Bezwaren tegen bouwplan de Dorpsduinen Feestmarkt op laatste dag in de vishoT) 1 's i voor oudere Beverwijkers Scala van soos-aktiviteiten Chili Werkgroep IJmond herdacht staatsgreep Heemskerkse driedaagse pi V\\VA STANDWERKERSCONCOURS EN BRADERIE De Hobbit OPEN HUIS IN DERDE WEEK VAN SEPTEMBER Binnenbrandje Interkerkelijk Vredesberaad Start seizoen Weenink-jeugd w je L if ftllft ■fa, - Wijk aan Zee Sa ft ft ftp i BEVERWIJK-HEEMSKERK SEPTEMBER 19 7 8 ZATERDAG 9 t IB .WW» f i aan MMK. (Van een onzer verslaggeefsters) over Met het leggen van bloemen bij het bevrijdingsmonument op het Westerhoutplein begon in Beverwijk de Chili-manifestatie. (ADVERTENTIE) 1 IJMUIDEN - MARKTPLEIN 38-40 - TEL. i unie VOOR MENSEN DIE VAN WONEN WETEN i 1 i i L I 5 i i i i i t i (Van een onzer verslaggevers) i t WIJK AAN ZEE. Het plan voor de bouw van een lagere school op een terrein aan de Dorspduinen (tussen De Moriaan en het nieuwe Juttersoord) is niet onder een gelukkig gesternte geboren. Negen bewoners van huizen aan de Dorpsduinen, de Tappenbeck- straat en de Relweg hebben bij het college van B. en W. een bezwaarschrift ingediend tegen het bouwplan van de Odulf Stichting. Pogingen van het bestuur van de Stichting en wethouder ir. Camfferman om de bewoners van de Dorpsduinen tot andere gedachten te brengen, hebben dus niet tot een positief resultaat geleid. In het bezwaarschrift stellen de Wijk aan Zeeërs dat door het bebouwen van het stukje Dorpsduinen opnieuw een groot stuk onvervangbaar en kostbaar duinterrein verloren zal gaan. „De Dorpsduinen bestaat dan niet meer". Het thans uitgewerkte plan is volledig in tegenspraak tot hetgeen 89 procent van de in 1976 door de Dorpsraad geênqueteerde bewoners heeft gesteld: maak van de Dorpsduinen een wandelgebied. Verhoog de aantrekkelijkheid van het dorp door er zitbanken te plaatsen, beplant de kale plekken in het duin en bescherm de unieke flora op sommige plekken waar de blauwe zeedistel groeit. De bewoners memoreren, dat op 21 juni de heer P. Visser aanwezig is geweest op een vergadering waar o.a. de voorbereidingscommissie van de nieuwe school present was. In het verslag van de bouwcommissie stond „dat men zeer snel” tot overeenstemming was gekomen. Men was unaniem van mening dat het dorpsduinenterrein het meest geschikte bouwterrein voor de school was. Volgens indieners van het bezwaarschrift zijn dan niet alle alternatieve locaties voldoende onderzocht. Voorts wijst men nog op een ander aspect, namelijk de renovatie van de H. Hartschool, die qua financiering helemaal rond is, en door de indieners'goedkoper wordt geacht dan de nieuwbouw. Veel van de indieners van het bezwaarschrift hebben zich inmiddels verenigd in de „Vereniging tot behoud van de duinen in en om Wijk aan Zee”. Tegen betaling van 2,50 per jaar kan men lid worden. Voorzitter is de heer D. Buwalda en als secretaris treedt de heer J. Schipper op. Veel leden heeft men nog niet kunnen verwelkomen. De vereniging wil zich sterk maken om verdere aantasting van het duinlandschap, waar dan ook in Wijk aan Zee, te voorkomen. BEVERWJK. Op uitnodiging van de Chili Werkgroep IJmond verzamelde zich vrijdagavond om half acht een honderd tal Chilenen en sympathisanten bij het verzetsmonument op het Westerhoutplein voor een solidariteitsbetuiging. Herdacht werd, dat op 11 september precies vijf jaren geleden een staatsgreep een einde maakte aan de democratie in Chili. In het bezwaarschrift laat men weten dat de bewoners met alle hun ten dienste staande wettige middelen zich tot het uiterste tegen de komst van de school zullen verzetten. Blijkens een toespraak van één der aan wezigen Chilenen, ter plaatse in het Neder lands herhaald door Jan Ruiter van de Kritische Gemeente IJmond, had de werk- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ook de laatste dag van de volksfeesten in Heemskerk is een succes geworden, niet in de laatste plaats door het fraaie weer, dat zeer velen deed besluiten een kijkje te gaan nemen op de feestmarkt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de komende winter zijn er weer volop aktiviteiten voor de ouderen in Beverwijk en Wijk aan Zee, die vanaf circa vijfenvijftig jaar op vele plaatsen en in velerlei verbanden welkom zijn. In de week van 19 tot en met 22 septem ber houden de meeste werkgroepen en sociëteiten die zijn aangesloten bij de Stichting Samenwerkingsorgaan voor Be- jaardenwerk in Beverwijk aan de Kerk straat open huis en men kan dan eens vrijblijvend een kijkje komen nemen en informatie inwinnen. Sterkstraat 5, telefoon 27591 of mevrouw Rosenhart, Noordwijkweg 80, telefoon 24847 in Beverwijk Deze groep houdt eveneens kaart-, contact- en informatiebij eenkomsten. De Hervormde Bejaardensociëteit „De Schans” houdt elke donderdagmiddag van 14 tot 16 uur open huis. Daar kan men dan handwerken, sjoelen, kaarten, etc. Con tactpersoon is de heer J. de Bree, Romer- kerkweg 81, telefoon 27685. De sociëteit „St. Jozef” ontwikkelt een scala van aktivi teiten in de Jozefzaal aan de Arendsweg. Donderdagmiddag 21 september wordt van 14.30 uur af open huis gehouden. Con tactpersonen voor deze groep zijn me vrouw M. de Jonge, Creutzberglaan 7a, tel. 26639 en de heer Snijders. Oostertuinen 50, telefoon 26006' De sociëteit „Randwijck” houdt op de dinsdagmiddagen soosmiddagen in het speeltuingebouw aan de Wijk aan Duiner- weg. Voor deze soos kan men contact opnemen met mevr. C. Moller, Plesman- weg 311, tel. 34004 of met mevrouw J. Reckman, Alkmaarseweg 464, tel. 34075. De sociëteit van de Kritische Gemeente IJmond in „Het Zwanennest” aan de Dom- melsingel houdt ter inleiding van het sei zoen open huis op donderdagmiddag 21 september van 13.30 tot 16 uur. Contact adressen: mevrouw N. Springorum, Jan Ligthartstraat 45, tel. 31049 in Heemskerk of mevr. G. van der Wal, Luxemburglaan 196, tel. 36965 in Heemskerk. Een veelheid aan aktiviteiten ontwikkelt ook de werkgroep bejaarden van de paro chieraad „St. Agatha”, die maandagmid dag 18 september van half twee af open huis houdt in het dienstencentrum aan de Kerkstraat. Voor deze groep kan men con tact opnemen met Zr. Lamberto, Alkmaar seweg 46, tel. 20020 (tussen 17.30 en 18.00 (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 9395 kg tong; 67 kisten tarbot en griet; 616 kisten kabeljauw; 12 kisten schelvis; 996 kisten wijting; 998 kisten schol; 118 kisten schar; 377 kisten makreel en 139 kisten diversen. Per 40 kg: hammen met kop 190-90; horsmakreel 17-11; rode poon 132-72; krab 50-46; bot 45-40; tarbot 504-220; griet 354- 196; kabeljauw één 212; kabeljauw twee 254-230; kabeljauw drie 174-130; kabel jauw vier 152-112; kabeljauw vijf 140-80; schelvis vier 100-94; schol één 120-98; schol twee 108-94; schol drie 100-80; schol vier 83-65; wijting drie 82-41; makreel één 50; makreel twee 27-21; makreel drie 19; schar 80-33; tongschar 190-120. uur) of met mevrouw Tromp, Reguliers- dwarsstraat 24, tel. 26634. In Wijk aan Zee is ook nog de sociëteit „Nooit Gedacht” met als activiteiten bil jarten en kaarten voor heren. Daarover kan men contact öpnemen met de heer A. Duin, Van Oldenborghweg 21, telefoon 473 in Wijk aan Zee. BEVERWIJK. Een binnenbrandje in een flatwoning aan de Wijckermolen heeft vrijdagmiddag flinke schade aangebracht aan het interieur. Hoewel de brandweer snel ter plaatse was, kon men niet voorko men dat het snel om zich heengrij pende vuur de gordijnen, de vloerbedekking, meubels en voorwerpen verwoestte. De bewoners waren toen de brand omstreeks twaalf uur uitbrak afwezig. Vermoedelijk is het vuur ontstaan door een smeulende sigarettenpeuk in een prullemand. De besommingen waren: KW 125 24.570, KW 167 30.180, KW 221 22.570, KW 226 19.350, KW 185 18.670, UK 17 8490, UK 18 7410, UK 48 3350, UK 234 9320, IJM 11 15.600, IJM 14 3440, IJM 18 5160, IJM 115 33.340, SCH 256 9250, VD 18 2010, VD 19 2750, VD 77 5590. BEVERWIJK. Zaterdagmorgen 16 september opent mevrouw H. de Haan- Groenënberg aan de Nieuwstraat een win keltje waarin kunstnijverheid en volksvlijt uit verschillende landen van Europa kan worden gekocht. „De Hobbit” presenteert ook Nederlands pottenbakkers- en hout snijwerk. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 16.87-15.79; grote tong 17.95-16.95; groot- middel tong 16.00-15.48; kleinmiddel tong 12.97-11.80; tong één 11.45-9.43; tong twee 8.58-7.50. in- tot ior Se en ijk en De op in- an Ss 'Or ed of en de m- >ta •d- er- er- je- id, sti- m- ee- ng er- ge- in- te In Wijk aan Zee is op de dinsdag- en dé donderdagmiddagen de sociëteit Remise” geopend in het dorpshuis „De Moriaan”. Daar kan men eens kennis komen maken tijdens het open huis op dinsdag 19 en donderdag 21 september van twee tot vijf uur. De contactadressen zijn mevrouw Van der Linden, Verlengde Voorstraat 52, tel. 658 en mevrouw Akkerman, Zeecroft 18, tel. 316 in Wijk aan Zee. Aan het einde van de ‘middag werden de prijzen bekend gemaakt van het standwer- kersconcours. De eerste prijs was voor mevrouw Grishaver, met clips en sjaals; de tweede naar Sloover, die messen ver kocht; de derde naar standwerker Keizer muzikaal intermezzo in hetplantsoen bij de van coevenhovenstraat Na het definitieve einde van de plannen voor een samenwerkingsschool in Wijk aan Zee ontwikkelde de Odulf Stichting een gedachte om aan de Dorpsduinen een schoolge bouw neer te zetten waarin mettertijd de afzonderlijke lagere scholen van de badplaats een onderdak zouden kunnen vinden. Hoewel het terrein een sociaal-medische bestem ming had zag men toch niet al te veel problemen rijzen, totdat de bewoners van de huizen aan de overkant in het geweer kwamen. Hun voornaamste bezwaar gold het verloren gaan van opnieuw een stuk duinterrein en de grootte van het schoolcomplex. De gemeente Beverwijk wees de protesterende badplaatsbewoners op het feit, dat volgens het bestemmingsplan op het terrein een gebouw met een sociaal medische bestemming van 12 meter hoogte mocht worden gebouwd en dat na veel passen en meten de school niet hoger zou worden dan,vier meter. De bewoners hielden echter voet bij stuk en leverden op 18 juli j.l. een bezwaarschrift in, ondertekend door 19 mensen: 16 bewoners van de Dorpsduinen, twee van de Relweg en 1 bewoner van de Tappenbeckstraat. gelaten en daar werd het schuifelen de normaal toch al drukke markt. Daar trokken het standwerkersconcours bij het raadhuis en de kleine kunst- en ambachtsmarkt veel publiek. Verder lo pend kon men over de feestelijke week markt heen de kermis bereiken en overal was het dringen. De winkeliers die in sommige gedeelten voor hun zaken een braderie inrichtten kregen ’s middags als publiektrekker de hulp van de River Boat Jazzband die op een podium bij het grasveldje aan de Van Coevenhoven speelde. Veel jongelui gin gen in het gras liggen of zitten, want daar was het weer mooi genoeg voor. Maar ook veel ouderen bleven een tijdje luisteren naar de oude-stijl-jazz. De sneltekenaar op het Kerkplein verza melde ook constant een grote kring pu bliek om zich heen. Het verkeer voor het raadhuis lang werd niet zelden belemmerd door de grote krin gen rond de standwerkers. Dolle Dries verkocht daar de paling „vet als m’n schoonmoeder” met een kusje toe voor de koopsters. Niet voor allemaal, want lip penstift moest hij niet: „Hou niet van aard beien”. Glad als een aal verkocht hij zijn paling, één voor ome Willem van de biljart club, één voor de mooiste dochter, het bosje groeide met een mooie makreelrug en ging dan voor de hand voor een tientje waarmee in elk geval Dries wel aan z’n trekken kwam. De horlogeman verkocht horloges waar op je kon zien hoe laat of het was. „Jullie kunnen me trouwens allemaal vertellen hoe laat of het is”. In elk geval was ook hij goed genoeg bij de tijd om daar niet voor niks te staan standwerken. De marktlieden op de normale week markt hadden zich ook niet onbetuigd BEVERWIJK. De jeugdafdeling van de schaakclub Weenink begint het nieuwe seizoen op woensdag 13 september vanaf 19 uur in het speeltuingebouw „De Snip” aan de Geysendorfstraat. Deze avond zullen tevens de prijzen van het seizoen 1977-1978 worden uitgereikt. Nieuwe jeugdleden zijn van harte wel kom. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Jan Sinnige, jeugdleider, tele foon 33220, Hobbemastraat 54 in Heems kerk. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND-NOORD. De Kern IJmond- Noord van het Interkerkelijk Vredesbe raad heeft zich met een open brief tot alle parochies en gemeenten van de verschil lende kerken en genootschappen in de noordelijke IJmond gewend. Met het oog op de Vredesweek wil deze kern in het gesprek over het thema: „Help de kernwa pens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland” verder intensiveren. De Kern IJmond-Noord bestaat nog geen jaar. Op papier zijn er 35 leden, maar dit aantal wil men opvoeren. In de kern zijn al vertegenwoordigd de Gereformeer de Kerk, de Vrijzinnig Hervormde Ge meente, De Kritische Gemeente IJmond en de Werkgroep Kerk en Samenleving. Donderdag 28 september tussen vier en zes uur zal de kern zich presenteren tij dens het Sociaal Café in „De Nieuwe Slof” te Beverwijk, De sociëteit, uitgaande van de Gerefor meerde Stichting voor Maatschappelijk Werk in de IJmond, met aktiviteiten als bejaardenkoor, handenarbeid, biljarten, gymnastiek, vakantieweken en dergelijke, houdt op woensdagmiddag 27 september vanaf 14.30 uur open huis in de Middelaar- kerk aan het Moensplein 8. Het contact adres voor deze sociëteit is mevrouw A. van ’t Hoff, Maerelaan 33695 in Heems kerk. De werkgroep bejaarden „De Kelder” van de parochie „Regina Caeli” aan het Hilbertsplein 1 houdt dinsdagmiddag 19 september vanaf 14 uur open huis. Contactadres voor deze groep is mevrouw Koks, Grote Houtweg 213, telefoon 34544, Beverwijk. Aktiviteiten van deze groep zijn onder meer kaarten, uitgaansdagen, bejaardenbezoek met een handwerkgroep in voorbereiding. De werkgroep bejaarden van de paro chie „Goede Raad”, die de Jozefzaal als centrum heeft, houdt woensdagochtend 20 september van 9.30 tot 12 uur open huis. Contactadres: mevrouw Tervoort, Elink groep deze plaats doelbewust gekozen om: dat het monument herinnert aan de onder drukking door de fascistische dictatuur in ons eigen land gedurende de tweede wereldoorlog. Opgeroepen werd tot steun aan het in terne Chileense verzet, tot solidariteit en tot bevrijding van het echte Chili. Na de bloemlegging bij het monument begaven alle aanwezigen zich met span doeken in een stille optocht naar het buurt huis „Wijk aan Duin”, waar de werkgroep een Chili-avond organiseerde, deels infor matief, deels recreatief, met medewerking van het koor van de KGIJ, een folkloristi sche muziekgroep en met zang van Luis Aravena. 12348 12349 WT WW s - ■fr Glad als een aal verkocht de Harderwijker zijn paling. met autopoiish en de vierde naar Reijinga met de horloges, die één punt meer scoor de dan Dries v.d. Berg met zijn Harderwij ker paling. Voor de kinderen was er ’s morgens nog een speciale attraktie, namelijk Pipo en Mammaloe die bonnetjes uitdeelden voor de grabbelton op het Burgemeester Nie- lenplein. COL O* HL Vi.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7