niet kansloos Damesteam VCK behoorlijk verzwakt •6 streeksport N (sportpunticTI Toto 41a „Duinwijck is VHS tegen Eindhoven i ÉS in Europa Cup” „Geidermans” nog zonder puntenwinst naar België ODIN’s trainer-coach Rozing „Alle reden tot optimisme Streekderby Kijk Uit-Pat Mat Zwemploeg HPC Drie wereldrecords bij WK-schieten <**-**i^iet te versmaden. ROB RIDDER: 99 Waarde toehoorders, eet u smakelijk. Als u begrijpt waar ik heen wil. 4 f 33 SPORT OKTOBER 19 7 8 DONDERDAG 5 32 I F Q81ig .7 w w c Behoudend zaalvoetbal baatte Club’12 niet (Van onze sportredactie) (Van een medewerker) (Van onze volleybalmedewerker) .20Q-2 JOS ROZING (ADVERTENTIE) pi •St; I (Van onze zwemmedewerker) i De Zweed Bernt Johansson heeft giste ren de 61ste Ronde van Emilia over 226,6 kilometer gewonnen. Hij eindigde in de sprint vóór de Italianen Panizza, Vanni en Saronni. Felice Gimondi en Franco Bitossi namen in deze Italiaanse klassieker af scheid van de wegsport. Gimondi zal de komende winter voor de laatste keer deel nemen aap de Zesdaagse van Milaan. Engeland, Spanje, Australië, Nieuw- Zeeland en Pakistan zullen van 17 tot en met 24 november in Lahore deelnemen aan een hockeytoernooi. Voor India, dat besloten heeft niet mee te doen, staat de deur nog steeds open, aldus de Pakistaan se organisatoren. De Belg Walter Godefroot heeft in Zele (België) een wegwedstrijd voor profs over 145 kilometer gewonnen. Hij legde de af stand af in 3 uur en 27 minuten. Jan van Katwijk werd tweede en Gerben Karstens op tien seconden vierde. Heerenveen heeft gisteravond op eigen ijs met 3-3 gelijkgespeeld tegen SC Ries- sersee in de eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Voor HPC, dat de aan de wedstrij den verbonden trofee verleden jaar veroverde zullen onder andere Erwin Kooyman, Ernst Beckering, Jim Hou- waart en broer en zus Steenbrink in actie komen. De wedstrijden betref fen alle het onderdeel wisselslag. Be halve de Heemstedenaren zullen ook ploegen uit België, Frankrijk en West- Duitsland deelnemen. HAARLEM. Dertien landen hebben ingeschreven voor het toernooi om de Europa Cup badminton voor landskampi oenen, dat het komend weekeinde voor het eerst zal plaatsvinden. De teams zijn geografisch ingedeeld in vijf poules, waarvan de winnaars elkaar op 21 en 22 oktober treffen in de finale in het West- duitse Göppingen. ijvmg, onaf Kleine Beurs-Club’12 4-0 (2-0) Henk van der Schrier 1-0, Cees de Niet 2-0 (eigen doel) v.d. Velden 3-0, Henk van der Schrier 4-0 IJMOND. In de hoofdklasse van het zaalvoetbal blijft De Kleine Beurs onver droten voortgaan. In een thuiswedstrijd tegen Club’12 zegevierde de ploeg uit Hil- legom met 4-0. De strijd om de onderste plaats tussen Jan Groot en Huipen en Geidermans werd voorlopig in het voor deel van Jan Groot en Huipen beslist. In een aantrekkelijke wedstrijd werd Geidermans met 5-1 verslagen. Carillon Boys behaalde de eerste overwinning van dit seizoen. In een doelpuntrijke wedstrijd werd het Zandvoortse Nihot met 8-2 weg gespeeld. Jan Groot en Huipen-Geldermans 5-1 (1- 1) Peter van Bellen Jr. 0-1, John van Vliet SEOEL. Op de laatste dag van de wereldkampioenschappen schieten in Se oel zijn nog drie wereldrecords verbeterd. De Canadese Susan Natrass veroverde bij het trapschieten op 150 meter het goud met 195 duiven. Het oude wereldrecord dat sinds 1977 in haar bezit was en gevestigd werd in Anti bes stond op 192 treffers. Het tweede we reldrecord kwam op naam van de Zweed Ragnar Skanaker bij het onderdeel stand aard pistool over 25 meter met 583 pun ten. Het oude record stond met 582 tref fers op naam van de Tsjech Falta, dat hij vestigde in 1969. Het derde en laatste re cord werd gevestigd door de Amerikaan David Kimes op het nummer standaard geweer drie houdingen over 300 meter. Hij schoot 577 treffers en verbeterde daarmee zijn eigen record met twee treffers. Op het onderdeel 25 meter standaard pistool ein digde de Nederlander Nico Schoonderwalt op de 32ste plaats met 559 punten en Wibaut Jolles als 68ste met 539 punten. en vond zeer vele openingen in de verdedi ging van de ploeg uit Zandvoort. Wim van Dongen, op aangeven van Frans van Beu- ningen en Ron Weijster, benutten deze mo gelijkheden goed. Doordat daar tussen door Raymond Keuning zo onfortuinlijk was om in eigen doel te schieten ging de rust in met een voorsprong van 4-1 voor Carillon Boys. Na de hervatting ging de ploeg van coach Terhorst op de goede weg verder en kreeg Nihot weinig kans meer om gevaarlijk te worden. Met een schitte rende treffer bracht Harry Dekker de sco re op 5-1. Frans van Beuningen (driemaal voor Carillon Boys) en Wietze Couperus (eenmaal voor Nihot) zorgden ervoor dat de wedstrijd in een 8-2 eindstand eindig de. Programma voor de komende week: Dinsdag, 10 oktober a.s. Kennemersport- hal: Score Advertising-Carillon Boys 19.45 uur en Club’12-Jan Groot en Huipen 21.25 uur. Woensdag, 11 oktober a.s. Sporthal Beverwijk Verhorst Boys-Wilms Floet 19.45 uur en Carrousel-Kleine Beurs 21.25 uur. Donderdag, 12 oktober a.s. Beijneshal IJmond’73-GC Graetz 19.45 uur. zijn. Jos Rozing geeft zijn team goede kansen om dit seizoen hoog te eindigen: „Ik zie het team met het jaar groeien. De speelsters steeds professioneler te werk. Ik ben zelf dan ook nog lang niet uitgekeken op dit team, waarvan slechts Marja Koek er zes jaar geleden ook al bij was. Het gedegradeerde WW ’72 moet dit seizoen in de eerste klasse B proberen het verloren gegane terrein terug te winnen. De nieuwe trainer-coach Douwe Hania kan niet meer beschikken over Hans Snijders (Phoenix) en Luc Enders (Smash). Nieuw in de Wijk aan Zee selectie zijn Joris Jansbeken, Frank van Gooi en Bart Meesters, die allen een behoorlijke lengte met zich mee brengen. WW wordt voor het eerst gesponsord en wel door Hans Blom. De herenploeg van Giezeman/VCK gaat opnieuw een poging wagen de eerste klasse te verlaten. De VCK-ers, die in de parallelklasse zijn ingedeeld hebben geen veranderingen onder gaan en zullen waarschijnlijk de meeste concurentie gaan onder vinden van het uit de promotieklasse geduikelde Purvo. Ook de dames van WW lijken opnieuw een gooi te gaan deon naar het kampioenschap in de eerste klasse. Atie Schoo en Moos de Winter zijn nieuw in het topteam, dat voorlopig de inbreng van de geblesseerde Bep Schram node zal missen. WW zal voornamelijk strijd moeten leveren met de Phoenix-reserves, die de versterking ondervonden van de drie ex-VCK speelsters. De Nederlandse vertegenwoordiger, het Haarlemse Duinwijck, krijgt het aanstaan de zaterdag in Mühlheim in de Westeuro- pese poule op te nemen tegen de Belgische kampioen Cercle Sportiv Badminton d’Ixelles en het Westduitse Mühlheim. De Westduitsers zullen voor Duinwijck onge twijfeld de moeilijkste tegenstanders wor den. Dat is althans de mening van Neder lands kampioen Rob Ridder, die met zijn team reeds tweemaal in oefenwedstrijden tegen Mühlheim heeft gespeeld. Twee jaar geleden werd in Haarlem door Duinwijck met 6-5 verloren en vorig jaar in Mühlheim waren de verliescijfers 4-3. Toch acht Rob Ridder zich met zijn teamgenoten Guus van der Vlugt, Piet, Boudewijn en Marjan Ridder, Sylvia Robbé, Lili Weijers en Mar got Kramer niet kansloos: „Op papier zijn wij tegen spelers als Horst Lösche en Mi chael Schnaase de zwakkere ploeg. Toch geef ik ons wel een kans. De sleutelpartij zal worden het herendubbel, waarin wij het krijgen op te nemen tegen Kucki en Garbers. Daarnaast is het zo dat iedere speler en speelster maar tweemaal in actie kan komen. We zullen er daarom naar proberen te streven dat de sterksten van ons de sterksten van Mühlheim ontlopen”. De indeling van de overige poules is als volgt: Noordelijke poule: Noorwegen (Sadef- jord Badmintonclub); Zweden (BMK Au ra) en het organiserende Denemarken (Gentofte Badminton met o.a. Flemming Delfs en Lene Kóppen). Angelsaksische poule: Ierland (The Holy Trinity Badmin tonclub) en het organiserende Wales (Pe- narth Badmintonclub). Zuideuropese pou le: Oostenrijk (Asko Sport), Portugal (Sport Lisboa E Benfica); Frankrijk (Ra cing de France) en het organiserende Joe goslavië (Badmintonclub Olympia). Sportclub Spojo uit Tsjecho-Slowakije, die als enige heeft ingeschreven voor de Oosteuropese poule, heeft zich automa tisch geplaatst voor de eindstrijd. De bon den van Rusland, Oost-Duitsland, Honga rije, Engeland en Schotland hebben toege zegd hun kampioen het volgende seizoen te zullen afvaardigen. jil en mbai dzoni n, dus it. afgebroken om later te worden voortgezet dan wel ter arbitrage te worden voorge legd, dit seizoen vindt na vier uur spelen de eerste tijdcontrole plaats. Daarna is men verplicht de partij tenminste nog twee uur voort te zetten, tenzij eerder een beslissing tot stand komt. Eerst daarna kan worden afgebroken; later moet echter wel worden uitgespeeld. De nieuwe regel is in de eerste ronde met gemengde gevolgens aanvaard. In de lagere klassen was men over het algemeen wel ingenomen met deze regel, omdat veelal na vier uur de strijd werd beslist waar anders een uur langer werd gespeeld. In de hogere regionen was men minder enthousiast, omdat men daar van mening is dat de eerste tijdcontrole te snel plaats vindt, terwijl tevens het opgevoerde speeltempo in de tweede fase afbreuk doet aan het gehalte van de partijen. Zaterdag wordtde eerste ronde gespeeld waarbij in de hoofdklasse het Haarlemse VHS te gast is bij Eindhoven. Beide ploe gen startten met een fikse nederlaag (VHS 2-8 tegen VAS/Elsevier, Eindhoven 2-8 tegen Volmac). In IJmuiden staat de streekderby Kijk Uit-Pat Mat op het pro gramma. Pat Mat zegevierde evenals Kijk Uit in de eerste ronde. VHS 2 speelt na een 5l/2-472 zege op VAS/Elsevier 2 in de tweede ronde in Amsterdam tegen Memo 2 dat al eerder door het Beverwijkse Pat Mat met 6-4 werd verslagen. Afgebroken wedstrijden 1ste ronde, hoofdklasse: Volmac-Eindhoven 8-2, 1ste klasse A: Witte Paard-WGA 5‘Z2-4‘/j, Gro ningen 2-Amersfoort 4‘/2-5‘/a, 2de klasse B: VHS 2-VAS/Elsevier 2 5V1-41/». Vanavond staat in Heemskerk al meteen de derby ODIN-VCK op het programma, terwijl de ODIN-heren eerder op de avond voor de nationale derde divisie uitkomen tegen Volendam 2; aanvang 19.30 uur. 1307/ 3k en g- ging. £8 [Md sistor or rt. over men n, im igen 3, lometei Voor 2000 toeschouwers heeft het Oost- duitse elftal voor spelers tot 21 jaar giste ren in Wusterhausen met 1-0 gewonnen van Roemenië. Jahros scoorde het enige doelpunt. Stand: Hoofdklasse: 1. Kleine Beurs 4- 8, 2. IJmond’73 3-6, 3. Verhorst Boys 3-4, 4. Score Advertising 3-4, 5. Carillon Boys 4-4. 6. Wilms Floet 3-3, 7. Graetz 3-3, 8. Club’12 4-3, 9. Carrousel 3-2, 10. Jan Groot en Huipen 4-2,11 Nihot 3-1,12. Geidermans 3- 0. In deze aantrekkelijke wedstrijd met twee aanvallend ingestelde ploegen heeft Carillon Boys een verdiende overwinning behaald. In de eerste tien minuten van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat de ploeg uit Beverwijk met grote cijfers zou winnen. Op goed aangeven van Wietze Couperus lukte het Jan Rotteveel om keeper Henk Bouvré te passeren. Na deze treffer nam Carillon Boys het heft in han den, maar kwam Nihot zodra zich een mogelijkheid voordeed, goed uit de verde diging. Vijf minuten na de openingstreffer was het uitblinker Harry Dekker, die op aangeven van Ron Weijster 1-1 liet aante kenen. Carillon Boys hield het tempo hoog In de wedstrijd tegen koploper Kleinè Beurs speeldë Club’12 behoudend om via counters een zege te kunnen behalen. Ton Zwart en Cees de Niet kregen goede moge lijkheden om de IJmuidenaren aan een voorsprong te helpen maar beiden hadden weinig geluk met hun afwerking. In de tiende minuut kwam Kleine Beurs op 1-0 door een treffer van Henk van der Schrier. Vijf minuten later had Cees de Niet pech dat hij bij een poging de bal naast het doel te werken het leer onhoudbaar langs zijn eigen keeper Kellie Verduin schoot. Na deze tegenvaller moest Club’12 zijn verde digende houding laten vallen. De ploeg kreeg echter weinig kansen om terug te komen. In de tweede helft werd een over treding van keeper Kellie Verduin met een strafschop bestraft. Zijn collega aan de andere kant, v.d. Velden, benutte deze buitenkans feilloos. Dat Kleine Beurs in het laatste gedeelte nog tot 4-0 uitliep is slechts belangrijk voor het doelsaldo. In deze wedstrijd is duidelijk naar voren gekomen dat Geidermans het in deze com petitie zeer moeilijk gaat krijgen. Lukte het de ploeg van coach Jaap Aardenburg in het eerste gedeelte van de wedstrijd via Peter van Bellen jr. nog een voorsprong te nemen, na deze treffer nam Jan Groot en Huipen het heft resoluut in handen. In de tiende minuut ondernam John van Vliet een goede solo en scoorde beheerst de gelijkmaker. Tot aan de rust wist Geider mans de schade verder beperkt te houden. In de tweede helft moest de ploeg echter toezien dat Jan Groot en Huipen verdiend naar een grote overwinning kon uitlopen. Siem de Graaf zorgde ervoor dat Jan Groot en Huipen terecht een voorsprong 1-1, Siem de Graaf 2-1, Ton Pronk 3-1, Peter Pronk 4-1, Siem de Graaf 5-1. DEN HAAG. Het wedstrijdprogram- ma, voor het door de Sporttoto verspreide Totoformulier np. 41a zonder voorgedrukt programma, luidt als volgt: 1. A.E.K. Athne-Nothingham Forest. 2. Glasgow Rangers-P.S.V. 3. Lokomotiv Sofia-F.C. Köln. 4. Ipswich Town-Wacker Innsbruck. 5. Anderlecht-Barcelona. 6. Fortuna Düsseldorf-Aberdeen. 7. Benfica-Borussia Mönchengladbach. 8. Everton-Dukla Praag. 9. Ajax-Lausanne Sports. 10. Carl Zeiss Jena-M.S.V. Duisburg. ll. Manchester City-Standard Luik. 12. Hertha Berlin-Dinamo Tiflis. 13. Hajduk Split-Arsenal. Wedstrijd 1 t/m 3: 2e ronde Europacup 1. Wedstrijd 4 t/m 6: 2e ronde Europacup 2. Wedstrijd 7 t/m 13: 2e ronde U.E.F.A. cup. De genoemde wedstrijden zullen ge speeld worden op 17/18/19 oktober a.s. Het Totoformulier 41a moet gelijk ingeleverd worden met Toto-formulier 41. Tijdens een stratenloop over 10 kilome ter in het Duitse Mühlheim zorgde het Suomi-lid Klaas Ebbeling voor een goede prestatie door op de vierde plaats te eindi gen. Wim Kok van Suomi werd in de tweede klasse vijfde. De turnvereniging Santpoort houdt za terdagmiddag 7 oktober van half twee een atletiekmiddag voor jeugdleden vanaf zes jaar. Plaats van handeling: de sportvelden nabij Beeckestijn. Carillon Boys-Nihot 8-2 (4-1) Jan Rotte veel 0-1, Harry Dekker 1-1, Wim van Don gen 2-1, Raymond Keuning 3-1 (eigen doel) Ron Weyster 4-1, Harry Dekker 5-1, Frans van Beuningen 6-1, Wietze Couperus 6-2, Frans van Beuningen 7-2 en 8-2. kon nemen. Na deze treffer liet de ploeg van coach Martens Geidermans iets ko men om zelf de score via gevaarlijke coun ter verder uit te bouwen. Uit een afgesla gen aanval was het Ton Pronk, die de terugspringende bal onthoudbaar in schoot: 3-1. Door treffers van Peter Pronk en weer Siem de Graaf werd de uiteindelij ke 5-1 eindstand bereikt. Door dit resultaat is Geidermans nog de enige ploeg zonder puntenwinst. In de promotieklasse is de regio IJmond slechts bij de dames door standaardteams vertegönwoordigd, nl. Europa Meubel/ODIN en Giezeman/VCK. De VCK-dames misten vorig seizoen op het nippertje de promotie naar de nationale competitie door het sleutelduel tegen The Smash te verliezen. Ditmaal moet VCK niet in staat worden geacht een even belangrijke rol te gaan vertolken. Door het opzienbarende vertrek van Margot van San- beek, Hanny Sloot en Marion van der Watering naar het tweede Phoenix-team is VCK namelijk danig verzwakt. En daar boven dien ook Greta Grevink niet meer beschikbaar is, zal VCK, met een vrijwel geheel nieuw team, moeten proberen de plaats in de promotieklas te behouden. Voor het Heemskerkse ODIN zijn de vooruitzichten op papier heel wat gunstiger. Trainer-coach Jos Rozing, die voor het zesde achtereenvolgende jaar met de Heemskerkse dames aan de slag gaat, heeft zijn ploeg intensief voorbereid op het nieuwe seizoen. „We hebben onder meer weer twee toernooien in België gespeeld en zijn tweede geworden in het districtstoernooi. Voorts hebben we het toernooi van Edam gewonnen, zodat de resultaten alle reden tot optimisme geven.” De ODIN-selectie kreeg versterking van aanvalster Anja Heijne uit het tweede team, terwijl ook Carla ten Hoeve (ex-Argus) binnenkort weer volledig beschikbaar zal (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de competi tie va de KNSB zijn alle afgebroken schaakpartijen uit de eerste ronde beslist. Deze snelle beslissing, nauwelijks twee weken na afloop van de officiële wed strijddag, is het gevolg van een nieuwe regel die deze competitie is ingevoerd. Werd in het verleden vijf uur achtereen gespeeld waarna de partij kon worden HAARLEM. De Heemsteedse zwemvereniging HPC zal komende zondag met een sterke afvaardiging deelnemen aan zwemwedstrijden in het Belgische St. Niklaas. IJMOND. Nadat zaterdag j.l. al een begin was gemaakt met de nationale volleybalcompetitie zijn deze week ook op dis- triktsniveau de wedstrijden weer begonnen. Maandag 2 oktober maken individueel nog steeds vorderingen, en bij ODIN gaat men I vonden namelijk in de Zaanse sporthal „De Vang” de eerste competitiewedstrijden plaats in distrikt Noord-Holland Mid- I den; hierbij waren overigens nog geen IJmondteams betrokken. I Vandaag echter komen voor het eerst ook de IJmond-vertegen- woordig(st)ers weer aan bod. Plaats van handeling hierbij is de I nieuwe sporthal in Heemskerk. ir Een spelmoment uit het duel Geidermans-Jan Groot en Huipen.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 33