Nadruk op algemene vorming in beroepsonderwijs Papa Bue’s Viking Jazzband zaterdagavond in Jansheeren Gift voor De Luchtballon Nu ook Kosmos Meubelen aan Beverwijkse Parallelweg Jules de Corte en Louis van Dijk „Samen burgerlijke stand Koopverzoek Commandeur terecht geweigerd A 1 I 19 7 8 Misverstanden Weer uitbreiding meubelboulevard VRIJDAGAVOND IN DE NIEUWE SLOF Raadscommissie: BEVERWIJK 1 I i DINSDAG 10 OKTOBER BEVERWIJK-HEEMSKERK t e erd t L. Bik w MH Staatssecretaris zag De Blinkerd als vrucht van regionale samenwerking 1 ’t F De heer A. J. Hermes verricht met een snijbrander het openingsceremonieel. 5 9 ir Jules de Corte (links) en Louis van Dijk De nieuwe meubelgigant aan de Parallelweg i Kosmos Meubelen vreest op de meubel boulevard de concurrentie van Van der De formule van het programma is sedert ’75 ongewijzigd gebleven: Jules de Corte en Louis van Dijk spelen, zingen en praten achter hun vleugels, waarbij veel van wat ze doen tevoren nauwkeurig is vastgelegd en gerepeteerd, maar ook de improvisatie regelmatig om de hoek komt kijken. Qua inhoud is „Samen” in de loop der jaren echter drastisch vernieuwd. BEVERWIJK. Voor het vierde achtereenvolgende seizoen reizen Jules de Corte en Louis van Dijk de Nederlandse en Belgische theaters af met hun muziekprogramma „Samen”. Vrijdag 13 oktober doen de pianisten Beverwijk aan, waar hun optredens in De Nieuwe Slof om 20.30 uur begint. technisch onderwijs en individueel huis houd- en nijverheidsonderwijs. De officiële openingshandeling verricht te de heer Hermes met een snijbrander en dus met een veiligheidsbril op. Door het doorbranden van een staaf werd er een bord onthuld en knaldende ballonnen. In zijn toespraak stelde de heër Hermes, dat het bestuur van de school het niet gemakkelijk heeft gehad. „Deze regio is in het verleden nogal eens onderschat. Er werd wel eens gesproken over het ver schijnsel dat voorzieningen voor deze re gio soms voor de poorten van de hel weg gesleept moesten-worden. Te gemakkelijk werden op hoog niveau wel eens de belan gen van deze streek ter behartiging toebe deeld aan, was het niet de regio Zuid- Kennemerland, dan was het wel de Zaan streek, of wel de Alkmaarse omgeving, maar men schrok er ook niet voor terug deze drie regio’s soms alle drie tegelijk een part van Midden-Kennemerland toe te kennen. Bundeling van krachten was dus geboden en dat heeft zeker zijn vruchten afgeworpen”. In het Regionaal Instituut werken de gemeenten Beverwijk, Heemskerk, Castri- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Kosmos Meubelen BV opent donderdag 12 oktober ’s morgens om negen uur het nieuwe bedrijf aan de Parallelweg 25 en daarmee wordt dan weer een groot meubelbedrijf toegevoegd aan de Beverwijkse „meubelboulevard”. Kosmos Meubelen is in de IJmond nog een minder bekend begrip dan bijvoor beeld in Amsterdam. De officiële opening vindt niet plaats met veel officieel vertoon van linten doorknippen of iets dergelijks. Men heeft er de voorkeur aan gegeven het daarvoor beschikbare bedrag om te zetten in geld prijzen die de kopers in de eerste maand na de opening kunnen winnen. Meer, Stoutenbeek, Inden, Europa Meu bel, Oisterwijk, Euroleder en Mijnders niet. Men presenteert een collectie in prij- cum en Uitgeest samen op het terrein van het openbaar voortgezet onderwijs en de heer Hermes merkte daarover op: „Kennelijk heeft indertijd de aandui ding „regionaal” in de naam van het insti tuut toch indruk gemaakt op het ministe rie van onderwijs en wetenschappen”. En hij voegde daaraan toe: „Het is mijn overtuiging dat vele zaken regionaal zullen moeten worden aangepakt, wil er sprake zijn van een evenwichtig geheel van onder wijsvoorzieningen”. zen van zeer laag tot heel hoog en men vertrouwt op een prijsvergelijkend pu bliek. HEEMSKERK. „Papa Bue’s Viking Jazzband’’, een fameuze jazzformatie uit Denemarken, is zater dagavond 14 oktober te be luisteren in De Jansheeren aan de Kerkweg, waar de werkgroep Jazz Heems kerk z’n tweede concert van dit seizoen verzorgt. De jazzband ontstond in 1956, en had toen als sextet veel succes in het Kopen- haagse etablissement Cap Horn. Begonnen als tradi tioneel jazzorkest schakel de „Papa Bue’s Viking Aan het einde van de zes tiger jaren verzette de jazzband opnieuw de ba- OVERLEDEN: S. S. van Os, 84 jaar, geh. gew. m. J. de Winter; E. Lap, 82 jaar, geh. gew. m. P. Peereboom; C. van der Naaten, 76 jaar, geh. gew. m. H. J. Reimes. GEHUWD: B. Lina en- A. C. M. Koning; A. van Dugteren en W. M. H. Aalbregt; R. Rijk- hoff en M. J. de Ridder; G. N. S. Zuider- duin en A. van Amersfoort. GEBOREN: Arjen z. v. G. van der Veen en E. A. Visser; René z. v. R. L. van Luijn en H. Mandemaker; Katja d. v. Z. G. Schockman en M. G. Huhl; Alexander X z.v. H. Wijker en J. A. B. Clots; Diane J. d. v. H. G. Frederikze en L. van der Linden; Patrick G. J. z. v. G. J. Schuijt en A. A. van de Wiel; Jennifer d. v. A. Negrijn en R. J. de Vries; Niels z. v. K. Schenk en M. G. C. de Winter; Gustaaf T. z. v. T. J. M. Nijhof en J. G. J. M. Schuurman; Priscilla M. T. d. v. H. J. de Wit en M. A. G. J. Blokker; Sandy d. v. A. G. M. Kelderman en J. M. Loocks. ONDERTROUWD: D. Pit en E. Buitenkamp; B. van Gorkum en C. A. Hillebrink; J. C. H. Huiberts en M. G. Welp; S. Elzinga en I. W. Lagerveld. grond. B. en W. werkten mee maar stelde de voorwaarde dat het magazijn aan een Bever- wijks bedrijf moest worden verkocht dat om welke reden dan ook van gemeentewege niet aan industrieterrein kan worden geholpen. Bij de gegadigden voor het magazijn bleek ook Commandeur te zijn. B. en W. wezen het s l- a n e n x (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De commissie voor de beroep- en bezwaarschriften uit de gemeen teraad is van mening dat het autobedrijf Commandeur b.v. terecht niet in aanmer king is gekomen voor koop van het voormali ge magazijn van Stoutenbeek aan de Zuider- kade. Eerder al hadden B. en W. geweigerd medewerking te verlenen. Commandeur ging bij de commissie in beroep. De Stichting Administratie Kantoor Stou tenbeek Vastgoed kocht in september 1976 een bouwterrein aan de Zuiderkade en liet daar een magazijn bouwen. De verhuizing van Stoutenbeek uit het centrum naar de Parallelweg zou in het magazijn ruimtetekort veroorzaken, zo bleek Stoutenbeek en vroeg aan het gemeentebestuur nieuwe industrie- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Staatssecretaris A. J. Hermes, ooit zelf voorzitter van het Regi onaal Instituut Openbaar Voortgezet On derwijs Midden-Kennemerland, toen hij nog wethouder van Beverwijk was, heeft maandagmiddag het nieuwste gebouwen complex van dit Instituut geopend, name lijk de afdeling lager technisch onder wijs. Deze afdeling is onderwijskundig, bouwkundig en organisatorisch volledig geïntegreerd in de scholengemeenschap voor lager en middelbaar beroepsonder wijs „De Blinkerd” aan de Jan van Kuik- weg, met ook afdelingen voor individueel De genodigden konden hierna de school bezichtigen en onder hen bevonden zich vertegenwoordigers van het ministerie, de onderwijsinspecties, de omliggende ge meenten, afgevaardigden van andere scholengemeenschappen, architekten en aannemers en vele anderen uit de Umon- diale onderwijswereld. Jazzband” na het wegeb ben van de New Orleans Revival over op bewerkin gen van bekende romanti sche melodieën, zoals „Schlafe mein Prinzchen” en het „Wiegelied” van Brahms. Wederom bleef het succes niet uit: de for matie boekte volle zalen en de grammofoonplatenom- zet bereikte nieuwe re cords. kens. Momenteel speelt de groep weer de onvervalste New Orleans-stijl van de beginperiode. Van de band maken deel uit leider Ame „Papa” Bue Jensen op trombone, klarinettist J0rge Svare, vocalist Bjar- ne Liller, pianist J0rn Jen sen, bassist Jens S0lund en drummer Knud Ryskov Madsen. Kaarten voor het concert, dat zaterdag om 22 uur begint, zijn onder meer verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat in Heemskerk. koopverzoek van Commandeur af omdat de ze vennootschap niet voldeed aan de normen voor de uitgifte van industriegronden. Com mandeur wilde de nissenhut aan de Parallel weg afbreken en zijn bedrijf naar het pand aan Zuiderkade verplaatsen. De vennoot schap bezit aan de Parallelweg ongeveer 8000 m2 grond waarvan minder dan de helft is bebouwd. Volgens B. en W. beschikt Com mandeur over voldoende ruimte om de nis senhut te vervangen door een ter plaatse passende nieuwbouw. Het magazijn aan de Zuiderkade is intussen verkocht aan een gegadigde die voldeed aan de normen voor de uitgifte van industriegron den. In een toelichting tegenover de commis sie verklaarde Commandeur dat zijn bank niet bereid is de kosten van de bouw voor een garage annex verkoopruimte te financieren. Kaartjes voor het muziekprogramma zijn verkrijgbaar bij reisbureau Lissone-Linde- man aan de Moensstraat in Beverwijk, reisbureau Orion aan het Burg. Nielenplein in Heemskerk, de firma Nico Mijnen aan de Voorstraat in Wijk aan Zee en bij De Nieuwe Slof aan de Beverwijkse Kerkstraat. De staatssecretaris ging vervolgens in op de vele misverstanden die er nog bestaan op het gebied van het lager beroepsonder wijs, met name inzake de grotere aandacht voor de persoonlijke vorming en vergro ting van het aantal lessen in algemene vakken, die leidt tot een andere doelstel ling voor de beroepsgerichte vakken in de onderbouw. Eén van de uitspraken van de staatsse cretaris in dit verband: „De tijd dat het lager onderwijs, kleuterschool en lagere school, voldoende toerusting gaf om daar mee de maatschappij in te gaan en dat nog slechts een beroepsopleiding noodzakelijk was, is voorgoed voorbij”. De huidige sa menleving is dermate complex en zo inge wikkeld geworden dat meer kennis en inzicht absoluut nodig zijn om als volwaar dig burger te kunnen meedoen in deze samenleving. Dat vraagt om meer algeme ne vorming. „Maar het is gezien deze niet te vermij den ontwikkelingen wel noodzaak daaruit consequenties te trekken. De beroepsvor ming, de beroepsopleiding, dreigt immers het kind van de rekening te worden. Het is niet zo verwonderlijk dat het extra vierde leerjaar werd ingevoerd; dat de roep om het vijfde leerjaar steeds sterker werd, dat suggesties als het vto op tafel kwamen en dat het bedrijfsleven zelf beroepsopleidin gen ging verzorgen”. „Het is derhalve verheugend, dat thans een begin wordt gemaakt met het opzetten van afzonderlijke cursussen voor zestien- tot achttienjarigen; met een beperkt aantal projekten zal een nieuwe onderwijsvorm tot ontwikkeling worden gebracht, waar bij de beroeps- en vakopleiding weer de volle aandacht kan krijgen. Deze opleidin gen zijn verre te prefereren boven de ande re suggesties, zeker als het er om zou gaan, dat het bedrijfsleven elke beroepsoplei ding voor zijn rekening zou krijgen of zou nemen”, aldus staatssecretaris Hermes. De heer Aafjes vertolkte vervolgens als voorzitter van de oudercommissie de dank van de ouders, namens wie hij de school symbolisch een fraaie aquarium voor de hal aanbood. De voorzitter van het Regionaal Insti tuut, de heer A. F. M. van Herpen, dankte tenslotte een ieder die betrokken is ge weest bij de realisering van het gebouwen complex en deze belangrijke onderwijs voorziening. zegels heeft net kinderdagverblijf voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten „De Luchtballon” aan de Heemskerkse Beneluxlaan een bedrag van f25.000,- ge schonken. Maandagmiddag kwamen vier dames van het Heemskerkse comité bij het dagverblijf op bezoek om de voorzitter van „De Luchtballon”, dokter Plantinga, een cheque te overhandigen. „De Lucht ballon” zal de gift gaan gebruiken om een lift in het zwembad in het dagverblijf te bekostigen. Op de foto overhandigt me vrouw Cassee de cheque aan dokter Plan tinga. g j- n ë- is 1- HET LANDELIJK comité Kinderpost-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9