Mevrouw Van Heel is enthousiast over haar wethouderschap 9 299, Felicitaties bij diamanten huwelijk 1 t kort ijmondnieuws 'I 449, 229, O LEAK 0LEAK Respect Verguld Zeebad Tiende sportinstuif zaterdag van start in sporthal Zeewijk Ledenvergadering KIC gaat akkoord met contributieverhoging Samenkomst Leger des Heils met zanggroep Sjofar Hoorzitting over uitbreidingsplan van wasserij Voetbalclub KIC houdt reünie Voetbalclub Waterloo houdt klaverjasavond VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 OKTOBER VRIJDAG 6 4 3 weg systeem 40 watt 4 VELSEN. „Mijn eerste in drukken zijn overweldigend. Ik ben hier ontzettend aardig ont vangen. Van alle kanten heb ik reuze prettige reacties gehad op mijn benoeming. Met veel ambte naren heb ik inmiddels kennis ge maakt, doch een aantal kende ik al uit de periode dat ik raadslid was. En uit alles blijkt dat de sfeer hier heel ontspannen is”. Kennemerlaan 76-78 - IJmuiden - Tel. 02550-15726 EIGEN SERVICEDIENST - GEEN VOORRIJKOSTEN •i Ifc '"B YJ Wharfedale Clendale luidsprekerbox X VVD’er aan een tie- Mevrouw A. J. P. van Heel-Montijn, de vijfde wethouder van Velsen. (ADVERTENTIE) VOOR DE ECHTE HIFI j - •om de erd tge- dan jrig de ard lan- was tiin- jrig •er- tor •er- ige on- □or ge- lin- af- fne- hun aan rac- Mevrouw Van Heel ziet zelf met gemeng de gevoelens terug op al die politieke ma noeuvres. „Ja, het was inderdaad een ener verende avond. Maar de handelwijze van Ten Brink was niet verwerpelijk. Wat hij deed, was zijn goed recht. Ik beschouw het dan ook als een louter politieke zet”. Zij bestrijdt met klem de suggestie van Ten Brink dat een college met D’66 beter zou functioneren dan met de WD. Ook is zij het oneens met de uitspraak van de socia listische fractievoorzitter Schiltmeijer dat de politieke grondslagen van PvdA en WD te ver uiteen lopen voor een eensge zinde uitvoering van het Velsense college program. Met veel enthousiasme spreekt me vrouw A. J. P. van Heel-Montijn over haar eerste week als wethouder van Vel sen. Vorige week donderdag werd zij in de raadsvergadering met overgrote meerder heid gekozen voor deze functie. Het was een roerige vergadering. Want hoewel al lang duidelijk was dat wij als VVD-afge- vaardigde voor de vijfde, extra wethou- derszetel in aanmerking kwam, presteer de D'66-fractieleider Ten Brink het toch een tegenkandidate in de strijd te werpen. het college, gaven wij toch steun aan dat beleid. Als uitvloeisel daarvan is het alleen maar logisch dat de WD nu ook haar plaatsje heeft gekregen in het college van B. en W. Onze liberale inbreng in de be leidsvorming is geen belemmering maar juist een verrijking. En dat kunnen sommi ge figuren maar moeilijk begrijpen”. Vooral in PvdA-kringen heeft men het maar nauwelijks kunnen verkroppen dat de WD tot het college is doorgedrongen. Mevrouw Van Heel reageert laconiek: „Ach, ze zullen eraan moeten wennen dat er een VVD’er in het college zit. Persoon lijk heb ik er geen moeite mee dat er enige argwaan bestaat. Ik zal nu moeten bewij zen dat die twijfels ten onrechte zijn geuit”. Het is een gloednieuwe kamer waarvoor de wachtruimte voor de bezoekers moest Worden opgeofferd. Mevrouw Van Heel is zeer verguld met haar onderkomen. „Vind je mijn kamer niet mooi”, vraagt ze met trots in haar stem. De vitrines heeft ze opengeschoven om af en toe een blik te kunnen werpen op het onlangs verfraaide Plein 1945. Op haar bureau en op het theetafeltje domineren de bloemstukken met felicitatiekaartjes van vrienden en re laties. Als de telefoon rinkelt, drukt ze op Nadat zij donderdagavond was gekozen, stond de nieuwe wethouder de volgende ochtend om klokslag half negen al op de stoep van het stadhuis. Een ijverige bode had nog gauw even haar naambordje op de deur van haar werkkamer geschroefd. Wat betreft de recreatie zal de nieuwe wethouder zich sterk maken voor de uit voering van het Plan Zeebad. Dit is een zeer ambitieus idee voor de aanleg van een groot ontspanningspark in de Velsense duinen: De schetsen zijn ontworpen door de Heidemaatschappij. De geldschieters, nodig voor de financiering, ontbreken ech ter. Een ander probleem vormt de Voorha ven die oorspronkelijk is gepland in het zelfde duingebied. „Toen ik nog in de raad zat, vroeg ik me af waarom Zeebad steeds op de lange baan werd geschoven. Nu zal ik dit project aanpakken”, belooft zij. VELSEN. De voetbalvereniging Wa terloo organiseert elke vrijdagavond een klaverjaswedstrijd in haar kantine aan de Waterloolaan in Driehuis. Er is voor de zes besten een prijs weggelegd, bovendien wordt tussen de ronden door een grote verloting gehouden. Iedereen is welkom, de entree bedraagt twee gulden per per soon. net >ief ïts. en- net ve- re- VELSEN-NOORD. De „Club van vijf tigers” van de voetbalvereniging KIC in Velsen-Noord zal weer een reünie van oud-KICspelers houden op zaterdaga vond 14 oktober om half acht in de voet- balkantine op het sportpark Rooswijk. Deze bijeenkomst heeft tot doel de band tussen de oud-voetballers van zowel het vroegere „Kinheim” als „IEV” te verstevi gen. De oud-spelers kunnen oude verhalen op sportief gebied ophalen en daarbij vooral de oude teamgenoten ontmoeten. Er zal levende muziek zijn waarop kan worden gedanst. Ook zal het kienspel wor- dén gespeeld. Voor hen die geen eigen, autovervoer hebben en slecht ter been zijn, maar toch aan deze reünie willen deelne men, bestaat gelegenheid zich schriftelijk of telefonisch aan te melden bij de heren C. Luttik, Wijkèrstraatweg 207 a, Velsen- Noord, telefoon 02510-27772; J. H. van de Wateren, Meerweidenlaan 51, telefoon 02510-23598; W. van der Star, VarPSaelen- plantsoen 32, allen te Velsen-Noord en H. B. Daniels, Schans 20, Beverwijk, telefoon 02510-26298. Leak 3Q5.0 TDC. luidspr.ekerbox De op één na grootste "fase-lineaire” box in de nieuwe Leak 3000-generatie en toch kompakt genoeg om onopvallend te zijn. Een werkelijk schitterende geluidsweergave van zeer hoog tot heel laag, die wel bewijst hoe men bij Leak over kwaliteit denkt. 50 W (DIN) VELSEN. Met ingang van zaterdag 7 oktober organiseren de gemeentelijke dienst voor Sport en Recreatie en de Velser Sport Stichting weer de jaarlijks terugkerende „sportinstuif” in de spor thal „Zeewijk”. De sportinstuif, die dit jaar voor de tiende keer wordt gehou den, begint om half negen ’s morgens en duurt tot twaalf uur ’s middags. De opzet van deze instuif is om door een ontspannen manier van sporten desnoods met aangepaste spelregels een aangename recreatiemogelijkheid te scheppen voor met name de jeugd. De jongeren tussen 13 en 17 jaar kun nen deelnemen aan deze instuif van tien tot twaalf uur, voor het deelnemen wordt een kleine vergoeding berekend van ƒ0,75 per uur. De ouderen, van boven de achttien kunnen terecht van half negen tot tien uur, voor hen be draagt de toegang 1,50. De leiding berust bij een gedipomeerd sportleider die wordt geassisteerd door een leerlin ge van het CIOS. Nadere informatie is te verkrijgen bij de dienst voor Sport en Recreatie (Hei- destraat 47, tel. 10934 - overdag) en ’s avonds bij de sekretaris van de Vel ser Sport Stichting, de heer Bakker (Lorentzstraat 40, tel. 13551). Verder kunnen belangstellenden inlichtingen verkrijgen bij de zaalwacht van de hal (overdag) en bij kantinehouder E^Lok- kers van de sporthal (’s avonds). ;as- :ent de tide als an- aar :1e- lan In de twaalf jaar die achter haar liggen, heeft ze zich wel eens afgevraagd of ze haar politieke activiteiten zou moeten voortzetten. „Je stelt jezelf steeds de vraag of je iets voor anderen kunt betekenen. En daarop is moeilijk een bevredigend ant woord te krijgen. Wel heb ik het gevoel alles te geven wat steeds in mijn vermogen ligt”. ici ngs sijn :en. ten lijk »»pfU|/ De eigenaar van de wasserij, de heer B. J. Sintenie, heeft bij het college van B. en W. een vergunning gevraagd in het kader van de hinderwet om de voorgeno men uitbreiding te kunnen realiseren. Te gen het inwilligen van dit verzoek kan bezwaar worden gemaakt tijdens de hoor zitting. Ook bestaat de mogelijkheid tot 31 oktober schriftelijk protest in te dienen tegen het plan. De hoorzitting begint woensdagochtend 18 oktpber om tien uur. SANTPOORT-ZUID. Woensdag 18 oktober wordt in het stadhuis van Velsen een hoorzitting gehouden waarop een ie der desgewenst bezwaar kan maken tegen het plan tot uitbreiding en verbouwing van een zelfbedieningswasserij annex chemische reinigingsinstallatie, geves tigd aan de Bloemendaalsestraatweg 148 in Santpoort-Zuid. „Men gaat er volledig aan voorbij dat wij het programma voor B. en W., zoals dat in augustus is vastgesteld, volledig onder schrijven. Dat geldt tevens voor het beleid dat de afgelopen vier jaar is gevoerd. Hoe wel wij niet vertegenwoordigd waren in LeM30a.TDCluidsprekerbpx Zelfs met deze kleinste ’fase-lineaire’ box van de nieuwe Leak 3000-generatie horen problemen als distorsie en verlies van bastonen tot het verleden. De top van de - kleine, beschaafde luidsprekerboxen staat hiervoor u: 25W(blN) De nieuwe wethouder wenst zich con structief op te stellen. Ze zal haar ideeën steeds heel duidelijk verwoorden in de hoop dat die opvattingen van invloed zul len zijn op de te nemen beslissingen. Maar ze zal ervoor waken haar mening door te drhkken ten koste van grote conflicten. „Respect voor eikaars standpunten is van groot belang. Alleen dan is het mogelijk te streven naar besluitvorming waarmee een ieder zich kan verenigen”. Mevrouw Van Heel is geenszins het type dat polarisatie bedrijft. Integendeel, zon der de tegenstellingn te verdoezelen, is zij eerder geneigd verzoenend op te treden. „De scheidslijnen tussen links en rechts zijn bij mij niet zo scherp getrokken. Ik beoordeel de mensen niet op hun politieke opvattingen. Véél belangrijken vind ik de waarden van de individuele mens. Dat is misschien ook de reden waarom ik niet alleen vele goede vrienden heb in de WD, maar ook bij het CDA en bij de PvdA”. In veel grote en middelgrote Nederland se steden is de WD geweerd uit het colle ge -van B. en W. Vooral de socialisten hadden daar de hand in. In Velsen echter. IJMUIDEN. In het gebouw van het Leger des Heils aan de IJmuidense Edi- sonstraat begint zondagavond om half acht een bijzondere evangelisatiesamen- komst waaraan naast het plaatselijke mu ziekkorps van het Leger des Heils de zanggroep Sjofar medewerking verleent. De groep Sjofar doet aan evangelisatie door middel van het gesproken woord, muziek en zang. Twee jongens en twee meisjes vormen de vaste bezetting van de groep die zich uitsluitend van Nederlandse teksten bedient. De groep begeleidt zich zelf met dwarsfluit, gitaar, en een elektro nisch orgel. Luitenant J. G. Bolhoeve van het Leger des Heils te IJmuiden leidt de speciale samenkomst. in het college een verkeerde knop waardoor de verbin ding van het toestel nog enige moeite geeft. Voor de rest lijkt mevrouw Van Heel zich al echt thuis te voelen op het Velsense raadhuis. Zeer tevreden is zij met de haar toebedeelde taken, namelijk personeelsza ken, gemeentelijke bedrijven, recreatie en toerisme. Het is geen topzwaar pakket, maar mevrouw Van Heel meent dat deze herverdeling een ontlasting is voor haar vier collega’s wethouders. Het belangrijkste onderdeel uit haa r portefeuille is de zorg voor het ambtena renkorps dat circa negenhonderd mensen telt. Als raadslid heeft zij zich nooit speci fiek met dit onderwerp beziggehouden. „Ik acht dat geen bezwaar. Ik durf gerust te zeggen: leg mij dat eens uit, want ik snap er niks van”. Daarom laat zij zich uitvoerig informeren „en ik wil benadrukken: van alle kanten”. Veel beleidsvoornemens kan zij dus nog niet aankondigen. Wel over weegt mevrouw Van Heel de adviezen van topambtenaren openbaar te maken. Ze aarzelt echter omdat de ambtenaren zich daartegen zouden verzetten. „In ieder ge val zal ik hen in vergaderingen zoveel mogelijk aan het woord laten. Immers, zij zijn in veel opzichten veel beter op de hoogte yan allerlei zaken en ontwikkelin gen dart de pas gestarte wethouder. heeft de PvdA tenslotte het onderspit moe ten delven. Zijn de tegenstellingen tussen beide partijen in deze gemeente nu zo groot, of is er slechts sprake van eenzijdi-. ge, emotionele af keer? Mevrouw Van Heel: „De moeiteloos verlopen onderhan- delingen over het nieuwe collegeprogram zijn een aanwijzing dat het allemaal best meevalt met die meningsverschillen. Ook als je de partijprogramma’s naast elkaar legt, blijken de opvattingen in grote lijnen parallel te lopen”. Het kost haar enige ogenblikken voordat ze een voorbeeld kan geven van een discussiepunt waarbij de ideeën principieel afwijken. Ze noemt de grondpolitiek. In het liberale kamp is men een voorstander van verkoop van grond terwijl de socialisten, ook in Velsen, plei ten voor uitgifte in erfpacht. „Het leuke is dat alle partijen er desondanks in zijn geslaagd een compromis te vinden. Dat is gelukt na een reeks vergaderingen, die heel zwaar waren. Maar juist dan geeft het uiteindelijke resultaat zoveel voldoening en is bemoedigend voor de toekomst”, zegt mevrouw Van Heel. Maaltijd voor alleenstaanden. In het dienstcentrum Zee- en Duinwijk aan het IJmuidense Zeewijkplein begint van avond, vrijdag 6 oktober, om 18.00 uur een maaltijd voor alleenstaanden. Het dienstencentrum heeft dit stukje service verlening eens in de twee weken op het programma staan. Open huis. Het dienstencentrum aan het IJmuidense Zeewijkplein houdt op woensdag 11 oktober een open huis. Speci ale attractie is een optreden van de plaat selijke mandolineclub „Excelsior”. Gratis toegangskaarten kunnen tevoren aan de bar worden afgehaald. Vlooienmarkt. In een overdekte ruim te van het garagebedrijf Stormvogels aan de IJmuidense Kalverstraat wordt zater dag tussen tien uur ’s ochtends en vier uur ’s middags een vlooienmarkt gehouden voor de Invaliden Hulpdienst. De IHD heeft vervoer van zieken en gehandicapten als speciale taak. Jeugddienst. In de gereformeerde kerk aan de Burgemeester Enschedélaan in Santpoort-Noord begint zondagavond om zeven uur een jeugddienst met Ds. G. J. Rijks als voorganger. NCVB-bijeenkomst. „Vrouw en vre de” is het thema van een inleiding die op 11 oktober voor Santpoortse leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond wordt gehouden in gebouw De Haven aan de Schipbroekenweg. Hiervoor is me vrouw I. van Zweden-Van Alkemade, vice- presidente van de NCVB, uitgenodigd. Excursie. De restanten van ,,’t Huys Dever” te Lisse worden op donderdag 12 oktober bezocht tijdens een ochtendexcur- sie van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen afdeling Santpoort. 'Overigens is de WD-wethouder van oordeel dat de recreatievoorzieningen voor de Velsenaren redelijk goed zijn. Zij wijst onder meer op het gebied Spaarn- woude dat ze als imposant omschrijft. Met haar echtgenoot heeft zij er de afgelopen winter golf gespeeld. „Nou ja, we sloegen meer met graskluiten dan met ballen. En eigenlijk was ’t ook een beetje te koud”. Mevrouw Van Heel is geboren op 27 maart 1925 in Houten als dochter van een notaris. Haar jeugd bracht ze door in Delft, waar ze de HBS-B bezocht. In 1946 trouwde ze met een zakenman en verhuis de naar Goes. Op 26-jarige leeftijd werd zij in die stad gekozen als bestuurslid van de plaatselijke WD-afdeling. „Het noödlot van het bezoeken van partijvergaderingen is, dat je gevraagd wordt voor politieke functies”. Toen haar man later zijn werkzaamhe den verplaatste naar Amsterdam, liet het echtpaar een huis bouwen in het bosrijke Santpoort-Zuid. Sinds twaalf jaar is me vrouw Van Heel onafgebroken lid geweest van de gemeenteraad van Velsen. Zij heeft vier kinderen, van wie twee getrouwd, in de leeftijd van 21 tot 31 jaar, en vier kleinkinderen. „Een heerlijk bezit”, zegt ze oprecht. Behalve de beoefening van het golfspel, is zij dol op tennis. Hobby’s zijn tuinieren en lezen, dit laatste vooral ’s nachts. Haar belangstelling gaat met na me uit naar geschiedenisboeken. Voorts is mevrouw Van Heel belijdend lid van de Remonstrantse Kerk in Haarlem. - VELSEN-NOORD. De ledenvergade ring van de afdeling handbal van de sportvereniging KIC uit Velsen-Noord heeft woensdagavond de contributiever hogingen, die door het bestuur waren voorgesteld, bekrachtigd. De nieuwe be dragen zijn met ingang van 1 oktober 15 per maand voor senioren, 8 voor junio ren en 6 voor pupillen. Deze contributies liggen daarmee vrij wel op een lijn met die van de zustervereni gingen in de regio, vanaf nu zullen deze bedragen jaarlijks herzien worden. Voor afgaande aan de stemming lichtte pen ningmeester B. van Rixel aan de hand van een financieel overzicht toe dat aan deze verhoging niet te ontkomen was. Belang rijkste oorzaak was wel dat de kosten op velerlei gebied de laatste jaren sterk om hoog gegaan waren. Alle leden krijgen nog een nadere toelichting over deze proble matiek. Voorts deelde voorzitter Elzinga mee dat oud-voorzitter J. Koster het huidige be stuur terzijde zou staan, voornamelijk wat betreft de contacten naar buiten toe. Ver der werd nog gesignaleerd dat de afdelin gen handbal en voetbal diverse activiteiten vrijwel gelijktijdig planden. Om wat meer i 11 coördinatie op idit terrein te krijgen werd 1 besloten alle bestaande commissies bijeen te roepen om dit soort zaken eens door te spreken. De nieuwe verenigingsstatuten, die gel den voor zowel de afdeling handbal als voetbal, zullen over enige weken voorge legd worden aan de leden nadat de correc ties zijn aangebracht die zijn voorgesteld in eerdere ledenvergaderingen. Het echtpaar J. Gjaltema-M. Vermeulen vierde donderdag in een bijruimte van de Petrakerk aan de IJmuidense Spaame- straat het zestigjarig huwelijksjubileum. Burgemeester P. J. Molendijk kwam het diamanten bruidspaar tegen het middag uur feliciteren (zie foto). De bruidegom raakte tijdens de Eerste Wereldoorlog als dienstplichtig militair verzeild in het Zuidhollandse Leerdam. Daar ontmoette hij zijn huidige echtgeno te. Het huwelijk werd vreemd genoeg ge sloten in het Friese Tietjerkeradeel de toenmalige woonplaats van de bruidegom. 1 Zijn aanstaande echtgenote smeerde een eerste kennismaking met haar toekomsti ge schoonouders uit tot een logeerpartij van bijna een half jaar. Vanuit het verre Friesland werd Velsen toch de eerste woongemeente. Het jonge echtpaar betrok hier een woning aan de Keizer Wilhelm- straat. De heer Gjaltema was in die tijd als sergeant gedetacheerd op het Fort in IJmuiden. Na zijn af zwaaien nam hij zijn oude beroep van timmerman weer op maar bleef in Oud-IJmuiden wonen. Pas in de Tweede Wereldoorlog betrok hij een woning aan de Valeriuslaan in Driehuis waar het echtpaar nog steeds woont. Het was een gedwongen verhuizing. De oude woonbuurt werd door de Duitse bezetter volledig platgewalst om voor de kustver dediging een vrij schootsveld te verkrij gen. Het diamanten paar vierde de brui loft donderdag temidden van de drie kin deren, zes kleinkinderen en het allereer ste achterkleinkind Eelco Gjaltema, dui delijk de oogappel van zijn overgrootva der. Vanaf diens arm sloeg hij donderdag het feestgedruis gade zonder een spier te vertrekken. Het vierde geslacht waar ie ders oog op de bruilofsdag uiteraard op gericht was. „De socialisten moeten wennen WHARFEDALE b;’ 4* X’

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5