Verdeling over deelnemende gemeenten de baan 1 politienieuws financiert reddingsboot Molenplan niet van II Jeugdhotel Slot Assumburg een internationaal trefpunt wat „Jong Hercules” legt laatste hand aan nieuw clubgebouw II o Lionsclub ii i .- W Gemeente legt anderhalf miljoen toe op toerist I b Alpha-bestuur over relatie Neuwied- Inbraken in twee bungalows op klaarlichte dag kort ijmondniGuws ê^ousino* Voor u die van exclusief woon-niveau in klassieke stijl houdt... Beverwijk MINDER BEZOEKERS DOOR VERBOUWING Subsidie NSF onder voorwaarde van spoed I Veertig jaren in overheidsdienst CDA-fraktie hervat vaste spreekuur a K - '1 Reisreportage over Nieuw-Zeeland in „Velserduin” Zandvoorts bedrijfsleven eenzijdig” r BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 OKTOBER Voor ’t echt sfeervol wonen. Lhnuiden-Pleinl945-52 it Good Housing heeft een uitzonderlijke kollektie meubelen, wandgobelins, gordijnstoffen, verlichting en antiek. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Nu de bouw van een schaal-model molen langs de Baandert niet doorgaat is de eigenaar van het bowlingcentrum, B. Berghuis, druk doende zijn molenplan elders in de ge meente te verwezenlijken. 9 PT VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” BW (ADVERTENTIES) 4 Gasbedrijf verwacht (Van een onzer verslaggeefsters) cr 1,3 miljoen wmst (Van een onzer verslaggevers) X A k. tüt Slot Assumburg (ADVERTENTIE) JJ - De winstverdeling over de deelnemende gemeenten ziet er verder als volgt uit: De algemene raad van het Gasbedrijf komt donderdagavond 19 oktober in het Stadskantoor bijeen voor een openbare vergadering. Het dagelijks bestuur wil een In de aanbiedingsnota bij de begroting 79 noemt het college de structuur van het bedrijfsleven in Zandvoort eenzijdig. Dat heeft dan te maken met de ligging van Zandvoort aan de kust en met het karakter van woongemeente. De beroepsbevolking bestaat uit 5700 personen, het aantal ar beidsplaatsen in de gemeente is 2300 waar van 1700 in detailhandel en horeca. Cijfers waaruit ook kan worden geconcludeerd dat de in- en uitgaande pendel aanzienlijk is, exacte gegevens ontbreken. Om het toerisme naar Zandvoort te be vorderen heeft men er in de badplaats onder meer 150.000 gulden voor over om een VW in stand te houden. Van het exploitatietekort op het zwembad (806.000 gulden) wordt 379.000 gulden toegeschre ven aan de toeristische funktie. De dienst Openbare Werken geeft ruftr» anderhalf miljoen uit ten behoeve van die zelfde functie. Aan de inkomstenzijde op de recreatie- De Lionsclub houdt zich al 25 jaar bezig met het verlenen van hulp waar die nodig is. Zij organiseerde 22 februari jongstle den een concert van de Marinierskapel, die belangeloos haar medewerking verleende. De opbrengst (in totaal dus 8900) van het drukbezochte optreden was bestemd voor de KNZHRM. Andere afdelingen van de Lionsclub (34 in totaal) brachten soortge lijke bedragen op. De 175.000 kostende reddingsboot de Zeeleeuw, die tnet name gestrande pleziervaartuigen kan helpen, is al in gebruik genomen. Het reisverslag wordt met kleurendia’s geïllustreerd. Het landschap en de flora en fauna krijgen hierbij speciale aandacht. De lezing begint om acht uur en is voor NIVON-leden en buitenstaanders toegan kelijk. Leden hebben vrij entree. Voor betalende bezoekers zijn kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Nadat loco-burgemeester ir. J. Camffer- man de gebruikelijke enveloppe met een toespraakje had aangeboden ging de di recteur van het woningbedrijf nader in op zijn loopbaan. Hij begon als timmerman bij de dienst openbare werken en werd later opzichter bij de afdeling riolering. Daarna volgde zijn overplaatsing naar het woningbedrijf. BEVERWIJK. In het stadskantoor is het ambtsjubileum gevierd van de heer G. Grapendaal, die veertig jaren in over heidsdienst werkzaam is. De heer Gra pendaal is thans opzichter C bij het Ge meentelijk Woningbedrijf. BEVERWIJK. De CDA-raadsfraktie hervat op 10 oktober de spreekuren in het Stadskantoor, ’s avonds van 19 tot 19.45 uur. BEVERWIJK. Donderdagavond 21 september organiseerde het ontmoetings centrum Alpha in samenwerking met de Kritische Gemeente IJmond een thema- avond over de „Berufsverbote”. Op deze avond waren enkele vertegenwoordigers van de SPD uit Neuwied aanwezig. Uit krantenpublikaties zou men hebben kun nen opmaken dat de Alpha-sociëteit een „Partnerschaft” met Neuwied zou toejui chen of nieuw leven zou willen inblazen. Het bestuur van Alpha wil echter met klem stellen dat het hier een avond bedtrof rond de „Berufsverbote”. Van alle initia tieven rond een hernieuwde of vernieuwde „Partnerschaft” distantieert het Alpha-be stuur zich. „Ik zie beslist niet van de molen plannen af. De zaak heeft zich iets gewijzigd nu het kinderachtig ge drag van de mensen van de Van Bronckhorststraat er toe heeft ge leid dat die molen aan de Baandert niet te exploiteren viel. De gemeente en ik gaan helemaal opnieuw begin nen. Ik zit beslist niet met de molen in de maag want wij hebben al een plekje op het oog waar het ding onderdeel van een groots opgezet geheel gaat worden. Waar? Dat kan ik nog niet zeggen. Maar wel dicht in de buurt van de oorspronkelijke plaats, en zo gekozen dat er weinig bezwaren tegen kunnen worden in gébracht”, aldus de heer Berghuis. „Ik ben er van overtuigd dat ik met het molenplan de gemeente Heemskerk iets heb te bieden. Na- tdurlijk is het ook mijn belang dat die molen er komt. Dat is toch geen schande”. Disco-avond. Zaterdagavond 7 okto ber is er in Donkey Shot te Heemskerk een disco-avond. De toegang is gratis en ieder een vanaf 16 jaar is van harte welkom. Het aantal overnachtigen van buitenlanders was in to taal 8368 tegen 9626 in 1977. Deze cijfers hebben betrek king op de periode van 1 ok tober 1977 tot 30 september W HEEMSKERK. Donderdagmiddag is ingebroken in twee bungalows aan de Jonkheer Geverslaan. De buit is aanzien lijk. In het perceel 4 worden vermist een nertsbontmantel, een groot aantal kostba re sieraden, 350. aan Nederlands geld en een groot bedrag aan buitenlands geld. INTERIEUR SPECIALISTEN C5 Alkmaar. Mient23, tel. 072-120844 Amsterdam, Beethovenstraat 65, tel. 020-769575 sHF Helikopterlanding. Donderdagmor gen is in het sportpark Adrichem in Bever wijk een helikopter geland met aan boord een 36-jarige man uit Oudkarspel, die brandwonden aan het gelaat had gekregen bij een ongeval op een boorplatform in de Noordzee. De man kon in de loop van de dag het Brandwondencentrum weer verla ten. Diefstal. Bij de Beverwijkse politie is aangifte gedaan van diefstal van een schiethamer ter waarde van 635,- uit het pand van de HEMA aan de Breestraat; van een handtas uit een winkel aan de Zees traat, van een portemonnaie uit de pantry van „Huis ter Wijck” en van een portemon naie uit een antiekzaak in de Beverhof. Wraak. Waarschijnlijk als wraakoefe ning is van een horecabedrijf aan de Zwaanstraat in Wijk aan Zee een grote ruit ter waarde van 300 vernield. Er werd in de nacht een fles doorheen gesmeten. BEVERWIJK. Het Gemeenschappe lijk Gasbedrijf Beverwijk en omstreken houdt in de begroting voor het dienstjaar 1979 rekening met een exploitatieover- schot van 1,3 miljoen. Na aftrek van de reservepost vloeit 58 procent in de kas van de gemeente Beverwijk of wel 564.000. HAARLEM. De Lionsclub Haarlem heeft tijdens een bijeenkomst in Kraantje Lek in Bloemendaal een be drag van 5000 aangeboden aan de Ko ninklijke Noord-Zuidhollandse Redding- maatschappij voor de financiering van de nieuwe reddingsboot de Zeeleeuw. De ad- junct-directeur van de KNZHRM ontving bovendien een cheque van 3900 waar mee nieuwe electronische apparatuur ge financierd kan worden. H (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De voetbalvereniging „Jong Hercules” heeft van de Nederland se Sport Federatie bericht ontvangen, dat men op een subsidie van ƒ13.600,- kan rekenen, mits de verbouwing van het clubhuis vóór december 1978 is voltooid. De nieuwe kantine met kleedkamers, douches, enzovoort staan er al en daarin zit heel veel zelfwerkzaamheid van de le den geïnvesteerd, waarmee de totale kos- VELSEN. De NIVON-afdeling Vel- sen/IJmuiden begint dinsdagavond het nieuwe seizoen met een lezing over Nieuw-Zeeland in „Velserduin” aan het IJmuidense Velserduinplein. Het NI- VON-lid Cees Groot brengt verslag uit van zijn recente reis naar deze eilanden groep. 5582, maar Frankrijk had met 1154 overnachtingen ook een hoge score. Uit Amerika en Canada kwamen respecti- velijk 183 en 48 bezoekers; uit Japan 7, om maar enkele cijfers te noemen, die er op duiden, dat het jeugdhotel in de vakantiemaanden toch wel een internationaal tref punt is. serie kredieten beschikbaar stellen voor o.a. de aanschaf van gasmeters, de aanleg van hoofd- en transportleidingen, de ver vanging en uitbreiding van het aantal dienstauto’s en de aanschaf van een gege vens- ep invoersysteem, een computer voor de bewerking en verwerking van pofaskaarten. De kredieten belopen in to taal 2,9 miljoen gulden. Het bestuur stelt de algemene raad voor een vaste geldle ning van 3 miljoen gulden aan te gaan ter aanvullende financiering van de kapitaals uitgaven over 1978 en ter financiering van de kapitaalsuitgaven over 1979. De Schans. Vanavond is er in het buurtcentrum De Schans te Beverwijk kienen. Na elke ronde is er een korte pauze. Aanvang 20 uur. De Hondsrug. De Gronings-Drenthse Vereniging „De Hondsrug” houdt zaterdagavond in De Nieuwe Slof een gro te klaverjas- en kienavond. De zaal is om half acht open. Schieten. Zaterdag 7 oktober tijdenf de rommelmarkt van de Kennemers in de garage van Hagenaars aan het Hilbers- plein bestaat de mogelijkheid op het be kende bord te schieten. Wie de hoogste score bereikt komt in het bezit van een dames- of herenfiets. De rommelmarkt begint om 9 uur. Jeugddienst. Zondag wordt in de Middelaarskerk te Beverwijk een jeugd dienst gehouden. Voorganger is ds. Hans van Dam uit Voorburg. Aanvang 10 uur. - >*«9^ Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550-13405 begroting staan onder meer de pachtsom van het circuit (521.000) en het batig saldo van de exploitant van strand en kampeer terreinen (208.000). Voor zover nu kon worden vastgesteld worden uit het perceel nummer 7 vermist sieraden en een klein bedrag aan Neder lands geld. De bewoners van dit laatste pand waren afwezig van één tot vijf uur en in het andere perceel was men niet thuis van 14.35 tot 16 uur. De inbraken moeten in die tijd zijn gepleegd. Men verschafte zich toegang door deuren aan de achterzijde te forceren. ten aanzienlijk ?ijn beperkt. In totaal ont ving de vereniging aan subsidie 95.000,-. Zoals overal wegen ook bij deze bouw de laatste weken het zwaarst en zoals in elke vereniging komen de vele werkzaamheden in die laatste periode toch weer voor reke ning van een te kleine groep leden die toch al bergen werk heeft verzet. Het bestuur doet daarom een beroep op de leden om ’s avonds een handje te komen helpen. De jaarvergadering van de vereniging wordt gehouden op 25 oktober. Akersloot 23.600, Castricum 134.100,Limmen ƒ28.400, Uitgeest ƒ51.800, Heemskerk ƒ172.500. Een kwart van het exploitatieoverschot 325.000 ver huist naar de algemene reserve. De totale baten van het Gasbedrijf zal in 197.9 onge veer ruim veertig miljoen bedragen. Aan lasten dient het Gasbedrijf 39.347.550 op te brengen. 1978. September werd overi gens een drukke maand met meer overnachtingen dan ooit. Topmaanden bleven mei, juni, juli en augustus. Het aantal overnachtende Nederlanders was 10.702 met 8363 in school- of groepsver band. Uit West-Duitsland kwam het grootste aantal buitenlanders, namelijk tegen 24.125 in het vorige. De bezoekers kwamen uit ze sentwintig verschillende landen. v ZANDVOORT. Het toerisme mag dan de kurk zijn waarop de Zandvoortse bevolking drijft, het moet daar ook fiks belasting voor betalen. In de gemeentelij ke recreatiebegroting wordt namelijk be cijferd dat de overheid op die toeristische funktie van de kustplaats volgend jaar 1,9 miljoen gulden moet toeleggen. Dat ver schil tussen uitgaven (3,5 miljoen) en in komsten wordt vertaald in een hoge be lastingaanslag vanuit het gemeentehuis. In vergelijkbare gemeenten was de plaat selijke belastingdruk dit jaar 58 gulden per inwoner, in Zandvoort was dat be drag 137 piek. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het jeugdhotel „Slot Assum burg” is in 1978 tot 25 april gesloten geweest wegens een ingrijpende verbouwing. Die sluiting heeft natuurlijk in vloed gehad op het aantal overnachtigen, dat dit sei zoen tot nu toe 19.070 beliep r

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9