Gespreks Beverwijk werkt hard aan ontwerp de overgang van De Lichtboei Bekendmaking van portefeuille-inhoud Sportprominenten in Heemskerk ■PR “i! BONT& groepen voor vrouwen in Afsluiting Breestraat LAMS VACHT MORRIS before you buy Ss TC'.. O Taxi-Drieduizend H. Huttinga leider ambulancevervoer Motorfiets gestolen Tragisch duo in Alpha theater l.\ Drank en kermis JONGDIERENDAG Chili-manifestatie in Nieuwe Slof Tenniskampioenschappen 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 SEPTEMBER 8 VRIJDAG «1 s X /a/oftrA HEEMSKERK. De gemeente Beverwijk en architect Nuts uit Amsterdam werken hard aan de voorbereidingen voor de nieuwe Lichtboei in het Willem Alexanderplantsoen. Half september hoopt men het ontwerp ter visie te leggen, waarna medio oktober de hele zaak naar Gedeputeerde Staten kan worden gezonden. Iedereen verwacht dat half november de eerste paal van het nieuwe buurthuis kan worden geslagen. BETER DRUKWERK BESTELLEN?* GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? suède en nappa (ook grote maten) alle bekende merken o.a. VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden Haarlem: Bartel jorisstraat 20 (bij de Grote Markt) tel. (023) 312655 Amsterdam: Leidsestraat 9 (bij Koningsplein) tel. (020) 223596 - I kt I F1 W EB '1 L "i Het schetsontwerp van de nieuwe Lichtboei kreeg ieders goedkeuring. Nieuw college presenteerde zich aan ambtenarenkorps (Van een onzer verslaggeefsters) ri- Kennismaking met de nieuwe burgemeester. (ADVERTENTIE) II (ADVERTENTIE) qifliifi De patiënten merkten niet veel van het bezoek. Alleen in het restaurant van het De buslijnen 73 en 76 van de NZH zullen ook deze omleggingsroute volgen. De hal ten blijven echter ongewijzigd. Burgemeester J. H.Kok gaat de volgende zaken behartigen: politie, openbare orde en veiligheid, brandweer, algemene zaken, bescherming bevolking, raadhuisbouw, strandrecreatie, economische aangelegen heden, gasbedrijf en kabeltelevisie. Wethouder A. F. M. van Herpen, die tevens als loco-burgemeester is aangewe zen, beheert onderwijsaangelegenheden, culturele aangelegenheden, sport en recre atie, jeugdzaken, samenlevingsopbouw waaronder emancipatiezaken coördi natie welzijnsbeleid, woonwagenwelzijns werk en voorlichting. Daarbij blijkt dat een aantal zaken in één portefeuille zijn gevoegd die voorheen door verschillende wethouders werden beheerd. HEEMSKERK. Een 29-jarige Bever- wijker kreeg donderdagavond een proces verbaal wegens vernieling van boompjes aan de Jan Ligthartstraat. De sportprominenten waren bijeen ge komen voor een opening van een tentoon stelling in het Frans Halsmuseum, waar portretten van bekende sportpersoonlijk- heden worden geëxposeerd. Daarna reed men naar Heemskerk. In het gezelschap bevonden zich de volledige selectie van Ajax met trainer Brom en oud-voorzitter Van Praag, wereldkampioen wielrennen Gerrie Knetemann, oud Tour de France- winnaar Jan Jansen, oud-stayerkampioen Leen van der Meulen, de zwemster Ada Kok, de wielrenner Jaap Oudkerk, de schaatser Henk v. d. Grift en de oud- wielrenner Ab Geldermans. Het bezoek gold een hommage aan dr. Rolink. Op de foto Piet Schrijvers, die onder andere met Peter Jager, Geert Meijer en Wim Meutstege van Ajax verpleegsters als visjes in het water wilden gooien. BEVERWIJK. Op 15, 16 en 17 septem ber worden in Nuenen de nationale B- tenniskampioenschappen gehouden. Van de Beverwijkse lawntennisclub Wester- hout zijn uitgenodigd Mariëlle Smit, Ro nald Groen en Rob Nak. Na de hapjes en snapjes ging men vissen in de Neksloot achter het ziekenhuis. Heemskerk merkte van dit alles niets. Daar was op dat moment de harddraverij het grote evenement. ZONDER DAT DAAROVER in Heems kerk van tevoren iets bekend was heeft donderdagmiddag een aantal sportpromi nenten een bezoek gebracht aan het St. Jozefziekenhuis, dat zaterdagmiddag offi cieel wordt geopend. Het bezoek hield te vens verband met het feit dat de voorzitter van het bestuur van het ziekenhuis dr. J. H. M. Rolink dit jaar vijfentwintig jaar sportarts is. 00- i/an BEVERWIJK. De Kennemer Pluim vee- en Konijnenvereniging heeft tijdens een goed bezochte vergadering het pro gramma voor dit seizoen doorgenomen. De jongdierendag 1979 zal gehouden wor den op 1 september, terwijl op 20, 21 en 22 j oktober de clubshow van deze vereniging gehouden zal worden. Voorzitter Braken hof stelde de leden voor om voor bezoeken aan provinciale of landelijke shows als clubleden zoveel mogelijk samen te wer ken. Tot slot van de vergadering kon voor zitter Brakenhof mededelen dat de vereni ging de laatste twee maanden 12 nieuwe leden heeft gekregen. HEEMSKERK. Het nieuwe college van burgemeester en wethouders heeft zich donderdagmorgen om half twaalf in „De Vrijburcht” gepresenteerd aan alle ambtenaren en medewerkers. Daarbij werd door ieder van de leden de inhoud van hun portefeuille bekendgemaakt, waarbij enkele niet onbelangrijke ver schuivingen zijn ingepast. Tegen elf uur donderdagavond is op de Kerkweg, volgens getuigen zonder aanlei ding, een 34-jarige inwoner van Heems kerk zodanig mishandeld, dat hij per am bulance naar het St. Jozefziekenhuis moest worden vervoerd. De dader kon nog niet worden achterhaald. Aan drie be stuurders werd donderdagavond een rij verbod opgelegd. BEVERWIJK. De Chili-manifestatie, die zaterdag in De Nieuwe Slof wordt gehouden, wordt om 13.30 uur geopend door de gewest-voorzitter van Nivon Noord-Holland, de heer D. Kaper. De ma nifestatie wordt georganiseerd door de Ni von Chili-werkgroep en duurt tot elf uur ’s avonds. Na het optreden van een Chileense zan ger en een kinderdansgroep begint om 16 uur een forumdiscussie onder leiding van Johan van Minnen. In het forum hebben zitting vertegenwoordigers van FNV, PSP, CDA, PvdA, CPN, PPR, D’66 en de ker ken. In de avonduren speelt De Nieuwe Komedie de Chili-produktie „Een lange nacht”, die handelt over vier vrouwen in een gevangenis. Alle vier opgepakt wegens vermoede of feitelijke verzetsactiviteiten tegen de dictatuur van Pinochet. ziekenhuis was een aantal kinderbedjes opgesteld en deze patiëntjes benutten de gelegenheid om handtekeningen te verza melen. ■Mi BEVERWIJK. Donderdagnacht is van de Laan van Meerestein een motorfiets gestolen. Het vervoermiddel (kenteken XL -- 44-53) was eigendom van een scholier uit Castricum. In verband met deze wegomleggingen zullen de volgende verkeersmaatregelen worden getroffen. Op het bedoelde gedeel te van de Breestraat zal éénrichtingsver keer worden ingesteld in de richting van de Vondellaan. Het verkeer vanuit de Baanstraat zal worden omgeleid via de Prins Bernhardlaan, Akerendamlaan en Vondellaan. In de Prins Bernhardlaan zal een twee zijdig parkeerverbod worden ingesteld. In het aansluitende deel van de Akerendam laan zal éénrichtingsverkeer gelden in de richting van de Vondellaan. Het Stationsplein tussen de Meerstraat en de Breestraat wordt afgesloten. Het verkeer vanuit de richting Schey- beeck op de Velserweg wordt omgeleid via de Halve Maan, Wijckermolen en Blok- steeg. Wethouder P. Vos is belast met finan ciën, belastingen, automatisering, socio grafische dienst, woningbedrijf, dienst ge meentewerken, agrarische zaken, perso neelsaangelegenheden en slachthuis. De nieuwe WD-wethouder B. ten Ha ken, die de zware portefeuille ruimtelijke ordening als een uitdaging geschouwt, vindt in die portefeuille ook het grondbe drijf, volkshuisvesting, hygiëne van het milieu, openbaar vervoer, verkeer en ver keersveiligheid. Met deze laatste zaken hield hij zich als raadslid al intensief bezig in de verkeerscommissie. Wethouder C. C. Verhoog, eveneens nieuw in het college, vindt in zijn porte feuille sociale zaken, volksgezondheid, woonruimteverdeling, bejaardenzorg en coördinatie werk lichamelijk gehandicap ten. Na de receptie hadden de ambtenaren vrij vanwege de harddraverij. Die vrije middag berust op een oude traditie. Tot 1 oktober zullen met de wethouders alleen telefonisch afspraken kunnen wor den gemaakt, met uitzondering van voor zitter burgemeester Kok, die spreekuur houdt op de maandagen van elf tot twaalf uur. BEVERWIJK. Met ingang van maan dag 11 september zal de aansluiting van de Koningstraat op de Velserweg en de noordwestelijke rijbaanhelft van de Breestraat tussen de Velserweg en per ceel Breestraat 8 (de parallelweg tot Breestraat 18) drie weken wegens werk zaamheden aan wegverharding, riolering en leidingen van nutsbedrijven voor alle rijverkeer worden afgesloten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Taxi 3000 heeft de heer H. Huttinga benoemd tot de medische en organisatorische begeleider van het ambu lancevervoer. De heer Huttinga, voorheen werkzaam als verpleegkundige A en B bij de Bedrijfsgeneeskundige Dienst van Hoogovens, is per 1 september met zijn werkzaamheden begonnen. De afdeling ongevallen- en ambulance dienst van het taxibedrijf krijgt steeds meer werk te doen. De afdeling beschikt nu over vijf ambulances, die alle onlangs door het provinciaal bestuur zijn gekeurd en vergunning hebben gekregen voor spoedeisend vervoer, volgens de bepalin gen die zijn opgenomen in de Wet Ambu lancevervoer. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Sociëteit Alpha be groet zaterdagavond het tragisch duo „Paul en André” uit Groningen, dat een persiflage op talloze soorten muziek maakt. Liters eerlijk zweet vormen de in grediënten van hun wervelende show, zo meent Alpha, dat het duo om 21 uur laat optreden. Wie iets eerder in Alpha wil zijn, vindt om 20 uur de deuren geopend. Toe gang voor niet-leden zes gulden. BEVERWIJK7HEEMSKERK. Na het succes in de gemeente .Velsen zijn er nu ook voor Heemskerk en Beverwijk initia tieven ontwikkeld om te komen tot ge spreksgroepen voor vrouwen in de over- gangsleeftijd. Ongeveer twintig percent van alle vrou wen maakt deel uit van die grote groep in de leeftijdsfase, die niet alleen vaak tot lichamelijke klachten aanleiding geeft, maar die veel vrouwen ook geestelijk tijdelijk een knauw geeft. Lusteloosheid, neerslachtigheid, het ge voel nutteloos te worden als de kinderen groot zijn en hun eigen gang gaan, het verlies van ouders en mensen op wie men gesteld is, allerlei grote en kleine angsten, het wennen aan de gedachte oud te wor den; dit alles brengt veel vrouwen in een periode waarin zij zichzelf, energiek en flink als zij waren, nauwelijks meer her kennen. „Och, dat is de overgang”, wordt er dan zogenaamd begrijpend gezegd. „Laat maar”, is vaak de houding, met de onder toon van „dat gaat wel over”. De realiteit is, dat veel huisartsen door hun drukke praktijk vaak geen tijd heb ben om naar de klachten en de achtergron den daarvan te luisteren. Dan geeft de huisarts medicijnen, terwijl hij ook wel weet, dat een gesprek meer zou helpen, maar hiervoor ontbreekt de tijd. Pas de laatste tijd is men er achter gekomen, dat er wel degelijk iets aan die klachten te doen is en dat vooral de vrou wen er zelf heel veel aan kunnen doen. Daarom wil men met gespreksgroepen van start gaan. Deze groepen worden be geleid door het Bureau voor Levens- en Gezinsmoeilijkheden in Beverwijk, afde ling preventie en men noemt het Vidogroe- pen (vrouwen in de overgang). Sinds 1974 is er landelijk een Stichting Informatie Vrouwen in de Overgang, die de vorming van plaatselijke gespreksgroepen bevor dert. De initiatiefneemsters willen in okto ber met de eerste groepen in Heemskerk en Beverwijk beginnen. Tot december ko men de deelneemsters dan eens in de veer tien dagen bij elkaar. De groep bepaalt, samen met de gespreksleiding de onder werpen waarover gepraat wordt, met de bedoeling ervaringen uit te wisselen en elkaar te stimuleren in het zoeken naar nieuwe mogelijkheden. Er is al wat ervaring opgedaan met der gelijke groepen die inmiddels bewezen hebben in een tot nu toe te weinig onder kende behoefte te voorzien. Afhankelijk van het aantal aanmeldin gen wordt er in Heemskerk begonnen met een groep in het buurthuis „De Schuil hoek” op dinsdag3 oktober van ’s middags half twee tot vier uur. Op donderdag 12 oktober van ’s middags half twee tot vier uur. Op donderdag 12 oktober start er eveneens om half twee een groep in het buurthuis „De Schans”. Wie deel wil nemen of wie betrokken wil worden bij de verdere organisatie kan zich tot 15 september opgeven bij mevrouw Versluis, Laan van Kanaan 43, telefoon 36387 in Beverwijk en van 15 september tot 30 september bij mevrouw Steenpoor- te, Hannie Schaftstraat 2, telefoon 33626 in Heemskerk. Donderdagavond werd in het oude buurthuis aan de Maasstraat een informa tieve bijeenkomst gehouden, tijdens welke wethouder C. Bodewes, de architect, de staf en enkele ambtenaren van de gemeen ten Beverwijk en Heemskerk de buurtbe woners over de nieuwbouwplannen voor lichtten. Het merendeel van de belangstel lenden was afkomstig uit de Luxemburg- laan en omgeving. Vragen over geluidshin der, openingstijden en grootte van het complex werden door de heren achter de tafel uitvoerig beantwoord. De hoofdingang van De Lichtboei komt aan de zijde van het Alexanderplantsoen. De ingang naar de lokalen van het jonge renwerk is aan de zijde van de Luxem- burglaan gesitueerd. Veel duidelijkheid over de financiële medewerking van Heemskerk is er nog niet. Beverwijk wil hoe dan ook de eerste paal in november slaan en hiermee de 7 ton subsidie van CRM verwerven. y- ér

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9