1 BERGER OP HET MATJE V 1 programma's Problemen Brom door blessures Bekervoetbal X X J b Uitslagen buitenland Graafschap: vechtlust OLGA Bekerloting derde ronde J buitenlands l voetbal in het kort bekervoetbal J toto-lotto I ■1 Inhalen Engeland Ongecompliceerd België Kijken is kiezen uit Olga’s brochure „Het Rijke Slapen” 14 M 16 OKTOBER MAANDAG 19 7 8 1 2 3 FC Twente-Veendam PSV-FC Dordrecht. FC Utrecht-Heerenveen Ajax-Eindhoven Sparta-FC VVV Volendam-Feyenoord Excelsior-AZ’67 Willem II-Roda JC De Graafschap-Vitesse Heracles-FC Den Bosch NAC-G.A. Eagles FC Den Haag-NEC PEC-MVV A t.b.v. Nat. Puzzelactie „Het Gehandicapte Kind” sportief OS 1 H h I ''"f Eindhoven stelde Ajax op de proef Kaiserslautern blijft verrassen (ADVERTENTIE) V ïl- SÖREN LERBY (rechts) duikt op uit de mist om het derde doelpunt van Ajax tegen Eindhoven te maken. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Niet het bereiken van de volgende ronde, maar het geschonden spelerspotentieel stond in de nabeschou wing van de bekerconfrontatie tegen Eindhoven zaterdagavond centraal bij Ajax-trainer Cor Brom. De Amsterdamse oefenmeester toonde zich weliswaar con tent met het resultaat (een 3-2 overwin ning), maar schonk begrijpelijkerwijs meer aandacht aan het feit dat maar liefst vier basisspelers met min of meer ernsti ge blessures sukkelen. Met het oog op de Europa-Cupontmoetingen tegen het Zwit serse Lausanne, die woensdagavond in De Meer wordt afgewerkt, een uiterst onple zierige zaak, vooral omdat het blessures betreft van vier verdedigers. (Van onze sportredactie) DOETINCHEM. Dick Mulderij ty peerde de wedstrijd nog het best. Sprak Vitesse’s libero na de 2-1 nederlaag van zijn formatie: „We hadden gedacht hier met klasse te kunnen winnen, maar De Graafschap heeft bewezen dat je daarbij ook vechtlust nodig hebt”. den in deze „mistige” confrontatie, omdat Ajax toen nog meer ging overheersen, zonder daarbij overigens tot hoogstaand voetbal te komen. Slechts een paar maal wist Eindhoven het eenrichtingsverkeer van de Amster dammers te doorbreken, maar Cees Scha pendonk en Huub Postuma troffen in de nevel doelman Piet Schrijvers op hun weg. Pas zeven minuten voor tijd reduceerde de Eindhovense voetbaldreumes de marge via Van Blijderveen, na goed voorberei dend werk van Warnaar, die met een knap pe solo de zwakke plekken in de Amster damse verdediging nog eens blootlegde AD HEESBEEN De stunt van de Doetinchemse eerste- divisieclub op zijn oude rivaal was er ech ter niet minder om. De Graafschap speel de gisteren niet alleen aanvallend erg sterk, maar legde het hautaine Vitesse bovendien maar al te vaak zijn wil op. Eigenlijk haalde bij de Arnhemse ploeg in de eerste helft alleen doelman Ben Nijhuis een ruime voldoende, al leek ook hij in de veertiende minuut geslagen na een kopbal van Jacobs. Het lange been van Joop Hee- zen bracht op de lijn echter redding. Halverwege de tweede helft kwam Vites se sterk terug. De ploeg van Henk Wullems had daarbij de pech dat een overtreding van Johnny Trentelman tegen Bursac in het strafschopgebied door scheidsrechter Severein niet op de juiste wijze werd geho noreerd. De woede bij Vitesse was echter overbodig want enkele minuten later bracht Mulderij de Arnhemse ploeg toch aan de leiding. in andere bewoordingen heeft her haald. Overigens is er ook al een ex cuusbrief bezorgd aan Bart Ram, waar in FC Utrecht zijn spijt betuigt over de woorden van Berger. De wedstrijden uit de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker, die dit weekeinde vanwege de mist geen doorgang konden vinden dan wel gestaakt werden, zullen op woensdag teerd, handhaafde zich op de tweede plaats met een 2-1 zege op VFL Bo chum. Kaiserslautern haalde de overwin ning na de hervatting binnen. De ploeg voerde de stand binnen een mum van tijd op tot 3-1 en dat was het voortreffe lijk terugkomende Borussia Dortmund net iets te veel. Verder dan 3-2 kwamen de Dortmunders niet. Bayern München had de zege vooral te danken aan verdediger Horsmann. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd verraste deze de Bochum- doelman met een dwarrelend afstands schot, waarmee hij de eindstand op 2-1 bracht. Daarvoor hadden Eggert voor Bochum en Dürnberger voor Bayern München gescoord. De titelhouder Borussia Mönchen- gladbach moet het inmiddels nogjnet een elfde plaats stellen. Wèl werd zater- In Engeland blijft het menigeen ver bazen, dat het dit seizoen voortreffe lijk draaiende Liverpool zich in de strijd om de Europa Cup 1 heeft laten verrassen door de titelhouder Notting ham Forest. Liverpool, vorig jaar win naar van de beker voor landskampioe nen en uit dien hoofde naast Notting ham gerechtigd tot deelname aan het bekertoernooi, is in de Engelse compe titie dit jaar namelijk oppermachtig gebleken. De ploeg verspeelde totnog toe in tien wedstrijden slechts één puntje en heeft nu al drie punten voor- sprong op naaste concurrent Everton, dat zich op zijn beurt van Nottingham Forest gescheiden weet door een mar ge van twee competitiepunten. De bekerwedstrijd voor zaterdaga- mateurs tussen ONI en Wit Zwart is 13 minuten bij een stand van 0-0 gestaakt wegens een vechtpartij. Tot dat inci dent had de wedstrijd een ordelijk verloop maar toen de ONI-speler Sprangers in die slotfase de op de grond liggende tegenstander De Peffer een trap gaf was het hek van de dam. De doelman van ONI, Pullens, storm de uit zijn doel en gaf de niets vermoe dende Van Loon van ONI een harde trap in de maag, waarop deze neer ging. Scheidsrechter Huigens uit Waal wijk zag daarop geen andere uitweg meer nadat hij zowel Sprangers als Pullens had weggezonden dan de ontmoeting te staken. Overigens blijft Everton stadgenoot Liverpool goed volgen. De ploeg hand haafde het verschil van drie punten met de lijstaanvoerder door uit tegen Ipswich een moeilijke 0-1 zege te be vechten. Bob Latchford tekende voor het enige doelpunt. Dochterty had trouwens toch al een weinig vermakelijke weekafsluiting, want vrijdagavond raakte hij betrok ken bij een auto-ongeluk. Hij kwam echter heelhuids uit zijn tot wrak ver worden vervoermiddel al moest hij met een bepleisterd gezicht de afstraffing van Derby volgen. De uitslagen van de tweede ronde: i c Twente-SC Veendam af., PSV-FC Dor drecht 11-1, FC Utrecht-SC Heerenveen af., Ajax-Eindhoven 3-2, Sparta-FC VW af., FC Volendam-Feyenoord 2-1, Excel- sior-AZ ’67 1-2, Willem II-Roda JC 1-2, De Graafschap-Vitesse 2-1, SC Heracles-FC Den Bosch 0-1, NAC-Go Ahead Eagles af., FC Wageningen-FC Amsterdam 4-0. Haar- lem-Noordwijk 2-2, Fortuna SC-R.heden 4-3, FC Den Haag-NEC af., PEC Zwolle- MW af. (Van onze sportredactie) DORTMUND-LONDEN-BRUSSEL. Zoals vorig jaar Nottingham Forest vriend en vijand verraste met het be halen van de titel in de Engelse Lea gue, zo lijkt dit jaar Kaiserslautern de verrassing van de Westduitse Bundes liga te worden. Nu er in West-Duits- land negen wedstrijden zijn afge werkt, voert Kaiserslautern nog steeds de Duitse ranglijst aan. Zaterdag moest het toch beslist niet kinderach tige Borussia Dortmund het onderspit delven. De voormalige topformatie Bayern München blijft overigens in de Bun desliga ook in de running. De Beierse formatie, die eertijds net als Ajax drie maal de Europa Cup voor landskampi oenen veroverde, maar vorig jaar met een ernstige terugval werd geconfron- De treffer leek het bekeravontuur van De Graafschap te beëindigen, maar ook in de slotfase beschikte de vorig seizoen nog zo labiele formatie over een ijzersterk mo reel. Twee minuten voor tijd resulteerde die wilskracht zelfs nog in een niet meer verwachte gelijkmaker toen Joop Heezen en Peter Boeve zich volledig vergaloppeer den in de snelheid van Jaap Jacobs en Kees van Veenendaal daarna (in buiten- spelpositie?) gemakkelijk kon scoren. Ook dit weekeinde benadrukte Liver pool de speciale klasse. De coach van tegenstander Derby County Tom Do- chert had na afloop van het pak slaag (5-0) dat zijn ploeg van Liverpool gekre gen had slechts één zin als commen taar: „Tegen deze ploeg is niemand bestand.” J sp< nei scl de do int sla nu Joi wa 1 Ui St Pi. I kaï jar wil kaï nal eer uit wa spt me tWi op; ge< het ten vei 6-4 Fei rev Fri pai I Da hij eei teg hit I mi ha ge] te bn sig on 41- str ter au scl de: sti Mi ze Bi. wc St sei Ita va de 1 di( te de lië ve He vie de scl 1 in in ph dag met groot machtsvertoon gewon nen van Werder Bremen. Het werd uit eindelijk 4-0, een score waarmee trai ner Udo Lattek, die de laatste tijd veel jong talent in zijn ploeg heeft gestopt, zich dolblij toonde. in Ve Br de 6-4 ha Zo was Brom tegen Eindhoven genood zaakt om Pim van Dord, die tegen Vitesse onlangs een zweepslag in zijn kuit opliep, uit het team te laten, terwijl aanvoerder Ruud Krol zich al na een klein half uur moest laten vervangen door Cees Zwam- birb. Krol heeft weer last gekregen van een oude blessure aan zijn linkerbilspier, waarvan hij ook al hinder ondervond tij dens de interland tegen Zwitserland, afge lopen week. „Ik had liever gezien dat Krol tegen Zwitserland niet had gespeeld”, zo stelde Cor Brom dan ook vast. Niet geheel fit is bovendien Sören Lerby, die niet vrijuit kan spelen door een lies blessure. Aangezien Jan Everse opnieuw geblesseerd is geraakt aan zijn voet en Zwamborn nog niet gerechtigd is in inter nationaal verband voor de Amsterdamse formatie uit te komen, is voor Brom een uiterst zorgelijke situatie ontstaan, waar door onzekerheid over de samenstelling van de ploeg tegen Lausanne overheerst. Vooral over het optreden van Pim van Dord bestaat grote twijfel. Cor Brom: „Van Dords blessure is van dien aard, dat ik niet geloof dat hij er tegen Lausanne bij zal zijn”. Bij wijze van expe riment posteerde de Ajax-trainer Dick Schoenaker tegen Eindhoven als voorstop- per, maar dat bleek een minder gelukkige greep, want de Argentinië-ganger acteerde door ongeconcentreerd spel ver beneden zijn normale niveau. Dat gold overigens voor de totale Ajax-équipe, die zich na drukkelijk leek te sparen voor de kracht meting van woensdag en derhalve weinig agressie (Simon Tahamata uitgezonderd) in het spelpatroon bracht. Eindhoven daarentegen wel. De eerste-divisieploeg spotte met de normen die veel trainers in De Meer hanteren en koos voor een aan vallend strijdplan, met inzet als sterkste wapen. Eindhoven-trainer Rinus Goosens: „We hadden ons tegen Ajax op eigen helft kunnen ingraven, maar we hebben dat bewust niet gedaan. Wanneer we met een dergelijke negatieve gedachte aan dit duel waren begonnen, dan was het beslist een waardeloze wedstrijd geworden. Defen sief voetbal levert tenslotte niets op. Niet voor het publiek en niet voor de spelers. Met onze beperkte kwaliteiten hebben we veel durf getoond, met als resultaat dat er goed is gespeeld. Daar kunnen we tevre den mee zijn”. 25 oktober gespeeld worden. De voor deze dag op het programma staande inhaalwedstrijd uit de eredivisie FC UtrechtNEC wordt verschoven naar 8 november. Het eerste-divisieduel Den Bosch—De Graafschap, dat even eens voor de 25ste op het programma staat, gaat gewoon door. over de manier waarop mensen als Ram de wedstrijden arbitreren.” Ook het bestuur van FC Utrecht overweegt maatregelen tegen zijn hoofdtrainer. Bestuurslid Arno van den Heuvel hierover: „Vanavond is er een bijeenkomst van het dagelijks be stuur. Daarin zullen we ons beraden over de te nemen stappen. Op dit mo ment kan ik als mijn persoonlijke me ning al geven, dat we ons volledig dis tantiëren van die uitlatingen. Er kan geen misverstand over bestaan dat zoiets gewoon niet getolereerd kan wor den. Trouwens, dat hebben we Berger afgelopen maandag al gezegd.” Het bestuur van Utrecht is verbolgen over het feit dat de trainer deze week in een radioprogramma zijn beschuldi gingen aan het adres van Ram zij het EINDHOVEN: Adjanski; Jonkers, Warnaar, Van Blijderveen, Jacobs; Suikers, Bloemers, Van de Vleut; Postuma, Schapendonk en Pepels. Anderlecht is een „veilige” koploper gebleven in de Belgische competitie, dankzij zijn buitenlanders. Na een ach terstand van 0-1 bij rust in het duel bij Berchem, maakte Benny Nielsen ge lijk. Ruud Geels bracht tenslotte met twee treffers de winst bij de ploeg uit Brussel. Beerschot bleef tweede op drie punten afstand na de overwinning met 2-0 bij Kortrijk. RWD Molenbeek kwam iets verder uit de staartgroep door een overwin ning op FC Luik. De cijfers van 1-0 kwamen tot stand doordat de Neder lander Boskamp scoorde. Beringen won in Charleroi ook met de kleinst mogelijke score, Nick Deacy (uit Wales) doelpuntte. Er was op de achtste speeldag slechts één wedstrijd zonder doelpunten, na melijk FC Brugge-Antwerp. De ploeg van Happel lijkt dit jaar duidelijk de terugslag te hebben van drie zware seizoenen. De kampioensploeg van Bel gië is teruggezakt naar de tiende plaats met acht punten. Wanderers-Arsenal 1-0 Stand aan kop: Liver pool 10-19, Everton 10-16, Nottingham Forest 10- 14, West Bromwich 10-13, Manchester City 10-13, Manchester United 10-13, Coventry 10-12. BELGIË RWDM-FC Liège 1-0, FC Brugge-Antwerp 0-0, Lierse-Winterslag 1-0, Kortrijk-Beerschot 0-2, Berchem-Anderlecht 1-3, Beveren-Waregem ge staakt, Waterschei-La Louvière 1-0, Charleroi- Beeringen 0-1, Standard-Lokeren 4-3 Stand aan kop: Anderlecht 8-14, Beerschot 8-11, Beveren 7-9, Waterschei 8-10, Llerse 8-9, Standard 8-9, Antwerp 8-9, Beeringen 8-9. SPANJE Real Zaragoza-Hercules 1-2, Real Sociedad- Espanol 2-1, Rayo Vallecano-Atletico Madrid 1-3, Santander-Celta 2-0, Valencia-Huelva 1-0, Salan- ca-Burgos 1-1, Real Madrid-Atletico Bilbao 2-1, Barcelona-Las Palmas 4-0, Sevilla-Gljon 1-1. Stand aan kop: Real Madrid 6-10, Barcelona 6-8, Atletico Bilbao 6-8, Espanol Barcelona 6-8. WEST-DUITSLAND Borussia Mönchengladbach-Werder Bremen 4-0, Hamburger SV-FC Neurenberg 4-1, Borus sia Dortmund-FC Kaiserslautern 2-3, Bayeren München-VFL Bochum 2-1, MSV Duisburg- Darmstadt 98 4-4, Eintracht Frankfurt-Hertha BSC 2-2, Eintracht Braunschweig-Fortuna Düs seldorf 1-1, Arminia Bielefeld-VFL Stuttgart 1-1, Schalke 04-FC Köln 1-1. Stand aan kop: FC Kaiserslautern 9-14, Bayern München 9-13, Ham burg SV 9-12, VFB Stuttgart 9-11, Eintracht Frankfurt 9-11, Eintracht Braunschweig 9-11. ENGELANÖ Aston Villa-Manchester United 2-2, Bristol Ci- ty-Nottingham Forest 1-3, Chelsea-Bolton Wan derers 4-3, Ipswich Town-Everton 0-1, Leeds United-West Bromwich-Albion 1-3, Liverpool- Derby County 5-0, Manchester City-Coventry City 2-0, Middlesbrough-Norwich City 2-0, Sou thampton-Queens Park Rangers 1-1, Tottenham Hotspur-Birmingham City 1-0, Wolverhampton Zeker in de eerste helft dwong Eindho ven respect af met zijn opportunistische en ongecompliceerde speelwijze. Ajax leek duidelijk verrast en verslikte zich in de opneningsfase dan ook in de gretigheid van zijn opponent. Een en ander resulteer de binnen vijf minuten in drie uitstekende mogelijkheden, waarvan er slechts één, door Cees Schapendonk, werd benut. Ken nelijk wakker geschud door deze onver wachte tegenslag, pakte Ajax de zaken enigszins energieker aan, met als gevolg een doelpunt in dezelfde minuut van Ray Clarke, die een voorzet van Wim Meutste- ge verlengde, alsmede een reeks offensie ve acties, die echter door een te simpele opzet eenvoudig konden worden ontregeld door het centrale verdedigingsduo Leen Warnaar en Wout van Blijderveen en sluit post Peter Adjanski. Minder solide was het spel van de Am sterdamse afweer, waarbij vooral het zwakke optreden van Lerby opviel, die erg veel moeite had met de rappe Huub Postu ma. Reden voor Cor Brom om de Deen naar het middenveld te laten opschuiven en Hans Erkens terug te halen naar de laatste linie. Daar voelde Lerby zich beter in zijn element, hetgeen hij na de hervat ting onderstreepte met twee knappe tref fers. Doelpunten die het breekpunt vorm- j Deze brochure slaat vol niet spring boxen, spreien, gordijnen, kussens, hoofdborden en matrassen Welke smaak u ook prefereert, u vindt het bij Olga. Bestel de brochure en binnen enkele dagen kunt u zichzelf over tuigen. Stop uw naam en adres met daarbij f 1aan postzegels ingesloten, in een als brief gefran keerde envelop en stuur deze naar Olga of maak f 1,- over jxt giro. U ontvangt dan de uitgebreide, kleurrijke brochure van 24 pagina’s over Olga’s Rijke Slapen: Olga, Postbus Ki, Leiden, Postgiro 12002. Volendam-Feyenoord 2-1 (1-1). 16. Van Deinsen 0-1, 28. Jonk 1-1, 88. Dick Bond 2- 1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 9000. Wageningen-FC Amsterdam 4-0 (1-0). 41. Van Pelt 1-0, 52. Van Vijfeiken 2-0, 72. Van Pelt 3-0, 81. Van Osenbrugge 4-0 Scheids rechter: Van Swieten. Toeschouwers: 4000. Excelsior-AZ’67 1-2 (1-2). 1. Ernst 1-0 (straf schop), 18. Metgod 1-1 (strafschop), 45. Ny gaard 1-2. Scheidsrechter: Oetelmans. Toe schouwers: 5000. PSV-FC Dordrecht 11-1 (5-0). 2. Lubse 1-0, 3. Postuma 2-0, 6. Lubse 3-0, 26. Postuma 4-0, 34. Deykers 5-0, 47. Deykers 6-0, 55. Deykers 7-0, 58. Hooyer 8-0, 71. Postuma 9-0, 72. Landsbergen 10-0, 76. Mijnhard van Schoor 10-1, 85. Brandts 11-1. Scheidsrechter: Klin kers. Toeschouwers: 6000. Heracles-FC Den Bosch 0-1 (0-1). 16. Van den Dungen 0-1. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 2500. Haarlem-Noordwijk 2-2 (1-1). Noordwijk wint na strafschoppen met 4-3. 12. Plaatzer 0- 1, 37. Haar 1-1, 65. Bröring 1-2, 70. Van den Berg 2-2. Scheidsrechter: Klint. Toeschou wers: 1600. Ajax-Eindhoven 3-2 (1-1). 5. Schapendonk 0-1, 6. Clarke 1-1, 47. Lerby 2-1, 61. Lerby 3-1, 83. Van Blijderveen 3-2. Scheidsrechter: Ma nuel. Toeschouwers: 5500. Fortuna SC- Rheden 4-3 (1-2). 10. Ruys 1-0, 19. Lefords 1-1, 31. Lucassen 1-2, 53. Zweers 1-3, 54. Zuidersma 2-3, 57. Ruys 3-3, 90. Zui- dersma 4-3. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 2000. De Graafschap-Vitesse 2-1 (na verlenging). 83. Mulderij 0-1, 89. Van Veenendaal 1-1, 114. Koenders 2-1. Scheidsrechter: Severein. Toeschouwers: 10.000. Willem II-Roda JC 1-2 (1-1). 25. Van Rooy 1- 0, 40. Nanninga 1-1, 62. Vermeulen 1-2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 700. Berger zelf wacht het allemaal maar rustig af. „Ik moet vóór 19 oktober mijn verweerschrift ingeleverd hebben, daar zal ik alles wel in zetten. En wat het bestuur met me van plan is, dat hoor ik maandag dan vanzelf.” Eredivisie: (Za.) MW-Sparta, FC Utrecht-FC Den Haag, PEC-AZ’67, NAC- Haarlem, FC Twente-G.A. Eagles, (zo.) NEC-Ajax-Volendam-PSV, Roda JC-FC WV, Feyenoord-Vitesse. Eerste divisie: (za.)Wageningen-Excelsi- or, (zo.) FC Vlaardingen-FC Dordrecht, Eindhoven-Heerenveen, Telstar-Fortuna SC, FC Amsterdam-De Graafschap, SC Cambuur-SW, FC Den Boch-SC Amers foort, Willem II-Veendam. Berger: „Ik heb gisteren een brief gehad waarin ik in staat van beschuldi- ging wordt gesteld. Wel is me het recht 1 gegeven me te verweren tegen de uitla- tingen zoals die in de krant zijn afge- I drukt. Ik zal dat uitgebreid doen, want de manier waarop sommige bladen mijn woorden hebben afgedrukt, was buiten alle proporties. Overigens heb ik het wel gezegd: ik zal dus de conse- quenties aanvaarden. Hetgeen allemaal 1 niet wegneemt, dat ik m’n twijfels houd Pas in de 24e minuut van de verlenging profiteerde De Graafschap opnieuw van de chaos in de Arnhemse defensie. Joop Koenders werd met zijn gave kopbal de held van de dag. afzijdig bleven. Een fotograaf, die trachtte enkele opnamen van dit hand gemeen te maken, liep daarbij enkele forse klappen op en zag zijn fototoestel ernstig beschadigd. Nadat het duel ge durende negen minuten was gestaakt liet de heer Van Ginniken de ontmoe ting hervatten. DEN HAAG. (ANP). De loting voor de achtste finales van het toernooi om de KNVB beker, waarvan de wedstrijden zul len worden gespeeld in het weekeinde van 18 en 19 november, had het volgende resultaat: PSV-FC Den Bosch Sparta/FC WV-PEC ZwoUe/MW NAC/Go Ahead Eagles-FC Utrecht/Heer- enveen N oordwijk-V olendam AZ ’67-W ageningen Ajax-Roda JC FC Den Haag/NEC-FC Twente/Veendam I Fortuna SC-De Graafschap AJAX: Schrijvers; Meutstege, Krol (Zwam- bom). Schoenaker, Lerby; Erkens, Arnesen, Ta hamata; La Ling, Clarke en Meijer. f. en van de veif voorbeelden uit de veelkleurige 24pagina's dikke brochure van Olga. Aantal deelnemers toto 41: 190.521. In leg: 637.616,50. Prijzenbedrag: ƒ302.867,84: eerste prijs: ƒ121.147,14, tweede prijs: ƒ75.716,96, derde prijs: 106.003,74. Aantal deelnemers lotto 41: 818.247. Inleg: 3.393.202,50. Beschikbaar uit Jack pot: 135.391,56: eerste prijs (incl. Jack pot): ƒ699.511,48, tweede prijs: 161.177,12, derde prijs: ƒ241.765,68, vier de prijs: ƒ322.354,24, vijfde prijs: 322.354,24. De winnende getallen: 2-3-18- 19-28-32; reservegetal: 1. Winnende getallen Westduitse lotte: 8- 13-22-32-34-35; reservegetal: 27. Het winnende getal in „Spiel ’77” was: 5 6 1 5 3 5 4. Tijdens de wedstrijd IJsselmeervo- gels tegen WHC (eerste klasse zaterdag) is het vijf minuten voor het eindsignaal van arbiter Van Ginniken tot ongere geldheden gekomen waarvan een foto graaf het slachtoffer werd. Spaken- burg-speler Jan Vedder vertraagde vol gens WHC-speler Jan Wessels te veel. Hoewel de vogelstrainer Evert Mur nog sussend probeerde op te treden kwam het tot een handgemeen waarbij de supporters van beide verenigingen niet hare sun aak UTRECHT. FC Utrecht-trainer Han Berger zal door de tuchtcommis- sie van de KNVB officieel ter verant- woording geroepen worden voor de manier waarop hij na afloop van Spar- ta—FC Utrecht arbiter Bart Ram beje- gende. Berger noemde Ram toen „een I laffe hond”, omdat de Amsterdamse scheidsrechter had geweigerd een J vuistslag van de Sparta-spits ten op- I zichte van voorstopper Henk van der Vlag met rood te honoreren. De Spar- ta-speler kreeg zelfs geen waarschu- wing.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 14