Nieuwe commandant korps Beverwijk D. J. Blok: burgerlijke stond Ere-burgerschap voor oud-wethouder H. Roozen Nieuwe sporthal later gereed veilingen beverwijk Ambitieus concertprogramma werkgroep muziek Heemskerk 99 •ruk bezochte afscheids receptie Dertien concerten in het nieuwe seizoen De Zwervers In Heemskerk s D’66 IJ mond-Noord ledenvergadering Geen spreekuur Bloemen EIBA-CURSUSSEN BEVERWIJK „NORMAAL" KOMT NAAR DONKEY SHOT w x te. Ji BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 SEPTEMBER ZATERDAG 2 i en ge- eid, lant al u i 12 zal /or- i of ïal- de- an- op jen sen /an zig- ere AK eze ?re- te- Jid, ms. e). ia de i he- de (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Eigenlijk is het niet te geloven wat de nieuwe brandweercomman dant D. J. Blok vanachter zijn bureau in de kazerne aan de Brink vertelt. de brandweer bellen kost niets il De 33-jarige commandant van het 58 man sterke brand weerkorps van Beverwijk, waarin voorts vijf beroeps brandweerlieden zijn opgenomen, is een vriendelijk rrian, die hecht aan vakmanschap en kameraadschap; twee eigenschappen die hij bij zijn komst in het Beverwijkse korps heeft aangetroffen en daar duidelijk mee in zijn nopjes is. „Een van de belangrijkste peilers van de brandweer zijn de vrijwilligers, die onafhankelijk van elkaar een specifie ke inbreng in het korps hebben. De Twentse formatie mag zich in deze regio in een grote populariteit verheugen, reden voor „Donkey Shot” om tot voorver koop van toegangskaartjes over te gaan. Kaarten zijn in het jongerencentrum ver krijgbaar op vrijdag 1, zaterdag 2, zondag 3 en donderdag 7 september steeds van 20 tot 21 uur. Leden betalen 7,50, niet-leden drie kwartjes meer. Het optreden van „Normaal” begint volgende week vrijdag om 21.30 uur. HEEMSKERK. Een volle bak denkt „Donkey Shot” te halen, wanneer in het jongerencentrum aan de Heemskerkse A. Verherentstraat vrijdag 8 september de popgroep „Normaal” optreedt. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De gemeente Heems kerk zal het voortaan zonder de rasbe stuurder en „duizendpoot” wethouder H. J. M. Roozen moeten doen. Na een 25-jarig raadslidmaatschap, waarvan 20 jaar als wethouder, nam hij vrijdagavond tijdens een druk bezochte receptie in de socië- teitsruimte van De Jansheeren afscheid van zijn actieve gemeentelijke bestuur- dersloopbaan, waarin hij zijn dorp heeft zien uitgroeien van 6000 inwoners tot een gemeente met 33.000 inwoners. Voor oud-wethouder Roozen zit het er op, „maar”, zo liet hij vrijdagavond weten, „ik hoop dat we elkaar nog tegenkomen en als er iets valt op te lossen, dan wil ik graag mijn steentje bijdragen.” De 54-jarige oud-wethouder vestigde zich in 1950 in Heemskerk, waar hij in het tuinbouwgebied een bloembollenhandel en -export oprichtte en nog steeds bezit. In 1953 kwam hij voor de KVP in de gemeen teraad. In september 1958 werd hij tot wethouder gekozen. Een jaar eerder al had iemand hem op die post willen hebben, want tijdens een tussentijdse wethouders- verkiezing kreeg Roozen één stem! De KVP’er werd niet ontzien, want direct kreeg hij al te maken met de portefeuilles onderwijs, financiën, en sport, terwijl hij in 1962 aan de portefeuille structuur- en uitbreidingsplannen werd gezet. In de loop der jaren bemoeide hij zich voorts met middenstandszaken, grondbedrijf, agrari sche zaken, handel- en industrie, milieu en regionale contacten. „U was en bent nog'steeds een duizend poot. Een rasbestuurder”, zo meende bur gemeester Kok tijdens de afscheidsrecep tie, dié o.a. werd bijgewoond door de Ge deputeerden drs. Achterstraat en De Kor te en collega’s en oud-collega’s in de buur gemeenten. De heer Roozen deed in 1974 zijn intrede in de Provinciale Staten. In het tijdperk Roozen is er in Heemskerk heel samen te werken. Toen Heemskerk na het overlijden van burgemeester Kok door lo- co-Roozen werd geleid was iedereen vol lof voor de wijze waarop u het ambt heeft weten te vervullen.” Voor de oud-wethouder geen ere-titel. In het nabije verleden ontving hij reeds het Ridderschap, een hoge kerkelijke onder scheiding en het ere-burgerschap van de gemeente. Heemskerk had voor de heer Roozen een andere verrassing. „U heeft twintig jaar lang achter een houten tafeltje hoorn en M. C. M. Eist, A. van Dugteren en W. M. H. Aalbregt, G. van Amerongen en M. J. L. Ham, M. M. Zuidema en J. Hogen doorn, J. Glasbergen en E. E. Klingens, J. Joustra en M. Duiveman. Honderden mensen die de heer Roozen in zijn carrière heeft ontmoet waren naar De Jansheeren gekomen om hem de hand te drukken. In zijn dankwoord sprak hij de hoop uit „elkaar nog eens tegen te komen”. Niemand twijfelt er aan of die uitspraak van de oud-wethouder zal me nigmaal worden bevestigd. handigde tevens een enveloppe met in houd om de oud-wethouder zelf een ge schikt bureau uit te kunnen laten kiezen. BEVERWIJK. Maandag, 4 september, zullen Burgemeester en Wethouders ver hinderd zijn hun wekelijkse spreekuur te houden. BEVERWIJK. Erg veel schokkende gebeur tenissen zijn er de afgelopen week op de groen teveiling niet vóórgekomen, of het zou moeten zijn dat het wat minder slecht ging dan de week tevoren. Sminia; Ramona, d.v. P. Cornelissens en E. A. v. d. Waa. ONDERTROUWD: Walter H. Hageman en Tjwan H. Liem, Antonius A. van Egmond en Alida A. M. Peekei, Theunis Boutsma en Catharina C. A. Kroon, Albertus J. Hofstee en Maria W. M. Markmann. M. G. Seignette en C. Dijkstra, P. J. de Ridder en T. M. van Eersel, R. M. Woerd- BEVERWIJK. -T- Donderdagavond 7 september houdt D’66 afdeling IJmond- Noord, een ledenvergadering in café-res- taurant Bellevue aan de Breestraat. Het bestuur hoopt de afdeling weer op gang te krijgen en rekent op een grote opkomst. Onderwerpen voor de vergadering zijn o.a. de organisatie van de afdeling, verkie zing van een nieuw bestuur en steun aan de raadsleden. De vergadering begint om 20 uur. BEVERWIJK. Wandelsportvereni- ging De Zwervers vertrekt zondag naar Hilversum om deel te nemen aan een wan deltocht. De tocht naar ’t Gooi werd per bus gemaakt. Inlichtingen via telefoon 26858 of bij Moerdoekstraat 2. In het begin van de week lieten de bloemen- prijzen het ook lelijk afweten. Er was een vrij grote aanvoer, maar het bracht weinig op. Daar in kwam in het midden van de week een kleine verbetering. De prijzen gingen als gevolg van het koele weer wat omhoog. En zo noteerden aryers van 20 tot 43 cent per stuk. Trosanjers kwamen tot 320 cent per bos, met ongeveer zeven takjes er in. Rozen deden het ook wat beter en gingen naar een halve gulden per stuk. De buiten-troschrysanten kwamen nu weer tot twee gulden per bos. Fresia noteerde van 5 tot 23 cent per stuk, de aanvoer hiervan gaat wat ruimer worden. Bij de lelie’s komen heel wat Rubrums van buiten aangevoerd, waar voor tot 75 cent per stuk werd betaald. De oranje lelies zijn en blijven goedkoop. Bij de buiten-snijbloemen komen flinke partij en asters aan de veiling, die tot 120 cent per bos noteerden. Gladiolen kwamen weer in een betere prijsklasse, men betaalde van 12 tot 25 cent per stuk. Bij de potplanten kwamen weer goede cyclamens aan de markt die tot acht gulden per stuk noteerden. Voor het overige trokken de potplanten wel wat in prijs aan. VELSEN-NOORD. „Bijbeluitleg met het oog op de maatschappelijke thematie ken” en „Wat kunnen wij leren van de maatschappij-opvatting van Karl Marx” zijn de onderwerpen, waaraan Evangelie en Industrie/Bedrijfsapostolaat (EIBA) het komende seizoen twee cursussen wijdt Beide cursussen, ingeleid door respectie velijk ds. K. H. Kroon uit Amsterdam en dr. L. Schuurman uit Kampen, worden gegeven in het EIBA-centrum aan de Wenckebachstraat 112 in Velsen-Noord en omvatten zeven (bijbeluitleg) of vier (Karl Marx) bijeenkomsten. Inlichtingen over de cursussen zijn verkrijgbaar bij het EIBA- centrum, waar men zich ook op kan geven als deelnemer aan de werkgroep „Nieuw denken over arbeid”. Deze werkgroep houdt zich onder meer bezig met de relatie tussen christendom en arbeid. daalt de kwaliteit”, aldus de heer Blok. De nieuwe brandweercommandant is 33 jaar oud, ge huwd en heeft 3 kinderen. Hij heeft een opleiding HBS-B, HTS-autotechniek en beroepsbrandweerofficier achter de rug. Van maart 1968 tot augustus 1973 was hij werk zaam bij de artillerie van de Koninklijke Landmacht als luitenant onderhoud motorvoertuigen en kapitein weg transport. In 1973 kwam hij bij de gemeentelijke brand weer te Haarlem. Twee jaar later werd hij benoemd tot hoofd van de technische dienst. Tot zijn taak aldaar behoorde o.a. de aankoop en onderhoudmaterieel, aan koop en onderhoud van verbindingsapparatuur en het verstrekken van adviezen ingevolge de hinderwet. Hij is als docent verbonden aan de rijksopleiding beroeps brandmeester en opleiding tot vrijwillig onderbrandmees- ter. „Die belangstelling voor de brandweer is niet altijd een heilig vuur geweest. Na 5’/i jaar Landmacht had ik die technische functie wel weer gezien en kwam toen bij de Haarlemse brandweer terecht’,, aldus de heer Blok, die het in het vrij grote korps van Beverwijk best naar de zin heeft. „Vriendelijke ménsen die er gerust heel veel voor over hebben om de kwaliteit van de brandweer steeds maar weer te verbeteren. Wij staan dag én nacht voor de burgers paraat. Daar zijn we brandweerman voor. Maar laat s.v.p. die burgers nog even weten dat de brandweer geen rekening schrijft als ze uittrekken. Ik vind het toch wel belangrijk dat die mening de wereld wordt uitgehol pen”. Bij deze. In de bladgroentenhoek is de sla weer het kind van de rekening geworden, maar vrijdag zag men zomaar de prijs oplopen tot 17 cent per krop. Misschien een voorbode van betere tijden. Spinazie deed het weer goed, al traden grote verschillen op. Men betaalde van 45 tot 140 cent per kilo. Andijvie bleef rustig staan op een prijs van 20 tot 45 cent per kilo. De bloemkool werd duur en ging weg boven de twee gulden per stuk. Prei is ook goed te verkopen geweest met prijzen' die nog heel dicht bij de twee gulden per kilo kwamen. Bospeen blijft een vlot af te zetten produkt; omdat België nog al wat Hollandse bospeen kan gebuiken werd er van 75 tot 150 cent per bos voor betaald. In de bonenhoek zijn de prijzen wat gedaald, maar goedkoop zijn de bonen niet, daarvoor wordt er tekort van aangevoerd. Wat vroege winterartikelen zoals kool, knollen en winter peen deden het beter dan de zomerprodukten. Er komen voor de tijd van het jaar nog heel wat aardbeien, maar daar is de prijs ook van af. Als men om deze tijd geeneens een gulden per doosje krijgt, blijft het een zuinige teelt. Maar wat wil men, de markt wordt overvoerd met een keur van fruit uit binnen- en buitenland en daarbij kunnen de Hollandse aardbeien maar een be scheiden woordje meespreken. De veilingnoteringen van vrijdag: aardbeien 76-91, andijvie 20-45, bloemkool 110-220, bospeen 78-1; 5, selderij 15-32, breekpeen 26-48, groene kool 48-53, Chinese kool 92, knollen 51-78, kom- konimers 22-39, peterselie 18-37, postelein 30- 78, prei 118-135, pronkboon 160-220, rabarber 60-63, radijs 35-51, snijbonen 180-280, sperzie bonen 120-230, spinazie 45-138, sla 10-17, spits kool 21-50, tomaten 480-650, uien 25-48, was peen 28-48. wat veranderd en burgemeester Kok waagde zich terecht niet aan het noemen van alle bijzondere facetten uit die regeer periode van de oud-wethouder, die zich in 1972 van de eeuwige dank van de gemeen te verzekerde toen Heemskerk door een uitspraak van de Tweede Kamer zelfstan dig kon blijven. De scheidende wethouder wdrd door burgemeester Kok „een conse quent mens genoemd, waarmee goed viel in uw huis het huiswerk moeten maken. Het leek ons een goed idee u een bureau aan te bieden”. Burgemeester Kok had een foto van het bureau meegenomen en over- GEBOREN: Bouke Johannes Oortwijn, Hinderikus Struiwigh, Melissa Hollenberg, Sheralyn Jane Krastel, Maikel Gertenbach, Michel Harm Nicolaas Wilhelmus Zwaga, Bart Albertus Johannes Theodorus van der Kolk, Jeroen Johannes Arnoldus de Wit, Rik de Valk, Jos van der Eerden, Inge Pieternella van Meulen, Ronald Nijssen, man en G. A. J. de Reuver, J. A. Ouds- Ingrid Lyda Catharina Nieuwenhuis. Daan, z.v. H. Oostinga en M. A. V. Frank; Monique, d.v. A. P. Zuyderduin en B. Cre- zee; Dennis, z.v. H. Bakker en H. Bakker; Francisca, G. M. d. v. J. M. C. Kroon en C. M. Zandvliet; Anouschka M. d.v. J. B. H. C. v. d. Holst en T. M. Langelaar; Lidwina; M. d. v. J. A. de Munk en A. M. Sprangers; Maurice S., z.v. L. A. S. Arnold en J. M. L.I. Sinds zijn in dienst treding enkele maanden geleden werd hij meermalen geconfronteerd met burgers, die schroomden de hulp van de brandweer in te roepen. „Er zijn blijkbaar nog steeds mensen die denken de brand weer te moeten betalen als ze ons te hulp roepen. Ja, u lacht wel. Maar het komt voor. Laten die burgers wel bedenken dat de brandweer een gemeenschapsvoorzie ning is die gratis en voor niemandal iedereen te hulp schiet die die hulp nodig heeft om uit een benarde situatie te komen”. De koffieconcerten worden allemaal ge geven in de grote zaal van De Jansheeren aan de Kerkweg, aan vang steeds om 11.30 uur. De concertenreeks wordt op 8 okto ber geopend door het Leids Zigeuneror kest. Op 12 november treedt in Heemskerk op het Erasmus Ensemble met zang van Peter Goedhart, op 10 december de Lyri sche Comédie, op 21 januari de pianist Youri Egorov, op 25 februari de bas-bari- ton René van Sluis en op 1 april het N.- Hollands Jeugdorkest onder leiding van Bram Hijmans. De grammofoonplatéTiconcerten wor den zoveel mogelijk samengesteld uit ver zoeken van bezoekers. De concerten wor den gehouden in „De Jansheeren”, steeds op zondag vanaf 11.30 uur op de data 17 september, 29 oktober, 26 november, 7 januari, 11 februari en 11 maart. Begin mei wordt het seizoen wat de werkgroep be treft dan weer afgesloten met het Heems- concert, waarin amateurmusici uit Heeriïs- kerk en omgeving hun opwachting maken. Nadere inlichtingen over het programma worden verstrekt door mevrouw Klaver, Stijkelstraat 13 in Heemskerk, tel. 33257. GEHUWD: Cornells Jacobus Joseph Duijn met Geessien Elisabeth Koning, Cornells Jo hannes Koper met Augustina Maria Afra Molenaar, André Malestein met Maria Re gina Huisman, Pieter Jan Dukel met Patri cia Jacqueline van der Beek, Esebius Cal- listus Rettob met Anna Agatha Maria de Boer, Antonius Hendrikus Pekel met Tin ny Heppy Bont, Jans Willem van der Zee met Janke Theresia Maria Talen. P. J. M. Stelder en M. E. Houben, A. H. Hoeben en J. C. M. Duijn, J. C. M. Raaij- makers en E. E. G. Backers, P. Keizer en Y. Tromp, T. Postma en G. J. M. Adema, P. J. Groot en G. S. M. Mikkers, D. W. van den Outenaar en M. A. Ens. OVERLEDEN: Simentje Visser geboren Groot 76 jaar, Paulus Frederik Johannes Maartens 27 jaar, Catharina Johanna Kaandorp gebo ren de Jong 46 jaar, Louisa Maria Winter 42 jaar. B. E. Godtschalk, 78 jaar, weduwe van Rijnders; C. T. Wolterman, 63 jaar; L. Ouwerkerk, 80 jaar, gehuwd met Krijgs man; N. Vlaar, 71 jaar; C. van der Kolk, 44 jaar. HEEMSKERK. Door vertraging in de bouw van de sporthal in het sportcentrum Heemskerk, aan de Kerkweg, is het nood zakelijk de datum van ingebruikneming te verschuiven. Zoals het zich nu laat aan zien, zal de sporthal maandag 11 septem ber voor het eerst gebruikt kunnen wor den. Dit heeft voor de gebruikers van de sporthal het gevolg dat zij hun geplande aktiviteiten moeten laten vervallen, tenzij zij kunnen uitwijken naar een andere ac commodatie. De vereniging TOVADO heeft laten we ten dat de door haar geplande aktiviteiten op maandag 4 september geheel komen te vervallen. Zij verzoekt haar leden hier rekening mee te houden. De Heemskerkse Badmintonclub wijkt zaterdag 2 en 9 sep tember uit naar de Dr. Prinsenhal voor haar jeugdsportaktiviteiten. De door haar geplande aktiviteiten op woensdag 6 sep tember komen geheel te vervallen. In het programma van de werkgroep muziek is ook een concert door het Noordhol- lands Jeugdorkest o.l.v. Bram Hijmans opgenomen. Het Beverwijkse korps heeft in de afgelopen jaren een eigen ontwikkeling gekend. Door de uitbreiding van ons takenpakket was er beroepskader nodig om veel techni sche en administratieve zaken dagelijks te begeleiden. De vrijwilligers hebben daar beslist geen tijd voor en kunnen zich dan ook helemaal richten op het optreden van de brandweer in gevallen van brand en hulpverlening.” „Wat ik hier in Beverwijk heb aangetroffen is een uitstekend korps met mensen die een eenvoudige inzet tentoonspreiden. Een tevreden commandant dus, die er erg veel aangele gen is de sociale eenheid in het korps te handhaven. „De brandweer is in de loop der tijd altijd een zaak geweest van mensen die door hun familieband en kenniskring bij de brandweer terechtkwamen. Dat is nu nog zo en daar steeks niets kwaads achter. De brandweer selecteert zich zelf. Daar hoef je in feite niets aan te doen. Als de sociale eenheid goed is, is de kameraadschap ook niet stuk te krijgen. Je dient elkaar goed te verstaan. Burgers die graag bij de brandweer willen en zich verheugen op een avondje brandweer per week kunnen beter niet sollicite ren. Een nieuwe moet cursussen volgen en na verloop van een paar jaren volgen dan de piketdiensten, oefeningen en nieuwe cursussen. Vakmanschap is meesterschap en die twee avonden per week dat de brandweer beslag op je legt, schrikken veel mensen af. Ja, je moet de sollicitanten toch op de consequenties van hun streven wijzen. Doe je dat niet, dan krijg je een te groot verloop in je korps en f Burgemeester Kok overhandigt oud-wethouder H. J. M. Roozen een foto van zijn nieuwe bureau. Links mevrouw Roozen, die door gemeente Heemskerk in de bloemen werd gezet. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Werkgroep Mu ziek Heemskerk hoopt ook het komende seizoen de klassieke muziek weer een stoot in opwaartse richting te geven door het organiseren van koffieconcerten en grammofoonplatenconcerten. In totaal heeft de werkgroep twaalf life/platencon- certen op het programma staan, waarna het seizoen begin mei ’79 zal worden afge sloten met het traditionele Heemsconcert. „Niet iedereen weet ’t, maar COMMANDANT D. J. BLOK r

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7