Herman de Wit Magna Carta Koorunie I Rooie Sien Verdomde Lowietje Het Verhoor n UIT. agenda van amsterdam 1 MUZIEK THEATER ALLERHANDE I j j Bioscopen Toneel en Muziek Wwijzeij 13. OKTOBER 19 7 8 DONDERDAG 5 UITWIJZER i co S i... I O JÉ .Black samu- KS3 8 51 I 56 in 9 Haarlemse Koorunie. Vrijdagavond in het Concertgebouw Haarlem een concert van de Haarlemse Koorunie. begeleid door het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Dirigent is Anton de Beer. Solisten: Nelly van de Spek, sopraan; Sylvia Schluter, alt; Gerard Honig en Rudolf Grasman, tenor en Charles van Tassel, bas. Uitgevoerd worden twee werken van Schubert: Stabat Mater (nach Klopstock) D 383 en Messe in Es D 950. Aanvang 20.15 uur. Koffieconcert. Zondagmiddag geeft de Haarlemse Klavarskribo Accordeon Club, onder leiding van Josef J. Stanek, De Engelse gitarist-folkzanger Wizz Jo nes, zondagavond in de Teerling. van verdoemde Lowietje, dat op 14 oktober daar officieel in premiere gaat. Anne-Wil Blankers en Jeroen Krabbé spelen de hoofdrollen in dit blijspel van Peter Nichols, dat in het seizoen 1967/’68 door toneelgroep Centrum werd gespeeld met Els van Rooden en Allard van der Scheer. Nichols, zelf vader van een dubbel-gehandicapt (epileptisch en debiel) kind heeft een stuk geschreven over het vraagstuk hoe ouders moeten leven met een gehandicapt kind dat vrijwel geen kontakt heeft met de menselijke wereld. Nichols wil het publiek laten zien dat ouders van gehandicapte kinderen ook maar gewone mensen zijn met hun zwakheden en geen tragische helden uit klassieke treurspelen. De schrijver heeft zijn stuk dan ook grotendeels in blijspelvorm gegoten. Een dag uit de dood van verdomde Loewietje is volgende week dinsdag tot en met zaterdag in de Stadsschouwburg. Aanvang 20.15 uur. Abstruus. Vanavond, vrijdagen zaterdag brengt Toneelgroep De Appel in Toneelschuur I „Abstruus”. In deze produktie van De Appel wordt gespeeld, gezongen en gemusiceerd. Een staalkaart van de mogelijkheden die de groep in huis heeft, humoristisch verpakt in een vaak absurde en groteske show. Abstruus heeft kop noch staart maar het is een produktie waarin de hele groep klaarblijkelijk zijn ziel en zaligheid heeft gelegd. Aanvang 20.30 uur. Inde Jonge Jan. Vanavond om 20.30 uur en vrijdag om 23 uur „In de Jonge Jan” van de Haarlemse toneelgroep Het Volk in Toneelschuur III. Dit stuk van uur ’s nachts geopend, op zondag al vanaf 14 uur. Figuurstudies. Joke Kokkelkoren laat figuurstudies zien in olieverf die zijn opgehangen in het ziekenhuis Johannes de Deo, Velserstraat 19 in Haarlem. Gedurende de maanden oktober en november. Hans van Pelt. Het Cultureel centrum Zandvoort presenteert tot en met 22 oktober schilderijen van de Zandvoorter Hans van Pelt. Van woensdag tot en met zondag, dagelijks van 14-17 uur. Schiphol. In de periode van 11 oktober tot 6 november is in de expositieruimte van Schiphol op de derde verdieping van het stationsgebouw een tentoonstelling te zien van een groep schilderijen van de Haagse kunstenaar George van der Valk. Instuif. Twee oude bekenden staan komende maandagavond centraal op de Literaire Instuif Haarlem die door de gelijknamige werkgroep in f olkcafé De De Haarlemse stadsorganist Piet Kee verzorgt dinsdagavond een orgelconcert in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem van 20 tot 21 uur. Herman Heijermans is een rollenspel voor twee personen. De rol van de officier van justitie wordt gespeeld door Bert Bunschoten en alle rollen van mensen die door hem worden verhoord over een brand in een sigarenfabriekje met de naam In de Jonge Jan, komen voor rekening van Wigbolt Kruijver. Regie en bewerking: Luc van der Lagemaat. Grifteater. Volgende week donderdag Teerling in de Kleine Houtstraat in Haarlem wordt gehouden. Het zijn Nel Hoenderdos en Charles Molenkamp die deze avond (aanvang 20 uur) uit eigen werk zullen voordragen waarna gelegenheid tot discussie wordt gegeven. Nel Hoenderdos is schrijfster van het boek Kind onder Hoeren. Ze legt in haar werk een grote belangstelling voor het lokale gebeuren aan de dag, in casu het volksleven in Amsterdam. Anders is dit gesteld met het werk van Molenkamp die uit zijn nieuwe dichtbundel Rood is een kleur zal voordragen. „Rood is een kleur” geeft een beeld van een land in het Oostblok. Behalve literair geïnteresseerden is de avond derhalve ook geschikt voor politiek belangstellenden. Karpov. In Kunstzalen Heerkens Thijssen óp het Houtplein in Haarlem wordt morgenavond om 20.30 uur een tentoonstelling geopend van de Joegoslaaf Nenad V. Karpov die aquarellen laat zien. Hij vindt zijn onderwerpen in en om Haarlem en beeldt ook paarden uit. De expositie, die tot 5 november loopt, is dagelijks toegankelijk van 10-17 uur. Op zondag en op maandagmorgen tot 13 uur gesloten. andere leden zijn Robin Thym, gitaar, percussie-instrumenten en recorders en Lee Abbott, basgitaar. Aanvang 20.30 uur. Jen Rog. In Jongerencentrum Donkey Shot, A. Verherentstraat 1, Heemskerk, treedt vrijdagavond de Volendamse popgroep Jen Rog op. Donkey Shot is geopend van 20 tot 1 uur. Wizz Jones. Zondagavond speelt in de Teerling,Kleine Houtstraat 58, Haarlem, de Engelse gitarist-folkzanger Wizz Jones, een van de echte oudgedienden uit de Engelse folkwereld. Aanvang 21.30 uur. Leids Zigeunerorkest. Het Leids Zigeunerorkest is zondagochtend te horen in De Jansheeren, Kerkweg, Heemskerk. Aanvang 11.30 uur. Harmonie Kapel. In het ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof, Kerkstraat, Beverwijk, heeft zaterdagavond een Donateursconcert van de Beverwijkse Harmonie Kapel plaats. Aanvang 20 uur. Frank Grasso. In bar-bistro De Colonel, Stationsstraat 20, Zandvoort zondagavond vanaf 22 uur het trio Peter ten Have met de veelzijdige Amerikaanse instrumentalist Frank Grasso. Sieto en Marijke Hoving. Als opening van het seizoen van Assumburgtheater vrijdagavond in De Jansheeren, Kerkweg, Heemskerk een try-out van het nieuwe cabaretprogramma van Sieto en Marijke Hoving getiteld „Geloof, hoop en liefde”. Aan dit programma werken ook mee Cisca Beaudoux en pianist Wiebe Cnossen. Aanvang 20.30 uur. Marionetten. Volgende week donderdag in De Nieuwe Slof, Kerkstraat 46, Beverwijk, het Nederlands Marionetten Theater van Joost Brugman uit Blaricum met „Die Fledermaus” van Johann Strauss. Aanvang 20 uur. Retournee. In het lunchpauzetheater in Toneelschuur II woensdag het Wespetheater met Retournee. Een stuk van ongeveer een uur over een uitgerangeerd circusduo. Een man en een vrouw, samen op een flatje, vroeger bejubeld in hun acrobatieknummer. Toen het plakboek vol was verstomde ook het applaus en kwam er een einde aan het succes en aan hun persoonlijk geluk. Aanvang 12.30 uur. Alles voor de tuin. In de Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg 17, vrijdagavond, het stuk „Alles voor de tuin” een toneelbewerking van Edward Albee, gespeeld door Toneelgroep Theater. Het verhaal speelt zich af in een sjieke woonwijk, waar iedereen de schone schijn van welvaart probeert op te houden middels fraaie huiyen en fraaie tuinen. Aan de hand van nieuwkomers laat Albee zien wat er zoal achter die fraaie tuinen en muren gebeurt. Aanvang 20.15 uur. Centrum III. Zondagavond in Centrum III, Herenweg III, Heemstede een try-out van het nieuwste programma van Het Krisistheater „Rose T. in lokaliteit Varié”. Lars Boom, een van de medespelers en schrijver van de show, noemt het zelf „een soort cabaret” maar met een vaste lijn. Die vaste lijn is dan „Lokaliteit Varié, een soort Amerikaanse tingel-tangel café. Als leading lady van de avond ook in deze show weer Rose Thesing. Aanvang 20.30 uur. SBK. Onder de titel The melting Pot wordt tot en met het einde van de maand oktober een expositie van keramiek van Gerlach Baas gehouden bij de Stichting Beeldende Kunst, Gedempte Oude Gracht 121 in Haarlem. Open van dinsdag tot en met vrijdag van 13-17 uur, op zaterdag» 11-17 uur en bovendien op donderdag® 20 tot 22 uur. Winterimpressies. Ook komende zaterdag kan men in de burelen van de provinciale griffie aan de Haarlemse Dreef terecht om de tentoonstelling te zien van aquarellen van de Bloemendaalse kunstenares Aleid Slingerland. De expositie is doorgaans op werkdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur geopend, maar op deze zaterdag kan men er van 14-17 uur terecht. Tot 15 oktober hangen er landschappen die mevr. Slingerland in en om Haarlem heeft gemaakt. Tevens laat ze er winterimpressies zien die in Finland werden gemaakt en portretten van prominente Noordhollanders. Etsen. De Haarlemse grafica Els Hoekstra exposeert tot 30 oktober etsen in café-bistro De Ark in het Nieuw Heiligland in Haarlem. Van maandag tot en met zaterdag is de deur van 17 uur tot 2 Leermakers, Bam Commijs en Levi Weemoedt. De muziek werd grotendeels door de nieuwkomers André en Stefanie gecomponeerd. Enkele liedjes zijn gemaakt door Albert Jan Zeijlemaker. Voor de regie van het nieuwe programma tekent Piet Erkelens. Frieda van Bentum: „We wilden af van het bekende praatje-liedje-krukje-cabaret. We brengen geen dijenkletsers, maar willen een betrokkenheid bij het menselijk gebeuren laten zien; een aanzet geven tot nadenken. Om je dood (te) lachen, zou je kunnen zeggen.” Vrijdag- en zaterdagavond is Inkeep in de Toneelschuur, aanvang 20.30 uur. Ook volgende week vrijdag en zaterdag. In de Engelmunduskerk in Velsen-Zuid vindt vrijdagavond een concert plaats door de Santpoortse organist Albert de Groot en trompetist Wim Groot van het Amsterdams Concertgebouworkest. Het programma vermeldt werken van Lübeck, Viviani, J. S. Bach, Torelli, Flor Peeters, Jean Langlais en Liszt. Aanvang 20.15 uur. De violiste Ida Mager en pianist Rinus Groot verzorgen donderdagavond het eerste concert in de Duo-Serie van Ka- dens. Magna Carta. Vrijdagavond in jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a, Haarlem, de popgroep Magna Carta, een van Engelands oudste akoestische groepen. Magna Carta heeft heel wat elpees uitgebracht, waarvan er een duidelijk uitschiet namelijk „Lord of the ages”. De groep heeft in de loop der jaren heel wat gewisseld maar de basis bleef bestaan uit Chris Simpson (schrijver, zanger en gitarist) en Tom Hoy, gitaar, mondharmonica, mandoline en zang. De De Joegoslavische pianiste Dubravka Tomsic, soliste op het Schumann-concert met het NPO, woensdagavond in de Vrede- vorstkerk in Beverwijk. De Sneeuwbal. Zaterdag treedt een nieuwe Haarlemse groep op voor jongerensociëteit de Sneeuwbal, in Centrum III, Herenweg 111, Heemstede. De groep Uhh...Dinges bestaat uit Victor van Kampen, gitaar; Roland Brunt, fluit, zang; Frnak Vogels, drums; Jos Oey, percussie; Gertjan Blom, bas en zang; en Paul Waaldijk gitaar. De muziek van Uhh...Dinges varieert van stevige jazzrock tot eigen bewerkingen van bestaande salsamuziek en latin. Aanvang optreden 21 uur. De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) t.e.m. 28 okt. 20.30 uur: „De Trap” van Gerard Lemmens. (beh. zo.) Carré (Amstel, tel. 225225) t.e.m. 28 okt. (niet op zo. en ma.) 20.15 uur: Herman van Veen. Za. 7 okt. 24 uur: Jubileum voorstelling Willy Alberti. Zo. 8 okt. 11 uur: Koffieconcert concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, en om 20.15 uur Spaans Ballet. Ma. 9 okt. 20.15 uur: „I Colombaioni”. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) t.e.m. 11 okt. (beh. zo. en ma.) 20.30 uur: „Mata Hari” door Toneelgroep Centrum, en op do. 5 okt. Matinee om 14.15 uur. Do. 5 en vr. 6 okt. 12.30 uur: „Vergeet ’t maar” in de Palonizaal. Klein Bellevue (tel. 248301) t.e.m. 11 okt. 20.30 uur: „Splinter en Co. sinds 1900” Theatergroep Splinter. Concertgebouw (v. Baerlestr., tel. 718345) do. 5 okt. grote zaal, 20.15 uur: Concertgebouwor kest o.l.v. Bernard Haitink, (Diepenbrock, De bussy, Tsjaikowsky). Vr. 6 okt. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest o.l.v. Anton Kersjes, sol. Peter Frankl, piano. Za. 7 okt. grote zaal 15 uur: Nederlands Blazersensemble o.l.v. Lucas Vis. (Keuris, Schonberg, Strauss). Za. 7 okt. grote zaal 20.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, sol. Maurits Borsman, viool (Diepenbrock, Mozart, Tsjaikowski). Kleine zaal 20.15 uur: Homero Francesch, pia no (Mozart, Beethoven, Soler, Albéniz, De Fal la). Zo. 8 okt., spiegelzaal 11 uur: Ned. Om- roepstichting „Für Elise”. Kleine zaal 20.15 uur: Amst. Kamerorkest o.l.v. Kees Bakels, sol. Suzanna Mildonian, harp, Jorge Caryevschi, fluit, Rob Visser, Engelse hoorn (Chevalier, Debussy, Roussel, Honegger). Ma. 9 okt. kleine zaal 20.15 uur: Mark Lubotsky, viool, Ljuba Edlina, piano (Sjostakowitsj, Schnittke, Stra- winsky, Tsjaikowski). Di. 10 okt. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest o.l.v. Anton Kersjes, sol. Han de Vries, hobo (Orthel, Mo- zart, Balakirew). Wo. 11 okt. grote zaal 20.15 uur: Gem. Zangver. „Kunst en Strijd” en Haags Begeleidingsorkest o.l.v. Johan van de Camp, sol. Gertruida van Beek, sopr., Caroline van Hemert, alt, Gerard van Dolder, tenor, Charles van Tassel, bas, Hans Broekman, or gel, m.m.v. Purmerends Gemengd Koor (Vival di, Puccini, Stanford). Wo. 11 okt. kleine zaal, 12.30 uur: Lunchconcert. Met Parnassos Kwin tet. De Kleine Komedie (Amstel 56, tel. 240534) 20.15: „Mara, Fem, Has Pink”, blijspel; regie Shi- reen Strooker, muziek Margriet Eshuys. Nieuwe De La Mar Theater (Marnixstr. 404, tel. 233462) t.e.m. 15 okt. (beh. ma) 20.15 uur. „Prachthotel”, blijspel van Neil Simon. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do. 5 okt. 20.15 uur: Nat. Ballet (Serenade, Pas de deux Le Corsaire, Daphnis en Chloë, Four Schumann Pieces). Vr. 6 en za. 7 okt. 20.15 uur: „Oom Wanja”, Publiekstheater. Zo. 8 okt. 14 uur: „Cosi fan Tutte”, opera van Mozart. Ma. 9 okt. 20 uur: „De Speler”, Ned. Operastichting. Di. 10 okt. 20.15 uur: „Coriolanus”, Haagse Comedie. Wo. 11 okt. 20 uur: „De Speler”. L -- rondo in b kl. van Franz Schubert en de Kreutzer Sonate van Ludwig van Beethoven. Aanvang 20.15 uur. Ida Mager studeerde bij Jaap Schröder aan het Amsterdams Conservatorium en bij Marjorie Lavers aan fe Royal Academy of Music in Londen. Zij behoorde in 1973 tot de prijswinnaars van het Oskar Back-concours. Sinds september 1973 is zij verbonden aan het Nederlands Kamerorkest. Rinus Groot studeerde aan het Conservatorium van Amsterdam en Utrecht en behaalde in 1965 al de Prix d’Excellence en de Jaarbeursprijs Utrecht. Hij maakt deel uit van het Amsterdams Kernensemble. NPO. Woensdagavond geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest een concert in de Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden in Beverwijk. Het concert wordt geleid door de jonge Belgische dirigent Ronald Zollman, soliste is de Joegoslavische pianiste Dubravka Tomsic. Het programma is gewijd aan de componist Robert Schumann. De 28-jarige Ronald Zollman begon op vierjarige leeftijd met zijn muziekstudie. Hij studeerde piano, solfège, harmonie en muziekgeschiedenis aan het Conservatorium van Antwerpen. Op 17-jarige leeftijd werd hij leerling van Igor Markevitch en, op diens aanbeveling, ging Zollman studeren bij Nadia Boulanger. Terug in België werd Zollman onderscheiden met de eerste prijs voor orkestdirectie aan het Conservatorium van Brussel, waar hij studeerde bij André Vandernoot. Zollman leidde veel orkesten in België, Nederland, Duitsland en Zweden. Dubravka Tomsic bezocht al toen zij vijf jaar oud was het muziekconservatorium van Ljubljana en gaf haar eerste openbare recital. Later zette zij haar studie voort in de Verenigde Staten onder meer bij Arthur Rubinstein. In 1967 behaalde zij de eerste prijs bij het internationale Mozart Festival in Brussel. Zij trad op met vele belangrijke orkesten. Hetzelfde concert wordt volgende week vrijdagavond uitgevoerd in het Concertgebouw Haarlem. Toonkunstenaars Vereniging. Het tweede koffieconcert in de door de Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Vereniging georganiseerde concerten wordt zondagochtend verzorgd door Simon van der Geest, tenor en Frieda de Vos, piano. Gespeeld worden werken van Hugo Wolf en Richard Strauss. Aanvang 11.30 uur op het Landgoed Groenendaal in Heemstede. Orgelbespelingen. De jonge - 23-jarige - Haagse organist Ben van Oosten geeft zaterdag een concert op het Adema-orgel in de St. Agathakerk in Lisse. Van Oosten studeert aan het Sweelinck-conservatorium in Amsterdam bij Albert de Klerk hoofdvak orgel. Hij brengt in Lisse een geheel Frans-romantisch programma ten gehore, met werken van Boëly, Franck en Widor. Aanvang 20.15 uur. een koffieconcert in de Tuinzaal van het Concertgebouw Haarlem in samenwerking met het Koninklijk Toonkunst mannenkoor „Zang en Vriendschap”, onder leiding van Wouter Schmidt. Solisten zijn Elly Geenevasen accordeon; Hanny van der Tweel, piano en Dolf Hulsbergen, trompet. Op het programma staat populair-klassieke muziek onder anderen Offenbach, Verdi, Lincke en Gade. Het concert begint om 11.30 uur, de koffie staat klaar om 11 uur. Arti et Religioni. Eveneens in het Concertgebouw Haarlem volgende week donderdag het jubileumconcert ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Chr. Brassband Arti er Religioni met medewerking van de Chr. Oratorium Vereniging Door Zang Vriendschap en Simon C. Jansen, orgel. Dirigent is Jan Schut, solist Jaap Slot, eufonium. Uitgevoerd worden werken van Handel, Haydn, Friedemann, Suppé, Sullivan, Fauré, Rutter en Ball. Aanvang 20 uur. Kadens. Volgende donderdag heeft in concertzaal Kadens, Smedestraat 31, Haarlem, het eerste concert van de Duo Serie plaats. Deze serie bestaat uit vijf concerten op de donderdagavond, waarop een keuze uit de romantische en hedendaagse sonateliteratuur ten gehore wordt gebracht. In de Duo-Serie komen vijf instrumenten aan bod, te weten viool, hoorn, hobo, altviool en violoncel, telkens in combinatie met piano. Het eerste concert wordt verzorgd door de violiste Ida Mager met de Haarlemse pianist Rinus Groot. Zij spelen de sonate III van de Haarlemse componist Hans Kox, de sonate van Maurice Ravel, het Rooie Sien. Vrijdag in de Haarlemse Stadsschouwburg de première van een nieuwe opvoering van het legendarische stuk van Marius Spree „Rooie Sien”, gebracht door het Amsterdams Volkstoneel. In de jaren 1955-1968 speelde het Amsterdamse Volkstoneel met Beppie Nooy in de titelrol bijna 1500 voorstellingen van dit zedendrama. Omdat het Volkstoneel deze maand zijn 25-jarig jubileum viert is besloten Rooie Sien nog een seizoen te laten herleven. Deze keer met Carry Tefsen in de titelrol. Beppie Nooy doet de regie. Voorde première morgen is er ook vanavond al een voorstelling van Rooie Sien, evenals zaterdag en zondag. Aanvang 20.15 uur. Het Verhoor. Volgende week in Haarlem ook de première van Het Verhoor van de Amsterdamse Toneelgroep Sater, woensdag en donderdag in Toneelschuur III, Smedestraat 23. Geïnspireerd door de publiciteit rond de „Berufsverbote”-gevallen in Duitsland vroegen de makers zich af hoe het in Nederland met soortgelijke beroepsverboden is gesteld. Het Verhoor is een gesprek tussen een personeelsfunctionaris van een chemisch bedrijf en een sollicitant voor een verantwoordelijke functie. Het stuk wordt gespeeld door Jaap van Donselaar en John Leddy en werd geschreven - op basis van improvisaties van de spelers - en geregisseerd door Peter de Baan. Aanvang 20.30 uur. Verdomde Loewietje. Volgende week in de Haarlemse Stadsschouwburg enkele voorstellingen van Een dag uit de dood HJC. Vrijdagavond speelt voor het eerst sinds een groot aantal jaren weer een volledig buitenlandse groep voor de Haarlemse Jazz Club en wel CM4. Dit uit Zwitserland afkomstige kwartet, dat moderne jazz speelt, maakt in het kader van de oktober-jazzmaand een tournee door Nederland. Belangrijkste man uit CM 4(CM staat voor Collective Music) is pianist Francois Lindemann, wiens spel sterk onder invloed staat van McCoy Tyner. Aanvang 22 uur, Groot Heiligland 37, Haarlem. Herman de Wit. Vrijdagavond (21 uur) treedt het Herman de Wit Kwartet op in het Jazzhuis Velsen in het Witte Theater, Kanaalstraat 257 te IJmuiden. De Wit is een van de krachtigste stimulators in de Nederlandse jazz en actuele geïmproviseerde muziek van de laatste jaren. Niet alleen is hij actief betrokken bij de Bond van Improviserende Musici (BIM), maar een van de veelbelovendste auteurs in het muziektheaterveld. Zijn verdere bemoeiingen houden verband met zijn kwartet (oorspronkelijk het Herbie White Combo) en de vele workshops die hij heeft helpen opzetten. Die laatste activiteit heeft onder meer geresulteerd in het vele tientallen leden sterke orkest The Oktopedians, De Wits muziek is in alle gevallen onstuimig en energiek van aard. en vrijdag in Toneelschuur I Streek van het Grifteater. De basis van het Grifteater werd enkele jaren geleden gelegd binnen de mime-opleiding van de Amsterdamse theaterschool. In Streek zijn in een kale ruimte vijf spelers onderling met elkaar verbonden door middel van touwen, linten of ander materiaal. Deze lijnen lopen via katrollen op de vloer, muren of plafond. Ze verbinden lichaamsdelen van de verschillende spelers met elkaar. Elke activiteit van de een heeft beweging bij een of meer anderen tot gevolg. In deze productie heeft het Griftheater vooral gezocht naar de verbinding tussen het spel en de beweging, waarbij meestal de beweging als uitgangspunt is genomen. Daarnaast is aan de ruimtelijke vormgeving van de beelden grote aandacht besteed. Aanvang 20.30 uur. Zand er over. Cabaretgroep Inkeep presenteert vrijdagavond voor het eerst het nieuwe programma Zand er over in de Toneelschuur in de Smedestraat. De groep oogstte in het achterliggende seizoen veel succes met het programma De grote boodschap. De nieuwe produktie heeft de dood als rode draad. Het beoogt serieus en ironisch de verschillende facetten rond de dood te behandelen. Inkeep kreeg met dit nieuwe programma ook een nieuwe samenstelling. Nico van der Putten en pianist Jean Louis van Eiken doen niet meer mee. In hun plaats treden nu Stefanie Hooij en André Leek op. Laura Leermakers beleeft haar derde seizoen bij Inkeep en Frieda van Bentum werkt al mee vanaf de oprichting. Voor Zand er over, waaraan vanaf februari gewerkt is, heeft Frieda van Bentum weer de meeste teksten geschreven. Verder worden er teksten gebruikt van Laura Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192). „De geest van de bijenkorf”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2. „Salo - of de 120 dagen van Sodom”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama. (Marnixstr. tel. 234876). „Midnight express”, toeg. 16 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zon. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. tel. 266227). „High anxiety”, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club. „De rechter en de linkerhand van de duivel”, toeg. 12 j., dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zon. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk, tel. 248933). „Erotische capriolen van een deurwaarder”, toeg. 16 j., dag. 11.15, 13, 14,45, 16.30, 18.15, 20, 21.45 uur, zon. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1. (Tel. 245648). „The mountain of the cannibal god” toeg. 16 j., dag. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2. „F.I.S.T.” toeg. 16 j., dag. 13.15, 15.30, 19 en 21.45 uur, zat. zon. woensdag 19 en 21.45 uur. Cineac. (Reg.breestr. tel. 243639). „The swarm”, toeg. 12 j., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, zat. zon. woensdag 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allebéplein, tel. 151243). „One upon a time in the west”, toeg. 12 j., dag. 20 uur, matinees zat. en zon. 14 uur. Cinetol. (Tolstr. 722291). ,,Le genou de claire”. toeg. 16 j., dag. 20 uur en 22 uur. „De cyclus”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 21.45 en 24 uur. City 1. (b.h. Leidseplein, tel. 234579). „Peter en Elliott de draak”, toeg. alle leeft, dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. City 2. „An unmarried woman” toeg. 16 j., dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur, zon. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 3. „Mean streets” toeg. 16 j., dag. 14.15,19.30 en 22 uur, zon. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 4. „La vie devant soi”. toeg. 16 j., dag. 15, 19 en 21.45 uur, zon. 13, 15.30, 19 en 21.45 uur. City 5. „Convoy” toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.15 uur, zon. 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. City 6. „Aasgieren vallen aan” toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur, zon. 12.45, 15.15, 18.45 en 21.30 uur. City 7. „Damien het tweede omen”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Corso (Kalverstr. tel. 234561). „Aasgieren vallen aan”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur, zat. zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Cine „D” (PI. Middenlaan, tel. 226551). „Blazing saddles” toeg. 16 j. dag., 19.45 en 22 uur. Desmet. „Don’t look now” toeg. 16 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, tel. 723653). „The bridge on the river Kwai”, toeg. 16 j., dag. 20.15 uur (behalve donderdag.), zon. 15.30 en 20.15 uur. Flora Disney Theater (Amstelstr. tel. 230469). „Peter en Elliot de draak” toeg. alle leeft., do. vrij, maand., dinsdag 14 en 19 uur, zon. en woensdag 13.30, 16, 19 uur, zat. 10.30, 13.30, 16, 19 uur. Kriterion (Roeterstr. tel. 231708). „2001, a space odyssey”, toeg. 12 j., dag. 14, 20.15 uur, dinsdag alleen 21.30 uur. Leidsepleintheater (tel. 235909). „House calls”, toeg. alle leeft, dag. 14, 19.30 en 22 uur, zon. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg.breestr. tel. 230655). „Coming home”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zat. zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk, tel. 248933). „Exhibitti- on” toeg. 16 j., dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zon. vanaf 13.30 uur. Rembrandtpleintheater 1 (tel. 223542). „FM” toeg. alle leeft, dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zon. 13.30, 16.15 en 19 en 21.30 uur. Rembrandtpleintheater 2. „The last waltz”, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstr. tel. 246132). „Black samu rai” toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan, tel. 723488). „Dokter Zjvago” toeg. 16 j., dag. 20.15 uur, zat., zon., woensdag 13.45 uur. Rivoli (Ceintuurbaan, tel. 723488). „Hitler eine karriere” toeg. alle leeftijden, dag. 19.45 uur. Roxy (Kalverstr. tel. 232809). „Saterday night fever”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zat., zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtsplein, tel. 243363). „Django” toeg. 16 j., dag. 14,19 en 21.30 uur, zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio „K” (boven Kriterion, tel. 231708). „Pret ty baby”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, tel. 245790). „The American friend” toeg. 16 j., dag. Zaal 1: 19.45 en 22 uur, zon. 14, 19.45 en 22 uur. Zaal 2: „Una giornata particolare” toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur, zon. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reg.breestr. tel. 262633). „The man with the golden gun”, toeg. 12 j., dag. behalve dinsdag 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zat. en zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2. „An unmarried woman”, toeg. 16 j., dag. (behalve dinsdag) 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zat. en zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3. „Mysteries” toeg. 16 j., dag (behal ve dinsdag) 14.30, 19 en 21.30 uur, zat. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4. „Bananas” toeg. 12 j., dag. (behal ve dinsdag) 14.30, 19 en 21.30 uur, zat. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5. „The medus touch”, toeg. 16 j., dag. (behalve dinsdag), 14.30, 19, 21.30 uur, zat. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, tel. 237460). „Girl friends”, toeg. alle leeft, dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zon. 15, 19 en 21.30 uur. ü- Vrijdagavond in de Haarlemse Schouwburg de première van een nieuwe opvoering van Rooie Sien van het Amsterdams Volkstoneel met onder meer Carry Tefsen (r.) en Hannah de Leeuwe

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13