Onnodig Dames SBIJ wonnen weer verlies Akrides Goede start Heemstede zaalvoetbal Softbalteam Titel Valks Tienstra naar EK ft gunstig ingedeeld Motorsprintzege Rob van Beelen Eerste nederlaag thuis van Sport Zege Whitaker 1 11 Zege Pluimers i Ir Fj A 4 1 WONEN IN TOP FORM ij 1 Nieuwgezicht voorde herfst. 7 WBC: strengere maatregelen mod(j NEDERLANDSE BASKETBAL BOND: pi M' JE L I I Ronde van Aalsmeer MEUBELEN dinsdag k Hr 18 .U F WW te J 21 SPORT OKTOBER 19 7 8 3 It. J 1 Meer dan 50 vestigingen. olière eren. imde zool N BB* BEWIJS VAN GOEDEEMAAK Va v Fijn veel flannel wijd om j u heen. Bij deze mantel kiest A u uit berber, licht havanna en grijs. In de maten -d 36 t/m 46. 1O Zo’n laken mantel met ceintuur geeft een stukje allure mee. In de kleuren camel, x roest en grijs. En de maten 3X t/m 50. 239- OW' Bekerzege van WW op Krovo (Van onze volleybalmedewerker) ir Henk Buis: derde (ADVERTENTIE) afzet L 3 jprijs L: l l A In het lopende hondsjaar zal getracht worden de uitgave met name in de secto ren die de propaganda van de sport raken, in overeenstemming te brengen met de vastgelegde plannen. De vergadering kende nauwelijks op windende momenten. Voorzitter Berteling besteedde aandacht aan de CRM-begro- ting waarin duidelijk beknot werd op de EDE. Het vermogen van de Neder landse Basketbal Bond (NBB) is in 1977 met 160.000 gulden meer toegenomen dan was verwacht. De bondsvergadering van zaterdag te Ede heeft van penningmeester Rob Marcus uitleg gekregen over deze bezitsvermeerdering, die bepaald niet in deze grootte was voorzien. De „winst” lag in de grotere bijdrage van CRM, een stij ging in de contributieafdracht door toene ming van het aantal leden, een groot aan tal boetes en meer bankrente dan was verwacht. Bovendien werd minder uitge geven op de begrotingsposten, internatio nale contacten, bestuur en commissie en basketbalstimulering. De vergadering heeft geen behoefte aan discussie over de (gunstige) financiële si tuatie, noch over de begroting en aan vaardde zonder ingrijpende wijziging de hoofdpunten van de nieuwe Statuten. Ver worpen werden de voorstellen om ook door verlies tegen J. Teeuwen. De Graaf bleef in de race door W. Post in 35 beurten enige afstand (0-6), doordat SBIJ door slechte stops in het achterveld niet aan een goede aanvalsopzet toekwam. Het herstel van de IJmuidensen kwam echter ruim schoots op tijd. De herenploeg van SBIJ tenslotte ver loor zijn openingstreffen tegen Triumph 2 in vier sets: 12-15, 13-15, 15-12 en 13-15. De IJmuidenaren speelden echter niet slecht en hebben vooral in de laatste set, toen een 12-9 voorsprong werd genomen, kan sen gehad op een beter resultaat. KOM KIJKEN NAAR L DEOOGHTREi ,KN1)Ë K KIT IDEEËN VAN TOPEOItM. Haarlem li.iiHjoiiM.h.ml-13 I Haarlem. Gr. Houtstraat 180; Winkelcentrum Schalkwijk, Rivièradreef 26; Alkmaar: Laat 161; Beverwijk; Breestraat 71 Het wielerseizoen op de weg wordt zondag door het Haarlemse De Kampi oen op het parcours in het Spaarnwou- derbos besloten met de sluitingsrit om de Gé Peters-bokaal. De Zwanenburger Henny van Lent moet deze bokaal verde digen. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Aan de „vooravond” van het vertrek van de Nederlandse softbal- ploeg naar El Salvador, waar deelgeno men zal worden aan de strijd om de we reldtitel, is op de valreep bekend gewor den wie de tegenstanders van Houtkamp en de zijnen in Midden-Amerika zullen zijn. Zestien ploegen, die verdeeld zijn over twee poules, zullen de strijd om het eremetaal aanbinden. (Van onze basketbalmedewerker) UTRECHT. Ook in de Domstad heeft Akrides in de basketbalcompetitie het afgelopen weekeinde weer een onnodige nederlaag moeten incasseren. Nagenoeg de gehele wedstrijd leidde de formatie van coach Joop van Rijn om tegen de verhouding in, in de slotseconden de winst met 81-80 aan Cangaroes uit han den te geven. Opererend vanuit een goed lopende man-to-man verdediging heeft Akrides in Utrecht de gehele wedstrijd kunnen domi neren. Een groot probleem voor de IJmui- dense ploeg was echter het uitbouwen van de voorsprong tot een voor de thuisclub onoverbrugbare kloof. Zelfs bij een 60-69 voorsprong zorgde onrust in de ploeg voor onnodig balverlies, dat uiteindelijk de ne derlaag inluidde. Naast te gehaast spel was ook de enkelblessure van Marcel van der Pal in de zestiende minuut verant woordelijk voor de nodige problemen. Nog maar zelden kwam de ploeg in die slotfase tot sluitende combinaties. Geholpen door de arbiters, die een Utrechtse fout onbestraft lieten, leidde balverlies van Rob Meijer luttele secon den voor het einde de nederlaag in, die Akrides thans angstwekkend dicht bij de onderste plaats op de ranglijst heeft ge bracht. Stand in de 1ste klasse Noordwest: Ra pid 1 4-6, HCSC 1 3-5, Sport 1 4-5, SDO 1 3- 4, Groen Geel 5 44, ZKC 3 4-3, DSO 2 3-1, SVAP 1 3-6. (Van onze schaakmedewerker HAARLEM/IJMOND. De competitie in de eerste klasse van de Noordhollandse Schaakbond is door de schaakclub Heem stede met een 7-1 zege op VHS 4 sterk ingezet. Vorig seizoen uit de promotie klasse gedegradeerd hebben de Heemste denaren met dit eerste succes meteen te kennen gegeven aan een snelle terugkeer te denken. Slechts twee schamele remises werden VHS afgestaan, verder was het alles Heemstede wat de klok sloeg. te Bij de jeugd onderstreepte Tetra Devils de goede vorm van dit moment door Delta Lloyd met een gevoelige 106-70 nederlaag naar de hoofdstad terug te sturen. Grata- ma-DSS daarentegen leed opnieuw ver lies. Deze keer was SV Noordkop met 65-73 te sterk. Cangaroes-Akrides 81-80 (rust 43-44). Topscorers Akrides: Jos Meijer (13-11), Nick Roosenstein (2-11) en Leon Corten (6- 8). LONDEN. De Engelsman John Whit aker heeft maandagavond met Ryans Son het eerste onderdeel van het internationale concours hippique in Londen gewonnen. Hoewel David Broome (Eng), en Harvey - Smith een snellere tijd maakten dan hun landgenoot moesten zij toch met de tweede en derde plaats genoegen nemen omdat Whitaker het parkoers foutloos had geno men. i i ai1 (Van onze sportredactie) WEHL. Rob van Beelen en Henk Wil- lemse hebben motorsprintwedstrijden in Wehl in hun klassen (respectievelijk 350 cc en 50 cc) gewonnen. Willémse legde beslag op de eerste plaats met een tijd van 16.314, Van Beelen won met zijn Triumph Unicom in de 350 cc-klasse in een tijd van 10.681 seconden. Jos Smit werd ondanks een ongeluk toch nog tweede in de catego rie boven 1000 cc met 9.541 seconden, terwijl Anton de Vos in de klasse boven 1500 cc derde werd (11.176). Henk Put tenslotte werd tweede in de 125 cc. Hij joeg zijn ATS-Yamaha in 14.321 seconden over de 400 meter. middelen die aan de sport ter beschikking zullen worden gesteld en herinnerde eraan dat de uitwerking van de plannqn voor recreatiesport van CRM niet altijd hun doel hebben bereikt. De voorzitter stond ook stil bij de problemen rond de sponso ring en reclame. Hij stelde dat het aantal verdwenen sponsors gelijk is.aan de voor gaande jaren, maar dat er weinig voor terug gekomen is door het streven de spon- sornamen uit de publiciteit te houden. Uit het bestuur verdwenen Ton Eekhout en om gezondheidsredenen zal ook pen ningmeester Marcus zich binnenkort te rugtrekken. Zijn opvolger Henk van der Geest werd in het bestuur opgenomen zon der hoofdelijke stemming. IJMOND. Het volleybalseizoen is zaterdagmiddag in district Noord-Holland Midden ingezet met een bekerprogramma. In de sporthal te Beverwijk versloeg heren eersteklasser WVV72 Krovo in drie sets, terwijl de Wijk aan Zeese dames de eer lieten aan Compaen, eveneens in drie sets. In de Haarlemse districtscompetitie boekte SBIJ wisselende resultaten. De dames behaalden de tweede overwinning, nu tegen Van Nispen (3-0), terwijl de heren het niet konden bolwerken tegen Triumph 2: 1-3. WW startte het duel tegen Krovo niet erg gelukkig. Veelvuldig werd ingeslagen op het blok, zodat de setwinst terecht be landde bij de Krommenieërs: 6-15. In de' tweede set draaide de ploeg van de nieuwe trainer Hania veel beter. De statische Kro- vo-aanvallers werden regelmatig verrast door hun WW-collega’s, waarbij, vooral de smashkracht van Huub van Vliet en Ron Ypma doorslaggevend was. WW won deze set dan ook overtuigend met 15-8. In Slechts in de tweede set nam Van Nispen de beslissende set kwam WW opnieuw slecht uit de startblokken. Krovo liep snel uit naar 1-8, maar misverstanden bij de bezoekers enerzijds en een goed scorend WW-blok anderzijds deden de winst, via een voordelige marge van 15-10, alsnog belanden bij de oranje-blauwen: 15-13. In de tweede ronde, op 11 november, komt WW uit tegen ODS. De dames van WVV’72 deden het minder goed. Het Zaanse Compaen, eveneens uit komend in de eerste klasse, sloeg de beker- illusies van de WW-dames in drie sets aan (Van onze wielermedewerker) AALSMEER. De succesvolle Johan Pluimers uit Enter besliste zaterdag middag de ronde van Aalsmeer in zijn voordeel door de eindsprint van een tien man sterke kopgroep te winnen. Zijn felste belagers Jan v.d. Horst (Haarlem) en Henk Buis (Vijfhuizen) bleef hij met krap een lengte verschil de baas. In Aalsmeer kwam Pluimers tot zijn 32ste zege van dit seizoen. Een race voor lief hebbers werd gewonnen door Johan Hup uit Kampen en Johan Imming. in het tweede deel van de ploeg de sterkere te zijn, maar De Vennep wist dit aan de hogere borden teniet te doen waarmee een 4-4 score werd bereikt. In Bloemendaal konden Bloemendaal en De Uil (Hillegom) nog geen beslissing forceren. Bij 2,/a-21/s zijn nog een drietal partijen te beslissen. Van het tweede-klassefront kwam de verwachte zege van Excelsior (Heems kerk) op Santpöort 2 tot stand (5’/2-2‘A) en bracht Heemstede 2 bij HWP in Haarlem de al evenzo voorziene 4-4 op het score bord. Ie KLASSE, afd. B: Bloemendaal-De Uil 2V.-21/. voorl., Heemstede-VHS 4 7-1 (Kant-Mooy 1-0, Volders-Numans 1-0, Van der Velde-Bommel 1-0, Santen-Hofmans 1-0, Volten-Mostert rem., Van Langelaar- Van der Linden 1-0, Wiegand-Boersma 1-0, Muusze-den Hollander rem.), Santpoort- De Vennep 44 (A. Herfst-Bakkenes rem., Wijker-Schimmel rem., O. de Jong-Wild- schut 0-1, P. Sterk-van Alten 0-1, W. Sterk- De Vries 1-0, Kruijff-Van den Bergh rem., Kensen-De Korte 1-0, Van Mierlo-Ver- woerd rem.). 2e KLASSE, afd. C: Excelsior-Santpoort 2 Weenink 2-VHS 5 1-3 voorl.,; afd. D: HWP-Heemstede 2 44, VHS 6-De Ven nep 2 2-6, Het Oosten 2-De Uil 2 6-2. 3e KLASSE, afd. C: Weenink 3-Excelsi- or 3 5-3, Oppositie 2-Purmerend 3 2-2 voorl. 4e KLASSE, afd. E: HWP 2-De Vennep 3 44. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Ondanks de slechte weersomstandigheden kon de belangrijke korfbal wedstrijd in de eerste klasse Noordwest, Sport-Rapid, toch doorgang vinden. Uiteindelijk bracht Rapid Sport met 6-7 zijn eerste thuisnederlaag toe. Op het goed bespeelbare veld in Hoorn startte Rapid uitstekend en het wist met aanvaardbaar spel een 14 voorsprong te nemen. De spelers van Sport misten enke le kleine kansen en praatten veel met de scheidsrechter. De tweede helft gaf een heel ander beeld. Via 2-5 en 3-6 leek er aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht voor Rapid, maar een plotselinge terugval zorgde voor een opleving bij Sport en al snel was het 5-6. In de stromende regen lukte het Rapid toch weer om de voor sprong te vergroten tot 5-7, maar Sport sloeg opnieuw terug en de slotfase werd dan ook een uiterst spannende zaak. Rapid wist echter de minieme voorsprong met kunst en vliegwerk vast te houden en be zorgde Sport daarmee de eerste thuisne derlaag op zijn nieuwe sportveldencom plex. Minder overtuigend ging het eveneens gedegradeerde Santpoort uit de startblok ken. Het bezoekende De Vennep slaagde er in de helft van de winst mee naar Nieuw-Vennep te nemen. Santpoort bleek HAARLEM. Op verschillende fronten is weer voor de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie in de sporthallen gestreden. De resultaten wa ren. Haarlem (Spaarnehal). eerste klas B Auro- ra’75-Spaarnevogels 1-3; Bloemendaal-Kenne- merland 4-1; HFC-North End 0-3; Van Lamme ren H.-Loek Anderson 5-5; Figee-RCH 2-6. Haarlem (Beijneshal): derde klas G: Cheng Tong K.-’t Spatje 2-5; Jagtlust-De Roemer 1-11; derde klas H: Fluor-Teaching Team 2-4; res. derde klas F. DSS 4-Van Egmond 2 1-2; Papillon 2-Telefonia 3 4-3. Heemskerk (Sportcentrum): eerste klas A. De Klok-Molenaar Boys 2-2; tweede klas A. De Bever-PCH 2-2; res. eerste klas A: Jan Groot 2- Les Routes Boys 2 4-2; Fransen/Schoot 2-Sport S. 2 0-3; Geldermans 2-Lichthal 2 5-5. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas C: Jaapies Boys-v.d. Kolk Boys 1-4; De Baandert- Wanhoop 0-0; res. derde klas B: Nijman S. 2-Rob Slob 3 2-2; Molenaar Boys 3-Slot Assum burgh 2 1-1; Progress 3-PW Boys 2 1-5. Nieuw Vennep: derde klas K: Concordia-Kar- rewiel 6-1Kroezen-Sekura 3-2; derde klas L: v.d. Post M.-De Gier 2-0; res. derde klas L: TZB 4-Sea Gulls 2 0-5; Zandvoort Noord 3-Sekura 2 0-2. Hoofddorp: res. derde klas J. Pakhoed-SCW 2- 2; Europlant H.-Vermeer G&W 1-5; NAS-SVB 5- 2; derde klas K: Hoofddorp-Spike 1-5; res. derde klas L: Concordia 3-Vrouwentroost 2 2-4. Heemskerk (Sportcentrum): tweede klas A. Rob Slob-v.d. Veens 1-4; tweede klas B: Griffi- oens-Sihi FC 3-0; Free Company-Schova 6-1res. tweede klas A: Gamo Kayèr 2-Grote Beer 2 5-3; res. derde klas B: Strawberry 2-Veldhuyzen 2 2- 10. (ADVERTENTIE) Pieters, Zwanenburg. De Haarlemmer Jan van Wijk werd tiende. Liefhebbers: 1. Joh. Hup, Kampen, de 50 km. in 1.10.15; 2. G. Plieger, Ameide; 3. J. Peet oom, 4. H. van Everdingen, beiden Bad- hoevedorp; 5. G. Jellema, Utrecht. Klaas Duivenvoorden uit Noordwijkerhout werd zevende. Het was voor Hup zijn 25ste overwinning van dit seizoen. Vete ranen: 1. Joh. Pluimers, Enter, de 66 km. in 1.42.03; 2. J. v.d. Horst, Haarlem; 3. H. Buis, Vijfhuizen; 4. G. Steinbach, Kam pen; 5. K. Tolhoek, lerseke; 6. T. Krabbé, Amsterdam, die de leidersprijs kreeg; 7. H. Scheuten, Hengelo; 8. H. Hoek, Rot terdam; 9. R. Liebrechts, Vlaardingen; 10. J. Dekker, Bovenkarspel. De populai re Aalsmeerder Piet Rinkel kwam als veertiende over de eindstreep. naar een nederlaag te spelen. De vijfde i ronde leverde Valks eindelijk een punt j voorsprong op. Hij versloeg v.d. Brink en de Graaf moest tegen F. Lammers het j onderspit delven, waardoor zij naar de I derde plaats zakte. In de voorlaatste ronde bereikte de span ning zijn hoogtepunt. Valks verloor ver rassend van Post met slechts één carambo- le verschil en bleef dus’ bereikbaar voor Lammers die zijn kans op de leidersplaats verspeelde door Teeuwen de kans te geven remise te forceren. Maar in de zevende en 1 beslissende ronde gaf Valks zijn opponen ten niet de kans waar zij op hoopten, i Tegen de Graaf bleek hij te sterk in vorm, zij kon hem niet volgen en in 33 beurten behaalde Valks het kampioenschap. a MEXICO STAD. José Sulahnan, de voorzit- ter van de World Boxing Council, heeft in Mexi co Stad maatregelen aangekondigd om boksers beter te beschermen. „Het profboksen gaat duidelijk achteruit, niet alleen in kwaliteit maar ook in kwantiteit”,” aldus Sulaiman. „Wij willen met een aantal maatregelen voorkomen dat er bloed vloeit in een gevecht en het goede, dat het boksen toch heeft, benadrukken.” Volgens Sulaiman zijn sedert de tweede werel doorlog 316 boksers gestorven aan verwondin- s gen, die zij tijdens een gevecht hadden opgelo pen. Sulaiman stelde dat sedert de oprichting van zijn organisatie in 1963 geen dodelijke onge lukken zijn gebeurd in gevechten, die onder dé regels van de WBC werden gehouden. Volgens de nieuwe maatregelen van de WBC, die onmid dellijk ingaan zal een bokser, die knock out is gegaan niet eerder weer in de ring mogen komen dan nadat hij een EEG (hersenonderzoek) en een ECG (hartonderzoek) heeft ondergaan. Verder stelt de WBC verplicht dat een bokser elk half jaar een medische controle moet ondergaan wil hij worden opgenomen op de wereldranglijsten, die de WBC maandelijks publiceert. Verder moet een medisch rapport van elke bokser wor- den bijgehouden en zullen bij elk gevecht contro les op het gebruik van stimulerende middelen worden gehouden. De World Boxing Council is verder voorstan der van een levensverzekering en een pensioen regeling voor professionals. In de koers van de nieuwelingen onder nam Johan Imming na zeven rondjes een solo, pakte een straatlengte voorsprong en bleef dik verdiend aan de winnende hand. Hij sleepte ook de leidersprijs in de wacht. Bij de liefhebbers werden vele demarrages gelanceerd, maar door het hoge tempo viel er aan ontsnappen niet te denken. Er bleven in de winderige slijtageslag twaalf renners over om el kaar de zege te betwisten pn dat pleit beslechtte Johan Hup. Het geluk was overigens wel met hem, want ovpr de streep kreeg hij een lekke band. De strijd van de veteranen was door de harde wind tamelijk zwaar en reeds in de eerste kilometers viel de slag, toen Johan Pluimers, Jan v.d. Horst, Henk Buis, Aad Veenendaal, Klaas Groot, Gert Stein bach, Ko Tolhoek, Tim Krabbé, Henk Scheuten, Hans Hoek, Rudi Liebrechts en Jan Dekker een kwalitatief sterke kopgroep vormden. Alleen Veenendaal en Groot konden door lekke banden de opmars niet met succes volbrengen. Van de tien overgebleven koplopers was vooral Buis actief, maar hij kreeg geen kans om weg te komen. Ook Jan v.d. Horst, Tolhoek, Dekker en Hoek liet men niet gaan. De vroegere schaatscrack Ru di Liebrechts reed vooral op de vele premies. Pluimers maakte zich van de aanvoerders het minst druk en spaarde zijn krachten voor de eindsprint. De En tenaar trok die spurt zelf aan en bleef ondanks aandringen van Van der Horst en Buis aan de winnende hand. De uitslagen: nieuwelingen: 1. Joh. Im ming, Alkmaar, de 40 km. in 59.10; 2. J. Verhagen, Waalwijk; 3. H. Baudoin, Val- kenswaard; 4. G. Honigh, Zaandam; 5. P. Het sluitingsfeest wordt zondagmor gen om half elf ingezet met een wedstrijd voor trimmers over tien ronden (32 km). Ook niet leden van De Kampioen mogen daaraan meedoen. Na de trimmers ko men om half twaalf de jeugdklassers aan bod en een uur later gaat het eerste koppel in de gentlemen-koers van start voor een tijdrit over twee ronden. Het vorige jaar waren er 42 koppels van de partij en men rekent ook nu weer op een grote opkomst. Er is ook een wedstrijdje voor dames over twee ronden en daarvan is de start om half twee. De sluitingswed- strijd om de Gé Peters-bokaal over vijf tig kilometer begint om twee uur. Meteen na afloop is in het clubhuis de prijsuitrei king. Omdat er op het eigen parcours aan de Spekkelaan in Lisse niet gereden kan worden, gaat men van de Ren- en Toerve- reniging De Bollenstreek zondag naar het sportpark Sloten in Amsterdam voor de sluitingsrit. De leden van de toerclub bijten reeds om negen uur ’s morgens de spits af met een wedstrijdje en daarna start om half tien de sluitingsrit voor alle categorieën over een afstand van zestig kilometer. Op het Kinheimparcours in Zwanen burg kwam Wim Otte van de HRC Excel sior in een sluitingskoers tot zijn zesde overwinning bij de aspiranten. Zijn club- makkers Oscar Venema en Genaro Can- navacculo werden respectievelijk tweede en zesde. De jeugdrenners Imanuel van Tintelen. Ron Stroobach en Hans Vos van Excelsior werden vijfde, negende en tiende in Zwanenburg. De Zwanenburgse amateur Rob Borst kwam zaterdag in de Ronde van Assen delft op de derde plaats. Gerrit Ratter man uit Uithoorn werd winnaar met Gerrit Möhlman uit Apeldoorn op de tweede plaats. Borst werd zondag eve neens derds in de Ronde van Oostcr- hout. In de voorronden zal Nederland moeten aantreden tegen Australië, Canada, Zam bia, Guatamala, Guam, El Salvador en Puerto Rico. Een indeling die Nederland ongetwijfeld kans geeft om hoog te eindi gen. Zambia, Canada en Australië waren al eerder tegenstander van de nationale formatie. Vooral Canada en Australië zijn gevaarlijke tegenstanders. „Kansloos zijn we echter bepaald niet tegen deze ploe gen”, aldus Nol Houtkamp. „We mogen echter niemand onderschatten”. Gelukkig is Houtkamp wel met het gegeven, dat in de poulewedstrijden niet behoeft te wor den aangetreden tegen Amerika de Ray- bestos Brakettes Taiwan en Nieuw Zee land die in de andere groep zijn onderge- bracht. Met Panama, Mexico, Italië, Nica ragua en de Bahamas zal ook hier gestre den worden om de bovenste vier plaatsen, die recht geven op deelname aan de play offs. Het toernooi dat op donderdag 12 okto ber van start gaat zal duren tot en met zondag 22 oktober. Opmerkelijk is overi- gens dat in het deelnemersveld de namen van gevestigde softbalnaties als Japan en de Philippijnen ontbreken. Het niet door-i» I gaan van de titelstrijd in Japan zal hier wel? debet aan zijn. flarden. Nadat beide teams één set hadden binnengehaald (6-15 en 15-8), was het krachtsverschil in.de derde set opmerke lijk: 3-15 in ’t voordeel van Compaen. In het Haarlemse district is de competi tie al in volle gang. Het damesteam van SBIJ ontving in de Zeewijk sporthal Van Nispen, dat duidelijk kwaliteit tekort kwam. Via 15-2, 15-8 en 15-9 behaalde SBIJ een onbedreigde driesetszege. I DEN HAAG. In Madrid zullen volgen de maand van 10 tot en met 12 november de eerste Europese kampioenschappen Moderne Ritmische Gymnastiek gehouden worden. Op de individuele onderdelen (touw, lint en bal) komen drie Nederlandse meisjes in actie: Jolanda Sap (21 jaar, Attila), Hanneke Tienstra (18 jaar, de Badhoeve) en Joke de Boer (16 jaar, de Badhoeve). De 15-jarige Sussanne Knip van de Badhoeve zal het evenement als reserve meemaken. De selectie voor de groepsoefening (Hoe pel) bestaat uit: Ina den Tek (16 jaar, SSS), Lily Mol (20 jaar, HGV), Simone Jacobs (17 jaar, de Adelaar), Lucia van Santen (18 jaar, Attila), Bernadette Genke (17 jaar, Amersfoort ’67), Irmgard Hagebrug (17 jaar, Pro Patria), Helen Weima (16 jaar, de Badhoeve) en Els Pleij (20 jaar, Attila). (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM-IJMOND. De finale om het districtskampioenschap libre klein 4e klasse, die afgelopen week in café Kenne- merland gehouden werd heeft een grote overwinning opgeleverd voor Henk Valks (b.v. Frans Hals). Reeds in de tweede ronde nam hij de leiding over van de enige vrouwelijke finalist, mevrouw Ger- rie de Graaf, die haar eerste partij in 30 beurten en met een moyenne van 2.00 rond op overtuigende wijze won van D. Schoen. In de derde ronde wist Valks zijn positie aan de kop weliswaar te handhaven, maar J. v.d. Brink en G. de Graaf kwamen ieder met hem gelijk in punten. Tijdens de vier- 3 I e ronde moest v.d. Brink echter lossen Meer winst dan verwacht kampioenschappen voor de jongste cate gorie (mini) tot 12 jaar te organiseren en de landelijke damescompetitie binnen het bereik te brengen van de reserveteams van de topclubs, die vaak op haar niveau geen tegenstand van gelijke kracht ken nen.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21