HOCKEYDAMES WERELDKAMPIOEN Turnmarathon gaf vertekend beeld Knappe prestatie in Grand Prix Eén-nul NA TIEN WEKEN SCHAKEN IS EINDE NOG NIET IN ZICHT voor jou... I Monique Bolleboom algemeen kampioene De ideale baas bestaat niet,maaneh... Conclusie Geen corner MAANDAG 2 5 SEPTEMBER 19 7 8 14 Vermeulen-Hollandia Vermeulen-Hollandia Éi w Hennie Kuiper is JAN BLIJBOOM (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 3 laar- 1 0-0, -Hel- Am- r3-2, raaf- 12-0. Nederland wereldkampioen. Driemaal ging Oranje dit jaar op weg naar een kampioenschap. In Buenos Aires en Hannover kregen de heren slechts zilver toegeschoven. Aardig, maar een tweede plaats telt niet. Wielrenner Eddy Merckx karakteriseerde die positie in zijn glans periode met: „Tweede is de beste ach terblijver”. De hockeysters degradeer den het veld achterblijvers tot figuran ten. Voorop in die gold race marcheerde Huib Timmermans. De Amstelveense docent aan de Am sterdamse academie speelde een hoofd rol in de Spaanse opvoering. Zijn dolge lukkige spelersgroep wenste het succes af te wentelen op de schouders van de man die nu achttien wedstrijden in dienst is van de hockeybond en nimmer met een nederlaag werd geconfronteerd. Hij bezit het vermogen een team psy chisch naar een climax te voeren. Zon dagmorgen zette hij z’n speelsters neer en haalde, voor wie hij dat nodig achtte, de sterkste zijden naar voren. Toos Bax, met 31 jaar, 65 interlands en negen doel punten in Madrid de meest ervaren speelster op het veld, kreeg te horen dat ze alles beter kan dan wie dan ook, en zich geen snars moest aantrekken als een Duits meisje haar eens in de weg wilde lopen. Zo kreeg iedereen zijn mentale injectie. In de bus naar het veld doken de pupil len van de Westduitse coach Werner No wak nerveus weg achter de stoelleunin gen, terwijl de opponenten nerveus gin negappend hun concentratie op peil hiel den. Die winst op puhten was mede bepa lend voor het uiteindelijke succes van de man, die zich na afloop met moeite kon goed houden. „Ik weet niet wat het is, (Van onze speciale verslaggever) CANNES. De 43e Grand Prix des Nations, of de terugkeer van Hennie Kui per op het internationale wielerplatform. Want Bernard Hinault won weliswaar deze monstertijdrit van 90 km in en rond om het Zuidfranse Cannes wie had daar trouwens aan getwijfeld de derde plaats die Kuiper achter Moser weggriste voor gevestigde tijdritspecialisten ais Zoetemelk, Knudsen en Vandenbroucke wekte opperste verbazing in de mondaine badplaats aan de Cóte d’Azur. maar je staat midden in een groep die tot in de toppen van de vingers bereid is om elkaar op te vangen. Ik mag niet falen. Ik zeg niet dat ze succes van me eisen, maar ik heb het gevoel dat mijn 5-procentsbij- drage zo van wezenlijk belang is, dat ik voorop moet lopen”. Uit de groep wordt Timmermans’ bij drage van 5 procent als absurd beschre ven. Voorstopper Fieke Boekhorst gaat veel verder. „Die man ziet kans je een soort meerderwaardigheidscomplex aan te praten. Een vorm van zelfvertrouwen, waarin geen plaats is voor enige twijfel. Niemand heeft gedacht dat we die finale zouden kunnen verliezen”. Toch was dit niet uitgesloten. Timmer mans, de man die via zijn voorzichtige tactiek heeft gekozen voor een overdosis aan zekerheid, wenste eerst een aanval lend West-Duitsland te zien. Een gevaar lijke tactiek, omdat de Duitsers met 23 goals uit de voorronden waren gekomen. Hij baseerde zijn patroon op de hecht heid van zijn verdediging en het feit dat BAGUIO CITY Het tweede bezoek van FIDE-president dr. Max Euwe aan de Filippijnen heeft de gang van de zaken rond de tweekamp om de wereldtitel niet bespoedigd. De 25- ste partij zetten - lanceerde Kortsnoi een koningsaanval. Een zwakke torenzet van de titelhouder gaf Kortsnoi de gelegen- nen dat de met zwart spelende Karpov rond de dertigste zet gewonnen stond. In geweldige tijdnood vijf minuten voor tien zettenlanceerde Kortsnoj een koningsaanval. Een zwakke torenzet van de titelhouder gaf Kortsnoj de gelegen heid om met zijn onder couvert afgegeven zet een tijdelijk dame-offer voor te bereiden, dat hem in het toren-eindspel een pion meer opleverde. rotsen in de Tour de France. En de sleutel- beenbreuk die hij daaraan overhield, deed Kuiper tot gistermiddag min of meer te rugvallen in de anonimiteit. De blessure hield hem behalve uit het eindklassement van de Tour, ook uit de Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen in Mün chen. Maar de ex-wereldkampioen die, voordat hij straks toetreedt tot de Franse ploeg van Maurice de Muer, hard aan een opvallende verrichting toe was, zon op wraak voor het deels mislukte naseizoen, waar zijn val in de Ronde van Frankrijk debet aan was. De plannen voor een klinkende revan che smeedde Kuiper in de Belgische ker- miskoersen, waar hij er de laatste weken zoveel van reed. Daar, en in een handvol andere eendagskoersen (Parijs-Brussel), maakte hij zich op voor nog een glanzende prestatie die dit seizoen voor hem nog een heel eind zou kunnen goedmaken. Wel, de volledige concentratie op de Grand Prix des Nations miste zijn uitwerking niet. hij momenteel over ’s werelds meest be trouwbare doelvrouwe, Det de Beus, be schikt. Ee;n 20-jarig meisje dat zozeer is overtuigd van eigen kwaliteit, dat ze lie ver heeft dat de tegenpartij vanaf de rand van de cirkel op haar doel ramt, dan dat een medespeelster probeert er een stick tussen te zetten. Anneke van Puffelen, de steunpilaar op de rechtervleugel: „Het is zo’n ontzet tend safe gevoel dat Det de Beus achter je staat, dat we vol vertrouwen de tacti sche opdracht hebben geaccepteerd”. Uitrazen en toeslaan, was het parool van Timmermans, die geen moment heeft getwijfeld aan de kwaliteit van zijn speel sters om de opdracht stipt uit te voeren. Gevolg was wel dat Duitsland aan drong, twee lange en drie korte straf cor ners forceerde, maar dat had Timmer mans ingecalculeerd. „De afgelopen da gen hebben laten zien dat de overigens Goed, Kuiper moest één minuut en 29 sec. toegeven op Hinault en 33 sec. op Moser, maar hij bleef met zijn totaaltijd van 2.8,04 maar liefst 2.36 voor op Zoetemelk en ruim 4 min. op de Noor Knudsen en 5 min. op Vandenbroucke. grandioos spelende 18-jarige Christine Moser en Margit Muller geen corner kon den benutten. Gevaar schuilde er dus nauwelijks in deze strijdwijze”. Collega Werner Nowak beaamde het. „Wij heb ben zaterdag tegen Argentinië te veel moeten geven. Dat duel (1-0-zege) was een dermate grote aanslag op onze fysie ke gesteldheid, dat we tegen Nederland, dat met 6-0 over België heenwandelde, niet eens meer konden toekomen aan een slotoffensief. En natuurlijk het ge brek aan schutters. Kijk, het verschil tussen Nederland en West-Duitsland was Toos Bax. Geroutineerd, zelfbe wust, trefzeker. De eerste de beste cor ner die ze na 36 minuten spelen krijgt, slaat ze feilloos in”. Er is binnen de sectie keurturnen dames in het weekend nogal het een en ander te doen geweest over de houding van Inge Wulz. Eerst nu blijkt dat deze turnster geen verwijt kan worden gemaakt. Voorzitter Ton Swart over dit voorval: „Het is lang niet overal bekend dat Inge Wulz vorige maand een ernstig auto-onge- luk heeft gehad. Twee dagen lang is haar toestand uiterst kritiek geweest. Dan ge tuigt het toch wel van doorzettingsvermo gen dat Inge kortgeleden weer hard met trainen is begonnen. Maar ze blijft last van hoofdpijn houden. En die toestand heeft ertoe geleid dat ze vrijdagavond liever niet meedeed en het zaterdag met de keuze- oefenstof weer wilde proberen. Overigens kwam er inderdaad bij dat ie aan het uitreiken van de uitrusting de verkeerde conclusie verbond van een plaats in de WK-ploeg verzekerd te zijn”. Ton Swart wil er zich nog niet over uitlaten of het niet het verstandigst zou zijn Inge Wulz tegen zichzelf te bescher men door haar niet voor de WK in Straats burg in te zetten. Daar moet èn in de I Het was vanaf dat moment een uitge maakte zaak dat Monique Bolleboom al leen nog concurrentie te duchten had van haar jongere zus Ingrid, die het niet trof dat Monique nogal opvallend in de gunst van de jury viel; zó opvallend, dat zelfs hoofdjury Eva Bartha vandaag terug naar Hongarije haar twijfels over de puntenwaarderingen had. Ingrid kwam zodoende 0.45 punt op haar zuster tekort, maar haalde zondag haar schade in door twee titels (brug-ongelijk en vrije oefe ning) te behalen en bij het springen Moni que met een tweede plaats eveneens voor te blijven. Maar zelfs dié voorzichtigheid biedt pog geen garantie. Dat ondervond Maya Huy- ting zaterdagavond, toen ze bij het intur nen aan de brug-ongelijk even misgreep en zó pijnlijk met het borstbeen op de lage legger terecht kwam, dat ze nauwelijks meer in staat was het programma verder af te werken. Maya: „De pijn trok hele maal door naar de schouder”. Met een verbetenheid een betere zaak waardig, sloeg ze zich door dit ongemak heen, maar ze kon tevoren al op haar vingers natellen dat het fraaie uitzicht van vrijdagavond op het behalen van de algemene titel zoals bekend sloot de Utrechtse de eerste dag (verplichte oefenstof) af met hetzelfde puntentotaal als Monique Bolleboom voorgoed verkeken was. Zo bleek Pro Patria-trainer Louis Peere- boom vrijdagavond toch gelijk te hebben gehad dat zijn pupil Inge Wulz, na haar weigering en geheimzinnige aftocht, de volgende dag weer van de partij zou zijn. 'JEC- Den idam gles- k-FC „En”, liet Kuiper opmerkelijk monter weten (nogal wat coureurs lagen na hun race op het loodzware traject met drie venijnige klimmetjes op apegapen), „als die spaak in mijn achterwiel niet knapt tien kilometer voor de finish, pak ik Moser ook nog. Dan word ik tweede”. Hennie Kuiper bewees in deze Grand Prix des Nations 1978 voor de tweede keer met Cannes als start- en finishplaats een doorbijter te zijn van het zuiverste water. Maar ook een renner die zich als geen ander kan concentreren op een koers als er gepresteerd moet worden. Nog geen drie maanden geleden kwakte de kopman van de Postploeg tegen de [nleg: eer- 40,45, 17- 6 15- 2 10- 4 7- 3 6- 3 11- 6 10-15 9- 8 10- 11 4- 9 11- 17 4- 8 7- 11 8- 14 6-15 5- 12 5-13 3-21 FC Den iam- iord- Kist der De "ovic eijer nsen nnen- - 49; Oudeweg 30, 2031 CC HAARLEM tel.. 023-319344 (dhr. vanDrooge) Eén nul voor jou als je straks hoort bij die 15 jonge Haarlemmers die een fijne baan vinden bij Vermeulen Hollandia. Eén nul voor jou, als je mee gaat draaien in een leuke ploeg kollega's van je eigen leeftijd. Ze maken schuifdaken in auto's. En bouwen bestelbusjes om voor speciale doeleinden zoals invalidenvervoer. Ben je een beetje handig, en tussen de 18 en 25 jaar, kom dan snel even praten. Want dan is de kans groot dat je binnenkort leuk, schoon werk doet. Werk dat nog goed betaald wordt ook. Oudeweg 30, 2031 CC HAARLEM tel.: 023-319344 (dhr. van Drooge) Dat voordeel trachtte de uitdager in de tweede zitting zo hardnekkig maar tevergeefs in winst om te zetten, dat een toekijkende dame ervan in slaap viel en wegens snurken uit de zaal moest worden verwijderd. De tweekamp is inmid dels al tien weken onderweg en het ziet er niet naar uit dat dr. Eüwe spoedig in actie zal moeten komen voor iets anders dan het in ontvangst nemen van protesten. Zaterdag was het er weer één van Kortsnoi, die protesteerde tegen de uitsluiting van zijn beide yoga-vrienden. Karpov leidt met 4-2 en heeft nog twee overwinningen nodig voor het behoud van de titel en de greep naar de eerste prijs van 350.000 dollar. De ideale baas bestaat niet Maar er zijn wél bazen waar het beter is dan bij andere bazen Vermeulen Hollandia bijvoor beeld. Zoekt 15 jonge Haarlem mers die in werktijd een goed betaald vak willen leren. Ie krijgt werkkleding, 21 dagen vakantie per jaar, reiskostenvergoeding, veel personeelsaktiviteiten zoals sport en muziek, schoon werk klimaat en nog veel meer. Bovendien is Vermeulen Hollandia een erg modern bedrijf, waar je met de nieuwste en mooiste gereedschappen werkt. We maken schuifdaken in auto's en bouwen bestelbusjes om voor speciale doeleinden, zoals in validenvervoer Ben je een beetje handig en tussen de 18 en 25 jaar? Kom dan snel even praten „Het is”, oordeelde Kuiper, „misschien een voordeel geweest dat ik na mijn val niet zo gek veel’heb gereden, althans geen zware koersen. Ik had nu reserves die ik kon aanspreken. Dat was ook de reden dat ik geen inzinking heb gekend. Ik heb con stant hard door kunnen gaan”. Peter Post, nog Kuipers ploegleider, kon nauwelijks woorden vinden voor de emi nente race van zijn pupil. „Verschrikke lijk, wat heeft Kuipertje goed gefietst. Kijk naar die anderen. Zoetemelk, Schuiten. Hij heeft minuten op hen gepakt”. Met Schuiten noemde Post een van de renners die in Cannes hevig teleurstelde. In 1974 en '75 won de in Franse dienst rijdende Nederlander de Grand Prix nog, maar gisteren kreeg Schuiten de benen nauwelijks rond. Dertien minuten bijna verspeelde hij op winnaar Hinault, wiens tijd 2.6,35 was. „Gek, de eerste omloop (de tijdrit bestond uit twee ronden van 45 km) ging het nog, maar de tweede 45 km zat ik zo vast als een huis. Ik had meer last dan gemak van mijn aërodynamisch pak. Dat spul laat geen lucht door. IKdacht aan het eind van de rit dat ik van de hitte zou ploffen. Maar het lag natuurlijk niet al leen aan mijn pak. De vorm was er ook niet. En op zo’n zwaar parkoers kom je dan niet aan de bak”. De mentale klap kwam inderdaad met een aan de brug-ongelijk, waar Maya Huyting zó uit haar ritme raakte, dat een schamele 8 haar deel werd. De Amsterdamse besefte na afloop nog nauwelijks dat ze de wereldtitel had bin nengeslagen. „Ik heb er geen moment aan getwijfeld. Alles verliep volgens plan, al geef ik toe dat deze tactiek ont zettend veel kracht heeft gekost van de middenvelders”. Op die positie flonkerde de 28-jarige Cathy Woudenberg. Tussen de eerste wedstrijd tegen India en de zesde tegen West-Duitsland kampte ze met een vormcrisis. „Ik heb de afgelopen nacht twaalf uur geslapen. Wist dat ik op krachten moest komen om de (slijtage) slag op het middenveld uit te vechten. Ik kreeg een meisje op mijn lip die me bij elke beweging volgde, maar ik kon haar telkens uitspelen. Na 20 minuten vond ik het wel mooi. Toen ben ik op avontuur gegaan en bleek dat ze me niet kon volgen. Ineens was ik de angst kwijt dat we geen wereldtitel zouden pakken”. Het „slotoffensief” van Duitsland ka rakteriseerde Suzan Bekker als volgt: „Echt gevaarlijk werden ze niet. Toen libero Christine Moser ook naar voren kwam, was de chaos bij hen compleet en voelde ik dat we de buit binnen hadden”. Anneke van Puffelen had langer in span ning gezeten: „Zo’n situatie is gevaarlijk, omdat je niets meer kunt berekenen. Eén dwaze actie, en je hebt een goal om de oren”. Die kwam niet. Door het wegvallen van Moser kregen de Nederlandse spit sen ineens de benodigde ruimte. Sophie von Weiler kreeg echter van Ingrid Bruckert nauwelijks een been aan de grond, de voor Margriet Bleyerveld in gevallen Nel van Kollenburg bracht echter de nodige correcties aan om Oranje in de buurt van de alles beslis sende tweede treffer te brengen. Toen die uitbleef, was het eindsignaal nog van belang. Oranje’s derde titel (na Bar celona 1972 en Mandelieu 1974) was bin nen, plus een plaats op de Olympische Spelen van Moskou. (Van onze sportredactie) DORDRECHT. Het lijkt onwaarschijnlijk dat de nationale keurturntop dames volgend jaar opnieuw een „driedaagse” zal moeten doormaken: twee dagen om vast te stellen wie algemeen kampioene wordt en een derde ronde voor aparte toestelkampi- oenschappen. Gebleken is namelijk dat de animo van de deelneemsters voor zo’n „marathongebeurtenis" vrijwel nihil is. En niet helemaal ten onrechte, omdat het voor de hand ligt dat turnsters zich hoofdzakelijk toespitsen op specialiteiten en verder angstvallig proberen geen blessure op te lopen. 16- 6 7- 2 12- 8 13- 7 12- 6 7- 3 9- 6 5- 2 7- 6 9- 9 7- 8 6- 12 11-12 8- 9 4- 7 7- 13 4-12 4- 9 (0-21 i-FC star- leer- SC h-De n-SC medische sector èn in de sectie keurturnen dames èn door trainer Asarjan over wor den beslist. Aangenomen mag worden dat tijdens de trainingsstage voor de wereld kampioenschappen, die van 5 tot en met 15 oktober op Papendal wordt gehouden en waaraan Debbie Amson van Pancratius is toegevoegd, definitief de gezonden van de geblesseerden worden gescheiden. Wie van de serieuze WK-gegadigden dan nog niet in staat blijkt de vereiste oefeningen te draaien, zal onverbiddelijk moeten afha ken. De selectie kan dus als volgt worden omschreven: niet de besten, maar de ge- zondsten komen voor de wereldkampioen schappen in aanmerking. De sectie keurturnen dames is zich de afgelopen dagen in ieder geval duidelijk bewust geworden van de verkeerde weg die men dreigt in te slaan: een technisch goed turninternaat op Papendal, maar ab soluut onvoldoende medisch begeleid. Voorzitter Ton Swart: „Helemaal waar. Voor mij staat het vast dat de medische begeleiding intensiever moet worden. Daar gaan we beslist op korte termijn wat aan doen. En zo’n driedaagse lijkt me niet meer voor herhaling vatbaar”. 99 2.538. tbaar inclu- prijs: ■ierde /isie: jber- Loen- lera- Eindstand all-inkampioenschap: i.Moni que Bolleboom (Pro Patria) 73.80, 2. Ingrid Bolleboom (Pro Patria) 73.35, 3. Maya Huyting (DOO) 72.20, 4. Marleen Houter (Klimop) 71.20, 5. Debbie Amson (Pancratius) 70.30, 6. Carina de Koning (Mauritius) 67.30, 7. Annelies Perdijk (Pro Patria) 64.95. Paardspringen: 1. Marleen Houter (Vrijdag/za- terdag 9,25 pnt., zondag 9,175), totaal 18,425 pnt.; 2. Ingrid Bolleboom 9,15 en 9,10, totaal 18,250 pnt.; 3. Monique Bolleboom 9,15 en 9,025, totaal 18,175 pnt. Brug met ongelijke leggers: 1. Ingrid Bolle boom 9,225 en 9,200, totaal 18,425 pnt., 2. Moni que Bolleboom 9,250 en 9,100, totaal 18,350 pnt.; 3. Marleen Houter 8,575 en 9,200, totaal 17,775 pnt. en Debbie Amson 8,815 en 8,950, totaal 17,775 pnt. Balk: 1. Monique Bolleboom 9,225 en 9,200, totaal 18,425; 2. Ingrid Bolleboom 9,075 en 9,250, totaal 18,325; 3. Maya Huyting 9,075 en 9,150, totaal 18,225. Vrije oefening: 1. Ingrid Bolleboom 9,225 en 9,300, totaal 18,525; 2. Monique Bolleboom 9,275 en 9,150, totaal 18,425; 3. Maya Huyting 9,125 en 9,250, totaal 18,375. Er zal en dat is een eerste conclusie die uit deze goeddeels mislukte „drie daagse” kan worden getrokken door de sectie keurturnen-dames meer lijn en dis cipline in het geheel moeten worden ge bracht, wil het keurturnen van de top zijn geloofwaardigheid behouden. Bleken vrijdagavond slechts zeven van de oor spronkelijk elf leden van de selectie in staat de verplichte oefenstof af te werken, de volgende avond trad er ineens een deelneemstersveld aan van elf turnsters, door toevoeging te elfder ure van Bibi Vos, Joke Boer, Carla Duplessis enInge Wulz, die uiteraard allen buiten mededin ging naar de gunst van de jury dongen. (Van onze speciale verslaggever) MADRID. Ineens knalde er een kurk van de champagnefles. Het Madri- leense kunstgras verzwolg het vocht zo als het de zweetdruppels had geabsor beerd die Nederlandse en Westduitse hockeysters hadden achtergelaten in hun jacht naar wereldgoud Vierender tig minuten koesterden de Duitse meis jes de hoop dat ze Toos Bax’ gouden doelpunt zouden kunnen nivelleren, maar toen de hoop ijdel bleek, moesten de Oranje-supporters de wereldkampi oenen eerst in de armen sluiten voordat het besef doordrong dat het Nederland se dameshockeyteam zich voor de derde maal ongenaakbaar toonde in de strijd om de wereldtitel. De Duitsers bogen het hoofd; hadden moeite de teleurstel ling weg te slikken dat de enige neder laag hen gelijk de wereldhegemonie had gekost. „terug De 25ste partij had het volgende verloop: Wit: Kortsnoj, zwart: Karpov. 1. c2-c4, Pg8-f6; 2. Pbl-c3, e7-e5; 3. g2-g3, Lf8b4; 4. Ddl-b3, Pb8-c6; 5. Pc3-d5; Lb4-c5; 6. e2-e3, 0-0; 7. Lfl-g2, Pf6xd5; 8. c4xd5, Pc6-e7; 9. Pgl-e2, d7-d6, 10. 0-0, c7-c6; 11 d2-d4, e5xd4; 12. e3xd4, Lc5-b6; 13. Lcl- g5, Lc8-d7; 14. a2-a4, h7-h6; 15. Lg5xe7, Dd8xe7; 16. Lg2-f3, Ta8-b8; 17. a4-a5, Lb6-c7; 18. Db3-c3, Tf8-c8; 19. Pe2-f4, Lc7-d8; 20. Tfl-el, De7-f8; 21. Dc3-b3, Ld8-g5; 22. Pf4-e2, Lg5-f6; 23. Tal-dl, c6-c5; 24. Lf3-e4, Df8-d8; 25. Db3-a2, Ld7-g4; 26. d4xc5, Tc8xc5; 27. b2-b4, Tc5- c7; 28. Da2-b3, Tb8-c8; 29. f2-f3, Lg4-d7; 30. Db3-e3, a7-a6; 31. Le4-d3, Lf6-b2; 32. Kgl-g2, Dd8-f6; 33. Tdl-bl, Ld7-a4, 34. Pe2-f4, g7-g6; 35. Tel e2, Lb2-cl; 36. De3-e4, Kg8-f8; 37. b4-b5, a6xb5; 38. De4-b4, Tc7- c5; 39. Tblxcl, Tcöxcl; 40. Pf4xg6 schaak, Kf8-g7; 41. Pg6-e7, Tc8-c4. Hier werd de partij afgebroken in de volgende stelling: Wit: Kg2, Db4, Te2, Ld3, Pe7, pionnen a5, d5, f3, g3, h2. Zwart: Kg7, Df6, Tel, Tc4, La4, pionnen b5, b7, d6, f7, h6. 42. Ld3xc4, Tclxc4, 43. Db4xd6, Tc4-c3; 44. f3-f4, Df6xd6; 45. Pe7-f5 schaak, Kg7-g6; 46. Pf5xd6, La4-b3; 47. f4-f5 schaak, Kg6-g7, 48. Pd6- e8 schaak, Kg7-f8; 49. Pe8-f6; Kf8-g7; 50. Pf6-h5 schaak, Kg7-f8; 51. Ph5-f4, Lb3-c4; 52. Te2-e5, Tc3-a3; 53. d5-d6, Ta3-a2 schaak; 54. Kg2-f3, Ta2-d2; 55. Te5-e7, Td2xd6; 56. Te7xb7, Td6-a6; 57. Tb7-b6, Ta6xa5; 58. Tb6xh6, b5-b4; 59. Th6-c6, Lc4-b5; 60. Tc6-cl, b4-b3; 61. Tcl-bl, Lb5-c4; 62. Kf3-e4, Ta5-a2; 63. Ke4-d4, Ta2-c2; 64. Pf4-d3, Lc4xd3; 65. Kd4xd3, Tc2xh2; 66. Tblxb3, Kf8-g7; 67. Kd3-e4, Th2-a2; 68. Ke4-f4, Ta2-a4 schaak; 69. Kf4-g5, Ta4-a5; 70. g3-g4, Ta5-c5; 71. Kg5-h5, Tc5-a5; 72. Tb3-f3, Ta5-b5; 73. g4-g5, Tb5-bl; 74. f5-f6 schaak, Kg7-h7; 75. Tf3-h3, Tbl-gl; 76. Th3-h2, Tgl-g3; 77. Th2-hl, Tg3-g2, 78. Thl-al, Tg2-h2 schaak; 79. Kh5-g4, Kh7-g6; 80. Tal-a8, Th2g2 schaak. Cathy Woudenberg wordt omhelsd door doelvrouwe Det de Beus. Van het gezicht van de Westduitse Ingrid Bruckert is de teleurstelling af te lezen. •A Hennie Kuiper: plannen gesmeed in kermiskoersen „Het verschil was Toos Bax V ïv

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15