Faillissement KSH-concern 4 o Kindermiddag in Vel sen -Noord Leerlingen en docenten van brugklassen krijgen begeleiding 5 JAAR SKALA! 023-313980 E PROFITEER VAN HET FEEST: NOG GOEDKOPER KLEURRIJKEN.- plein 1945 deze week 365dagen service per jaar. in I l Twintig koeien uit de wei verkeersweg op Hopperzuiger haalt granaat van bodem Noordzee Twee licht gewonden bij massale vechtpartij Geslaagd voor VWO Meisje te water tijdens wandeling op Zuidpier GELD VOOR PROEF BESCHIKBAAR hfl 1 TOrnTnol) Automobielvereniging start klaverjasavond 12 MAANDAG 1 8 SEPTEMBER 19 7 8 M A J 3. 4. if Amsterdam, 15 september 1978. >■11 1 Zoals bekend hebben Koninklijke Scholten-Honig N. V. (KSH) en een aantal van haar dochtermaatschappijen voorlopig surseance van betaling gekre gen en wel per een datum in de eerste week van maart 1978 (voor sommige vennootschappen is dat een verschillende datum). Inmiddels zijn de aktiviteiten van de Nederlandse KSH-bedrijven aan derden overgedragen en voortgezet ten dele in nieuw opgerichte b.v.’s. In verband met de overdracht van de handelsnaam hebben in een aantal gevallen de betreffende oude vennootschappen hun statutaire namen moeten wijzigen. De op de datum van verlening van voorlopige surseance van betaling bestaande schulden zijn niet mee overgedragen en dus ten laste van de oorspronkelijke vennootschappen (voorzover de naam gewijzigd is, onder de gewijzigde naam) gebleven. KSH, Kabelweg 37, Amsterdam postadres: postbus 8106 1005 AC Amsterdam Reeds bij bewindvoerders ingediende vorderingen behoeven niet opnieuw te worden ingediend. De eerder aangekondigde vergaderingen terzake van het verlenen van definitieve surseance van betaling gaan dus niet door. De curatoren: Mr. D. W. O. A. Gros heide. Mr. F. Hammings Mr. G. A. P. de Kort 1. 2. Bel nu: - Grote Houtstraat 162 Haarlem Bewindvoerders zijn tot de conclusie gekomen, dat het verlenen van de definitieve surseance van betaling aan KSH en de genoemde dochtermaat schappijen (dit slaat dus niet op de bedrijven, zoals zij voortgezet worden) bij de verdere afwikkeling geen zin heeft en hebben de betrokken rechtban ken gevraagd het faillissement uit te spreken van: Koninklijke Scholten-Honig N.V. te Amsterdam KSH/HONIG B.V. te Koog aan de Zaan (voorheen: Verenigde Zetmeelbedrijven „De Bijenkorf” B.V.) KSH/Zaanstad B.V te Koog aan de Zaan (voorheen: Honig Merkartikelen B.V.) KSH/Koog B.V. te Koog aan de Zaan (Voorheen: Honig Foods b.v.) 5. KSH/Tarwe B.V. te Koog aan de Zaan (voorheen: Latenstein’s Fabrieken B.V.) 6. Honig Maisamyl B.V. te Koog aan de Zaan 7. Juweel Bakkerijen B.V. te Koog aan de Zaan 8. W. A. Scholten’s Chemische Fabrieken B.V. te Foxhol. (Gr.), in de toekomst: KSH/Noord B.V. 9. KSH/Vlaardingen B.V. te Vlaardingen (voorheen: Hollandse Pelmolen B.V.) 10. KSH/Zwartsluis B.V. te Zwartsluis (Voorheen: Fabriek van Gebrande Suiker R. Buisman B.V.) 11. KSH/Tilburg B.V. te Tilburg (voorheen: Varopa Bakkerijen B.V.) 12. KSH/Utrecht B.V. te Utrecht (voorheen: Euro Biskwiefabriek B.V.) De betrokken rechtbanken hebben het verzoek van bewindvoerders ingewil ligd en onder gelijktijdige intrekking van de voorlopig verleende surseance van betaling het faillissement van de betrokken vennootschappen op 15 september 1978 uitgesproken en wel aldus: 1. Koninklijke Scholten Honig N.V. Rechtbank Amsterdam, rechter-commissaris mr. E. J. van Dijk, verifica tievergadering dinsdag 27 februari 1979 te 14.00 uur in het paleis van justitie, Prinsengracht 436, Amsterdam. 2. KSH/Honig B.V. Rechtbank Haarlem, rechter-commissaris mr. E. A. M. Hüffer verificatie vergadering woensdag 14 februari 1979 te 14.00 uur in het paleis van justitie, Jansstraat 81Haarlem. 3. KSH/Zaanstad B.V. Rechtbank Haarlem, rechter-commissaris mr. E. A. M. Hüffer, verifica tievergadering woensdag 1,4 februari 1979 te 15.00 uur in het paleis van justitie, Jansstraat 81, Haarlem. 4. KSH/Koog B.V. Rechtbank Haarlem, rechter-commissaris mr. E. A. M. Hüffer, verifica tievergadering woensdag 14 februari 1979 te 17.00 uur in het paleis van justitie, Jansstraat 81, Haarlem. 5. KSH/Tarwe B.V. Rechtbank Haarlem, rechter-commissaris mr. E. A. M. Hüffer, verifica tievergadering woensdag 14 februari 1979 te 16.00 uur in het paleis van justitie, Jansstraat 81, Haarlem. 6. Honig Maisamyl B.V. Rechtbank Haarlem, rechter-commissaris mr. E. A. M. Hüffer, verifica tievergadering woensdag 14 februari 1979 te 17.00 uur in het paleis van justitie, Jansstraat 81, Haarlem. 7. Juweel Bakkerijen B.V. Rechtbank Haarlem, rechter-commissaris mr. E. A. M. Hüffer, verifica tievergadering woensdag 14 februari 1979 te 17.00 uur in het paleis van justitie, Jansstraat 81, Haarlem. 8. W. A. Scholten’s Chemische Fabrieken B.V. Rechtbank Groningen, rechter-commissaris mr. R. J. C. Wessels verificatievergadering maandag 26 februari 1979 te 11.00 uur in het paleis van justitie, Oude Boteringestraat 38, Groningen. 9. KSH/Vlaardingen B.V. Rechtbank Rotterdam, rechter-commissaris mr. J. G. W. Willems- Morsink. Verificatievergadering maandag 12 februari 1979 te 14.00 uur in het paleis van justitie, Noordsingel 113, Rotterdam. 10. KSH/Zwartsluis B.V. Rechtbank Zwolle, rechter-commissaris mr. J. C. A. Schunck, verifica tievergadering maandag 19 februari 1979 te 14.00 uur in het paleis van justitie, Luttenbergstraat 5, Zwolle. 11. KSH/Tilburg B.V. Rechtbank Breda, rechter-commissaris mr. P. R. C. M. Paalvast, verificatievergadering vrijdag 23 februari 1979 te 10.00 uur in het paleis van justitie, Kloosterlaan 46, Breda. 12. KSH/Utrecht B.V. rechtbank Utrecht, rechter-commissaris mr. Ph. A. Hoog. In alle voormelde faillissementen zijn tot curatoren benoemd: Mr. D. W. O. A. Grosheide, Paulus Potterstraat 10, Amsterdam. Mr. F. Hamminga, Oude Boteringestraat 37, Groningen Mr. G. A. P. de Kort, Gedempte Oude Gracht 65, Haarlem. In alle faillissementen heeft de betrokken rechter-commissaris bepaald, dat de vorderingen moeten worden ingediend bij curatoren voor 15 november 1978. Curatoren hebben daartoe een aanmeldingsadres geko zen en wel: Tot 15 oktober. Skala 5 jaar in Nederland. Een groots feest met een grootse aanbieding. Luxe kleuren-TV met véél extra’s! tiptoetsen 67 cm. precision-in-line beeldbuis, voor een briljant beeld. u huurt dit nü met f 3,26 voordeel per weëk, mpoi zo’n f 170,- per jaar. u huurt voor slechts 6 maanden, daarna beslist u opnieuw. Primeur! Als eerste in Nederland: demonstratie teletext-uitzendingen van de NOS in de Skala-winkels. 9 9 (ADVERTENTIE) Nada ■r: Elke deelnemer tekende dat het een lieve lust was, iedereen kreeg een nieuwe verf kwast en plastic potjes met fel rode, blau we, gele en groene gif vrije verf. Ieder kind zette zich in om zijn fantasie bot te vieren met uiteenlopende tekeningen van bloe men, poppen, huisjes, zonnen, manen en molens, terwijl de jongsten zich uitten in flinke kleurenklodders. Voor velen was de harde wind door het opwaaien van het papier spelbreker, maar niettemin slaag den allen er in een zeker te waarderen produkt te maken. Tussentijds ontvingen de kinderen een heerlijke pannekoek die in de keuken van De Mei was gebakken. IJMUIDEN. Twee jeugdige IJmuide- naren moesten zich vrijdagnacht onder doktersbehandeling stellen na een vecht partij tussen cafébezoekers aan de Wijk aan Zeeërweg in hun woonplaats. Na sluitingstijd van een hier gelegen café had de Velsense politie de handen vol aan groepjes jongelui die op straat met elkaar op de vuist gingen. De schermutse lingen waren door tussenkomst van de politie van korte duur. De twee deelne mers aan de kloppartij die letsel opliepen moesten naar het Zeeweg Ziekenhuis. Na verbonden te zijn konden zij direct weer huiswaarts keren. De dames A. Luijting en J. Vonk die als jury fungeerden en allesbehave een een voudige taak hadden, wezen de behaalde VELSEN-NOORD. Voor de school jeugd was het zaterdagmiddag op het plein tussen buurthuis De Mei en het gebouw van de vroegere kleuterschool aan de Geelvinckstraat een waar feest om mee te doen aan de straattekenwedstrijd en het pannekoekenfestijn van de „Velsennoord- se Aktiviteiten Kommissie” (VAK). De or ganisatoren verkozen deze lokatie boven de Breesaperhof wegens de harde, met vlagen stormachtige wind. Toch was de wind hier nog van invloed op de lange vellen papier die voor de ruim honderdzes- tig deelnemende kinderen in vier groe pen verdeeld tussen vier en twaalf jaar waren uitgerold. De vele vrijwillige leiders en leidsters, maar ook het publiek hadden de grootste pret, wel een bewijs dat deze kindermid dag zeer geslaagd was. t VELSEN. Twintig loslopende koeien van een veehouder uit Velsen-Zuid lever den zondagochtend vroeg enorme risico’s op voor het verkeer op de Rijksweg Sant poort-Velsen. De dieren werden rond zes uur ’s morgens door een automobilist ge signaleerd en met vereende krachten weer teruggedreven in het weiland dat direct aan deze drukbereden verkeersweg grenst. Onbekenden hadden een damhek open gezet, wdardoor de dieren ongehinderd op de rijbaan konden komen. Hetzelfde heeft zich op hetzelfde weggedeelte al eerder voorgedaan. De Velsense politie spreekt van een misselijke grap, waarvan de mo gelijke gevolgen nauwelijks te overzien zijn. Het project is opgezet door de Brugklas Coördinatie commissie Algemeen Voortgezet Onderwijs en Lager Beroepsonderwijs. Na verwijdering van de ontsteking is het projectiel met de RP 6 van de Rijkspolitie te Water overgebracht naar de Trawlerka- de. Met een auto die speciaal is ingericht voor explosievenvervoer is de granaat van hier over de weg vervoerd naar Den Hel der. De granaat is afkomstig van scheeps geschut en werd nog vrij gaaf van onder het zand tevoorschijn gehaald. Vlakbij de monding van de pier werd door de „Gang way” ook vorige maand een granaat uit de Tweede Wereldoorlog naar de oppervlakte gebracht. De vondst van vrijdag is van daag tot ontploffing gebracht op een ge deelte van de Noordzee bij Den Helder dat hiervoor is aangewezen. worden komsten waar VELSEN. Aan de Vissering Scholen Gemeenschap zijn de volgende leerlingen geslaagd voor Athaneum: Jorien Schoen bergen, Velsen-Noord; Peter Tjalsma, Be verwijk; Ellen Naborn, IJmuiden; Jaap Akkerdaas, IJmuiden; Kees Schouten, IJmuiden. Het HAVO-diploma werd door de volgende leerlingen behaald: Marco Visser, Santpoort; Peter de Bie, IJmuiden; Hans Zuiderduin, Santpoort en Lex den Heijer, IJmuiden. UMUIDEN. Een 17-jarige inwoonster van Bloemendaal raakte vrijdagavond bij een wandeling te water aan de binnen kant van de Zuidpier. Het meisje was door opdwarrelend zand volledig ver blind en liep in plaats van rechtdoor pardoes langs het piertalud naar beneden. De exploitant van het strandpaviljoen De Branding zag dit gebeuren en wist de wandelaarster op het droge te brengen. In het Paviljoen De Zuidpier kreeg het hevig geschrokken meisje een stel droge kleuren en kon zij wat op verhaal komen. UTR Budge verplii Volg hij noi Ajax r Kee landsk Neder] komer WV-I De radio-i en Ajc beschi sports' wedsti te zien uitzeni overig bij te De organi om 24 ten op: tot 24, veel o: van h« de Sp; In t voor h de FII 146 FI KEI de te heen: den o make Kerki AZ’6’ JC m heeft ties a terug start. 1 Skater^ IJMUIDEN. De hopperzuiger „Gang way" van de baggerfirma Bos Kalis kreeg vrijdag bij baggerwerk buiten de IJmuidense pieren een 150 kg-granaat uit de Tweede Wereldoorlog in de zuigtrech- ter. Personeel van de Duik- en Demon- teergroep van de Koninklijke Marine be gaf zich na melding van de gevaarlijke vondst, kort na het middaguur, aan boord van de „Gangway”. 'v- Gec de Lil uitzor onnoc Alkm verwi Noor< omda dictet valsti digde spelei AZ den z prijzen bestaande uit spelmateriaal toe. De prijzen gingen naar de groep 4-6 jaar: 1. Willem van Lierop, 2. Wendy Hoogland, 3. Evelijn Stienstra. 6-8 jaar: 1. Debbie Maas, 2. Esther de Smit, 3. Paul Tiemeijer. 8-10 jaar: 1. Petra Mosterman, 2. Jolanda van den Bos, 3. Rob Arisz. 10-12 jaar: 1. Osman Candimir, 2. Jolanda Schouten, 3. Edith Castricum. De begeleiding wordt no dig geacht omdat het regel matig voorkomt dat leerlin gen na hun overgang van de lagere school naar de brugklas hun draai niet kunnen vinden. Er kunnen dan problemen ontstaan waar de docenten ook niet altijd weg mee weten. Bij de opvang en begeleiding IJMUIDEN. Het colle ge van B. en W. heeft een krediet beschikbaar ge steld voor de begeleiding van leerlingen en docenten in de brugklassen van het voortgezet onderwijs en voor een experiment met intensivering van die bege leiding op de Prof. Visse ring Scholengemeenschap. De voorlichtingscommis sie voor het openbaar en het neutraal-bijzonder on derwijs in Velsen heeft een Ontwerp Brugklas Voor- lichtingsplan ontworpen. Dit stuk is bedoeld als dis cussiestuk voor» leerkrach ten, leerlingen en ouders. gezet onderwijs en voor een gerichte en bewuste keuze van het schooltype. Het voorlichtingspro gramma dat ter discussie wordt gesteld bevat onder meer elementen als het houden van voorlichtingsa vonden, het besteden van aandacht aan de keuzemo gelijkheden in de lessen van de vijfde en zesde klas van de basisschool, het ver spreiden van brochures, het bezoeken van bepaalde scholen voor voortgezet on derwijs, hulp aan ouders bij aanmelding als'de keus voor voortgezet onderwijs al is gedaan en introductie dagen op de nieuwe school als de kinderen zijn toege laten. Voor de leerkrachten gespreksbijeen- georganiseerd de problemen ter sprake kunnen komen. De ze activiteiten moeten dan, verspreid over het hele schooljaar, ingepast wor den in de lesprogramma’s. ■ate Commissie financiën. De raads commissie voor de financiën verga dert maandagavond om half acht in het Velsense Stadhuis Agendapunten zijn een subsidieaanvraag voor de pas gerestaureerde buitenplaats Water land te Velseri-Zuid, een herindelings- plan voor een speelterrein aan de Westerhoevelaan in Santpoort en een subsidievoorstel voor de cursus Ou ders op Herhaling van de Volksuni versiteit Velsen. IJMUIDEN. De clubactiviteiten voor volwassenen in het buurthuis „De Pla neet” van vanavond, morgenochtend en morgenavond zijn uitgesteld tot 25 en 26 september in verband met „bijzondere omstandigheden”. van brugklaskinderen kan onder meer gedacht wor den aan het uitvoeren van een psychologisch onder zoek of het bijspijkeren van de leerlingen door zo genoemde compensatie- programma’s in bijvoor beeld taal en rekenen. Ook de opvang en begeleiding van buitenlandse kinderen maakt deel uit van het ex periment. I 9 •--r n T'rfl’i rrnïjq r—in miinn SPnnnnrnrrp. VELSEN. De automobielvereniging „De Rijnmonders” start vrijdagavond 29 september een maandelijks terugkerende klaverjasdrive waaraan iedereen mee kan doen. Elke avond worden drie manches van elk 16 spellen gespeeld, er zijn fraaie prijzen beschikbaar. Tussen de manches in worden ook nog twee loterijen gehou den. De deelnemerskosten bedragen 2,50, de drive wordt gehouden in het restaurant Schoonberg aan de minister Van Houtenlaan. De klaverjasavonden be ginnen om 8 uur. Het plan gaat ervan uit dat voorlichting op de lagere school over onderwijsmo gelijkheden daarna zeer belangrijk is voor een goe de aansluiting van het la ger onderwijs op het voort ij- Zaterdagmiddag was er voor de ruim honderdzestig kinderen veel vermaak bij de straattekenwedstrijd en het pannekoekenfeest van de Velsennoordse Aktiviteiten Komissie (VAK) op het schoolplein bij de oude kleuterschool De Bijenkorf in Velsen- Noord.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 12