Nog onduidelijkheid over Heemskerks aandeel in Heemskerk aanwakkeren Drie dagen „Code B=A in De Nieuwe Slof Twee dagen Pasar Malam X Kanttekeningen van raad bij restauratie van Grote Kerk „Propeppers” wil carnaval Programma nieuwe seizoen met bekende artiesten H STELT OPTREDEN UIT TOT 6 APRIL MEERVOUDIGE FUNKTIE VAN KERK EN KERKHOF Droevig Raadscommissie Tragisch duo in Donkey Shot Geen spreekuur „FUNHOUSE” i avond over schuld en schuldgevoelens I n 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1978 1 3 OKTOBER VRIJDAG Nieuwe show nog niet klaar (Van een onzer verslaggevers) T HEEMSKERK. Het heeft er alle schijn van dat de carna valsvereniging „De Propep pers” de kinderschoenen is ont groeid en met groot enthousias me het tijdperk van de volwas- senheid binnenstapt. 9 I f 1.1 I p iW lil ■M F Nieuwe Lichtboei met applaus van de raad en publiek begroet ■ir De Raad van Elf en prins Harry de Eerste hebben tot 11 november de macht in de carnavalsvereniging De Propeppers. ri- Nico Haak ir Diana Maison i i- ï- worden, zo meent het bestuur van de vereniging. Zou dat niet gelukt zijn, dan had Bever wijk een subsidie van acht ton van CRM verspeeld en waren de kansen voor „De Lichtboei” op nieuwbouw voor lange tijd verkeken geweest. De gemeenteraad ging donderdagavond graag akkoord met het betreffende voorstel, al zaten daar dóór de haast nog wat onduidelijkheden in. Wethouder Bodewes kon zelf nog de verheugende mededeling doen, dat er bin nen de gestelde wettelijke termijn geen bezwaren zijn ingediend tegen het bouw plan en dat het provinciale bestuur daar om de noodzakelijke verklaring van geen bezwaar (artikel 19-procedure) binnen twee of drie weken kan afgeven. Compli menten waren er ook voor bestuur en staf van „De Lichtboei” en voor de betrokken ambtenaren. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een hartelijk applaus van een overvolle publieke tribune, grote waardering van de raadsleden en een speciaal complimentje van burgemeester A. J. Hubers waren donderdagavond de beloning voor wethouder Cees Bodewes, die er, zoals de burgemeester zich uitdrukte, „hard aan heeft getrokken” om vóór 15 november aanstaande de eerste paal de grond in te krijgen voor het nieuwe buurthuis „De Lichtboei”. HEEMSKERK. Zaterdagavond 14 ok tober treedt in Donkey Shot het Gronings tragies duo Paul en André op. Het duo speelt allerlei soorten muziek in een geheel eigen stijl. Het tragisch jongerenduo be gint om half tien aan de voorstelling. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De voorstelling die de theatergroep „Funhouse” op 20 okto ber voor het Assumburgtheater in De Jansheeren zou verzorgen, is uitgesteld tot 6 april van het volgend jaar. Tegen die tijd zal ook de nieuwe show van het gezelschap in roulatie gaan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Dat de restauratie van de Grote Kerk voortgang moet vinden stond donderdagavond voor de gemeente raad recht overeind als de Wijkertoren en een aanvullend subsidie van 42.524,- voor de zuidgevel met bijgebouwen was geen probleem als het rijk ook een aanvul ling geeft. Maar namens de PvdA-fraktie maakte mevrouw B. de Hen-Brand de opmerking, dat uit geen enkel aan de raadsleden ver strekt stuk de financiële positie van de Hervormde Kerk blijkt. Met andere woor den, kan die kerk zelf niet* iets meer bij dragen dan tien percent. Zij wilde ook aan de subsidie de voor waarde verbinden, dat de kerk na de res tauratie („voor 90 percent betaald door de gemeenschap”) voor andere doeleinden ter beschikking wordt gesteld en voorts gaf zij lucht aan haar verontwaardiging, dat het provinciale bestuur de subsidië ring van een volgende fase (in deze fase liet de provincie het afweten) zou koppelen aan het al of niet subsidiëren door de gemeente Beverwijk van het Noordhol- lands Philharmonisch Orkest. Irritatie en dus beschuldigende vinger tjes waren er binnen alle frakties ten aan zien van de gemeente Heemskerk, omdat uit de stukken ook nu nog niet zo duidelijk was geworden wat nu precies de bijdrage van deze gemeente zal zijn. „Geen bijdrage in de exploitatiesfeer. Weer die koppeling met het jongerencentrum Donkey Shot,” was het commentaar van G. J. van Ruyven (PPR). „Waarom in Heemskerk nu eens niet ook wat meer enthousiasme,” was een opmerking van Gerrie van Delft (PvdA) ,die evenals de heer Van Ruyven op nader overleg met Heemskerk aandrong. Met „Code B=A” slaan Brarri en Freek, zo constateerde recensent Cees Straus die half september de première in de Haar lemse Stadsschouwburg bezocht, geen nieuwe wegen in. Het duo borduurt voort op het bekende stramien, wat een uitste kende, maar nauwelijks verrassende voor stelling oplevert, waar de trouwe fans des- Wethouder ir. J. Camfferman was het volstrekt met haar eeris, dat zo’n koppeling onjuist is, maar hij wist niet of één van de toenmalige leden van Gedeputeerde Sta ten zich destijds persoonlijk een opmer king in die richting heeft gepermitteerd, of dat hij sprak namens het college. De heer C. Berghuis (CPN) was het niet zo eens met de eerste opmerkingen van de PvdA-fraktie: „Waar zeuren we nu over. Dat geld moet er gewoon komen en de Hervormde Kerk doet zelf al heel veel. Die restauratie is hard nodig, want”, we cite ren letterlijk „vanuit de kerk kijk je de hemel in en meneer de voorzitter, dat is een droevige zaak”. Heer Cees doelde op de gaten in het dak en schrok, heel even maar, van het bulderend gelach in de raad. Raadslid Reijkers (d’66) tilde niet zo zwaar aan die voorwaarden voor een mul- tifunktioneel gebruik vooraf, omdat de Hervormde Gemeente er al blijk van heeft gegeven graag de kerk ook voor andere doeleinden beschikbaar te stellen, maar de C. Hoogeboom (CDA). De WD-fraktie bleek „onaangenaam getroffen” te zijn door de brief van het Heemskerkse college „waarin nogal wat raadseltjes schuilen”, met name over de vraag hoe lang de ter mijn is waaraan Heemskerk zich wil bin den. Wethouder C. Bodewes draaide iets te rug aan al die kritiek. „Er is lange tijd moeizaam onderhandeld, maar nu hebben de gemeentebesturen elkaar toch in princi pe gevonden, ten minste bijna.” De wet houder meldde, dat de brief van Heems kerk binnen was gekomen, nadat de raads- overdracht al was op gemaakt en dat er over verschillende zaken nog nader over leg moet plaatsvinden, zoals over de kwes tie Donkey Shot, de eventuele dependance, de voortzetting (verspreid) van het peuter- werk, vragen waarop wethouder Bodewes nu nog geen antwoord kon geven en waar over nog „een pittige discussie” zal worden gevoerd. Maar dat kan de bouw van de nieuwe „Lichtboei” niet meer in de weg staan. ondanks erg van zullen genieten. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij reis bureau Lissone-Lindeman aan de Moens- straat in Beverwijk, reisbureau Orion aan het Burg. Nielenplein in Heemskerk, de firma Nico Mijnen in Wijk aan Zee en ’s morgens van 10 tot 12 uür bij De Nieuwe Slof. Mevrouw Vos-Müller vond, dat de raad zich maar niet te veel verdiepen moest in de onderlinge verhoudingen binnen de kerkelijke organisatie, omdat die toch op de helling staat en het voor de gemeente weinig verséhil maakt. In antwoord op een vraag van mevrouw Ruurda (CDA) deelde wethouder Camf ferman mee, dat het kerhof na de restaura tie „open gebied” wordt en dat het als zodanig dan ook een funktie kanjcrijgen in het kader van de groenvoorzieningen in deze omgeving. Het uit vijf personen bestaande hard werkende bestuur 'van de Heemskerk se carnavalsvereniging is een dezer dagen gereed gekomen met het pro gramma voor het komende carnavals seizoen. Naast de traditionele avonden springt het aanbod van nationaal be kende artiesten er wel uit. Financiële zorgen kent „De Propep pers” niet. Hoewel het dure program ma als een gok wordt gezien (een mis kleun betekent de financiële ondergang van de vereniging) heeft het bestuur en Prins Harry de Eerste toch wel zoveel vertrouwen in het carnavalsvuur van de Heemskerkers, dat men met een gerust hart naar de elfde van de elfde en andere avonden toeleeft. Bovendien is men van plan een Club 111 op te richten, waarin het cijfer 11 centraal staat en er voor moet zorgen dat 111 bekende en minder bekende Heems- Het programma ziet er in het kort als volgt uit: 11 november prinsenverkie zing in de bowlingboerderij m.m.v. het trio Arie Valkhoff en Rita Corita; 26 januari carnaval in Progress; 3 februa ri gala-avond in De Boerderij o.a. met Rita Corita en de Twee Pinten; 9 febru ari ezelinnenbal in Progress; 24 februa ri optocht en ’s avonds prinsenbal met o.a. De Dandy’s en Ciska Peters in de Jansheeren; 25 februari in De Boerde rij vader Abraham-show en grill-party; 26 februari bejaardencarnaval in de Jansheeren en 27 februari dolle dins dag in Progress en de Boerderij met o.a. Nico Haak, de Boerenkapel, de IJmondplayers en de Dandy’s. Nog niet in het programma vermeld, zijn de vele carnavalsavonden voor de bejaarden en geestelijk gehandicapten. Er zijn bijv, reeds afspraken gemaakt met Hui ze Polanen, Breezicht te IJmuiden, St. Agnes, Schuurmanshuis en De Evelaer. De prins en de raad van elf, die al te kennen hebben gegeven opnieuw als zodanig te willen optreden, krijgen een gloednieuwe praalwagen aangeboden. De kleding van de hofdames zal dit jaar verzorgd worden door modehuis Van Vuuren. De raad van elf wordt door Ton Albregt in de kleren gestoken. BEVERWIJK. Donderdagavond 19 oktober om half acht komt de raadscom missie voor middenstandszaken bijeen om het grote renovatieplan Breestraat te be spreken. BEVERWIJK. Wethouder ir. J. Camf ferman is verhinderd op maandag 16 okto ber a.s. zijn wekelijks spreekuur te hou den. ik s- „Funhouse” zou oorspronkelijk met een try-outversie van het nieuwe programma naar Heemskerk komen. Door subsidie- problemen (CRM weigerde in eerste in stantie de subsidiëring te continueren) heeft de samenstelling van de nieuwe show echter zoveel vertraging opgelopen, dat er voor „Funhouse” deze maand nog niets op te voeren viel. Vandaar dat de groep in overleg met het Assumburgthea- ter-bestuur besloten heeft, het optreden in De Jansheeren te verplaatsen naar april 1979. Wie al kaartjes voor de opvoering van de nieuwe totaal-theatershow van „Funhou se” in z’n bezit had, dient deze zuinig te bewaren. De plaatsbewijzen blijven geldig voor de voorstelling van 6 april. Mocht men op die datum verhinderd zijn, dan kan men de biljetten inleveren bij de Nuts- spaarbank aan de Deutzstraat in Heems kerk. De entreeprijs wordt in dat geval volledig vergoed. 1 ar as et sn ti- 6 vermogenspositie van de Hervormde Kerk bleek ook de PPR- en de CDA-fraktie te interesseren. Waarom bleek een beetje uit het ant woord van wethouder Camfferman. Voor hem was heel duidelijk, dat de Hervormde Kerk niet verder kan gaan dan deze nu doet (tien percent), maar ook hij was er nog niet achter of de diakonie het betref fende geld heeft gegeven aan het restaura tiefonds, of dat dit ter beschikking is ge steld in de vorm van een renteloos voor schot. De wethouder droeg overigens aan, dat de kerk toch nog met veel onsubsidia bele kosten blijft zitten. „Heemskerk ziet nu af van een depen dance, maar die zou op de duur misschien toch nog wel eens aan de orde kunnen komen en wat dan?” was een vraag van A. BEVERWIJK. „Neerlands Hoop Code B A”, het jongste programma van Bram Vermeulen, Freek de Jonge en gitarist Jan de Hont is volgende week driemaal in Beverwijk te zien. Op donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober staat de drjemansformatie in „De Nieuwe Slof” aan de Kerkstraat, waar de voorstellingen steeds om 20.15 uur van start gaan. Diana Maison moet de grote trekpleister worden van de traditionele Pasar Malam, de overdekte tropisch-exotische jaarmarkt, die zaterdag en zondag in de Beverwijkse veilinghallen wordt gehouden. Country/westem zangeres Diana Maison schijnt in het Amerikaanse gokcentrum Las Vegas heel wat publiek naar de clubs te trekken waar zij optreedt. In 1977 werd de Amerikaanse, die door de organisatoren van de Pasar Malam voor duur geld naar Beverwijk kon worden gehaald, door het showbussineswereldje van Las Vegas uitge roepen tot Miss Las Vegas. Het repertoirvan de zangeres bestaat behalve uit country en western songs, ook nog uit rock, funk en ballads. Als filmster heeft Diana Maison met de filmacteur Jerry Lewis in diverse films gespeeld. Het programma, vol met artiesten en demonstratiegroepen, speelt zich af in twee veilinghallen, waarin 80 kraampjes worden geplaatst waar duizend-en-een-dingen zijn te bezichtigen en te koop worden aangeboden. De Pasar Malam wordt zaterdagmorgen om 12 uur door burgemeester A. Hubers geopend en duurt tot 24 uur. Ook op zondag is de oosterse sfeer in de hallen van 12 uur tot middernacht te proeven. BEVERWIJK. Woensdag 18 oktober om 20 uur wordt in de Prinsesselaankerk een open avond gehouden over het thema „Schuld en Schuldgevoelens”. Aan de or de komen kwesties als: de onvruchtbaar heid van schuldgevoelens; schuld en ver antwoordelijkheid: hoe betrekkelijk is dat?; de rol die de vergeving speelt: kan er buiten de vergeving om wel van schuld gesproken worden? En welke betekenis krijgt dan het begrippenpaar schuld-straf? Spreker is Ds. R. Kaptein, secretaris van de hervormde Raad voor de Herderlijke Zorg en de Raad voor Kerk en Gezin. Er zal gelegenheid zijn om zelf met vragen en opmerkingen te komen en met ds. Kaptein van gedachten te wisselen. De avond is belegd door de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en is, als alle open avonden in de Prinsesselaankerk, bedoeld voor alle geïnteresseerden; met name voor degenen die niet aan een kerk verbonden zijn maar gewoon eens over vragen als deze, waar iedereen wel mee te maken krijgt, willen horen of meepraten. kerkers jaarlijks een bijdrage van 111,11 aan „Propeppers” schenken. Met dat geld achter de hand is het goed carnaval vieren en dan wèl voor de gehele bevolking, zo meent, het be stuur, die in de afgelopen jaren al heel wat drempels overwonnen en de carna- valstoekomst in Heemskerk zonder zor gen tegemoet ziet. De carnavalsoptocht in februari wordt groots van opzet. Men probeert met vijf praalwagens te komen, alle „gesponsord” door middenstandsorga nisaties. De kunstenaars van Heems kerk zijn benaderd om ook een praal wagen in elkaar te timmeren. „De Propeppers” liet woensdagmid dag tijdens een bijeenkomst in de Boer derij doorschemeren dat men tevreden is over het enthousiasme binnen de verenigingen en de groei van het leden tal (in korte tijd van 80 naar 200 le den!), maar het nieuwe seizoen toch wel als een soort testcase beschouwt van hetgeen er aan carnavalsvreugde in het „ezelendorp” leeft. De gages van de artiesten zijn in de carnavalsmaanderi verdubbeld. Desondanks durfde „De Propeppers” het aan een Nico Haak, Rita Corita, de Twee Pinten en Ciska Peters naar Heemskerk te halen, om maar niet te spreken van Vader Abra ham en z’n showorkest, die via bemid deling van de horeca-exploitant Bertus Berghuis van De Boerderij, een avond je carnaval in dit etablissement ver zorgt. Door het binnenhalen van deze ar tiesten in Ezelenheem hoopt „De Pro peppers” het carnavalsvuurtje nog wat aan te wakkeren opdat het volgende seizoen 1979-1980 zonder grote namen van start kan gaan, want carnaval kan ook best zonder dure artiesten gevierd h- Freek de Jonge schicht op rolschaatsjes voorbij. Bram Vermeulen (links) en gitarist Jan de Hont zien ademloos toe. F

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9