Geïmproviseerde muziek in Jazzhuis Velsen Inbrekers actief tijdens weekend GESLAAGD CONCERT IN ENGELMUNDUSKERK Nieuwe boot voor roeivereniging Pinkenveiling levert tien mille op IJmuider Courant Twee gewonden bij botsing op voetbalveld Damiate Pers ASPRO BRUIS i £4 ÉR L sAd I pldnlP^S deze week LiJfcü 1 OP Twee motorschepen voor sportvisserij op zee Comité Oud IJmuiden geeft wijkinformatie in politiek café Auto aan de rol op havenhoofd GESTOLEN AUTO OPGESPOORD Wie een pijnstiller neemt, geholpen worden, bruist Aspro Bruis. Schietvereniging wil snel qe Daarom 1 9 7 8, MAANDAG 9 OKTOBER M/ Orgel en trompet in fraai samenspel I BRANDWEER ONTZET AUTOMOBILISTE I I i i i i i i I I I I I I I HLi Li I 4 IJMOND X t licholas IJ het niiil Ver leut Nee trie zate IJrr len< che te 1 hui Ins TN sch r Vriéndelijk voor de maag. Sneller tegen de pijn. w k VELSEN. Het concert dat vrijdagavond plaatsvond in de Engel- munduskerk te Velsen-Zuid, georganiseerd door de Velser Kunstk ring „Voor Allen”, was een groot succes. Organist Albert de Groot en trompettist Wim Groot getuigden in hun spel van een groot vakman schap. In de sfeervolle omgeving kwam dit goed tot zijn recht. 7 ff M ./WE >1» i» I 1 «7 FW I Kwintet van Herman de Wit met agressie en romantiek e NEL KLAVER tüt Maarten Groot duwt op aanwijzing van voorzitter Cuvelier de nieuwe boot af. F (ADVERTENTIE) raadscommissie 145,- 13 -RW lifikiikhi j hrrnii rjjTTjp ff Het eerste thema werd aangegeven door Peter Bennink, fel en sterk ritmisch getint, wat zijn hele inbreng tijdens het concert kenmerkte. Een inbreng die het eerste deel van het programma domineerde. Gedre ven blaast hij zijn altsax, waarbij zijn hele lichaam de emoties weerspiegelt. Een ander moment stuurt Han Bennink met zijn verrassende aanpak zijn mede- muzikanten een nieuwe weg in, wanneer ze naar zijn zin te lang in dezelfde richting dooremmeren. Alles gebeurt met een feil loos muzikaal gevoel èn perfecte timing. Hij is niet voor niets in de eerste plaats drummer, al weet hij andere instrumen ten, zoals tenorsax en trombone, ook uit stekend te bespelen. Bassist Harry Miller is onopvallender, maar weet zich ritmisch wel te weren naar Han Bennink. En als de virtuoze drummer weer eens met iets anders bezig is, staat deze bassist ook alleen zijn mannetje. Hij is geen avonturier, maar wel een hardwer kende kracht in het uitleggen van het noodzakelijke patroon, waarop anderen gelegenheid hebben tot uitspattingen. Niet zo volgzaam is celliste Monique van der Zwan. Naarmate het concert vorderde werd zij in haar inbreng brutaler. Met penetrante intensiteit tokkelde en streek zij haar invallen op de Cello, ook met een ijzeren vasthoudendheid, die zo af en toe grensde aan het komische. Muzikaal veel onduidelijker waren haar experimenten met een piepende zuchtende geluidsdoos. Het nogal mechanische karakter gaf de andere muzikanten kennelijk ook weinig reden tot respons. Aanvoerder Herman de Wit stond op de bres voor de melodische wendingen van de agressieve aanzetten van Peter Bennink. Zoals een goed leider betaamt, liet Her man de Wit het ergste geweld uitwoeden voordat hij, geleidelijk maar onmisken- rt- Herman de Wit (tenorsax), Harry Miller (bas), Peter Bennink (altsax), Han Ben- ninkx (drums) en Monique van der Zwan (cello) improviserend in het Witte Tejater. SANTPOORT. Een 27-jarige inwoon ster van Santpoort moest zaterdagavond met hulp van de brandweer uit haar auto worden bevrijd nadat zij via een lichtmast en een verkeersgeleider tegen een tweede lichtmast tot stilstand was gekomen. Een nader onderzoek bracht aan het licht dat de dame iets te diep in het„glaasje had gekeken. Het ongeluk gebeurde omstreeks zeven uur op de Van den Vondellaan. VELSEN. De heren J. Rolvink en G. Spijker van het wijkcomité Oud IJmui den zijn op 10 oktober als spreker uitgeno digd tijdens het politiek café in ,,’t Klap hekje” aan de Van der Zwaagstraat te IJmuiden. Na een samenvatting van de jongste ontwikkelingen met betrekking tot de sa- neringswijk Oud IJmuiden wordt nader ingegaan op de sociale problematiek bin nen de wijk. Met name de bewoners van'de vooroorlogse woningen verkeren over de uiteindelijke keus sloop/renovatie nog in volstrekte onzekerheid. Ook bouwtechni sche aspecten met de huidige en toekom stige bebouwing verband houdend worden aan de orde gesteld. Het politiek café in ,,’t Klaphekje” wordt tussen vijf en zeven uur ’s avonds gehou den. IJMUIDEN. Met de motorschepen „Adriana” en „Maarten”, gaat de IJmuide- naar H. Visser dagtochten op zee organise ren ten behoeve van de sportvisserij. Hij heeft hiervoor inmiddels vergunning ge kregen. De beide schepen zijn door de scheepvaartinspectie voor dit doel goedge keurd. De „Adriana” biedt plaats aan 23 perso nen en de „Maarten” aan 18 personen. Het onderzoek naar de herkomst van de auto werd aanvankelijk bemoeilijkt ómdat het Duitse kentekenbord was verwisseld voor een Nederlands kenteken. De Haar lemmer werd na verhoor ingesloten. IJMUIDEN. Een 25-jarige inwoner van Haarlem en zijn geliefde beleefden in de nacht van zaterdag op zondag de schrik van hun leven. Minnekozend aan de ha venkant te IJmuiden bemerkten zij plotse ling dat er beweging kwam in de auto waarin zij zaten. Op de glooiing van de waterkant, gedeeltelijk in het zilte nat, kwam het voertuig tot stilstand. Met be hulp van de brandweer werden de gehe ven bevrijd uit hun benarde positie. VELSEN. Op verschillende plaat sen in de gemeente is het inbrekersgil de tijdens het weekend actief geweest. Naast een paar kraken waarbij de schade zich beperkte tot vernielingen verwisselde ook een hoeveelheid goe deren op illegale wijze van eigenaar. In de Ewout van Soeterwoudeschool aan de Radarstraat slaagde men er in door het verwijderen van een raam aan de achterzijde het gebouw binnen te dringen. Op de benedenverdieping werd een aantal planten op de grond gesmeten. In een magazijn werd vermi celli gestrooid, terwijl in de gang een brandblusser werd leeggespoten. De Duin- en Dennenschool kreeg iets professioneler bezoek. Eveneens door middel van het verwijderen van een DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije VELSEN-NOORD. Een 49-jarige in woner van Velsen-noord en een 27-jarige Umuidenaar kwamen zaterdagochtend tijdens een voetbalwedstrijd op het sport park Rooswijk op ongelukkige wijze met elkaar in aanraking. Eerstgenoemde liep aan zijn hoofd een stevige hechtwond op. De Umuidenaar moest met onbekend nekwervelletsel worden opgenomen in het Zeewegziekenhuis. HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning Va gei kei vei va: se« wc ve' BUREAU: Redactie eh administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 che anc cro zoe dar 14,35 41,30 55,- 162,50 215,- 0,70 Bi ten noei hon stiti ..vei gen tier zest hiel van inlt tuu tuu pot mei bez BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoön: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 u zult zien hoe snel een pijnstiller kan werken. (Van een medewerker) IJMUIDEN. De IJmuidense roeivereni ging „De Stern” heeft er een nieuwe aan winst bij. In het toch al niet slecht bezette botenhuis zal plaats gemaakt moeten wor den voor een splinternieuwe dubbel-twee die gistermiddag ten doop werd gehouden. De nieuwe boot, waarvan hei casco in Engeland werd gebouwd, werd in het bo tenhuis op het sluiseiland afgewerkt door Maarten Groot, een klus waarbij de groot ste precisie te pas komt. Voorzitter R. Cuvelier dankte in zijn speech vooral de Velser Sport Stichting die hem zo zei hij op de mogelijkheden had gewezen dit nieuwe schip te financieren. Voorts wees de heer Cuvelier erop, dat het de bedoeling was, dat deze nieuwe boot door ieder lid van de vereniging gebruikt zou gaan worden, zij het de eerste keren onder begeleiding van een ervaren roeier. Zoals een oud gebruik voorschrijft viel aan een oud bestuurslid de eer te beurt het schip te dopen. Met een forse zwaai kiepte mej. J. Brakenhof de emmer water leeg over het schip en nam op die spectaculaire wijze het doopceremonieel voor haar reke ning. De 150 leden van roeivereniging „De Stern” kunnen trots zijn op hun nieuwe aanwinst, die voor een groot gedeelte door zelfwerkzaamheid werd verwezenlijkt. SANTPOORT. De politie heeft vrij dagavond op het stationsemplacement te Santpoort een 21-jarige inwoner van Haarlem en een 33-jarige Zandvoortenaar aangehouden. De mannen waren in het bezit van een Mercedes die op 3 oktober in Zandvoort bleek te zijn gestolen. raam slaagde men er in het schoolge bouw te betreden. Een aantal kasten werd geforceerd. Uit de lerarenkamer werd een stereo-installatie met twee boxen weggenomen. Waarde 1.200 gul den. In de nacht van zaterdag op zondag verschafte men zich toegang tot een vis- kiosk op de Halkade. Een zak garnalen, een bak haring, een kist palingfilé, met een gezamenlijke waarde van 175 gul den, alsmede een hoeveelheid bier in blik werd meegenomen. De raadscommissie voor financiën komt vanavond om half acht in vergade ring bijeen. Op de agenda staat onder meer de beschikbaarstelling van een kre diet voor een onderzoek naar de wijze waarop de Santpoortse Dreef een kruising kan vormen met de Rijksweg in Sant- poort-Noord. De kosten van die studie* worden geraamd op 50.000. Voorts komt ter sprake de aanleg van 1 twee buitennettelefoonaansluitingen voor de politie. Een dergelijke voorziening maakt het inwoners van Velsen-Noord en Santpoort-Zuid mogelijk de Velsense poli tie te waarschuwen zonder het draaien van het netnummer van IJmuiden. „Voor een snel en efficiënt politieoptreden is dit van belang”, zo motiveren B. en W. hun voor stel. Met de aanleg van de aansluiting is baar, het concert omboog naar vredelie vender klanken met behulp van ongeloof lijke melodietjes en parafrasen. Zo ver bleekten flarden „Misty” en „Makin’ Whoopee” naast de aanzet van „My heart belongs to Daddy”, waarmee Marilyn Monroe ooit furore maakte. Dat is de hu mor van Herman de Wit. Zijn rondedansje met een brandende sigaar, onder de uit roep „de fles speelt een grote rol”, behoort ook tot de vaste komische solo’s. Het spel is bekend, maar het werkt nog steeds. JAN BAART Han Bennink begint nooit gewoon te spelen, hij komt altijd eerst met een grap. Deze keer trok hij zijn trui uit en sloeg daarmee op de bekkens het eerste thema van broer Peter na. Grote hilariteit. De grappen van Bennink, hoe dol ook, passen altijd in het muzikale beeld. Vaak zijn het deze grappen die de hoofdlijn duidelijk maken in een onoverzichtelijke klankbrei. een bedrag gemoeid van 11.900. De kos ten per maand bedragen bijna vierhon derd gulden. Van dinsdag 10 oktober tot en met vrij dag 13 oktober wordt de begroting van de gemeenten Velsen voor 1979 in een aantal raadscommissies besproken. In verband met het belang van dit onderwerp, is dit het enige agendapunt van deze vergade ringen. De behandeling van de begroting is dan als volgt: dinsdag 10 oktober om zeven uur ’s avonds: commissie voor algemene za ken en om half negen: economische zaken; woensdagavond 11 oktober om zeven uur: commissie voor welzijn en om half negen commissie voor onderwijs; donderdaga vond 12 oktober om zeven uur commissie voor sociale zaken en om half negen com missie voor volksgezondheid; vrijdaga vond 13 oktober om zeven uur commissie voor verkeer en vervoer en om half negen commissie voor recreatie en toerisme. ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal De jaarlijkse pinkenveiling in Driehuis heeft zaterdag een netto bedrag opgeleverd van tienduizend gulden. Daarnaast werd bijna negenduizend gulden verdiend met de verkoop van bloembollen, tweedehands boeken, huishoudelijke voorwerpen en allerlei andere spullen. De totale opbrengst van dit traditionele gebeuren is bestemd voor de Sint Engelmun- dusparochie in Driehuis. De leden van het pinkencomité, die de organisatie in handen hadden, toonden zich na afloop zeer tevreden over het resultaat. Zij waren gelukkig met de grote belangstelling, vooral ook van de kant van de middenstand die vele fraaie geschenken beschikbaar had gesteld. Het succes was mede te danken aan het muziek korps Soli dat samen met de majoretten en de vlaggewacht ’s morgens vroeg een rondgang maakte door het dorp. Voor de kleine kinderen was er gelegenheid om onder geleide pony te rijden. IJMUIDEN. Het Jazzhuis Velsen ont ving zaterdagavond in het Witte Tejater Herman de Wit, niet met zijn kwartet, zoals aangekondigd, maar met een kwin tet. Behalve de leider op tenorsax, waren drummer Han Bennink en Peter Bennink op altsax de vertrouwde namen. Als ver vanger voor Wilbur Little speelde Harry Miller bas, Monique van der Zwan was met haar cello als extra versterking aan wezig. Het concert, dat van negen tot twaalf duurde, stond in het teken van de geïmtproviseerde „strijd” tussen de agressieve ritmiek van Peter Bennink en de romantische melodiek van Herman de Wit, Han Bennink speelde een muzikale hoofdrol door op het juiste ogenblik de wendingen van de „strijd” aan te geven met glaszuivere impulsen vanachter de drums. 'dj Er was heel wat voorbereiding aan voor afgegaan voordat er een bevredigend evenwicht was gevonden, wat betreft de klanksterkte van het Flentrop-orgel en de trompet. Het orgel was door de vochtig heid in de zomer en de temperatuurwisse ling niet te bespelen en moest een goede beurt ondergaan. Maar ook met de trom pet waren er wat complicaties. De klank sterkte van een gewone trompet was te zwaar voor deze kerk, vanwege het ronde gewelf. Wim Groot had daarom een specia le kleine trompet n.l. de piccolo-trompet meegebracht. Deze verschilt een octaaf met de gewone trompet. Dit resulteerde dan ook in een geslaagde combinatie. Voor de pauze bestond het programma uit Barok-werken. De spits werd afgebe ten door Albert de Groot met Praeludium et Fuga in g van V. Lübeck voor orgel en als derde werk voor de pauze een knap gespeeld stuk van J. S. Bach n.l. Praeludi um et Fuga in G. Op trompet en orgel werden ten gehore gebracht Sonata Prima per Tombretta So la van G. B. Viviani en Concerto In Ré- Majeur van G. Torelli. In beide werken kwam de cpmbinatie orgel-trompet, door de bijzondere akoestiek van dit kerkje, goed tot zijn recht. Na de pauze was het programma zeer boeiend. Het hoogtepunt van hun samen spel was wel Choral nr. 7 van J. Langlais, een componist van deze eeuw. Als solist speelde Albert de Groot een ander werk van deze eeuw n.l. Hymn Preludes for the liturgical Year van F. Peeters en de razend moeilijke Prelude et Fugue sur B.A.C.H. van Fr. Liszt, met het steeds terugkerende thema b,a,c,h. De organist speelde dit laat ste werk op zeer indrukwekkende wijze, en wist de luisteraars van het begin tot het eind met zijn virtuoze orgelspel te boeien. HEEMSKERK. De tien beste schut ters in de onderlinge competitie van de schietvereniging „De Vrijheid” waren dit maal: Hi T. Derksen 88 punten, F. A. Kok 86, H. Tomas 84, F. Th. Zwart 84, W. Kooistra 83, K. van Dijk 82 en P. J. v. d. Donk met 75 punten. Het puntentotaal was 824. Bij hoofdpijn, kouvatten, tandpijn en koorts is Aspro Bruis uiterst effektief. Niet alleen door de samenstelling. Maar ook omdat het bruisend oplost vóór u het inneemt Dit heeft twee voordelen. Aspro Bruis is vriendelijk voor uw maag. En het wordt sneller opgeno men door hét organisme. Zodat u sneller van uw pijn verlost bent Probeer Aspro Bruis maar eens: ÖOL

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4