[schrijvende lezers Fruitcorso Bloemencorso’s T(r)ips Wandeltocht knelpunten op wegen [zeepost J JJï Stoom herleeft agenda van amsterdam „Apostelen” (1) Schilderijenhekwerk Apostelen (2) Europees congres Openbaar vervoer Rectificatie Kermis te duur Eurocontrol even tussen? bioscopen VARIA ZATERDAG 9 SEPTEMBER 19 7 8 8 EM AR 9 - h - r iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiffliiiiiiifimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim I l. iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii (a!2, rwl2, „ER even tussen UIT” is een rubriek met t(r)ips voor onze lezers, die er eens een paar uur of wat langer uit willen ZUTPHEN. Zaterdag 9 september ein digen de feestelijkheden rond de Franse week. Om 11.00 uur optreden van „Les Cancan Girls”. Verder folkloristische dansgroepen op de Markt bij een 20 meter hoge Eiffeltoren. De horecabe drijven serveren Franse etentjes. BERGEN-N.H. Plannen voor een win tersportvakantie? In Bergen kan men zaterdag en zondag (aanvang 13.30 uur) demonstraties bijwonen van skiën en langlaufen op de piste van de Ned. Ski School, Duinweg 1. BUSSUM. Zaterdag 9 september: Gooi- se honing- en bijenmarkt, die bezocht kan worden aan de Huizerweg 51, ge combineerd met de floratentoonStelling op de gemeentekwekerijen. van 9 tot en met 15 september Amsterdam-Amersfoort (al, rwl, e35) Ter hoogte van Muiden worden op de rijbaan richting Amersfoort werkzaamhe den uitgevoerd. In verband daarmee moet het verkeer rekening houden met een rij- baanversmalling. Er geldt een maximum snelheid tot 70 km/uur en een inhaalver- bod voor vrachtauto’s. Tijdens de spits uren zijn twee rijstroken voor het verkeer beschikbaar. De werkzaamheden duren vermoedelijk tot medio december 1978. Hoorn-Den Oever (a7, n7, rw7, elO) Tussen Wieringerwerf en Den Oever worden drie viaducten gebouwd. In ver band daarmee moet het verkeer in beide richtingen rekening houden met rijbaan- versmallingen en verleggingen. Hierbij geldt een inhaal verbod en een maximum snelheid tot 70 km/uur. Heerenveen-Groningen (a7/n7, rw43) Ter hoogte van Drachten zijn werk zaamheden in verband met de aanleg van een onderdoorgang Voor het verkeer op de weg Drachten-Lippenhuizen. Verder zijn ter hoogte van Hoogkerk werkzaamheden die zoveel mogelijk ’s avonds en ’s nachts worden uitgevoerd. Daarbij wordt het ver keer met lichten geregeld. Tenslotte moet op enkele plaatsen rekening gehouden worden met werkzaamheden aan viaduc ten. Af en toe mis ik in uw krant de objectivi teit. Zo» nu ook weer wat betreft uw be richtgeving in uw blad van 2 september j.l. over de toespraak van de paus tot 1000 journalisten. Alleen het gedeelte wat u belangrijk vindt en waaraan u in een hele kolom commentaar kritiek hebt gewijd krijgen wij, uw lezers, voorgeschoteld. Wij moeten het doen met een armzalig berich tje in de rubriek „En dan dit nog”. Mis schien zit de belangrijkheid voor de lezers juist in andere gedeelten. Ook de eerste korte toespraak vanaf het balkon van het Vaticaan hebben wij niet gelezen in uw krant. Als u nu eens wat meer tekst weer gaf dan kunnen wij ook 2elf daarover ons oordeel vormen. Laat ons de paus geleide lijk aan leren kennen door een objectieve berichtgeving in uw krant van zijn daden en toespraken. E. E. MEURSING, Haarlem kleine man en de wat oudere mensen drei gen weer eens gedupeerd te worden. Door de prijzen van het openbaar vervoer te laten stijgen, stappen steeds meer mensen over op het eigen vervoer. Er komen steeds meer auto’s op de weg. En dat terwijl men de auto door een beter openbaar vervoer wilde terugdringen. Om dat te bereiken zouden de prijzen beter vijf procent ver laagd kunnen worden. Natuurlijk is de auto niet meer weg te denken uit onze samenleving. In veel gevallen wordt de auto echter niet verstandig gebruikt. Het openbaar vervoer zou daarom gestimu leerd moeten worden, niet het gebruik van de auto! C. G. HOUTZAGER, Haarlem J. SCHOORL-WEEL, Santpoort - - Eindhoven-Weert (a2, rw268, e9) Het verkeer richting Weert moet ter hoogte van de afrit Valkenswaard/Léende rekening houden met werkzaamheden. Hierbij is overdag een rijstrook afgeslo ten, terwijl de toerit richting Weert voor het verkeer uit Valkenswaard en Leende dag en nacht afgesloten is. Er geldt een inhaalverbod en een maximum snelheid van 70 km/uur. Het verkeer uit Weert in de richting Heeze en Valkenswaard zal met behulp van oranjeborden worden omge leid. De werkzaamheden zullen vermoede lijk tot 18-10-1978 duren. Aangezien het interview van 22 augustus in uw blad over het Europese congres in Santpoort niet geheel juist mijn mening en gedachten weergeeft, hoop ik door middel van deze brief een en ander nader te verklaren. Als je een congres helpt organi seren, werk je vanuit bepaalde doelstellin gen: a. d.m.v. dit congres Europa onder de aandacht te brengen met het oog op de komende verkiezingen van het Europees Parlement in juni 1979. b. Europese en Amerikaanse jongeren met elkaar in con tact te brengen (sociaal), c. hen te laten discussiëren in werkgroepen (seminars), om zo samen de problemen op te lossen (politiek), d. Het verkrijgen van conclusies, die bij nadere studie gebruikt kunnen wor den, Daar de staf niet aan de werkgroepen deelnam, heeft ze ook niet de zittingen bijgewoond en was er derhalve geen reden iets te bevatten. Europa moet zich vereni gen om de Europese en wereldproblemen efficiënter en accurater te kunnen oplos sen. Er bestaan bijna geen sociaal-econo- mische problemen, die niet de nationale grenzen overschrijden. Als Griekenland, Spanje en Portugal tot E.E.G. zijn toege treden moet er een landbouwbeleid wor den uitgedacht en uitgevoerd om zo de toenemende landbouwoverschotten tegen te gaan en zorg te dragen voor een eerlijke werkvèrdeling in de mediterrane landen. Dan kan er ook gekeken worden naar vestigingsplaatsen voor de industrie. En als dit alles zijn weerslag heeft op de werkgelegenheid, zal dit een afname van de gedwongen migratie betekenen. Ik hóóp dat ik bij deze de eventueel ontstane misverstanden uit de wereld heb geholpen. CATHARINA BUFFINGA, Haarlem In de rij van de vele bloemencorso’s, die in Nederland zijn te bekijken, schijnt LICHTENVOORDE in de Gelderse Ach terhoek een unieke plaats irTfe nemen, een bloemenspectakel, dat ieder jaar tussen de vijftig- en zeventigduizend bezoekers lokt. Er worden maar liefst 21 grote en 40 klei nere praalwagens met een schat aan dahlia’s bedek. Het veertigste Lichten- voordse bloemencorso trekt zondag 10 september tussen 15 en 16.30 uur door het dorp. In VALKENSWAARD is ook een bloe mencorso, op zondag en beginnend/ om 14.30 uur. Er zijn vijftien praalwagens, tien muziekkorpsen, de stoet gaat twee keer het parcours langs en de wagens zijn eve neens opgesierd met zo’n honderdduizend dahlia’s. Maastricht-Weert (a2/rw75, e9) Het verkeer in de richting Weert moet ter hoogte van Meersen rekening houden met een rij baan versmalling over een afstand van 2 km. Tijdens werkzaamheden is de inhaalstrook afgesloten. Er blijven voor het verkeer twee rijstroken beschikbaar. De werkzaamheden zullen tot eind decem ber 1978 duren. Ik wil graag reageren op wat j.l. vrijdag in de krant stond over de slechte verdien sten van de kermisexploitanten gedurende de kermisweek. Als deze mensen nu eerst hun prijzen eens wat redelijker zou ma ken, dan komen er vast meer ménsen met hun kinderen. Ik ken veel gezinnen, vooral in nieuwbouwwijken, die niet eens meer aan hun kinderen vertellen, dat er kermis is. Als je als gezin met twee kinderen in een uur 40.- kwijtraakt op de kermis, is de lol er gauw vanaf. Nu zal er wel gezegd worden, dat de pachtprijzen zo hoog liggen, dat 1.50 voor een kinderrit heel normaal is, maar zelfs volwassenen vinden dat bedrag hoog. Bij lagere prijzen ontstaat er meei*druk- te, dus ook gezelligheid, waardoor de men sen langer blijven plakken. Vroeger was de kermis in IJmuiden trouwens ook veel - groter, want het hele winkelcentrum op het marktplein was er nog niet. En pog iets - anders: in een plaats als Santpoort wordt heel wat meer georganiseerd, dan ooit in IJmuiden het geval is geweest. Zo’n feest-; week als men daar onlangs had, brencf mensen op de been, die ook nog wié op de kermis brengen. IJmuid< een kleine kermis nci X Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers" dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen. maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt. ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt. anonieme brieven worden niet geplaatst. geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag piet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen -te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd Het artikel Eurocontrol, kostbare illu sie? van zaterdag 8 juli bevat met name in de uitspraken van Lex Hendriks, woord voerder van het Nederlands Luchtver- keersleidersgilde enige tendentieuze ele menten, die de situatie rondom Eurocon trol in een kwaad daglicht stellen. Een voorstelling van zaken die omwille van de objectiviteit om correctie schreeuwt. Er wordt o.m. in het artikel van Theo Klein gesteld, dat de Nederlandse bijdrage in de kosten van Eurocontrol onder meer bijna 50 miljoen aan terugbetaalde loonbelas ting omvat. Op de eerste plaats is dit een uit de lucht gegrepen bedrag en op de tweede plaats geen bijdrage in de kosten. Teruggave van loonbelasting (in dit geval wordt bedoeld inkomstenbelasting) staat immers voor iedere Nederlandse belas-; tingbetaler (ook de buitenlanders bij Euro control betalen die belasting) eventueel te wachten, binnen het kader van de belans- tingwetgeving. Hendriks stelt dat het sys teem van een lage en hoge luchtlaag een achterhaalde zaak is. Een stelling waar mee Nederland praktisch gezien alleen staat en van weinig realiteitszin getuigt. Hendriks meent dat het beter is in een sector bijvoorbeeld een Fokker Friend ship op 10.000 voet met een snelheid van 430 km en een DC 10 op 35.000 voet en met zo’n 920 km/uur snelheid door de vluchtlei- der te laten controleren. Twee types van' vliegverkeer die alleen met elkaar gemeen hebben dat ze vliegen. Het verschil in performance, intensiteit van het verkeer en economische motieven toont aan dat het opdelen van een stuk luchtruim in verschillende verticale sectoren wel dege lijk zinvol, en bij lange niet achterhaald is. Oriënteert men zich daarvoor maar eens in de USA! Over efficiëncy bij coördinatie gesproken: elk.vliegtuig dat Schiphol ver laat en naar de hogere luchtlagen wil, teneinde op een economische kruishoogte te vliegen, moet in de huidige situatie te allen tijde gecoördineerd worden door Amsterdam, met Eurocontrol (Zuid, Noord, Oost) of Engeland (West). Daarbij ringende gebieden, zou een effectievere en minder onderbroken klim naar de gewen ste hoogte juist gerealiseerd kunnen wor den! De uitlating van Hendriks met betrek king tot de coördinatie tussen Duitsland en Eurocontrol in het Noordduitse gebied (de zgn. Hannoversectors) is op zijn zachtst gezegd onjuist. Ik tart Hendriks zijn stel ling, dat vliegtuigen boven Duitsland net onder 25.000 voet moeten blijven, waar te maken! (Dit kan hij hooguit voor vliegtui gen die binnen 100 km van de Nederlandse oostgrens moeten landen of opstijgen. Een procedure die de BFS (de Duitse RLD) voorschrijft en niet Eurocontrol. Ook hier geldt: bij overgang van het hogere luch truim van Nederland naar Eurocontrol kunnen voor deze categorie vliegverkeer veel efficiëntere procedures ontwikkeld worden. Dat België en Duitsland niet ge lukkig zijn met het Eurocontrolsysteem is eveneens een uit de lucht gegrepen stelling van Hendriks, met de bedoeling de nood zakelijkheid van het samengaan naar de achtergrond te drijven. Zij staan niet klaar om de zaken in 1983 weer in eigen hand te nemen. België kan op zijn vroegst in 1987 een centrum klaar hebben, terwijl West- Duitsland pas onlangs zijn niet-taktisch militair vliegverkeer vanuit het centrum in Beek is gaan controleren! Tenslotte enige opmerkingen: België, Nederland en West- Duitsland zijn qua oppervlakte kleine lan den, die relatief snel overvlogen zijn (Bel gië noord-zuid in plm. 10 minuten, Neder land, west-oost idem). Tezamen vormen ze echter een geografische aaneengesloten oppervlakte, die op zeer effeciënte en veili ge wijze vanuit een centrale begeleid kan worden. In Beek staat de meest geavan ceerde apparatuur en know-how van Eu ropa klaar om daaraan gestalte te geven. In die zin hebben zich zeer vakkundige organisaties (o.m. vliegmaatschappijen, pilotenorganisaties, transportcommissie van het Europese Parlement, deskundigen uit politieke partijen etc.) ook uitgelaten. Overdracht van het hogere Nederlandse luchtruim naar Eurocontrol gaat in Schip hol niet gepaard met verlies van arbeid splaatsen. In Beek staan zo’n 400 hoogges pecialiseerde arbeidsplaatsen op de tocht. Waarom verzet zich nu de RLD toch zo met hand en tand? Alleen om het verlies van een stukje autonomie? PAUL DEMELINNE, Hoensbroek employé Eurocontrol, Beek. In uw blad van 29 augustus stond een bericht over de plannen van het kabinet Van Agt om de tarieven van het openbaar vervoer met ongeveer vijf procent te laten stijgen. Dat zou dan moeten gebeuren in het kader van de ombuigingsoperatie zoals diè in Bestek’81 staan beschreven. Noch de Tweede Kamer, noch de vakbonden „„„ju protesteren tegen de voorgenomen prijs- is een dergelijke coördinatie veelal gebon- stijging. Men vindt dit Jreel ewoon'1 ^.e den aan vooraf overeengekomen procedu- ------- res via zgn. Letters of agreement. Indien de hogere luchtlaag boven Nederland ge controleerd werd door Eurocontrol, zoals dat reeds gebeurt in de voornoemde om- AMERSFOORT. Zaterdag 9 septem ber: laatste dag van de jaarlijkse Kei- stadfeesten. Om 15.00 uur is er in de binnenstad de keitrekkersoptocht, na dat in de ochtend om 9.30 uur in de sporthal Koppel, het vijfde open natio nale majorettenfestival, een aanvang heeft genomen. Evenals vorig weekeinde leidt de ANWB in HILVERSUM de wandelaars zaterdag 9 en zondag 10 september weer over de bloeiende Gooise heide. Zij kunnen kiezen uit een tocht van 7, 14 of 19’/z km. Het vertrek is tussen 9 uur ’s morgensen 2.30 uur ’s middags bij motel Witte Bergen, Rijksweg 2. Utrecht-Arnhem-Zevenaar e36) Op deze autosnelweg moet het verkeer rekening houden met werkzaamheden tus sen de IJsselbrug bij Arnhem en Zeve- naar. Hierbij kan in e e n of beide richtin gen een rijstrook afgesloten zijn. Deze werkzaamheden duren tot eind 1979. Hoewel de paus mijn verdediging niet nodig heeft wil ik als zijn ridder wel even reageren op uw redactioneel artikel „Apostelen en journalisten”. (HD van 2-9- 1978). U levert kritiek op het beeld wat de paus opriep door te zeggen dat de apostel Paulus, als deze nu had geleefd, journalist en hoofdredacteur van een persbureau, alsmede aanvrager van tv-zendtijd zou zijn geweest. Nee, zegt u, St. Paulus jour nalist? Nee, die zou paus zijn geweest. Onzin. St. Petrus was immers (al) paus. Tweedens zou de apostel Paulus geen persbureau hebben opgericht om al het nieuws onverkort door te geven. Alsof dat nu met alle persbureaus wel het geval is. (Hoeveel persbureaus zijn instrumenten van bepaalde levens- of wereldbeschouwe lijke bewegingen?) Derdens, meent u, zou St. Paulus eerder zendtijd bij de STER hebben aangevraagd. Dit slaat helemaal op niets. St. Paulus was toch geen zaken man, die op geldelijke winst uit was? En hebben we geen EO, IKON e.d., die zend tijd hebben om op hun manier de Blijde Boodschap door te geven? „Alle vergelij kingen gaan mank”, besluit u. Uw kritiek heeft nauwelijks benen om te staan. Overi gens vindt u het een eer te worden vergele ken met apostelen. Weet dan voor zover u dit mocht zijn vergeten dat alle aposte len om wille van de publicatie van Chris tus en Diens Blijde Boodschap bereid zijn geweest de marteldood te sterven. P. G. TEL, Heemstede Een voor Europa volstrekt unieke ver rassing heeft het stoomboemeltje tussen APELDOORN EN DIEREN in petto voor bezoekers van een nostalgisch weekeinde: op 9 en 10 september. Drie door stoomlocomotieven getrokken treinen pendelen die dagen heen en weer om passagiers af te leveren bij evenemen ten die alles te maken hebben met het voorbije stoomtijdperk. Er komen zelfs „stoomgekken” uit Engeland en Duitsland om het evenement mee te maken. Zo wor den er in Beekbergen bijvoorbeeld ploeg- demonstraties gegeven met twee stokoude stoomtractoren. Het idee om een weekend lang oude afgedankte stoomreuzen op te stoken is uitgewerkt door de vrijwilligers die iedere zomer het dienstrooster van de Veluwsche Stoomtrein Maatschappij be mannen. Het toeristentreintje heeft in de afgelopen jaren al enige honderduizenden passagiers vervoerd. Dat de VSM drie treinen tegelijk op de rails z^t is al een primeur. Nög spektacu- lairder is het dat daar twee zogeheten drieëntwintigers bij zijn, de zwaarste locs die er in Europa nog te vinden zijn. In het depot van de VSM in Beekbergen wordt als extraatje nog een vierde locomotief onder stoom gebracht, waarmee bezoe- kers heen-en-weer mogen tuffen om ken- nis te maken met het werk dat stoker en machinist in de roeterige cabine moeten opknappen. Liefhebbers van modern spoorwegmate- rieel komen in Apeldoorn royaal aan hun trekken. Daar wordt gezorgd voor een 11 imposante expositie van goederenmateri- eel en waarschijnlijk ook van machines die worden gebruikt voor het onderhoud van spoorwegen. Vlak bij het station Apel doorn krijgt een reusachtige stoomloco motief van de Deutsche Bundesbahn een ereplekje. Een uniek gebeuren wordt de rit van een goederenstoomtrein, tussen de andere tochtjes in, op het trajekt tussen Apel doorn en Loenen. De goederentrein wordt getrokken door een krachtige vierassige stoomloc. Automobilisten wordt aangeraden een parkeerplaats te zoeken in de buurt van het Apeldoornse NS-station en dan verder met de stoomtrein naar Beekbergen en i Loenen te gaan. Het treinkaartje geeft toegang tot bijna alle evenementen. Van 1907 tot 1912 kreeg ik op het Neder lands Lyceum in Den Haag tekenles van de schilder Gratama, die later directeur werd van het Frans Halsmuseum in Haar- lem. In onze schooltijd nam hij ons vaak’? mee naar allerlei tentoonstellingen en mu sea, onder meer het Panorama Mesdag en het museum Mesdag in de Laan van Meer- dervoort. In dit museum zagen wij onder meer een schilderij van een Italiaanse schilder, dik in de verf voor die tijd. Dat schilderij was voorzien van een soort me talen hekwerk met vierkanten van om streeks 5 bij 5 cm. Dit hekwerk, zo werd ons verteld, diende ervoor om de dikke klodders verf op hun plaats te houden opdat ze niet van het doek zouden afdrui pen. Dat was omstreeks 1911 en ik denk dat het anno 1960 was toen ik het museum nog eens bezocht. Alles stond nog op de oude plaats, ook dat schilderij. In uw blad van 25 augustus j.l. las ik een boeiende beschrijving van de Dordrechtse tentoon- gestelde verzameling van Bilderbeek en zag ik een afbeelding van hetzelfde Itali aanse maaksel als het genoemde schilderij in museum Mesdag. Op de reproduktie kan men hetzelfde soort hekwerk zien. Verleden week bezocht ik Dordrecht, de stad waar ik van 1922 tot 1963 woonde, om naar het Dordrechts museum te gaan waar ik anderhalf uur verbleef. De mij goed bekende suppoost had eens van iemand vernomen dat er in die tijd van de verza melaar een nieuw soort verf in de mode kwam. Verf, die langzaam opdroogde en dat dit een reden geweest zou zijn om door een hekwerk de verf beter vast te houden om te voorkomen dat deze zou afzakken. In de catalogus van de verzameling van Bilderbeek staat? ook duidelijk, dat H. Mes dag vele opkomende jongeren in zijn tijd had geholpen, net als van Bilderbeek dus ook had gedaan met die Italiaanse schilder en anderen vooral uit de Haagse school. Omstreeks 1929 bezocht ik eens met mijn schoonmoeder mijn vrouw en mijn oudste zoon, die toen 15 jaar was, het Frans Halsmuseum en vroeg of de directeur te bereiken .was met positief resultaat. De heer Gratama herkende mij direct en vroeg of wij zin hadden met hem eens rond te kijken. Dit was weer een openbaring. Hij vroeg aan mijn zoon wat deze zag op allerlei schilderijen en gaf zelf tekst en uitleg. Wat ons vooral trof waren de schoongemaakte oude bezittingen. Er was een gedeeltelijk schoongemaakt en met een verrassend resultaat. Als ik me goed herinner was dat schoonmaken in die tijd nog een zeer omstreden zaak. Nu nieV^» meer, dacht ik. De zin om schilderijen te zien heb ik gedeeltelijk ook geleerd van onze leraar Gratama. Die belangstelling wordt nog steeds aangewakkerd door al len, die als directeur en medewerkers ver bonden zijn aan de Dordtse en Haarlemse musea en ook door de kunstmedewer- kers van uw blad. In mijn brief van vorige week vrijdag over het Plan Visserseinde in Spaarndam is een zinsnede zo weergegeven dat precies het omgekeerde te lezen was van wat ik had geschreven. Er had moeten staan dat de gang van zaken rond de woningen in het nieuwe gedeelte van Spaarndam (ge meente Haarlemmerliede) voor ons in Spaarndam-West iets is om jaloers op te zijn. M. DF v01”"- De Betuwe maakt zich op voor het apht- tiende Oogst- en Fruitcorso, dat zaterdag 9 september door TIEL trekt. Maanden van te voren is de bevolking al begonnen met de voorbereidingen. Er worden - vaak originele - ontwerpen gemaakt, de lassers hebben het geraamte opgebouwd en heel wat tijd is gaan zitten in het beplakken van de wagens met zaden en pitten. Hele dorpsgemeenschappen zijn in de weer, want het gaat tenslotte om het prestige van het dorp. Voor het meedingen naar een hoofdprijs worden de corsowagens door een kritische jury onder de loep genomen en beoordeeld op originaliteit, kleurscha kering en wijze waarop fruit, groenten en zaden verwerkt zijn. Om 14.00 uur begint het corso. Binnen een afgesloten parcours trekken de praalwagens, begeleid door 'muziekkorpsen en majorettes twee keer door de straten van Tiel. Zo kan het pu bliek de fruitrijkdom van de Betuwe aan twee zijden bewonderen. Na afloop van het corso zijn de wagens op zaterdag van 17.30 tot 22.00 uur en op zondag van 11.00 tót 16.30 uur van dichtbij te bezichtigen in de veilinghallen van „Tiel en Omstreken”. Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192) „Salo - of de 120 dagen van Sodom”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur. Zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Annie Hall”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, tel. 234876) „Midnight Express” toeg. 16 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. Zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., tel. 266227) „High Anxiety”, toeg. alle leeft. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club (tel. 266227) „Camping”, toeg. alle leeft. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. Zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Sex- world”, toeg. 16 j„ dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „Kelly’s Heroes”, toeg. 12 j„ dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Nieuwe de la Mar Theater, Marnixstraat 404, tel. 233462. t/m 10 sept. 20.15 uur: Tekstpiere- ment Cabaretprogramma „Deusjevoo”. 12 sept, t/m 1 okt. (behalve maandag) 20.15 uur: „Tot donderdag dan.komedie van Loleh Bellon. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311). Donderdag 7 sept. 20.15 uur: Hoofdstad Ope rette. „Eine Nacht in Venedig”. Vrijdag 8 en zaterdag 9 sept. 20.15 uur: Publiekstheater „Platonow”. Zondag 10 sept. 14 en 20.15 uur: „Sir Michael Redgrave in Shakespeare’s Peop le”, wo. 13 september, 19.00 uur, opera „Tann- hauser” van Wagner. Bimhuis (Oude Schans 73-77, tel. 233373). Don derdag 7 sept. 21.30 uur: Andrew Cyrille Kwar tet. Elke dinsdag workshop. De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394). t/m 30 sept.’(behalve zondag) 20.30 uur: Cabaret Don, Quishocking m.m.v. Ank Groot e.a. met „Trap- pen Op”. Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311). t/m 14 sept. behalve zondag en maandag, 20.30 uur: Concertzaal: Toneelgroep Baal met „Tas- so in Weimar”, t/m 9 sept. 20.30 uur: Shaffy- zaal: „Hare Majesteit” met „De Vergroeiing”, t/m 14 sept. behalve zondag en maandag. Zui lenzaal, 20.30 uur: Katheater met „De ongeloof lijke maar droevige geschiedenis van de onge lukkige Erendira en haar harteloze grootmoe der”. zondag 10 sept. 15 uur: Concertzaal. Matrix Ensemble o.l.v. Peter Wiegold. 12 t/m 14 sept. 22.15 uur: Shaffyzaal: „Panem et Circen- ses”. 13 en 14 sept. 20.30 uur: Shaffyzaal: Thea tergroep Carrousel met „Drie bij vier". Melkweg (Lijnbaansgracht 234a, tel. 241777). Donderdag 7 t/m zondag 10 sept. 21 uur: Thea terzaal: Centres Stage met „Never so good”. Vrijdag 8 t/m zondag 10 sept. 21 uur: Fontein zaal: Major Road met „Putting on the style”. Iedere woensdag. 20 uur: Jamsessie voor alle muzikanten. Carré (Amstel 115, tel. 225225). t/m 16 sept. 20.15 uur: „Bubbling Brown Sugar”. Amerikaanse musical (behalve maandag). Zondag 10 en za terdag 16 september óók 14.15 uur. Concertgebouw (Van Baerlestraat 98, tel. 718345). 8 september, grote zaal, kleine zaal en Spiegelzaal van 20-24 uur „Open Huis” m.m.v.: Amsterd. Philh. Orkest. Ned. Kamer orkest, Radio Filh. Orkest en het Groot Om roepkoor. Ned. Blazers Ensemble, Amster damse Politiekapel, Roemeens Orkest Andrei Serban, Arthur Ensemble, Amst. Kern Ensem ble, Ned. Kamerkoor, Paul Verhey, Rien de Reede, fluit, Wim Straesser, violoncel en Theo Bles, piano en de Amst. Tramharmonie, 12 september, grote zaal, 20.15 uur, Amst. Phil- harmonisch Orkest, 13 september, kleine zaal, 12.30 uur GRATIS lunchconcert, pianoduo en 13 september, grote zaal 20.15 uur: „Ein Abend in Wien” m.m.v. Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Willy Boskovsky, sol. Margit Schramm, sopraan, Rudolf Schock, tenor. Centrum-Bellevue (Leidseplein 90, tel. 247248). di. 12 september 20.30 uur, Theatergroep Splin ter met „Splinter en Co. sinds 1900”. De Kleine Komedie. (Amstel 56, tel. 240534). vanaf di. 12 september 20.15 uur, blijspel „Kent u de Melkweg?”. ROTTERDAM. -2- Zaterdag 9 september om 13.00 uur vrolijke draaiorgelklanken op de Boulevard-West met vijftien be roemde draaiorgels, zoals de Willem Pa rel, de Residentie en de Corsicaan. Cineac Damrak 2 „The man from the Organizati on”, toeg. 16 j., dag. 13.15, 15.30, 19 en 21.45 uur. Za, zo., wo. 19 en 21.45 uur. Cineac (Reguliersbreestr., tel. 243639) „Convoy”, toeg. 16 j., dag. 13.30,16, 19 en 21.30 uur. Za., zo., wo. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebéplein, tel. 151243) „Onde upon a time in the,West”, toeg. 12 j., dag. 20 uur. Matinees za. en zo. 14 uur. Cinetol (Tolstr., tel. 722291) „The History of the Beatles”, toeg. alle leeft., dag. 20 en 22 uur. „De mens uit marmer”, toeg. 16 j., dag. 19.30 en 22.30 uur. City 1 (Leidseplein, tel. 234579) „Convoy”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2 „Mysteries”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur. Zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3 „Het verloren paradijs” toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19.30 en 22 uur. Zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 4 „The Turning Point”, toeg. 16 j., dag. 15, 19 en 21.45 uur. Zo. 13, 15.30, 19 en 21.45 uur. City 5 „La vie devant soi”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.15 uur. Zo. 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. City 6 „Mon Oncle”, toeg. alle leeft., dag. 19.30 en 22 uur. „Ontsnapping uit het vergeten conti nent”, toeg. 12 j., dag. 14.30 uur. Zo. 13.15 en 15.30 uur. City 7 „Fantasia”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur. Zo. 13, 15.15, 18,45 en 21.30. Corso (Kalverstr. tel. 234561), „The Greek Ty coon”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (Plantage Middenlaan 4A, tel. 226551) „Blazing saddles”, toeg, 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, tel. 226551) „Lady sings the Blues”, toeg. 12 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Midnight Express”, toeg. 16 j., dag. 19.30 en 22 uur. Zo. 15.30 uur. Flora Disney Theater (Amstelstr. 24, tel. 230469) „Hond, waar ga je met de baas naar toe?”, toeg. alle leeft. Do., vr., ma., di. 14 en 19 uur. Zo. en wo. 13.30, 16 en 19 uur. Zo. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstr., tel. 231708) „Pretty Ba by”, toeg. 16 j., dag. 14, 19.45 en 22 uur. Leidsepleintheater (tel. 235909) „Cabaret”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19.30 en 22 uur. Zo. 13.30, 16, 19.30 én 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestr., tel. 230655) „S.O.S. Atoomonderzeeër gezonken”, toëg. 12 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, tel. 248933) „Kom, doe het met mij”, toeg. 16 j., dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtpleintheater 1 (tel. 223542) „The Swarm” toeg. 12 j., dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. Zo. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur. Rembrandtpleintheater 2 (tel. 223542) „The last Waltz”, toeg. alle leeft. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstr., tel. 246132) „Het wapen van de Draak”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „Thank God it’s Friday” toeg. alle leeft., dag. 19 en 21.30 uur. Za., wo. 13.45 uur en zo. 13.30 en 15.30 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Coma" toeg. 16 j., dag. 19.30 en 22 uur. Vr.- en za. nacht 00.15 uur. Roxy (Kalverstr., tel. 232809) „Saturday Night Fever”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Za., zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtsplein, tel. 243363) „Two mules for sister Sara” toeg. 12 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur. Zo. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „Death in Venice” toeg. 12 j., dag. 14, 19.30 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) zaal 1 „The American Friend", toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Zaal 2: „Una Giornata Partico- lare”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestr., tel. 262633) „The Medusa touch”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinsky 2 „Mysteries”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinsky 3 „Bananas”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinsky 4 „Equus”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinsky 5 „Deutschland lm Herbst”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur. Za., zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „Dia bolo Menthe”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 19 en 21.30 Zo. 15. 19 en 21.30 uur. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Diego”, 12 sep tember; Australië: ms „Encounter Bay”, 13 september; Brazilië: ms „Cap San Die go”, 12 september; Canada: ms „C.P. Tra der”, 12 september; Indonesië: ms „Bava ria”, 8 september; Israel: ms „Vered”, 12 september; Japan: ms „Liverpool Bay”, 8 september; Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Perseus”, 8 september; Ned< Antil len: ms „Caribia Express”, 8 september; Nieuw-Zeeland: ms „Encounter Bay”, 13 september; Ver. Staten van Amerika: ms „American Leader”, 12 september; ms „Atlantic Cognac”, 12 september.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9