Kuipers snel in avondrit Uitstekend Bekerzege Nicols Op Alkmaarse wielerbaan Feyenoord test spits ZWALUWEN A VIJFDE TITEL S3 De Bataaf met vier ie- teams in strijd om nationale clubtitel 1 spel tegen Canada: Koffie Hag probleemloos lekker! IMCmag II 1 -**’***isJiet te versmaden. ivé I a cc 0Q 1 Ik weet een raadsel: ’t is lekkerder op brood en gezelliger op tafel. Makkelijk hè? 1 W 111 Ongeslagen Wals Dreiging FZ 33 SPORT 2 I SEPTEMBER DONDERDAG 32 F I t MADRID. Ook Canada koesterde enige hoop. Immers, wie wil er niet van het Nederlandse dameshockeyteam winnen. De wereldkampi oen van 1972 en 1974 heeft via het winnen van toernooien in Bedford, Amstelveen en Limburg an der Lahn getoond momenteel sterker te zijn dan West-Duitsland, dat als regerend kampioen natuurlijk overal respect afdwingt. 4> - ZO 9 7 8 (Van onze sportredactie) - lil y geeft u si. af- SANDRA LE POOLE: de voorkeur boven Elsemiek Hillen (Van onze sportredactie) (Van onze wielermedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) alle vijf ritten van de partij (Van onze wielermedewerker) zz/IZ/// I i Na eerst in de halve finale over de B- ploeg van Alcmaria Victrix te zijn „getip peld”, moest ook Roosendaal in de finale voor de sterk rijdende Zwaluwen diep het hoofd buigen. Als enige rijder was prof Herman Ponsteen alle vijf keren van de partij. „Het was een winderige avond, maar we hebben toch mooie wedstrijden gezien”, sprak districtsconsul Wout Hoolboom. Na de halve finales scheen zich een .re genbui boven het Alkmaarse „kuipje” te gaan ontlasten en daarom besloot men eerder dan in de bedoeling lag om de finale af te werken. Aanvankelijk bood Roosen daal daarin goed tegenstand aan De Zwa- luwen-A, maar toen de Oostelijke tempo- machine goed op dreef kwam, was er ook voor de Brabanders geen houden meer aan. In de aanvangsfase daverde de Oranje- garde als een wals over de Canadese de fensie heen. Sandra Le Poole (Bloemen- daal) had op de rechtervleugel de voor keur gekregen boven Elsemiek Hillen (Klein Zwitserland), en op de andere zijde flonkerde Sophie von Weiler na een per soonlijke triomf door twee magistrale rushes doeltreffend af te ronden. Daartus sendoor verzilverde Cathy Woudenberg een lange corner, Toos Bax een strafcor- ner en was het stoom afblazen geboden. In de elfde ronde had De Zwaluwen-A zijn meest gevreesde tegenstander ingelo pen en werd de race afgeschoten. Voor Ponsteen, Lammertink, Van Egmond en Albersen was het toen bekeken. Zij had den voor hun clüb opnieuw de titel in.de wacht gesleept. Over de 2.675 meter no teerden zij een tijd van 3 min. 22.15 sec, In de strijd om de derde plaats bleef Alcma ria Victrix-A na aanvankelijk achter te hebben gelegen ruimschoots de baas over de eigen B-ploeg. In de laatste ronde wiekten de A-rijders over het B-team. De eindstand: 1 De Zwaluwen-A (Alme lo); 2. Roosendaal; 3. Alcmaria Victrix-A; 4. Alcmaria Victrix-B. Suzan Bekker: „De Argentijnse dames spelen zo fel op de man dat je ze moet overbluffen en snel scoren. Laat ze dan maar komen, want tactisch spelen ze zo zwak dat we ze dan kunnen inpakken”. Argentinië heeft een vrij jong team meege bracht naar Madrid. Ze zijn na drie over winningen in een feestroes, roosteren da gelijks op het veld een deel van de 80 kilo vlees die ze meebrachten en laten niet na de Nederlandse kolonie er via strijdliede ren op te wijzen dat Passarella, Tarantini, Luque en Kempes de Hollanders de voet- bal-das hebben ongedaan. De schimpende liederen zijn voor de Oranje-meisjes vol doende om het vuur aan te wakkeren, want veel voldoening beleefden ze niet meer aan de doelpunten van Cathy Wou denberg en Dian Winningham (eigen doel), die na rust op het Nederlandse conto kwa men. De gedachten waren toen uitsluitend nog bij de zinderende hitte, het verkoelen de water en de geestdriftige Argentijnen. HALFWEG. Aan het zaterdag in de Flevopolder te houden clubkampioen- schap van Nederland op de weg. neemt de Halfwegse Sportclub De Bataaf in alle vier de categorieën met een ploeg van vier man deel. De oranje-zwarte A-ploeg wordt ge vormd door de profs Theo Smit, Co Mo ritz, Ton Zuiker en Gerard Wesselius, ter wijl Jan de Nijs, Peter Ruiter, Ko Zomer en Jan Paul Vroom in de uit louter ama teurs bestaande B-ploeg rijden. In het clubkampioenschap moeten de A- en B- 5-2 4-7 1- 8 2- 6 moet opleveren. Spanje speelt daarna te gen het tot nu toe ongeslagen West-Duits- land en daar de Westduitse dames onge twijfeld hun eerste plaats in de groep zullen willen vasthouden, ziet het er voor de Spaanse dames somber uit. De wedstrijd tussen Japan en Nigeria eindigde in een zege van 2-1 (ruststand 1-1) Ier uit Barbados is Peter Stephan aanbevolen door de manager van Portland Timbers, een Amerikaanse club waar Feyenoord al eerder zaken mee deed om dat Clyde Best er eveneens voor speelt. 7-3 2- 1 3- 7 3-18 Voor deze slotrit verschenen 28 renners van de verschillende clubs uit de regio aan het vertrek. Het was aan de opkomst van de renners dan ook duidelijk merkbaar dat het seizoen op z’n einde loopt. Ondanks pogingen van Koomen, Visscher, Laviere, Overakker, Koene en Van Hooff om de strijd met een ontsnapping naar hun hand te zetten, bleef het gelid gesloten. Alleen de zwakkere broeders en pechvogels moesten afhaken. Er dienden zich tenslotte zo’n twintig man aan voor de eindsprint en van hen bleek „Ubbeltje” Kuipers met gering verschil de rapste. Wim Koene, Jan v.d. Horst en Gerrit Visscher gaven hem nau welijks iets toe. De uitslag: 1. H. Kuipers (Kennemer- land), 2. W. Koene, 3. J. v.d. Horst, 4. G. Visscher, 5. G. Fennis (allen Kampioen), 6. J. van Hooff (Kennemerland), 7. A. Lavie re (Kampioen), 8. A. Heida (Bataaf), 9. J Bakker (DTS), 10. L. de Vet (Kennemer land). Nieuwelingen: 1. P. Hartog (DTS), 2. Joke Barnhorn, 3. M. Stolvoort (beiden Kampioen). De kwieke Haarlemmer Jan van Wijk kwam in de ronde van Wolvega bij de nieuwelingen als derde over de eindstreep. Na een lange solovlucht werd hij twee ronden voor het einde ingelopen en kreeg naast zijn derde prijs ook de leidersprijs, omdat hij tijdens de koers het meest als eerste over de streep was gegaan. In de ronde van Hoogeveen voor nieu welingen wist Jan van Wijk het woensdag weer eens tot een overwinning te brengen. Zijn vijftiende reeds van dit seizoen. Sa men met Geert Theunissen uit Bergum had hij alle overige renners op een ronde achterstand gereden. In het beslissende sprintje bleef Jan van Wijk met een half wiel verschil zijn vluchtmakker de baas. De vier Vogelenzangse broers v.d. Raad gaan zaterdagmiddag op het parcours in het Spaarnwouderbos met elkaar aan de slag in een wielerkoers met als inzet de familiebeker. De start is om vier uur en zij rijden tien ronden (32 kilometer). Aan Pe ter v.d. Raad valt de eer te beurt om de vorig jaar gewonnen beker te mogen ver dedigen. Ook de neefjes, nichten en zwa gers van de v.d. Raad’s komen ditmaal aan bod en treden in het voorprogramma aan. ’s Avonds komt de hele familie bijeen in het Bowlingcentrum te Hillegom. HAARLEM. Voor de bekercompetitie honkbal is gisteren gespeeld de ontmoe ting Nicols-Amstel Tigers. Nicols won met 9-6. De eerste halve finale tussen Roosendaal en de A-ploeg van Alcmaria Victrix ver liep bijzonder spannend. Meteen na de start veroverden de Brabanders een lichte voorsprong en wisten die ondanks fel ver weer van de thuisploeg vast te houden. In de tweede halve finale walste het favoriete Zwaluwen-A in de zevende van de zestien ronden over de B-ploeg van Alcmaria Vic trix, bleef doorgaan en liet tenslotte de snelle tijd van 4.47.46 afdrukken. u dtimer, arlem it, dis- Na de 6-0 zege op Canada zijn ook de pupillen van coach Huib Timmermans er eindelijk van overtuigd dat je je in Madrid niet langer in een underdog-positie kunt manoeuvreren. Suzan Bekker, de be trouwbare Hilversumse libero, zei na de moordende slag met de Canadese meisjes: „Iedereen heeft kunnen zien dat we na 22 minuten (4-0) al gas terugnamen om krach ten te sparen. Hoewel we de halve finales hebben bereikt, moeten we onze laatste tegenstander, Argentinië, flink aanpak ken. Overdonderen is het beste, want als we het op hard spel aan laten komen, redden we het niet, ook al hebben we aan een gelijkspel genoeg om als eerste in de groep te eindigen”. Een moordende strijd was het wel. Niet Canada, maar de verstikkende hitte was de grootste tegenwerker. Nederland had tot nu toe slechts tegen het vallen van de avond gespeeld, maar gisteren priemde de „koperen ploert” nog huizehoog aan de hemel toen de weg naar de halve finale moest worden gebaand. De elementen (hit te en kunstgras) overheersten de gesprek ken, hoewel doelvrouwe Det de Beus even naar voren werd geschoven omdat ze pal na rust een straf bal van Suzan Jameson met een katachtige reactie uit het doel sloeg. Canada klapte ineen, wist zich ver slagen en deze tegenslag was voor beide ploegen het sein het tempo drastisch te verlagen, hoewel de invalsters Madelon Beliën en Irene Hendriks best tot op hun tandvlees willen gaan. De libero van Were Di, die Suzan Bekker verving zei: „Ik vond het zalig dat ik een helft mocht spelen. Ik was nerveus, maar toen Det de Beus die strafbal stopte viel er iets van me af, omdat ik toen geen angst meer had fouten te maken”. De 20-jarige Arnhemse Irene Hendriks kwam in de top van de aanval, deed daar zoveel sprint- werk dat ze even van de aarde dreigde te raken en met het in grote hoeveelheden aangevoerde water bij haar positieven moest worden gebracht. „In de spits moet je veel lopen om uit de dekking te komen. Dat kost kracht. Op dit veld zuig je als het ware vast. Slopend om op te spelen en als de temperatuur dan in de buurt van de 35 graden ligt, hap je naar adem. Jammer, want als je eens in mag vallen, wil je alles geven”. De twee invalsters deden het niet slecht, op Nigeria. Voor Japan scoorden Sasaki en Hasegawa; voor Nigeria Ikolodo. De stand: 1. West-Duitsland 2. Spanje 3. België 4. Japan 5. Nigeria In deze groep (B) behaalde India na een ruststand van 0-0 een zwaar bevoch ten overwinning op Tsjechoslowakije. Het enige doelpunt kwam op naam van Mundphan. Nederland heeft nu zes punten uit drie wedstrijden, evenveel als Argenti nië, dat echter acht doelpunten minder gemaakt heeft. Vandaag maken Neder land en Argentinië uit wie de eerste plaats in groep B gaat bezetten. 3 3 0 0 6 13-2 3 3 0 0 6 4 112 3 3 0 12 1 3 0 0 3 0 3 3 0 0 6 15-1 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3 10 2 2 0 0 4 0 4-0 vonden ze het al prachtig en namen ze gas terug. De manier waarop dat gaat wekt bewondering. Ze laten de bal rond gaan, sparen krachten. Mooi om te zien. Uit alles bleek dat het toch niet stuk kon. Dan kunnen de reserves best eens opdra ven om ervaring op te doen”. Irene Hen driks boekte haar vierde interland, Made lon Beliën kwam voor de tweede maal in actie. De Arnhemse was niet zo content, maar zei Timmermans geruststellend: „Meisje, je mist het wedstrijdritme, ik zie ook wel dat je je hebt willen bewijzen dooi' extra hard te werken in een team dat de krachten wilde sparen”. k jong siaxen maan- 2 uur 23. t nog adoor- >61. ige-in- >opend ur. Li- >5. Tel ploegen 65 kilometer rijden en mag het kwartet dat de snelste tijd maakte zich algeheel clubkampioen van Nederland noemen. Er is bovendien voor beide klas sen een aparte titel. De ploeg junioren van De Bataaf in de C- categorie wordt gevormd door Leon van Laere, Ron Snijders, Alex Jansen en Ri chard Veerhuis. Zij moeten 43 kilometer afleggen. In de D-categorie van de nieuwe lingen zullen Ruud Smit, Mario Stuiver, Peter Pieters en Erik Dompeling in een 35 kilometer lange race tegen het horloge de oranje-zwarte kleuren verdedigen. De start en finish van de ploegen vindt plaats in Dronten. Dat het duel na rust een deel van zijn aantrekkelijkheid verloor, was hoogst be grijpelijk en verstandig van de Oranje- dames, omdat de strijd tegen Argentinië van wezenlijk belang is, hoewel de beide teams zich hebben geplaatst voor de halve finales. De nummer twee in de pool ont moet echter West-Duitsland en dat lokte beide niet erg aan. Woensdag kwam Alan Seal in Rotterdam aan. Be- ALKMAAR. Voor een handjevol toe schouwers is op de Alkmaarse wielerbaan de eindstrijd gestreden van het nationaal kampioenschap ploegenachtervolging voor clubs en daarbij kwam het A-team van De Zwaluwen uit Almelo met captain Herman Ponsteen, Jos Lammertink, Dick van Egmond en Wim Albersen voor de vijfde keer in successie als snelste uit het strijdperk. IGEN rdelige: Assu-I 643. J enige} iet ge- assage ig niel erdien- lancers 3el ons valt hij, dan speelt hij za terdag al mee tegen Go Ahead Eagles. Bevalt hij niet, dan keert hij terug naar Portland. Feyenoord heeft doel man Raiko Kovacevic in middels toestemming ver leend als amateur terug te keren naar Joegoslavië en voor Novisad uit te komen. Cofteïnevrij bekomt je beter... dus Omdat coffeine smaak noch geur heeft, geniet je bij Hag van het volle aroma en*de pittige smaak Hag is gewoon beter voor je. HERMAN PONSTEEN: in Een week eerder hadden Roosendaal, De Zwaluwen-Aen Alcmaria Victrix-A zich reeds als titelkandidaten aangediend met Alcmaria Victrix-B als outsider. In versneld tempo hebben we de zaak door de dreigende weersomstandigheden af moe ten werken. De lieden uit het Oosten had den niet alleen d.e wijsheid. maar ook de snelheid in (iebenen-Herman, Jos, Dick en Wim van harte proficiat”. al was de lijn even uit de patronen. Anneke van Puffelen oordeelde: „Achterin moet je afspraken maken en voorin is het even zoeken hoe Irene het doet. Dan is het blindelings spelen er niet meer bij, moet je even langer zoeken en die tijd gebruikten de Canadezen om bij te blijven. Maar 6-0 is toch al lang mooi”. Huib Timmermans keek uitermate te vreden. Met een bewonderende blik naar zijn speelsters zei de coach: „Ongelooflijk, wat kunnen die meiden goed hockeyen. Bij 'X-z ROTTERDAM. Alan Seal is de spitsspeler die de produktiviteit van Feye noord weer op peil moet brengen. Trainer Vaclav Jezek zal moeten beslissen of hij in het Rotterdamse team kan worden ingepast. De donkerkleurige voetbal- De stand is: 1. Nederland 2. Argentinië 3. India 4. Canada 5. Tsjechoslowakije De verwachting is gewettigd, dat de tweede halve finalist in groep A West- Duitsland plaatste zich reeds België zal zijn. De Belgische dames behaalden in de laatste wedstrijd van gisteren een zwaar bevochten zege op de fanatiek aangemoe- digde Spaanse vertegenwoordigsters. Niettemin was het een verdiende overwin ning die in de vijfentwintigste minuut tot stand kwam door een doelpunt van Anne- France Biart. Vandaag speelt België tegen Japan, wat voor de Belgen geen probleem 1 halve finale om WK (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In de laatste als interclubrit verreden avondrit van de HSV De Kampioen op het wielerparcours in het Spaarnwouderbos, Henk („Ub beltje”) Kuipers van de D. Slecht-Kenne- merland-ploeg. Na een fel betwiste mas sasprint bleef het netaan aan de winnen de hand. S

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 33