Kritiek Lloyd Headley op organisatie KNVB Ed Kraal mag spelen M Kennemerland met drie ploegen naar titelstrijd De Amro Bank fh is er voor alle spaarders. VQ Maak nu een proefrit in de Volvo 244 VOLVO Bloemendaal niet blij met beginprogramma PAMIATE IXT Van der Knoop weer succesvol Zaalvoetbaldames productief ■M KERSTREIS LONDEN 1978 De Spaar-Plus-Rekening. De Spaar-Plus-Extra-Rekening. R 3 Chaotisch Trainingskamp Tl 26 SPORT SEPTEMBER 19 7 8 8 VRIJDAG :L Geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur. J voordeliger dan de gewone spaar rekening. En w at op de Spaar-Plus- Rekening blijft staan, is goed voor de hoge rente van: staan. Kiezen voor een Spaar- Plus-Extra vraagt dus enige overweging. Deze rekeningen geven momenteel een rente van: )S (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Aan het op za terdag 23 september in de Flevo- polder te houden cluftkampioen- schap van Nederland op de weg, waarvan start en finish in Dron- ten zijn, neemt de Beverwijkse rennersclub Kennemerland met drie ploegen deel. Inlichtingen en boekingen voor deze reis uitsluitend bij: Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman Gedempte Oudegracht 82 (in stadskantoor Haarlems Dagblad), Haarlem. Tel. 023-313150. Kiezen voor een Spaar-Plus is kiezen voor hoge rente. Momenteel 2% meer rente dan de gewone spaarrekening en direct opvraagbaar. Alleen als u opneemt, betaalt u 1% opnamekosten over het opge nomen bedrag. Blijft uw inleg langer dan 6 maanden 6 Autobedrijf Tweehuysen B.V. Zijlweg 242 (hoek Randweg), Haarlem, tel. 023-326340. ----- HAARLEM/BEVERWIJK. In de sporthal van Beverwijk is een begin gemaakt met het twee de Haarlemse zaalvoetbalkampi- oenschap voor dames en daarbij werd er lustig op los gescoord. In de vijf gespeelde partijen werden maar liefst 63 doelpunten ge scoord. Het versterkte DSC’74 kwam met een score van 19-1 te gen Beach Girls 2 tot de grootste zege. Silvana Hoogland was met negen goals topscoorster van de avond. Bijzonderheden: Vertrekdatum: 22 DECEMBER 1978 -18.30 uur Reisduur-. 5 dagen Reissom Inbegrepen: Dat is sparen met een nog hogere rente. Meer rente, maar ook wat meer kosten als je geld opneemt; 2% over elk opgenomen bedrag. Voordeliger dan een rentespaarrekenmg, wanneer uw inleg langer dan 8 maanden blijft 1 JM China-trip verwacht (Van onze sportredactie) □pend GOVERT WISSE (ADVERTENTIE) IJF AV 020 (ADVERTENTIE) UNG ie fo- bor- andel srlaan werk r het uken In dit clubkampioenschap moeten de A- ploegen (profs en amateurs) en de B-ploe- gen (amateurs) één ronde van 65 kilometer rijden. Het team dat tot de snelste tijd komt, mag zich algeheel clubkampioen van Nederland noemen. Er is bovendien voor beide categorieën een aparte titel. De A-ploeg van Kennemerland wordt verademing, dat de spelers van het amateurelftal twee dagen noodgedwon gen in Toko moesten doorbrengen. Een kortstondig verblijf, dat aanvankelijk niet op het programma stond, maar in gelast diende te worden omdat een deel van de groep Peking eerder moest verla ten. „De spelers zijn zondag meteen na de wedstrijd tegen Borac richting Tokio vertrokken. Dat moest wel omdat alle andere vliegtuigen al vol zaten. De bege leiders hebben zich dinsdag bij ons ge voegd in Japan”. Donderdagmorgen arriveerde het ge zelschap (onder wie bondsvoorzitter Wim Meuleman, coach Arie de Vroet en elftalbegeleider Cees Matla) op Schip hol. In samenwerking met reis- en passagebureau Hoyman Schuurman organiseren wij speciaal voor onze lezers een gevormd door prof Sjaak de Goede en de amateurs Ruud Haller, Gerard Kamper en Sjaak Butter. Een kwartet dat het met een beetje geluk toch ver moet kunnen bren gen. In de uit louter amateurs bestaande B-ploeg rijden Cees van Borre, Leo de Vet, Henk Welp en Alex v.d. Heijden. Het deel nemen is voor deze renners belangrijker dan het winnen. Als reserve voor beide ploegen is Siem de Groot aangewezen. Een dag na aankomst stond het duel tegen China op ’t programma: Headley: „Er zaten 80.000 mensen op de tribunes, dat was een hele gewaarwording voor me. We verloren kansloos met 2-0. Ik vond China verrassend goed spelen. Het heeft niet voor niets een ploeg hls New York Cosmos met 2-1 verslagen, wat „Het eerste wat me toen opviel was het portret van Mao en mannetjes op fietsen die op de landingsbaan reden. Links en rechts passeerden vliegtuigen, maar ze fietsten rustig door”, aldus Headley. rige en vieze stad vond en van mening is, dat Nederland ’n paradijs is vergeleken met China („De mensen wonen er in krotten, er heerst een grote armoede”) werd tij dens zijn teleurstellende verblijf in de Chinese hoofdstad wel opgevrolijkt door het bericht dat hij er een dochter tje (Kimberley) had bijgekregen. 3ovag 100% trings- De trip, die al met al ruim twee weken duurde, begon al zeer chaotisch. De (Van onze hockey medewerker) BLOEMENDAAL. Zondag 17 sep tember start voor Bloemendaal de compe titie in de heren hoofdklasse met een programma, dat voor de Bloemendalers uiterst ongelukkig is samengesteld. Bin nen een tijdsbestek van 5 weken ontmoet Bloemendaal de vier hoogst geplaatste clubs van het vorig seizoen. g eni- at ge 5AGE I niet 'dien- ncers al ons ZEIST (ANP) Het sectiebestuur betaald voetbal van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond heeft gistera vond besloten Eddie Kraal toestem ming te geven per 1 oktober voor de eredivisievereniging Volendam uit te komen. Kraal had via de bemiddeling van Inter Football een contract gete kend bij Volendam. De Stichting Ar beidszaken, die het sectiebestuur ad vies geeft inzake het afgeven van ver klaringen van speelgerechtigheid, had aangeraden Kraal geen licentie te ge ven omdat hij gebruik had gemaakt van de diensten van het illegale bureau IF. Twee weken geleden eiste Kraal via een kort geding voor de rechtbank in Utrecht dat het speelverbod werd opge heven. Hij werd toen in het ongelijk gesteld. Het sectiebestuur kwam tot de con clusie dat het arbeidscontract tussen Eddie Kraal en Volendam rechtsgeldig is, dat het de eerste overtreding van de betreffende speler betrof en dat de on- derhandelingen in feite voor 22 mei begonnen zijn. I Als topclub in Nederland ziet Bloemen daal vele spelers meedoen in vertegen woordigende elftallen, een gegeven waar men terecht trots op kan zijn. Iets anders wordt het echter indien hierdoor een ver antwoorde elftalopbouw aan het begin van het seizoen in het gedrang komt. Zo train den en speelden de afgelopen weken maar liefst 5 spelers van Bloemendaal buiten de club: Theodoor Doyer en Cees Jan Diepe- veen in het Nederlands elftal, en Ronald Jan Heyn, Hendrik Jan Kooyman en Frank Snethlage in Jong Oranje. In vergelijking met het vorige seizoen is de samenstelling van het elftal vrijwel niet veranderd. Coach Cees Bovenlander kan dit jaar weer beschikken over hetzelfde jonge team, met uitzondering van midden velder Joris Lette, die naar het buitenland is vertrokken. mis. De spelers hebben zich er maar niet mee bemoeid en alleen aan het voetbal len gedacht. Maar hoe ze soms bij de KNVB problemen oplossen, niet te gelo ven...” Tussen de wedstrijden door hebben spelers bezoeken gebracht aan het zo merpaleis van de vroegere keizers, de 6000 kilometer lange Chinese muur, de Verboden Stad, een fabriek en een com mune. Headley, die Peking een lawaaie- moesten wij amateurs dan beginnen. Bo vendien was het ontzettend heet.” Na die teleurstellende ouverture volg den nederlagen tegen Peking (2-0) en Bo rac uit Joegoslavië (4-1), een gelijkspel tegen het Happy-Valley team uit Hong kong (2-2) en een 1-0 overwinning op Diables Rouges uit Kongo Brasaville. (ADVERTENTIE) Het gastland werd uiteindelijk win naar van het China-Friedshiptoernooi voor Borac, Kongo, Peking, Nederland en Hongkong. Lloyd Headley over die teleurstellende vijfde plaats: „Ik geloof dat één ding niet vergeten moet worden en dat is, dat we nauwelijks geoefend hadden voor het toernooi. De andere ploegen zijn speciaal in trainingskamp gegaan en hebben een reeks van oefen duels afgewerkt. Wij hebben slechts één keer met elkaar samen gespeeld.” Over zijn eigen spel zegt Headley, die het afgelopen seizoen topscorer werd in de hoofdklasse-A: „Ik heb matig gevoet bald. Wat daar precies de oorzaken van zijn weet ik niet. Ik was op het einde van een wedstrijd wel steeds opgebrand, om dat De Vroet wilde dat ik mee verdedig de. Normaal gesproken ben ik dat bij EDO niet gewend; nu liep ik me rot. Het team in zijn totaliteit draaide trouwens ook niet.” Headley, die twee van de vier Neder landse doelpunten voor zijn rekening nam, wond zich tijdens de trip ook op over de organisatie. „Er ging vaak iets Jolande Nijman scoorde viermaal voor DSC’74, Loes Geeven kwam tot een hat trick, Ellen de Vink schoot tweemaal raak en Inge Riemers had één keer succes. De eer voor Beach Girls 2 werd door Wil Brandjes gered. In het treffen tussen de nieuwkomers RCH en Ripperda bleven de dames van de Racing met een hoge score van 15-0 duidelijk op winst. Astrid Mole naar had met zes goals een belangrijk aandeel in de zege. Evenals trouwens uit blinkster Hanneke Lieverse, die tot een hattrick kwam. De andere doelpunten wa ren van Clary van Veen-Koper (2x), Els Haarlem (Spaamehal): derde klasse F: Oud Snacks-Centrum 111 10-1; Apollo-Wisker Boys 3- 1; Branding-Spaarnwoude 3-1; Conijn-Ripperda 4-5; Van Egmond-De Purmer 10-1. Haarlem (Beijneshal): derde klasse E: Onze Gezellen-Papillon 3-3; Njord-Parapack 1-12; der de klasse G: Leerbeurs-Markonic 1-1; res. tweede klasse C: FC Graetz 2-De Mon 2 (De Mon 2 n.o.); Komduur 2-Loek Anderson 2 2-1. Hillegom: derde klasse J. De Klos-Vrouwen- troost 2-1; derde klasse L: De Hoogte-Woontrio 2- 14; Lansing Bagnall-Sea Gulls 5-0; res. derde klasse M: Concordia 4-TZB 7 6-3; Kleine Beurs 3- SCW 3 4-2. Hoofddorp: res. tweede klasse E: De Mon 3- Woontrio 3 7-2; Hoofddorp 2-Out 2 5-4; NAS 2- SCW 2 1-1; res. derde klasse L: Woontrio 4- Concordia 3 6-2. Headley ervoer het dan ook als een - groep zou op 20 augustus vertrekken, maar op het laatste moment werd duide lijk dat het reisbureau, dat de vliegtuig- stoelen had besproken, onzorgvuldig te werk was gegaan. Daardoor konden de spelers pas 22 augustus weg. Na allerlei omwegen (Amsterdam-Frankfort-Ro- me-Addis Abeba-Aden-Bombay) kwa men zij ongeveer 33 uur na het vertrek aan op het vliegveld van Peking. vrole Jmeg; nobili 13.950 i staai ’6, v.a 78 v.a 15.500 17.950; lub als 3750; Coupé 120 y Spec 1750. L, 2 lutom., Fort lei 78 as, 75 model, nbi, 5- 4-drs., 4-drs,, s„ ’77 subishi ng; 2x 150 SE, et alle J., aut, km, 76 12.750; Morris nz., '77 f 6950; )00 GT l 16 S, 76/77, 7, v.a. 'eugeot nen, el. GL, 77 eot 104 GL, 77 tenault 750; 2x lit R 16 14.950; a 1100 en, 77 f 6950; 600 ST ipé, '77 Toyota 12Ó0.L 78, v.a 13.950; L, gas, 15.950; 0; Kies intiebe- op. van seltuin, Helweg k., inr., Zondag staat de strijd tegen Kampong op het programma en verder moet achter eenvolgens aangetreden worden tegen landskampioen Klein Zwitserland, run- ner-up Amsterdam, Oranje-Zwart en HGC. De Bloemendalers zien de start van de competitie dan ook met gemengde ge voelens tegemoet, vooral ook doordat de voorbereiding op dit nieuwe seizoen niet altijd even vlekkeloos kon verlopen. In het clubkampioenschap van de uit louter nieuwelingen geformeerde ploegen in de D-categorie, die 35 kilometer moeten afleggen, zal Kennemerland vertegen woordigd worden door Piere Vanacker, Jan-Willem Brouwer, Rob van Geenen en Ron Bos. John Weenk is reserve. Alleen bij de C-ploegen van de junioren is Kenne merland niet van de partij. HAARLEM. Mocht Lloyd Headley in de toekomst nog eens een uitnodiging krijgen om deel te nemen aan een voetbaltoernooi in China, dan zal de EDO-spits uitdrukkelijk bedanken voor die eer. Een mening die meer spelers van het Nederlands amateurelftal na hun verblijf in China delen, omdat sportief en organisatorisch teveel mis ging, en bovendien de verveling al snel toesloeg binnen de selectie. Headley: „Ik had veel meer verwacht van de China-trip. Het was erg moeilijk om ’s avonds vertier te zoeken, na zeven uur was Peking uitgestorven. Je kon niets doen. Ik hoefde heus niet door te zakken, maar af en toe eens een bioscoop bezoeken of een uurtje dansen had me best leuk geleken ter afwisseling van de wedstrijden en de rondleidingen. Je moest elke avond vroeg naar bed, er zat niets anders op. Dat is me wel de keel gaan uithangen.” HAARLEM. Op het parcours in het Spaarnwouderbos hield de Haarlemse wielerclub De Kampioen weer eens een interclubontmoeting en die werd gewon nen door Peter v.d. Knoop. Hij was de snelste finisher van een compact peloton. Alle uitlooppogingen waren op niets uitge lopen. De uitslag: 1. P. v.d. Knoop, 2. W. Koene (beiden Kampioen), 3. J. Peetoom (Bataaf), 4. L. Voorthuizen, 5. Hans van Leeuwen (beiden Kampioen), 6. G. Okkes, 7. G. Stadt (beiden DTS), 8. C. Baars (Kampioen), 9. H. Kuipers, 10. P. Plönes (beiden Kenne merland). Ook bij de nieuwelingen moest een eind sprint het pleit beslechten en daarvan was het resultaat: 1. P. Hartog (DTS), 2. R. Smit, 3. E. Dompeling (beiden Bataaf), 4. R. Nat (Vinking), 5. M. Philips (Excelsior). Het hoofdnummer van de wekelijkse „populaires” op de Alkmaarse wielerbaan, een koppelkoers over 80 ronden, leverde een verdiende triomf op voor het jonge koppel Ronald Rol (Alkmaar) - Hans Heine (Castricum). Zij hadden met uitzondering van Ger Schrijver en Kees Hoogland de andere koppels op één ronde achterstand gereden. De jonge Haarlemmer Rinus de Bondt werd bij de nieuwelingen tweede, derde en vierde in respectievelijk sprint, puntenrit en afvalrace. Loogman (2x), Gonnie Tjoelker en Ingrid Hulsbosch. Bij het met 13-2 door Weyman Girls gewonnen duel van Rijschool Alpha 2, nam Moniek Hoek met zeven doelpunten het, grootste deel van de produktie voor haar rekening. Romijn Opwaarts won met 8-3 van Carillon Lady’s 2 door treffers van Mies Akkerman (4x), Beta de Graaf (2x) en Rieneke Tuinenbreyer (2x). De drie tegenpunten waren van Lia Brandjes. THB kwam tot een 2-0 overwinning op Klein Zwitserland door goals van Marja Heeren en Anneke Visser. Voor de zaal- voetbalcompetitie van de heren werden ook weer een aantal wedstrijden gespeeld en daarvan waren in de verschillende sporthallen de resultaten: „U de mogelijkheid bieden om de Kerstdagen eens anders dan anders door te brengendat is de gedachte achter deze KERSTREIS NAAR LONDEN. Denkt U zich eens in deze metropool aan de Theems te ervaren met de schitterende Kerstverlichting en de bijzondere sfeer die daar vanuit straalt. De Big Ben, de parlementsgebouwen, Westminster Abbey, de etalages van de bekende winkels, zoals Harrod s, Liberty's, Marks en Spencer, Selfridges, alles is aangepast aan deze speciale gelegenheid. Na de oversteek per nachtboot van Vlissingen naar Sheerness en een rondrit door Londen, rijdt U naar het Tower Hotel, aan de rivier gelegen, waar U 3 nachten zult verblijven. Die zelfde avond scheept U zich in aan boord van het schip de „Silver Baracudavoor een „Special Thames River Cruise Aan het begin van de rondvaart over de rivier de Theems ontvangen wij U met champagne, terwijl een Engels koor Kerstliederen ten gehore brengt. Ook aan boord krijgt U een souper, inklusief een karaf wijn en een 3-persoons band verzorgt de dansmuziek. U bezoekt Windsor met het beroemde Windsor Castle en geniet van een gala-diner in het „Beefeater "-restaurant met amusement, gratis wijn en bier, en gelegenheid tot dansen. Een excursie door de Kerstverlichte straten, een Kerstlunch met minstreels en een Kerstdiner in het Tower Hotel maker! ook deze dag onvergefelijk. Op de vijfde en laatste dag reist U terug via Dover en Oostende en in Antwerpen volgt het afscheidsdiner in Kerststijl. per persoon: T (toeslag éénpersoonskamer 71,-) Verblijf in het Tower Hotel op basis van een 2-persoonskamer met bad, toilet, kleurentelevisie en Theemszicht, aan boord op de heenreis accommodatie in stan daardhutten, alle maaltijden en dranken vanaf het ontbijt aan boord op de heenreis tot en met het diner op de terugreis, vervoer Haarlem (Frederikspark)Londen v.v. alle genoemde excursies, Nederlandse begeleiding (bij voldoende deelname) en een bagage- en reisongevallenverzekering. OMOTOtKJüuüuuuu.... Lloyd Headley vernam in China, dat hij er een dochtertje (Kimberley) had bijgekregen. 7°/ /O „Ik had veel meer van 7 s Hoge rente en direct opvraagbaar.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27