Terug naar Soweto •The Knack «Katheater NPO «Sarah Vaughan .Dima «SOH agenda van amsterdam yiT= ALLERHANDE Jwflfüzmj DONDERDAG 12 OKTOBER 1978 4.V I I I Bioscopen Toneel en Muziek Ml 17 UITWIJZER met 118, 1> ■c OX11C11 tucg. xu j., Zo. 13.30, 16. 19.15 theater. Dat gebeurt in een aantal losse, I- de in De Voorpagina. Woensdagavond in de Haarlemse Stadsschouwburg „De Voorpagina”, gespeeld door de Haagse Verdomde Low iet je. Zaterdag gaat in de Haarlemse Stadsschouwburg in première Een dag uit de dood van verdomde Lowietje, met in de hoofdrollen Anne-Wil Blankers en Jeroen Krabbé. Regie Nicholas Renton. De Engelsman Peter Nichols, zelf vader van een dubbel-gehandicapt (epileptisch en debiel) kind, heeft een stuk geschreven over een echtpaar dat probeert te leven met een geestelijk gehandicapt kind. Dit grotendeels in blij spelvorm gegoten stuk werd tien jaar geleden met groot succes gespeeld door toneelgroep Centrum. Voor de première op zaterdag zijn er ook vanavond en morgenavond voorstellingen in de Stadsschouwburg. Aanvang 20.15 uur. NPO. Het eerste concert in de serie-B van hetNoordhollands Philharmonisch Orkest van het concertseizoen 1978/1979 is gewijd aan de componist Robert Schumann. Van hem worden vrijdagavond (20.15 uur) in het Haarlems Concertgebouw de ouverture, scherzo en finale, opus 52, het Pianoconcert in a en de Vierde Symfonie uitgevoerd. Het NPO staat deze avond onder leiding van de Belgische dirigent Ronald Zollman; soliste is de Joegoslavische pianist Dubravka Tomsic. De 28-jarige Zollman begon op vierjarige leeftijd met zijn muziekstudie. Hij studeerde piano, solfège, harmonie en muziekgeschiedenis aan het Antwerpse Conservatorium. Hij voltooide zijn opleiding bik Igor Markevitch, Nadia Boulanger en de huidige NPO-dirigent André Vandernoot. Zollman heeft inmiddels al veel directies in geheel West-Europa uitgevoerd. Een scène uit „De ongelofe lijke maar droevige ge schiedenis van de on schuldige Eréndira en haar hartelo ze grootmoe der” van het Katheater. Volgende week woens dag tot en met zaterdag in de Toneel schuur. Christiana, tot en met 22 oktober is in het prentenkabinet van het Frans Halsmuseum in het Groot Heiligland in Haarlem een aardige expositie te zien die de Vrijstad Christiania in Denemarken behandeld. Christiania, een oud militair complex werd in 1971 door progressieve jongeren gekraakt om er een alternatieve leefgemeenschap op te bouwen. Twee jaar later gaf de Deense overheid haar fiat aan dit „sociaal experiment” zodat de bewoners nog drie jaar mochten doorgaan. In 1976 moest de „vrijstad” op last van de overheid ontruimd worden, hetgeen met stevige acties tot nu toe is voorkomen. De expositie bestaat hoofdzakelijk uit foto’s en probeert in de eerste plaats het behoud van Christiani te verkrijgen. Het Verhoor. Vanavond in Toneelschuur III nog een voorstelling van Het Verhoor van Toneelgroep Sater. Geïnspireerd door de gebeurtenissen in Duitsland rond het „Berufsverbote” vroegen de makers, Jaap van Donselaar en John Leddy (spelers) en Peter de Baan (schrijver, regisseur), zich af hoe in Nederland wordt beoordeeld of mensen wel of niet geschikt zijn voor een bepaalde functie. Het Verhoor is een gesprek tussen een personeelsfunctionaris van een chemisch bedrijf en een sollicitant voor een verantwoordelijke functie. Aanvang 20.30 uur. Streek. In Toneelschuur I vanavond en morgenavond de jongste produktie van het Grifteater, getiteld Streek. Bewegingstheater waarbij draden, linten, touwen en koorden een grote rol spelen. Aanvang 20.30 uur. Zand er over. Cabaret Inkeep brengt vrijdag- en zaterdagavond het programma Zand er over in Toneelschuur II. Aanvang 20.30 uur. Zand er over is een verzameling deels grappig deels serieus bedoelde liedjes en teksten over de dood. Inkeep bestaat uit Stefanie Hooij, Frieda van Bentum, Laura Leermakers en André Leek. ng rekt- V.l.n.r. Anne-Wil Blankers, Niki Speng ler en Jeroen Krabbé in „Een dag uit de dood van verdomde Lo wietje”, van avond, vrij dag en zater dag (premiè re) in de Haarlemse Stadsschouw burg. 3 I Dubravska Tomsic werd in 1976 bekend toen zij het Internationale Mozart Festival in Brussel op haar naam schreef. Zij volgde ondermeer lessen bij Arthur Rubinstein en trad in de loop der jaren op met de belangrijkste orkesten in Europa en Noord-Amerika. Kadens. Vanavond heeft in Concertzaal Kadens aan de Haarlemse Smedestraat 31 het eerste concert in de Duoserie plaats. In opzet omvat de reeks een vijftal concerten op de donderdagavond, waarop een keuze uit de romantische en hedendaagse sonateliteratuur ten gehore wordt gebracht. Violiste Ida Mager en de Haarlemse Pianist Rinus Groot spelen vanavond de Derde Sonate van de Haarlemse componist Hans Kox, vervolgens de sonate van Ravel, het rondo in b van Schubert en de Kreutzer Sonate van Beethoven. Aanvang 20.15 uur. Duna. Zigeunermuziek en folklore uit Oost-Europa wordt zondagavond (20.15 uur) gebracht in het Haarlems Concertgebouw door het Hongaars Folklore Ensemble Duna, dat is samengesteld uit beroepsdansers en -musici. Tijdens deze avond zullen niet alleen zigeunermelodieën, maar ook werken van Liszt, Bartók en Kodaly ten gehore worden gebracht, zodat een II Carrozzone, In mei van dit jaar trad de Italiaanse theatergroep II Carrozzone op in het Mickery theater in Amsterdam. Studi per Ambiente is de titel van de produktie die daar toen te zien was en daarmee komen de Italianen aanstaande zaterdag in de Toneelschuur. Uitgangspunt van II Carrozzone is het blootleggen van de fundamenten van het 4»-» nnn+nl Ineen wordt heel beeldend gebracht door het Katheater. Aan vang 20.30 uur. Retoumec. In het lunchpauzetheater van Toneelschuur II woensdag weer het Wespetheater met Retournee, een stuk over een uitgerangeerd acrobatenduo. Tien jaar geleden kwam er een einde aan hun carrière, maar het paar heeft dit nog steeds niet kunnen verwerken. Aanvang 12.30 uur. The Knack. Deze week nog een première in de Haarlemse Stadsschouwburg van The Knack, een Engelstalig toneelstuk, dinsdagavond 20.15 uur. In The Knack, van Anne Jellicoe, delen drie jonge vrijgezellen een flat in Londen. Zij brengen daar ook een meisje uit de provincie onder, een naïef, onervaren meisje met een groot wantrouwen jegens mannen. Een van de drie jongemannen beschikt over de „knack”, een ondefinieerbare kwaliteit waardoor hij veel succes bij het andere geslacht heeft. Hij beproeft zijn charmes uiteraard ook onmiddellijk op het meisje, terwijl een medebewoner, die hem om dit vermogen zeer benijdt, gefascineerd toekijkt. Splinters. In het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, IJmuiden brengt de theaterworkshop van de Haarlemse Toneelschuur zaterdagavond Splinters, een collage van acht sketches van Harold Pinter. Een in de opvatting van regisseur Luk van Mello sterk gerelativeerde Pinter die echter nog duidelijk herkenbaar is gebleven. Van Mello heeft het werk van Pinter een wat eigentijdser karakter gegeven. De productie heeft vaak, ook al door een handvol liedjes, een musical-achtige sfeer die door de humor op onverwachte momenten te timen, heel wat dubbele bodems suggereert. Aanvang 20.30 uur. Neerlands Hoop. In De Nieuwe Slof, Kerkstraat 46, Beverwijk, volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag het nieuwe programma van Neerlands Hoop: Freek de Jonge, Bram Vermeulen en gitarist/zanger Jan de Hont. In Code B=A komen zaken aan de orde die misschien nog in de taboesfeer liggen, zoals doodgaan en stervensbegeleiding, maar de angel in het programma is er volgens velen uit. Aanvang 20.15 uur. Oidipous. In de Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg 17, volgende week donderdag twee tragedies van Sophokles „Koning Oidipous” en „Oidipous in Kolonos”, gespeeld door het Publiekstheater. Regie Hans Croiset. Donkey Shot. In jongerencentrum Donkey Shot, A. Verherentstraat 1, Heemskerk zaterdagavond het tragische duo Paul en André, een cabaretesk gebeuren, waarin de humor centraal staat. Aanvang 21.30 uur. Marionetten. Vanavond in De Nieuwe Slof, Kerkstraat 46, Beverwijk, het Nederlands Marionetten Theater van Joost Brugman uit Blaricum met „Die Fledermaus” van Johann Strauss. Aanvang 20 uur. voornaamste podia in het regionale clubcircuit. Vorige week musiceerde Magna Carta er, voor komende vrijdagavond staat een optreden van de uit Eindhoven afkomstige polit-rockgroep Bots op de planning. Dit socialistische ensemble deed in 1975 voor het eerst van zich spreken met de elpee Van kwaad tot erger. De bekendheid sloeg later om in populariteit toen de liedjes Pro deo voor de EO, Het lied van de werkende jeugd en Hendrik de Brave. Zondag- en maandagmiddag is Hendrik de Brave, een koningskind rond wie theatergroep Carrousel een kostelijk verhaal heeft gefantaseerd, terug in de Stadsschouwburg Haarlem. Een gezellige en boeiende voorstelling omlijst door aanstekelijke muziek. Bij de voorstelling eind vorig jaar voelden de jeugdige toeschouwers zich zo betrokken bij de avonturen op het toneel dat zij hun commentaar niet binnensmonds hielden. Aanvang 14.30 uur. aangename combinatie van klassiek en folklore tot stand zal kunnen komen. Daarnaast biedt de avond vanzelfsprekend het een en ander aan zigeunerdans. Zo zal de beroemde flessendans beslist niet ontbreken. Tuinzaalconcert. De Duitse organist Wolfgang Martin Baumgratz al vaker in deze regio te beluisteren geweest verzorgt maandagavond (20.15 uur) een tuinzaalconcert in het Haarlems Concertgebouw. Medewerking aan dit concert wordt verleend door de Haagse sopraan Margaret Roest. Het programma van dit concert in kleine kring vermeldt composities met een overwegend religieus karkater van Scheidemann, Schütz, Sweelinck, Pasquini, Brevi, Bach, Handel en Haydn. Baumgratz, die in 1948 in Zuid-Duitsland werd geboren, studeerde kerkmuziek in Freiburg, waar hij afstudeerde nadat hij zich bij de Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk verder had geschoold. Margaret Roest, vijf jaar jonger dan Baumgratz, treedt vaak op met haar echtgenoot, de organist Ben van Ooosten. Zij studeert momenteel nog aan het Haags Conservatorium, waar zij de operaklas volgt. Nieuwe Kerk. Vrijdagavond geeft het Symfonie-Orkest „Haerlem” een concert in de Nieuwe Kerk aan het Nieuwe Kerksplein te Haarlem. Het nu 40-jarige amateurensemble staat onder leiding van dirigent André Kaart. Het programma vermeldt werken van Mozart, Adnriessen, Strauss en Fauré. Solistische medewerking wordt verleend door de fagottist Paul Csonka, de fluitiste Inge van Eerde en de harpiste Taetske Kleijn. Het SOH, dat meestal twee concerten per jaar verzorgt, kan door enige mutaties overigens momenteel enkele nieuwe leden voor het ensemble gebruiken. Ter informatie: er wordt elke woensdagavond gerepeteerd in het Haarlemse cultureel centrum De Egelantier. Verdere inlichtingen worden verstrekt door mevrouw H. Abbas-Braaksma, Ignatius Bispincklaan 15 te Bloemendaal (tel. 023-252375). Jazzserie. Zo langzamerhand begint Haarlem zijn ooit zo trotse naam Jazzstad wat meer eer aan te doen. Na enkele magere jaren worden nieuwe initiatieven ontplooid. Voorop loopt het Haarlems Concertgebouw dat dit seizoen voor het eerst een jazzserie aanbiedt, dat onder meer concerten van Sarah Vaughan, Art Blakey, Dizzy Gillepsie, Toot Thielemans, Chris Barber en Horace Silver omvat. Voor dit abonnement bestaat inmiddels een zo grote belangstelling, dat het vrijwel zeker lijkt dat deze serie ook in volgende jaren een vervolg krijgt. De spits van de reeks wordt volgende week donderdagavond afgebeten door de Amerikaanse jazzvocaliste Sarah Vaughan, die dit jaar slecht twee Nederlandse concerten verzorgt, maar in Haarlem van start gaat. Eigenlijk behoeft Vaughans warme stemgeluid na al die jaren dat zij nu al tot de voornaamste Katheater. Volgende week woensdag tot en met zaterdag speelt het Katheater in Toneelschuur I „De ongelofelijke maar droevige geschiedenis van de onschuldige Eréndira en haar harteloze grootmoeder”, een toneelbewerking van het oorspronkelijk als filmscenario geschreven verhaal van Gabriel Garcia Marquez. Een in zekere welstand levende ex-prostituée woont samen met haar 14-jarige kleindochter Eréndira in een plaatsje midden in de woestijn. Door toedoen van Eréndira gaat hun huis en inboedel in vlammen op en grootmoeder besluit dat het verlorene door Eréndira terugbetaald moet worden door zich tegen betaling te laten beminnen. Dit heeft zo’n groot succes dat er zoiets als een reizend circus ontstaat met Eréndira als voornaamste attractie. Dan bemoeit de kerk zich ermee door Eréndira te ontvoeren en in een klooster op te sluiten. Grootmoeder krijgt haar er echter weer uit en de exploitatie wordt voortgezet. Maar er gebeurt nog veel meer. Het geheel zangeressen in de geïmproviseerde muziek behoort, geen enkele introductie. Haar toonvorming en gospelachtige vibrato zijn te zeer bekend. Na de oorlog ontwikkelde haar solocarrière zich zij begon bij Billy Eckstine en Dissy Gillepsie op stormachtige wijze. Vooral in de jaren vijftig deed zijn veelvuldig ons continent aan. Sarah wordt volgende week donderdag begeleid door haar eigen trio, dat pianist Carl Schroeder, bassist Walter Brooker en oudgediende en drummer Jimmy Cobb omvat. Aanvang 20.15 uur. Feestvarken. De maandelijkse jamsessions van de Haarlemse Jazz Club worden vrijdagavond (22 uur) opgesierd door de uitreiking van de onderscheiding Sessionmusicus van het jaar aan de in regionale kringen zo langzamerhand befaamde bassist Henk „Beph” Scheffer. Ongetwijfeld een aangenaam mens en musicus, die telkenmale zijn aanwezigheid bij deze geïmproviseerde concerten nadrukkelijk laat blijken. Scheffer mag dan een voorkeur hebben voor moderne stijlen; hij speelt zo nodig ook mee in blues- en oudestijl-sets. De prijs, die bestaat uit een reliëf van de hand van Remco van der Gugten, wordt aan feestvarken Henk overhandigd door de Haarlemse wethouder van cultuur, de heer M. van de Water. Plaats van handeling: de Zanderzaal aan het Groot Heiligland 37 te Haarlem. Bots. Jongerencentrum DAC aan de Haarlemse Ripperdastraat ontwikkelt zich al enkele jaren tot een van de Comedie. Regie Jules Rooyaards. De Voorpagina, een tragikomedie, speelt in het Chicago van de jaren ’20. In het centrum van het stuk staat Hildy Johnson als de rechtbankverslaggever van de Herald Examiner. De Voorpagina zit vol humor, maar ook vol cynisme, dat vooral de ruzies tussen Hildy en zijn hoofdredacteur kenmerkt. De schrijvers, zelf journalisten, hebben vooral op het schokeffect van de journalistieke harteloosheid gemikt. Aanvang 20.15 uur. Deusjevoo. Volgende week donderdag brengt cabaretgroep Tekstpierement haar programma Deusjevoo in de Stadsschouwburg Haarlem. Het thema van dit zesde programma van Tekstpierement met Jos Brink, Frank Sanders, Lucy de Lange en Henk Bokkinga voor de muziek, is „mensen-zoals-u- en wij”. In deze Deusjevoo komen een aantal actuele zaken aan de orde zoals emancipatie, nostalgie en de Hitlerrevival. Aanvang 20.15 uur. Toneelgroep Godfried Bomans. De Haarlemse amateurtoneelgroep Godfried Bomans verzorgt vrijdagavond in het Goede Herder Centrum, Laan van Angers 1, Schalkwijk een gezellige avond die begint met de klucht in één bedrijf van B. P. Ramondt: Het Gezondheidsinstituut. Regie: Jack Bontekoe. Aanvang 20 uur. Zeven dagen lang de gevoelens van een grote groep jongeren bleken weer te geven. Aanvang 20.30 uur. Barrelhouse. De Haarlemse bluesrockgroep Barrelhouse, met vocaliste Tineke Schoenmaker, doet het Heemskerkse jongerencentrum Donkeyshot, gesitueerd aan de A. Verherenstraat 1, vrijdagavond aan. Aan vang van dit ongetwijfeld weer vlammende optreden om circa. 21.30 uur. Arnoldushoeve. Al jarenlang behoort de Apeldoornse bluesrockgroep Flavium, die sinds kort de beschikking heeft over de bekende slagwerker Pierre van der Linden, tot de betere bands van het Nederlandse clubcircuit. Voor een niet onbelangrijk deel rust de faam op de gitaarduels van Hans Driesten en Anne-Geert Bonder. Zaterdagavond (20 uur) treedt de groep op in het Hoofddorpse jongerencentrum De Arnoldushoeve, aan de Hoofdweg 574. Disco. In de Haarlemse discotheek Tamberlain aan de Grote Houtstraat verzorgt de Amerikaanse zangeres Celi Bee zondagmiddag een optreden. Zij is afkomstig uit de artiestenstal van het Amerikaanse soul-label TK, waar onlangs haar debuutelpee Alternating Currents verscheen. Celi Bee zal dan ook wel passen in het zogenaamde Miami-geluid; soul met een emotioneel klankkleurtje a la Betty Wright. In het voorprogramma staat de Nederlandse zanger Yope, die ook in de discohoek te situeren valt. Aanvang 16 uur. Terug naar Soweto. Volgende week woensdag een try-out en donderdag in Toneelschuur III, Smedestraat 23, Haarlem, de première van Terug naar Soweto, het verhaal van een Afrikaanse student die na zijn studie in Engeland terugkeert-naar Zuid-Afrika. Het verhaal is gedeeltelijk gebaseerd op de geschiedenis van Wellington Tshazibane, een Oxford-student en vriend van de schrijver van het stuk Steve Wilmer. Tshazibane keerde in 1974, met een ingenieursopleiding, terug naar Soweto. Na een bomaanslag in Johannesburg werd hij door de politie opgepakt. Kort daarna stierf hij in de gevangenis. Het onderzoek naar zijn dood is nog steeds niet afgerond. Terug naar Soweto, gespeeld door Paul Beudel en Ricardo Anasagasti, is ook volgende week vrijdag en zaterdag in de Toneelschuur. Aanvang 20.30 uur. Casino Zandvoort. Komende zondag wordt om 12 uur een expositie geopend van schilderijen van Siegfried Norbert Amerstorfer uit Oostenrijk in het Casino in Zandvoort. Voor deze vernissage is de Oostenrijkse ambassaderaad dr. Florian Lorenz uitgenodigd. Foto’s. Bezoekers van de voorstellingen in het Witte Tejater in de Kanaalstraat 257 in Velsen worden tot en met 31 oktober in staat gesteld kennis te nemen van foto’s van Fred Hopman die een plaatsje jiebben gevonden in foyer. zeer beeldende scènes. Theater dat associaties oproept met wat de Amerikaan Bob Wilson doet, veel bewegingsherhalingen en repeterende muziekthema’s. Het gezelschap maakt theater dat nauw verwant is aan beeldende kunst en gebruikt daarbij talloze theatrale middelen, terwijl daarbij zoveel mogelijk omgeving wordt betrokken. Studies for an Environment, zo luidt de Engelse vertaling van het programma. Environment is een ontwikkeling die zijn oorsprong vindt in de beeldende kunst. Steeds meer wordt deze kunstvorm ook in het theater toegepast. De steeds wisselende scènes die in Studi per Ambiente zijn te zien, geven daar een treffend voorbeeld van. Aanvang 20.30 uur. Een voorstelling die in het kader van Mickerycircuit slechts eenmaal in de Schuur komt. Sarah Vaughan opent jazzserie van het z Haarlems Concertgebouw. Tot het beste werk dat op de groepsten toonstelling van de „Twintig in de Hal len” (dit keer in de Vleeshal in Haarlem) is te zien behoort dit olieverfschilderij van André Gouw dat de titel „Ceremony” draagt. De jubileumexpositie de Twin tigers bestaan tien jaarloopt nog tot en met dit weekeinde en is dagelijks van 10- 17 uur te bezichtigen. ALHAMBRA 1 (Weteringschans, tel. 233192) „Doodzonde”, toeg. 16 j., dag. 14, 19, 21.30, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „De Klompenboom”, toeg. 16 j., dag. 14 en 20.15 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, tel. 234876) „Grease”, toeg. alle leeft, dag. 14.15, 19, 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Midnight Express”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15, 21.45, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club (tel. 266227) „High Anxiety”, toeg. alle leeft., dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Op gol ven van genot”, toeg. 16 j„ dag. 11.15,13,14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „Hopper”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „F.I.S.T.,, toeg. 16j.,dag. 13.15, 15.30, 19. 21.45 uur. Za„ zo., ma, di., wo. 19 en 21.45 uur. Cineac (Reguliersbreestr., tel. 243639 „The Swarm”, toeg. 12 j„ dag. 13.3016,19,21.30 uur, za., zo., ma., di., wo. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebepl. 4, tel. 151243) „Grease", toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Vr. za., zo.nacht 00.15 uur. Cinetol (Tolstr., tel. 722291) „Sisters”, toeg. 16 j„ dag. 20, 22 uur. City 1 (b.h. Leidseplein, tel. 234579) „Peter en Elliott de Draak”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 19.15.21.45 uur. Zo. 13.30,16,19.15 en 21.45 uur. City 2 „An unmarried woman”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 18.45, 21.30 uur. Zo. 13, 15.45, 18.45, 21.30 uur. City 3 „High Anxiety”, toeg. alle leeft., dag. 14.15, 19.30, 22 uur. Zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 4 „La vie devant soi”, toeg. 16 j„ dag. 15,19, 21.45 uur. Zo. 13, 15.30, 19 en 21.45 uur. City 5 „Convoy” toeg. 16 j„ dag. 14, 19, 21.15 uur. Zo. 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. City 6 „Aasgieren vallen aan”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur. Zo. 12.45, 15.15, 18.45 en 21.30 uur. City 7 „Damien het tweede Omen”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19.15, 21.45 uur. Zo. 13.30, 16. 19.15 en 21.45 uur Corso (Kalverstraat, tel. 234561) „The man with te golden gun”, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 19, 21.30 uur. Za., zo., 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (Pl. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Bla zing Saddles”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (PI. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Don’t look now”, toeg. 16 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Grease”, toeg. alle leeft. Do. 12 okt. 19 uur première. Vr. t.e.m. wo. 19 en 21.15 uur. Extra voorst, za. t.e.m. di. 14 uur en wo. 16 uur. Zo. 14 en 16 uur. Flora Disney Theater (Amstelstr. 24, tel. 230469) „Peter en Elliott de Draak”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16 en 19 uur. Za. 10.30-13.30,14 en 19 uur. Kriterion (Roterstraat, tel. 231708) ,,L’Animal”, toeg. alle leeft., dag. 14, 19.45, 22 uur. Leidseplein Theater (tel. 235908) „House Calls”, toeg. alle leeft., dag. 14, 19.30,22 uur. Zo. 13.30. 16, 19.30 en 22 uur Nögeerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „Co ming home”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur. Za., zo. 13.15, 16. 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Exhibit ion”, toeg. 16 j„ dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30, 21.30. Zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater 1 (tel. 223542) „Kon vooi van de Angst”, toeg. 16 j., dag. 14.15,19 en 21.30 uur. Zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rembrandtplein Theater 2 „The Mudusa Touch”, toeg., dag. 14.30, 18.45, 21.15 uur. Zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „Shaolin Wrekers”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „Dokter Zjivago”, toeg. 12 j„ dag. 20.15 uur. Za., zo., ma., di„ wo. 13.45 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Hitler, eine Karriere”, toeg. alle leeft., dag. 19.45 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Saturday Night Fever”, toeg. 12 j„ do„ vr. 14.30,18.45 en 21.30 uur, dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtsplein, tel. 243363) „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19.15.21.45 uur. Zo. 13.30,16,19.15 en 21.45 uur. Studio (boven Kriterion, tel. 231708) „Violette Noziere”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „De geest van de Bijenkorf”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14,19.45 en 22 uur in zaal 1. Zaal 2: „Una Giornata Particilare”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „The boys from Brazil”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur, za., zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „De Klompenboom” toeg. 16 j„ dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 3 „An unmarried woman”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21. 30 uur, za., zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 4 „Bananas”, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 19. 21.30 uur, za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „Salo - of de 120 dagen van So dom”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur., za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prninsengracht 452, tel. 237460) „Girlfriends”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 19, 21.30 uur, zo. 15, 19, 21.30 uur. De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) t/m 28 oktober 20.30 uur: „De Trap” van Gerard Lem- mens. Carré (Amstel, tel. 225225) t/m 28 oktober (beh. zo. en ma.) 20.15 uur: Herman van Veen. Za. 14 oktober 20.15 en 24 uur: Bette Midler. Zo. 15 okt. 19.15 en 23 uur: Bette Midler. Maandag 16 okt. 20.15 uur: Gilbert Bécaud. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) beh. zo. en ma. 20.30 uur: Toneelgroep Centrum met „Mata Hari” en do. 12 en vr. 13 okt. 12.30 uur met: „Later op de avond”. Do. 12 okt. 14.15 uur: Theatergroep Splinter met „Splinter en Co., sinds 1900”. Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 248301) t/m 28 okt. beh. zo. en ma. 20.30 uur: Theatergroep Splinter met „Splinter en Co., sinds 1900”. Concertgebouw (v. Baerlestraat, tel. 718345) do. 12 okt. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest o.l.v. Martin Kamminga m.m.v. Kon. Christ. Orat. Ver. en Jongenskoor St. Bavo. (Fauré, Britten). Do. 12 okt. kleine zaal 20.15 uur: Intern. Gitaarserie-Quartet Tarragó (Guerre ro, Sor, Strawinsky, Scarlatti, Turina, Balada. Vr. 13 okt. grote zaal 20.15 uur: Concertgebou workest o.l.v. Bernard Haitink (Mozart, Bruck ner). Vr. 13 okt. kleine zaal 20.15 uur: Trio Mexico (Joaquin, Turina, Ponce, Smetana, Beethoven, Aremsky en Ravel). Za. 14 okt. grote zaal 20.15 uur: Het Ned. Kamerorkest o.l.v. Salvatore Accardo (Rossini, Locatelli, Pa ganini, Vivaldi, Viotti). Za. 14 okt. kleine zaal 20.15 uur: Rondomconcert „Twee kanten van Schönberg” Marjanne Kweksilber, sopr. Rein- bert de Leeuw piano. Zo. 15 okt. grote zaal 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink (zie 13 okt Zo. 15 okt. grote zaal 20.30 uur: Glenn Miller Orchestra o.l.v. Jimmy Hen derson. Zo. 15 okt. spiegelzaal 11 uur: Ned. Omroepstichting „Für Elise”. De Kleine Komedi (Amstel 56, tel. 240534) 20.15 uur: Mara, Fem, Has Pini”, blijspel; regie Shireen Strooker, muziek Margriet Eshuys. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr. 404, tel. 233462) t/m 15 okt. 20.15 uur: „Prachthotel”, blijspel van Neil Simon. Vanaf 17 okt. beh. ma. 20.15 uur: Seth Gaaikema. 14, 15, 18 okt. 14.00 uur: „Pas op voor Krokodillen” van Mies Bou- huys, toneel voor de jeugd. Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311) 12 okt. concertzaal 20.30 uur: Willem de Zwijger; zuilenzaal 20.30 uur: Moniek Toebosch; Shaffy- zaal 20.30 uur: Projekttheater. 13 okt. Concert zaal 20.30 en 24.00 uur: Willem de Zwijger; zuilenzaal 20.30 uur: Moniek Toebosch, Sahffy- zaal 20.30 uur: Projekttheater. 14 okt. concert zaal 20.30 en 24.00 uur: Willem de Zwijger; zuilenzaal 15.00 uur: Henkie van de buren; 20.30 uur: Moniek Toebosch; Shaffyzaal 20.30 uur: Projekttheater. 17 okt. Zuilenzaal 20.30 uur: Onafhankelijk Toneel; Shaffyzaal 15 uur: „Hé weet je”. 18 okt. Zuilenzaal 20.30 uur: Onafhankelijk Toneel; Shaffyzaal 15 uur: „Hé weet je”. 18 okt. Zuilenzaal 20.30 uur: Onaf hankelijk Toneel; Shaffyzaal 15 uur: „Hé weet je”; 22.15 uur: Herman Gorter. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) vr. 13 en za. 14 okt. 20.15 uur: „Oom Wanja” door Publiekstheater. Zo. 15 okt. 14 uur: matinee. Wo. 18 okt. 20 uur: Ned. Operastichting met „De Speler” van Prokofiev. De Melkweg (Lijnbaansgracht 234a, tel. 241777), vr. 13 en za 14 okt. 22 uur: FonteinzaalAlone et Last”, vrouwentheater. Do. 12 t/m 15 okt. 21 uur, theaterzaal „Bloolips, nichtentheater uit Engeland. 65- ,en

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17