Bij presentatie door B. en W. kritische vragen verwacht ïn d Show van huisdieren in buurtcentrum Zeewijk n Jubileumconcert Bibliotheek nu elke avond geopend Christelijk Mannenkoor havcn- berichten Albrecht vestigt supermarkt in winkelcentrum De Dolfijn IJmuiden Man met hand bekneld tussen transportband <1 H plein 1945 deze week s* t 5 1 In kader van werelddierendag Pessimistisch Rommelmarkt Insluiping bij technische school i SE Scheidsrechters houden clubavond Snelheidsmaniak na achtervolging gepakt Vrouwencafé Velsen start met film over rolpatronen Complex wordt drastisch verbouwd hm 3 OKTOBER 19 7 8 VELSEN-IJMUIDEN mr rmr—tTt ringsgebied buiten medeweten van het comité. Burgemeester Mo lendijk kondigde op 30 juni tegen over leden van de kerngroep Oud- IJmuiden de instelling aan van deze werkgroep terwijl die op dat moment al geïnstalleerd was. „VVB 50” (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het wijkcomité Oud-IJmuiden is best bereid tot deelname in een beleidsgroep voor een nieuwe stedebouwkundi- e-Ver ge opzet van de wijk maar ver- n» no« langt eerst duidelijkheid over de icrinj inzichten hierover bij het Velsen se college. Het comité zweert bij renovatie. Of het college in dezelf de lijn denkt wordt sterk betwij feld na de instelling van een amb- telijke werkgroep voor het sane- 4 DINSDAG OP HOOGOVENSTERREIN O 8s.,<SK-'> M ii A - ÓS start van ambtelijke werkgroep tot zaterdag op de show. Het voormalige Willemsplein, nu nog een onherbergzame vlakte. Een werkgroep werkt plannen voor herinrichting uit. r 'uders ituurd ?n die en de ;rdam il nog icono- sseerd gen en unnen VELSEN. Afgelopen weekeinde is een geval van insluiping geconstateerd in de Lagere Technische School aan de Bri- niostraat, waarbij gereedschap is ont vreemd. De dader is binnengekomen door een vermoedelijk niet afgesloten raam. Vermist worden acht tangen, drie baco’s, vier dopsleutels, acht pijpsleutels, een omslag en een verlengstuk. VELSEN. Met ingang van deze nieu we maand zullen de uitleenafdeling en de studiezaal van de centrale bibliotheek ook op de dinsdag en de donderdag geo pend zijn. Hiermee worden de openingsuren uitge breid van 30 naar 35 uur per week: de bibliotheek is dus voortaan tijdens alle werkdagen in de avonduren geopend. De openingstijden blijven van zeven uur tot half tien. De openingstijden van het filiaal Velsen- Noord veranderen ook: op de dinsdag avond zal de deur hier weer open gaan, eveneens tussen zeven en half tien. Bij de leden van het wijkcomité bestaat hierdoor de indruk dat B. en W. met de beleidsvoorbereiding voor „Oud-IJmui- den” al een eind vooruit zijn gehold op de planprocedure met twee werkgroepen die door burgemeester Molendijk op 30 juni Deze werkzaamheden worden uitge voerd door aannemingsbedrijf J. G. Nelis en Zn. te IJmuiden, in opdracht van Plane- mij, een maatschappij voor planontwikke- ling en research van bouwprojecten. Pla- nemjj is een werkmaatschappij van de Holding Maatschappij Sibbel NV te Am sterdam. De laatstgenoemde onderneming is eigenares van het winkelcomplex, met inbegrip van de twee erboven gelegen ver diepingen van flatappartementen. De verhuur van de winkeltjes op de begane grond heeft in het verleden nogal (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In het winkelcentrum De Dolfijn aan de Zuiderkruisstraat in IJmuiden wordt een filiaal gevestigd van het grootwinkelbedrijf Albrecht HV. Het ligt in de bedoeling de nieuwe super markt in maart volgend jaar te openen. Momenteel zijn ingrijpende verbouwings werkzaamheden in volle gang, waarvan de kosten worden geraamd op een half miljoen gulden. De aanstelling van een nieuwe wijkco ördinator, als vervanger voor Bert Um- mels, kwam maandagavond eveneens ter sprake nadat daar in de vergadering van 7 september al uitvoerig over gedelibe reerd was. „Oud-IJmuiden” wil in die rol iemand met ruime bevoegdheden. Iets wat Bert Ummels als gemeente-ambte- naar ten enen male miste. De verbouwingswerkzaamheden heb ben aanvankelijk tot een stroom van klachten geleid van omwonenden en win keliers. Zij hebben veel last ondervonden van storingen in de water- en elektriciteits voorziening, veroorzaakt door de bouw werkzaamheden. Deze storingen zijn in middels weer opgeheven. De uitvoerder van het bouwobject heeft de flatbewoners en de winkeliers een brief gestuurd, geda teerd op 2 oktober, waarin hij begrip vraagt voor mogelijk ongerief in de ko mende maanden. De uitvoerder belooft tevens alles in het werk te stellen storingen zoveel mogelijk te voorkomen. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren om (Van één onzer verslaggevers) de honden, katten, cavi a's, konijnen, schildpad den en andersoortige die ren te laten beoordelen door een speciaal voor deze gelegenheid gefor meerde jury. Daarbij zal zeker niet worden geke ken naar de juistheid van rastypische kenmerken maar in de eerste plaats naar het best verzorgde en leukste dier. Aan de eigenaars en eigenares sen van de best gekwali ficeerde beesten zal een prijs worden uitgereikt. Daarnaast krijgt iede reen die aan de show deelneemt een blijvende herinnering. ancie- ige uit is om- het te ’etwo- l geen toege- retaris uimte •s van Pui ai heb esprei damst an de d ont- m ge- c door >p de en de zicht- het li- iwing iddels i—-rr--rryj¥j- IJMUIDEN. Jonge en oude bezitters van huisdieren krijgen zater dag de gelegenheid om hun blaffende, mauwen de, piepende of tjilpende huisgenoot deel te laten nemen aan een huisdie renshow die zal worden gehouden in het buurt centrum Zeewijk. Het dierenfestijn wordt ge organiseerd door een on langs in het leven geroe pen werkgroep van de Dierenbescherming. VELSEN-NOORD. Het feest ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan van de voetbalvereniging VVB (Breesaap) op 1 april 1979 is voor de voor dit gebeuren speciaal in het leven geroepen activitei tencommissie aanleiding om voor de tweede maal dit jaar een uitgebreide rom melmarkt te houden op de Breesaperhof in Velsen-Noord op zaterdag 14 oktober. Het merendeel van de aanwezigen was daar bij voorbaat nogal pessimistisch over. Het comitélid Gerrit Mettes noemde het een kwalijke zaak dat de ambtelijke werkgroep en de toekomstige beleids- werkgroep niet met elkaar in de pas kun nen lopen door de instelling op uiteenlo pende tijdstippen. „Hebben wij en de le den van de kersverse werkgroep met deze wijk hetzelfde, renovatie, voor ogen?”. Mettes had daar sterke twijfels over. De ambtelijke groep en de beleidswerkgroep zette hij tegenover elkaar als goed ge traind team en een club met nog geringe wedstrijdervaring. Voorzitter J. Rolvink treedt woensdag avond als voorzitter op in de bijeenkomst van het wijkcomité met het Velsense colle ge. B. en W. kunnen bij die gelegenheid een spervuur van vragen verwachten over punten waarover bij het comité onduide lijkheid bestaat. Maandagavond werden die alvast op een rijtje gezet. Het comité wil inzage in de plannen voor vervangende nieuwbouw voor een aantal slooppanden aan de Wilhelminakade. Verder zijn vragen te verwachten over de resultaten van een in 1977 uitgevoerd kwaliteitsonderzoek van woningen in de wijk, de stand van zaken rond het nieuw in te richten Willemsplein en de veelbespro ken vijf proefwoningen aan de Bloem- straat. Het comité is verder erg benieuwd naar de verdeling premiehuur/premie- koopwoningen bij de bebouwing van het kaalslaggebied tussen de Kanaalstraat en de Bloemstraat (116 woningen) waar ver moedelijk nog dit jaar mee begonnen wordt. De punten scholenbouw en de stichting van een nieuw buurthuis, als ver vanger van De Brulboei, komen eveneens voor op de lijst van vragen die het wijkco mité woensdagavond op het Velsense col lege wil afvuren. Ook de mogelijke inrich ting van een woonerf en in relatie daarmee het doorgaande verkeer over de Kerk straat en de Koningin Wilhelminakade zal daar ter sprake worden gebracht. Commissie algemene zaken. Woens dagmiddag om drie uur komt in het stad huis de commissie algemene zaken bijeen. Er wordt vergaderd over het functioneren van de wijkdienst van de politie, over het schema voor de begrotingsbehandeling op basis van notities van de burgemeester en van de WD-fractie. Voorts staat op de agenda een uittreksel van een verslag van de vergadering van de colleges uit de vijf IJmondgemeenten over de ontwikkeling van de gewestvorming. Bestuurscommissie openbare biblio theek. Om half acht woensdagavond komt in het stadhuis de bestuurscommissie van de openbare bibliotheek bij elkaar. Op de agenda staat onder meer het advies van de commissie ad hoc Part-time Werk en schriftelijke reacties op dit advies vanuit het personeel. Tevens wordt gesproken over het concept-meerjarenplan. Commissie openbare werken. Don derdagavond vergadert om half acht de commissie openbare werken. De agenda voor deze vergadering is nog niet bekend. Maandag aangekomen: Orka, Cont. Plat, IJmuiden; Signe Thölstrup, Frederi cia, IJmuiden; Wildebeest, Cont. Plat, Vel- sen; Yak, Cont. Plat, IJmuiden; Nova Sho re, Cont. Plat, Velsen; Castor, Bergen Ge- rakl, Leningrad. Maandag vertrokken: Export Patriot, Antwerpen; Elation, Colchester, Zaan dam; Lorraine-D, Kilroy; Pacific Shore, Cont. Plat, Velsen; Brise-2, Noordzee, IJ muiden; Smit-Lloyd-3, Cont. Plat, Velsen; Springbuck, Cont. Plat, IJmuiden; Parkes- gate, Seaham, IJmuiden; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Sige Thölstrup, IJmuiden, Arklow. Dinsdag aangekomen: Doloris, Kopen hagen; Stirling brigg, Cont. Plat, IJmui den; Smit Lloyd 3, Cont. plat, Velsen. Dinsdag vertrokken: Yak, IJmuiden, Cont. Plat. w Voor deze markt kan men van alles gebruiken ten behoeve van de jubileum- pot. Onder het motto „WB 50” zijn de marktmensen G. Steinvoord, telefoon 02510-27328; Bert de Looze, telefoon 02510-23880 en Dirk van de Bend, tele foon 02510-25291 gaarne bereid om bruik bare spullen te komen afhalen. De rom melmarkt wordt ’s morgens om 9.00 uur geopend. als geheel nieuw en erg veelbelovend werd aangekondigd. De vrees bestaat dat in ambtelijke sfeer allang wordt afgewekeil van de koers die het wijkcomité bij een nieuwe opzet van de wijk wil volgen. In de vergadering van het wijkcomité werd daar maandagavond in vele toonaarden uiting aan gegeven. Woensdagavond wordt de ambtelijke werkgroep door B. en W. gepresenteerd in „De Brulboei” aan de Kanaalstraat. In hetzelfde gebouw werd daar maandag in de comitévergadering met vaak heftige discussies op vooruitgelopen. De comitéle- den staan erg sceptisch tegenover de amb- wat problemen opgeleverd. Een aantal de taillisten heeft zich in dit centrum niet kunnen handhaven en moest de wijk ne men. Zo moest recentelijk de Consumen- ten boerderij haar zaak opdoeken. Sibbel heeft nu besloten in overleg met aspirant- huurder Albrecht drie winkelpanden sa men te voegen tot één grote verkoopruim te. Door uitbreiding aan de achterzijde van de winkel wordt een vloeroppervalkte ver kregen van 435 vierkante meter. Die ver groting betekent wel dat vier garages en vijf bergruimtes moesten worden ge sloopt. VELSEN. De politie heeft gisteravond om ongeveer half elf een 30-jarige inwoner uit IJmuiden aangehouden na een achter volging door de gemeente. De man werd voor het eerst gesignaleerd op de Vondel- laan in Driehuis waar hij met een snelheid die varieerde tussen de 120 en 140 kilome ter per uur doorheen reed. Vervolgens reed hij via de Minister Van Houtenlaan, het Pontplein, de Kanaaldijk, Oranje straat, Stationsplein, Wilhelminakade en Julianabrug naar de Snelliusstraat, waar hij in de bocht bij de Hadleystraat tegen een lichtmast tot stilstand kwam. De man bleek alcohol gebruikt te hebben, er werd een bloedproef genomen. Na verhoor, waarbij diverse processen-verbaal werden I opgemaakt, kon hij naar huis. VELSEN. De scheidsrechtersvereni- ging „IJmond” houdt maandag 9 oktober haar eerste clubavond van dit seizoen in de kantine van KIC op het sportpark Roos- wijk. De KNVB-arbiter Piet Beentjes zal tijdens deze avond, die om acht uur begint, de technische kant van het scheidsrechte ren behandelen. De technische commissie van de vereniging is bezig met de voorbe reidingen voor de wedstrijden om de spel- regelkennis te toetsen van de jeugdspelers van de clubs uit de omgeving. De eerste wedstrijd wordt gehouden op maandag 15 januari en vervolgens op de maandagen 29 januari en 5 februari. De finale is op 19 februari. De vereniging levert ook weer de nodige scheidsrechters bij het herfsttoemooi, dat v tijdens de herfstvakanties door de scholen wordt afgewerkt. Het toernooi wordt ge houden op het sportpark Schoonenberg op 16 en 17 oktober. Voor dit toernooi zijn nog niet voldoende scheidsrechters beschik baar, liefhebbers kunnen zich aanmelden bij L. van der Lugt, telefoon 02550-19034 of bij J. de Boer, telefoon 02510-24767. telijke werkgroep die naar hun oordeel wel wat erg vlot uit de startblokken is gegaan. De nieuwe werkgroep is als tegen hanger bedoeld van de nog in te stellen beleidswerkgroep waarin naast het college ook het wijkcomité geacht wordt zitting te nemen. In de ambtelijke werkgroep zitten hoofden van dienst en vertegenwoordigers van de secretarie-afdelingen die direct be trokken zijn bij een nieuwe opzet van de wijk Oud-IJmuiden. Tegenover de gemeentelijke beleidsvisie uit deze kring staat de opvatting van het wijkcomité die in adviezen van de nog in te stellen beleidswerkgroep tot uiting zal moeten komen. Een kardinale vraag was in de comitévergadering: in hoeverre wordt ons standpunt tegenover dat van de heren ambtenaren serieus genomen. rrnil J - VELSEN. Alle bijgeloof ten spijt heeft het pas vijfentwintig jaar geworden Christelijk Mannenkoor „IJmuiden” vrij dagavond 13 oktober gereserveerd voor de uitvoering van het jubileumconcert. Medewerking aan dit concert, dat ?s avonds om 20 uur begint in de Petrus kerk aan de IJmuider Vennusstraat, ver leent de tenor Rudolf Grasman. De bege leiding wordt verzorgd door het trio van pianist-organist Rob van Dijk. Voor de pauze wordt geestelijke muziek ten gehore gebracht met als hoogtepunt de onverkor te uitvoering van de Missa Brevis van Haydn. Na de pauze wat lichtere klanken met als slotstuk een collage van Léhar- walsen onder de toepasselijke titel „Gold und Silber”: met het zilveren jubileum nog vers in het geheugen, is het koor vast van plan de vijftig jaar vol te gaan maken. Maar behalve dat voornemen heeft het mannenkoor nog meer goed nieuws. Met ingang van vrijdag 20 oktober wordt de tijdelijke ledenstop opgeheven. Nieuwe le den kunnen zich vanaf die datum aanmel den in het repetitielokaal Cultureel Cen trum, elke vrijdagavond vanaf 20 uur. VÉLSEN. Vrijdag 6 oktober houdt het Vrouwencafé Velsen de eerste café- avond met programma van dit wintersei zoen. Er wordt een film gedraaid, „De beste jaren”, waarin een gespreksgroep wordt geportretteerd. Deze gespreks groep, bestaande uit vier echtparen, praat over de positie van de getrouwde vrouw. .Aan de orde komen huishoudelijk werk, waardering, kinderen en de onderlinge relaties. Deze film werd in 1973 gemaakt door de Zweedse regisseur Kurt Gloor. Op vrijdag 20 oktober wordt in het Vrou wencafé een thema-avond gehouden over vrouwen in de overgang. De initiatief neemster en deelneemsters uit de plaatse lijke gelijknamige groep komen op de 20ste praten over hun ervaringen. Op de derde november wordt een avond gewijd aan vormings- en ontplooiingsmo gelijkheden voor vrouwen. Er wordt een filmpje gedraaid over de VOS-cursus (Vrouwen oriënteren zich op de samenle ving), terwijl ook informatie wordt gege ven over de moedermavo en de cursus Ouders op Herhaling. Het Vrouwencafé Velsen is gevestigd in buurthuis De Brulboei aan de Kanaal straat in IJmuiden. Om de veertien dagen is het café geopend vanaf half negen. De activiteiten beginnen omstreeks negen uur. Vrouwen die aan de organisatie wil len helpen of die ideeën hebben voor het programma, kunnen bellen met Lucia Kwaak in de Brulboei, telefoon 02550- 10652. Deelnemers kunnen zich vanaf heden opge ven bij mevrouw Schaap, Gijzenveltplantsoen 175, telefoon 12412 en C. van Breemen, Pleiadenplant- soen 49, telefoon 30075. Ook kan opgave nog ge schieden bij de ingang van het buurtcentrum op 7 oktober. Inschrijfgeld bedraagt 2 terwijl toe schouwers 50 cent mogen betalen om de show bij te wonen. Het behoeft nau welijks een nadere toe lichting dat de hele mani festatie - die om 10 uur ’s morgens begint wordt georganiseerd in het kader van de wereld dierendag die valt op woensdag 4 oktober. De verbouwing van het winkelcomplex is momenteel in volle gang. Oud-IJmuiden” boos over snelle IJMUIDEN. Maandagochtend heeft een 21-jarige inwoner van Haarlem bij schoonmaakwerkzaamheden bij de kookshelling van kooksfabriek-2 op het Hoogovensterrein letsel opgelopen. De man, in dienst bij een Beverwijks bedrijf, raakte door nog onbekende oor zaak met zijn hand bekneld tussen een transportband. Metverwondingen aan zijn arm werd hij voor behandeling opge nomen in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. -■

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5