ontkomt aan Ongeslagen kampioen Sterke start White Stars Goede start Pat Mat HUYG Sport Sterk begin Weenink Arnhem geen probleem voor Duinwijck I I degradatie Overwinning van Wielart i riooiüiiorp I sportten EK 641 1 ïïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin i ir 1 19 'i 19 7 8 SEPTEMBER 1 8 -1 it I Zal hef wel hebben! ërT| 0 MAANDAG 18 - I IwF V iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.iiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH Kinheim greep laatste kans In de bekerstrijd waren zowel Bloemen- van werper Rob Stege- ri- Het adspirantenteam van Kinheim dat landskampioen werd. Staande vlnr: G. Halderman, E. Waleveld (coach), R. Luk, B. VHS door VAS totaal overklast 54.0.3 (ADVERTENTIE) tweede duel weer duidelijk gemaakt. Lang zag het er in de tweede wedstrijd naar uit, dat de run die Manja Valkenburg voor de thuisclub in de derde inning scoorde, vol- Langeweg is weer bij Desis- co teruggekeerd en remiseerde voor zijn ploeg aan het eerste bord met de Hagenaar Dickhoff. Deze verdienstelijke uitslag kon DD evenwel niet behoeden voor een stevi ge 7-3 nederlaag. landskampioen Tempo Team HHC voor eigen publiek in de bekerstrijd goed partij gegeven. De grotere aanvalskracht en rou tine van de Haarlemse ploeg was ADO in de beginfase echter te machtig. Driehonk- slagen van Betty Veenstra en Yvonne Ser- né deden HHC toen een 8-0 voorsprong nemen alvorens ADO de verdiende eer kon redden. Winnende werpster was ook deze keer weer Fredy van Offeren (3-0-1-2). In Rotterdam walste Volmac over het gepromoveerde Eindhoven heen dat welis waar zonder Frans Kuijpers verscheen maar over alle linies de mindere was van de Maasstedelijken. Aan het eerste bord maakte Jan Timman met Paul Scheeren korte metten. Jan Luinenburg probeerde in de zelfde slagbeurt het tweede honk te stelen, waar mee hij de catcher verleidde de bal naar het tweede honk te gooien, hetgeen Erik van Tijn de gelegenheid bood de stand op 4-1 te brengen. In de zesde en zevende inning kreeg Hoofddorp het bijzonder moeilijk, vooral ook omdat het in groten getale aanwezige Vlaardingse publiek al les te baat nam om de thuisploeg te steu nen. Runs van Pijpers (6e) en Van der Berg (7e) bracht Holy tot op één punt van Hoofddorp. Het herstel van de bewoners van de Haarlemmermeer kwam in de achtste in ning, nadat eerst Peter Kleyer in de zesde inning nog een run aan het Hoofddorpse totaal had weten toe te voegen. Het was in die achtste inning opnieuw Peter Kleyer die op de honken verscheen na geraakt werper, welk voorbeeld door Jan Luinen- berg en Erik Schoetmeijer gevolgd werd. Een tweehonkslag van Hoofddorps beste slagman Joop Peters (3 uit 4) en honksla- gen van Hans Bodeman, Henk Poot en Rob Stegeman bezegelden het lot van Holy dat met een 9-3 nederlaag naar de tweede klasse werd terug verwezen. Voor Holy kwamen Bonis (1-1-7 in 6 inn) en Bruinen kool (0-1-4-) op de heuvel. In Groningen was de plaatselijke club tegen Philidor geen voldoende partij. De Friezen scoorden een Th-Th zege met een zegevierende Sosonko aan het eerste bord op Baljon. I Jongsma was van mening dat hij aan het eerste bord tegen Ree in een Siciliaanse partij een verkeerd plan had gemaakt. Dat zulks tegen een speler van het kaliber-Ree tot een catastrofe moet leiden is dan ook in de uitslag af te lezen. (Van een honkbalmedewerker) HAARLEM. Het behalen van twee kampioenschap pen in één seizoen door hetzelfde team is in de hohkbal- sport een unieke prestatie. Het tweede negental van Tetramin Nicols en het team dat uitkomt in de Interregio nale competitie wisten dit te bereiken, wat mogelijk was doordat in beide wedstrijdreeksen met één en hetzelfde team werd uitgekomen. Het jonge team (gemiddelde leef tijd 18 jaar) werd zowel nationaal-reserve- als jeugdkam pioen van Nederland. De prestatie krijgt nog meer inhoud door het feit dat door In IJmuiden was het ge promoveerde Nieuwendam bij Kijk Uit op bezoek. Een vlotte remise van Sinclair 0-0-0-0-0-1-0-01 2 Anja Parlevliet 0-3-2-5 (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Landskampioen Vol mac, Desisco/Watergraafsmeer, Philidor en Elsevier/VAS, de grote vier van het voorbije schaakseizoen zullen ook de nieuwe competitie beheersen. Deze con clusie kan na de eerste speeldag zonder enig voorbehoud worden getrokken. De favorieten wonnen allen overtuigend. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/IJMOND. De strijd om de Noordbollandse schaaktitel is door het Beverwijkse Weenink met een zege op VHS 3 veelbelovend begonnen. Dit in te genstelling tot Het Oosten nu de gedegra deerde Haarlemmers het tegen new-co- mer Caïssa niet verder dan een gelijkspel brachten. Gen. Cronjéstraat 143/ bij Julianapark tel. 265480 I In Haarlem fungeerde VHS als schiet schijf voor Elsevier/VAS. De Amsterdam mers kwamen in de sterkste samenstelling aan de borden terwijl VHS het zonder Bredewout en Steijn moest stellen. Slechts de VHS’er Koopman wist voor zijn club een vol punt te bemachtigen. In een Itali aanse partij kwam hij zoveel beter door de openingsfase dan Bert Enklaar dat in het vervolg van de partij zelfs het verspelen van een stuk geen beletsel voor Koopman vormde om zijn toen reeds overwegende stelling tot winst uit te bouwen. Daarmee was het meeste VHS-kruit wel verschoten. Slechts Lips en Mol voegde er ieder met een remise nog een punt aan toe en daar zal het wel bij blijven omdat ook de afge broken partij van Middelkoop weinig per spectief biedt. AMSTERDAM. Ondanks het moeten torsen van de favorietenrol zijn de adspiranten van Kinheim niet in moeilijkheden gekomen tijdens de beslissende wedstrijd om de nationale honkbaltitel. Zonder tegenstander TSC uit Oosterhout ook maar één run toe te staan, werd via 7-0 een overtuigende zege behaald. Kampioen bij de pupillen werd VUC, terwijl de junioren titel terecht kwam bij Tex Town Tigers uit Enschede. Kinheim 1-2-1-3-0-0-x 7. Robert Luk 12-2-0-3. TSC 0-0-0-0-0-0 0 0. A. Kieboom 7-3-5-Ö. Met een overweldigende start heeft Kinheim, dat drie jaar geleden met vrijwel dezelfde ploeg al eens kampioen van Nederland bij de pupillen werd, al snel toegeslagen tegen TSC. De homogene Haarlemse formatie, die de gasten voortdurend onder druk hield, sloeg reeds in de eerste inning toe door Gerlach Halderman, die scoorde op een tik van Peter van Dalen. Een inning later had de ploeg van coach Walewijn opnieuw succes. En weer was het 40] Peter van Dalen, die met Hans Boxhoorn en Onno Rip op de kussens voor de beslissende klap zorgde. Pas na de vierde slagbeurt, waarin Peter Sandtke, Hans Boxhoorn en Onno Rip opnieuw de thuisplaat bereikten, kwam er een einde aan de aanvalsdrift van Kinheim. Aan het redden van de eer kwam de ploeg uit Oosterhout overigens niet toe. Robert Luk, die aan TSC geen enkele hit toestond, kreeg daarnaast voldoende steun van zijn velders om de no-runzege vast te houden. Voor Kinheim betekende de zege niet alleen het behalen van de titel, maar ook het behouden van het ongeslagen record. Slechts één gelijkspel moest Kinheim dit seizoen aan de Pirates toestaan. De pupillen van Hoofddorp, die in Enschede de strijd om de vierde tot en met de zesde plaats moesten uitvechten met Amstel Tigers en Tex Town Tigers lieten verstek gaan omdat zij zich niet konden verenigen met het wedstrijdpro- gramma. Wel binnen de lijnen kwamen de junioren van Haarlem Nicols. In Den Haag werden Storks (met 7-3) en Flying Petrels (met 4-3) in de strijd om de zevende plaats verslagen. De enige competitie verrassing viel in Rotterdam bij Charlois-BSG. De bezoe kers uit Bussum boekten met de terugge keerde Bouwmeester aan het eerste bord een 6‘/2-3‘/z overwinning. Van Wijgerden werd hier door Bouwmeester geklopt. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. De eerste speeldag in de hoofdklasse badminton is verlopen zoals mocht worden verwacht. Landskampioen Duinwijck had weinig moeite in en tegen Arnhem, 2-9 en ook Haarlem maakte een goede start door in eigen huis debutant Victoria met 8-3 aan de zegekar te bin den. BCH won de uitwedstrijd tegen Til burg met eveneens 3-8. Al in de eerste inning liet Hoofddorp op het veld van het Delftse Blue Birds duide lijk blijken korte metten met Holy te willen maken. Joop Peters gaf in de eerste inning een driehonkslag, waarna Hans Bodeman geraakt werper kreeg. Een tweehonkslag van Henk Poot was daarna voldoende voor een 2-0 voorsprong. Velderskeuze voor Henk Poot, vier wijd voor Bodeman en een honkslag man (3-2-Ö-4-) trok in de derde inning de voorsprong op naar 3-0, voordat Bruinen kool in de vierde slagbeurt voor een tegen- punt kon zorgen. VHS—ELSEVIER/VAS: Jongsma—Ree 0-1, KoopmanEnklaar 1-0, NijdamBarendregt 0- 1, UylingsPliester 0-1, Herman-Ghijsen 0-1, LipsVun Dijk rem., MolStraat rem., Nio Ber- tholéeLith 0-1, MiddelkoopDe Savornin Loh man afg. (0-1), BurggraafSinke 0-1. TOTAAL 2-7 (2-8). Wera Kinheim 0-0-1-0-0-0-0-0-0 1 Carla van der Veldt 1-2-4-3 en Ingrid Geuzenbroek 0-2-2-1 Capac WK Het succesvolle Tetramin-Nicols-team van links naar rechts bovenste rij: Thijs Vervaat, Frans de Bruyn, Erwin Weijland, Bert Stevens, Kees Heemskerk, Stefan Koops, Ton Boon (coach), Henk Bannink (leider) en Simon Heemskerk (coach). Zittend v.l.n.r. Han Gabriels, Frans Schatorjé, Bill Groot, Karim Midjak, Pierre Corte, Erwin Oosterbaan, Jaco van Ekeris. Vooraan Wouter Bannink (batboy) en Frank Bos. ill Dtx 4J U VVCIlVll nuvvvi U1UV111V11" I daal als Tempo Team HHC succesvol. In L Diemen klopten de White Giants met 10-2, H terwijl HHC in Den Haag met 9-1 de sterk te ste was. Met slechts één nul liepen de honken op nieuw vol. Voor Ingrid Geuzenbroek, die in de achtste inning het werpen van de geblesseerde Carla van der Veldt had overgenomen, was de spanning toen te groot. Een vrije loop voor Marja van Deur- sen stelde Anja Parlevliet voor de tweede keer in staat de thuisplaat te toucheren. Kinheim, dat daarna verder onheil kon voorkomen, zag in de gelijkmakend eslag- beurt geen kans meer om de gelijkmaker te forceren. Een zich goed verwerend ADO heeft (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Een verjongd The White Stars is de basketbalcompeti- tie bij de dames met een verdienstelijke 44-49 overwinning op AMVJ begonnen. Goed op dreef waren eveneens de heren van Hoofddorp en Akrides. De IJmuiden- se ploeg, die vorige week tegen Jumpers slecht van start ging, had met SOV Ber- nisse geen enkele moeite. Het debuteren de Hoofddorp gaf in de eerste divisie dirèct zijn visitekaartje af. slechts nog verloren zou kunnen gaan als de Haar lemmer het ontstane toren eindspel als een beginne ling zou uitspelen. VOLMAC—EINDHOVEN: Timman—P. Scheeren 1-0, EuweMoonen rem., BöhmVeu- gen afg., Van der VlietBosschee rem., Van der WielM. Scheeren 1-0, Van DopVerreck 1-0, BoeyVan Geneugten 1-0, KerkhoffVan der Unieke honkbalprestatie de indeling in twee afdelingen dikwijls drie wedstrijden per weekend moesten worden gespeeld, terwijl ook vaak midweekse wedstrijden op het programma stonden; iets wat voor Nederlandse begrippen een bijzonder zwaar programma is. Desondanks werden de jongens, die gecoa- ched werden door Simon Heemskerk en Ron Boon en onder leiding stonden van Henk Bannink, slechts viermaal verslagen in 50 wedstrijden. Zaterdag werd in Oosterhout tegen Metimo Twins de „doublé” bewerkstelligd door een 12-0 overwinning. In de strijd om het jeugdkampioenschap rekende de ploeg af met het Haagse Storks en Herons uit Heerhugowaard. Arnhem keek na de enkelspelen al tegen een 2-4 achterstand op, en daarbij was het ontbreken van de geblesseerde Maureen Oskam een tegenslag van jewelste. Haar vervangster, de ongetrainde oud-kampioe- ne Agnes v. d. Meulen presteerde niets. De jonge Lex Coene won in drie games van veteraan Boudewijn Ridder en Lizzy Ja cobs versloeg Sylvia Robbé. Daarmee was de koek voor Arnhem op want via de dubbelspelen liep Duinwijck door naar een afgetekende zege. Haarlem kwam niet zo sterk uit de start- blokken doordat Cock Koenekoop in drie games verloor van de goed spelende Pierre Swerts en ook ronduit teleurstellend was de 8-11, 2-11 nederlaag van Hanke de Kort tegen routinier An Silvertand. In de dub belspelen gunden de Haarlemmers hun Limburgse tegenstanders nog slechts één punt, n.l. door een herendubbel te verlie- zen van Koenekoop/De Rooij tegen het duo Swerts/Aldenhoven. Curieus was het verlies van drie heren singles van BCH in Tilburg met als resul taat een 3-3 stand na de singles. Het herstel kwam voor de Bosschenaren echter in de dubbelspelen, die zij allen wisten te win nen. De pas begonnen competitie staat vol gende week alweer stil vanwege een trai ningsweekend voor de nationale selectie op Papendal. Kijk uit-Nieuwendam: P. R. j (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Voor de honkbalcompe- titie werden zaterdag de laatste wedstrij den afgewerkt. Hoofddorp speelde zijn derde beslissingswedstrijd tegen het Vlaardingse Holy om uit te maken welke ploeg moest degraderen naar de tweede klasse. Hoofddorp won vrij gemakkelijk met 9-3. De plaats van de Vlaardingers zal worden ingenomen door Herons uit Heer hugowaard dat Celeritas in een beslis singswedstrijd met 6-0 kansloos liet. TYBB en Bloemendaal speelden in het Pim Mulierstadion hun laatste wedstrijd plichtsgetrouw uit, TYBB won met 6-5. In Eindhoven werd de altijd moeilijke wedstrijd tegen PSV met een uitstekende en ruime 85-100 zege afgesloten. AMVJ Amsterdam-The White Stars 44- 49 (rust 19-27). Topscoorsters: Wilma Tol (11-2), Marjolein Drijver (10-4) en Nel van der Burg (4-6). The White Stars, dat een uitstekende voorbereiding op de competitie had zo werden achteréénvolgens de toernooien van Akrides, DSS en Amstelveen gewon nen heeft tegen AMVJ niet kunnen overtuigen. De ploeg wilde wel, maar de zo broodnodige flair ontbrak. Met een licht geblesseerde Nel van der Burg leidden de Sterren overigens wel van het begin tot het einde. Veel onnodig balverlies en een niet in vorm zijnde Annelies Nelissen gaven AMVJ via Inge van der Veen (10-10) de kans om in de tweede helft nog tot 40-41 terug te komen. Tijdig verzette The White Stars echter de bakens om tenslotte de winstpunten mee naar Haarlem te nemen. SOV Bernisse-Akrides 67-95 (rust 35-46). Topscorers Akrides: Jos Meijer (17-6), Rob Meijer (10-4) en Nick Roosenstein (8-10). Een lichte inzinking in het midden van de eerste helft is Akrides tegen SO VB niet noodlottig geworden. Weliswaar leed Akri des wat te veel balverlies, maar het goede werk van Jos Meijer onder het bord deed de balans halverwege al duidelijk naar Akrides doorslaan. In de tweede helft han teerde Akrides opererend vanuit een zone veelvuldig het wapen van de break. Het in die fase groeiende zelfvertrouwen en ook het knappe afstandsschot van Léon Corten (4-11) deden Akrides ver weglopen. Ondanks de duidelijke triomf waakt coach Joop van Rijn voor optimisme. „We moe ten ons niet verkijken op het niet-sterke 50 VB.” PSV-Hoofddorp 85-100 (rust 53-44). Topscorers Hoofddorp: Henk van Wijk (13-12), Jos Chelius (4-17) en Wim Over- beeke (6-9). Veel zullen de Hoofddorpers niet meer voor hun kansen gegeven hebben toen een goed schietend PSV na zestien minuten spelen een 48-26 voorsprong had geno men. De routine van Kales en de vechtlust van de ploeg brachten Hoofddorp mede door de vele vrije worpen in de slotminu ten van de eerste helft toch nog dichter bij. In de tweede helft zette een herboren Hoofddorp de wedstrijd geheel naar zijn hand. Een ijzersterke conditie en het in de dertiende minuut wegvallen van de ruim twee meter lange PSV-pivot gaven Hoofd dorp vleugels. De Eindhovense formatie, die zich ten koste van veel persoonlijke fouten trachtte staande te houden, verloor uiteindelijk niet alleen ruim maar ook ver diend. ROVARETO. Ruud Wielart, de Ne derlandse recordhouder hoogspringen (2,28 m.), die veertien dagen geleden bij de Europese atletiekkampioenschappen in Praag teleurstelde door de kwalifica- tiehoogte van 2,18 meter niet te halen, heeft in Rovareto een internationale wed strijd gewonnen. De Hoofddorper, die in Italië altijd goed springt, zegevierde met 2,21 meter. De Italiaan Bruni en de West- duitser Carlo Thraenhardt haalden de zelfde hoogte maar zij hadden daarvoor meer pogingen nodig. In Praag kwam Wielart in de kwalificatie niet over 2,10 meter. Koelemij werd al even vlot gevolgd door een knappe zege van Arie Beenhakker. De IJmuider ploeg bouwde deze voorsprong door beter spel uit naar een ö'/z-l’/z sco re, waarmee de overwin ning verzekerd was. In de tweede ronde op 7 oktober komt Pat Mat bij Kijk Uit op bezoek en dat belooft weer een streekderby van formaat te worden nu ook Pat Mat een goede competi tiestart had. Ondanks het vertrek van Gerben van Manen naar Philidor (Leeuwarden) en de afwe zigheid van Piet Zwart had Pat Mat minder moeite met Memo 2 dan de 6-4 uitslag doet vermoeden. Bijzonder knap werk verrichtte het VHS-reserveteam tegen El- servier. De ploeg mar cheerde uitstekend wat in een 5-4 voorsprong resul teerde met een afgebroken partij van Kuijpers die In Alsmeer ervaarde SVS dat het spelen tegen deze club altijd moeilijk is; een 5-4 achterstand betekende voor de Schalkwe kers een teleurstellend resultaat. In Bever wijk had Weenink reeds in een vooruit gespeelde partij tegen het derde VHS-te- am een 1-0 voorsprong genomen. De ta- lentvolle Weenink-ploeg bevestigde haar veelbelovend debuut vorig seizoen in de hoogste Noordhollandse afdeling ook in deze openingswedstrijd van het nieuwe seizoen en bouwde bekwaam een 4 'h - 3 'h voorsprong op met twee afgebroken par tijen die eveneens goede winstkansen bie den en in elk geval borg staan voor de uiteindelijke zege. Voor VHS mag als ver ontschuldiging worden aangevoerd dat de ploeg enkele spelers moest af staan aan het tweede team. In Aalsmeer kon SVS maar moeilijk vat krijgen op deze altijd met volle inzet strij dende tegenstanders. Vooral de Haarlem se kopborden kregen geen greep op de stellingen wat in een 2 7z - 'h achterstand resulteerde. In feite lag hier dan ook de basis voor de 5-4 uitslag met minimale kansen voor SVS de balans nog in even wicht te'brengen. Voor Het Oosten was de competitiestart zonder meer teleurstellend. Vorig seizoen lag er nog twee klassen verschil tussen beide ploegen dat door promotie van Caïs sa en degradatie van Het Oosten is opgehe ven. Toch werd algemeen verwacht dat de Haarlemmers de Westfriezen een afstraf fing zouden geven. De schakers uit Hoorn waren evenwel nauwelijks geïntimideerd door gerenommeerde namen als Sarink en de neven Bonkenburg. Aanvankelijk had Frans van Maanen met een zeer snelle zege de weg gewezen maar zijn sterke optreden ondervond nauwelijks navolging. De 5-5 eindstand bewijst dat de Haarlemmers nog grote moeite zullen hebben het verlo ren terrein te herwinnen. WEENINKtVHS 3: Nuyen-Van der Zee afg., Kok-Van den Berg 1-0, Koopman-Duys 0-1, En- gelhart-Van Groningen 0-1, Poncin-Van der Aardweg 0-1, Hildama-IJzendoorn afg., Grapen- daal-Numan rem., Maat-Bommel 1-0, Verschu- ren-Mostert 1-0, Hulscher-Schenkveld 1-0. To taal 4 ‘/z-3 >/z (6 ‘/z-3 Va). Aalsmeer-SVS: Helsloot-Buys 1-0, Spaarga- ren-Van den Bergh 1-0, Bouterse-Van der Klas horst rem., Harting-Van Leeuwen afg., Dol-Strij- bis rem., Buskermolen-Haverkort rem., De Leur- Kievit 1-0, Raman-Otte 0-1, Van der Zwaard- Bouma 0-1, Pot-Schurer rem. Totaal 5-4 (5 Vz-4 l/2> Mauo-cuna: Sarmk-Buhrs rem., Van Maanen-Geertsema 1-0, J. Bonkenvurg- Meester rem., Van Kampen-Sederol 0-1, S. Bon- kenburg-K. W. Pieters rem., Wezel-A. Pieters rem., Van Driel-De Lange rem., Bauduin-Wolff 0-1, Vrenegoor-Baas 1-0, Van Ooyen-Haijer rem. Totaal 5-5. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/IJMOND. De drie vertegenwoordi gers uit Kennemerland in de 2e klasse competitie van de KNSB zijn de nieu we bondscompetitie uit stekend begonnen. In IJ muiden triomfeerde Kijk Uit over het hoofdstedelij ke Nieuwendam (ö'/z-S'/z), in Beverwijk rekende Pat Mat met 6-4 af met de re serves van Memo (Amster dam) terwijl het tweede VHS-team thuis deed waar het eerste team niet toe in staat was: zegevieren over Elsevier VAS, waar de 5-4 score in het voordeel van de Haarlemmers zal uit pakken. 1 doende zou zijn voor de winst. Was het I vrijdag echter Capac WK dat een voor- I sprong verspeelde, dit keer was de beurt aan Kinheim. Drie uiterst kostbare fouten van het Haarlemse binnenveld stelden An- ja Parlevliet in de zesde inning in de gele- I genheid het evenwicht te herstellen. Dat de gasten in deze inning de winst niet veilig I stelden was in feite al een wonder. Met volle honken en geen nullen faalde echter als zo vaak dit seizoen de Haagse tactiek. Fataal werd Kinheim de negende inning. Bruin, O. Rip, W. Rodink, J. Sandtke (leider), P. Sandtke; onderste rij vlnr: J. Leising, M. Luk, H. Boxhoorn, T. Smidt, J. Kloos, P. van Dalen en R. de Reus. Dat het verschil tussen Capac WK en All Wera Kinheim niet groot is heeft ook het 1 xx van Nieuwenhuizen-Croese 1-0, Otten-Sassen 0-1, Van Nieuker- ken-Van Doorn 0-1, J. H. van Nieuwenhuizen-Van der Vel- pen rem., Koelemij-Baarslag rem., Kunst-Van Dongen rem., Beenhakker-Van Kleef 1-0, Pippel-Van Waardt 1-0, Rill- Gieske 1-0, De Hoog-Kimman 1-0. Totaal 6'/2-3'/2. Pat Mat-Memo 2: De Rooi- Repko 1-0, Lodeweges-Roe- mersma 1-0, Rakhorst-Smoren- berg 0-1, Dubbeldam-Hensber- gen 1-0, De Vries-Versteeg 1-0 In 't Veldt-Van Someren rem., Duin-Van Veer 1-0, Nieland- Jonker rem., Boom-Ten Have 0-1, Aalbregt-Damen 0-1. To- taal 6-4 VHS 2-Elsevier/Vas 2: C. Hoogeterp-Roessel 1-0, P. Hoogeterp-Wolthuis 0-1, Veen- huysen-Schippers 1-0, M. Hoog- eterp-Blijstra rem., Kuijpers- Crabbendam afg. (rem.), Tjoa- Verleur rem., Renssen-Heins 1- 0, Wessel-Leeners rem., Vink- Meijer 0-1, Van der Zijpp-Jung rem. Totaal 5-4 (5*/2-4*/2. Spek 1-0, CarlierVersteeg 1-0, Westerveld- Cuijpers rem. TOTAAL 792-1V2 (892-192). De tweede ronde wordt zaterdag 13 oktober ge speeld. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Een zich met de moed der wanhoop verdedigend Capac WK heeft de laatste strohalm, die tot behoud van het hoofdklasseschap softbal kan leiden, met beide handen aangegrepen. Wera Kinheim, dat lang met 1-0 leidde, moest tenslotte in de negende inning de winnende run aan de gasten toestaan. De derde en beslissende wedstrijd zal komende woensdag in Bussum verspeeld worden.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19