit een „gouden lijntje”. De laat ste jaren heeft men echter moeten vast stellen dat voor het vervoer van vis ook de voorkeur uitgaat naar het wegtrans port. Indien zal worden besloten zowel personenen- als goederenvervoer te sta ken zal niet worden overgegaan tot het slopen van de bestaande voorzieningen. Men wil afwachten wat er uiteindelijk definitief zal worden beslist over de aan leg van een Voorhaven. De heer J. W. Tiekink, rayónchef van de NS te Haarlem, is van mening dat de wenselijkheid van een spoorverbinding met een eventuele Voorhaven noodzake lijk lijkt en men daarom niet tot het verwij deren van de huidige emplacementen kan overgaan. „Het in afwachting daarvan la ten voortbestaan van het goederenver voer”, aldus de heer Tiekink, „is natuurlijk niet in overeenstemming met de gedachte om te komen tot een kostenbesparende exploitatie. Het streven is er op gericht tegen 1980 het goederenvervoer kosten dekkend te maken. Als het personenver voer nu zou worden beëindigd en het goe derenvervoer zou doorgaan dan betekent dat dat de kosten van de exploitatie van de lijn helemaal ten laste van het goederen vervoer zouden komen. Dat is zeker niet de bedoeling. Dan zou de eventueel te nemen maatregelen bij het personenvervoer een schijnverlaging van de kosten zijn”. etc.) bij een station duikt ook op in de beschrijving van de mogelijkheden bij het station Hoofddorp aan de Schipholspoor- lijn. In de nabijheid van dat station hebben GS een nieuw centrumgebied gedacht. In de prioriteitenlijst met betrekking tot de spoorwegen en wegen is onderin een kleine verschuiving ten opzichte van het conceptontwerp te constateren. Bovenaan de lijst is blijven staan: de aanleg van de Ringspoorbaan om Amsterdam. Vervol gens worden genoemd de omlegging van de spoorlijn Amsterdam-Haarlem bij Slo terdijk, verbeteringen ten behoeve van het bus- en tramverkeer, de Wijkertunnel met aansluitende wegvakken, de verbetering van de ontsluiting van de IJmond-Noord en voltooiing van de rondweg om Amster dam (de AIO). Verder wordt ondermeer genoemd de omlegging van de secondaire weg 21 (provinciale weg Heemstede-Uit- hoorn en verder). De van de plankaarten verdwenen rijksweg 80 is overigens in de vorm van deze S.21 weer opgedoken. Tweede prioriteit hebben: een hoog waardige openbaar vervoersverbinding tussen Amsterdam-Centrum en Amstel veen, de A.21 (rijksweg 16) in de Haarlem mermeer in samenhang met de secondaire weg S.20 en de weg bezuiden Bennebroek, de omlegging van de autoweg door Half weg en de verbinding van rijksweg 6 tus sen de rijkswegen Amsterdam-Utrecht en Amsterdam-Amersfoort (dwars door ’t Gein, of zoals GS willen, er onder door). i Deze laatste werken stonden in het con cept vermeld als derde prioriteit. Veel nieuws is er dus niet te melden. Het streekplan omvat de plangebieden van de eerder vastgestelde streekplannen voor Zuid-Kennemerland, De Meerlanden, de Zaanstreek, de IJmond-Noord, het Noord- zeekanaalgebied en het nog niet in een streekplan vastgelegde gebied van Am sterdam. De gemeentën die in het streek plan zijn opgenomen zijn Velsen, Bever wijk, Heemskerk, Zaanstad, Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Ben nebroek, Haarlemmermeer, Aalsmeer, Uithoorn, Amstelveen, Ouder-Amstel, Die men en Amsterdam. De bestemmingsplan nen van deze gemeenten zullen moeten kloppen met de grote lijnen, die het nieuwe streekplan gaat aangeven. De voornaamste doelstellingen van het streekplan zijn het welzijn van de mens als centraal gegeven, verantwoord gebruik van de schaarse ruimte, het bevorderen van een veilig en gezond leefmilieu, het bouwen van voldoende woningen van goe de kwaliteit, kritische benadering van de economische groei, zuinig omgaan met energie en het beperken van de woon- werkafstanden. Conform de Nota van Uitgangspunten voor het Amsterdam-Noordzeekanaalge- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben vanmiddag het nieuwe streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied gepresenteerd. Het plan is nagenoeg hetzelfde als het conceptontwerp waarover wij een paar maanden geleden uitvoerig hebben bericht. In het nieuwe streekplan worden de hoofdlijnen van de ruimtelijke ontwikkelingen in het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied uitgezet, zoals het dagelijks bestuur van de provincie die het meest gewenst acht. Nu is het woord aan Provinciale Staten en de insprekers. DEN HAAG. Het CDA-kamerlid Braks is in de bres gesprongen voor de boeren die in het deelgebied Dijkland van het recreatiegebied Spaarnwoude zelf standig hun bedrijf willen blijven uitoefe nen. Hij stelt zich vierkant op achter het rapport waarin de drie landbouworganisa ties (LTB, GBTB en de Hollandse Maat schappij voor Landbouw) concluderen dat twaalf boeren zelfstandig in Dijkland kun nen blijven werken. „In principe ben ik ervoor zoveel mogelijk bedrijven in eigen beheer van de boeren te laten. De praktijk wijst uit dat een boer die voor eigen reke ning werkt eerder bereid is zich dag en nacht in te zetten. In de ambtelijke sfeer blijkt dat veel minder het geval”, aldus Braks. Volgens hem is het voor de overheid veel goedkoper om de boeren hun eigen bedrijf te laten runnen. Wanneer de Stichting de boeren op hun eigen land laat, dan zijn daar, aldus Braks, voor de overheid geen extra-kosten aan verbonden. Neemt de Stichting echter het land over en worden de boeren dus een soort beheerders, dan moet daar jaarlijks een fors bedrag bij. De Stichting Recreatiegebied Spaarnwoude heeft berekend dat in dat geval 500 per hectare per jaar bijgepast moet worden. Braks vindt dat een erg „zuinige” raming. Hij vreest dat het bedrag in de praktijk veel hoger zal uitvallen. In schriftelijke vragen aan minister Van der Stee van landbouw en staatssecretaris Wallis-de Vries van CRM vraagt hij het oordeel van de bewindslieden over die becijfering van de Stichting. „Ik wil weten of een dergelij ke onzekere raming wel in het door de regering voorgenomen ombuigingsbeleid past”, aldus Braks. Hij wil van de minister en de staatssecre taris weten of hij mèt de landbouworgani saties van mening is dat er plaats in Dijk land blijft voor twaalf zelfstandige bedrij ven. De drie landbouworganisaties doen al enige tijd vruchteloze pogingen tot een gesprek met Wallis-De Vries over deze materie te komen. Het CDA-kamerlid meent dat dat onderhoud er moet komen voor er eind september een definitieve beslissing door de Stichting wordt geno men. „De boeren mogen niet voor voldon gen feiten worden geplaatst”, aldus Braks, „daarom heb ik de bewindslieden ge vraagd vóór het besluit vast hun stand punt kenbaar te maken”. Het CDA-kamerlid noemt de situatie in Dijkland een materie die „aan de grens ligt van hetgeen men in particulier beheer kan doen”. Maar hij acht de twaalf zelfstandi ge bedrijven niettemin zeer goed haalbaar. „Het is een grensgeval, omdat de boeren zoveel beperkingen opgelegd zullen wor den. De mensen die voor éigen rekening door willen gaan, moeten daarom wel zeer bereidwillig zijn om zich aan die beperkin gen te houden. Maar het moet mogelijk blijven om de boerderijen in particulier beheer te houden, net als bijvoorbeeld de golfbanen in particuliere handen zullen komen”, zegt Braks. Hij acht het tenslotte tevens van groot belang dat het gebied Dijkland zo spoedig mogelijk in exploita tie wordt genomen. Braks: „Er zal veel tijd gewonnen worden als men niet eerst tot onvrijwillige ontpachting over gaat”. Volgens een woordvoerder van het mi nisterie van CRM zal staatssecretaris Wal- lis-de Vries de landbouworganisaties niet ontvangen vóór de beslissing door de Stichting genomen is. „De staatssecretaris vindt het niet sportief om zich met die zaak te bemoeien zolang daar in de Stichting nog over gesproken wordt. Dat heeft hij de landbouworganisaties ook laten weten toen zij met hun verzoek om een onder houd kwamen. Hij heeft ze verwezen naar de CRM-consulent in Haarlem en daar is m.’jn intussen geweest”, aldus het ministe rie. Over het tijdstip waarop de maatregel van kracht zal worden kon de heer Tiekink geen nadere informatie verschaffen. Ook in het rapport wordt daar geen uitspraak over gedaan. „De conclusies van de studie groep zullen ter discussie aan alle belang hebbende partijen worden voorgelegd. Daarna zal de minister worden geadvi seerd en zal de regering een definitieve beslissing nemen”, aldus Tiekink. LU Streekplan legaliseert Groot-hoofddorp A X

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9