Begrotingsbehandeling dit jaar met minder spreektijd in de vishoT) rBORST s 1895. TEGELWERK HC BOUW Wijkgericht politiewerk heeft voorkeur van raadscommissie irnl te PROMOTIEKANSEN, BETER SALARIS EN EEN NIEUWE WONING DISCUSSIE ALS VOORBEREIDING OP BELEIDSNOTA Ouderbijdrage voor openbare scholen drastisch verhoogd Lezing over waterflora voor aquariumhouders Jongetje gewond bij aanrijding Dameskapsalon Jean Pierót Jean Pierót Mode Coiffures VARENSGASTEN IN IJMUIDEN AAN DE ZWIER Consequenties Bazar in gymzaal voor Goede Herderkerk Brief Vertoning Rheumafilm „Uitzicht” voor Velsense huisvrouwen Woningkeus 1 F/ 19 7 8 VELSEN-IJMUIDEN OKTOBER DONDERDAG 5 COLLEGE WIL VERGADERUREN IN DE HAND HOUDEN VELSEN. De sterkte van het Velsense gemeentelijke politie korps wordt op het ogenblik zwaar op de proef gesteld. Perso neelsleden van hoofdzakelijk de geüniformeerde dienst tonen veel belangstelling voor vacatures el ders. Betere promotiekansen en bijzonder aantrekkelijke huisves- tingsmogelijkheden oefenen een grote aantrekkingskracht uit op de politiemannen die in Velsen al een staat van dienst hebben die varieert van vijf jaar tot ettelijke tientallen jaren. Dit jaar stapten reeds tien agenten op. Op het ogenblik lopen er van zeven agen ten nog sollicitaties bij andere korpsen. Wij hebben enkele wandmeubelen die uit de kollekte zijn gegaan. Deze verkopen wij tegen sterk verlaagde prijzen. Voorbeeld: het hier afgebeelde wandmeubel breed 200 cm, hoog 175 cm, massief eiken front; van 2395.- NU o.a. in keuken en badkamer. Pla vuizen vloeren enz. Vrijblijvende prijsopgave. JULIANAKADE 4 - IJMUIDEN TEL. 02550-22756 WONINGINRICHTING Planetenweg 38-42 IJmuiden - Tel. 15991 w 'J' :5 sh Politie Velsen verliest ervaren gemeenten krachten aan nieuwe (ADVERTENTIE) minder dan 19 politiemensen keerden de afgelopen twee jaar het hoofdbureau van politie in Velsen de rug toe. ir Niet (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ir irter nten rgie, ning dge- '-top jrin- laad pro- 'atie jele- etot nge- der anse ance - zo aan erde (Van één onzer verslaggevers) Commissaris A. J. Wijnstroom zegt vol komen machteloos te staan tegenover de ze gang van zaken. „Er is in het verleden wel eens een „gentleman’s agreement” gemaakt tussen de korpsleidingen met betrekking tot de werving onder eikaars personeelsleden”, zo vertelt hij, „maar bij de formatie van nieuwe korpsen heeft men nu ten enenmale kader nodig. Ik gegeloof dat ik in de omstandigheden van mijn collega’s hetzelfde zou doen. Ik neem het ze althans niet kwalijk. Wij hebben een aantrekkelijk korps omdat we zelf hoofdagenten opleiden voor het B-diplo- ma. Daarmee wordt de promotie mogelijk tot brigadier”. Het hoofd van het stafbureau beheer en personeelszaken van het Velsense politie korps, de heer M. van Heukelom, heeft het verloop onder het personeel nauwkeurig aangetekend. De afgelopen twee jaar ver dwenen twee brigadiers naar Amsterdam en twee hoofdagenten naar Noordwijker- hout. Er verhuisden drie brigadiers en vier hoofdagenten naar Achtkarspelen en Al- mere. Eén hoofdagent (zonder B-diploma) verdween naar de Rijkspolitie op Schip hol. Van de zeven kandidaten die nog in een sollicitatieprocedure zijn verwikkeld hebben er drie belangstelling voor Acht karspelen, drie voor Almere en één voor Noordwijkerhout. Hoewel de wervingsmachine op het Vel sense politiebureau op volle toeren draait zal in vervulling van de ontstane vacatures toch niet op korte termijn kunnen worden voorzien. Bij de surveillancedienst be schikte men tot nu toe over een klein surplus aan manschappen. Volgens minis teriële beschikking moet de afdeling re cherche op voorgeschreven sterkte blij ven. Dat betekent dat het personeeltekort vooral zal drukken op afdelingen als „ver keer”, „vreemdelingendienst” en „bijzon dere wetten”. Een ander vervelend verschijnsel van de krachten ligt er een aantrekkelijk bevor- deringsbeleid te wachten. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Uitstekende ervaringen met de op zeven plaatsen in Velsen opere rende wijkagenten zijn voor het politie korps Velsen aanleiding verder te bou wen aan een toenadering tussen de politie en het publiek. Commissaris A. J. Wijn stroom kreeg woensdagmiddag voor dat streven de onverdeelde steun van de raadsleden die in de commissie algemene zaken zitting hebben. Aan de hand van notities over wijkge richte politie-activiteiten van burgemees ter P. J. Molendijk en een uitvoerige poli tiële nota met ervaringsfeiten hierover kreeg de commissie alle ruimte voor tus sentijds commentaar over een toekomsti ge opzet van het Velsense politie-apparaat waarover op niet te lange termijn een breedvoerige beleidsnota in het vooruit zicht is gesteld. Het commissielid A. Schilt- meijer (PvdA) herinnerde als eerste aan deze toezegging die vorige maand bij het van start gaan van de eeuwfeestviering van de Velsense politie nog eens door burgemeester Molendijk is herhaald. De discussie woensdagmiddag liep op de ver schijning van het beloofde beleidsstuk vooruit. In de notities van burgemeester Molendijk wordt de opzet van wijkteams als logische consequentie genoemd van de decentralisatiegedachte die in Velsen twee jaar geleden al tot de aanstelling van de eerste wijkagent leidde. „Uitbouw van het instituut wijkagent is voor het thans zitten de college een vastomlijnd programma punt. In de notities worden de nauwelijks aanspreekbare politie-agent en de „ver kapte sociaal werker” als uitersten ge noemd. Integratie door wijkgericht optre den neigt tot het laatste, maar die kant moet het nu ook weer niet op, aldus de aantekeningen van Molendijk waar de commissie slecht mee uit de voeten kon. De politieman als handhaver van de be staande orde en politiële steun bij de tot standkoming van maatschappijverande ringen worden in de notities naar mening van de commissie eveneens tegenover el kaar gezet zonder een duidelijke stand puntbepaling. „Ik mis in dit stuk een dui delijke lijn,” merkte de CDA’er Koopman op. missaris Wijnstroom: „Je kunt rustig aan nemen dat door deze mensen pas over twee jaar kan worden voorzien in de vaca tures die zijn ontstaan door de mensen die ons verlieten”. Om toch het gevaar van verdere leeg loop op te vangen heeft commissaris Wijnstroom het gemeentebestuur van de laatste ontwikkelingen op de hoogte ge steld. In een schrijven dat 1 september de deur uitging heeft hij gepleit voor huis- vestingsmogelijkheden voor zijn korpsle den. „Je kunt je natuurlijk afvragen of een agent die in Zaanstad woont dagelijks op en neer kan reizen. Maar daar hoef je helemaal niet over te denken als het gaat om kandidaten die uit andere delen van het land komen. We krijgen bijvoorbeeld een dame uit Nieuw Schoonenbeek en een dame uit Norg. Die zullen toch moeten worden ondergebracht”. Voor de toekomst verwacht de Velsense politiechef een voortzetting van de huidige trend. „Het ligt in de lijn der verwachting dat Castricum het inwoneraantal van 25.000 gaat overschrijden. Zeker als we geen ruimere huisvestingsmogelijkheden krijgen zullen we tegen de belangstelling voor dergelijke ontwikkelingen weinig kunnen uitrichten. De WD-vertegehwoordiger F. G. van Hoek had het nogal moeilijk met de nega tieve beoordeling „politieman in de rol van sociaal werker”. „Een goede wijkagent fungeert toch op die manier. Wat is daar voor fouts aan?” Commissaris Wijnstroom bracht de discussie in het goede spoor met een functie-omschrijving. De wijkagent mag verwijzen naar hulpverleningsinstan ties. Dat is zijn enige inbreng op dat vlak. Het politiekorps Velsen tracht volgend- jaar via een enquête onder de Velsense Aan de hand van tekeningen en grafie ken wordt dieper ingegaan op de levens functies van planten en vissen. De leefom standigheden van de waterflora krijgen in dit verband de meeste aandacht. De lezing begint om acht uur. Voor de leden van de aquariumvereniging „Velsen” is de eerste maandag van de maand het vaste tijdstip van samenkomst in het PEN-gebouw aan de IJmuidense Kanaalstraat. VELSEN. In de Pieter Vermeulen- school aan de Gerard Doustraat in IJmui- den-Oost wordt op 7 oktober een bazar en boetiekverkoping gehouden om de her vormde Goede Herderkerk aan extra fi nanciën te helpen. In de gymzaal van de school zijn stands met boeken, levensmid delen en kleding tussen *s ochtends tien uur en zeven uur ’s avonds voor het pu bliek geopend. In dezelfde ruimte is verder plaats inge ruimd voor een grabbelton, rad van avon tuur en andere specifieke fancy fairat- tracties. Buiten het schoolgebouw wor den versgebakken poffertjes te koop aan geboden. De voorbereiding van dit soort evenementen is de vaste taak van de ba- zarcommissie van de Goede Herderkerk. VELSEN. B. en W. van Velsen gaan bij de komende begrotingsbehandeling drastisch beknibbelen op de spreektijd van de raadsleden. Burgemeester P. J. Molendijk kondigde dit woensdagmid dag aan in de commissie algemene za ken. Bij de vaststelling van een verga- derrooster voor de begroting, dat ook dit jaar twee weken zal beslaan, wordt ern aar gestreefd het onderdeel algemene beschouwingen ook van de afzonder lijke begrotingshoofdstukken in de eerste week rond te krijgen. De raadsfracties wordt tevoren ge vraagd welke onderwerpen in de algeme ne en financiële begrotingsbeschouwin- gen worden aangesneden om een afdoen de beantwoording in de eerste ronde mogelijk te maken. Fractiestandpunten die vorig jaar bij de begrotingsbehandeling vooraf in de commissies geventileerd werden, kwa men in de latere begrotingsbeschouwin- gen soms opnieuw boven tafel. De mon- IJMUIDEN. Een 6-jarig jongetje dat woensdagmiddag plotseling de rijbaan van de Wijk aan Zeeërweg opliep lette niet op het verkeer. Een 28-jarige automobilist slaagde er niet in de knaap te ontwijken. Als gevolg van de aanrijding moest de jeugdige voetganger met een hersenschud ding worden opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. haarmodelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 t i op ning ngs- ,t op uwe terie Voor het Velsense korps zullen in de eerste helft van het volgende jaar vier manschappen hun schoolopleiding heb ben beëindigd. Zeker driekwart gedeelte van het eerste jaar in werkelijke dienst zullen zij nog worden begeleid door een mentor alvorens zij zelfstandig functioneel worden. Recentelijk zijn voor het Velsense korps opnieuw twee mannen op school geplaatst. Eenzelfde weg gingen zeven dames. Com- Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 1140 kg tong; 20 kisten tarbot en griet; 306 kisten kabeljauw; 514 kisten wij ting; 169 kisten schol; 106 kisten schar; 367 kisten makreel en 47 kisten diversen. Prijzen in guldens: Per 1 kg: tarbot 20,03; grote tong 19,90-19,79; grootmiddel tong 16,54-16,03; kleinmiddel tong 13,20- 1^,92; tong één 10,21-9,50; tong twee 8,60- 7,92. Per 40 kg: tarbot 596-180; griet 325-200; kabeljauw één en twee 192; kabeljauw drie 140-112; kabeljauw vier 120-104; kabel jauw vijf 104-56; schol één en twee 118; schol drie 122-92; schol vier 84-59; wijting drie 65-34; makreel één 46-36; makreel twee 40-21,60; schar 80-40; harders 170; horsmakreel 26-15; bot 42-32; steenbolk 35- 30; rode poon twee 132-90; rode poon drie 90-60. De besommingen waren: KW 226 7000, KW 185 8500, OD 7 15.500, VD 18 2900, VD 19 10.900, IJM 20 2800; verder waren er vier Texelaars met een totale besom ming van 63.000. iode divi- ko- □ber uari een inse j. L. dijk laad tigd ktie fint, n de die nen- nke- rter, tem- oge- van VELSEN. In de Petrazaal aan de Umuidense Spaarnestraat wordt op 10 oktober de film „Uitzicht” van het natio naal Rheuma Fonds vertoond voor de Velsense leden van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen. Zuster Haze- broek uit Leidschendam, verzorgt als voorlichtster van het Rheumafonds de aanvullende tekst. De filmvertoning met lezing begint om tien uur ’s ochtends. De afdeling Velsen- IJmuiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen wil een tweede groep formeren voor een cursus „Hindeloper schilderen”. Voor een eerste cursusgroep die op 28 september van start ging ten huize van de cursusleidster mevrouw Steensma in VelsentZuid schreven acht deelneemsters in. Aanmelding voor de ver volgcursus is mogelijk via het telefoon nummer 02550-10181. Op dezelfde wijze kan nog worden geboekt voor een cursus Engels, te beginnen in november en een bridgedrive die op 30 november van start gaat in restaurant „De Wintertuin” aan het Stationsplein in Haarlem. huidige gang van zaken is volgens commis saris Wijnstroom dat de leeftijdsopbouw van het korps wordt verstoord. „Op zich zelf is er niets tegen verjonging van het korps maar je levert ervaren krachten in en krijgt er mensen voor terug die van onderaf aan moeten beginnen”. Wat de consequenties daarvan zijn is nu nog niet te overzien, aldus Wijnstroom die bevestigt dat de promotiekansen voor de mensen die blijven door de huidige ontwikkeling wordt versneld. „Er zijn diverse mensen die reeds nu in aanmerking komen voor promotie en onder normale omstandighe den daar zeker niet voor de tachtiger jaren voor in aanmerking zouden zijn geko men”. bevolking aan de weet te komen wat men onder een goed functionerend politiekorps verstaat. Die mededeling van politie-in- specteur Witvliet kwam na een wat warri ge discussie waarin het effect van een verdere decentralisatie op het totale korpsgebeuren herhaaldelijk aan de orde werd gesteld. Het antwoord daarop zal worden gegeven in de beloofde beleidsno ta, waarin al deze zaken breedvoerig zul len worden behandeld. Na de wat informe le gedachtenwisseling moest de commissie met die vaststelling genoegen nemen. VELSEN. In „Aqua-Rama”, de vaste ruimte van de aquariumvereniging „Vel sen” in het IJmuidense PEN-gebouw, wordt op 16 oktober de „Relatie tussen licht, water en plantengroei” behandeld in een lezing te houden door de aquarium expert A. J. van der Pol uit Tilburg. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 1530 kg tong; 6 kisten tarbot en griet; 69 kisten kabeljauw; 2110 kisten koolvis; 33 kisten schelvis; 112 kis ten wijting; 50 kisten schol; 30 kisten schar; 88 kisten makreel en 52 kisten diversen. IJMUIDEN. In de nacht van woens dag op donderdag zijn door de politie omstreeks drie uur op de De Noostraat drie mannen aangehouden. Zij bleken in het bezit van een kratje pils dat zij even tevoren hadden ontvreemd bij een snack bar. De mannen, een 19-jarige Fin en twee Zweden van respectievelijk 17 en 18 jaar, bleken thuis te horen op een schip dat lag afgemeerd bij Van Gelder Papier. Bewo ners van het Oosterduinplein ontdekten het drietal toen het zich opvallend ver dacht ophield bij op dit plein geparkeerde auto’s. De politie die daarvan in kennis werd gesteld trof de mannen die aan het opgegeven signalement voldeden aan op de De Noostraat. aris lijke iroor aan- VELSEN-NOORD. Ouders met kin deren op de Ir. L. P. Krijgerschool en kleuterschool De Bijenkorf in Vel sen-Noord gaan over het pasbegonnen schooljaar 1978-1979 een hogere bijdrage voor het schoolfonds betalen. In een ver gadering van de oudercommissies werd de jaarlijkse bijdrage voor de kleuter school afgelopen dinsdag op ƒ35,- per kind bepaald (was 30,-). Voor de basis school wordt de ouderbijdrage tot ƒ6,- per kalenderjaar opgetrokken. De verhoging wordt noodzakelijk geacht omdat het tot voor kort geldende tarief van de ouderbijdragen niet langer toereie- kend was om de bestedingen uit het schoolfonds te dekken. Belangrijk agenda punt was dinsdag een bestuursverkiezing. In de oudercommissie van De Bijenkorf namen de dames C. van Egmond en R. Schmitt de twee vrijkomende bestuurs- plaatsen in. Van de Ir. L. P. Krijgerschool werd de oudercommissie van twee tot drie personen uitgebreid. Voor de heer P. Zwaanswijk en mevrouw H. de Boer kwa men hier de heer F. Rem en de dames A. de Reuver en C. van Egmond in de plaats. Uitbreiding werd noodzakelijk geacht we gens het groeiende takenpakket ten behoe ve van deze school. De aftredende be stuursleden ontvingen dinsdagavond een cadeaubon, bloemen en een herinnerings- tegel voor het vele werk dat vooral tijdens een recente schoolverbouwing en -uitbrei ding is verzet. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 19,59; grootmiddel tong 15,25; kleinmiddel tong 12,48-10,78; tong één 9,88-8,19; tong twee 8,54-7,20. delinge behandeling van vorig jaar in de commissies, in plaats van het eerder ge bruikelijke schriftelijke vraag- en ant woordspel, werd woensdagmiddag in de commissie algemene zaken een mislukt experiment genoemd omdat dit het afge sproken vergaderschema lelijk in de war bracht. De mondelinge begrotingsbehan deling blijft dit jaar desondanks gehand haafd, maar met strenge restricties ten aanzien van de toegemeten spreektijd. Over de onderwerpen die dit jaar in de begrotingsbeschouwingen van de frac ties worden aangeroerd moet medede ling worden gedaan in de eerstvolgende vergadering van de commissie algemene zaken op 23 oktober. De begrotingsbe handeling vindt in. november plaats. Voor de behandeling van de afzonderlij ke hoofdstukken in de tweede week van de vergadermarathon kwam woensdagmiddag al een voorlopig verga derschema op tafel. Voor vier avonden met telkens drie uur als maximale verga dertijd. Per 40 kg: lommen 92; leng 106-96; hake 166; ham met kop 192-124; horsmakreel 30- 15; rode poon drie 42;,tarbot 324-177; griet 371-204; kabeljauw één en twee 120; kabel jauw drie 104-100; kabeljauw vier 130-100; kabeljauw vijf 110-55; koolvis één en twee 120-98; koolvis drie 94-88; koolvis vier 54-47; schelvis één 124; schelvis twee 112; schelvis drie 92; schelvis vier 78-57; schol één en twee 124-110; schol drie 128-106; schol vier 96-71; wijting drie 70-40; ma kreel twee 48-24; schar 88-52. De besommingen waren: KW 15 78.500, KW 123 40.000, IJM 221 15.900, VD 18 3900, YE 25 300, UM 18 100. -<z W’ Een groot aantal politiemannen toonde belangstelling voor vacatures in het Gro ningse Achtkarspelen dat door het over schrijden van het inwonertal van 25.000 een gemeentelijk politieapparaat mocht formeren in ruil voor de ter plekke functi onerende Rijkspolitiepost. Maar ook de jonge gemeente Almere is een grote trek pleister gebleken. Niet uitsluitend de pro motiekansen liggen hier aantrekkelijk ook de huisvesting levert geen problemen. De Velsense politiemensen die belangstelling toonden voor overplaatsing naar de Flevo- polder kregen uitvoerige informaties thuisgestuurd over de mogelijkheden. Rui me keus uit vier soorten woningen. Met of zonder tuin of garage. Ligging op het zui den, op een hoek of in een rijtje. Voor elk wat wils. Als de mannen in de gemeente van her komst een goedkopere woning achterlaten dan ze betrekken in hun nieuwe woonom geving dan komen ze tevens in aanmer king voor een automatische salarisverho ging die daaraan is aangepast. Tegen zulk wervingsgeweld lijkt weinig bestand. An dere gemeenten dan Velsen ondervinden I er evenzo de gevolgen van. Ook de Politie-opleidingsschool in Am sterdam en de Verkeersschool voor ge meentepolitie in Noordwijkerhout oefenen aantrekkingskracht uit op de Velsense po- litiegelederen. Voor instructieve kader-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5