burgerlijke stand kranten nooit over tecs r Carillonklanken Indrukwekkend showprogramma na grote muzikale stertocht Veel activiteiten van UW voor bewoners Velserhooft Witte Tejater betrekt publiek direct bij theatergebeuren "Ergebeuren hier dingen in de buurt waar je in delanddijke kort ijmondnieuws Keuze Inwerken Klaverjassen bij Stormvogels woonwagens Geen spreekuur Stisa gaat praten over bewoners van 5 VELSENIJMUIDEN 19 7 8 SEPTEMBER ZATERDAG 9 WETHOUDER WITTE OVER NIEUWE PORTEFEUILLE: VELSEN CURSUSWERK ONDERDEEL VAN NIEUW PROGRAMMA FANFAREKORPS WILHELMINA BESTAAT TACHTIG JAAR In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge ving worden gevraagd en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws,- TH. C. WITTE WEER LOCO-BURGEMEESTER Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN.' Theaterkunst is voor de Stichting Witte Tejater in Velsen een tweeledige zaak. Presentaties worden gecombineerd met vorming op dit terrein. Het programma voor het seizoen 1978-1979 is daar een duidelijke afspiegeling van. Om leken op theatergebied wegwijs te maken zijn twee cursussen in het nieuwe programma opgenomen. Een (bliksem)opleiding „Zelf een theaterstuk maken” begint op 18 september onder deskundige leiding van Karen Kooper. Met een tweede cursus „dramatische expressie” wordt op 21 september begonnen. I I I I (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „Nieuwe ideeën over mijn huidige portefeuille heb ik nog niet, daarvoor is het nog te kort dag geweest. Ik heb me er ook nog niet echt in kunnen verdiepen, ik ben nog steeds bezig Sociale Zaken over te dragen aan mijn opvolger. Daar hoop ik snel mee klaar te komen zodat ik morgen echt aan de slag kan met mijn nieuwe werk. Het is net een boek waarin je bezig bent, je slaat een bladzijde om en opeens merk je dat je een geheel onbeschreven blad voor je hebt. Doordat ik nu al zeven jaar in het college zit, en er binnen dat orgaan regelmatig overleg is geweest tussen alle betrokkenen ben ik natuurlijk wel globaal op de hobgte, de details zijn me echter nog onbekend. Wethouder Van der Werff heeft met zijn manier van werken overigens altijd veel respect afgedwongen binnen het college en ook daarbuiten, ik ben dan ook beslist van plan zijn beleid in grote lijnen voort te zétten”. SANTPOORT. De ontspannmgscommissie van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (UW) heeft een zeer gevarieerd winterpro- gramma samengesteld voor de bewoners van het gebouw Velserhooft en hun leeftijdgenoten in Santpoort-Noord. in grote lijnen voortzetten ■Cr Wethouder Witte (CDA): „Dat er nog iets anders komt staat voor mij vast". laria Hilli- L. 1, nd II !CH Naam; Adres: Woonplaats: r IJM. r. 24, VELSEN. Het college van B en W heeft in onderling overleg bepaald dat wethouder Th. C. Witte zal optreden als ioco-burgemeester als burgemeester Mo lendijk afwezig is. Boottocht. Dinsdag 12 september wordt voor de leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Santpoort, een boottocht naar de Kager- plassen gehouden. Het wordt een molen en merentocht aan boord van de „Christi na” van de rederij Haarlem. Trimochtend. Voor damesleden van de Turnvereniging Santpoort wordt dins dag 19 september een trimochtend in de Kennemerduinen georganiseerd. Om 9.15 uur wordt gestart bij de ingang aan de Bergweg. VELSEN. De Stisa (Stichting voor Samenlevingsopbouw Velsen) houdt dins dag een algemene bestuursvergadering in „In den Abeel”. Op de agenda staat onder meer de be spreking van de nota „Woonwagenkinde ren in de buurt”. De Stisa wordt gevraagd op de inhoud hiervan te reageren. De geza menlijke reacties van stedelijke opbouw- organen zullen worden gebundeld en on derwerp van gesprek zijn in een werk groep die zich ten doel stelt de opvang van woonwagenbewoners, zoals in de nota ge schetst, verder uit te werken. maatschappij kunnen volgen. Ik zit nu twintig jaar in de raad, eigenlijk vind ik dat al te lang. Over wat ik hierna ga doen heb ik nog geen vastomlijnd idee. In het verleden ben ik regelmatig gevraagd voor functies, misschien gebeurt dat wel weer .Ik wacht voorlopig maar even af. Maar dat er in de toekomst nog eens iets anders komt staat voor mij vast”. VELSEN. Vanmiddag tussen 4 en 5 uur speelt stadsbeiaardier H. de Ligt de volgende melodieën op het Stadhuiscaril lon; Fantas’ia van G. F. Handel, Come sweet lass (from the beggarsopera 1728), The oak en the ash, Carillon van G. F. Handel, Wals 1, Allegro, Menuet en Wais 11 van W. A. Mozart, improvisatie van H. de Ligt, 3 Franse volksliedjes (trois jeunes tambours, sur le pont d’Avignon en Au clair de la lune), Vieille chanson Francais van A. Heinsky, Douce rêverie van P. I. Tschaikowsky, Berceuse en Preludium en fuga van B. J. Franssen. SANTPOORT. Een muzikale ster tocht wordt een der hoogtepunten van de reeks activiteiten waarmee het Sant- poortsë fanfarekorps Wilhelmina deze maand zijn tachtigjarig bestaan gaat vie ren. Langs tien verschillende routes zal een groot aantal verenigingen zich zater dag 23 september naar het Burgemeester Rijkenspark begeven waar van drie uur tot half zes een showprogramma wordt gepresenteerd. In de avonduren volgt een concert van de Nationale Brass Band on der leiding van Meindert Boekel in de kerk De Hoeksteen. Evenals voorgaande jaren wordt de kla- verjascompetitie van Stormvogels gehou den in 3 perioden van elk 11 wedstrijd- avonden. Degenen die aan tenminste 8 van elk der 11 avonden deelnemen worden genoteerd op een ranglijst. Aan het einde van iedere periode ligt er een keur van waardevolle prijzen te wachten op de hoogst geplaatsten. Ook worden er indivi duele avondprijzen toegekend. De jubileumviering van het fanfare korps Wilhelmina wordt op zaterdag 16 september geopend met een receptie in de grote zaal van Zomerlust in Santpoort- Noord. Van drie tot vijf uur worden daar vrienden en relaties ontvangen. Voor de leden wordt de dag besloten met een fees tavond in dezelfde zaal. Bij de stertocht op zaterdag 23 septem ber worden Santpoort-Noord, Santpoort- Zuid en Bloemendaal-Noord betrokken. De IJmuider Harmonie vertrekt om 14.30 IJMUIDEN. In de kantine van Storm vogels op het sportpark Zeewijk wordt vrijdag 15 september gestart met de we kelijkse klaverjasavonden. De aanvang is 8 uur. I I I I I van der Poel, 82 jr., weduwnaar van: W.M Esselman, IJmuiden; J. Meulenbelt, 61 jr., echtgenote van: W.M. JansZ, Bloemendaal. den geeft op vrijdag 1 december een speci ale voorstelling in Velserhooft. Op 16 de cember is er het traditionele kerstdiner. Een sfeefvolle kerstavond wordt gehou den op 20 december met medewerking van de dames Roskam en Ten Cate en het zangkoor Velserhooft. De UW-commissie onder leiding van mevr. E. J. M. Schutte heeft ook een aantal wekelijkse activitei ten onder haar hoede. Iedere dinsdagmor gen is er volksdansen, in de middaguren gevolgd door handwerken. Op de woens dagochtenden wordt aandacht gegeven aan kreaterwerk. Iedere donderdagmid dag is er gelegenheid om te kaarten en te sjoelen. Op de vrijdagochtend wordt be- jaardengymnastiek gegeven. Vrijdagsmid- dags heeft het zangkoor Velserhooft zijn repetities. Spaarnebazuin. Van het station Sant poort-Noord tenslotte start om 16.41 uur de muziekvereniging Soli. Alle korpsen worden direct na aankomst in het Burgemeester Rijkenspark aan het publiek gepresenteerd, waarna iedere ver eniging gedurende ongeveer tien minuten een show zal geven. De jubileumviering wordt op 23 septem ber besloten met het feestconcert in de kerk De Hoeksteen aan de Willem de Zwij- gerlaan in Santpoort-Zuid. Dit begint om half acht ’s avonds. Het bestuur van Wil helmina verwacht veel belangstelling voor het optreden van de Nationale Brass Band die door het spelen voor radio en televisie en door een aantal grammofoonplaten be kend is geworden. Dirigent Meindert Boe kel heeft vele composities en arrangemen ten op zijn naam staan. Het programma omvat behalve werken van zijn hand com posities van Carr, Von Suppé, Langford, Tschaikowsky, Mozart, Brien, Sullivan, Heath en Walters. Solisten zijn Harro Groenman en Wim Drost. (Aankruisen wat gewenst wordt.) Umuider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkteen abonnement en ontvang de eerste vier weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan; Damiate Pers Antwoordnr 416 2000 VC Haarlem. iond SCH. VL. S s Deze week is wethouder Witte begonnen met het inwerken in zijn nieuwe porte feuille. Een totaal andere materie, bij Soci ale Zaken veel contact met mensen die in de problemen zaten terwijl nu veel ab stractere zaken als een begroting dagelijk se kost worden. „Je merkt het ook aan het spreekuur van de wethouders, ikzelf hield vaak twee maal per week spreekuur om dat ik alle mensen niet in een keer te woord kon staan. Daar komt bij dat je je moet voorbereiden, dossiers moet lezen en met je ambtenaren moet overleggen over individuele gevallen. Het spreekuur van de wethouder van Financiën is altijd veel minder druk bezocht geweest. Daardoor krijg ik meer tijd me in te werken, vooral door veel te lezen. Dat heb ik trouwens altijd al gedaan; laat naar bed, vroeg op en in die uren veel lezen. Ik kan daar goed tegen, ik ben een nachtspook en heb maar weinig slaap nodig”, aldus wethouder Wit te. VELSEN. De wethouder van onder wijs, de heer H. Scheeper, houdt op woens dag 13 september geen spreekuur. Wethouder Theodorus Cornel is Witte (48) schuift na zeven jaar Sociale Zaken, Volksgezondheid en Woonruimteverde ling door naar de post Financiën, Perso neelszaken en Bedrijven. De verhuizing is min of meer gedwongen geweest door de uitdrukkelijke wens van met name het CDA om portefeuilles te ruilen. „Vier jaar geleden wilden wij dat ook al”, aldus Witte, „hek is niet wenselijk dat een be paalde partij decennia lang dezelfde por tefeuille bezet. En aangezien de PvdA zeer sterk aan de portefeuille Onderwijs hechtte en weinig trek had in Financiën bleef er weinig anders over dan een ruil tussen Sociale Zaken en Openbare Wer ken.” hout 81, >nd I ?nno ra et KW. 90,' 3ert- ieter IJM. inny KW. KW. ilhel- Valk 194, acob nelia In geval ook de heer Witte verhinderd is dan zullen de overige wethouders als plaatsvervanger optreden in de volgorde H. J. Scheeper, J. W. Meijer en K. W. Bijl. Bij eventuele vervanging van wethouders is geregeld dat wethouder Witte en Bijl elkaar onderling zullen vervangen. Dat zelfde geldt voor de wethouders Scheeper en Meijer. Ook gedurende de afgelopen periode van vier jaar trad de heer Witte op als Jbco-burgemeester. Zeven jaar wethouder, het is de langste periode in de carrière van gemeentebe stuurder Witte dat hij een en dezelfde „baan” had. Een aardige speling van het lot is dat hij, na het verlaten van de school, begon als jongste bediende bij het gas- en waterbedrijf, terwijl hij nu als wethouder van Financiën en Bedrijven boven deze dienst staat. Verder is hij onder meer werkzaam geweest in het jeugdwerk en was hij achtereenvolgens chef de bureau van het landelijk partijbureau van de KVP en van de Tweede Kamerfractie van die partij. De CDA-wethouder maakt er geen geheim van dat hij niet van plan is tot zijn pensioen op deze stoel te blijven zitten. „Ik geloof dat het geen goede zaak is, zowel voor mijzelf als voor de gemeen schap, als ik zo lang aan zou blijven. In bestuurlijke organen als een gemeente raad of een college moet regelmatig fris bloed komen. Dat is erg belangrijk, je moet bij blijven en de veranderingen in de groep Appel, het Onafhankelijk Toneel en het Katheater zijn de eerste contacten ge legd voor optredens in de maanden no vember en december. De theaterzaal in het voormalige PEN- gebouw aan de Kanaalstraat is steeds op zaterdagavond voor theatervoorstellingen beschikbaar. Met uitzondering van de eer ste zaterdag van de maand die voor het Jazzhuis Velsen gereserveerd is. In een afzonderlijk programma van geïmprovi seerde jazz beet Fred Leeflang op 2 sep tember al de spits af met een solo-optre- den. Vervolgd wordt op 7 oktober met een concert door het kwartet Herman de Wit, het Willem Breuker Kollektief (11 novem ber) en „De Boventoon” op zaterdag 2 december. De eerste zondagmiddag van de maand blijft in het Witte Tejater voor kindervoorstellingen gereserveerd. Het aparte programma hiervoor is nog niet helemaal in kannen en kruiken. tefeuilles anders ingedeeld waren. Zo was Volkshuisvesting uit de portefeuille Open bare Werken gehaald. De onderhandelin- gen kwamen in een impasse en de PvdA riep: „Komen jullie dan eens met een voor stel”. Na enig beraad hebben wij toen voorgesteld dat het CDA Sociale Zaken zou krijgen en een portefeuille waarin Financiën en Openbare Werken waren on dergebracht. De PvdA zou dan Onderwijs behouden en een portefeuille krijgen met daarin Volkshuisvesting en Personeelsza ken, die elementen waren gelicht uit de portefeuilles van respectievelijk Openbare Werken en Financiën. De PvdA weigerde dat en kwam toen met de variant die nu uit de bus is gekomen. Toen waren wij als CDA wel even stil, je vraagt je op zo een moment af waarom er nou zo moeilijk gedaan moest worden”. OVERLEDEN: S.W. DE Veer, 83 jr., echtgenoot van: A.M.G. van Heek, Bloe mendaal; G. J. ten Have, 73 jr., weduwnaar van: C. Sanders, IJmuiden; W.M. Van Croonenborg, 74 jr., echtgenoot van: A.C. Lijnbach, IJmuiden; H. Smit, 74 jr., echt genoot van: G. Mandemaker, IJmuiden. J. ONDERTROUWDEN: C.W. Paap en M.E. Keet, beiden te Velsen (Noord); J. Dekker en E.H. de la Chambre, Santpoort; G.A.H.J. Sieverding en C. Kok, beiden IJmuiden; O.E.J. Luijben, Velsen (noord) en A.A. Vis, IJmuiden; H. Blom en B.J. Rens beiden te IJmuiden; A. Rademakers en L. Kossen, beiden te IJmuiden; P. Ver schuren eh C.J. Luiken, beiden te IJmui den; J. Dominguez Jiménez en J.A.W. Brachter, beiden te IJmuiden, C.D. van Wijk en W.M. Molenaar, beiden te IJmui den. Het ligt in de bedoeling alle Santpoorters vlakbij huis muzikaal te onthalen. Ook de Blokhut aan de Willem de Zwijgerlaan is een der vertrekpunten, namelijk om 15.51 uur van de drumband van de Hoogoven Harmonie. Tussen de Santpoortse Dreef en de Corantijnstraat komen om 16.13 uur de Drumband en het Majorettenpeloton IJmuiden in actie. Van het station Sant poort-Zuid vertrekt om 16.22 uur De GEBOREN: PG Visscher-Zuidhof, z„ Driehuis; J. Witteveen-Ruifrok, z., IJmui den; P.M. Dierdorp-Traudes, z., IJmuiden. GEHUWD: J.D. van Kruistum-J.M. van Dijk, Velsen-noord, W. Visser-S. Kramer, IJmuiden. .Voor de deelnemers aan de theatercur- süs luidt de opdracht van een bestaand toneelstuk een eigen bewerking maken. Het stuk dat hieruit komt zal begin vol- gen.d jaar worden meegenomen in het Wit te Tejaterprogramma. De cursus „drama tische expressie” gaat veertien weken in beslag nemen. Wethouder Witte had de eerste keus uit de twee portefeuilles die het CDA kreeg toebedeeld, het werd Financiën hoewel hij geen, uitgesproken voorkeur had. „Het wordt een soort negatieve selectie, het maakte mij niet uit en toen ben ik gaan kijken naar andere factoren. Ik wist dat mijn collega Bijl in zijn hart het liefst Openbare Werken had en bovendien lag hët eën beetje moeilijk een top-ambtenaar die wethouder wordt de portefeuille te geven waar Personeelszaken in zit. Deze overwegingen hebben zeker meegespeeld bjj mijn uiteindelijke keuze. Maar het was zéker geen breekpunt, ik vind, dat als je jëzelf beschikbaar stelt als wethouder, je in principe ook alle portefeuilles moet ac cepteren. Collega Bijl had zich daartoe ook bereid verklaard”. Het heeft er tijdens de onderhandelin- gen nog even naar uitgezien dat wethouder Witte zijn portefeuille wel zou behouden. „Wij (het CDA) wilden de portefeuilles integraal oversteken, de PvdA kwam daarentegen met varianten waarin de por- 'De opvoering van „De tranen van de burgerij” door het Amsterdamse Project theater is de opening van het eigenlijke theaterseizoen.. Toneelliefhebbers kunnen 4; oktober vast vrijhouden voor de opvoe ring van „Splinters” door de Haarlemse Toneelschuur. Voor 20 en 21 oktober wordt een optreden aangekondigd van het Surinaamse Vormingstheater Bakuba. Öpgevoerd wordt de Pak Fan Show. Het „Aktiverend Volkstheater” werkt mee aan een CJP-festival dat op 28 oktober wordt gehouden in het Witte Tejater aan de IJ- muidense Kanaalstraat. Met de toneel- Een modeshow met speciale aandacht voor de naj aarsmodellen wordt gepresen teerd in de middag van 20 september. Op dinsdag 3 oktober volgt een lezing van P. de Groot uit Graft die zijn expeditie naar Spitsbergen zal behandelen; hierbij wordt ook een film vertoond. De handwerkclub van Velserhooft houdt op dinsdag 24 okto ber een tentoonstelling die om twee uur zal beginnen. Op 25 oktober is er een muziek avond met medewerking van de mandoli- nevereniging Excelsior uit IJmuiden. Een gezamenlijke maaltijd, waarbij een jachtschotel zal worden geserveerd vraagt de aandacht op 10 november. Een film avond heeft plaats op 22 november. Dan zal de Santpoorter J. van West opnamen van Hongkong, van een zeiltocht en van het eigen dorp tonen. De toneelvereniging Advendo uit IJmui- uur van de parkeerplaats bij Veen en Duin voor haar muzikale rondgang. De Bever wijkse Harmoniekapel heeft om 14.50 uur de Santpoortse Dreef, ten oosten van de Hagelingerweg, als startplaats. Vier minu ten later komt de drumband Vogelenzang in actie bij de sportvelden aan de C. Schulzlaan. Het Tamboer- en Trompetter korps Velsen-Noord heeft zijn vertrekpunt tussen Hageveldlaan en Patriciuslaan (15.21), St. Caecilia uit Heemskerk start op het achterplein van het Provinciaal Zie kenhuis (15.28), een tweede groep van de Umuider Harmonie begint haar route aan de Santpoortse Dreef op de ventweg tus sen Patriciuslaan en Hageveldlaan (15.45). sf Ria van Meuns (rechts) en Cees Wijn in „De tranen van de burgerij" op 4 oktober de eerste toneelproduktie in het Witte Tejater. „Beleid van mijn voorganger Op dinsdag 19 september wordt begon nen met een toneel- en cabaretavond die wordt verzorgd door het Velser Amateur Toneel.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5