VEEL BELANGSTELLING VOOR INDUSTRIEGEBIED Pianist Ton Demmers 1 in Huize Scheybeeck Port O'Ainslenlain <Amsterdam Marriott 1 f L HR veilingen beverwijk Rond de Wijkertoren” roept bewoners voor overleg over nieuwe ontwikkelingen kort ijmondnieuws Een hele kreeft voor f 43,- zal u niet afschrikken. Pruisdorp Stadspark Structuurplan Lijk aangespoeld Huurders Verkeer Druk programma amateurfotografen INBREKER AANGEHOUDEN Vergissing kost verpleegster haar bed Eksklusieve stoffen Haute Couture Kleding naar maat Knippatronen naar maat pasklaar FRANSE COUPE Ledenvergadering van Tovado” MODEHUIS „ELEGANT” Mej. A. H. de Boer ■Mil 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 SEPTEMBER DINSDAG 2 6 BAFV telt 60 leden BEVERWIJK. De Stichting Theater Beverwijk start zondag 1 oktober het muziekseizoen in Huize Scheybeeck met een sherrycon cert van de pianist Ton Demmers. Zijn recitalprogramma bestaat vóór de pauze uit werken van Beethoven, Liszt en Balakirew. Na de pauze zal Ton Demmers van Modeste Noussorgski de „schilderijententoonstelling” in z’n geheel uitvoeren. Ton Demmers werd in 1944 in Beverwijk geboren. Stadhouderskade 21, Amsterdam, tel. 020-83 5151 Telex 15087. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het nieuwe industrieterrein van 60 hectare aan de Kagerweg in de Wijkermeerpolder krijgt langzamerhand gestal te. Eind september hoopt het Beverwijkse wegen- en rioleringsbe- drijf J. Schram de eerste fase (30 hectare) bouwrijp te hebben opgeleverd. O In Marriott’s specialiteiten restaurant Port O’ Amsterdam is het de komende maanden Kreeftenfeest. U hebt keus uit diverse bereidings- wijzes. Thermidor of Newburg (gekraakt). Of als voorgerecht, a la Russe (halve kreeft f 24,-). Voor een hele kreeft (vers uit eigen homarium) betaalt u zegge en schrijve 43 gulden. En daarvoor mag u dan nog vrijelijk putten uit Marriott’s befaamde Bread and Salad Bar. Dat is zeldzaam goedkoop. Als u dus ooit het genot van vers klaargemaakte kreeft hebt willen ervaren, dan is dit de gelegenheid. Tussen haakjes: voor het geval u niet van kreeft houdt, is er ons Scottish Beef. Verrukkelijk mals vlees dat nog naar echt „gras” smaakt. Want hel is afkomstig van koeien die nog in de vrije natuur rond grazen. En dat proef je. Openingstijden elke avond van 6 tot 11 uur. (tijdig reserveren aanbevo len). LM J Buurtcomite heeft nog veel plannen af te wikkelen Het buurtcomite heeft de gemeente een compleet en (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) verse kreeft? Het buurtcomité werkt in en voor het gebied tussen Raamveld, Galgenweg, Arendsweg, Jan Alsweg, Pe perstraat, Kerkstraat, „Pruisdorp”, Heemskerkerweg en Grote Houtweg. Het oude hart van Beverwijk met ~veel nieuwe mogelijkheden. Maar ook met de dreiging van sloop en verval. BEVERWIJK. De Beverwijkse Ama teur Fotografen Vereniging heeft voor de komende winter een druk maar interes sant programma voor de leden samenge steld. Op de eerste clubavond in de Nieuwe Slof konden de beginners en de nieuwe leden kennis met elkaar maken. Ongeveer 30 amateurfotografen waren aanwezig om onder leiding van een paar kernleden van de BAFV de eerste stappen te zetten op het pad der fotografie. Onder de leden die les gaven bevond zich ook de nestor van de vereniging, de heer G. Broertjes (82 jaar), sinds de oprichting in 1924 lid van de BAFV. De vereniging mag zich verheugen in een groot ledental: 60. Vrijdagmiddag a.s. wordt de eerste paal geslagen van de nieuwbouw van de snoepwarenfabriek Lekkerland Noord West, die als eerste ondernemer grond in het industrieterrein Kagerweg heeft ge kocht. De belangstelling van de handels- wereld voor het gebied is goed te noe men. De tekeningen van de nieuwbouw van de firma Hemefa uit Haarlem (eiken meubelen) en de firma Bouwma uit Heemstede (groothandel in bouwmachi- nes) zijn door de welstandscommissie van de gemeente Beverwijk goedge keurd zodat ook deze bedrijven binnen kort wel met de bouw van de panden kunnen beginnen. De gronden in het industriegebied zijn eigendom van de heer J. R. M. Schram, die in overleg met de gemeente en onder supervisie van de Nederlandse Heide maatschappij de voormalige landbouw gronden bouwklaar oplevert. Het industrieterrein is o.a. bedoeld voor die bedrijven die uit de binnenstad moeten worden verplaatst. Recent voor beeld hiervan is de verhuizing van glas handel Kröder uit de Koningstraat naar een lap grond van 4000 m2 in het plan. Voorts is er plaats ingeruimd voor be- Uit een gemeentelijk rapport valt de conclusie te trekken, dat de gemeente nu een groot aantal huizen als huurwoningen wil behouden. Dit betekent volgens Na zijn gymnasiumtijd ging hij studeren aan het Amsterdams Conservatorium bij Else Krijgsman. Hij verwierf in 1966 het B- diploma en in 1968 het solistendiploma met een onderscheiding. In 1967 volgde Ton Demmers een meestercursus bij Clau dio Arrau en Rafael de Silva aan The New York Piano School en hij verwierf toen de eerste prijs van het daarop volgende con cours. Na het slagen voor het solistendiploma in Amsterdam studeerde Ton in Warschau nog een jaar bij Lydia Kozubek en, terug in Nederland, bij Jan Wijn, ter voorberei ding voor de Prix d’Excellence, die hij in maart 1972 kreeg. Spoedig nadien volgde zijn benoeming tot hoofdleraar aan het Stedelijk Conservatorium te Zwolle. Inmiddels heeft Ton Demmers door op treden voor radio en televisie en door bijzonder lovende reakties in de pers op zijn recitals in Amsterdam en Rotterdam veel aandacht getrokken en wordt hij steeds vaker als solist gevraagd, ook bui- het buurtcomité op z’n minst, dat het achterstallig onderhoud moet worden ingehaald, nu sloop niet meer aan de orde is voor een aantal woningen. Een werkgroep nieuwbouw is inmiddels van start gegaan, maar behoeft aanvulling in mankracht. Er was ook een werkgroep stadspark. Die kreeg de steun vanonder meer Wageningse studenten die het wensenpakket van de buurt in een plan zouden vast leggen. Maar inmiddels is er van gemeentewege een rode streep gehaald door het stadsparkplan. De werk groep stadspark heeft zich nu gevoegd bij de werk groep nieuwbouw, want van belang wordt nu dat er toch zoveel mogelijk groenvoorzieningen worden ge realiseerd, eventueel verspreid. ten Nederland, zoals in Denemarken, Luxemburg, Duitsland en Frankrijk. Het sherryconcert begint zondag 1 okto ber om half vier. In navolging van de zogenoemde koffieconcerten wordt in de pauze naar believen sherry of jus d’orange aangeboden. De prijs is vijf gulden (de helft voor CJP-ers) en kinderen onder de tien jaar hebben gratis toegang. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de reisbureaus Lisso- ne-Lindeman in Beverwijk, „Orion” in Heemskerk, bij de fa. Mijnen in Wijk aan Zee of vóór de aanvang van het concert aan de zaal. HEEMSKERK. Woensdagavond 27 september houdt de turn- en ontspan ningsvereniging „Tovado” in het clubge bouw in de P. Breughelstraat de algemene ledenvergadering. Aanvang 20 uur. gedetailleerd verkeerscirculatieplan voor de buurt aangeboden. Maar intussen wil de gemeente een ver keerscirculatieplan voor de gehele gemeente opstel len. Voor de werkgroep verkeer ligt er nu de taak om te bereiken, dat er in dat totale gemeentelijke plan toch zoveel mogelijk van de eigen buurtwensen wordt overgenomen. Er ligt nu een nota van uitgangspunten voor een structuurplan voor de gehele gemeente Beverwijk op tafel, goedgekeurd door de gemeenteraad. Tijdens de vergadering zal donderdagavond worden besproken wat die uitgangspunten nu betekenen voor de buurt rond de Wijkertoren. Gedacht wordt verder aan de inrichting van een documentatiecentrum, in samen werking met het buurthuis „Wijk aan Duin”, de BSCR en de bibliotheek. Voorts wordt overwogen een nieu we werkgroep in te stellen, die speciaal aandacht gaat besteden aan de buurtcontacten, ontspanningsmoge lijkheden en dergelijke. BEVERWIJK. De politie hield maan dag een Beverwijker aan die tijdens een verhoor bekende een winkeldiefstal en twee inbraken te hebben gepleegd. Uit een Beverwijkse winkel haalde hij 350 en bij inbraken in twee kantoren te Amsterdam nam hij respectievelijk 1100 en 2000 als buit mee. Bij een onderzoek in het huis van de man trof de politie onder een dakpan nog achthonderd gulden aan buitenlandse valuta aan. HEEMSKERK. Op het Heemskerkse strand is maandagmorgen het lichaam aangespoeld van de 28-jarige Duitse toe rist die zaterdagmiddag bij het zwemmen in zee te Castricum verdronk. eg 3e eg as de 38 iet jk Na afspraak komen wij ook bij u thuis er- di rt. io- as rn ur >r. la de pt. we tig og 20 'er in ;er De hoogtepunten in het nieuwe seizoen zijn: 8 oktober een dia-avond over Japan en Alaska; op 19 oktober een tweede prak- tijkavond zwart-wit; op 2 november de eerste zwart-wit wedstrijd; op 16 novem ber kleurenfotografie en op de 30ste no vember de bondscollectie zwart-wit. Op 7 december gaat men naar de buurvereni- ging te Heemskerk om het eigen werk te tonen. Het jaar wordt afgesloten met een modellenavond op 14 december en een tweede zwart wit-wedstrijd op 28 decem ber. De vereniging wil volgend jaar met een tentoonstelling in de bibliotheek het eigen werk aan de bevolking laten zien. ZIJLSTRAAT 95 t.o. STADHUIS Ingang FUNKY Haarlem. Tel. 023-317216 drijven die de werkgelegenheid in IJ- mond-Noord bevorderen, bedrijven die onafhankelijk zijn van de gang van za ken bij Hoogovens en bedrijven die geen hinder voor de omgeving opleveren. Schram voert zelf het uitgiftebeleid, echter onder de voorwaarde dat dit in overleg met de gemeente gebeurt. De gronden mogen zonder toestemming niet onbebouwd worden doorverkocht. Van de 30 hectare die in de eerste fase van het bouwrijp maken van het terrein eind september/begin oktober worden opgele verd, is inmiddels 1,7 verkocht: 11.000 m2 aan Lekkerland Noord West, 4000 m2 aan Kröder, 1000 m2 aan Hemefa en 1000 m2 aan Bouwma. De heer Schram wil van het industrie gebied een fraai geheel maken. „Er ko men geen trottoirs en parkeerstroken. In de hoofdweg van het plan zijn groenei- landjes opgenomen. Ook de bouwkundi ge aspecten houden wij scherp in de gaten. De ondernemers die hier willen bouwen zullen hoge architectionische eisen aan de panden moeten stellen. Wie dat niet wil komt hier niet binnen. Het moet mogelijk zijn dat in het plan Ka gerweg een advocatenkantoor naast bijv, een groothandel gaat bouwen”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het buurtcomité „Rond de Wij kertoren” heeft alle bewoners van de buurt opgeroe pen voor het bijwonen van een algemene vergadering op donderdagavond 28 september in „De Nieuwe Slof’. Het buurtcomité bestaat sinds 1976. Veel werk is er met begeleiding van stafkrachten van het buur thuis „Wijk aan Duin” en de BSCR verzet door een soort dagelijks bestuur (klein beraad) en de gevorm de werkgroepen. Een aantal zaken kon worden afge rond, maar er is nog een heleboel op tafel blijven liggen. En er zijn ook nieuwe ontwikkelingen bij gekomen waarop moet worden ingehaakt. Redenen, om alle buurtbewoners bij elkaar te roepen voor een soort „bijstellen” van alle plannen. Nu al vier bedrijven naar Kagerweg BEVERWIJK. Een 25-jarige bewoon ster van een kamer aan de dr. Schuitstraat kreeg de schrik van haar leven toen ze een telefoontje kreeg dat haar kamer in brand stond. Wat was er gebeurd? Toen de ver pleegster de deur uitging om dienst te doen in het ziekenhuis stak ze naar ze dacht de stekker van een schemerlampje in het stopcontact. Ze had zich vergist want de stekker behoorde toe aan een kookplaat, die onder haar 6ed stond. De brandweer moest ter plaatse komen om het smeulen de beddegoed te blussen. De werkgroep Pruisdorp stelde een verkeerscircu latieplan op en een daarop afgestemd woonerfplan. Gemeentelijk is er ook een werkgroep woonerven. Omdat de werkgroep al een plan klaar had, krijgt dit nu wel bij voorrang aandacht. Vooruitlopend op het woonerfplan is er in nauwe samenwerking met de bewoners gewerkt aan plannen voor Hofdijkstraat, Korte Grensstraat, pleintje hoek Dierluststraat- Grensstraat en het speelterrein aan de Burgerhart- straat. Al deze projekten zijn in een tamelijk vergevor derd stadium van voorbereiding (Burgerhartstraat en Korte Grensstraat) of al uitgevoerd (Hofdijkstraat en pleintje Grensstraat). BEVERWIJK. De noteringen van maandag: anjers 20-40; tros anjers 90-210; aster 30-60; chrysanten 50-125; jaarrond per tak 20-30; per stuk 45-55; dahlia 85- 140; freesia 7-16; gladiool 8-15; iris 22; lelie 7-100; liatris 8-12; nerinen 30-45; roos 20- 40; bay roos 8-20; statice 145. PLANTEN: achmea 550; cyclamen 350. GROENTEN: andijvie 25-47; bleekselde rij 33-60; bloemkool 105-205; boerenkool 48-61; bospeen 52-88; seldery 10-35; breekpeen 38-44; chineese kool 40-48; knolselderij 51-65; komkommer 25-6Ö; pe terselie 12-23; postelein 68-147; prei 50-80; pronkbonen 100-125; rabarber 28-52; ra dijs 18-45; snijbonen 180-250; sperziebo nen 160-250; spinazie 35-127; sla 18-46; spitskool 25-52; tomaten 510-650; uien 40- 51; waspeen 33-43; retich 28-36. Wie is er bang voor Klaverjassen. Donderdagavond is er in buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhof- laan te Beverwijk weer de gebruikelijke klaverjasdrive. Aanvang 20 uur. Ook de BHK gaat klaverjassen en wél vrijdag avond 29 september in het Harmoniegé- bouw aan de Groenelaan te Beverwijk. Aanvang 20 uur. Alleenstaanden. Op initiatief van een paar mensen start men op vrijdag 29 sep tember in buurthuis De Schans aan de Schans te Beverwijk met een avond voor alleenstaanden. De bijeenkomst wordt tel kens op de vierde vrijdag van de maand georganiseerd. Vrouwen. Vrouwen die bezig willen zijn met verschillende onderwerpen kun nen terecht bij buurthuis De Lichtboei in de Heemskerkse Maasstraat. Zo is er een vrouwengesprekscursus en een vrouwen praatgroep. Inlichtingen bij De Lichtboei, telefoon 32651. Buitenlanders. In De Lichtboei wordt er voor buitenlanders een cursus Neder lands gehouden. Er is op het ogenblik een wachtlijst van buitenlanders van diverse nationaliteiten. Daarom vraagt het buurt huis met spoed vrijwilligers die zin hebben om eenmaal per week een buitenlander Nederlandse les te geven. Er is lesmateri aal aanwezig. Demonstratie. Gehandicapten die de demonstratie op 3 oktober op het Haagse Malieveld willen meemaken, kunnen zich in verbinding stellen met hun organisaties of met de heer Lagrand van het FNV, telefoon 20924. De demonstratie wordt ge organiseerd door de organisaties van de gehandicapten. Sprekers zijn Wim Kok en het FNV, Harm v.d. Meulen van het CNV en Hans Ouwerkerk, namens de gehandi- capten-organisaties. De werkgroep nieuwbouw gaat zich onder meer buigen over de plannen voor het zogenoemde bollenveld. ■ir Er wordt hard gewerkt in de Wijkermeerpolder waar het nieuwe industriegebied langs de Kagerweg tot ontwikkeling wordt gebracht. A l

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9