Gans 2 Jeugdig PSV schoot met scherp: 11-1 n I r 9 I „Ik kon het niet meer volgen” r# IIM r Si r “1 - Oi Onderschatting Terugkomen I I 13 OKTOBER MAANDAG 19 7 8 1 6 i Cees de Vries Sjoerd Boot... Martin Haar.. gestopt 0-1 1-1 1-2 2-2 2-3 3-3 3-4 gestopt gestopt Piet van den Berg Rob Suttorp Danny Lensen luid. I I j De serie strafschoppen had het volgende verloop: I I John van Dijk Rob de Kip Gerard Thio... I Dick Dortmundt (overbodig) L I I 12 toe. DENHAAG (ANP). Scheidsrechter Peter fkdtenam na precies zeven minuten en 36 seconden in de tweede helft van de bekerwedstrijd FC Den Haag—NEC de beslissing, die al eerder van hem verjaaeht werd: hij staakte de wedstrijd vanwege de dichte mist. Ogenschijnlijk op een willekeurig moment, want jp de regelmatige afwisseling van mistviagen die de wedstrijd voor de toeschouwers een kijkdoos met een te klein kijkgöatje maakte, waren minstens even erge on zicht baarheidsmotnenten vóórgekomen. Gans. «In de rust ben. ik speciaal nog veld op gegaan en toen wnd ik dat er nog wel gespeeld kon worden In de tweede helft kwam er echter twee keereenlange trap die ik niet kon volgen. Ik zag toen ook mijn grensrechter niet duidelijk meer aan de andere kant van het véld, Dat kan problemen opleveren ip buitenspeisituaties, ais je dan doorgaat neem je misschien een verkeerde beslisdlhg. Dan ga je met de natte vinger fluiten en dat kan niet" tri de Hiat vond de arbiter nit Yaasseü het nog *él verantwoord otn vérder te speten, (hoewel hij NEC Wd in andere shirts rode Itl pirate van witte ijte-het opkomen.:Op verzoek van zijn grensrechters, die moerte hadden met het onderscheiden van de spelers. d» v ‘I Volendam: met dank aan een SPORTIEF Feyenoord-fan (Van onze sportredactie) HAARLEM MISTE DE JUISTE INSTELLING e e (Van onze sportredactie) d e fondsen 17 11,65 0 1 70 tijd I ting JAN VAN DER NAT I JAN VAN DEINSEN van Feyenoord (links) in duel met de Volendammer Kees Guyt. rs om- -claim, aten. d d IN d t-t.Il IltlLLlg^ J. Cllt/UA U-UllUilolCl, I waarbij twee Rotterdamse doelpunten werden geannuleerd, volgde drie minu- Jan Mak vond de overwinning „ver diend”, ondanks het Rotterdamse over wicht en het feit dat de Feyenoorders individueel wat sterker waren. Feyen- oord-trainer Jezek toonde zich diep te leurgesteld. „We hebben de kans gehad hier te winnen. Erg jammer, want Feye noord had in het bekertoernooi heel ver willen komen”. Het gemis van Wim Jansen en Gerard van der Lem, die door blessures niet konden meedoen, werd mede als excuus aangevoerd. Haarlem moet de schuld van de neder laag volkomen bij zichzelf zoeken en niet bij het eventueel betere spel van Noord- wijk. Haarlem kan echter toch wat opste ken van de amateurploeg. Al is het maar qua instelling. Noordwijk was, zoals trai ner John Eelman het uitdrukte, tot op het bot gemotiveerd. Bij Haarlem vierde de onderschatting hoogtij. Althans bij de spelers. Schoof Hughes verleden maand de schuld af op het falende aankoopbeleid van het bestuur en het gebrek aan geld; nu wees de beschuldigende vinger in de rich ting van de spelers. „Het is een onbegrijpe lijke zaak, dat een elftal in zeven dagen tijd zo kan terugvallen. Tegen Twente wordt er goed gespeeld. Nu komt bijna dezelfde ploeg in het veld (alleen Van den Berg nam de plaats in van Reuser/red.), je draagt ze dezelfde speelwijze op en ze laten zich inpakken. De schuld wordt vaak afgescho ven op een trainer, maar ik heb die kansen niet gemist. Ik heb op de bank gezeten. Ik vraag me af of het nog wel zin heeft om te trainen. Ik had zondag net zo goed kunnen zeggen: ik zie jullie zaterdag wel weer...” De woede van Barry Hughes was niet onterecht. Haarlem mocht zich gelukkig prijzen dat slechts 1600 toeschouwers de moeite hadden genomen om naar het veld aan de Jan Gijzenkade te komen en dat de helft van hen door de mist het meeste niet heeft gezien. Haarlem - Noordwijk was een bar slechte wedstrijd. Zeker van de eredi visieclub, die gezien zijn status en het povere spel van de tegenstander, de wed strijd gewoon had moeten winnen. Barry Hughes had weinig risico willen nemen en was daarom een week eerder naar Putten gereisd om Noordwijk daar aan het werk te zien tegen SDCP. Daarna liet hij zich nogal laagdunkend uit over zijn komende tegenstander. „Maar dat was geen kwestie van onderschatten. Ik hoef toch niet bang te zijn voor een ploeg als Noordwijk? Zo simpel ligt het gewoon. De Eindhovense ploeg kon zich heer lijk uitleven en won tenslotte met 11-1. Kees Rijvers stelde in dit duèl een aan tal nieuwelingen op. Hij moest wel, want naast de oude blessures van Van Beveren, Smits en René van de Kerk hof kwamen de afgelopen week die van Willy van de Kerkhof, Van der Kuylen en Poortvliet erbij. De jeugd weerde zich echter goed en liet zien dat bij volgende blessureaan- gelegenheden Rijvers nog niet in pa niek behoeft te geraken. In de tweede helft deden ook nog Lubse en Krijgh Bij rust was het slechts 5-0, omdat scheidsrechter Klinkers en zijn secon- Binnen het kwartier was de stand opgevoerd naar 8-0. Waarop PSV rus tig de elf volmaakte. Dat Dordrecht de eer mocht redden nam geen enkele PSV-er ernstig. >a- n en >m De Rotterdamse supporter had met deze daad zijn eigen ploeg de das om gedaan. Volendam-trainer Jan Mak schoot na afloop, toen hij zich dit ge beuren weer voor de geest haalde, in de lach, ,4a, erg dom van die knaap. Die Rotterdamse supporter mag wat mij betreft terugkomen. EINDHOVEN (ANP). PSV had zich geen betere voorbereiding op het komende Europa Cupduel met Glas gow Rangers kunnen wensen dan de bekerwedstrijd tegen het nietige, doch dappere FC Dordrecht. t en i de d e ische ten rsen. r dit n euvel aan. danten problemen hadden met de bui tenspelregel. Bvoendien mocht doel man Rijkens ongestraft Postuma torpe deren. PSV maakte zich daar niet kwaad over. In het Noordwijkse kamp werd slechts gekeken naar de eigen prestatie, al is er nauwelijks geloof in een nieuwe stunt in de volgende ronde. Eelman: „Een bekertoernooi is een soort beloning voor de jongens. En als je dan wat verder komt is het erg leuk. Maar illusies hebben we niet. Toch is deze overwinning erg belangrijk. De meeste spelers draaien al erg lang mee. Hebben veel meegemaakt. Een kampioenschap zegt ze niet zoveel meer. Maar zo’n overwinning op Haarlem herinneren ze zich oyer tien jaar nog”. Er leek toen voor Haarlem nog geen vuiltje aan de lucht, omdat de ploeg zeer nadrukkelijk op de aanval speelde en Noordwijk de verdedigende rol accepteer de. Toen Martin Haar koppend voor de gelijkmaker zorgde (acht minuten voor rust) leek Haarlem te kunnen doorlopen naar een normale zege. Volendam loerde intussen via coun ters op zijn kans. Eerst moest doelman Treytel nog schitterend redding bren gen bij een prachtig schot van de goed spelende Frank Kramer. Maar in de 87e minuut was het toch wel raak, toen Dick Bond na een snelle uitval de bal beheerst langs de Feyenoord-doel- man plaatste: 2-1. het bekerduel tussen Volendam I EDAM (ANP). De rijkspolitie van Edam heeft voor, tijdens en na de wedstrijd Volen- dam-Feyenoord acht supporters van de Rot terdamse vereniging aangehouden. Het acht tal werd gearresteerd wegens ordeverstorin gen op de tribunes en na vernielingen en geweldpleging in Volendam. Een aantal van de gearresteerden werd bijvoorbeeld opge pakt na diefstal van bier. De jeugdige arrestanten, variërend in leef- ji van zestien tot 23 jaar, zullen in afwach ting van hun voorgeleiding voor de officier van justitie worden vastgehouden. 418,001 noteerd 00 450,00 80 8,20e De ontmoeting tussen Haarlem en Noordwijk had die strafschoppenclimax duidelijk nodig. 120 minuten lang was het allemaal nauwelijks het aankijken waard geweest. Al was het scoreverloop bijzon der aardig. Tweemaal moest Haarlem een achterstand wegwerken. De eerste keer al na twaalf minuten. Toen namelijk opende rechtervleugelverdediger Hans Plaatzer de score. Hij doelpuntte na een vrije trap van Jan-Willem Bogers via het been van Frank van Leen. HAARLEM. De vicieuze cirkel bij Haarlem is weer bijna gesloten. Nauwe lijks een maand geleden ontstak trainer Barry Hughes in woede na de blamage bij Feyenoord (5-0). Zaterdag liep het hoofd van de Brit opnieuw rood aan na de bijna vernederende uitschakeling in het KNVB-bekertoernooi door zaterdagama- teur Noordwijk, dat zich via strafschop pen toegang verschafte tot de derde ron de. Begrijp me goed; ik heb alle respect voor Noordwijk. Die ploeg heeft strijdlust ge toond en geknokt. Wij verdienen niet beter dan dit. Ik maak me alleen zorgen over het jojoën. De ene week goed spelen en een paar dagen later slecht. We zullen tegen NAC wel weer goed spelen en vervolgens verliezen van PEC.” Ironisch genoeg speelden twee „Noord- wijkers” die een duidelijke Haarlemse achtergrond hebben, zaterdag een hoofd rol. John Eelman woont in Haarlem en was, jaren terug, hulptrainer bij de eredi- visionist en doelman Dick Dortmundt stond vorig seizoen nog onder contract bij Barry Hughes. De Noordwijkse goalie stopte zaterdag de penalties van Piet van den Berg en Martin Haar en groeide daar door uit tot de held van de wedstrijd. Zeker na de rust had dat moeten gebeu ren. Noordwijk verdedigde moedig maar riiet groots en moest zijn aanvallende ideeën terzijde schuiven. Het tweede Haar lemse doelpunt leek een kwestie van tijd. Van den Berg miste daartoe in de achtste minuut na rust een unieke kans en zag seconden later een treffer worden afge keurd door arbiter Klint, die een overtre ding ten opzichte van Dortmundt had ge constateerd. Noordwijk kwam na de rust eigenlijk maar één keer uit de defensie. Maar toen hun plaatsn aan jongeren over, zonder dat Dordrecht daarvan kon profiteren. De strijd was al heel snel beslist. Bin nen zes minuten stond het 3-0 en toen nam PSV even een adempauze. Bij Dordrecht deed Bijl af en toe aardige dingen, maar Van Engelen had alleen met terugspeelballen te maken. Haarlem: Boersma; Masefield, Verkalk, Huyg (De Vries), Van Leen; Haar, George, De Kip; Lensen, Böckling (Caljouw) en Van der Berg. Noordwijk: Dortmundt; Plaatzer, Van der Veen, Thio, Van Kesteren; Boot, Spaanderman, Van Dijk; Suttorp, Bröring (Smits) en Bogers nuut kopte Houtman in, maar wegens buitenspel telde het doelpunt niet. Pas na 20 minuten kon Volendam zich etjn beetje loswerken uit de (leftige Rotter damse omklemming, wfaarna Feyen oord toch weer het initiatief overnam. I iiJ. (0 s Noordwijk-doelman Dick Dortmundt ging na afloop op de schouders. Trainer Eelman en Rob Suttorp torsen de last. was het wel gelijk raak. Ruud Bröring werd aangespeeld door Van Dijk, goochel de wat met de bal en passeerde vervolgens Rpb Boersma zeer koelbloedig. Even schoot de vonk over naar Haarlem en vijf minuten later was het gelijk, toen Haar de bal keurig op het hoofd van Van den Berg deponeerde: 2-2. Daarna stortte Haarlem volledig ineen. Noordwijk hield de stand in evenwicht en kwam ook in de verlenging nauwelijks in gevaar. Even slechts. Maar Van den Berg presteerde het bijna onmogelijke. Vijf me ter voor Dortmundt schoot hij de bal over. Strafschoppen moesten derhalve beslissen en die nam Noordwijk net even beter. 4-3 dankzij Dick Dortmundt, die zelf de vijfde, niet meer van invloed zijnde penalty nam en aan zijn korte terugkeer in Haarlem bijzonder prettige herinneringen over hield. De gezichten van Böckling, Masefield, George en Hughes spreken boekdelen. De uitschakeling is nabij... Volendam verrassend met 2-1 voor. In de allerlaatste minuten van deze bekerstrijd, viel Feyenoord nog wel massaal aan, maar de versterkte Volen- damse defensie, onder aanvoering van de onverslijtbare Fred André (37), wist van geen wijken. Het dieptepunt voor de Rotterdamse eindsignaal van invaller-scheidsrechter Bep Thomas, toen de Volendamse de- 3ÏÖ.ÖÖ fensie op het punt van instorten stond. 113,09 50,50 140,00 1.24 155,50 41’00 7J0 86,50 24,00 57,90 116,70 41,60 57,60 50,00 77,50 35,50 62,00 135,00 105,00 93,00 34,30 107JO 69,10 131,10 65,00 40,50 57,00 73,00 41,20 36,70 603,00 47,70 66,00 57,50 54,00 62,90 124,80 36,10 44,60 134,00 65,00 43,10 6,30 60,001 146,00 67,10 10020 182,00 59,30 55,00 123,30 48,50 25,40 71,60 62,00 94,50 52,50 34,10 132,00 84,00 62,40 51,30 180,00 38,00 86,00 120,00 55,50 57,50 4440 45,30 290,00 166,00 133.00 VOLENDAM. Eén man zal zich en Feyenoord, dat toch wel verrassend eindigde in een Volendamse zege, zijn leven lang herinneren. De Feyenoord- supporter, die een kwartier voor het einde een extra bal in het-veld gooide. Zijn, ongetwijfeld als grap bedoelde I daad, had rampzalige gevolgen voor I zijn eigen ploeg en vormde tevens de inleiding tot een sensationale slotfase. Na een heftig Feyenoord-offensief, Op dat moment gooide de Feyenoord- supporter de bal op het vejd. Ncig_vp<jr.; I dat Jan van Deinsen doeltreffend uit- haalde, floot de scheidsrechter de wedstrijd af en telde de treffer dus niet. E Feyenoord mocht nog zoveel proteste- I ren, Thomas kende het doelpunt niet Kort voor rust kreeg Peter Houtman nog een kans, maar de lange Rotter dammer schoot hopeloos naast. In de tweede helft was Feyenoord overwe gend sterker, waarbij Volendam zich beperkte tot counters. Volendam ver- dedigde, met Fred André aan het I hoofd, hardnekkig. In de twaalfde mi- B Dick Bond: winnende treffer Al na vijftien minuten nam het collec- tief sterke Feyenoord een 0-1-voor- sprong. Een voorzet van Richard Bud- a ding bereikte de geheel vrijstaande Jan 9KSK35. g-jm- tien man, omdat Dick Helling een knie- blessure opliep en later werd vervan- J gen door Jaap Visser. Jan Mak: „Een I onnodig doelpunt. Volendam had, met tien man spelend, toen niet naar voren moeten gaan”. Volendam kromde intussen de rug gen en kwam geladen terug. In de 24e minuut mocht Jaap Jonk een vrije schop nemen. Toen Feyenoord nog be zig was het muurtje op te stellen, had Jonk al op doel geschoten. Via een Rotterdamse voet verdween de bal in het net: 1-1. Juichende Volendammers g en protesterende Feyenoorders. Scheidsrechter Thomas was gedeci- deerd in zijn beslissing. Jan Mak later: I „Je hoeft- niet te wachten tot het fluit- signaal klinkt. Vandaar dat Jonk me- teen op doel schoot”. Van de vele pro- testerende Rotterdammers noteerde I arbiter Thomas ten slotte de naam van Jan van Deinsen. ten voor tijd een razendsnelle Volen- damse counter. Met een wanhoopstrap I bereikte Theo Vonk middenvelder Jaap Jonk, die met een fraaie pass-de I sprintende Dick Bond de diepte in stuurde. Met alleen Feyenoord-doel- I man Eddy Treytel voor zich had Dick Bond geen moeite te scören’en zo stond Vr id

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13