FC Twente eervol ten onder DE KERKHOF NIET Britse aanvaller voor PEC amro bank roJ EUROPA CUP I EUROPA CUP II UEFA CUP Mini PSV MISTE RENÉ VAN e 1 I Neem een salarisrekening bij de Amro. Want die doet nu wat extra’s voor mensen zoals jij. 1 a 30 SPORT 19 7 8 DONDERDAG 2 8 SEPTEMBER id t >4, ld Speciaal voor jou heeft de Amro het Plus Pakket. 1. Daarmee heb je een salarisrekening. 2. Plus een spaarrekening met 1% extra rente. 3. Je krijgt alvast een beginbedrag van f 7,50.* 4. En tijdelijk kun je een perfecte digitaal- wekkerklok kopen voor f 22,50. Amro Plus Pakket: voor 16 t/m 25 jarigen. X Cll f B ■i (ADVERTENTIE) sr L 17 zo (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Voor Kees Rijvers was de 6-1-overwinning van zijn PSV- equipe op de Turkse landskampioen Fe nerbahce Spor Kulubu in feite een gelijk spel. De Eindhovenaren plaatsten zich royaal voor de tweede ronde van het Europa-Cup-l-toernooi, maar zij kunnen voorlopig geen gebruik meer maken van de diensten van René van de Kerkhof (hij wordt vrijdag geopereerd), die Kees Rij vers zo graag tot na de thuiswedstrijd tegen Roda JC in het basisteam had wil len laten meedraaien, ondanks de hinder lijke knieblessure die de PS V’er in feite al van het begin van dit seizoen achtervolgt. van Lubse heel simpel langs de Fenerbah- ce-doelman kon schuiven. Lubse leidde ook de vijfde Eindhovense treffer in de 71e minuut in, toen hij „volgens het boek je” de bal voor de voeten van Willy van der Kuylen legde. De mening van Kees Rijvers, dat hij Van de Kerkhof in de wedstrijd tegen Fener bahce wel degelijk nodig zou hebben, werd niet bewaarheid. Ook zonder de Eindho vense rechterspits werd de Turkse kampi oen volkomen „afgedroogd”. Plaatsver vanger Paul Postuma scoorde weliswaar geen der zes doelpunten, maar was vrijwel constant aanspeelbaar, en had in de mees te doeltreffende acties van de Eindhovena ren een groot aandeel, zodat het gemis van Van de Kerkhof meer dan uitstekend werd gecompenseerd. Hoewel er voor de rust geen doelpunten meer werden geproduceerd, tekende zich op dat moment al de monsterzege van de Eindhovenaren af. Kees Rijvers: „Inder daad, ja, na het derde doelpunt, dat vrijwel onmiddellijk na de rust werd gescoord, was de tegenstand van Fenerbahce in feite definitief gebroken en kon PSV alle initia tieven naar zich toetrekken”. Al na tien minuten zette Willy van der Kuylen PSV met één been in de volgende ronde van de Europa Cup door uit een corner van Paul Postuma de bal ineens achter doelman Radmilo Ivancevic te schieten. Ook van der Kuylen bracht 12 minuten later PSV op een 2-0-voorsprong, toen Harry Lubse de bal bij Emin van de schoen haalde en de Eindhovense captain een niet te missen kans bood. ri- Gerrie Deykers heeft de Turkse keeper Ivancevic verslagen: 4-0 voor PSV. BLACKPOOL. PEC Zwolle is er in Engeland in geslaagd een oplossing te vinden voor het spitsprobleem. Ten over staan van manager Van Ginkel en trainer Frits Korbach tekende aanvaller Mei Holden van Blackpool een contract, dat hem aan de Zwolse eredivisieclub bindt. Het is mogelijk dat de 24-jarige Britse spitsspeler zaterdaga vond reeds zijn debuut maakt voor PEC Zwolle in de thuis wedstrijd tegen Sparta. Henson, die vorige week al een proef- wedstrijd in Zwolle speelde, heeft PEC 40.000 pond sterling gekost 175.000). Na een verschil van mening heeft Martin Jol zijn club Bayern München de rug toegekeerd. Hoewel de Scheveninger, ex-FC Den Haag-speler, officieel nog twee jaar bij de Duitsers onder contract staat, weigert hij om nog verder in actie te komen, voordat de club een aantal contractueel overeengeko men beloftes nakomt. Jol doelt daarbij op een clausule waarin staat dat hij onder bepaalde omstandigheden door de trainer in de basiself moet worden opgenomen. Jol heeft dat destijds bedongen, gelet op de hoge wedstrijdpremies, die in Duitsland worden betaald. Enkele weken geleden belandde Jol echter naast het elftal. De eerstvolgende wedstrijd van het Nederlands elftal in de voorronden van het Europees kampioenschap wordt óp 15 november a.s. in het Rotterdamse Feyenoordstadion gespeeld. De aanvang is 20 uur. Tegenstander is Oost-Duitsland. Don Revie, de voormalige bondscoach van het Engelse nationale elftal, zal binnen enkele maanden voor een speciale Dat Fenerbahce vier minuten voor tijd de hatelijke nul van het scorebord mocht halen, was te wijten aan een kleine fout van Ernie Brandts, die met zijn sliding iets later bij de bal was dan Rasit, die ook in Istanboel voor een van de beide Fenerbah- ce-treffers tekende. Daarom ook had ik een van onze beste mensen, Tuna, op hem gezet, maar dat heeft nauwelijks enig verschil uitge maakt”. (Van onze speciale verslaggever) MANCHESTER. Het gebaar van Ed dy Pasveer was tekenend voor het hoogst opwindende verloop van Manchester Ci- ty-FC Twente (3-2). Maar in de venijnig heid, waarmee FC Twente’s reservedoel- man de bal tot drie keer toe tegen het net knalde, lag ook een stuk tragiek verbor gen dat in feite symbolisch was voor het duel, dat als spektakelstuk bijna louter hoogtepunten kende. Scheidsrechter: Syme (Sch). Toeschouwers: 27.000. Een maand lang niet opvraagbaar. Fenerbahce-trainer Nesjdet Nis beaam de die uitspraak: „Wij kunnen nu eenmaal niet anders spelen dan we vanavond in Eindhoven hebben laten zien. Van het wer kelijke Europese topvoetbal zijn we nog ver verwijderd. Wij spelen een soort tik- tak-spelletje. Dat ligt nu eenmaal in de Het bestuur van de Europese Voetbalunie (EUFA) heeft de finale van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen 1978/1979 toegewezen aan het Olympia Stadion in München. De eindstrijd wordt woensdag 30 mei gespeeld. Voor de finale van het toernooi van de bekerwin naars is Bazel aangewezen. De finalisten treden daar woens dag 16 mei aan. De invloed van de econoom Peter Stefan begint bij Feye- noord hoe langer hoe meer merkbaar te worden. Begin deze week verstuurde de Rotterdamse directeur een aantal zaken lieden in en om de Maasstad een brief, waarin een voorkeurs behandeling a raison van tienduizend gulden per seizoen te koop wordt aangeboden. Stefan is van plan om een selecte groep uit het bedrijfsleven aan Feyenoord te binden, die voor dat bedrag een seizoen- plaats krijgt op de beroemde rode stoeltjes, welk ereterras tot nu toe altijd werd bezet door hooggeplaatste genodigden en ereleden van Feyenoord. De groep, die „Vrienden van Feye noord” gaat heten, heeft eveneens recht op het betreden van de stadionrestauratie en op een parkeerkaart. Kees Rijvers mocht dan aan de voor avond van dit tweede treffen met de Turk se landskampioen twee weken geleden werd in Istanboel met 2-1 verloren uit drukkelijk waarschuwen voor de kracht van dit Turkse elftal, gisteravond kwam dat nauwelijks tot uitdrukking. In tegen stelling tot de eerste wedstrijd was dit Fenerbahce, dat op papier met het inzetten van Tuna duidelijk versterkt leek, nauwe lijks te herkennen. Met name Ali Kemal, in de eerste confrontatie in het Enonu-stadi- on van Istanboel de regelrechte ster van het veld, werd door Jan Poortvliet tot een meehuppelende figurant gedegradeerd. commissie van de Engelse voetbalassociatie (FA) verschijnen. Dit maakte FA-secretaris Ted Croker in Londen bekend. Revie werd in augustus 1977 ervan beschuldigd de naam van het Engelse voetbal in diskrediet te brengen door vrij onver wacht, twee jaar voor afloop van zijn vijfjarig contract, zijn positie als nationale bondscoach op te geven voor een zeer lucratief aanbod van de Verenigde Arabische Emiraten. FC Twente: Pasveer; Van lerssel, Drost, Over weg en Wildschut; Thijssen, Van der Vall en Pahlplatz; Bos (Bruggink), Gritter en Thoresen. Scheidsrechter: Lattanzi (Ita)., aard van de Turk opgesloten. In deze wed strijd werd het verschil tussen het indivi duele voetbal, zoals dat bij ons wordt ge speeld, en het collectieve voetbal, waarin PSV een lesje gaf, wel heel duidelijk on derstreept. Vooral het voorbereidende werk tot het maken van een doelpunt werd bijzonder clever uitgevoerd. Neem nu bij voorbeeld dat derde doelpunt. Poortvliet rukte zich los van Ali Kemal, kon vrij doorgaan en de bal op het hoofd van Deijkers deponeren”. Aan dat derde doelpunt van PSV zou den er na rust nog drie worden toege voegd. In de 57e minuut tilde Deijkers (hij zou een kwartier voor het einde vervan gen worden door Arthur Hoyer) PSV naar een 4-0-voorsprong, toen hij een voorzei Twee minuten later pikte Postuma een I op rechts verdwaalde bal op, en ook nu werd het leder voor de voeten van de totaal onafgedekte Van der Kuylen gedepo- I neerd. Nesjdet Nis: „Die Van der Kuylen is een van de beste voetballers die ik ooit aan I het werk heb gezien. Ik wist al langer dan f vandaag welk een uitstekend speler hij is. I Fenerbahce: Ivancevic; Emin (Ismail), Cem, Erol en Coskun; Tuna, Ali Kemal (Beni) en Onder; Rasit, Cemil en Cevki. PSV: Van Engelen; Krijgh, Van Kraay, Brandt en Stevens; Poortvliet, Van der Kuylen en Willy van de Kerkhof; Postuma, Deijkers (Hoyer) en Lubse. Zelfs de treffer van Peter Barnes, die Vanuit de rebound scoorde na een door Eddy Pasveer weergaloos gestopte bal van Mike Channon, kon het Twentse vuur niet doven. De vijf minuten voor afloop door Ab Gritter gescoorde treffer, die gaaf soliërend werk van Hallvar Thore sen simpel kon afronden, was daarvoor de ook meer dan verdiende beloning. Gele kaarten waren er voor Epi Drost, Frans Thijssen en Garry Owen. Manchester City: Corrigan; Clements, Watson, Futcher en Power; Viljoen (Bell), Owen en Hart ford; Channon, Kidd en Barnes. Tussen haakjes de uitslag van de eerste wedstrijd. De naam van de club die de volgende ronde haalde, staat vet gedrukt achter de uitslagen. Progress Niedercorn (Lux)-Real Madrid (Spa) 0-7 (0-5) Real FC Porto (Por)-AEK Athene (Gri) 4-1 (1-6) AEK PSV (Ned)-Fenerbahce (Tur) 6-1 (1-2) PSV Wisla Krakow (Pol)-FC Brugge (Bel) 3-1 (1-2) Wisla Austria Wien (Oos)-Vlaznia Schkodra (Alb) 4-1 (0-2), Austria Ujpest Dosza (Hon)-Zbojorvka Brno (Joe) 0-2 (2-2), Brno Ia Akranes (IJs)-FC Köln (Wdl) 1-1 (1-4) Köln Glasgow Rangers (Scho)-Juventus (Ita) 2-0 (0-1) Glasgow Liverpool (Eng)-Nottingham Forest (Eng) 0-0 (0-2) Nottingham La Valetta (Mal)-Grasshoppers Zürich (Zwi) 3-5 (0-8) Grasshoppers Dynamo Kiev (Sov)-Haka Valkeakoski (Fin) 3-1 (1-0) Dynamo AS Monaco (Fra)-FC Malmö (Zwe) 0-1 (0-0) Malmö Bohemians (lerl)-Omonia Nicosia (Cyp) 1-0 (1-2, Bohemians Lokomotiv Sofia (Bul)-Odense BK (Den) 2-1 (2-2) Sofia Lilleström (Noo)-Linfield Belfast-(lerl) 1-0 (0-0) Lilleström Dynamo Dresden (Odl.)-Partizan Belgrado (Joe) 2-0 (0-2) Dynamo wint na straf schoppen. Banik Ostrava (Tsj)-Sporting Lissabon (Por) 1-0 (1-0) Banik Shakter Dontsk (Sov)-FC Barcelona (Spa) 1-1 (0-3) Barcelona FC Magdeburg (Odl)-Valur Reykjavik (IJs) 4-0 (1-1) Magdeburg Aberdeen (Sch)-Marek Stanke Dimitrov (Bul) 3-0 (2-3) Aberdeen Kalmar FF (Zwe)-Ferencvaros (Hon) 2-2 (0-2) Ferencvaros Ballymena (N-Ier)-Beveren (Bel) 0-3 (0-3) Beveren Servette Genève (Zwi)-Paok Saloniki (Gri) 4-0 (0-2) Servette Genève Fortuna Düsseldorf (Wdl)-Universitatea Craiova (Roe) 1-1 (4-3) Fortuna Düssel- dorfWacker Innsbruck (Oos)-Zaglebie Sosnowice (Pol) 1-1 (3-2) Wacker Innsbruck Ipswich Town (Eng)-AZ ’67 2-1 (0-0) Ipswich Town Hapoel Nicosia (Cyp)-Shamrock Rovers (let) 0-1 (0-2) Shamrock Wrexham (Wal)-Nogometni Rijeka (Joe) 2-0 (3-0) Wrexham Inter Milan (Ita)-Floriana la Valetta (Mai) 5-0 (4-1) Inter Milan Union (Lux)-Bodo Glimt (Noo) 1-0 (1-4) Bodo Glimt Nancy (Fra)-Frem Kopenhagen 4-0 (0-2) Nancy Lanerossi Vicenza-Dukla Praag 1-1 (0-1) Dukla Valencia-CSKA Sofia 4-1 (1-2) Valencia Sturm Graz-Borussia Mönchengladbach 1-2 (l-5)Borussia Panathinaikos-Arges Pitesti 1-2 (0-3 Arges Pitesti Ajax-Athletic de Bilbao 3-0 (0-2) Ajax Everton-Finn Harps 5-0 (5-0) Everton Lausanne Sport-Jeunesse d’Esch 2-0 (0-0) Lausanne AC Torino-Gijon 1-0 (0-3) Gijon West Bromwich Albion-Galatasaray 3-1/ (3-1) West Bromwich Rode Ster-Dynamo Berlijn 4-1 (2-5) Rode Ster BK 1903 Kopenhagen-Kuopio Palloseuro 4-4 (1-2) Kuopio VFB Stuttgart-FC Basel 4-1 (3-2) VFB Stuttgart Molde FK-Torpedo Moskou 3-3 (0-4) Torpedo RC Strassbourg-IF Elfsborg 4-1 (2-0) Strassbourg Lech Poznan-MSV Duisburg 2-5 (0-5) MSV Duisburg Dundee United-Standard Luik 0-0 (0-1) Standard Luik Esbjerg BK-IK Start Kristiansand 1-0 (0-0) Esbjerg Lokomotiv Leipzig-Arsenal 1-4 (0-3) Arsenal Lierse DK-Carl Zeiss Jena 2-2 (1-1) Carl Zeiss Jena IBV-Glentoran 1-0 (0-0) IBV Manchester City-FC Twente 3-2 (1-1) Manchester City IFK Norrköping-Hibernian 0-0 (2-3) Hibernian MTK Boedapest-Politechnica 2-1 (0-2) Politechnica Slask Wroclaw-Peoproicos Larnaca 5-1 (2-2) Slask Lokomotiv Kosice-AC Milan 1-0 (0-1) Milan door strafschoppen AC Napoli-Dynamo Tiflis 1-1 (0-2) Dynamo Tiflis Adanaspor-Honved 2-2 (0-6) Honved Rapid Wien-Hajduk Split 2-1 (0-2) Hajduk Split Trakia Plovdiv-Hertha BSC 1-2 (0-0) Hertha BSC Benfica-FC Nantes 0-0 (2-0) Benfica Hibernians-SC Braga 0-5 (2-3) SC Braga Levski Sparta Sofia-Olympiakos Pireaus wordt vandaag, donderdag, gespeeld. Het was echter vooral de teleurgestelde reactie op een sublieme goal van Brian Kidd, die hem halverwege de tweede helft met een klimmend schot van even buiten het strafschopgebied kansloos had gepas seerd. Die puntgave treffer betekende niet alleen een hernieuwde voorsprong van Manchester City, maar in feite tevens de nekslag voor het gisteravond onherkenba re FC Twente. Dat beide ploegen daarna ieder nog een keer zouden scoren, gaf dit pure volksvermaak de allure, die het ver diende. Dat de Twentenaren desondanks met gebogen hoofden uit de heksenketel van Maine Road stapten was dan ook louter toe te schrijven aan het prilste moment, waarop het afscheid moest nemen van Europees bekervoetbal. FC Twente verdient echter een compli ment voor de enorme ijver en werklust, die het aan de dag legde. De Twentenaren toonden bovendien karakter in situaties waarin de ploeg doorgaans onderuit pleegt te gaan. Ook de vroege treffer van Manchester City kon het zelfvertrouwen van de Twen tenaren kennelijk niet aantasten. Toch be tekende het al in de negende minuut ge scoorde doelpunt van Gerry Owen wel degelijk een geduchte streep door de reke ning. Manchester City trok zich schielijk op de eigen helft terug. Bewust lieten de Britten het initiatief aan FC Twente en pasten zelf het wapen van de counter toe. Een tegentreffer veranderde het spel echter drastisch. Amper drie minuten wa ren er in de tweede periode gespeeld toen Brian Kidd het nodig oordeelde de doorge broken Piet Wildschut op de rand van het strafschopgebied onderuit te halen. Uit die vrije schop schoot de sterk spelende Niels Overweg de bal dwars door de Engelse muur en langs doelman Joe Corrigan. Vanaf dat moment was er ook weer sprake van een volkomen open strijd. De treffer van Brian Kidd wierp FC Twente echter opnieuw terug, maar nog steeds wenste FC Twente zich niet bij de dreigende ne derlaag neer te leggen. (ADVERTENTIE) ■ir De topscorer van PSV in de wedstrijd tegen Fenerbahce: aanvoerder Willy van der Kuylen die vier keer scoorde.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 31