Plannen voor softbalweek Pat Mat won schaakderby Drie biljartteams op kop I I I I B Duinwijck in Europa Cup uitgeschakeld Softbalsters op weg naar wereldkampioenschap W i I I 1 Bomicrte evenement 7.50 KI CORRIE VAN GORP F ONTSLAGEN White Stars ftp I 'Ja! f IB MAANDAG 9 OKTOBER 19 7 8 1 spordcF fT. 11 Op vrijdagmiddag 13 oktober a.s. MÜHLHEIM. Voor Duin wijck is het eerste toernooi om de Europa Cup badminton voor landskampioen op eengroot fias co uitgelopen. De Haarlemmers wonnen weliswaar met 7-0 van de Belgische titelhouder Cercle Sportive Badminton d’Ixelles, maar waren daarvoor wel heel duidelijk gestruikeld over Mühl heim. De Westduitse kampioen, die in de Westeuropese poule in de eigen vertrouwde omgeving speelde zal nu op 21 oktober eve neens in West Duitsland (Goppin gen) in de finale uitkomen tegen de vertegenwoordigers van Dene marken (Gentofte Badminton club), Ierland (The Holy Trinity Club), Oostenrijk (Askö Sport), en Tsjecho Slowakije (Spojo). Mühlheim versloeg de Belgen met 7-0. Met Haarlems Dagblad naar de studio in Hilversum) Is MRa IS E Hans Deen nam waardig afscheid (ADVERTENTIE) l Overwinning VHS Hoofddorp maakte achterstand goed 8 I (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In de landelijke biljartcompetitie afdeling Kennemerland staan na de eerste speel week in de CIA drie teams aan de leiding n.l. Haarlem-Noord I, Excelsior I en de Houtpoort I. Haarlem-Noord wist met 5-2 te zegevieren over Flora I. De eindstand van de damesontmoeting tussen Raak en White Stars (53-63) doet vermoeden, dat er weinig krachtsverschil bestond. Schijn bedriegt echter in dit ge val, want de Haarlemse dames dicteerden eigenlijk de gehele wedstrijd het spel. Na een gelijkopgeaand eerste kwartier (23-23) liep White Stars uit naar een rust stand van 28-37 en had de wetenschap, dat het beste Brabantse meisje Ina Bieze Akrides blijkt het wegvallen van Griek- spoor moeilijk te kunnen opvangen en lijkt een zorgelijk seizoen tegemoet te gaan. In deze derby heeft het er lange tijd naar uitgezien dat Hoofddorp voor de eerste maal dit seizoen een nederlaag zou moeten incasseren. De gastheren startten met een man-to-man verdediging zonder de in breng van Kalis en Van Wijk. Akrides beantwoordde de verdedigingswijze met snelle aanvallen en een spatzuiver schot. In de elfde minuut keek Hoofddorp tegen een achterstand van achttien punten aan. Coach Coen Lammerts bracht Kales en Van Wijk binnen de ploeg en schakelde over op een zoneverdediging, waardoor de ploeg terugkwam en de achterstand ver kleinde tot zeven punten bij de rust. Met name Jos Meyer en Leon Corten waren een voortdurend gevaar voor de Hoofdorpploeg. Hoofddorp voelde echter dat het kon en gesteund door een fanatiek De Leidse ploeg die dit seizoen aan de Europa Cup deelneemt, heeft al een vervanger klaar staan Het is de 24-jarige Dave Kyle uit Cleveland. Een „brok beton” van 2.10 meter lang. (10-5) al vier fouten had. Toch kwam Raak nog een keer terug. Tot één punt zelfs (42- 43) in de 9de minuut), maar korte tijd later was de wedstrijd beslist, vooral door toe doen van Marjolein Drijver: 44-59. Een matige slotfase van de Haarlemsen stelde Raak in staat iets dichterbij te komen, maar in gevaar kwam de derde zege van White Stars niet meer: 53-61. Akrides-coach Joop van Rijn: „We heb ben toch goed gespeeld. We hebben dit jaar nu eenmaal een smalle basis en dat wreekt zich. Op het eind heb ik geprobeerd om met een agressieve verdediging breaks te lopen en dat ging niet, waardoor je dan eigenlijk vier punten verspeelt”. Coen Lammerts (Hoofddorp) gaf grif toe dat Frank Kales zijn ploeg de weg had gewe zen: „Daarnaast hebben we kunnen profi teren van meer lengte en een bredere basis enerzijds en en het publiek anderzijds. Met name toen we in de tiende minuut van de tweede helft langszij kwamen kon het niet meer kapot”. I een duwtje in een van de eerste ronden echter al snel aan de kant zetten. De aanwezige brandweerman bleek met zijn brandblusser weinig in de vuurzee te kunnen uitrichten, en de brandweerwa gens konden het wrak maar moeilijk be reiken, doordat de achteropkomende au to’s op topsnelheid bleven doorrijden. Üit- eindelijk slaagde Schippers erin zich uit zijn wagen te bevrijden. Slechts zijn ren laars had vlam gevat. Joop Koster bleek goed in vorm; tegen Frans Kunst haalde hij fel uit In zestien beurten en het moyenne van 8.88 luidde hij de winst in. I HAARLEM. De kans is groot dat Haarlem naast de tweejaarlijkse Honk- balweek ook een Softbalweek krijgt. Tij dens het wereldkampioenschap, dat eind deze week in El Salvador van start gaat, zal KNBSB-voorzitter Guus van der Heij den trachten een aantal ploegen warm te maken voor het plan. Daarbij wordt ge dacht aan de Raybestos Brakettes, de Ne derlandse Antillen en Italië. Als het plan haalbaar is, zal de eerste Haarlemse Soft balweek worden gehouden in de eerste of tweede week van augustus 1979. In de Klasse AI driebanden-groot zege vierde het Centrum I met 7-0 over het Centrum 4. In de A II was het Vreeburg dat met dezelfde cijfers won van Schei- wijck II. Hoofddorp-Akrides 81-70 (35-42). Top scorers Hoofddorp: Frank Kales 8-8 en Henk van Wijk 8-8; Akrides: Jos Meyer 14-6, en Leon Corten 12-4. Er is een beperkt aantal kaarten, en zij zijn uitsluitend verkrijgbaar bij het kantoor HAARLEM-CENTRUM-GED. OUDE GRACHT 82 prachtige overwinning op Theo Klein. Venema beëindigde in veertien beurten de partij met het moyenne van niet minder dan 10.71. In de C I B staat Club 70 I al direct aan de leiding dankzij een zege van 6-1 op DOS H. Jan Jaspersen declasseerde Fred Post door in negentien beurten de partij te besluiten. Jan Larssen schakelde Aad v.d. Berg uit en Dik de Haan speelde remise tegen J. de Pouw. Haarlem-Noord II behaalde een knappe overwinning van 5-2 op Vriendenkring I. Sterspeler hier was Hans den Hengst Hij behaalde de winst op Ad Bogaard met een moyenne van 11.43. Suisse I verloor onfortuinlijk thuis met 3-4 van OVSI. Ton Heinsbergen speelde tegen L. Engwerda een goede wed strijd. Reeds in de vijfde beurt nam hij de leiding. In de negentiende beurt was de stand 139-57 in zijn voordeel en twee beur ten later besloot hij de partij, moyenne 7.14. Voor Suisse was Gerrit Karman de zwakke schakel; tegen L. Engwerda jr. ging hij kansloos ten onder. 1 i de ee he pt dc se in m is SI ve vc ee w bi al a d 2 8 2 2 2 I 1 d a v ii e C( d< E V( d rr ir d s< v w a h C d d E n J I c te: VÉ ge as R. d< a: O] o< I tig< opi ho< ve< sp< vei hel tro hel kw W€ Pk ZO1 aa: Kaarten a (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/UMOND. De Umond schaakderby Kijk Uit-Pat Mat is evenals vorig jaar in een 671-37: zege geëindigd voor Pat Mat Daarmee heeft deze Beverwijkse ploeg zich in de kopgroep kunnen handha ven die wordt gevormd met het eveneens zegevierende VHS 2 (671-37:) bij Memo 2) en het tweede Desisco-team (77:-27: op Castri- cum). Alle drie teams hebben de maximale vier matchpunten, alleen leidt Desisco op grond van het betere bordgemiddelde. (Van onze autosportmedewerker) Z ANDVOORT. De Haarlemmer Hans Deen is voor de tweede achtereenvolgen de keer kampioen geworden in de Re- nault-5 Alpine merkenrace. Deen nam gis teren in de beslissende, op Zandvoort verreden race al na enkele ronden de kop, en stond die niet meer af. De Amsterdam se Argentijn Carlos Abate maakte zich voor Deen verdienstelijk, door de concur rentie enige tijd op afstand te houden. Hans Deen heeft overigens besloten met de racerij te stoppen. Na in de afgelopen jaren een vijftal kampioenschappen in verschillende klassen behaald te hebben, „wil hij het werk nu aan de jongere gene ratie overlaten”. Deen zal wel op andere wijze bij de autorensport betrokken blij ven. Eindhoven-VHS: Kuijpers-Koopman 1-0 P. Scheeren-Jongsma rm., Moonen-Van der Enden 1-0, Veugen-Steijn rem., Bosscher-Uylings 0-1, M. Scheermen-Herman ram., Verreck-Lips 0-1, Van Genugten-Mol 0-1Van der Spek-Middelkoop 1-0, Cuypers-Nio Berthoiée 0-1. Totaal 4*/:-57:. LEIDEN. Basketbalkampioen Parker Lei den heeft zijn Amerikaanse center Vic Bartolo mé ontslagen. De ex-prof van de Golden State Warriors, speelde eerder voor Lions en Flamin go’s en was begonnen aan zijn zesÜe Nederland se seizoen. Reden voor het ontslag waren de matige prestaties tot nu toe van Bartolomé, die ook het vorig jaar niet sterk speelde, al had hij tijdens de play-offs een opleving. Ook Jan Been wist Van Wonderen, die een dubbel speelde, in een felle partij de twee punten afhandig te maken in 28 beurten. Alleen kopman Jan Kauffman moest tegen Fred Bosma een gevoelige nederlaag incasseren. Bosma liep in zeven beurten snel weg, Kauffman bleef sukke len en Bosma nam geen gas terug. In achttien beurten besloot hij de partij. Bij Excelsior was deze week Marcel Note- boom de gevierde man tegen Markonic I; slachtoffer werd J. Neeven. Noteboom scoorde als hoogste serie 93 caramboles en beëindigde de partij in vijftien beurten en het goede moyenne van 14.67. Hans Weyers won van Koos Schilder in 26 beur ten. Voor Markonic stelde R. de Winter tegen M. Verton de twee tegenpunten vei lig- De Houtpoort I wist Hof van Holland „thuis” een nederlaag toe te brengen. Topscoorsters White Stars: Annelies Hellingman 14-2, Marjolein Drijver 0-12, en Wilma Tol 10-2. Stand heren eredivisie: Parker 3-6, EBBC 3-6, Nat. Ned. Donar 3-6, Musette R/Z 3-4, Amstel veen 3-2, BOB 3-2, Delta Loyd 3-2, Punch 3-2, Flamingo’s 3-0, en Frisoi 3-0. Dames, eredivisie: Musette R/Z 4-8, BOB 4-8, Delta Lloyd 4-8, White Stars 4-6, Voorburg 4-4, Racing Amsterdam 4-2, AMVJ/A 4-2, Jolly Jum- ners 4-2, Raak 4-0, JRC Boxtel 4-0. - De slotraces, die de Nederlandse Auto sport Vereniging (NAV) zaterdag en giste ren op het circuit van Zandvoort organi- De beste speler was Harro van de Woude die Bes van Wonderen in twintig beurten versloeg. Dat Van de Woude zou winnen zag er in de beginfase niet naar uit. Van Wonderen hield veertien beurten lang de leiding. Van de Woude bleef alert en in de negentiende beurt kreeg hij zijn kans: zeventien caramboles waren genoeg om de leiding over te nemen. Toen Van Wonderen een beurt faalde, sloeg Van de Woude met een slotserie van 31 caramboles toe. Hans Deen: werk aan jongere generatie overlaten (Van onze basketbalmedewerker) HOOFDDORP. De basketbalstreekderby tussen Hoofddorp en Akrides heeft voor beide ploegen veel duidelijk gemaakt. Hoofddorp won en handhaafde daardoor zijn voor een debutant verrassende ongeslagen record. Wil Solsma, Hilde Foks, Elly Nijhuis, Els Spee, Ans Kroon, Betty Veenstra, Renée van der Berg, Marijke Sytsma, Irene Brandsen, Ineke Akkerman, Mia Spaargaren, fysiotherapeut Gerlach Haldeman, scheidsrechter Dries de Zwaan, coach Nol Houtkamp en KNBSB-voorzitter Guus van der Heijden. Zittend v.l.n.r.: Marlt Kreischer, Ludy van Mourik, Fredy van Offeren, Marian van Ginhoven en Elly Zweers. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De Haarlemse schaak club VHS is er in geslaagd de belangrijke uitwedstrijd tegen Eindhoven met ï'/iA'/t Schenk-Kerkhoff 0-1, Vlam-Carlier 1-0, Kunnen- te winnen en daarmee in de hoofdklasse- competitie van de KNSB voorlopig af stand van de gevarenzone te nemen. Het scheelde achteraf weinig, of de slot races van dit seizoen in Zandvoort waren gemarkeerd door een ongeluk met ernsti ge afloop. In de laatste race in de Formule Vee-klasse kwam de wagen van Henk Schippers in contact met de wielen van de bolide van Bob Schippers jr. De wagen van Henk Schippers, die op topsnelheid reed raakte de vangrail en schoot in brand. Kropman bepaalde lot Flamingo’s (Van onze sportredactie) HAARLEMSEN BOSCH. Flamin go’s zonder de Amerikaanse spelverdeler Al Watson en het uit het veld sturen van Kees Akerboom waren de opvallendste gebeurtenissen in de basketbalontmoe- ting tussen Flamingo’s en EBBC Den Bosch. De Haarlemse ploeg treft het mo menteel niet, omdat kort achter elkaar gespeeld moet worden tegen de ploegen, die dit seizoen de hoofdrollen zullen gaan spelen. Nu deze competitie duidelijk in het teken staat van vier professionele clubs die gaan strijden om de landstitel blijft er voor de zes andere verenigingen niets anders over in de onderlinge wedstrijden de punten te pakken en zo te proberen de beide fatale laatste plaatsen te ontlopen. Ook nu wonnen de vier sterkste clubs waarbij het opviel dat het hoofdstedelijk Desisco de grootste moeite had met Gro ningen. Zo werd Rob Hartoch aan het eerste bord door Baljon verslagen maar de overige spelers behaalden met elkaar 57: punt zodat de winst toch in de hoofdstad bleef. Vohnac won de plaatselijke strijd in de Maasstad tegen Charlois zonder al te veel problemen (7-3). Euwe ontbrak op het appel. Aan de kop remiseerde Timman met Van Wijgerden en Böhm met Hofman. In Bussum was BSG niet opgewassen te gen Philidor-Leeuwarden (37:-67:). Bouw meester werd door Sosonko onderuitge haald. Ondanks goede remises van Dick- hoff en Den Broeder tegen Ree en Enklaar konden deze spelers niet voorkomen dat DD door Elsevier/VAS royaal werd ge klopt, 8-2. Bij Eindhoven-VHS kreeg VHS min of meer een voorgift toen de oud-Santpoorter Bosscher in de lijfvariant van Uylings te recht kwam en zonder pardon naar het schavot werd geleid. Dit ruggesteuntje kwam de Haarlemmers goed van pas die door het ontbreken van Bredewout op het laatste moment waren gehandicapt. Inval ler Van der Enden leek een sterk vervan ger te worden toen hij een glad gewonnen stelling bereikte maar door tijdsover schrijding het punt moest inleveren. Met een uitstekend eindspel, wat lange tijd op remise werd getaxeerd, werd Mol tenslotte matchwinner voor zijn vereniging. De ranglijst luidt nu: Elsevier/VAS 4 match-16 bordpunten, Vohnac 4-15, Philidor 4-14, Desisco 4-127:, BSG 2-10, VHS 2-77:, Gro ningen 0-7, Charlois 0-6 7a, Eindhoven 0-6 7a, DD 0-5. Frans Hekelaar had geen moeite met een tegenvallende Nico Kaag. Voor de holbe woners behaalde Ruud Venema een seerde, leverden verder vier Nederlandse kampioenen op. Ed Brouwer behaalde de, titel in de Formule Ford 1300-1600 cc- klasse, Aart Kluvers was de snelste in de productie-toerwagens onder 1300 cc, Hans Kok in de toerwagens-groep 2/5 tot 1600 cc en Hugo de Groot tenslotte schreef de titel bij de formule Vee-renwagens op zijn naam. De Zandvoorter Ernst Antonides, twee races terug al Nederlands kampioen in de klasse tot 1300 cc, won opnieuw overtui gend, maar de Belg Bourgoignie ging met het Benelux-kampioenschap strijken. An tonides en Bourgoignie bleken namelijk evenveel wistpunten behaald te hebben, waarna een evaluatie van de slechtste prestaties dit seizoen de Benelux-titel naar de Belg deed gaan. Ook de Nederlander Brouwer trok in de strijd om het Benelux-kampioenschap aan het kortste eind. In de slipstream kwam hij een fractie van een seconde te kort ten opzichte van de latere Benelux-kampioen Boutsen. De tweede plaats was voor Brou wer echter voldoende voor de Nederlandse titel. Enno Wijkstra uit Hoofddorp overtuigde in zijn klasse van 1600 tot 2000 cc met een mooie overwinning, waarmee hij in het Nederlands kampioenschap als tweede eindigde. De Heemstedenaar Maarten Henneman maakte na een ongeluk, dat hem twee maanden terug in het ziekenhuis deed belanden zijn rentree op het circuit in de Formule Ford 2000, die overigens vol gend jaar vervangen gaat worden door de zgn „Sportcars”. Hij moest zijn wagen na Veel succes lijkt er derhalve niet te zijn weggelegd voor de equipe van de coaches Janbroers en Perrier. Zaterdag bleef ech ter toch de schade, evenals een week eer der, binnen de perken. EBBC won, maar het verschil (71-91) was minder groot dan werd verwacht en had nog kleiner kunnen zijn, wanneer Al Watson zich niet had ziek gemeld. Bovendien verkeerde de andere Amerikaan, Wayne Armstrong, niet in de vorm, die nodig is om Flamingo’s kansrijk te maken. Flamingo’s heeft de Bossche ploeg kun nen bijhouden tot de 17de minuut (30-33). Daarna sloeg EBBC een gat en leidde bij de rust met 40-47. Halverwege de tweede helft werd international Kees Akerboom door arbiter Sjoerd Eisma uit het veld gestuurd, nadat hij Flamingo’s spelverde ler André van der Vlugt een duw had gegeven. Het gevolg was wel dat EBBC even in paniek raakte en Flamingo’s terug in de wedstrijd kwam: 69-79 in de 16de minuut. EBBC redde de zaak echter door met slechts vier man te verdedigen en de bal keer op keer hard naar Theo Krompman te gooien, die vervolgens simpel scoorde en vrijwel solo het verschil vaststelde op twintig punten: 71-91. Bij Flamingo’s kwamen Amama (8-3), Joustra (8-9) en Koster (12-4) in de dubbe le cijfers. Topscoreres EBBC: Cramer en Lister 17, Dekker en Kropman 16. Aan kop in de eredivisie viel Musette R/Z af. De Rotterdammers werden in Leiden door Parker in de slotfase volkomen weg gespeeld. Eindstand 109-80. Nat. Ned. Do nar bleef ongeslagen door moeizaam met 116-119 te winnen bij BOB. Onderaan won nen Punch (102-110 bij Frisoi) en Delta Lloyd (99-66 tegen Amstelveen) voor de eerste keer. Charlois-Volmae. Van Wijgerden-Timman rem., Hofman-Böhm rem., Van der Linden-Van der Vliet 0-1, Koevermans-Van der Wiel 0-1, Vosselman-Van Dop 0-1, Staal-Boey rem., Gvlidk-Kexklivlx 3-1, Vitun-Cariier 1-0, Kunnen- Westerveld 0-1, Stehouwer-Szekely rem. Totaal 3-7. De start van de voorronde-wedstrijden in Mühlheim verliep nogal chaotisch. De loting vond pas zaterdagochtend plaats en wees Mühlheim, op papier het sterkste team, aan als de eerste tegenstander van Duinwijck. Vervolgens ontstond er een discussie over de volgorde van de diverse onderdelen. Besloten werd dat zou worden gestart met het heren- en damesdubbel- spel en dat pas daarna de enkelspelen aan de beurt zouden komen. De enige, die voor Duinwijck tot winst wist te komen was Marjan Ridder, die de Westduitse Schwa be versloeg. De stand was toen 4-1, omdat het gelegenheidsdubbel Guus v.d. Vlugt/Rob Ridder tevoren met 15-9, 15-11 had verloren van Kucki en Garbers, Sylvia Robbé en Lili Weijers het niet hadden kunnen redden tegen Kucki en Schwabe (9-15,15-5,15-11). Piet Ridder kansloos was geweest tegen Michael Schnaase (15-6, 15- 3) en Guus van der Vlugt het vooral op de punten techniek en tactiek had laten afwe ten tegen Horst Lösche. Lili Weijers kwam in haar enkelspelpartij tegen Schulta Jan sen niet verder dan vijf tegenpunten: 11-4, 11-1. Het gemengd dubbel leek nog een tweede punt te zullen opleveren voor Duin wijck. Rob en Marjan Ridder wonnen de eerste game van het koppel Garbers/Kucki met 15-5, maar moesten daarna toch met 15-13, 15-12 de winst inleveren. Rob Rid der: „In feite staat Duinwijck al jaren stil. In de competitie krijgen we te weinig te genstand, waardoor de sprong naar een Europa Cup-toernooi erg groot wordt. Als geheel is Mühlheim veel sterker gebleken dan wij. Er zal door ons hard moeten getraind, willen we die achterstand weg werken.” In de competitie werd het afgelopen weekeinde één wedstrijd gespeeld. Haar- lam won de vorige week uitgestelde ont moeting tegen BCH met 7-4. Dankzij dit resultaat is Haarlem op gelijke hoogte gekomen met Duinwijck. In IJmuiden heeft de strijd tussen Kijk Uit en Pat Mat niet de echte derbysfeer kunnen oproepen die deze ontmoetingen tot voor enkele jaren kenmerkte. Toen werd weken voor de wedstrijd al over de kansen en takti- sche opstellingen gesproken. Nu is daar ze ker bij Kijk Uit weinig meer van te bespeu ren. Het tiental bestaat uit overwegend jonge spelers die de rivaliteitsgedachte niet kennen zoals die bij de ouderen leeft Bij Pat Mat is men er nog wel erg op gebrand Kijk Uit te verslaan maar de Beverwijkse club is dan ook bijna een generatie ouder dan de spelers die bij Kijk Uit de selectie vormen. De wed strijd van zaterdag bracht niet de voorziene spanning. Door toedoen van Duin nam Pat Mat een vlotte voorsprong die met solide spel werd uitgebouwd naar een 6‘A-3‘/: zege zon der ook maar een moment echt in gevaar te zijn geraakt. In Amsterdam had VHS 2 veruit het beste van het spel tegen Memo 2. Snelle overwin ningen van San Tjoa en Martin Hoogeterp gepaard aan een vroege remise van Spinho ven brachten VHS op 2‘/i-7:. Vooral in de slotfase deed Memo er alles aan het getij te doen keren maar bijtijds sloot VHS de eigen poorten af waardoor Memo vergeefs op de Haarlemse veste beukte. De ranglijst luidt na twee ontmoetingen: Desisco/WGM 2 4 match-14 bordpunten, Pat Mat 4-127:, VHS 2 4-12, Amstelveen 2-11, Elsevier/VAS 2 2-107:, Kijk Uit 2-10, Nieu- wendam 2-10, Memo 2 0-77:, ZSC/Saende 0- l'/s, Castricum 0-5. Kijk uit-Pat Mat: P. van Nieuwenhuizen- De Rooi 0-1, Otten-Lodeweges 0-1, Van Nieu- kerken-Rakhorst 1-0, J. van Nieuwenhuizen- Dubbeldam 1-0, Koelemij-De Vries 0-1Kunst In 't Veld 0-1, Beenhakker-Oving rem., Pip- pel-Duin 0-1, Rill-Boom rem., De Hoog-Aal- bregt rem. Totaal 3‘/:-67:. Memo 2-VHS 2: Smorenberg-Veenhuysen 1-0, Repko-C. Hoogeterp 0-1, Roemersma-P. Hoogeterp rem., Hensbergen-M. Hoogeterp 0-1, Van Someren-Kuijpers rem., Bödicker- Spinhoven rem., Ten Have-Van der Tak 0-1, Jonker-San Tjoa 0-1, Van der Veer-Renssen rem., Van Oosterhout-Van den Berg rem. Totaal 37:-67:. T 5 publiek vocht men zich langszij. Het gemis aan lengte ging zich nu in de IJmuider ploeg wreken. Niet alleen moet men nog wennen aan het spelen zonder Eric Griek- spoor maar tijdelijk ook zonder Marcel van der Pal (enkelblessure) spelen. In de tweede helft bewees Frank Kales zijn waarde voor de ploeg. Acht punten op rij waren Akrides te veel. Voeg daarbij de vermoeidheid van Jos Meyer en de neder laag is verklaard. Een wanhoopsoffensief van Akrides mocht niet meer baten. gaan we per bus naar de opnamen van de televisieshow rond in studio 2 van het NOS-complex in Hilversum. Naast Corrie van Gorp werken o.a. mee André van Duin, Frans van Dusschoten, Willem Nljholt en Jaap Stobbe. Vertrek per bus uit Haarlem vanaf het parkeerterrein Winkelcentrum Schalkwijk t/o het kantoor van Haarlems Dagblad (Callforniëplein) OITI 12.45 UUT ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Uitslagen: FORMULE FORD 1600 CC RACE: 1. Thierry Boutsen (Belg.) Crossle 20 min 46.56 sec., 2. Ed Brouwer Crossle, 3. Hans Volker Hawke, 4. Ca- rel van Hoogenhuyze Crossle, 5. Jean Pierre de Vaux (Belg.). PRODUKTIETOERWAGEN TOT 1600 CC: klasse tot 1300 cc: 1. Chris Werkhoven Simca Rally 3, 2. Frans Derr Simca Rally 2. Klasse 1300 tot 1600 cc: 1. Nico Versteegh Toyota Corolla, 2. Simon Valentin (Belg.) Chrysler, 3. Francis La croix (Belg.) Sunbeam. TOERWAGENS GROEP 2-5: boven 2000 cc (incl. gt’s): 1. Claude Bourgoignie (Belg.) Porsche Turbo, 2. Siep de Jong, Ford Capri. 1300 tot 1600 cc: 1. Albert van lerschot (Belg.) Renault Alpine. Tot 1300 cc: 1. Ernst Antonides, Datsun 120 A. RENAULT 5 Alpine: 1. Hans Deen 24.24.86 (124.628 km uur), 2. Geerlof Stam, 3. Gerrit de Vries. Snelste ronde: De Vries 2.00.33 (126.432 km uur). FORMULE FORD 2000, 120 ronden (50,7 km): 1. Lammy van de Heuvel, Crossle, 2. Ros de Giaxa de Salvi, Crossle, 3. Rob Leeuwenburgh, Crossle, 3. Hans Deen. PRODUKTIETOERWAGENS 1600-2500 cc: 1. George Houthuyzen Ford Escort RS 2000. Boven 2500 cc: 1. Huub Vermeulen BMW, 2. Rob van Gelderen Chevrolet Camaro. Eindklassement Beneluxkampioenschappen: Toerwagens groep 2 tot en met 5: 1. Claude Bourgoignie (Bel.) 140 punten, 2. Ernst Antoni des (Ned.) 140 punten, 3. Albert van lerschot (Bel.) 140 punten. Formule Ford 2000:1. Rob Leeuwenburgh (Ned.) 137 punten, 2. Ros de Giaxa de Salvi (It.) 123 punten, 3. Lammie van de Heuvel (Ned.) 96 punten. Formule Ford 1600: 1. Thierry Boutsen (Bel.) 140 punten, 2. Alfons Taels (Bel.) 110 punten, 3. Ed Brouwer (Ned.) 82 punten. is< De Nederlandse softbalploeg is zaterdagavond afgereisd naar Curagao, waar een kort trainingskamp zal worden opges lagen ter voorbereiding op het wereldkampioenschap, dat vrijdag in El Salvador begint. Op de foto de ploeg \met begeleiders kort voor het verstrek van Schiphol. Staand v.l.n.r.: Gerda Treuren, coach Joop Schuitemaker, bestuurslid Freek Bos, Els Koks, bestuurslid A-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 18