LAGERE OPBRENGSTEN EN HOGERE UITGAVEN VAN SPORTHAL Port OAmstenlam politienieuws Brand in archief van Van Hattum werkzaamheden 3 Raadscommissie Eenrichtingsverkeer Van Deventerstraat volksgezondheid Goede Raadkerk Graafwijkstraat niet gerust op brief van nieuwe eigenaar Molen in groenstrook langs De Baandert van de baan Half miljoen voor straat- de vries loop—in Amsterdam Marriott «Él veilingen beverwijk Jen Rog in Donkey Shot Misa Criolla in i s Een hele kreeft voor f 43,- zal u niet afschrikken. TIENTALLEN VRAGEN TIJDENS WIJKCONTACTBUEENKOMST Klachten Vele vragen s Tegenstrijdig 5 „KLEUTERTREIN” LOOPT GOED U c »f®l /X. 1 W 2 Tol i J BEWONERS VORMEN ÉÉN FRONT HMMI BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 OKTOBER DONDERDAG 5 8 t WEINIG SCHADE 5 f ZONDAGMORGEN 4 cognac 5 U 5 I 1 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De wethouder van financiën, F. Kaebisch jr., zal aan de Stichting Sporthal Bever wijk 225.000,- extra moeten uit keren wegens het overschrijden van de indertijd geraamde uitga ven. Voor 1974 dient de gemeente ƒ72.738,-, voor 1975 ƒ82.255,- en voor 1976 65.532,- extra bij te dragen. B. en W. hebben inmid dels het bestuur van de Stichting Sporthal Beverwijk op de vingers getikt. Stadhouderskade 21, Amsterdam, tel. 020-83 5151 Telex 15087. 1 ^7 (ADVERTENTIE) Tegenvaller van kwart miljoen :x-. 3 (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) 1 w g verse kreeft? De kleuterschool die met opheffing werd bedreigd, wordt momenteel bezocht door 31 kleuters, terwijl nog vijf kleuters zijn aangemeld die in de periode oktober 1978 tot maart 1979 tot de school zullen worden toegelaten. B. en W. verwachten dan ook dat de bouwkundige samensmelting over niet al te lange tijd gevolgd kan worden door een permanente bouwkundige voor ziening. Het college wil de minister verzoe ken de subsidiëring ten behoeve van de kleuterschool met een jaar te verlengen en wel tot 1 januari 1980. Bloemen: anjers 20-60, trosanjers 200- 310, anthurium 86-150, aster 80-160, chry santen 130-240, jaarrond 30-61, per stuk 40- 80, dahlia 100-140, freesia 8-26, iris 20-48, lelie 15-185, liatris 12-25, nerinen 20-100, omithogalum 22, roos 40-85, babyroos 15- 45, statice 180-210. Hoewel het bestuur van de Stichting op een aantal posten geen invloed heeft kun nen uitoefenen meent het college van bur gemeester en wethouders dat het in feite niet mag voorkomen, dat bepaalde over schrijdingen plaats vinden. Het verloop van de uitgaven kan tijdig worden onder kend, het bestuur zal dan moeten bijsturen of door matiging van de uitgaven of door het indienen van een begrotingswijziging (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Voor het eerst op kringlooppapier, waarmee de gemeente een proef neemt, wordt een vergadering aangekondigd van de raadscommissie voor volksgezondheid, die op donderdag avond 12 oktober van acht uur af wordt gehouden in het gemeentehuis. De huurders van de wo ningen en die van de be drijfsruimten hebben een afzonderlijke, zij het bijne gelijkluidende, brief gekre gen. Gesteld wordt, dat de huurcontracten van de wo ningen verder ongewijzigd blijven en dat het niet de bedoeling is om deze op te zeggen. Wel wordt de mo gelijkheid aangeboden de flats te kopen. Wat betreft de bedrijfs ruimten wordt gesteld dat de huurcontracten voorals nog ongewijzigd zullen blij ven. De huurders zijn echter geenszins gerust en twijfe len aan de bedoelingen van de nieuwe eigenaar. Zij vragen zich af, waarom „De Noord” de huurcon tracten ongemoeid wil la ten. Dat acht men voor een belegger niet interessant. Bovendien is er sprake van veel achterstallig onder houd. Wat er met de bedrij- De tegenvaller van een kwart miljoen gulden (het gaat de gemeente Beverwijk jaarlijks ƒ29.318,- kosten om die tegen valler op te vangen) wordt voornamelijk veroorzaakt door hogere kosten van het onderhoud van het gebouw en de inventa ris. Ook de gas-, licht- en waterrekeningen bleken hoger uit te vallen dan was ver wacht en bedroegen de belasting- en verze- keringsrekeningen over die drie jaren zes- BEVERWUK. Een korte maar felle brand heeft woensdagmorgen tegen half twaalf schade toegebracht aan het archief van Van Hattum en Blankevoort. Paaltjes op de toegangen van voetpaden, om bromfietsers en fietsers te dwingen om af te stappen. Ze staan er in de wijken en een heleboel mensen vinden dat een uitste kende maatregel. Dinsdagavond in de zaal drong ook een aantal mensen aan op der gelijke belemmeringen. Tot een mevrouw vertelde hoe verschrikkelijk die paaltjes zijn voor mensen in een invalidenwagen. Planten: achmea 450-600, begonia 125- 175, cyclamen 350-800, ficus 145-175, gloxinia 200, hedera 85-185, kalanchoë 45-60, st. paulia 85, vriesia 165-300, gem. planten 45-100, grote gem. planten 500- 1300. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: andijvie 20-35, bleekseldery 32-38, bloemkool 75-115, boe renkool 45-48, bospeen 80-121, seldery 15- 51, breekpeen 20-28, Chinese kool 25-32, groene kool 42-48, knolseldery 40-61, kom kommers 35-84, peterselie 12-47, postelein 99-151, prei 61-79, pronkbonen 95-150, ra barber 34-40, radijs 25-49, rode kool 30, snijbonen 190-270, sperziebonen 160-250, spinazie 30-90, sla 20-52, spitskool 35-46, tomaten 630-80, uien 34-52, waspeen 32- 48. HET GEMEENTEBESTUUR heeft de straat langs het winkelcentrum De Bever- hof, in het verlengde van de Peperstraat, de Jacob van Deventerstraat genoemd. De straat zal hoofdzakelijk dienen als expe- ditiestraat voor het winkelcentrum. Jacob van Deventer was in 1560 de cartograaf die in opdracht van de toen over de lage landen heersende Spaanse vorst Philip de Tweede van alle dorpen en steden in dit gebied een plattegrond moest maken. Ook het Beverwijkse stratenpatroon bracht Vgn Deventer in kaart. In de Jacob van Deventerstraat heeft het college vanB. en W. eenrichtingsverkeer laten instellen. De straat is voor alle verkeer komende van de Graaf Janstraat gesloten. 3 S i UMUIDEN L.NIEUW. STI.M7 t«l:tMM147»l Dat is eigenlijk ook zo’n groot voordeel van die wijkcontactbijeenkomsten; te ho ren dat vele oplossingen ook weer nieuwe problemen scheppen en dat wat de één wil door de ander wordt weggejoeld. „Er is een betonnen muur tussen het gemeentebestuur en de bevolking”, roept er iemand. En een wethouder antwoordt lakoniek: „Maar er komt bijna niemand op m’n spreekuur en ik ben al zestien jaar wethouder”. Het nieuwe college heeft het spreekureninstituut overigens wel vereen voudigd: de burgemeester en alle wethou ders houden spreekuur op de maandag ochtend van elf tot twaalf uur. Telefonisch kan men een afspraak maken als die tijd niet schikt. En sinds 1 oktober is er in het raadhuis een afdeling „voorlichting en ka binet”, alle dagen bereikbaar. Tientallen vragen zijn dinsdagavond op geschreven. De antwoorden komen tijdens de vervolgbijeenkomst op 28 november. .(Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De bouw van een kleine schaalmodel-molen langs De Baan dert, waarin een plaatselijke exploitant een klein horecabedrijf wilde vestigen, gaat niet door. Althans niet op de plaats waarvoor een aanvraag was ingediend. Of deze molen niet ooit elders in Heems kerk wordt geplaatst is nog een open vraag. Er schijnt nog gezocht te worden naar een andere plaats die minder weer stand oproept, maar de aanvraag die nu op tafel lag is ingetrokken. Toen even voor half twaalf de brandmel ding was binnen gekomen rukte de brand weer met groot materieel uit naar het kantoorpand van het bedrijf in de Vondel- laan. Er bleek brand te zijn ontstaan in het archief in de kelder van het oude gedeelte van het complex. De kelders grenzen aan het voetpad langs de Velserweg. Een kwar tiertje voor de brand in het archief uitbrak was een personeelslid nog in de ruimte geweest. Tegenover de politie verklaarde hij in de kelder niet gerookt te hebben. Vermodelijk heeft een voorbijganger een brandende peuk door het geopende ar- chiefraam geworpen. BEVERWIJK. Het Beverwijks Katho liek Gemengd Koor zingt zondagmorgen 8 oktober om half elf in de O.L.V. van Goede Raadkerk aan de Arendsweg de Misa Criolla. Doel van deze viering is pater Jan Mors aan geld te helpen voor zijn missie in Brazilië. Eerder al heeft het koor de Misa gezongen in de kerken te Castri- cum en Schoorl/Groet. Er volgen nog op tredens in Weesp, Alphen aan de Rijn en Langedijk-Noord Scharwoude. Op 30 ok tober vertrekt pater Jan Mors weer naar zijn missiepost in Zuid-Amerika. BEVERWIJK. De bouwkundige sa mensmelting van de openbare lagere Jan Ligthartschool en de kleuterschool „Kleutertrein” werpt thans al vruchten af. De Beverwijkse brandweer had het vuur in de archiefruimte van Van Hattum en Blankevoort snel onder controle. ven gaat gebeuren achten de bewoners helemaal on duidelijk. De bewoners zijn daar om vast van plan zich niet bij de situatie neer te leg gen en zij zullen nauwlet tend de ontwikkelingen blijven volgen. Zij zullen één front vormen tegen on gewenste aktiviteiten, zoals een mogelijke verkoop van hun woningen of bedrijven aan derden of tegen onre delijke huurmaatregelen. De inmiddels opgerichte bewonersorganisatie van de flat treedt in het vervolg namens alle huurders geza menlijk op en zal zeker ook de belangen van iedere af zonderlijke huurder helpen verdedigen. Dat wordt na mens de bewoners meege deeld door de heren W. Vel- zel, F. Schoorl en L. Aar denburg. In Marriott’s specialiteiten restaurant Port O’ Amsterdam is het de komende maanden Kreeftenfeest. U hebt keus uit diverse bereidings- wijzes. Thermidor of Newburg (gekraakt). Of als voorgerecht, a la Russe (halve kreeft f 24,-). Voor een hele kreeft (vers uit eigen Aanrijding. Een Heemskerkse jongen van dertien jaar stond dinsdagavond om streeks half zeven op de Tolweg te kijken bij het oefenveldje van de ruiters. Achter omkijkend reed hij plotseling op zijn fiets de weg op en een 27-jarige Heemskerkse automobilist kon hem niet meer ontwij ken. De jongen is met een gebroken been en rugklachten in het ziekenhuis opgeno men. tien mille meer. In de ontvangstsector hak ten het niet organiseren van een evene ment (12 mille), een sportinstuif 1500) en het niet verhuren van stoelen (2 mille) aardig wat van verwachte ontvangsten af. Aan de verpachting van reclameborden werd ƒ3700,-- minder ontvangen. Voorts was er een lagere opbrengst van de ver huur van de hal aan het onderwijs te melden: ruim 22 mille. En blijken in de betreffende wijken nog al wat verkeersproblemen te zijn in de „hofjes” en de zogenoemde garagestraat- jes. Prikkeldraad om bosjes en langs het water blijkt kritiek op te wekken. Veel voorstanders waren er in de zaal om het „kale water” wat meer begroeiing te ge ven. De grote grasvlakten in de wijken brachten iemand tot de vraag waarom men die niet verpacht aan een boer die er koeien of schapen op laat grazen om er op die manier goedkoop wat fleür aan te geven. Ja, waarom eigenlijk geen dieren en wel bomen en planten? (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De huurders van de woningen en bedrijfsruimten van de flat aan de Graafwijk straat hebben per brief, ge dateerd 2 oktober, bericht gekregen van „De Noord 2” BV in Heerhugowaard, dat het flatgebouw per 29 september 1978 aan deze BV in oprichting is overge dragen door de Erven C. A. Duiker. Aan de huurders wordt in verband daarmee het verzoek gedaan om de huurpenningen, service kosten en overige betalin gen voortaan aan de nieu we eigenaar over te dra gen. De molen had de gemoederen danig in beweging gebracht. Omwonenden konden bezwaren indienen, maar de aankondiging van die mogelijkheid was naar veler me ning onvoldoende en de gelegenheid daar toe viel net in de vakantietijd. Toch kwa men er vele bezwaren binnen. Dat lokte weer een handtekeningenactie uit van de voorstanders en die handtekeningen zijn door het gemeentebestuur ook doorgezon den naar het provinciale bestuur. Door alle kritiek en procedureproble- men is voor de aanvrager-exploitant de lok er kennelijk af en gaat de bouw en exploi tatie van de molen niet door. Die molen zou ongetwijfeld onderwerp van gesprek zijn geworden tijdens de wijk- contactbijeenkomst die het gemeentebe stuur dinsdagavond in het buurthuis „De Schuilhoek” belegde voor alle bewoners van de wijken De Maer, De Die en Ren- dorppark. Nu richtte de kritiek zich niet meer op de molen maar op de inspraak procedure met betrekking tot die molen. Het grotendeels nieuwe college van wet houders de burgemeester was verhin derd dat nog maar nauwelijks een maand aan het werk is, kreeg vragen als: „Waarom hechtte het college nu ineens zoveel waarde aan de handtekeningen van de voorstanders, terwijl in andere gevallen handtekeningenlijsten worden wegge wuifd?”. Een mevrouw in de volle zaal deed overigens een aardig boekje open over de wijze waarop deze handtekenin gen waren verzameld en met name welke vragen en verhaaltjes er aan de onderteke naren waren gesteld en verteld. Zo van: „Tekent u nu maar, anders komt er nog iets veel lelijkers dan die molen”, of „Vindt u molens mooi, tekent u dan maar’” (vraag gesteld aan bewoners van het bejaardente huis St. Agnes). Dat maakt die wijkcon tactbijeenkomsten zo aardig. Daar hoor je nog eens wat. ke ^tkanties van de scholen, de relatie gemeentebestuur-bewoners, de bebou wing van het Noordenveld, het winkelcen trum aan de Maerelaan. De volle zaal voegde er nog een reeks aan toe. Op 28 november komt het college weer in „De Schuilhoek” om een antwoord te geven op die vragen, voor zover deze niet direct te beantwoorden waren. Vele „oude kwesties” kwamen opnieuw ter sprake, zoals de gevaarlijke kruisingen van De Baandert (worden nu voorrangskruisin- gen, maar daar is nu weer veel kritiek op, onder meer over het feit, dat de actiegroep De Baandert niet is gekend in die oplos sing), het fietspad langs de Tolweg, de wijkagent, hondepoep, enzovoort. homarium) betaalt u zegge en schrijve 43 gulden. En daarvoor mag u dan nog vrijelijk putten uit Marriott’s befaamde Bread and Salad Bar. Dat is zeldzaam goedkoop. Als u dus ooit het genot van vers klaargemaakte kreeft hebt willen ervaren, dan is dit de gelegenheid. Tussen haakjes: voor het geval u niet van kreeft houdt, is er ons Scottish Beef. Verrukkelijk mals vlees dat nog naar echt „gras” smaakt. Want het is afkomstig van koeien die nog in de vrije natuur rond grazen. En dat proefje. Openingstijden elke avond van 6 tot 11 uur. (tijdig reserveren aanbevo len). Wie is PT bang voor maatregelen moeten nemen, aldus B. en W. aan de gemeenteraad. Om herhaling te voorkomen zal het veri- ficatiebureau dat de jaarrekeningen van de sporthal controleert, worden gewezen op de noodzaak de controle tijdiger te verrichten. Voorts zal het bestuur van de Stichting zich in de toekomst tijdiger tot het college moeten wenden, ook al is een jaarrekening nog niet gecontroleerd. Voorzitter is de nieuwe wethouder C. C. Verhoog. Op de agenda staan ingekomen stukken en mededelingen betreffende de sectie sociale dienstverlening, het baar- moederhalskankeronderzoek, de zieken huissituatie in Kennemerland, de Stich ting Heemswijk, de subsidiëring van het alleenstaandencentrum, ambulancever voer en logopedie. Voorts staan ter bespreking op de agen da de districts-gezondheidsdienst, de fusie van de kruisverenigingen, „Blijf van mijn lijf”, het algemeen maatschappelijk werk, een wijziging van de „verordening geldelij ke steun verhuis- en herinrichtingskosten en de verordening geldelijke steun huis vesting gehandicapten. BEVERWIJK. De gemeente moet 442.000,- uitgeven voor straatwerkzaam- heden in de omgeving van de Koude Horn, waar tegen het einde van dit jaar het woongebouw met kantoren gereed komt. De straataanleg bestaat onder meer uit de reconstructie en de asfaltering van een gedeelte van de Koude Horn en de Spoor- singel, het afsluiten van de verbinding van de Van Hogendorpstraat met de Spoorsingel, het herstraten van de Van Hogendorpstraat en het omleggen van lei dingen en kabels van de nutsbedrijven. Het krediet van bijna een half miljoen gulden komt ten laste van het grondbe drijf. De Volendamse popgroep Jen Rog speelt vrijdagavond 6 oktober van half tien af in het Heemskerkse jongeren centrum „Donkey Shot” aan de A. Verherentstraat. De muziek van deze groep wijkt nogal af van de zogenoemde „palingpop” en beweegt zich meer op het terrein van country-rock, terwijl er ook funk-invloeden zijn. De groep bestaat uit Jaap Schilder, gitaar; Leo Sanders, orgel en gitaar; Martin Veerman, drums; Taaye, bas en Polly, zang. Een leuke vraag was ook, waarom de Heemskerkers „tol” moeten betalen om op het eigen mooie strand te komen. Er leidt geen openbare weg naar toe. De vragensteller wilde geen autoweg, maar wel één vrije weg voor fietsers en voet gangers, die nu eerst een dag- of jaarkaart 20) van het PWN moeten kopen om naar het strand te kunnen. Een aantal buurtbewoners had vooraf een aantal vragen geformuleerd rond de thema’s verkeer en verkeersveiligheid, groenvoorziening en speelweiden, bebou- wingsplannen, openbare orde en onder het hoofdstuk diversen onder meer de ongelij- rr

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9