H Trainer Martin van Vianen na teleurstellend resultaat tegen FC groningen m vc Ti X .X X X c uitslagen b topscorers Ajax na rust oppermachtig tegen Utrecht buitenlands voetbal eerste divisie puntig ere divisie J t eerste divisie J ^JOLGA ere divisie puntig f i sa I h toto-lotto W0(S 99 Cf it Afscheid Arbitrage 11 I Kijken is kiezen uit Olga’s brochure „Het Rijke Slapen’ IT 1 8 SEPTEMBER 19 7 8 MAANDAG 14 M A X, 1 2 3 FC Utrecht-Ajax PEC-MVV NAC-NEC FC Twente-Sparta t.b.v. Nat. Puzzelactie „Het Gehandicapte Kind” Volendam-FC Den Haag Roda JC-AZ’67 Feyenoord-Haarlem Vitesse-G.A. Eagles FC VW-PSV Eindhoven-Wageningen Telstar-FC Groningen SC Cambuur-Heerenveen sportief FC Amsterdam- FC Dordrecht.. h lp as» V 3 5 6 0 3 3 3 te weinig durf 1 7 1 Jannus Meijer profiteert van zwak uitverdedigen bij Groningen en brengt Telstar op gelijke hoogte (1-1). 1 7 AD HEESBEEN (ADVERTENTIE) Voorsprong van Liverpool |-.l' (Van onze sportredactie) VELSEN. Telstar-trainer Martin van Vianen heeft nog een lange weg te gaan, voordat zijn ploeg zich op het niveau kan bewegen, dat vereist is om in de eerste divisie een rol van enige importantie te kunnen spelen. Tegen FC Groningen, een formatie die al jaren achtereen de toon aangeeft in deze afdeling en vorig seizoen de promotie naar het hoogste voetbalplat- form op een haar na miste, kwam nog eens duidelijk aan het licht, dat de Velsense equipe ondanks de alleszins verdienstelij ke resultaten in de afgelopen vier compe titieduels vooral kwaliteit en routine te kort komt. Groningen strafte die tekort komingen goed af en haalde om die reden verdiend de volle winst (1-2) binnen. In die periode (een kwartier na rust) kreeg Groningen te maken met een onver klaarbare forse inzinking, die Telstar in Eén van de vele voorbeelden uit de veelkleurige, 24 pagina ’s dikke brochure van Olga. Nam Jan van Dijk op deze manier op waardige wijze afscheid van de club, op even knappe wijze debuteerde de 19-jarige Arie Romeijn in de Groningse ploeg. Ro meijn, die de afgelopen week voor de rest van het seizoen op uitleenbasis van Feyen- oord werd overgenomen, toonde zich in de punt van de aanval een waardig rempla- cant van de weer naar Feyenoord terugge keerde Peter Houtman. Romeijn, die qua postuur en lichaamsbouw veel gelijkenis toont met ex-Feyenoordspits Nico Jansen, tekende niet alleen drie minuten voor rust voor het openingsdoelpunt, maar boven bij de Velsense stand-in van de geblesseer de Jan Nederburgh niet geheel vrij uit ging, gezien zijn opstelling en (trage) reac tie. dien onderstreepte hij zijn kwaliteiten met een aantal goede acties, waarbij hij een maal een uitstekende mogelijkheid onbe nut liet. Theo Verlangen toonde zich na afloop bijzonder content over het spel van zijn nieuwe puntspeler. „Romeijn is duidelijk een aanwinst voor de ploeg. Hij is sterk aan de bal en creëert bovendien goed ruimte voor zijn medespelers bij de aan valsopbouw. Belangrijk is voorts dat Ro meijn fysiek sterk is. Dat hebben we in de voorste linie nodig”. Tevreden was Verlangen eveneens over het resultaat. Daarover: „We zijn slechts tien minuten in moeilijkheden geweest. Verder hebben we de wedstrijd volledig gecontroleerd. De kansen in aanmerking genomen, is deze overwinning dan ook verdiend te noemen”. UTRECHT. Het treffen tussen FC Utrecht en een weer formidabel draaiend Ajax is een wedstrijd geworden, die voor het publiek het aankijken ten volle waard was. Al na vijf minuten mocht FC Utrecht zijn tweede hoekschop nemen en daaruit kopte De Kruyk de thuisclub naar een 1-0 voorsprong. Niet voor lang, want drie minuten later lanceerde Arnesen de snel le Geert Meijer en dat betekende 1-1. 1 1 1 1 1 1 1 1 1 8 8 Ne Tsje tien< twee nam vooi afro land de l geer geld men wie blin ontr rust inge erin Vie heel Zater derla: key, i routii India (blau' getoo staar was voerder zelfs een voorsprong in punten te némen op de achtervolging, die tot dit weekeinde lager op de ranglijst stond ge noteerd, vanwege het doelsaldo, namelijk Schalke ’04 en Borussia Dortmund. Schal ke speelde met 2-2 gelijk tegen VFL Bo chum (dat ook steeds beter gaat draaien) en Borussia Dortmund zakte zelfs verder terug door eén 4-0 nederlaag uit tegen Hertha BSC. Schalke kreeg op die tweede plaats ove rigens gezelschap van een groot aantal andere clubs, namelijk Bayern München, Hamburger SV, Fortuna Düsseldorf en Eintracht Frankfurt. Van welke ploegen vooral Bayern München genoemd moet worden vanwege de 6-1 overwinning op Eintracht Braunschweig. De voormalige sterrenploeg lijkt dit seizoen weer een se rieuze gooi naar de landstitel te kunnen doen. Volgende week, als Borussie Mön- chengladbach op bezoek komt, krijgt de ploeg de kans zich als serieuze kanshebber te bevestigen. Er kwam op deze zesde speeldag in de Bundesliga een nieuw record tot stand, te weten het aantal doelpunten. Er werd 36 maal gescoord, en Topmüller, Nickel, Beer en Allofs schaarden zich naast Klaus Fi scher op de eerste plaats van de topsco- rersranglijst. In Spanje heeft Athletic de Bilbao, te genstander van Ajax in de eerste ronde van bet toernooi om de UEFA-beker de thuiswedstrijd tegen Santander ruim schoots gewonnen. Door de 4-1 in het San Mamesstadion delen de Basken met Real Madrid en Huelva voorlopig de eerste plaats met 5 punten. MA week» werel houdt grasv monti met o chosl Het bleef allemaal gelijkopgaand, waar bij Ajax door het oog van de naald kroop, toen Van Veen de bal uit een vrije trap keihard buiten bereik van Schrijvers op de paal mikte. Ruud Krol liep hierna tegen een gele kaart op, toen hij het niet eens was over de plek vanwaar een vrije trap geno men moest worden, iets wat scheidsrech ter Van Ettekoven niet duldde. In de slotfase van de eerste helft sloeg Ajax toch nog toe. Een hoge voorzet van Schoenaker werd door Van der Vlag met de hand gespeeld en uit de strafschop kon Clarke 1-2 maken, waarna vijf minuten later Arnesen met een ver schot de uitblin kende doelman Van Breukelen passeerde (1-3). In de tweede helft werd Ajax opper machtig zonder dat dit direct in doelpun ten werd omgezet. Pas na een half uur werd het 1-4 toen Witbaard in de fout ging tegenover La Ling en Clarke andermaal de strafschop inschoot. Oni enigs bouw tensli ste m van c van i derde het t dienc waar daarl van de gi beho echte Nede aang de ve parti Ne de bi ten v ner. veld helft de Ii stant met later Me wore Indi< tegei Mi ploei in d verzi maa een wak intei welc ditie Ned< Titelhouder Nottingham Forest verviel na de zo belangrijke zege van verleden woensdag in de oude fout. Voor de zesde maal dit seizoen kwam de ploeg niet ver der dan een gelijkspel. Dit keer werd het 1- 1 tegen Manchester United uit, ondanks het feit, dat de ploeg van Brian Clough al heel snel via Ian Bowyer op een 0-1 voor sprong kwam. Everton, de buur van Liverpool aan de Mersey bleef eveneens steken op 1-1 tegen het als vijfde geklasseerde Aston Villa. Hierdoor is de voorsprong van Liverpool nu tot twee punten uitgegroeid. Manchester City, dat woensdag FC Twente vrij gemakkelijk van zich afhield, won overtuigend van debutant Chelsea: 1- 4. Ron Futcher bekroonde zijn debuut in de league met een hattrick binnen lö minu ten, waarmee hij Duncan McKenzie, die voor het eerst in actie kwam voor Chelsea volledig overschaduwde. Futcher, Cities derde keus, mocht zijn opwachting in de ploeg maken omdat Brian Kidd en Roger Palmer beiden geblesseerd waren. Maar de man die voor ruim drie ton van Luton kwam gaf McKenzie, die het dubbele kost te (hij kwam van Everton) een lesje in de kunst van het maken van doelpunten, het geen Chelsea op zijn vierde nederlaag kwam te staan. Vermeldenswaard is verder de 3-1 zege van Ipswich Towm op Wolverhampton Wanderers, met name omdat Arnold Müh- ren in die wedstrijd zijn eerste doelpunt in de Engelse League produceerde. In West-Duitsland zorgde de Hambur ger SV voor de grote verrassing door titelhouder FC Köln met maar liefst 3-1 te verslaan. De Keulenaren nemen op dit moment een wat sombere tiende plaats op de ranglijst in, nadat ze vorig jaar met degelijk voetbal zowel de Duitse beker als de kampioenstitel voor zich hadden op geëist. De huidige koploper Kaiserslautern won met 3-0 van FC Nürnberg, en door deze overwinning wist de verrassende lijstaan- Meijer in het strafschopgebied hardhan dig tegen de grasmat werd gewerkt. De niet overtuigend leidende arbiter Klinkers wenste die overtreding tegen Meijer niet te honoreren, zo goed als hij ook naliet Bloemberg geel te laten zien wegens een aantal zeer forse overtredingen. Gronin gen daarentegen kwam wel een paar keer goed door, maar Veldmate en Bakker faal den in ideale positie. Opvallend afwezige bij Groningen was spelmaker Jan van Dijk, die door trainer Theo Verlangen niet in de basisopstelling was opgenomen van wege zijn transfer perikelen met onder meer Feyenoord en Vitesse. Verlangen: „Ik heb hem aanvankelijk buiten de ploeg gelaten, omdat ik vond dat zijn besprekin gen met andere clubs niet bevorderlijk waren voor zijn wedstrijdinstelling”. Toch zou Van Dijk, die de komende dagen een contract hoopt te tekenen bij Vitesse, een belangrijk aandeel in de over winning krijgen. Gedwongen door een achillespeesblessure van Sip Bloemberg, liet de Groningse oefenmeester Van Dijk halverwege de tweede episode alsnog op draven. Een wissel, die goed uitpakte, want een kwartier voor tijd liet hij Telstar- poortwachter Bert Wolters met een knap afstandsschot kansloos. Een treffer, waar- Het plotselinge verval van de Groningse brigade was overigens niet van al te lange duur, omdat Telstar naar een lagere ver snelling overschakelde en zich, bevreesd voor de uiterst gevaarlijke counters van zijn opponent, te veel instelde op het de fensieve werk, waardoor Groningen lang zaam maar zeker het initiatief weer naar zich toe kon trekken. De ploeg had dat ook al in de eerste helft gedaan via een zeer beweeglijk en gevarieerd spelpatroon. Vooral op het middenveld heerste Gronin gen op alle fronten. Martin van Vianen later: „In die linie werden we volledig overklast, vooral wat loopvermogen be treft. Met name Wim Hoevelaken werd overlopen. In de tweede helft heb ik hem vervangen (door Ab van Oorschot - red.), omdat ik meer agressie in het spel wilde Hoewel Martin van Vianen na afloop het brengen”. Opvallende dissonant óp het resultaat betwistte („een gelijkspel was Velsense middenveld was bovendien Ro- -Velsense middenveld was bovendien Ro- beter op zijn plaats geweest”), was de gier Krone, die nauwelijks enige interesse oefenmeester reëel genoeg om de gebre ken van zijn jeugdig team onder ogen te willen zien. „We hadden veel meer durf en agressiviteit moeten tonen. Vooral na die Ir nog zegi teg< UITSLAGEN: FC Utrecht-Ajax 1-4, PEC- MW 0-2, NAC-NEC 2-2, FC Twente-Spar ta 2-1, Volendam-FC Den Haag 1-1, Roda JC-AZ ’67 3-1, Feyenoord-Haarlem 5-0, Vi- tesse-G.A.Eagles 0-0, FC VW-PSV 0-5. STAND: Ajax Roda JC PSV FC Twente Feyenoord NEC NAC AZ’67 G.A. Eagles Vitesse Sparta FC Utrecht FC Den Haag Volendam MW Haarlem FC VW PEC Zwolle PROGRAMMA: 7- 2 6- 1 12- 6 13- 4 8- 5 8- 5 10- 6 5- 2 9- 7 6- 5 5- 5 11- 12 6- 7 2- 3 4-11 3- 10 4- 7 5- 13 8-20 U ma het een var j tiel ner Telstar-FC Groningen 1-2 (0-1): 42 Arie Romeijn; 63, 1-1 Jannus Meijer; 75, Jan van Dijk. Scheidsrechter: A. Klinkers, toeschou wersaantal: 2000. C als Ma ge op] kaï ge\ do< bes ft be: snt en Veel mogelijkheden wist Telstar zich in het eerste part niet te creëren, al had een staat stelde via een massaal offensief de strafschop^ niet misstaan, toen Jannus afweer van zijn opponent behoorlijk op de proef te stellen. Dat Groningen niet be zweek was voornamelijk de verdienste van sluitpost Azing Griever, die, zij het met behulp van het houtwerk, onder meer een kopbal van Paul Stam en een knap geno men vrije trap van Fred Bischot pareerde. Mie Olga IH poïy Deze brochure staat vol met spring boxen, spreien, gordijnen, kussens, hoofdborden en matrassen. Welke smaak u ook prefereert, u vindt het bij )lga. Bestel de brochure en binnen enkele dagen kunt u zichzelf over tuigen. Stop uw naam en adres met daarbij f 1,- aan postzegels ingesloten, in een als brief gefran keerde envelop en stuur deze naar Olga of maak f 1,- over per giro. i II ontvangt dan de uitgebreide, I kleurrijke brochure van 24 K pagina’s over Olga’s Rijke Slapen: )lga. Postbus 16, K Leiden, Postgiro 12(K)2. UITSLAGEN: Eindhoven-Wageningen 1- 1, Telstar-FC Groningen 1-2, Helmond Sport-Excelsior 3-5, FC Amsterdam-FC Dordrecht 3-0, SC Cambuur-SC Heeren- veen 0-0, FC Den Bosch-Fortuna SC 3-1, Willem II-Heracles 2-2, Veendam-De Graafschap 2-2, SC Amersfoort-SW 4-1. STAND: FC Groningen Amsterdam De Graafschap Fortuna SC Excelsior Heracles Wageningen Eindhoven Veendam Willem II Telstar SC Amersfoort FC Den Bosch SC Cambuur Heerenveen FC Dordrecht FC Vlaardingen SW Helmond Sp. PROGRAMMA: FC VW-PSV 0-5 (0-2). Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 16.000. 9. Van de Kerkhof 0-1, 42. Lubse 0-2, 62. Van der Kuy- len 0-3, 66. Smits 0-4, 82. Postuma 0-5. PSVVan Engelen, Krijgh, Stevens (Smits), Van Kraay, Brandts, Van de Kerkhof, Poort vliet, Van der Kuylen, R van de Kerkhof (Hooyer), Lubse, Postuma. VW: Sobsozak, Pala, Franken, Redkovs- ki. Van Rosmalen, Oosterhof, Advokaat, Bottmer (Jansen), Hilkes (Leushuis). Kurci- nac, Jovanovic. toonde voor het actuele voetbalgebeuren en veelal te laconiek speelde. Desondanks wenste Van Vianen niet tot zijn vervan- ging over te gaan, „omdat”, zo zei de gelijkmaker in de tweede helft is verzuimd oefenmeester, „Krone meer ervaring heeft door te drukken en de zaak af te maken, dan Hoevelaken, die alleen nog maar bij Dat dat niet is gebeurd is domweg een de amateurs (DCO - red.) heeft gespeeld”, gevolg van de onervarenheid van deze ploeg”, aldus Van Vianen. Helmond Sport-Excelsior 3-5 (0-1). 10. Was- lander 0-1, 55. Pot 0-2, 58. Pattinama 0-3, 60. Delouw 1-3, 63. Van Tour 1-4, 70. Van der Ven 2-4, 83. Delouw 3-4, 89. Pattinama 3-5. Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwers: 2100. Waarschuwing voor Tabbernee wegens onderuithalen van tegenstander. FC Amsterdam-FC Dordrecht 3-0 (0-0). 76. Van der Merkt 1-0, 81. Van Maurik 2-0, 84. Bouwmeester 3-0. Scheidsrechter: Van de Laar. Toeschouwers: 600. FC Den Bosch-Fortuna SC 2-1 (1-0). 9. Van der Horst 1-0, 51. Hutting 1-1, 76. Peters 2-1. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 4200. Gele kaart voor Van Grinsven (Den Bosch) en Merkens (Fortuna SC) wegens het ten val brengen van een tegenstander. Waar schuwing voor Zuiderma (Fortuna) wegens shirttrekken. Willem II-Heracles 2-2 (1-0). 12. Broeken 1- 0, 59. Oosterom 1-1, 62. Krabbe 1-2, 71. Van de Ven 2-2. Scheidsrechter: Klint. Toeschou wers: 3500. Veendam-De Graafschap 2-2 (1-0). 11. Koolhof 1-0, 51. Hiddink 1-1, 71. Brinkman 2- 1, 81. Jacobs 2-2. Scheidsrechter: Ram. Toe schouwers: 3300. SC Amersfoort-SVV 4-1 (2-0). 9. Van Pelt 1- 0, 44. Leyenhorst 2-0, 59. Nieuwhof (straf schop) 3-0, 86. Van Pelt 4-0, 88. Hoogmoed 4-1. Scheidsrechter: Beukman. Toeschou wers. 2100. Eindhoven-Wageningen 1-1 (0-1). 35. Bish 0- 1, 56. Jacobs 1-1. Scheidsrechter: Gans. Toe schouwers: 4000. Cambuur-Heerenveen 0-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 7000. Waarschuwin gen voor Bosman en Visser van Heerenveen wegens het aan het shirt trekken van de tegenstander. ENGELAND: Arsenal-Bolton Wanderers 1-0; Aston Villa-Everton 1-1; Bristol City-Southamp- ton 3-1; Chelsea-Manchester City 1-4; Derby County-West Bromwich Albion 3-2; Leeds Uni- ted-Tottenham Hotspurs 1-2; Liverpool-Coven try City 1-0; Manchester United-Nottingham Fo rest 1-1; Middlesborough-Queens Park Rangers 0-2; Norwich City-Birmingham City 4-0; Wolver hampton Wanderers-Ipswich Town 1-3. DUITSLAND: FC Köln-Hamburger SV 1-3; VFB Stuttgart-MSV Duisburg 2-0; VFL Bo- chum-FC Schalke '04 2-2; Werder Bremen-Ein tracht Frankfurt 0-2; Borussia Mönchenglad- bach-Arminia Bielefeld 4-1; FC Bayern Miin- chen-Eintracht Braunschweig 6-1; FC Kaisers- lautern-FC Nürnberg 3-0; SV Darmstadt '98- Fortuna Düsseldorf 1-6; Herta BSC-Borussia Dortmund 4-0. Stand: 1. FC Kaiserslautern 9, 2. FC Bayern München 8, 3. Hamburger SV 8, 4. Fortuna Düsseldorf 8, 5. Schalke '04 8, 6. Ein tracht Frankfurt 8, 16. Werder Bremen 3, 17. MSV Duisburg 3, 18. SV Darmstadt '98 2. SPANJE: Gijon-Zaragoza 1-0; Celta-Real So- ciedad 1-0; Huelva-Rayo Vallecano 0-0; Burgos- Sevilla 2-2; Athletic de Bilbao-Santander 4-1; Barcelona-Salamanca 3-0; Real Madrid-Hercu- I les Alicante 2-1; Atletico Madrid-Espanol 1-0; I Las Palmas-Valencia 2-0. Stand: 1. Athletic de I Bilbao, Huelva en Real Madrid 5,4. Espanol, Las I Palmas, Gijon en Barcelona 4. 1 6 1 5 Vitesse-GA Eagles 0-0. Scheidsrechter: Bosman. 9000 toeschouwers. Vitesse: Nijhuis, Zaayer, Mulderij, Heezen, Xellaard (Hofs), Das, Bosveld, Veenstra, Gerdsen (Bursae), Bleeberg, Hendriks. G.A. Eagles: Bloem, Koopman (Bursae), (van der Pas), Schneider, Oude Wesselink, Kist, Woudsma, Salfischberger, Van der Veen, Körver, Van Kooten, Kristiansen (Groeneweg). 4 3 1 3 5 1 3 5 13 2 5 12 3 4 2 3 4 1 3 3 6 6 0 0 12 23-6 6 5 1 0 11 14- 1 6 4 1 1 9 15- 4 7- 3 10- 4 6- 3 9-14 16-14 7- 7 8- 9 7- 9 7-10 4- 8 4- 9 3- 9 5- 14 3-17 5-12 bedraagt nu twee punten (Van onze sportredactie) LONDEN/BONN/MADRID. Liver pool heeft zich zaterdag gerevancheerd voor de in het kader van het Europa-Cup 1 toernooi geleden 2-0 nederlaag tegen de Engelse titelhouder Nottingham Forest. De Europa-cupwinnaar van vorig jaar, die tot nog toe in de Engelse competitie alle wedstrijden tot winst bracht, hand haafde tegen de voornaamste concurrent van dit ogenblik Coventry de 100-percent- score met een 1-0 overwinning. Die ein duitslag was overigens maar een magere afspiegeling van de werkelijke krachts verhoudingen. Liverpool was verreweg de sterkste ploeg, maar het scoren ging de koplopers zaterdag slecht af. Roda-AZ 3-1 (2-1). 14. Nanninga 1-0, 18. Koster 2-0, 54. De Jong 3-0, 66. Kist 3-1. Toeschouwers: 20.000. Scheidsrechter: Mul der. Roda JC: Jongbloed, Degens, Zigeler, Pfeiffer, De Wit, Lees, Ehlen, De Jong, Kos ter, Nanninga (Broeks), Kolding (Vermeu len). AZ: Meskovic (Vooys), Hovenkamp, Spelbos, Filippo, Van Rijnsoever, Nygaard, Peters, Arntz, Ressel (Drsem), Kist, Tol. NAC-NEC 2-2 (1-0). 29. Vreysen (straf schop) 1-0, 54. Posthumus 1-1, 58. R. Hen driks 1-2, 85. Vreysen 2-2. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 7700. NAC: De Jong, Joore, Kerssemeyer (Da- men), Bakker, Dekker. Mohorovic, Quaars, Neeskens (Sprangers), Vreysen, Storm, Goodlass. NEC: Schellekens, Ophof, Visser, Strik, Willemse, Marijnissen, Hiddink, J. Hendriks, R. Hendriks, Posthumus, Surau. PEC Zwolle-MVV 0-2 (0-0). 62. Dijkstra 0-1, 85. Kowalik 0-2. Scheidsrechter: Severeins. Toeschouwers: 4000. PEC Zwolle: Van Geffen, Cornelis, Israel, Hendriks, Hamming, Hendriksen (Rasmus sen), Hoekstra, Ijzerman, Steinvoort, Ban- hoffer (Van het Land), Jans. MW; Baetsen, Kerstgens, Lacroix, Dijk stra, Quaden, Bonfrere (Roosen), Hulshoff, Bajovic, Van Marwijk, Kowalik, Schrijnema- kers. Gele kaart voor Quaden (MVV) wegens het vasthouden van de tegenstander. FC Utrecht-Ajax 1-4 (1-3). 5. De Kruyk 1-0, 8. Meijer 1-1, 27. Clarke 1-2 (strafschop), 32. Arnesen 1-3, 77. Clarke 1-4 (strafschop). Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschou wers: 16.000. Gele kaart: Krol (Ajax). FC Utrecht: Van Breukelen, Tervoort, Ca bo, Van der Vlag, Witbaard, Rietveld (Van Staa), De Kruyk, Flight, Gozems, Van Veen, Van der Ham (Van Tamelen). Ajax: Schrijvers, Meutstege, Krol, Van Dord (Zwambom), Lerby, Schoenaker, Ar nesen, Tahamata, La Ling, Clarke, Meijer. FC Twente-Spara 2-1 (0-0). 61. Van der Vall 1- 0, 68. Drost (eigen doel) 1-1, 88. Overweg 2- 1. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 8.000. FC Twente: Pasveer, Van lersel, Drost, Overweg, Wildschut, Thijssen, Van der Vall, Otto (Bruggink), Bos (Sanch-Torres), Gritter, Thoresen. Sparta: Doesburg, Jansen, Balkestein, Ma- rijt, Van Tiggele, De Goey, Van Gaal (Hol- werda), Verbeek, Van Zoest, Morgan, Van Staveren. Volendam-Den Haag 1-1 (0-0). 55. Bijvank 1-0, 60. Van Leeuwen 1-1. Scheidsrechter: Van Swieten. 3000 toeschouwers. Volendam: Hoek, Molenaar, Braan, Guyt, Vonk, Bond (Kwakman), Jong (Tuyp), Hel ling, Bijvank, W. Kwakman, Kramer. Den Haag: Galjé, Zondervan, Wickel, Van Vliet, Korevaar, Jonker, Hoekema, Tempe- laar. Schoenmaker, Albertsen (Bley), Van Leeuwen. Feyenoord-Haarlem 5-0 (3-0). 23. Van Dein- sen 1-0, 37. Houtman 2-0, 41. Van Til 3-0, 76. Brard 4-0, 78. Houtman 5-0. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschouwers: 16.039. Waar schuwing voor Van Deinsen (Feyenoord). Feyenoord: Hiele, Wijnstekers, Van de Korput, Stafleu, Brard, Notten (Melis), Jan sen, Van Til, Budding, Houtman, van Dein sen. Haarlem: Boersma, Masefield, George, De Vries, Van Leen, Reuser (Balm), Huyg, Mel- gers, Beek, Van de Berg (Boeckling), Lensen. „Telstar toonde De topscorerslijst van de eredivisie: 1. Clarke (Ajax) 72. Van der Kuylen (PSV) 6; 3. Kist (AZ), Arnesen (Ajax) 5; 5. De Jong (Roda), Ling (Ajax), Mohorovic (NAC), Morgan (Sparta), Van Deinsen (Feyenoord) 4. De topscorerslijst van de eerste divisie: 1. Van Pelt (SC Amersfoort) 7; 2. Hutting (Fortuna SC) 5; 3. Engbersen (Fortuna SC), Koenders (De Graafschap), Oosterom (Heracles) 4. T( erve vooi doe! geb: dat spe< min een bra Nec twe Car 6 6 6 2 6 1 6 1 6 2 6 1 6 6 6 6 Aantal deelnemers toto 37: 180.751. In leg: 601.629,00. Prijzenbedrag: 285.773,78; eerste prijs: 114.309,51; tweede prijs: 71.443,45; derde prijs: 100.020,82. Aantal deelnemers lotto 37; 793.876. In leg: 3.297.585,00. Prijzenbedrag: 1.566.352,88; eerste prijs: 548.223,51; tweede prijs: 156.635,29; derde prijs: 234.952,93; vierde prijs: 313.270,58; vijfde prijs: 313.270,58. De juiste cijfers: 1 - 12 - 13-23-29-40; reservegetal 18. In de Westduitse lotto zijn de volgende winnende getallen getrokken: 4-14-15-33 - 35 - 38; reservegetal: 46. In de Westduitse loterij „Spiel 77” zijn de volgende winnende getallen getrokken: 4 - 7 - 1 - 9 - 6 - 1 - 6. 6 3 3 0 9 6 3 3 0 9 5 3 2 0 8 6 3 2 6 3 2 6 2 4 0 8 6 2 3 4 2 2 0 6 6 2 2 2 6 6 1 5 1 6 2 6 2 6 6 6 5 5 0 2 3 2 6 0 0 6 0 FC Wageningen-FC Vlaardingen, FC Groningen-Eindhoven, Excelsior-Telstar, FC Dordrecht-Helmond Sport, SC Heerenveen-FC Amsterdam, Fortuna SC-SC Cambuur, SC Heracles- FC Den Bosch, De Graafschap-Willem II, SVV-Veendam. 1 0 11 1 1 9 6 2 4 0 8 6 2 3 5 0 7 4 1 6 1 3 5 3 2 5 3 2 5 3 2 5 12 3 4 2 3 4 2 3 4 2 3 4 6 2 0 4 4 (za.)MW-FC Utrecht, NEC-PEC, Sparta-NAC, FC Den Haag-FC Twente, AZ ’67-Volendam, G.A.Eagles- Feyenoord, PSV-Vitesse, Ajax-FC VW (zo.)Haarlem-Roda JC.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 14