Mevrouw De Ridder: „Iedereen mag er blijven wonen ZEVEN JAAR DONKEY SHOT Twee grote talenten in politienieuws J „De gelukkige hand veilingen beverwijk ■iro Bouwval aan van SC Weenink Filmhuis Heemskerk OPTREDEN ISRAËLISCHE GROEP Vrijdag in Geen spreekuur B. en W. Jive at Five in Duncan I Biljartcentrum Show in Donkey voor schoolverlaters Afsluiting van de Creutzberglaan Vergaderingen van commissies Caravans moeten van de weg af Adjudant Beentjes met pensioen Alkmaarseweg verdwijnt Volièrevereniging „Vogelvreugd” Weer rommelmarkt Animo” V 7 A ,,De Nieuwe Slof” tTA I v wil ■r «HM 9 SEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 SEPTEMBER 2 I sn- DONDERDAG (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De bewoners van de huurwoningen aan de Graaf- wijkstraat zijn indertijd door de gemeente gealarmeerd dat „er iets met de flat te gebeuren stond”. Voorzitter W. Velzel van de maandag j.l. opgerichte belangenorganisatie: „Iemand wilde z’n keukentje vernieu wen en vernam toen van de gemeente dat hij beter met die zaak kon wachten omdat de flat waarschijnlijk in andere handen zou overgaan.” - S11 De Noord BV vindt prijzen t ■A Het flatgebouw in de Graafwijkstraat 1 (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) ü- Solution (Van een onzer verslaggeefsters) i Caro van Eijk en Guus Hermus De gemeente kreeg die informatie van een familielid van Duiker die de gemeen te Beverwijk de flat en passant aanbood en om een huis kwam vragen”. BEVERWIJK. In het voormalig be drijfspand van Blom en Padding aan de Creutsberglaan 48 houdt het Beverwijks Operette- en Operakoor „Animo” zater dag 23 september van negen uur af weer een rommelmarkt. De vereniging beschikt over een groot aantal bruikbare artikelen. De opbrengst is bestemd voor het grote jubileumconcert op 11 november in „De Nieuwe Slof” met bekende solisten en een vijfenveertig le den tellend beroepsorkest. Dit concert gaat meer dan twintigduizend gulden kos ten en de rommelmarkt is mede een moge lijkheid om dit concert financieel „rond” te krijgen. HEEMSKERK. Na de openingsmani- festatie voor werkloze schoolverlaters op woensdag 13 september komt nu op don derdagavond 21 september De Nieuwe Komedie met de S. F. Herrsch Show in het jongerencentrum Donkey Shot. BEVERWIJK. De Stichting Jazz Pro motion Beverwijk heeft voor donderdag 28 september beslag weten te leggen op een van Neerlands betere jazzorkesten, de „Jive at Five”. Dit combo, dat jazz uit de jaren vijftig speelt, treedt die avond vanaf half tien op in Duncan’s Pub in de Nieuw- straat. Het repertoire van Jive at Five is groten deels gebaseerd op de inspiratie van o.a. Duke Ellington. Count Basie en vele kleine jazzcombo’s, zoajs Carmen McRae. Ad Blauwboer is de pianist van het combo, Simon Dekker bespeelt de saxes, bassist is Co van Calcar en Jef Broerse „bedient” het drumstel. Als vocaliste treedt Jo Els van der Woude op. BEVERWIJK. In verband met werk zaamheden aan de riolering zal de Creutz berglaan, tussen de Zeestraat en huisnum mer 6, met ingang van maandag 25 sep tember gedurende een week voor alle rij- verkeer worden afgesloten. Geen jubileum om er lang bij stil te staan, maar de staf heeft gemeend de jongeren toch een klein feestprogramma aan te bieden door de Israëlische formatie „Salomon King Band” voor een optreden uit te nodigen. De groep speelt muziek, dat een mengeling van rock, blues en oosterse muziek kan worden genoemd. Ter ere van het zevenjarig bestaan van Donkey Shot is de toegangsprijs voor dit concert laag gehouden. Donkey Shot gaat zaterdagavond om 20 uur open. Vanavond begint het jongerencentrum met de pottenbakkerscursus, die onder leiding staat van José Schuyt. Aanvang 20 uur. Vrijdagavond 22 september verwelkomt men de groep Solution. Deze Groningse formatie bestaat alweer tien jaar en heeft vooral de laatste tijd erg veel succes. Enige tijd geleden bracht de platenmaatschappij de nieuwe elpee van Solution „Fully Interlocking” op de markt. Op deze avond is Donkey Shot om 20 uur geopend en Solution begint om half tien aan het optreden. Zaterdagavond 24 september wordt er een film gedraaid, die om half tien begint. HEEMSKERK. Het jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherent- straat bestaat zaterdag 23 september zeven jaar. aankoopprijs van het complex. Naar ver luidt zou die prijs tegen de anderhalf miljoen gulden hebben gelegen. In dit bedrag zijn ook de 10 bedrijfsruimten beneden de huurwoningen opgenomen. Voor de bondscompetitie speelde Wee nink 3 tegen Excelsior 3 uit Heemskerk. De voorlopige stand is 3V2-IV2 in het voordeel ,van Weenink. Van de 3 afgebroken partij en staat er 1 remise 2 staan er (waarschijn lijk) gewonnen voor Weenink. Prognose: 6- 2 voor Weenink 3. BEVERWIJK. De volièrevereniging „Vogelvreugd” zit met het probleem dat de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers, waarbij de vereniging is aangeslo ten, nieuwe tentoonstellingskooien beeft voorgeschreven. Dat vergt een fikse investering, want alle kooien moeten nu worden omgeboud. Het bestuur heeft een beroep op de leden ge daan om medewerking. De clubtentoonstellingen worden gehou den op 29 en 30 november in café Sport. De keuring van waterslagers is op 2 decem ber. De vogelruilbeursen zijn op 23 sep tember, 28 oktober en 25 november. „Beverwijk is niet opgenomen in de geli beraliseerde woongebieden, hetgeen voor de huurder van een woning bescherming tegen een plotselinge huisuitzetting biedt. Maar de trucs om de huurder desondanks BEVERWIJK. In verband met een extra vergadering van het college zullen burgemeester A. J. Hubers en de wethou ders verhinderd zijn op maandag 25 sep tember hun wekelijks spreekuur te hou den. raad bij elkaar om de voorstellen die B. en W. hebben opgesteld, te bespreken. Maan dagavond 25 september om half acht praat de commissie voor sociale zaken en volks- te passeren worden wel opgevoerd. Je ver koopt een (huur)woning aan een inwoner van de zelfde stad die over een niet -zo beste woonruimte beschikt. De nieuwe ei genaar wil toch wel in zijn huisje en stapt naar de kantonrechter met het verzoek om de huurder op straat te zetten, want de nieuwe eigenaar kan zich qua woonsitua tie verbeteren door het nieuwe huis te betrekken. De kantonrechter kan niet an ders dan dit legale verzoek toewijzen en uiterlijk drie jaar later staat er een gezin op straat”, vertelt het Bouwfonds. Het Bouwfonds overweegt thans maat- HEEMSKERK. Op grond van de alge mene politieverordening van de gemeente Heemskerk is het in die gemeente niet toegestaan om tussen 1 oktober en 1 april kampeerwagens, caravans of andere voer tuigen ten dienste van de recreatie, bij voorbeeld boten, boottrailers, kampeer- bussen en dergelijke op de openbare weg te laten staan of op plaatsen die van de openbare weg af zichtbaar zijn. Burgemeester en wethouders verzoeken de eigenaren en houders van deze voertui gen er voor zorg te dragen, dat deze vóór 1 oktober 1978 worden verwijderd. Op de eerste avond voor schoolverlaters waren ook vertegenwoordigers van de ge meentelijke sociale dienst en het Geweste lijk .Arbeidsbureau aanwezig. De show haakt in op de toen gestelde problemen. De show handelt over vier jonge school verlaters, die gaan solliciteren naar een aantrekkelijke baan bij de firma Herrsch. Zij krijgen een brief van zilverfolie terug, waarin staat dat zij zijn aangenomen. Maar als zij die brief openen gebeurt er iets vreemds. Plotseling zijn ze op een bizar eiland, ver van de bewoonde wereld, maar het kan ook een planeet zijn. In dit sciencefiction-verhaal bevindt het viertal zich dan in een soort fabriek met buizen en machines en er duiken vier mannen in werkkleding op. De machines beginnen te draaien en zij moeten aan het werk. Pas als de machines stoppen en er een pauze is, komen er allerlei vragen los. Deze show zit vol met live-pop muziek en elektronische effekten. Het jongerencen trum „Donkey Shot” gaat deze avond om acht uur open. De voorstelling begint om negen uur. De toegang is voor schoolverla ters gratis. Anderen betalen eèn rijksdaal- der. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De voorstelling van „Een gelukkige hand” met in de hoofdrollen Caro van Eijck en Guus Hermus, die dinsdagavond jongstleden moest worden afgelast in de Velser Schouwburg, gaat vrijdagavond aanstaande in „De Nieuwe Slof” wel door. Het stuk is een uitdaging voor het grote talent van Caro van Eijck en Guus Hermus. Hoofdtema is het leven in een bejaardentehuis. Weller en Fonsin wonen in dat tehuis, maar zij zijn tamelijk onaangepast en hebben moeite met het leven met andere bejaarden en al hun kwaaltjes en klachten. Zij zoeken elkaar bij een kaartspelletje. Hij is een oude rot in het spel en zij kent aanvankelijk de spelregels niet meer, maar dankzij „een gelukkige hand” wint zij wel steeds. Als vereenzaamde mensen praten zij over het leven dat zij hebben geleefd en dat brengt veel humor in de voorstelling, die om kwart over acht begint. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de reisbureaus Lissone-Lindeman in Beverwijk en „Orion” in Heemskerk, bij de firma Nico Mijnen in Wijk aan Zee, bij de VW in Castricum en van 10 tot 12 uur in „De Nieuwe Slof’ aan de Kerkstraat. regelen om de dreigende chaos in de Graafwijkstraat af te wenden. Door het vormen van een Stichting die de woningen koopt (via een lening van het Bouwfonds) is er een kans voor de huurders om lang zaam maar zeker hun huis in eigendom te verkrijgen. „Als iedereen meewerkt is de zaak na 20 jaar helemaal rond en zijn de mensen eigenaar van het huis waarin ze nu zo fijn wonen”, aldus de man van Bouw fonds te Haarlem. Het Bouwfonds heeft al eerder in Assendelft en Alkmaar met suc ces tegen de speculatiedrift van onroe- rend-goedmaatschappijen gestreden. Mevrouw De Ridder: „Ze weten niet hoeveel we voor het complex hebben be taald. Speculatie? Wij vragen prijzen die zelfs beneden de executiewaarde liggen. Waarom maakt men zich zo zenuwachtig over die reële koopprijzen. De vraag naar dit type woningen in Beverwijk is bijzon der groot”. Nogmaals verduidelijkt ze „dat de huurders er niet uit hoeven. Wij willen het complex rendabel maken. Waarom gooien we anders die drie woningen in de verkoop? De exploitatie van het complex wordt hjerdoor wel ietsje lichter”. De gemiddelde huur van de Graafwijk- straatwoningen komt op 210,- per maand, hetgeen jaarlijks ruim 42 mille oplevert. De prijs van anderhalf miljoen voor de woningen en de bedrijfsruimten levert bij een hypotheekrente van 8 pro cent een jaarlast van 120.000,- op. Na verkoop van de drie woningen blijft er nog altijd ruim 1 miljoen over. Jaarlijkse rente 80 mille. BEVERWIJK. In besloten kring is woensdagmiddag in de kantine van het politiebureau afscheid genomen van adju dant C. H. Beentjes, die met pensioen gaat. De adjudant sluit een indrukwekkende loopbaan bij de politie af. Hij begon in 1945 als hulpagent. Een jaar later volgde zijn benoeming tot agent tweede klas. In 1955 werd hij bevorderd tot hoofdagent en in 1961 promoveerde hij tot brigadier. In 1977 werd de heer Beentjes adjudant op F niveau. Vanaf 1951 werkte adjudant Beentjes bij de recherche. In 1975 werd hij chef van de afdeling recherche. Na het vertrek van adjudant Natte volgde hij hem in 1977 op als chef van de afdeling bijzondere dien- sten. Adjudant staat bij de politie bekend als een harde, stille werker met een taaie vasthoudendheid HEEMSKERK. Het Filmhuis Heems kerk presenteert vrijdagavond in de grote zaal van het buurthuis „De Zandkraai” van negen uur af de films „Srim” en „Zwartziek” van Jacob Bijl. BEVERWIJK. Het biljartcentrum „De Wijckermolen” aan de Meerstraat 56 wordt vrijdagavond 22 september om half acht geopend. Het centrum is opgezet door de familie Alders. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 10-35, trosanjers 80- 165, aster 40-65, chrysanten 50-130, jaar- rond 30-36, per stuk 55, cyclamen per bos 65-110, dahlia 40-110, fresia 8-15, gladiool 6-14, iris 10-30, lelie 7-110, liatris 8-16, nerinen 30-100, roos 20-40, babyroos 8-22, statice 95-130, tulpen 28-32. Planten: achmea 350-500, begonia 45- 500, cyclamen 300-650, ficus 175-200, gloxi nia 200-260, hedera 85, hibiscus 125, ka- lanchoe 45-60, st. paulia 50-70, gem. plan ten 45-100, grote gem. planten 550. Groenten: andijvie 17-32, bleekselderij 22-48, bloemkool 120-205, bospeen 65-105, selderij 8-17, breekpeen 32-45, Chinese kool. 53, groene kool 45-54, knolselderij 35- 58, komkommer 26-65, peterselie 8-21, postelein 135-149, prei 82-98, pronkbonen 110-135, rabarber 60-63, radijs 25-48, snij bonen 130-240, sperziebonen 150-205, spi nazie 30-93, sla 13-26, spitskool 22-32, toma ten 350-500, uien 49, retich 34-40. op weg in de richting van het Rode Kruis Ziekenhuis kreeg een 16-jarige bromfiet ser uit Heemskerk woensdagmorgen geen voorrang van een 71-jarige automobilist uit Velsen-Noord. Hij is na de botsing naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling van ettelijke schaafwonden. De telefoon bij de heer Velzel heeft giste ren niet stil gestaan. Vele Beverwijkers belden even op om de belangenorganisatie van tips te voorzien. „Het is ook een enge toestand”, aldus de heer Velzel. „Alle spe culanten beginnen het spelletje op de ma nier zoals De Noord BV de zaak aanpakt. Dat de verkoop afspringt geloof ik niet want de boeteclausules in het voorlopig koopcontact zijn zodanig dat geen van beide partijen zich terug kan trekken zon der grote financiële schade te lijden”. Onroerend-goedmaatschappeij De Noord B.V. is recent opgericht door de heer en mevrouw De Ridder uit Heerhu- gowaard die in dit Noordhollandse dorp een horeca-etablissement drijven. Bij af wezigheid van haar man neemt mevrouw De Ridder de zaken waar. Woensdagmor gen verklaarde ze telefonisch iets van de beroering in de Graafwijkstraat af te we- BEVERWIJK. De gemeente is met de eigenaar van het bouwvallige pand op de hoek Bullerlaan/Alkmaarseweg tot over eenstemming gekomen over de aankoop er van. Het pand, waarin voorheen de rijwiel- zaak van de firma Van Eijk was gevestigd, zal maandag a.s. worden gesloopt. „Wie koopt er nu^en project met een groot exploitatietekort. Door de verkoop van een paar woningen kan de koper het nog wel een tijdje uitzingen maar op een bepaald moment zal hij toch weer op nieuw moeten verkopen om z’n rende ment te halen”, aldus een woordvoerder van het Bouwfonds. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie bij schaakclub Wee nink zijn: Groep 1: NuijenVerschuren 1- 0, KoopmanHulscher 0-1, MeijerGra- pendaal rem., FaasRoos rem., Sinnige Lameris 1-0, EngelhartM. Clarije rem., LegiusOoteman 0-1, Hooglandv.d. Doorn 0-1. Groep 2: MaatKok 0-1, HeemskerkBeentjes 1-0, Wortel—Duin 1- 0, Hopde Wit 1-0, SeijmonsbergenBie- renbroodspot rem., BloemendaalG. v.d. Steen rem., R. ClarijsEttema rem. Afg. partij: Kampsde Vries rem. ten. „Ik begrijp niet waar die mensen zich druk over maken. Inderdaad, we hebben met de erven Duiker uit Beverwijk een voorlopig koopcontract gesloten dat zeer binnenkort wordt omgezet in een definitief contract. Van de 20 flatwoningen gaan we er drie in de verkoop doen, omdat met de familie Duiker is afgesproken dat zij één flat eind september en twee flats tegen het einde van het jaar leeg zullen opleveren. En daar houden die mensen zich strikt aan”, aldus mevrouw De Ridder. De Heer- hugowaardse verklaarde nadrukkelijk geen moeilijkheden met de huurders van de Graafwijkstraatwoningen te willen schoppen. ■„Iedereen mag er blijven wo nen. Mogelijk dat er een nieuw huurcon tract moet worden opgesteld omdat het woningcomplex van eigenaar is veran derd”. Zij gaf toe nog geen contact met de bewoners te hebben opgenomen om de kwestie toe te lichten. Duiker had de bewo ners van de huizen een maand geleden al over de op handen zijnde wijziging inge licht. De Noord BV laat niets los over de Het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten te Haarlem, dat namens de bewoners onderhandelingen met de Noord BV voert, vindt de cijfermatige benadering van de zaak allerbelangrijkst. van flatwoningen reëel Diefstal. Uit een garagebox aan de BEVERWIJK. Volgende week maan- Lingestraat in Beverwijk zijn gereed- da2> dinsdag, woensdag en donderdag ko- schappen, een accu, blikken olie en 1 Botsing. Een 26-jarige inwoner van Oosthuizen reed woensdagmiddag op de Randweg bij de Wijkermeerweg op een j stilstaande vrachtauto uit Groningen. Ook J hij is naar het RKZ gebracht met een vleeswond aan de linkerarm. De auto is met een kraanwagen afgevoerd. Te snel. Zestien automobilisten reden woensdag tijdens een controle op de Spoorsingel te snel. Hoogst gemeten snel heid tachtig kilometer. Eén van hen had dubbele pech, namelijk een 46-jarige Heemskerker die niet over een rijbewijs bleek te beschikken. Aanrijding. Een motorrijder moest woensdagmorgen tegen acht uur naar het Heemskerkse ziekenhuis worden ge bracht, nadat hij door een voorrangsfout tegen een auto aan was gereden. Zijn hand bleek op drie plaatsen gebroken te zijn. Dit ongeval op de kruising MozartstraaVCho- pinstraat in Heemskerk veroorzaakte zwa re materiële schade. Diefstal. Uit een garagebox aan de derge- I men zes raadscommissies uit de gemeente lijke gestolen ter waarde van enkele hon- derden guldens. Geen voorrang. Over de Vondellaan gezondheid over o.a. de vaststelling van het reglement indicatiecommissie opname bejaarden in bejaardenoorden. Eveneens om half acht die avond komt de commissie voor sportzaken in het Stadskantoor bij een. Op de agenda staat o.a. de vaststelling van de jaarrekeningen van de Stichting Sporthal Beverwijk en de nota van de afdeling onderwijs inzake de toekenning van zaalhuursubsidie aan (sport) gebrui kers van de Moriaan. De commissie voor volkshuisvesting en stadsuitbreiding buigt i zich dinsdagavond 26 september om half acht over het bestemmingsplan „Munni- kenweg 1976”. De commissie voor onder wijs en culturele zakèn vergadert dinsdag- avond 26 september om halfacht in het Stadskantoor. Agendastukken zijn o.a. de restauratie van de Grote Kerk, het vor- mings- en ontwikkelingswerk voor volwas senen, nota samenwerking Emmaschool Kleutertrein (verlenging subsidiëring door ministerie). Woensdagavond 27 september is de commissie voor openbare werken in het Stadskantoor om te praten over o.a. de achterpaden van de 239 woningen in Oos- terwijk. Donderdagavond 28 september tenslotte vergadert om half acht de com missie voor de financiën.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9