VROONHOF STOPTE Teleurstellende start bij Kampong VIJF STRAFWORPEN BLOEMENDAAL WEINIG GELUK Goede dag voor Scheybeeckploegen Eechtrop kreeg meer dan het verdiende DKV moest ACHTSTE PLAATS DICK BUWALDA Velsen door DKC weggespeeld: 9-2 I voorsprong prijsgeven Zwakke seizoenstart van l Dokko tegen Blue Stars m ivé r k IIF gw ter ré Makkelijk 1 sportief 1 1? 21 SEPTEMBER 19 7 8 MAANDAG 1 8 20 ping (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Hoe belangrijk een goede doelvrouwe is, ondervon den Wijk aan Zee en IJmond. Bij danks het feit dat de Utrechtenaar Martijn IJmond moest de laatste verde- Mrvlrxf 4-irxv> minnfan vnnr Fiirl moL LiciL -> "nii t-i i I digster Elly van Essen na tien minuten uitvallen. IJmond ver loor met 9-8. Bij Wijk aan Zee zag Henny Vroonhof kans vijf straf worpen te stoppen. Wijk aan Zee won met 8-2 van Sport Vereent. iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH^ zette aanval kon afronden. 1 Een aanvaller van Eechtrop (links) ziet geen kans door de verdediging van Myrahier met twee man vertegenwoordigd te breken. Opel schoof van de derde naar de I T isset- steren onso- at 15, Scheybeeck had een goede dag: door een makkelijke 4-0 winst veroverden de dames zich een comfortabele positie van zes pun ten uit drie wedstrijden, de heren sleepten een 1-1 gelijkspel weg in de zware uitwed strijd tegen Bennebroek. Na met 1-0 en 2-1 voor gestaan te hebben, verloren de Straw- berries-dames uiteindelijk met 4-3. Eechtrop keek na een minuut al tegen een achterstand aan. Na een knappe solo deponeerde de linkshandige Myra-speler Henk van der Putten de bal al achter de nog niet georganiseerde Eechtrop-defen- sie, die door het ontbreken van de gebles seerde achterspeler Maarten de Rooij ge handicapt aan de strijd moest beginnen. Kort daarop ontsnapte Eechtrop aan 2-0, doordat Wouter Koetzier de bal op delijn stopte toen keeper Peter van Driel al ge passeerd was. Eechtrop had nog kans toen Maarten van de Burg doorbrak, maar hij liet zich door een Myra-achterspeler sim pel van de bak zetten. Na een half uur rondde Ruud Snelderwaard een solo af met een schot, dat door een Myraspeler met de voet op de lijn werd gekeerd. De toegekende strafbal werd door routinier Frans van Rossum in de linkerbovenhoek gedeponeerd. Na rust drong Myra meteen flink aan. Direct werd al een kans voor open doel gemist. Vooral op links was er voor Eech trop geen houden aan met de snelle Myra mannen. De weinige keren dat Eechtrop zich op de Myra-helft liet zien was er van geen enkele organisatie sprake, zodat het team alle kans op een goed resultaat ver speelde. Myra drong aan. Na twaalf minu ten werd van links voorgegeven en Frans (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. De Eechtrop-heren hebben Myra te gast gehad, maar slaagden er niet in hun gasten iets redelijks voor te schote len. De 1-2 uitslag gaf Eechtrop meer dan waar het team gezien de uiterst matige vertoning recht op had. De dames van Eechtrop kwamen niet in actie. Wegens deelname aan een wedstrijd van het Noordhollands team door een aantal HIC- speelsters werd er bij HIC, de tegenstan der van Eechtrop, niet gespeeld. Dat dit voor de Utrechtse oud-landskam- pioenen de nodige winstpunten zal opleve ren, is een duidelijke zaak, aangezien geen enkele tegenstander zo intensief kan oefe nen op een dergelijke grasmat. Bloemen- daal-coach Cees Bovelander: „Het spel gaat veel sneller dan op een gewone gras mat en dat vergt nogal wat aanpassing. Gelukkig hebben we afgelopen week nog een avond kunnen trainen op het kunst gras in Rotterdam, zodat we ons enigszins konden voorbereiden”. Verschoof vrij voor het Utrechtse doel staande een door Ad Boelaars gecr.eeërde kans), liep Kampong toch uit tot 2-0. Een overtreding tegen Hendrik Jan Kooyman werd door de zwak leidende scheidsrech- (Van onze hockeymedewerker) UTRECHT. Voor Bloemendaal is de start van de competitie in de hoofdklasse nogal teleurstellend verlopen. In een enerverende wedstrijd moesten de Bloe mendalers met 4-3 het onderspit delven tegen Kampong, na een ruststand van 2-2. Als primeur in de vaderlandse hockey- competitie werd de wedstrijd op het Utrechtse kunstgrasveld gespeeld. Kam pong is als enige hoofdklasser in het bezit van een dergelijk veld en heeft van de hockeybond toestemming gekregen dit seizoen de thuiswedstrijden daarop te spelen. (Van onze sportredactie) QUEBEC. Man Bergstein (Berg en Bleijt) is met zijn navigator Dick Bu- walda uit Zandvoort op een achtste plaats geëindigd in de Rally Molson de Quebec, die meetelde voor het wereld kampioenschap. De rally, die door een natuurreservaat ten noorden van Mon treal voerde, werd gewonnen door het Westduitse koppel Röhl/Geistdorfer, dat reed in een Fiat Abarth. De rally startte vorige week donder dag in Montreal. Het zware werk de klassementsproeven met een gezamen lijke lengte van 600 kilometer kwam een dag later aan de orde in de Canade se wouden. Röhl en Geistdorfer namen al op de eerste dag de leiding en stond deze ondanks een lekke band niet af. Bob de Jong, die gekoppeld was aan de Zweed Danielsson, moest de wedstrijd door motorpech al in een vroeg stadi um opgeven. Buwalda en Bergstein re den zich vooral zaterdag in de kijker, toen ze van de 35e naar de achtste plaats opklommen in hun Opel Kadett. Door de zege van Röhl/Geisdorfer en de tweede plaats van Alen/Kipamaki is Fiat vrijwel zeker van de wereldtitel. Bloemendaal liet zich echter niet ont moedigen en wist zelfs nog voor rust langszij te komen en wel tweemaal door een lange corner te benutten. Eerst wist Theo Doyer zich knap van enkele verdedi gers te ontdoen en te scoren en vervolgens scoorde Ad Boelaars zeer beheerst de ge lijkmaker. De tweede helft leek voor Bloemendaal goed te beginnen. Een door Theo Doyer De Scheybeeck-dames behaalden een makkelijke overwinning. Door Jopie We- terings en Helga Beentjes was er reeds na vijf minuten een 2-0 voorsprong. Daarna kwam Sarto terug. Maar in de tweede helft maakte Suzanne Vos aan de twijfel een eind door 3-0 aan te tekenen. Het verweer was gebroken en door Marloek Bakker kon Scheijbeeck uitlopen naar 4-0. De heren van Scheijbeeck stonden eerst met de rug tegen de muur, maar werden nog niet gepasseerd. Na 20 minuten trof de rebound van een strafcorner doel: 1-0. Bennebroek kreeg liefst 25 strafcorners tegen en Scheijbeeck geen enkele. Maar de corners troffen geen van allen doel. Ook een strafbal werd naast het doel geplaatst. In de tweede helft paste Scheijbeeck een straffe dekking toe. Een dieptepass van Jos van Hattum werd door Pim Zwager knap tot 1-1 verwerkt. Scheeijbeeck stelde zich verder tevreden in het vasthouden van de 1-1 stand. De Strawberries-dames kwamen tegen Hurley door Emmy Engel op een 1-0 voor sprong. Kort daarop was de stand weer gelijk, waarna Inge Karst een strafcorner rechtstreeks om in een doelpunt omzette: 2-1. Maar Hurley kwam wéér langzij en liep direct na rust door naar 3-2. Anneke Lokhorst bracht haar ploeg weer op gelij ke hoogte door een knappe push. Straw berries zakte daarna weg en werd door een strafpush op een 4-3 achterstand gezet, die in de nog resterende tijd niet meer teniet gedaan kon worden. ingeslagen bal werd door de Kampong- verdediger Imbert Jebbink met de voet gestopt. De toegekende strafbal werd door The Blue Stars-Dokko 49-45 (rust 25-17). Topscorers: Joop van Rijn (6-8) en Hans Booden (4-8). Zonder Cor Haver, Chris Braakman, Hans Maltha en coach Henk Wessels speelde Dokko in de hoofdstad tegen The Blue Stars een slechte wed- De Akridesjeugd startte de competitie met wisselend succes. Waren de meisjes veel te sterk voor het bezoekende Zodiac, de jongens waren met 60-100 kansloos te gen Racing Beverwijk. Nolet tien minuten voor tijd met het rood werd geconfronteerd, kon de uitgebluste Bloemendaalploeg toch niet meer langszij komen. strijd. In de tweede helft van dit duel werd bovendien Cor Haver wegens vermeend trappen naar een tegenstander nog uit het veld gezonden. Louter door het goede spel van Joop van Rijn kwam Dokko toch nog tot 41-39 terug. Een blessure, die André van Schaik deed uitvallen, besliste toen de strijd ten gunste van de thuisclub. Velsen 1 kon door Inge Nijhof net aan (11-8, 12,10) een punt wegslepen uit de singles. Ellen Balk werd in drie sets versla gen, haar teamgenoten werden in twee sets al van de baan geveegd. In de dubbels waren het weer Ellen Balk en Inge Nijhof die de eer van Velsen redden en door het gescoorde punt de eindstand op 9-2 brach ten. Velsen 2 met Rob Zoon in het team voor Leo van de Raadt had het zwaar tegen Zeemacht met de sterke A-speler Parick Oudendijk. Hans Mulder werd Akrides-Racing Beverwijk 60-100 (rust 18-45). Topscorers Akrides: Mare Kuij- pers (7-15) en Volkert Hoef en (2-13). Een sterk verjongd Akrides, dat het bovendien nog steeds zonder Wyno Hendriks moet stellen, heeft met name in de eerste helft kunnen constateren in welke belangrijke mate de krachtsverschillen ten aanzien van het vorige seizoen zijn gewijzigd. Vooral door toedoen van Richard Thoolen (8-12) en Peter Wester (12-18) werd Akri des volledig gedeklasseerd. In de tweede helft kwam Akrides tot beter tegenspel, zonder overigens Beverwijk in moeilijkhe den te brengen. door Oudendijk direct al met 15-0- 15-1 ingemaakt. Alleen Jolanda Nijssen be haalde voor Velsen single-winst. In de dub bels liet Velsen heel wat zien. Tegen de overmacht van Oudendijk hadden de he ren geen verweer, maar de twee dames Jolanda Nijssen en Wil Schoon en de twee gemengde duo’s pakten punten voor Vel sen, zodat een verdienstelijk gelijkspel werd behaald. IJmond 1 zag nieuwkomer Peter Bakker in drie sets winnen, maar Ron Smit kreeg een rugblessure en moest de strijd staken. Hetty Verschoor verloor het enkelspel, Arendje Kuiper deed het voortreffelijk als invalster en won. Freek Bakker, ingevallen voor Ron Smit, moest in de dubbels de eer aan de tegenstander laten, maar de damestandem en het duo Arendje Kuiper/Peter Bakker zorgden door winst voor het gelijke spel. IJmond 2 leed tegen Slotermeer een zwaar verlies door alle partijen in twee sets te verliezen. Alleen Jos Bakker be haalde voor haar team een punt door een driesetoverwinning. TCNH-Watervliet 5-4. De eeerste helft speelde Watervliet niet erg geconcentreerd. Er werden veel onno dige fouten gemaakt en bovendien werd er slecht geschoten. In de tweede helft kwam het spelpeil echter een stuk hoger te liggen en begon Watervliet enige tegenstand te bieden. Bij de stand 5-4 kreeg Watervliet een strafworp, die de gelijkmaker had moeten zijn. Hij werd echter gemist en TCNH ging met twee punten naar huis. Het speelstersverlies dat Full Speed heeft geleden, bleek niet direct goed te maken uit de reserves. Het zal, gezien de wedstrijd wel een heel moeilijk seizoen worden, waarbij degradatie niet uitgeslo ten moet worden geacht. De Meeuwen-Heemskerk 6-4. Doelpun ten: oen Valk, Ans Brom, Aad Fapels, Christine Schra. Een gemotiveerd Heemskerk moest het afleggen tegen een geroutineerd De Meeu wen. De Meeuwen moesten een 3-3 rust stand toestaan, maar liepen in de tweede helft direct uit tot 4-3. Dit brak het verzet bij Heemskerk een beetje en De Meeuwen schoten zich naar 5-3. De Meeuwen moes ten toen het spel gaan bevriezen wat voor Heemskerk het teken was om meer risico’s te nemen. Toen Christia Schra nog een doelpunt voor Heemskerk wist te maken werd er weer beter gespeeld. Door een fout van de Heemskerkverdediging konden De Meeuwen zich tenslotte naar 6-4 schieten. DKV-Olympia 3-3. Doelpunten: Johan Bax, Jan Steenhoek, Willy de Groot. Een straffe wind kon weinig invloed hebben op het spel van DKV. Er werd een aantrekkelijke wedstrijd gespeeld, waarin de verdediging van beide ploegen een zeer zware taak kreeg toebedeeld. Hoewel DKV met 3-1 heeft voorgestaan kon het niet verhinderen dat Olympia gelijk kwam. Het hard werkende Olympia sloeg toe-in de tweede helft toen DKV nog maar moei lijk tot een schot kon komen. Een leuke wedstrijd waar de punten eerlijk verdeeld zijn. (Van onze badmintonmedewerker) IJMOND. De IJmond-badminton- teams hebben een matige competitiestart beleefd. Velsen 1 werd door DKC 3 met 9- 2 ingemaakt. Velsen 2 bracht het er met invallers beter af in de zware uitstrijd tegen Zeemacht 1 en behaalde een ver dienstelijk 4-4 gelijkspel. Een gewijzigd IJmond 1 hield aan het bezoek van Hilver sum 2 een gelijkspel over, maar het oner varen IJmond 2 werd in zijn eerste wed strijd in de tweede klasse door Slotermeer overspeeld en verloor: 1-7. Akrides-Zodiac 69-27 (rust 45-15). Top- scoorsters Akrides: Hellen Post (10-4) en Liesbeth Warmerdam (8-4). Pas nadat Akrides een 18-0 voorsprong had geno men, mochten de gasten voor het eerst de roos treffen. Akrides, dat de gasten in alle onderdelen van het spel de loef afstak, liet halverwege de tweede helft de teugels wat vieren, waardoor Zodiac een zwaardere afstraffing kon ontlopen. Heracles-IJmond 8-8 (rust 34). Doel punten Piet Strobbe 3, Paul Kuipers 2, Wilco de Vries 2, Aad Teeling 1. Het grasveld van Heracles, dat nu al een modderpoel was, bleek voor IJmond moei lijk bespeelbaar. Hoe noodzakelijk het is dat het veldhandbal ook op harde velden plaats vindt, bleek hier duidelijk. Grasvel den zijn een grote handicap voor clubs die al jaren op een eigen hard veld spelen. Het gelijke spel 8-8, mag gezien de omstan digheden, een goede prestatie worden ge noemd. IJmond 2-BHC 2 12-19 (rust 3-11). Doel punten Arie v. Putten 4, Paul van Aals 3, Ad Eckhard 3, René Eijke 1, Ed Goed 1. BHC was veel sterker dan IJmond. Met rust was de winnaar al bekend. Desiree/ODIN-DWV (dames) niet door gegaan wegens het niet opkomen van de scheidsrechter. Desiree/ODIN-HHC 10-9 (rust 3-4). Doel punten Jan Tuinenbreier 4, Frank Kloos terman 4, Jan van Rijn 2. Een gelijk opgaande wedstrijd, waarin HHC voor rust iets gelukkiger was met scoren. Nadat het in de tweede helft 5-3 voor HHC was geworden, gingen de com binaties bij ODIN beter lopen. Niet alleen werd de achterstand ingelopen maar enke le minuten voor tijd was het zelfs 10-7 voor ODIN. Het werd echter nog spannend toen HHC, ondanks dat er een speler was uitge sloten, de achterstand tot 10-9 terugbracht. Wijk aan Zee-Sport Vereent 8-2 (rust 5- 0). Doelpunten Heidi Duin 3, Vera Pas man 3, Inge van Veelen en Sannie Aarden burg ieder een. Neptunus-Amsterdam Zuid 4-6. Doel punten: Piet van der Gaag, Joop Wielhou- wer, Han Hopman, Ans Brouwer. Bij Neptunus is Ellij Driessen terugge keerd na herstel van haar blessure. Jan Tiele was verhinderd en werd vervangen door Jan Beum. Neptunus was zeker niet de mindere van Amsterdam Zuid. Bij een 5-4 stand in het voordeel van Amsterdam werd er een strafworp door een Neptunus- speler gemist. Dit was voor Neptunus de aanleiding om meer risicio te nemen wat door Amsterdam werd bestraft met het laatste doelpunt. Bert Keirsgieter moest vijftien minuten voor het eind het veld verlaten met een pijnlijke enkel. De junior Jan Piersma verving hem op uitstekende wijze. Veel mocht het echter niet baten en Neptunus verloor met 4-6. akbe- jrzor- Toom 2550- Wijk aan Zee was veel sterker, dan haar gasten. Dezen hadden het erg moeilijk toen doel vrouwe Henny Vroonhof zelfs met strafworpen niet te passeren bleek. Zij kreeg er zes tegen en stopte er vijf. Full Speed-NEA 2-16 (rust 0-8). Doel punten Elly Sweris en Monique Spoelstra. verk als Tel. 11, sier- 12. Inl oortent Tel badk, nz. Vr. Bouw, i. Tel (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. Van de vier korfbalploegen uit de IJmond wist alleen DKV door een gelijkspel tegen Olympia een punt te be halen. DKV had overigens een voor sprong van 3-1. Neptunus, Heemskerk en Watervliet moesten hun punten inleve ren. ook 10849 ircules- rerkoop en. (eciaal- v. D. de at 9, IJ- 4. Ook esloten o (lijvent sbedrij iSTRAL tercara- gebruikt hel, ijs- erzeke- Gekost 00. Tel. uur. van Rossum stopte de inzet met de hand. De strafbal werd door Myra op de paal geplaatst. Twee minuten later was het wél raak. Weer een voorzet van links die door Peter van Driel wel werd gestopt, maar niet weggewerkt. Myra kon de bal simpel in het doel werken. Het vervolg werd een rom melige en grimmige vertoning. Een Myra speler kreeg een harde bal tegen het oog en moest de strijd staken. Gescoord werd er niet meer, al waren de kansen verder al leen voor Myra. ij te re andagi 2 uu vrijblij- Tel In de eerste klasse heeft Strawberries de uitwedstrijd tegen Venlo met 7-0 verlo ren. Ondanks de hoge uitslag was het van de zijde van de Velsense ploeg geen slech- te wedstrijd. tweede plaats in het algemeen klasse ment door de derde plaats van Kullang en Berglund en de achtste plaats van Buwalda en Bergstein. Laatst genoem den hadden een totaal-straftijd van 6.16.37 uur, ongeveer anderhalf uur meer dan het winnende tweetal. ter Wouters, die Bloemendaal ook in de tweede helft sterk zou benadelen, over het hoofd gezien, waarna de nieuwe Utrechtse aanwinst Diederik Hoekstra de knap opge- Doyer gemist. Bloemendaal bleef echter sterker dan de thuisclub, die door de ja gende Bloemendalers uitstekend onder druk werd gezet. Doelpunten leverde dit echter niet op. Integendeel, juist in deze periode nam Kampong de leiding en uiter aard weer door Paul Litjens. De Utrechte naar benutte een strafcorner, en even later herhaalde dit zich. Dit laatsts doelpunt wekte echter de woede op van de Bloemen dalers. Overigens leek het er inderdaad op dat de door Paul Litjens ingeslagen straf corner onreglementair was. De bal raakte de plank niet. Scheidsrechter Wouters be- Volewijckers-IJmond 9-8 (rust 6-3). Doelpunten Rineke Tuinenbreier 5, Ellen Bonsol 2, Ank Bos 1. De 100-kilometerloop met start en finish in Winschoten leverde een zege op voor de Engelsman Mike Newton. De beste Neder lander was Joop Keizer met een derde plaats. Pezopriokos Larnaka uit Cyprus heeft in Nicosia de eerste ontmoeting uit de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-Cup tegen Slask Wroclaw (Pol) ge lijk gespeeld met 2-2. De ruststand in dit duel was 1-1. Op het circuit in Salzburg is de West- duitser Reinhold Joest Europees kampioen bij de toerwagens geworden. De Amerikaanse motorcoureur Avram Guldolski verongelukte tijdens de training voor de Grote Prijs van Canada in de 750- cc-klasse. Het nationale dameszaalhandbalteam speelde twee interlandwedstrijden tegen het team van Joegoslavië. Beide vriend schappelijke ontmoetingeneindigden in een zege voor de Joegoslavische dames: 10-19, 16-21. Bij het wereldkampioenschap military in Lexington (VS) is het paard Kimbel van de Nederlander Huub Jansen overleden. Het paard was met koorts gestart en zou aan een teveel aan medicijnen hiertegen zijn overleden. In Winterswijk prolongeerde Gerrit Wolsink zijn motorcrosstitel in de 500-cc- klasse. Hij werd door het winnen van de voorlaatste race onbereikbaar voor de concurrentie. i Komby-Exercitia 47-61 (rust 30-26). Topscorers Exercitia: Hugo de Fauwe (11- 14) en Bart Deerenberg (0-12). Een in de eerste helft slecht schietend Exercitia heeft zich in een aanzienlijk betere tweede helft ruim de meerdere getoond van Kom- by. Vooral conditioneel was de ploeg van Ab van der Burg in die fase oppermachtig. Exercitia, dat via 35-39 en 41-57 een grote voorsprong nam, kon zich tenslotte in de slotfase beperken tot het consolideren van de voorsprong. weerde echter dat de bal nog door een Bloemendaler was aangeraakt en telde het doelpunt wel. Scheidsrechter Wouters toonde direct daarna aan weinig gevoel te j hebben voor de bij de Bloemendalers heer sende teleurstelling door de kwaad reage rende keeper Daan Koppejan voor vijf minuten het veld uit te sturen, waardoor Bloemendaal zonder keeper verder moest. Het pleit voor de mentale instelling van Bloemendaal dat juist in deze periode Ro nald Jan Heijn kon tegenscoren: 4-3. On- De Velsenaren kwamen echter tempo I tekort en konden minder goed overweg I met de toegekende strafcorners. Zo scoor de Venlo maar liefst zes keer uit een straf corner. xeaans >ren en ig- en /.a. 19 'ermeu- Inl. Een goed gespeelde wedstrijd van beide kanten. IJmond had pech dat Elly van Essen na tien minuten al vervangen moest worden. Corrie Teeling deed dat niet on verdienstelijk, maar voordat zij ingespeeld was, stond Volewijckers met 6-3 voor. IJ- mond zag geen kans meer deze achter- stand geheel weg te werken. 1 (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN-AMSTERDAM. Na het bekersucces van vorige week is Dokko de basketbalcompetitie begonnen met een teleurstellende nederlaag tegen The Blue Stars, dat met 49-45 zegevierde. Aanzien lijk beter deed streekgenoot Exercitia het. Het thuisspelende Komby was in de voor basketbal ongeschikte Ookmeerhal met 47-61 te zwak. i repa- :en er ■I dar It ge In de eerste klasse heeft Strawberries

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21