Brand in bar Professionele inzet van Cox en ontroerend toneelspel aangestoken dansgirls lOpen huis „Zanglust” Jt veilingen beverwijk i I „Een gelukkige hand" WE Studie van D’66 naar colleges SCHOLENGEMEENSCHAP VOOR LAGER EN MIDDELBAAR BEROEPSONDERWIJS PLANNEN VOOR VISWEEKENDEN IN WIJK AAN ZEE MET DE EUROPESE VERKIEZINGEN IN ZICHT Kaartspelletje als liefdesverklaring Footlight Quintet plaatsvervanger van Town Jazz Band g Jongens schopten rel bij sporthal Man mishandeld Tweeduizend gulden voor „Animo” „Rond de Wijkertoren” vergadert weer Vrouwen bespreken opvang jongeren 1 i I JAN BAART BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 6 MAANDAG SEPTEMBER 2 5 Aan de feestversiering voor de opening wordt al hard gewerkt van Het nieuwe gebouw aan de Jan van Kuikweg. >nd- slag 12 JAN BAART ter- bij i de in u ivel. ige- een md- slag Door hun eigen angstige onzekerheden en eenzaamheid gefrustreerd, verkrampt BEVERWIJK. Guus Hermus en Caro van Eyck, twee groten van het Neder lands toneel, hebben zich vrijdagavond in De Nieuwe Slof ingezet voor een nieuw toneelspel „Een gelukkige hand” („the gin game”) van de Amerikaanse schrijver D. L. Cobom. Het spel verhaalt van twee oude mensen, in een verzorgingstehuis wachtend op de dood, die zich willen afzonderen van hun verstikkende omge ving en vluchten in een spelletje kaart. Hij, een oude rot in het kaartspel, verliest steeds van haar, een onervaren speelster met „een gelukkige hand”. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. - De Stichting Toeris me heeft de balans over het afgelopen seizoen opgemaakt en hoewel het wat het weer betreft een slechte zomer was slaat die balans toch helemaal naar de positie ve kant door. Dat wil niet zeggen, dat het stichtings bestuur zelf niet allerlei kritische kantte keningen plaatst bij het verloop van de verschillende evenementen, maar dat sti muleert alleen maar om verschillende za ken volgend jaar anders aan te pakken en vooral ook flexibel. Van een popconcert op het Julianaplein, vindt men zelf dat het muzikale niveau te laag was. Als er volgend jaar weer zo’n popconcert komt zal het kwalitatief veel beter moeten zijn. Daarbij wil men ook in overweging nemen, dat het niet zo moet zijn, dat men met zo’n popgebeuren wel een grote groep jongeren pleziert, maar dat een nog grotere groep ouderen zich er aan ergert. Al die zaken zullen bij de samenstelling van het nieuwe programma worden afgewogen. Maar dat er een nieuw programma komt staat wel vast. Daarbij denkt men ook aan meer aktiviteiten op het strand. (Van ee"n onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Comité „Rond de Wijkertoren” heeft alle bewoners van de buurt opgeroepen voor het bijwonen van een vergadering op donderdag 28 sep tember in „De Nieuwe Slof”. In de zomermaanden is er een nieuw beleidsplan gemaakt waarin staat wat er wel en niet is gebeurd en vooral wat er nu verder gebeuren moet met betrekking tot allerlei in de buurt levende problemen, zoals sloop en verval, de ontwikkelingen in het zognoemde Pruisdorp, nieuwbouw, stadpark, verkeer, speculatie, huurdersbe- langen, buurtcontacten, de consequenties van het gemeentelijk structuurplan voor de eigen woonomgeving, enzovoort. BEVERWIJK. Omdat de Troet Town Jazz Band dinsdagavond a.s. verhinderd is in Hoeve Adrichem op te treden, heeft het Footlight Quintet toegezegd te zullen ko men. De bekende Zaanse formatie zal om half tien met het optreden in de Hoeve aan de Adrichemlaan beginnen. >ers rtje lar- est. van i 18 :m; is 1 tste een rijd naf Dré l m. 14.4, ried slag m. L8.0, lara (Van een'onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het interieur van de grill-bar aan de Alkmaarseweg is vrijdag nacht om drie uur zo goed als uitgebrand. De politie vermoedt dat het vuur in de bar-grill is aangestoken. Omstreeks drie uur kreeg de politie een telefoontje van iemand die meedeelde dat de bar-grill in brand stond. Toen men bij het pand arriveerde stond de achterdeur open en binnen lekten op verscheidene plaatsen de vlammen aan het interieur. Het rook er naar petroleum. De brandweer was snel ter plaatse om de branden te blussen. Volgens de beheerder van de bar- grill had om kwart voor twee iedereen het pand verlaten en had hij alle deuren afge sloten. De eigenaar van de bar-grill ver toeft momenteel in het buitenland. eve 7el- sm- (in Pij nde \k- be- as- Sla, met zo’n aanvoer van honderddui zend krop per dag, was beter te verkopen, maar er moest ook niets aan mankeren wilde men er meer dan 20 cent voor ma ken. Van bospeen handhaafde de prijs zich lange tijd boven een gulden, maar vrijdag werd er bij een aanvoer van 17.000 bos maar van 46 tot 88 cent voor neergeteld. Spinazie leverde nog altijd van 45 tot 90 cent per kilo op. De bonen hebbèn erg geleden van de storm en zijn vroeg op. Men is nu weer op wasboontjes aangewezen, waar tot 250 cent per kilo voor werd betaald. Bloem kool ging voor goede prijzen weg bij een bescheiden aanvoer. Tomaten trokken in prijs een gulden per kist aan tot 610 cent per kistje van zes kilo. Komkommers no teerden van 30 tot 58 cent per stuk. De prijzen waren vrijdag: andijvie 20-45, bleekseldery 24-43, bloemkool 115-220, bospeen 41-88, seldery 8-16, breekpeen 28-38, Chinese kool 52-55, groene kool 48- 56, komkommers 30-58, peterselie 10-22, postelein 68-115, prei 65415, pronkbonen 115-140, rabarber 48-60, radijs 33-46, snij bonen 160-240, sperziebonen 130-220, spi nazie 25-90, sla 12-31, spitskool 48-56, to maten 400-610, uien 52, waspeen 31-44, retich 35-40. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Ter financiering van de viering van het tienjarig be staan met een concert, waaraan be kende solisten en een groot orkest meewerken op 11 november, hield het zangkoor „£nimo” zaterdag een rom melmarkt in een voormalige bloem bollenkas aan de Creutzberglaan. Er werden vooral ’s morgens goede zaken gedaan en het resultaat was dat er een bedrag van zo’n tweeduizend gulden aan de jubileumpot kan wor den toegevoegd. Vooral de buitentroschrysanten zorgden voor deze explosie. Voor de meeste buiten- trossen werd de uitzonderlijke prijs van 25 tot 50 cent betaald en een zware bos haalde in het midden van de week 140 cent. Anjers en rozen lieten het ook afweten met eveneens grote aanvoeren en lage prij zen die niet boven de veertig cent uitkwa men. Freesia werd verkocht voor ten hoog ste twaalf cent. Nerinen noteerden rond de 45 cent per stuk. En dan te weten, dat de buiten-troschrysanten een jaar eerder nog werden verkocht voor rond een gulden per bos. Toen kwam de terugval pas in okto ber, toen de meeste al geplukt waren. Als primeur werden vorige week al ijs- tulpen aangevoerd. Er werd 30 cent voor betaald. Op de potplantenafdeling verliep het pa troon beter. Bij een toenemend aanbod en aantrekkelijke prijzen. Op de groenteveiling was de aanvoer goed, maar de prijzen hadden wel wat beter gekund. De andijvie was wat de aanvoer betreft een koploper met rond 30.000 kilo per dag, waarvoor tussen de 20 en 48 cent werd betaald. door het ophouden van hun valse status, proberen zij elkaar steeds meer te kwet sen, naarmate zij afhankelijker van elkaar worden. Te laat beseffend dat zij elkaar verloren hebben en nu voorgoed alleen zijn, pogen zij, ontdaan van hun laatste waardigheid, elkaar te vernietigen in een ten top gedreven roes van haat Uit liefde. Guus Hermus en Caro van Eyck wisten met de vertolking van hun rollen, Weller Martin en Fonsia Dorsey, een langzaam klimmende spanning op te bouwen, die niet alleen bewondering opwekte, maar vooral ontroering teweeg bracht. Het to taalbeeld van deze mooie voorstelling kon door enkele schoonheidsfouten niet ver stoord worden: beide spelers zagen er door een vreemde metamorfose, en met name Caro van Eyck. in de verfijnde nuances weer een schoolvoorbeeld, sprong onge controleerd om met de meer uitbundige emoties, waardoor enkele „uitbarstingen” er echt „gespeeld" uit zagen. Het stuk verkeert overigens nog in de try-out fase en zal op 28 september in Amstelveen officieel in première gaan. „Een gelukkige hand" bleek echter ook nu al een boeiende ervaring (Van een medewerker) BEVERWIJK. Voor de bloemenvei ling was het vorige week een slechte peri ode: zeer grote aanvoeren met op woens dag karren te kort en derhalve lage prij zen. Dit was overigens ook het landelijk beeld. BEVERWIJK. De Beverwijkse en Heemskerkse politie moesten zondagmid dag tegen zes uur bij de sporthal aan de Van Loenenlaan een groep van ongeveer 20 jongens met geweld verspreiden. De barbeheerder van de sporthal had de politie om assistentie gevraagd. De jon gens konden bij de bar geen bier meer krijgen en gingen daarna aan de achterzij de van de sporthal rotzooi schoppen. Toen de politie arriveerde, schopte een van de knapen een grote ruit in. De zestienjarige dader werd in. de kraag gevat. De vier Beverwijkse agenten kregen het zwaar te verduren en riepen assistentie in van de Heemskerkse politie die met drie man te hulp schoot. HEEMSKERK. Vannacht omstreeks kwart over een werd in de Beethoven straat een inwoner van Heemskerk mis handeld. Drie jongelui spraken de man aan en stompte hem plotseling in het ge zicht. Het slachtoffer liep een bebloede neus op en z’n kunstgebit brak in tweeën. Zaterdagmiddag werd de delegatie CDU-vrouwen ontvangen in hotel „Ter Wijck” in Wijk aan Zee. De artistiek zeer geslaagde cabareta vond had helaas niet zo’n grote publieke belangstelling. Slechts vijfenvijftig be langstellenden waren in De Jansheeren aanwezig. Eerder deze week kwamen ech ter voor dit programma in andere plaatsen nog minder bezoekers opdagen, waardoor er zelfs een voorstelling afgelast werd. Cox bleek tijdens het programma nogal ont stemd over de publiciteit die deze slecht bezochte voorstellingen kregen, maar hij kan toch moeilijk verwachten dat er alleen maar over uitverkochte zalen bericht wordt. Overigens was aan de inzet van de cabaretier en zijn begeleiders totaal niet te merken dat ze voor een klein publiek op traden. Het professioneel gepresenteerde programma, dat zowel vóór de pauze als soen 35, telefoon 37723, Beverwijk. erna een uur duurde, bood een keur aan liedjes en voordrachten. Een zeer enthou siaste uitvoering kreeg het speciale CJP- lied, een sterk nummer met vrolijke grap pen. Twee andere komische nummers rie pen de gedachte aan Sonneveld-repertoire op: het bezoek aan de arts, een conference gebracht met de zachte g (Frater Venanti- us) en het nummer over het kaboutertje dat met een vliegtuigje op de vijver landde (Margootje). Pijnlijk was nog de ware ge schiedenis van de zeven Heemskerkers die Gerard Cox zaterdag niet konden vertel len waar hij ’s avonds moest optreden, en die hem, bij het vragen naar de weg, zelfs naar een naburig kasteel verwezen had den. Zo iets is overigens geen reden tot ongerustheid: Gerard Cox komt er wel. 9 m 11.0, I aha Staatssecretaris Hermes opent scholencomplex „De Blinkerd (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK1HEEMSKERK. - De staatssecretaris van onderwijs en weten schappen, de heer A. J. Hermes, voorheen wethouder van Beverwijk, zal op maan dag 9 oktober aanstaande het nieuwe ge bouwencomplex van de scholengemeen schap „De Blinkerd” aan de Jan van Kuikweg officieel openen. Deze scholengemeenschap voor lager en middelbaar beroepsonderwijs is gesticht onder auspiciën van het Regionaal Insti tuut voor Openbaar Voorgezet Onderwijs in Midden-Kennemerland, waarin de ge meenten Beverwijk. Heemskerk, Castri- cum en Uitgeest samenwerken. Het eerste overleg over de stichting van een lts werd al in 1957 gevoerd. In 1969 wees het ministerie het verzoek tot stich ting van de school af, maar tegen deze afwijzing tekende het Regionaal Instituut beroep aan. Er werden toen zelfs brieven over geschreven aan de vaste Kamercom missie en aan leden van de Tweede Kamer. In mei 1972 kwam dan toch de goedkeu ring. Twee jaren later volgde de omzetting van de bestaande huishoudschool en lts in een scholengemeenschap en in augustus 1976 kon de eerste paal worden geslagen. Ongeveer een jaar later kon de voorzitter HEEMSKERK. De cabaretier Gerard Cox maakt dezer dagen een tournee door het land om het cultureel jongerenpas poort, in het gebruik CJP genaamd, te propageren. Een selectie van nummers uit zijn voorgaande show „Repelsteeltje" en nieuwe onderdelen van zijn komende pro- duktie „Steile wand” vormen het pro gramma, waarvan de speciale inleiding en het nieuwe CJP-lied rechtstreeks tot de paspoortkopende jongeren gericht zijn. Zaterdagavond kon Heemskerk en omge ving kennismaken met dit speciale pro gramma, waarin ook optraden Leoni Jan sen en Simone Kleinsma, met vakkundige dans en zang, en Peter Schön, voor de pianobegeleiding. BEVERWIJK. Het Beverwijks Man- nenkoor „Zanglust” houdt zaterdag 30 sep- tember van ’s avonds acht uur af „open I huis” in „De Nieuwe Slof”. De bedoeling is het koor nog meer en op een andere wijze bekendheid te geven dan I het nu al heeft. „Zanglust” geeft regelmatig concerten en treedt op in bejaardentehuizen en voor J andere instellingen. Nu, aan het begin van de winter kan men nieuwe leden gebruiken. Het koor heeft de I naam één grote familie te vormen, zoals de voorzitter dat noemde tijdens de laatste KRO-uitzending waaraan „Zanglust” me- dewerking verleende. Dat gezelligheidsaspekt wil men ook be- nadrukken tijdens de „familie-avond" in „De Niéuwe Slof”. Er zullen dia’s worden vertoond van het wel en wee van „Zang- lust”, men kan kienen, klaverjassen en dan- I sen. Tussendoor wordt er natuurlijk gezon- 4 gen. De toegang is gratis en ook de koffie. Iedereen is van harte welkom. IFJ».'" Aanvankelijk nogal komisch, later steeds wranger en ontroerender, laat dit stuk de tragedie zien van twee oude men sen die hun eigen fouten en armzalige omstandigheden proberen te verbloemen, maar elkaar op pijnlijke wijze steeds meer de waarheid voorhouden. Het spelletje kaart is geen simpel tijdverdrijf meer, het is hun enige uitdrukkingsmogelijkheid voor de toenadering waar ze beide 'naar hunkeren. Financieel is men er over het geheel genomen goed uitgesprongen, dat wil zeg gen kostendekkend. Op de posterverkoop en enkele evenementen werden verliezen geboekt, maar die konden met de op brengst van andere manifestaties weer worden goedgemaakt. Als zeer positief heeft men ervaren de medewerking van de bevolking en het en thousiasme van de toeristen. Het hoogseizoen is maar zeer kort en daar om bezint men zich vooral op de mogelijk heden om ook in andere maanden toeris ten naar Wijk aan Zee te brengen. Een nieuw initiatief is daarom een winte rarrangement voor zeevissers, eventueel met hun gezinnen voor ruim honderdder- tig gulden per persoon, met een reduktie voor de kinderen. Er worden in de komen de winter drie van deze weekenden geor ganiseerd, met het voorbehoud van mini maal 25 deelnemers. De vissers worden op vrijdagavond ontvangen met een diner en verder wordt het weekend geheel verzorgd aangeboden, dus met maaltijden, logies, vervoer naar de boot, tocht over zee, ont spanningsavonden en voor de vrouwen en kinderen een afzonderlijk programma •voor zover zij niet aan het zeevissén willen deelnemen. Dat omvat een georganiseerde wandel- of fietstocht, maar kan ook een bezoek zijn aan een theatervoorstelling of iets dergelijks. Dit idee is ontstaan omdat er vorig jaar grote belangstelling bleek te bestaan voor zo’n zeehengelwedstrijd. Een ander geslaagd evenement was de puzzeltocht. Verwacht werd een deelname van 200 personen en er kwamen er 600. Duizenden mensen kwamen er ook kijken naar de reddingsactie op zee. Met die erva ring wil het bestuur volgend jaar organisa torisch voorkomen, dat men voor dergeiij- ke verrassingen wordt geplaatst. Ten eer ste weet men nu al, dat de reddingsactie dan veel beter zal kunnen verlopen, met meer uitleg en toelichting op het strand en nog meer inzet van materiaal en man schappen. Isotheek is een samentrekking van de woorden isolatie en hypotheek. Het iso- theekplan houdt in, dat iedereen voor het isoleren van zijn woning een 100%-lening kan krijgen, welke wordt terugbetaald via een verhoging van de gastarieven. Een omvangrijke weerslag van de docu mentatie is thans aan de gemeentebestu ren van Beverwijk en Heemskerk gezon den, omdat D’66 er blijkens de gemeente- programs prijs op stelt, dat de gemeenten in deze een aktieve rol gaan spelen. schappelijke leven niet een zaak van even redigheid is, maar van gelijkwaardigheid. Geconstateerd is, dat in het algemeen de vrouw aan de basis van de samenleving nog te weinig aktief is en dat het veelal een kleine groep uit hen is die of aan de basis of aan de top gemotiveerd werkzaam is om aan die gelijkwaardigheid gestalte te ge ven. Zondagochtend werd vrij gehouden. Daarna maakten de dames in gezelschap van hun gastvrouwen een wandeling langs het strand van Wijk aan Zee en werd een autotochtje'door Beverwijk ondernomen. Alle Neuwiedse dames waren namelijk voor de eerste maal in Beverwijk. Vóór de terugreis is nog een bezoek gebracht aan burgemeester en mevrouw Hubers die de delegatie thuis ontvingen. Daar werd vast gesteld, dat dergelijke contacten zin heb ben om de Europese samenleving een hechtere basis te geven. BEVERWIJK. De werkgroep „Vrouw blijf bij’’ komt dinsdag 26 september van 9.30 uur af weer bijeen in het buurthuis „Wijk aan Duin”. Twee medewerkers van het jongerenadviesbureau in Haarlem ko men dan praten over de opvang van jonge ren in moeilijkheden. Er is een crèche. Contactadres van de werkgroep is: Ineke Boersma, Calsplant- Stichting Toerisme nu ook in de winter aktief van het RIOVO, de heer A. F. M. Herpen, devlag hijsen op het hoogste punt. Aan de afwerking wordt nu nog keihard gewerkt, maar ook aan de feestversiering voor de opening. De school heeft een capa citeit voor 850 leerlingen en omvat vijfen veertig les- en praktijklokalen, ingericht volgens de nieuwste inzichten en met de meest moderne onderwijsvoorzieningen. Tot nu toe is het behelpen geweest, maar van nu af kan men starten in een schitte rend gebouwencomplex met een grote aula, twee fraaie sportzalen en uitermate goed geoutilleerde leslokalen voor de praktij kvakken. Beverwijkse CDA-vrouwen ontvingen delegatie CDU BEVERWIJK. Overeenkomstig de tussen de CDU van Neuwied en het CDA van Beverwijk gemaakte afspraken over intensivering van de contacten tussen beide partijen, hebben in het weekend een groepje dames uit Neuwied met enige vertegenwoordigsters van het CDA be sprekingen gevoerd. Het gesprek stond onder leiding van mevrouw A. M. C. V. Groensmit-van der Kallen, zelf zeer ak tief namens het Nederlands CDA op Euro pees niveau. Centraal stond de wijze waarop de vrouw zou kunnen deelnemen aan de ko mende Europese verkiezingen. De ontwik kelde plannen zouden nader worden be handeld in eigen kring. Behandeld werd ook de plaats en de rol van de vrouw in de samenleving en in het gezin, zoals deze in Duitsland en in Nederland wordt ervaren en gezien. Benadrukt werd, dat de betrok kenheid van vrouw en man aan het maat- BE VERWIJK/HEEMSKERK. De frakties van D’66 in de gemeenteraden van Beverwijk en Heemskerk hebben een uitgebreide documentatie samengesteld over het zogenoemde isotheekplan. if

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7