VW-HAARLEM ere divisie MET HARD WEL SPANNEND RIJVERS BOOS OP BRAND Geels op schot AJAX MET GEMAK BAAS OVER PEC Van Beveren pechvogel topscorers J n Peters geschorst f 1 ere divisie puntig s- it 4 P A arj VW-Haarlem Onder controle Afronding zwak Engelse stijl I I 2 -1 I t 25 SPORT 19 7 8 DONDERDAG 7 SEPT EMBER 24 Zeil-en motorjachten vanaf 6 meter. rw) een Wegam Trading b.v. Bouwerij 1 Amstelveen lau 6 t/mioseptembervan 12 Mig uur 2e Binnenhaven SCHEVENINGEN. I t. (Van onze sportredactie) ■A Tegen dit schot van Kristen Nygaard is de Vitese-doelman Nijhuis (onzichtbaar op deze foto) kansloos. Jaan de Graaf waardevol (ADVERTENTIE) GOVERT WISSE Slecht voetbal bij PSV-Eagles (Van onze sportredactie) •A Pieter Huyg: veel werk opgeknapt (ADVERTENTIE) VENLO. Zo slecht en saai als de wedstrijd Haarlem-FC WV was afgelo pen zondag, zo goed en spannend was de return tussen de twee eredivisieploegen. Het duel-door VVV met 1-0 gewonnen - werd in tegenstelling tot enkele dagen daarvoor niet gekenmerkt door keiharde overtredingen. De spelers hadden giste ren wel oog voor de bal in plaats van ledematen van tegenstanders, waardoor de twee middelmatige eredivisieploegen er een leuke wedstrijd van maakten. „Zaterdag tegen Ajax speel ik zeker niet”, aldus de onfortuinlijke PSV’er. „Misschien woensdag in Istanboel tegen Fenerbahce.” Gezien de aard van zijn ver wonding is het echter zeer de vraag of Van Beveren inderdaad in de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om Na een (korte) periode, waarin WV weer even de touwtjes in de handen had genomen, maakte Haarlem zich in de laat ste tien minuten op voor een slotoffensief. In de achterhoede werd man tegen man gespeeld, terwijl Douglas George opschoof naar het middenveld. In die laatste fase verdween echter de rust uit het spel van Piet van den Berg c.s. Hans Croon: „Het was een dag en nacht verschil tussen WV zondag en VVV giste ren. Onze tactiek was gebaseerd op het rotzooi maken in het strafschopgebied voor Boersma. Dat is ons goed gelukt. Ik vond Haarlem overigens ook goed voetbal len. Het bleef tenminste niet hangen in de verdediging. Ik ga op zeer korte termijn nog wel op zoek naar een lange centrum- verdediger, want die missen we. Zaterdag moeten we tegen Go Ahead Eagles, met Van Kooten, en dan heb ik iemand nodig, die hem in de lucht aan kan”. ZWOLLE. Moeiteloos en in feite met speels gemak heeft Ajax ook de return tegen Pee Zwolle gewonnen. Gaven de vorige wedstrijden tegen Go Ahead Eag les en PEC Zwolle de Amsterdammers vooral in de tweede helft de nodige pro blemen, in Zwolle werkte Ajax aan een in de eerste helft opgebouwde voorsprong van 0-1 (Ling) door doelpunten van Meijer en Tahamata tot 0-3 uit. de Europacup voor landskampioenen in het doel zal staan. Arsenal-manager Terry Neill heeft gis termiddag van het Ajaxbestuur omom wonden te verstaan gekregen dat Ajax- libero Ruud Krol niet te koop is. Krol wordt gehouden aan zijn contract dat hem tot de zomer van 1981 aan de club in de Meer bindt. Polen heeft de eerste wedstrijd uit kwa- lificatiegroep vier van het toernooi om het PEC, in de eerste helft zonder de lichtge- blesseerde John Fransen, kreeg totaal geen vat op de snelle combinaties die via Krol en Arnesen werden opgezet. De Zwol se ploeg was vaak te langzaam met de buitenspelval, waardoor Ajax in de eerste helft via Ling, Clarke en Lerby al afstand had moeten nemen. Reddingen van doel man Van Geffen en Rinus Israel (één keer op de doellijn) voorkwamen dat. De uitslagen van de woensdag gespeelde wed strijden in de tweede ronde van het toernooi om de league cup (returns) zijn: Hereford United Northampton Town 0-1, Northampton naar de volgende ronde; Nottingham ForestAidham Athletic 4-2, Nottingham over; Tottenham Hot spurSwansea City 1-3. Swansea over. Europese kampioenschap voor landente ams, in welke groep ook Nederland is ingedeeld, tegen Ijsland met 2-0 gewon nen. Bij de rust leidden de Polen in Reyk javik met 1-0. De 8000 toeschouwers za gen Kusto en Lato scoren. Zoals bijvoorbeeld in de 20e minuut. De Graaf omspeelde toen na aangeven van Kist doelman Nijhuis en scoorde beheerst. Daarvóór hadden de Alkmaar- ders uitsluitend angstig voetbal getoond; een begrijpelijke reactie na de 2-0 neder laag tegen hetzelfde Vitesse afgelopen zaterdagavond. Met de treffer van De Graaf hervond AZ het zelfvertrouwen. Op het midden veld, waar Van Hanegem wegens een blessure ontbrak, dirigeerde Jan Peters meesterlijk. In die periode kwam het braaf zwoegende Vitesse er helemaal Brand te accepteren, maar siste hem ver beten toe: „Ik dacht dat jij hierheen was gekomen om te voetballen. Daar heb ik vanavond maar bitter weinig van ge merkt”. niet aan te pas. De 2-0 stand die na een half uur op het scorebord verscheen, was geheel volgens de krachtsverhouding Vóór de treffer van De Graaf had Ressel de bal al ontvangen uit een voorzet van Van Rijnsoever en vervolgens Nijhuis geen kans gegeven andermaal als won- derdoelman te fungeren. AZ’67 liet toen de teugels iets vieren. En dat mag je tegen Vitesse op Monni kenhuizen niet doen. Gretig namen de BRUSSEL. Ruud Geels gaat het scoren in België al even gemakkelijk af als in Nederland. De Anderlecht-aan- winst was woensdagavond tijdens de derde competitiedag opnieuw goed voor drie doelpunten, ditmaal in het treffen met Sporting Charleroi. De Waalse club moest ook treffers toes taan aan Vanderelst (2), Vercauteren en Rensenbrink. FC WV: Sobczak, Pala, Francken, Oostrom en Van Rosmalen, Bothmer, Advocaat en van der Weide, Kurcinac, Hilkes en Henk Janssen (Jovanovic). Haarlem: Boersma, Masefield, George, De Vries en Van Leen, Melgers, Huyg en Reuser (Pratt), Beek, Van den Berg en De Kip. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 1 1 1 1 1 0 0 0 7 5 5 4 4 4 4 4 3 3 3 3 3 2 Vooral door het Engels aandoende spel van de Venlose equipe bleef het tempo gedurende de gehele wedstrijd hoog. Te genover dat wilde voetbal van VVV plaat- ste Haarlem een gedegen roulatie-spel, dat zeker niet minder kansen opleverde. Haarlem kon ook rustig tikken op het middenveld, omdat het daar een numerie ke meerderheid had. Melgers (in de halfli- nie voor Haar, Van Leen stond linksback), Reuser, Van den Berg en De Kip hadden vaak niet meer dan twee middenvelders (Van der Weide en Advocaat) tegenover zich, waardoor Haarlem de tijd kreeg om een aanval op te bouwen. Het team van Barry Hughes dicteerde door die tactiek het grootste deel van de eerste helft. Bovendien vulde Pieter Huyg (eerst be waker van Advocaat, later van de voor de zwak acterende Henk Janssen ingevallen Jovanovic) het viertal op het middenveld aan. Huyg, die verdedigend veel werk op knapte, was als vrije man achter de voor hoede vaak nog één van de gevaarlijkste mensen in de ploeg van Haarlem. Dat was hij afgelopen zondag al (Huyg maakte toen het openingsdoelpunt), gisteravond was hij opnieuw tweemaal dichtbij een treffer. In de 20e minuut bijvoorbeeld vuurde hij een schot af, dat uiteenspatte op de vuisten van Eddy Sobczak. EINDHOVEN. Jan van Beveren zal zaterdag het PSV-doel niet kunnen verde digen in de belangrijke competitiewed strijd tegen Ajax in Amsterdam. In de eerste helft van de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles greep de Eindhovense doel man na een afstandsschot van Jan van der Veen de bal ongelukkig vast. Een vinger kootje schoot uit de kom en het bot drong door de huid heen. De wond moest wor den gehecht. EINDHOVEN. PSV-Go Ahead Eagles had met voetbal nauwelijks iets te ma ken. Maar het randgebeuren, dat vrijwel voornamelijk uit schoppen en trappen bestond, bleek voor het publiek toch een leuk voetbalavondje opgeleverd te heb ben. Voor Kees Rijvers was het echter allerminst een plezierige avond, alhoewel zijn equipe uiteindelijk het duel met een 1-0 zege afsloot. In zijn eerste emoties weigerde de Eindhovense oefenmeester de gelukwensen van opponent Joop Zwitserland dat op 11 oktober tegen stander is van Nederland versloeg de Ver enigde Staten met 2-0. Rudi Elsener scoor de na vijftien minuten. Tien minuten voor het einde was het Schneider die succes had: 2-0. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Jaan de Graaf greep de kans met beide handen. Voor het eerst mocht hij van trainer Georg Kessler een volledige wedstrijd meedraaien. Hij ontpopte zich als de man die op de beslissende momenten het ontketende Vitesse temde. De blonde AZ-spits stond aan de basis van de zwaar bevochten 4-3 zege op Vitesse. PEC: Van Geffen, Steinvoort, Israel, Hendriks, en Hamming, Hendriksen, Hoekstra en Ijzer man, Rasmussen, Fransen, Banhoffer en Jans. Ajax: Schrijvers, Meutstege, Krol, Van Dord en Everse (Zwambom), Schoenaker, Lerby en Arnesen, La Ling, (Tahamata,) Clarke en Meyer. FC Twente-MVV 3-0 (0-0). 60. Thijssen 1-0 (strafschop), 71. Webb 2-0 (eigen doel) 74. Thore- sen 3-0. Scheidsrechter Beukman. Toeschou wers 8500. 4 3 3 1 1 2 1 1 1 PEC-Ajax 0-3 (0-1). 7. La Ling 0-1, 71. Meyer 0- 2, 86. Tahamata 0-3. Scheidsrechter: Oorver, Toeschouwers 12.000. Boeking: Israel (PEC). 17—5 10—2 8—0 5—2 4— 1 13—9 3—2 5— 5 6— 11 3—10 7— 8 3—5 3— 7 4— 8 5— 7 4—9 0—8 Mogelijk heeft daarbij ook de teleurstel ling van Kees Rijvers een kleine rol ge speeld, want opnieuw slaagde de nationale landskampioen er niet in met grote cijfers afstand te nemen van het vorig seizoen nog tegen de degradatie vechtende Go Ahead Eagles. Van de ingecalculeerde vier pun ten uit beide duels werden er uiteindelijk door de Eindhovenaren drie behaald. Maar het heeft de Brabanders wel ontzag lijk veel moeite (en blessures) gekost om dat doel te bereiken. Na de 1-1 van zaterdagavond in Deven ter greep PSV woensdagavond beide winstpunten, dankzij een doelpunt van Re né van de Kerkhof in de 70e minuut, een treffer die overigens fel werd aangevoch ten door Go Ahead Eagles, omdat Van de Kerkhof zijn treffer in buitenspelpositie zou hebben geproduceerd. Een beslissing van Jan Keizer waarover inderdaad valt te discussiëren. De grensrechter had echter geen buitenspel geconstateerd, waardoor Keizer het doelpunt moest toekennen. Het was overigens niet de enige beslis sing van Jan Keizer die met enige vraagte kens omkranst mag worden. Veel beslis singen waren beoordelingsfouten van de eerste orde. De ballen werden volgens Engels recept hoog voor het doel van Sobzak geplaatst, maar die laatste wanhoopspogingen had den geen succes. Arnhemmers het initiatief. Tien minuten voor het rustsignaal liet Bleijenberg de hoop in de harten van de tienduizend Gelderse supporters herleven, 1-2. Een hoop die evenwel weer verdween door een beheerste treffer van Nygaard die niet lang daarna volgde: 1-3. Een overtreding van de bikkelharde Spelbos tegen Boeve vormde na rust de inleiding tot veel spanning. Terwijl de Alkmaarse muur zich concentreerde op een schot vanaf de rand van het straf schopgebied, lepelde Husers de bal over de verbouwereerde verdedigers heen voor de voeten van Mulderij. De libero van Vitesse aarzelde niet: 2-3. Maar opnieuw fungeerde Jaan de Graaf als reddende engel. Bij een snelle uitval draaide hij handig om zijn directe bewaker, Das, heen en kogelde vanaf de rand van het strafschopgebied laag en hard raak: 2-4. Loon naar werken kwam voor Vitesse ver in de blessuretijd. Doel man Meskovic legde de doorgebroken Gerdsen neer. Blijenberg scoorde vanaf de strafschopstip (3-4). Jan Peters zal zaterdag in het duel tegen Feyenoord niet van de partij zijn. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de AZ-middenvelder, die in het duel te gen FC WV vorige week woensdag een gele kaart kreeg van arbiter Peter Gans, voor één wedstrijd geschorst. Voorts heeft Peters een voorwaardelijke schor sing van één duel gekregen. Al in de zevende minuut opende Tscheu- La Ling de score voor Ajax, dat vooral in de eerste helft met tempovoetbal (Arne sen, Lerby, Schoenaker) en artisticiteit (Ling) PEC Zwolle volkomen overklaste. De hoop van PEC om met krachtvoetbal één punt te behalen, bleek ijdel. Hughes zette Pratt in de 67e minuut in voor Reuser om meer kracht in de voor hoefde te krijgen. Het grootste manco van Haarlems spel lag namelijk in de laatste fase van de opbouw. De aanvallen en counters werden gevarieerd opgezet, maar de afronding mislukte voortdurend. Uitslagen: RSC Anderlecht-SC Charleroi 7-2, SC Lokeren-FC Winterslag 0-0, FC Brug- ge-SK Beveren 2-1, FC Waterschei-RWD Mo lenbeek 2-0, La Louvière-Berchem Sport 5-0, FC Antwerp-Standard Luik 1-0, SV Ware- gem-KV Kortrijk 3-2, FC Luik-Lierse SV 0-3, FC Beringen-AC Beerschot 0-0. Stand aan de kop na drie wedstrijden: 1. FC Beringen 5 pnt., 2. RSC Anderlecht 4 pnt, 3. FC Antwerp 4 pnt, 4. Lierse SK 4 pnt. Na VW’s offensieve daden in de eerste 15 minuten, waar overigens op een kans j van Janssen na weinig gevaar uit voort kwam, kreeg Haarlem het spel onder con trole. In de 25e minuut scoorde Piet van den Berg zowaar, maar scheidsrechter Thomas annuleerde het doelpunt, omdat Dick Beek keeper Sobczak had gehinderd. „Ik begrijp niet, waarom Thomas dat doel punt afkeurde. Beek deed helemaal niets”, verklaarde Barry Hughes - erg teleurge steld - later. Op het moment, dat de 8500 toeschou wers en de meeste spelers al aan een 0-0 ruststand dachten, kwam VVV op 1-0. De Joegoslaaf Kurcinak nam in de 45e minuut vanaf rechts een corner, die door de vrij gelaten Lorenz Hilkes van de rand van het strafschopgebied hard in werd gekopt. Rob Boersma werd verrast door de af zwaaiende cornerbal, waardoor hij enkele meters voor zijn doel stond en onder de kopstoot van Hilkes door dook. Thomas floot na Hilkes treffer meteen voor de rust. Hughes: „Qua kansen hadden wij in de eerste helft voor moeten staan.” Hij doelde met name op enkele schoten uit de tweede lijn van De Kip (tweemaal) en Melgers, die alle op Sobczak of naast het doel eindigde. VVV, dat voor rust steeds verder weg dreigde te zakken, veerde door het doel punt in de tweede helft op. In een waanzin- i nig hoog tempo werden de ballen naar voren getransporteerd, waar de spitsen Kurcinak, Hilkes en Jovanovic de onstui mige aanvalsacties dienden af te ronden. Haarlem kon zich in die periode met moei te staande houden en het mocht De Lim burgers wel dankbaar zijn, dat de voor sprong niet verder uitgebouwd werd. Hil kes, Bothmer en Jovanovic (tweemaal) misten steeds op een haar. Net zoals in het eerste bedrijf luwde ook die VW-storm, waarna Haarlem lang zaam maar zeker terug kon komen in het oude ritme. VVV leek, naarmate de minu ten wegtikten, steeds nerveuzer te worden. Trainer Hans Croon schreeuwde zijn aan voerder Albert van der Weide dan ook toe, dat hij rust moest brengen in de ploeg en de bal bij zich moest houden. Een op dracht, die Van der Weide maar matig kon uitvoeren, want rustig werd het allerminst in de VW-gelederen. 0 1 1 3 3 0 0 2 2 2 2 0 1 1 1 1 1 2 2 1 Feyenoord: Treytel, Wijnstekers, Van de Kor- put, Stafleu en Brard, Notten, Jansen en Van Til, Van der Lem (Budding), Houtman en Van Dein- sen. FC Den Haag: Galjé, Zondervan, Van Vliet, Wickel en Korevaar, Albertsen, Schoenmaker (Ouwehand) en Jonker, Hoekema, Van Leeuwen en Tempelaar (Bleijie). PSV-Go Ahead Eagles 1-0 (0-0) 70. René van de Kerkhof 1-0. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 20.000. De topscorerslijst van de ere-divisie ziet er als volgt uit: 1 Van der Kuylen (PSV) 5, 2 Arnesen, Clarke en La Ling (allen Ajax) 4, 5 Kist (AZ), Schoenmaker (FC Den Haag), Mohorovic (NAC), Bleyenberg (Vitesse) en Van Veen (FC Utrecht) 3, 10 Peters, Nygaard, Ressel en De Graaf (allen AZ), Van Kooten (Go Ahead Eagles), De Jong (Roda JC), Morgan (Sparta), Grltter (FC Twen te), Hendriks (Vitesse), Meyer (Ajax), Koster (Ro da JC) en Van Deinsen (Feyenoord) 2. Roda JC: Jongbloed, Degens, Pfeiffer, Ziegler en De Wit, Ehlen, Lees en Toonstra, Koster, Nanninga en Vermeulen. Sparta: Doesburg, Jansen, Balkestein, Marijt en Van Tiggelen, De Goey, Van Gaal en Valke, Van Zoest, Van Staveren en Holverda (Van der Meer). FC VVV-Haarlem 1-0 (1-0);, 45. Hilkes 1-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 8500. Drie minuten na rust zagen de 12.000 toeschouwers (uitverkocht stadion) dat Piet Schrijvers voor het eerst wat te doen kreeg. De kopbal van Hoekstra keerde hij. Ajax leek even terug te zakken, maar het kon het offensiefje, onder leiding van Ri nus Israel en de voor Rasmussen ingeval len Fransen weerstaan. Geert Meijer scoorde in de 71ste minuut. Hij reageerde adequaat op een aarzeling van rechtsback Steinvoort, 0-2. PEC was definitief versla gen. Tahamata, voor Ling ingevallen, zette even later de gehele defensie van PEC op het verkeerde been en plaatste de bal achter doelman Van Geffen: 0-3. Vitesse: Nijhuis, Das, Heezen, Mulderij en Mellaard, Veenstra, Husers en Boeve (Bursac), Gerdsen, Bleyenberg en Hendriks. Meskovic, Amtz, Metgod, Filippo (Ursem) en Spelbos, Van Rijnsoever, Peters en Nygaard; Ressel, Kist en De Graaf. Feyenoord-FC Den Haag 2-0 (1-0), 28. Notten (strafschop) 1-0, 88. Van Deinsen 2-0. Toe schouwers: 18.500. Scheidsrechter: Geurds. FC Twente: Pasveer, Van lerssel, Drost, Over weg en Wildschut, Thijssen, Van der Vall en Otto; Bos (Smand), Gritter en Thoresen. MW. Gerards, Webb, Lacroix, Dijkstra en Schrijnemakers; Quaden, Hulshoff (Brajovic) en Kerstges. Bonfrère, Smeets en Van Marwijk. NAC-FC Utrecht 3-2 (2-0), 25. Flight (eigen doel) 1-0, 30. Storm 2-0, 77. Van Veen 2-1, 86. Goodlass 3-1, 88. Van Veen (strafschop) 3-2. Toeschouwers: 6500.Scheidsrechter: Draaisma. Volendam: Hoek, Vonk, Braan, Guyt, De Boer, Jonk, Helling, Kwakman, Bond, Kramer (Sonne- veld), Bijvank. NEC: Schellekens, Sije Visser, Strik, Dries Visser, Willemse, Hendriks, Hidding, Marijnis- sen, Ronald Hendriks, (Goossens), Posthumus, Jansen (Vlietstra). Vitesse-AZ’67 3-4 (1-3). 21. De Graaf 0-1, 29. Ressel 0-2, 37. Bleyenberg 1-2, 42. Nygaard 1-3, 64. Mulderij 2-3, 74. De Graaf 2-4, 88. Bleyen berg 3-4 (strafschop). Scheidsrechter: Beek. Toe schouwers 10.000. De ruzie, die Barry Hughes afgelopen zondag in de wedstrijd tegen FC VW had met een grensrechter, heeft nog een vervolg gekregen in de vorm van een verzoek van VW, gericht aan de KNVB. De Limburgse club heeft de bond maandag gevraagd of men er voor kon zorgen, dat Hughes zich in de return (gisteren gespeeld) niet zo zou misdragen als zondag, toen hij nogal tekeer ging tegen de grensrechter, die niet wilde hebben, dat de Haarlem-trainer het veld op kwam. Volgens WV heeft Hughes de man om de oren geslagen en het publiek „bespeeld”. Hughes in het bijzijn van enkele VW-best uur sleden: „Erg kinderachtig van VW om te protesteren. Ik heb de grensrechter niets gedaan”. Danny Lensen, die er gisteren niet bij was tegen VW vanwege een blessure aan zijn knie banden kan zondag weer spelen tegen Vitesse. Martin Haar daarentegen, die met een soortgelij ke blessure als Lensen tobt, zal zeker tegen Vitesse en vermoedelijk ook nog tegen Feyen oord (een week later) aan de kant moeten blijven. NAC: De Jong, Joore, Budisic, Bakker en Dekker, Neeskens, Quaars en Mohorovic, Vreij- sen, Storm (Sprangers) en Goodlass. FC Utrecht: Van Breukelen, Tervoort, Chati- nier, Cabo en Witbaard, Oostdam, De Kruyk en Flight (Van Ham), Van Tamelen (Van der Vlag), Van Veen en Gozens. Volendam-NEC 0-0. Scheidsrechter Van Dij ken. Toeschouwers: 2500. PSV: Van Beveren (Van Engelen), Stevens, Van Kraay, Brandts, Krijgh, Poortvliet, Van der Kuylen, Willy van de Kerkhof, René van de Kerkhof, Lubse, Postuma. Go Ahead Eagles: Van Zoghel, Koopman, Woudsma, Schneider, Lodeweges, Salfishber- ger, Van der Pas. Van Veen, Coerver (Groenewe- gen), Van Kooten, Kristiansen. Roda JC-Sparta 4-0 (2-0), 11. Toonstra (straf schop) 1-0, 14. Koster 2-0, 59. Toonstra 3-0, 74. Vermeulen (strafschop) 4-0. Toeschouwers: 12.000. Scheidsrechter: Weerink. electronische schaak computer* UITSLAGEN: PEC/Zwolle-Ajax 0-3, NAC-FC Utrecht 3-2, FC Twente-MW 3-0, Volendam-NEC 0-0, Roda JC-Sparta 4-0, Feyenoord-FC Den Haag 2-0, Vitesse-AZ ’67 3-4, FC VW-Haarlem 1-0, PSV-G.A. Eagles 1-0. STAND: 2 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 1 0 8 0 7 0 0 De Chess Challenger schaakcomputer is een volwaardige tegenstander, zelfs wanneer u gewend bent om op hoog niveau te spelen. Door te kiezen uit één van de 3 spelniveau’s bepaalt u immers zelf de kracht van uw tegenstander. De computer speelt zowel op zwart als op wit, hij kan rocheren, en passant slaan en kan u bovendien elk moment informeren omtrent de stand der stukken. Een duidelijke, in het nederlands geschreven gebruiksaanwijzing wordt bijgeleverd. U kunt de Chess Challenger nu rechtstreeks kopen door overmaken van f495,-op girorekening 53.251 van de Amrobank, t.n.v. Wegam Trading b.v. onder vermelding van uw naam en adres. Verzending binnen enkele dagen na ontvangst zonder verdere kosten. Voor nadere inlichtingen en folders 020-456451. De damcomputer is nu M ook leverbaar Ajax PSV Roda JC FC Twente NEC AZ’67 Feyenoord FC Utrecht NAC FC WV Vitesse FC Den Haag Volendam Sparta Haarlem G.A. Eagles PEC Zwolle MW PROGRAMMA: FC Utrecht-PEC/Zwolle, MW-NAC (9/9), NEC-FC Twente (9/9), Sparta-Volendam (9/9), FC Den Haag-Ro- da JC (9/9), AZ ’67-Feyenoord (9/9), Haar- lem-Vitesse, Go Ahead Eagles-FC WV (9/9), Ajax-PSV (9/9). PROGRAMMA: Vlaardingen-Eindhoven, Wageningen-Telstar, FC Groningen-Hel- mond Sport, Excelsior-FC Amsterdam, FC Dordrecht-SC Cambuur, Heerenveen- FC Den Bosch, Fortuna/SC-Willem II (9/9), Heracles-Veendam, De Graafschap-SC Amersfoort.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25