In Heemskerkse Sportraad I Zandvoort huldigde Jan Lammers l I I LOTING VOOR I WK CRICKET I I I Geen strafpunten I I I HBC wonnen I eerste duel I I zaalvoetbal I I I Handbal in Heemskerk ABN Bank 1 Wij helpen met een Kasbiljet Rugbyteams Kinheim en I I I I wk softbal I 5 Ra Verlies Haarlem-C m| ‘z. I Dat kan met ABN Kasbiljetten. Dat zijn waardepapieren aan toonder met een hoge rente. Ze zijn te koop bij elk ABN- kantoor, zonder problemen. Er zijn 5 soorten Kasbiljetten met een looptijd van bijna 2/2 jaar, 3/2 jaar, 4‘/2 jaar, 5 !6 jaar en 6/2 jaar. Bij aankoop is de rente afgetrokken. Aan het eind van de rit wordt f1.000,- of f10.000,- uitbetaald, rente inbegrepen. Nevenstaande tabel toont u wat een Kasbiljet kost. Dubbele zege 23 OKTOBER 19 7 8 WOENSDAG 1 1 SPORT (Van onze softbalmedewerker) door Dries de Zwaan J 7 Ml i I 9» WILLEMSTAD. Ook na het trainingskamp van de nationale softbalploeg op Curasao zijn de verwachtingen in het Nederland se kamp nog steeds hoog gespan nen. Onder voor de formatie van Nol Houtkamp onbekende om standigheden een stralende zon bij een temperatuur van zo’n 30 graden is de afgelopen dagen de laatste hand gelegd aan de voorbereiding, die in El Salvador moet resulteren in een hoge klas sering. In El Salvador w 1 B ■Mb i. 1 Softbalploeg gesterkt na Veel leden nog trainingskamp op Curasao niet ingewerkt (Van een medewerker) MIA SPAARGAREN: twee home-runs. L«,. 4* <5\ (ADVERTENTIE) okt.’78 Tussentijdse prijswijzigingen voorbehouden. Vanzelfsprekend (Van onze handbalmedewerker) j. en jaar ö- Voorzitter Jan ten Hagen De volledige indeling: groep een: Oost- Afrika, Papua-Nieuw Guinea, Argentinië, Singapore en Bermuda. Groep twee: De nemarken, Fiji-Eilanden, Maleisië, Cana da, Bangla Desh. Groep drie: Israël, Ver enigde Staten, Nederland, Gibraltar en Sri Lanka. De drie groepswinnaars plus de beste van de ploegen, die als tweede eindigen, gaan over naar de volgende ronde, waaruit de nummers één en twee zich plaatsen voor het finaletoernooi, waarvoor de zes belangrijkste cricketlanden Australië, En geland, India, Nieuw-Zeeland, Pakistan en West-Indië automatisch zijn geplaatst De groepswedstrijden zullen worden gespeeld tussen 22 mei en 4 juni in de Engelse Midlands. De halve finales zijn gepland voor 6 juni, waarna de volgende dag het eigenlijke toernooi om de wereldbeker be gint. LONDEN. In Londen is gisteren de loting verricht voor de kwalificatieronde van het crickettoernooi om de wereldbe ker, dat volgend jaar in Engeland plaats vindt. Nederland is daarbij onderge bracht in groep drie. 10 u. 30 u (Van een rugbymedewerker) HAARLEM. Zowel HBC al RC Kin heim wist het in de rugbycompetitie tot een eerste zege te brengen, waarbij het opvallend was dat de scores respectieve lijk 20-0 en 20-6 voornamelijk bepaald werden door de backs. Had Marian van Ginhoven weinig pro blemen met de Petromaraanval, de arbi trage stelde haar voor grote problemen. Zwaar aan de vier tegenruns tilt Hout kamp dan ook niet. „Het is goed voor een pitcher onder deze omstandigheden ka rakter te tonen en de situatie toch meester te blijven”. waarvan Els Spee, Betty Veenstra, Marij ke Sytsma en Marian van Ginhoven er ieder twee voor hun rekening namen, wa ren goed voor acht runs. (Van een medewerker) HAARLEM. Voor de Haarlemse zaalvoet- balcompetitie werden in de verschillende sport hallen in stad en streek weer een aantal wedstrij den gespeeld en daarvan waren de resultaten: dient u voor de ABN Kasbiljetten van f 10.000,- bovenstaande prijzen te vermenigvuldigen met 10. Datum van aankoop 12 13 16 17 18 19 HEEMSKERK. Gisteravond is tijdens de tweede vergadering van de Heemskerkse Sportraad duidelijk geworden dat een groot aantal leden van de raad zich nog moet inwerken in de materie. Voorzitter Jan ten Hagen had vanuit het dagelijks bestuur de behoefte gevoeld om eens na te gaan in welke organisatievorm de bevoegdheden van de raad gegoten dienen te worden. Enkele leden van de raad voelden meer voor de laatste vorm waarmee de projekt- groep dan aan het werk kan gaan. Vanwe ge de onwetendheid van een groot deel der leden werd dit item verschoven naar de eerstvolgende vergadering. Nadien stelde wethouder Van Herpen dat hij graag inge voerd zag een mededeling in de advies stukken aan 'het college van B. en W. waarin vermeld wordt dat hij in de advise ring „neutraal” staat. Dit in verband met het feit dat het voor hem moeilijk is om twee verschillende jassen aan te hebben. Enerzijds bestaat er de mogelijkheid om de dienst Sport van de gemeente over te nemen anderzijds de mogelijkheid als een adviserend college met bevoegdheden als eigen budget etc. Daarna kwam opnieuw de subsidie voor ADO’20 ter sprake omdat het college van B. en W. van Heemskerk nog te weinig argumenten had gevonden om tot subsidie over te gaan. De Sportraad besloot om het college met nieuwe argumenten een subsi- die-aanvraag positief te adviseren. Wat betreft de aanvraag van ODIN voor een vijfde veld was de raad het unaniem eens dat dit een duidelijke noodzaak was. Waar een en ander gerealiseerd gaat wor den kon niet worden vastgesteld. Gepro beerd zal worden het veld aan het huidige complex te laten aansluiten. WASSENAAR. Het C-elftal van Haar lem heeft gisteravond een vriendschappe lijke wedstrijd tegen tweedeklasser Blauw Zwart in Wassenaar verloren met 1-0. Het doelpunt viel zeven minuten voor tijd en werd gemaakt door Wim Tolido. Bij Haar lem speelden onder andere Cees de Vries en Dick Beek mee. Duidelijk is inmiddels geworden, dat de ploeg zich gemakkelijk kan aanpassen aan voor de speelsters onbekende omstandig heden. Coach Nol Houtkamp ziet de moei lijke omstandigheden waaronder gewerkt moet worden zelfs als een belangrijk voor deel. Houtkamp: „De harde zanderige vel den 'die veel effekt met zich meebrengen eisen weliswaar veel van ons concentratie vermogen, maar zullen in de komende week tijdens de titelstrijd in ons voordeel zijn”. Enigszins verrast is Houtkamp toch wel van de Antilliaanse tegenstand: „De hit ting van deze speelsters is erg agressief en vooral voor onze werpsters van belang. De in de aanval geboekte winst gaat echter weer verloren door slordig veldspel. Bo vendien is taktiek niet het sterkste onder deel van het Antilliaanse spel”. Met de dag wordt duidelijker dat -de ploeg dichter bij het toernooi komt. Een zekere nervositeit heeft zich inmmidels van de speelsters meester gemaakt. On danks de gastvrijheid, die de ploeg op Curasao heeft mogen genieten, verlangen de meeste speelsters naar het vertrek naar El Salvador. Houtkamp: „Er wordt daar veel van ons verwacht. En de speelsters realiseren zich dat maar al te goed. Alleen deze wedstrijdenreeks is nu nog van be lang. Een titelstrijd waaraan Nederland zonder blessures kan beginnen, omdat enerzijds de goede conditie blessures ver van de ploeg heeft gehouden en anderzijds fysiotherapeut Gerlach Halderman de kleine ongemakken heeft weten te verhel pen”. De maandagavond gespeelde wedstrij den tegen de sterkste formaties van Cura cao Petromac en Pichingolo lever den Nederland een dubbele zege op. Voor al tegen Petromar had de Nederlandse aanval aanmerkelijk weinig moeite met het Antilliaanse werpen. Twaalf hits, I Aankoop prijs 841.50 841.67 842.18 842.35 842.52 842.69 Aankoop prijs 652.48 652.62 653.06 653.20 653.34 653.49 Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten einddatum 1-3-81 einddatum 1-3-83 Aankoop prijs 706.31 706.47 706.93 707.09 707.24 707.40 einddatum 1-3-84 Aankoop prijs 602.75 602.89 603.28 603.42 603.55 603.68 einddatum l-3-’85 HEEMSKERK. Aanstaande zaterdag vindt in de Heemskerkse „Dr. Prinsenhal” een afdelingstoernooi zaalhandbal voor jeugdteams plaats. De beide Heemskerkse verenigingen, ADO en ODIN, nemen uiter aard ook deel aan dit evenement. De overi ge ploegen zijn CSV (Castricum), de Blin- kert (Haarlem), KIC en IJmond. Het toernooi begint om negen uur met de categorieën meisjes-welpen en jongens- pupillen. Om twaalf uur komen de meis- jes-pupillen aan bod, waarna de jongens- en meisjes-adspiranten om drie uur in actie komen. ^Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim Haarlem (Kennemer Sporthal): derde klas F: Oud Snacks-Conijn 5-2; Wisker Boys-Van Eg- mond 0-6; derde klas G: Leerbeurs-SC Kinheim 0-3; derde klas H: WP-Borher BV 1-6; Teaching' Team-DSS 0-3; res, derde klas H: Haarlem 3-SC Kinheim'3 2-6; res. derde klas I: Telefonia 5- TYBB 3 3-4; DSC’74 4-Kennemerland 5 5-3; Geel Wit 5-HBC 3 3-3; res. derde klas J: Kennemer- land 6-Komduur 3 6-6. Nieuw-Vennep: derde klas L: J. M. Bakker-v. d Post M. 1-1; De Gier-Paradiso P. 2-0; res. derde klas M: SCW 3-BSM 4 2-4; Zandvoort Noord 4- Hoofddorp 3 1-3. BEVERWIJK: eerste klas A: Otte Eagles-Hey- ne 1-7; derde klas C: Besseling Boys-Sanitair 20000 5-1res. tweede klas A: De Fles 2-Carrousel 2 2-2; res. derde klas B: Carrousel 3-Sonco’72 2 3- 6; PW Boys 2-Nijman S. 2 3-2 Heemskerk (Dr. Prinsenhal): eerste klas A: Molenaar Boys-Klein Zwitserland 3-3; derde klas B: Alpha-GBO Sport 2-2; derde klas D: Vergulde Wagen-Euro'Crane S. 5-1; Res. tweede klas B: Molenaar B 2-Carillon B. 3 4-0; res. derde klas A: De Zon 2-Jan Bosman 2 3-2. Hoe u f 1D00,- koopt voor maar f602,75? In de tweede wedstrijd beleefde werp ster Elks Koks een moeilijke vierde inning waarin zij naast drie hits, een homerun en een driehonkslag moest incasseren. De gretig van fouten profiterende Nederland se ploeg leidde toen echter al met 5-0. Goed gesteund door catcher Ans Kroon herstel de de onverstoorbare Els Koks zich daar na knap om via de cijfers 7-2-7-1- de 11-4 overwinning op te eisen. Dinsdagavond konden de Curacause ploegen zich niet revancheren voor de ge leden nederlagen. Onder aanvoering van Fredy van Offeren, overtuigend winnende werpster met de cijfers 8-0-4-2 werd Pe tromar nu met 6-1 verslagen. Pichingolo de kampioen van Curasao verloor in de tweede wedstrijd met 4-2. Uitblinkster in dit treffen was Mia Spaargaren, die twee homeruns sloeg. Pichingolo, dat de wed strijd in de vierde inning dreigde te staken wegens meningsverschil met een van de arbiters, kori Hilde Foks alleen in deze fase van de wedstrijd twee keer tot capitulatie dwingen. HBC begon rustig tegen RCWF en zag zich direct geconfronteerd met een fel ja gende tegenstander, die zich in die eerste twintig minuten kansen schiep via de drie kwarten. Daar er geen scores uit voort kwamen haalden de Westfriezen het spel terug naar de voorwaartsen, daarbij de Heemstedenaren in de kaart spelend. HBC won veel ballen in die voorwaartsen-ge- vechten en was wél bereid risico’s te ne men in de backs. Onder leiding van Martin Lammers werden er voor de rust twee try’s gedrukt: 10-0. In de tweede helft viel vooral het avon tuurlijke spel van Marcello Cartesan op, die in zijn eentje voor 16-0 zorgde via een lange rush vanuit de verdediging. Het laat ste wapenfeit van HBC bestond uit een score, die door het gehele team werd opge zet. Los werk leverde «balwinst, waarna twee keer heen-en-weer spelen Cor Geluk in staat stelde de eindstand op 20-0 te bepalen. Stukken beter spelend dan tot nog toe, Wist Kinheim direct het initiatief via de backs te grijpen tegen URC. Het breedte- spel van de Haarlemse lijn stelde Werner van Eek in staat om 4-0 te scoren. Tot breed verdedigen gedwongen, moesten de Utrechters vlak daarna een try via het centrum toestaan. Bekooi liep zich vast, maar de bal werd direct overgenomen door de derde rij, waarbij Rene Verbrug gen 10-0 drukte. URC kwam nog voor de rust terug tot 10-9 (drie penalty kicks). Het grootste deel van de tweede helft speelde zich af op de Haarlemse helft en de vraag was of Kinheim de URC druk zou kunnen blijven weerstaan. Verlossing van alle zenuwen werden gebracht door de Haarlemse voorwaartsen, die na een per fect uitgevoerde wheel de bal bij URC wegpakten, waaruit Verbruggen 14-6 scoorde. Nog eenmaal lieten de Haarlemmers zien dat de fraaiste en gevaarlijkste aan vallen over de hele driekwartlijn lopen. Uit de Utrechtse aftrap werd de bal direct uitgespeeld en was een man-over situatie er de oorzaak van dat de goed meegeko men Werner van Eek na een schaarbewe ging 20-6 scoorde. HAARLEM. In onze krant van maan dag hebben Schalkwijk en CBS ten on rechte twee winstpunten in mindering ge kregen. De oorzaak daarvan was een brief aan beide clubs van de afdeling Haarlem van de KNVB. Het versturen van deze brief berust, aldus de bond, op een admini stratieve vergissing op het bondsbu- reau X Zandvoort heeft gisteravond Jan Lammers, die zondag het Racing Team Holland. Loco-burgemeester K. C. van de Europees kampioen werd in de Formule-3, een groots welkom Mije hield een toespraak, waarin hij uiteraard veel lovende bereid. Bijna duizend Zandvoorters stonden langs de route, woorden sprak aan het adres van Jan Lammers. Overigens die Lammers in een open rijtuig aflegde naar het gemeente- begon de rijtoer drie kwartier te laat, omdat het vliegtuig uit huis. Daar ontving de kersverse kampioen geschenken en een Italië vertraging had. gelukstelegram van Prins Bernhard, die beschermheer is van ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim einddatum 1-3-82 Rente 7'£o/o Rente 73/4°/o Rente 8'/4% Rente 8'/4°/o Rente 8’/4% Aankoop prijs 776.66 776.82 777.31 777.47 777.63 777.79

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23