in de visKcif] Films in de ijmond j Fokker herstelt zich Nieuwe voorzitter toch nog winst in ’78 V-A-G Acht jaar voor heroïne-smokkel ENWB vraagt om enquête over spoorlijn Automobielbedrijf Berendsen B.V. Zoals je "persoonlijkheden* hebt waar anderen graag op willen lijken, zijn er ook auto's die deze eer te beurt valt 1 haven- berichten PEN-personeel moet deel van toelage inleveren Stichting Casinospelen Bi kort ijmonclnieuws BS V IJMUIDEN BEVERWIJK Hoogovens Ruilbeurs en bazar bij volièrevereniging Korn'm eens vrijblijvend bij ons testen r Sportvereniging KIC houdt ouderavond Aanvragen Hinderwet ter inzage op stadhuis INVOERING VIJFPLOEGENDIENST EIST NOG VEEL OVERLEG Bijzondere dienst in Petrakerk Kennemer Theater Luxor City Theater Stadsschouwburg •o [•o 6 DONDERDAG D 2 1 SEPTEMBER 19 7 8 I Ci2 HAARLEM. De totale kosten van het aantrekken van extra per soneel zijn voor het PEN ongeveer 2,5 miljoen gulden. Daarvan kan het bedrijf weer een half miljoen aftrekken dat de werknemers moeten inleveren omdat zij in een vijfploegendienst minder onregel matige uren zullen maken dan in de huidige vierploegendienst. Per saldo zou de invoering van het PEN derhalve twee miljoen gul den extra vergen. De verminde ring van het bruto-salaris (per man ongeveer 165 gulden per maand) is een van de problemen die volgens Gedeputeerde Staten van Noord-Holland moeten wor den opgelost voor met de vijfploe gendienst begonnen kan worden. Uw V.A.G dealer voor Volkswagen en Audi: I Zeeweg 5 - IJMUIDEN - Tel.: 02550-15544 i ■k i ■ir DIANA KEATON en WOODY ALLEN in de film Annie Hall”. (ADVERTENTIES) Golf VELSEN-NOORD. De jeugdcommis sie van de voetbalvereniging KIC in Vel- sen-Noord houdt zaterdag 30 september om 19.45 uur een speciale bijeenkomst voor ouders van jeugdige spelers in de eigen kantine op het sportpark Rooswijk. De jeugdcommissie zal tijdens deze ouder avond in het kort de gang van zaken in en rond de vereniging toelichten en vragen van de belangstellende ouders beantwoor den. Er zal worden gekiend en muzikale medewerking wordt verleend door het Kwartet Jan Fijen. Bovendien heeft de in de eerste zes maan den in de Nederlandse werkmaatschappij doorgevoerde werktijdverkorting een na delige invloed op de resultaten gehad. De ze tijdelijke maatregel kon echter door het op gang komen van de F-16 produktie worden beëindigd. In het tweede halfjaar 1978 worden de positieve factoren in ster ker mate merkbaar, zodat erop wordt ge- rekend, dat 1978 met een positief resul taat afgesloten zal worden. De onderneming is, na beëindiging van de serieproduktie van de VFW 614, bezig weer een gezonde programmastructuur op te bouwen. „Daarmee is de basis voor een verantwoorde rol in de Duitse en Europese luchtvaartindustrie hersteld. In dit kader zullen de belangrijke taken, die de onder neming bij de produktie en de verdere ontwikkeling van de Airbus en haar vari anten op zich heeft genomen, technolo gisch gezien op de voorgrond staan”, aldus het bedrijf. Het bestuur van de ZentralgeseHschaft VFW-Fokker heeft opdracht gekregen met de directie van de Duitse MBB te gaan onderhandelen over een optimale integra tie van de beide concerns. punt van de spoorlijn is de maat vol als de dienstregeling niet klopt bij over komst van zijn schoonfamilie. De lijn wordt opgedoekt maar de bemanning koopt het rollend materieel en gaat op eigen houtje verder. Het passagiersaan- bod blijft miniem. Pas als coquette meis jes postvatten achter de coupéraampjes raken de treinexploitanten weer uif de rode cijfers. De film „Achilles, de over winnaar” is in City voor de zondagmid dag gereserveerd. gaat kapot. Annie Hall heeft zo’n indruk op hem gemaakt dat hij een toneelstuk over zijn verhouding maakt. Het einde van het stuk is voor Alvy Singer een overwinning maar als hij een paar jaar later Annie Hall weer ontmoet, is de SCHIPHOL. Mr. A. Th. E. Kastein, wordt met ingang van 1 januari 1979 voor zitter van de Nationale Stichting tot ex ploitatie van Casinospelen. Hij volgt drs. J.A. Ritmeester van de Kamp op, die na afloop van zijn mandaat op 31 december van dit jaar, niet voor herbenoeming in aanmerking wil komen. Mr. Kastein is nu nog penningmeester in het stichtingsbe stuur. Het bestuur wordt aangevuld met drs. P. Boender, oud-directeur van de Ne derlandse Spoorwegen. De bestuurswijzi gingen zijn goedgekeurd door de staatsse cretarissen van Justitie en Economische Zaken. Het bestuur van de Stichting Ex ploitatie Casinospelen bestaat uit vijf le den. Het ligt in de bedoeling dit aantal uit te breiden tot zeven, aldus de stichting. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 1.110 kg tong; 15 kisten tarbot en griet; 58 kisten kabeljauw; 53 kisten wijting; 213 kisten schol; 42 kisten schar; 40 kisten makreel en 38 kisten diversen. VELSEN. De Werkgroep Velsen van de ENWB (Eerste Enige Echte Nederland se Wielrijdersbond) zou graag zien dat de gemeenteraad de Velsense bevolking gaat enquêteren over de plannen om de spoor lijn Haarlem-IJmuiden op te heffen. HAARLEM. De rechtbank in Amster dam heeft drie Chinezen, onder wie een 30-jarige restauranthouder uit Haarlem, veroordeeld tot gevangenisstraffen van 6 tot 8 jaar wegens heroïne smokkel op grote schaal. Twee andere Chinezen werden vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. i i i 1 1 Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 24.44-24.19; grootmiddel tong 19.07-18.06; kleinmiddel tong 15.49-14.97; tong één 11.09-9.80; tong twee 8.35-7.68. VELSEN. Komende zondag, 24 sep tember, wordt in de Petrakerk aan de Merwedestraat in IJmuiden een speciale dienst gehouden. Op basis van het jaar thema „Wat is de waarde van het christe lijk geloof in deze tijd” is voor deze dienst gekozen voor de vraag „Wat heb ik aan het geloof in Jezus Christus”. Voorganger is dominee G. J. van de Berg uit Berkel en Roderijs. Komende winter zal elke maand een dienst aan het basisthema worden gewijd. De dienst zondag begint om zeven uur. Medewerking wordt verleend door het Heemskerkse koor „Recreation”. Na de dienst is gelegenheid tot het stellen van vragen en het drinken van een kop koffie. SS:- m EHBO-cursus. Een nieuwe cursus gaat bij de EHBO van Santpoort van start op 4 oktober. Er zijn nog plaatsen beschikbaar waarvoor men zich telefonisch kan opge ven via 023-371692. Willeke van Ammelrooy speelt de ver leidelijke madam in de Vlaamse speel film „Het verloren paradijs”, een maand geleden naar de bioscopen in dit lage landje gestuurd. Het verhaal van regis seur Kumel benadert het thema van „Mi- ra”, een conflict in een rustige antieke samenleving dat aangetast wordt door ingrepen van de moderne tijd. Was het in „Mira” een brug die de Waterhoek be dreigde, in „Het verloren paradijs” kna gen de plannen van een grote verkeers weg aan de rust van de dorpsbewoners. Aan de basis van het conflict sluimert een tragisch menselijk probleem waar van alleen de verleidelijke madam het geheim bij zich draagt: de hartstochten van twee grote tegenspelers voor het eens jonge meisje dat nu een geraffineer de rijpe vrouw is geworden. In Kennemer voorts „Genghis Khan”, een lekkere avonturenfilm met o.a. Omar Shariff en Stephen Boyd. VELSEN. Op de vierde afdeling van de gemeentesecretarie liggen in het kader van de hinderwet twee aanvragen voor bedrijfsvestigingen ter inzage, voorzien van alle vereiste bijlagen. Het gaat om de aanvraag van mevrouw Bonsera-van Ewijk te IJmuiden om in het pand Engel- mundusstraat 26 een ijssalon te beginnen en om het verzoek van Kijkgrijp Beheer B.V. voor het uitbreiden en wijzigen van een distributiemagazijn aan de Lijnden- weg 10 te Velsen-Noord. Woensdag 4 okto ber is er om tien uur ’s morgens een hoorzitting op het stadhuis waar een ieder die bezwaar heeft deze bezwaren monde ling kan toelichten. Ook bestaat er de mogelijkheid schriftelijk bezwaar in te dienen tot vier weken na vandaag. Alleen zij die op de hoorzitting verschenen zijn kunnen echter naderhand in beroep ge gaan tegen de genomen beslissing. Luxor komt deze week met „Annie Hall”. Hoofdpersoon Alvy Singer, ge speeld door Woody Allen, ontmoet een wat onzeker meisje, dat haar plattelands- dorpje verlaat om in de grote stad New York „iets” artistieks te gaan doen. Zijn relatie met vrouwen is niet zo denderend en ook deze verhouding met Annie Hall In het City Theater draait vanaf don derdag „Tiroler Sexexpres”, een filmtitel die weinig te raden overlaat. Een stoker en een machinist vormen de vaste be manning van een slecht renderend spoorlijntje. Er moet geld bij. Voor dc burgemeester van een dorp op het eind- werkelijkheid heel anders! Zondagmid dag zetten de Chariots in „Laat het maar aan ons over” de boel op stelten. Vier knettergekke jongens bedenken heel wat grappen en grollen die in het voordeel van de vrienden eindigen. Na langdurig overleg met de directie van het PEN heeft het provinciebestuur in principe dus toch gekozen voor invoering van een vijfploegenschema voor het conti- nudienstpersoneel, in totaal 260 bij de twee Van negen uur in de ochtend tot een uur in de middag kunnen vogels worden ge kocht en geruild. Aan deze manifestatie is tevens een bazar en een loterij verbonden. De ruilbeurs is voor iedere belangstel lende toegankelijk. De lopende activiteiten waren in het eerste halfjaar nog licht negatief. Dit was volgéns het budget en moet volgens Fok ker worden gezien als een gevolg van ver anderingen in de programmastructuur. Donderdag aangekomen: Elatio, IJmui den, Colchester; Herm Kiepe, Skiën; Har- tebeest, Cont. Plat, Velsen; Musketeer Friend, Rotterdam. Donderdag vertrokken: Juno, Bremen, Betacruz, Duinkerken; Titan Service, IJ muiden, Cont. Plat; Betacruz, Duinkerken Jaarvergadering. De sportvereniging Terrasvogels houdt woensdag 27 septem ber haar jaarvergadering in de kantine op de Elta in Santpoort-Zuid. Bij de bestuurs verkiezing stelt secretaresse Coby Harder- Kamstra zich opnieuw beschikbaar. In de IJmuidense Stadsschouwburg draait vanaf zaterdag „Frankenstein Ju nior”, een ouderwetse griezelfilm. Doc tor Frederick Frankenstein, loopt als neuro-chirurg in een Amerikaans stadje keurig in het gareel. Hij breekt met dat bestaan na lezing van het testament van zijn grootvader Baron Beaufort Fran kenstein. Het tot leven brengen van dode materie was de specialiteit van de baron. Kleinzoon Frederick komt daar meer over.te weten in het voorvaderlijk kasteel waar de gebochelde Igor (Marty Feld man) en de beeldschone „huishoudster” Inga hem welkom heten. Frederick ont dekt een geheime formule om uit dode stof levende wezens te scheppen. Hij her haalt de truc, wekt een dode reus tot leven maar kan dat schepsel niet „in de hand houden”. De reus raakt smoorver liefd op Fredericks verloofde Elisabeth die hem op het afgelegen kasteel komt opzoeken en maakt zich door primitieve gedragingen volslagen onmogelijk. Een montagefoutje, verkeerd ingeplante her senen, zijn de oorzaak. De jonge Fran kenstein herstelt dat door een stuk eigen hersenweefsel aan het monsterachtige wezen af te staan. De reus ontpopt zich vervolgens als man met gepolijste manie ren. Niets staat nu een blijvende relatie meer in de weg tussen Elisabeth en de reus. Frankenstein junior heeft inmid dels met de bevallige Inga aangepapt. De zondagmiddagfilm heet in de Stads schouwburg „Ppleye Festival”. De ge bruikelijke voorstelling op vrijdag ver valt deze week. De Volkswagen Benzineverbruik: I op 11,6 (volgens DIN), normale benzine. Topsnelheid: 158 km/u. Acceleratie: ()-80 H in 8.2 seconden. Drie moloruitvoeringen: 37. 51 en 81 kW(50,70en 110 DIN-pk). Bovenstaande waarden gelden voor de 51 kW-versie. Lage onderhoudskosten dankzij het nieuwe V.A.G Service System. Woensdag vertrokken: Jemrix, Poole, IJmuiden; Fridel, Londen, IJmuiden; Wil debeest, Cont. Plat, IJmuiden; Tor Scandi navia, Gothenburg; Juv, Middelvart; Bia River, Antwerpen; Alca, Kotka, Velsen; Vardieni, R’dam, IJmuiden; Thuringia, Hamburg; Parkesgate, Rochester, IJmui den; Cairnash, Savona; Pratita, Bremen; Maritta Johanna, Harry Mitchell Bever wijk, Rouan; Athen Sky, Rouan; Regu- liersgracht, Hamburg; The Duchess, Lon den; Nassauborg, Zaandam; Delfzijl; Eemsborg, Zaandam, Delfzijl; Pacific Shore, Velsen, Cont. Plat; Pax Hussem; Wildebeest, Velsen, Cont. Plat; Nova Sho re, Velsen, Cont. Plat. De besommingen waren: UK 17 8.700,-; UK 48 7.750,-; UK 78 1.330,-; VD 19 15.050-. VELSEN. Komende zaterdag houdt de Volièrevereniging Vogelvrienden-Fau- na Felisena een ruilbeurs in de vereni- gingsruimte in het voormalig Pen cen trum aan de Kanaalstraat. Per 40 kg: tarbot 473-262; griet 351-244; kabeljauw drie 194-176; kabeljauw vier 156-132; kabeljauw vijf 160-84; schol twee 140; schol drie 134-100; schol vier 92-74; wijting driq 94-76; schar 96-72; markreel één 46; makreel twee 45-21.60; makreel drie 29-20; rode poon drie 122-70; bot 44; horsmakreel 40; steenbolk 65. centrales in Diemen en Velsen. Twee ele menten zijn het in het bijzonder die GS storen in het huidige vierploegenschema. Daarin moet het personeel zeven aaneen gesloten nacht- en ochtenddiensten draai en. Bovendien zijn er twee keer per vier zondagen diensten van twaalf uur. GS noemen die elementen '.zwaar belastend”. Sociaal en medisch is dat tegenwoordig onaanvaardbaar. Vandaar de principiële keuze van het provinciebestuur voor de vij f ploegen-oplossing. Het Velsense personeel deelt de opinie van het provinciebestuur dat het nieuwe rooster moet worden ingevoerd. De werk nemers in Diemen denken daar anders over. En daar ligt voor GS een moeilijk heid omdat het bestuur het personeel in provinciedienst gelijk wenst te behande len. Verder moet nog bezien worden hoe in het nieuwe rooster de dagdiensten zinvol kunnen worden besteed. Nu is het nog wel een probleem om die dagen steeds zinvol te vullen. Voor de geschikte wijze van inschakeling van het personeel op deze dagen /al een begeleidingscommissie wor den ingesteld. Ook moet bezien worden hoe het aan trekken van extra personeel zal uitwerken op de huidige werknemers. Dit omdat het GS wijzen erop dat wel is gedacht aan een mogelijk effect van de vijfploegen dienst op personeel bij Hoogovens en Van Gelder die in Velsen de buren van de PEN- centrale zijn. Hoogovens verklaarde zich eerder dit jaar tegenstander van een vijf-, ploegendienst voor haar personeel. Dat zou het bedrijf op jaarbasis 150 miljoën kosten. Niet te betalen, aldus de staalgi- gant enkele maanden terug. GS zeggen niet in cijfers te kunnen uitdrukken wat het „uitstralingseffect” zal zijn van de vijf ploegendienst bij het PEN. De directie van het elektriciteitsbedrijf heeft de opdracht gekregen de benodigde studies snel ter hand te nemen. Ook moe ten de vereiste overleggesprekken worden gevoerd waarvan GS verslagen willen krij gen. Al met al, aldus het provinciebestuur, zal, het nog wel enige tijd duren voordat de vijfploegendienst realiteit zal zijn gewor den. In een brief aan de gemeenteraadsleden van Velsen maakt de werkgroep bezwaren tegen de opheffing van de verbinding dui delijk en spreekt tevens de wenselijkheid uit van het doortrekken van de spoorlijn tot Zeewijk. De werkgroep spreekt in de brief tevens de verwachting uit dat, wanneer door de Nederlandse Spoorwegen tot opheffing van de lijn wordt overgegaan, gezocht zal worden naar goede alternatieven op het gebied van openbaar vervoer. beleid erop is gericht het totale personeels bestand te laten dalen via natuurlijke af vloeiing. Dit in het kader van een afnemen- de groei van het elektriciteitsverbruik. Woensdag aangekomen: Parkesgate, Ro chester, IJmuiden; The Dutchess, Brugge; Arklow Dawn, Briton Ferry; Merc Trader, Tema; Rolf T, Antwerpen; Betacrux, Li verpool; Wildebeest, Cont. Plat, IJmuiden; Sigfrid F, Backingham; Sylvia Ganma, Casablanca; Harry Mitchell, Gravesend; Zinnia, Lissabon, IJmuiden; Pericles, Bre men; Heriot, Heysham, IJmuiden; Kirsten Tholstrup, IJmuiden, Arklow; Yak, IJmui den, Cont. Plat; Stirling Brigg, IJmuiden, Cont Plat; Schoonebeek, Leningrad, Sprinbuck, IJmuiden, Den Helder. I AMSTERDAM. De positie van het VFW-Fokker-concern heeft zich in de loop van dit jaar verbeterd. Dit is de conclusie van het bestuur uit het over zicht van de onderneming en uit de tus senbalans. Si W' i*”*'

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6