Oud IJmuiden’ wordt een zaak van het college Fundament nieuwe sporthal s Bi Discussie over problemen rond sanering van ziekenhuisbedden Ambtenaren mogen slechts adviseren Vanavond WD -TV Tien voor acht Ned.l t #r - I JU 19 7 8 OKTOBER WOENSDAG 1 1 COÖRDINATIECOMITÉ BELEGT FORUMAVOND IN ZEEWEG ZIEKENHUIS mg KM DeWDwil: Schokkend ii 111 i UM 4 VELSEN-IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers( gil 9 JJKJIAMMW IJMUIDEN. In een bijeen komst met een besloten karakter zal het Wijkcomité Oud IJmuiden woensdag 18 oktober het voltalli ge college van B. en W. ontvangen in Buurthuis De Brulboei. Het col lege zal dan ingaan op alle vragen die door het wijkcomité schrifte lijk zijn ingediend. Vervolgens zal gediscussieerd worden over de werkwijze en de opdracht van een ambtelijke werkgroep. een batterij van maatregelen voor de werkgelegenheid; betere vakopleiding voor jongeren; lastenverlichting voor midden- en kleinbedrijf. BR? MR.J.G. RIETKERK FRACTIEVOORZITTER Word lid van de VVD, Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Bel 070-6141 21, of schrijf antwoordnummer 1877, 2500 WB Den Haag. VELSEN. Het coördina tiecomité „Het Zeeweg Zieken huis moet blijven” belegt woensdag 25 oktober een infor matieve bijeenkomst in de au la van het Zeeweg Ziekenhuis. Deskundigen van verschillen de disciplines zullen het woord voeren over thema’s die ver band houden met de problema tiek van het ziekenhuiswezen in het algemeen en met zaken die direkt in verband staan met de van overheidszijde voorgenomen sanering. Een sa nering die in het geval van het Zeeweg Ziekenhuis gestalte moet krijgen in de vorm van een beddenreductie van 300 naar ISO. - 4 5 Mill IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH1 E. VL. Illllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (ADVERTENTIE) ir :>ver- het rder- i kan dan deel- Ongeacht het resultaat van de werkwijze die het college zich als de meest wenselijke voorstelt kan het mogelijk zinvol zijn er nog eens op te wijzen dat „Oud IJmuiden” een probleem is waarvan de oplossing een zaak is van alle functionarissen en instan ties die daar een bijdrage aan kunnen leveren. De praktijk heeft geleerd dat daarin geen spat ruimte zit voor politiek gewin of voor het opfrissen van eigen blazoen. Deze gang van zaken kreeg de instem ming van alle aanwezigen tijdens een ontmoeting op dezelfde plaats die woens dag 4 oktober plaatsvond tussen het vol tallige college en een aantal bewoners van Oud IJmuiden. Aanvankelijk had het in de bedoeling gelegen dat tijdens genoemde bijeenkomst het college zou ingaan op de door het wijkcomité aangedragen vragen. Dat dit niet mogelijk was werd door burgemeester P. J. Molendijk toegelicht. De ambtelijke werkgroep was op dinsdag 3 oktober bij het college gekomen met een procedure- voorstel ten aanzien van het beleid inzake Oud IJmuiden waar het college qua strek king zijn instemming niet aan kon geven. Eén en ander blijkt uit een door de Stisa gemaakt verslag van de ontmoeting op 4 oktober. Een ontmoeting die voor de be langstellende bewoners van de wijk aan vankelijk als teleurstellend was ervaren omdat men naar De Brulboei was geko men in de stellige overtuiging dat einde] ijk eens duidelijkheid zou worden verschaft in zaken die al jaren slepende zijn. „Dit aspekt moet eerst afgehandeld zijn alvorens kan worden overgegaan tot een inventarisatie van de problematiek in de gehele wijk of gedeelten daarvan”, aldus burgemeester Molendijk, die daaraan zou hebben toegevoegd dat naar de mening van het college de ambtenaren op het Stadhuis op een andere manier zullen moeten leren denken dan ze tot nu toe gewend zijn. Naar zijn zeggen - aldus het Stisaverslag - zou het college op die bewuste derde okto ber al heel wat hebben afgepraat over Oud IJmuiden, toen plotseling de schrif telijke vragen op tafel verschenen. Daar om zou het college de ontmoeting liever hebben uitgesteld. Een ambtenaar zou zijn verzocht dit even telefonisch door te geven. Dat gebeurde. Echter tegen de zin van de kerngroep van het wijkcomité dat alle voorbereidingen voor de bijeenkomst had getroffen. Hoewel tijdens de 4-oktoberbijeenkomst niet zou worden ingegaan op de schrifte lijk gestelde vragen werd een tip van de sluier omtrent het standpunt van het colle ge toch opgelicht. Burgemeester Molen dijk memoreerde dat het wijkcomité de wens kenbaar had gemaakt van gedachte te willen wisselen over een coördinator. In de gedachtengang van het college is echter geen plaats voor een coördinator. Verder zou het college niet afwijzend staan tegen over de Stisa als voorzitter van de werk groep maar er lijken ook andere alterna tieven. „College en wijkcomité moeten zich houden aan de afspraken die gemaakt zijn, er voor zorgen dat kontakten niet verloren gaan en men van eikaars doen en laten op de hoogte is. Er moet gewerkt worden aan een goede opzet voor Oud IJmuiden en men, moet volhouden. Het wijkcomité kan onder alle omstandighe den op het college rekenen”, aldus burge meester .Molendijk. heden van het college met betrekking tot de wijk sinds de dertigste juni, de datum dat hij persoonlijk een bezoek bracht aan de wijk en een gedachtewisseling plaats vond ten huizè van de voormalige voorzit ter van de kerngroep van het wijkcomité, de heer G. Mettes. Gezamelijk zou worden gezocht naar een vorm van participatie. Voor het wijkco mité zou „inspraak” niet voldoende zijn. Er zou moeten worden gedacht aan „mee besturen”. Het beleid zou door gemeente bestuur en wijkcomité moeten worden geformuleerd. De ambtelijke werkgroep die in het leven was geroepen zou slechts als taak hebben het gemeentebestuur te adviseren. Dat deze werkgroep nog niet aan het wijkcomité kon worden gepresen teerd werd door burgemeester Molendijk geweten aan de vakantieperiode en de portefeuillewisseling van het college. In ieder geval zal het niet (meer) voorkomen dat ambtenaren met het wijkcomité aan tafel zitten als het college daarbij niet aanwezig is. De voor het Velsense Zeeweg Zieken huis noodzakelijk geachte sanerings maatregelen zijn door het CVZ (College voor Ziekenhuisvoorzieningen) neerge legd in een nota die op 28 mei van dit jaar als discussiestuk werd gepresen teerd. Het coördinatiecomité - waarin verte genwoordigers van alle politieke en re ligieuze overtuigingen, medische - en paramedische instanties - reageerde al snel op de discussienota. Met betrek king tot de door de Provinciale planolo gische Dienst aangedragen prognoses werd gewezen op een aantal tekortko mingen. Zo werd door het comité opge merkt dat er door de samenstellers van de nota geen rekening was gehouden met de toekomstige bebouwing van de Velserbroekpolder en met de vergrij zing van de gemeente Velsen. Ook zou door het CVZ voorbij zijn gegaan aan de door de SSKZ (Stichting Samenwer- keride Kennemer Ziekenhuizen) noot zakelijk geachte normen met betrek king tot de beddenreductie. Met het coördinatiecomité vragen veel inwoners Van Velsen zich af of het Zeeweg Ziekenhuis nog wel kan be staan als de door het CVZ aangegeven richtlijnen worden gevolgd. Deze en soortgelijke vragen zijn voor het coör dinatiecomité aanleiding geweest het publiek in Velsen in de gelegenheid te Voor het nieuwe seizoen volgend jaar zal de tweede sporthal in de verde ling van sportruimte worden opgeno men. Dan zal bijvoorbeeld het zaal voetbal ook in Velsen kunnen worden gespeeld, want met de bouw van deze sporthal komt voorlopig een einde aan de zalennood in de IJmond. in de m de rD zo Is de stap- rkie- ipoli- t be- Opmerkelijk is overigens dat wethou der Th. C. Witte in een later stadium van het gesprek een geheel andere verklaring gaf voor het uitstel van de ontmoeting. stellen alle gewenste informatie te ver schaffen. Na inleidingen van enige deskundi gen krijgen belangstellendenden gele genheid om vragen voor te leggen aan een forum. Dat forum zal worden voor gezeten door burgemeester Molendijk van Velsen. Naast de sprekers - huma nistisch raadsman J. de Lege, de voor zitter van de provinciale raad voor de volksgezondheid mr. H. W. Korte en dr. C. Galesloot als voorzitster van het lan delijk actie komitee gezondheidszorg - zal het forum bestaan uit de heer J. W. Meijer (wethouder gezondheidszorg), dr. C. F. J. Lampe (specialist Zeeweg Ziekenhuis) drs. J. A. M. Maes (econo misch directeur Zeeweg Ziekenhuis), mej. Meijer en de heren Bouman, Knoef en Van.de Wetering (eerstelijns gezondheidszorg), L. H. Ham (hoofd bedrijfsveiligheid Hoogovens) en Adèle Meijer (voorzitster coördinatiecomité „Het Zeeweg Ziekenhuis moet blij ven”). De bijeenkomst begint om, 8 uur. Na afloop krijgen bezoekers de teksten van de inleiders mee om ze thuis nog eens rustig te herlezen of belangstellen den die de bijeenkomst niet kunnen bezoeken te informeren. smat eme- aties alles trek- 1967 n in- 1 be- t Sa- twij- iken, Voor het ongenoegen kon het college begrip opbrengen. Het besloot alsnog de visite in de wijk door te laten gaan maar zich te beperken tot discussies over een procedure die moest resulteren in een werkbare situatie. De bewoners van Oud IJmuiden hebben er recht op dit standpunt van een ter zake kundige topambtenaar te kennen. Van daar publikatie in ons blad van 8 septem ber. Veel schokkender is het te moeten erva ren dat publikatie van deze informatie het gemeentebestuur van Velsen niet welge vallig is. Er zijn duidelijke aanwijzingen dat informatie over zaken betreffende Oud IJmuiden, die door ir. Kortstee en zijn medeleden van de ambtelijke werkgroep wordt ingeslagen, door het college zal wor den afgewogen op „bruikbaarheid”. Ook de oorzaak van het daags tevoren afzeggen van de ontmoeting op 4 oktober in De Brulboei tendeert in die richting. De be leidsprocedure inzake Oud IJmuiden, zo als die door de leden van de ambtelijke werkgroep op papier was gezet, bleek als discussiestuk op genoemde bijeenkomst, naar het idee van het college, onbruikbaar. Het is niet helemaal duidelijk welke waarde moet worden toegekend aan de adviezen van de ambtelijke werkgroep. De ambtenaren die er deel van uitmaken zijn door het college onderworpen aan strenge regels. Zij mogen uitfluitend in aanwezig heid van het college met het wijkcomité aan tafel zitten. Het contact met de wijkbe woners zal niet meer via hen, maar recht streeks via het college lopen. De sporthal zal, zoals blijkt uit de woorden van de heer A. Wedemeijer, hoofd van de dienst sport en recreatie, een verbeterde kopie van de Zeewijk Sporthal worden. De sportzaal zal met 48 bij 28 meter vier meter linger wor den dan de hal in Zeewijk. Als grote verdienste wordt gezien dat de ruimte door middel van vouwwanden in dri eën kan worden gedeeld, zodat scholen en mogelijk clubs tegelijkertijd van de hal gebruik kunnen maken zonder el kaar te storen. Zes kleedruimten vul len deze faciliteit aan; de hal in Zee wijk telt slechts vier kleedkamers. Te- houden. Volkomen in tegenspraak met alle beloften en toezeggingen die door de ge meente zijn gedaan met betrekking tot de voorgenomen renovatie van een proefob ject van vijf woningen in Oud IJmuiden, schrijft de heer Kortstee op 9 juni dat deze renovatie naar zijn idee „weggegooid geld” is en „in strijd met het streven om door het geven van subsidies een betrekke lijk langdurige verbetering in woonsitua ties te krijgen”. Aan het Tiberiusplein in IJmuiden zijn de eerste fundamenten voor de nieuwe sporthal gelegd. Als alles goed gaat wordt deze tweede Velsense sporthal half maart 1979 opgeleverd. De opening is dan eind maart te ver wachten. Hoewel de sporthal in feite aan hét eind van het binnensportseizoen wordt opgeleverd, zijn nu al aanvragen ge daan voor gebruik van de zaal tijdens de maanden tussen het oude en nieuwe seizoen in. Toernooien en sportdagen zullen de eerste activiteiten in het nieuwe sportgebouw zijn. Hoewel vanuit de wijk geluiden werden vernomen dat de hele bijeenkomst een mislukking zou zijn geworden omdat men tevergeefs was gekomen om te luisteren naar antwoorden op gestelde vragen, merkte burgemeester Molendijk op dat het college de bijeenkomst niet als zodanig had ervaren. Hij had goede hoop dat men door wederzijds vertrouwen er in zou sla gen uit de impasse te geraken. Het leek hem een goede zaak te pogen de verstar ring in de relatie zo snel mogelijk weg te werken. en in rond de renovatie en nieuwbouw van Oud aan Agt Tijdens een bijeenkomst Van het college* van burgemeester en wethouders van Vel- I sen en bewoners van Oud IJmuiden op 4 In het college was besloten dat het kontakt met het wijkcomité niet meer zou lopen via gemeenteambtenaren maar rechtstreeks met het gemeentebestuur. v die Onze CDA in de f het L De rlaag oktober in buurthuis De Brulboei, heeft burgemeester P. J. Molendijk de bewoners geadviseerd zich niet meer te laten schok ken door publikaties in de pers. Hij refe reerde aan de publikatie van een brief aan I de directeur van de dienst Openbare Wer ken ir. H. A. J. Kortstee aan diens collega van de Dienst voor Volkshuisvesting in onze krant van 8 september. „Het colle- I ge”, aldus burgemeester Molendijk, „heeft zich voorgenomen zich ook niet meer te laten schokken”. Gevraagd naar de juistheid van de weer gave van deze uitlating vervat in een verslag van de besloten bijeenkomst dat door de Stisa werd samengesteld liet burgemeester Molendijk weten dat hij de ze woorden, of woorden van soortgelijke strekking, had gesproken. De insinuerende ondertoon van dit onge vraagde advies eist een nadere toelichting. Het doel dat de redactie van de krant aan I de hand van de uitgangspunten van de signatuur waaraan zij is gehouden, is nooit: „schokken”. Gestreefd wordt naar j een journalistieke vorm die gericht is op i een zo duidelijk, begrijpelijk en volledig I mogelijke informatie. In dat licht dient de publikatie van de inhoud van de brief van de heer Kortstee te worden beoordeeld. Ingevolge zijn functie is ir. Kortstee ten nauwste betrokken bij de problematiek Burgemeester Molendijk gaf 4 oktober onder meer een resumé van de werkzaam- ir Het Zeeweg Ziekenhuis in Velsen waar volgens de richtlijnen van het CVZ het beddenbestand ingrijpend zou moeten worden gereduceerd. gen de twee scheidsrechterskamers daar zal de nieuwe hal drie kleedruim ten voor de scheidsrechters krijgen. De tribune biedt, evenals in Zeewijk, ruimte voor driehonderdvijftig toe schouwers. IJmuiden. Bovendien is hij benoemd tot voorzitter van een ambtelijke werkgroep 1 een I die zich actief met deze materie gaat bezig 1. Te want erval rimi- 3 lei- j van tend ver- De nea” mge- rant- i ïëist. deze litie- deze ■ging Een uiterst gering aantal belangstellenden verzamelde zich dinsdagmiddag in politiek café ‘t Klaphekje om te luisteren naar informatie over Oud IJmuiden. Die informatie zou op verzoek van de exploitant Han van Leeuwen van het établissement worden verstrekt door de voorzitter van het wijkcomité J. Rolvink en diens vervanger G. Spijker. Reactie van de ondernemende café-exploitant: „Er zijn twee mogelijkheden, de mensen hebben geen belangstelling voor het onderwerp of ze worden voldoende geïnformeerd door de pers”. Wat een informatieve discussie had moeten worden, werd een gezellig onderonsje aan de bar. eren inis- oofd ings- Vitte >ver- iaag :atie, igde I -M W Y ,/x,

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5