EERSTE WINST Velsen nam zes nieuwe wk softbal lichtmasten in gebruik II VOOR PHOENIX BBC had meevaller H< BOUW TEGELWERK Puntendeling voor Rapidity Neptunus overtuigde bij KCS |y ‘F /«M 4 f wBifc 31 M 99 3 3 f )et 20 MAANDAG OKTOBER 19 7 8 1 6 door Dries de Zwaan - 1 te sportief In El Salvador o.a. in keuken en badkamer. Pla vuizen vloeren enz. Vrijblijvende prijsopgave. JULIANAKADE 4 - IJMUIDEN TEL. 02550-22756 V Bk' m Zeer gelukkige zege” Canada op Nederland Eechtrop zette goede lijn voort (Van onze hockey medewerker) (ADVERTENTIE) Ljr L| i il vinden. In de tweede helft werkte Storm vogels zich op naar een 6-4 voorsprong. Watervliet paste echter een tactische wis sel toe. Met het inzetten van Henk Meijn- tjens. Hij zorgde voor de mentale opkikker bij Watervliet en scoorde bovendien ook nog. Henk Heijink maakte tenslotte de gelijkmaker en een verbouwereerd Storm vogels moest toch één punt afstaan. KCS-Neptunus 3-8. Doelpunten: Joop Wielhouwer (2x), Han Hopman, Bert Keirsgieter, Piet v.d. Gaag (2x) Jan Aber- son. Jan Böhm. Een hard werkend Neptunus ondervond Met Ger Ritskes voor Nico Hulsman in de basis opende VCIJ agressief. Gestadig bouwde de ploeg van de succesvolle coach Jan Stichter aan een ruime voorsprong, culminerend in de eerste setwinst. Daarna viel VCIJ ver terug. Slechte stops en zwak ke set-ups brachten de oranje-zwarten plotseling in de problemen. Ook aanval lend opereerde VCIJ toen veel te doorzich tig, zodat Zaan via 16-14 doeltreffend te rugsloeg. Vanaf de derde set maakte Nico Huls man dan ook zijn rentree in de ploeg. Hij bracht de vereiste rust in de gelederen via aanvallend en blokkerend sterk spel. In de vierde set liep VCIJ zelfs uit naar 0-9, vooral dankzij een goed blok en een lastige opslag. Een overschot aan persoonlijke fouten bood Zaan echter de kans terug te komen tot 13-14, alvorens VCIJ een einde maakte aan de teleurstellende vertoning. Trainer-coach Schrieken toonde zich na afloop tevreden over het behaalde resul taat: „Alleen in de eerste set hebben de spelers zich aan de opdrachten gehouden. Tijdens de trainingen wordt er echter goed gewerkt, zodat het resultaat toch een keer moest komen. Na die eerste set dacht Phoenix iets te gemakkelijk over onze tegenstander. Daarom ook wisselde ik na de tweede set drie spelers in. Dat pakte niet helemaal goed uit, waardoor Theo de Graaf weer terug kwam in het veld. Hij nederlaag is de prestatie grootser dan die van 1974”. Snel Was overigens de teleurstelling na de wedstrijd weer verdwenen. Vol zelfvertrouwen wordt vooruit geblikt naar het treffen van vandaag tegen het onverwacht sterke Puerto Rico, dat Australië klopte. Een tegenstander, die minstens zo zwaar zal zijn als Ca nada. Dat Nederland echter tot veel in staat is bewees de wedstrijd tegen Canada. Liefst drie werpsters moest de Canade se coach laten opdraven. Een in de Strawberries heeft in een uitermate slechte wedstrijd volkomen kansloos ver loren van Breda. Dat de score slechts tot 0- 3 beperkt is gebleven, hebben de Velsena- ren te danken aan Keeper Posthuma, die enkele malen zeer knap redde. Strawber- ries-coach Ale van der Veen moest Mark Hagenzieker vervangen wegens een bles sure en dat kwam de organisatie in de achterhoede niet ten goede. Daar kwam bij dat de Velsenaren het juiste ritme niet konden vinden, hetgeen de ge3rriteerd- heid verhoogde. IJMOND. In een slechte hockeywed strijd moesten de Strawberries-heren Breda een 3-0 overwinning toestaan. De dames van Strawberries onderbraken een reeks goede prestaties door bij FIT, dat op alle fronten de overhand had, met 1-0 te verliezen. Eechtrop zag zijn heren de goede verrichtingen van de laatste weken voortzetten: nu werd van Voordaan met 4-2 gewonnen. De Eechtrop-dames hadden Terriers op bezoek en speelden 2-2. Scheybeeck speel de goed, maar gast VW kreeg één kans, benutte die en nam zo een 1-0 overwinning mee. De dames van Scheybeeck haalden de zesde ruime zege op rij: 8-0 tegen Reigers. 1 Een duidelijk sterk en beweeglijken FIT zette de Strawberries-dames na een kwar tier op een 1-0 achterstand. Daarna waren er kansen voor beide partijen, maar een veel actiever FIT wist de zaken in de hand te houden. Vlak voor het eindsignaal liet coach Eric van Hofwegen zijn keepster in de voorhoede opereren. Tot dit seizoen was dat ook de stek waar zij opgesteld stond. Loes de Vries fungeerde hierbij als vliegende keepster. Ondanks de pressie kon Strawberries aan de stand niets meer veranderen. Ditmaal was het team in te genstelling tot voorgaande gelegenheden zeer te spreken over de verrichtingen van de scheidsrechters. Het herenteam van Eechtrop heeft een eenmaal wennen aan het Middenameri- kaanse sfeertje. Eigenlijk is het zelfs een pluspunt dat we nu moeite hebben met traag-werpsters te raken. We had den meer runs moeten scoren. Deson danks ben ik tevreden”. PHOENIX—POLISPORT 3-1 (12-15, 15- 12, 17-15 en 15-11). In een slecht duel heeft Phoenix drie kostbare winstpunten aan het totaal kunnen toevoegen. Na de eerste set verloren te hebben herstelden de Be- ZAAN ’69 2—VCIJ (8-15, 16-14, 9-15 en 13-15). Na de goede resultaten in de voor gaande duels, heeft VCIJ niet geheel kun nen beantwoorden aan de hooggespannen verwachtingen. Het bepaald zwakke Zaan slaagde er zelfs in VCIJ een set af te snoepen, waarna de IJmuidenaren in de vierde set nog onverwachts in moeilijkhe den kwamen. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. VCIJ blijft het goed doen in de nationale tweede divisie. De uitwed strijd tegen Zaan ’69 2 leverde drie winst punten op en doordat debutant Zeven klappers een punt verspeelde aan Edam, leverde dit de IJmuidenaren een gedeelde eerste plaats op. In de onderste regionen van de afdeling behaalde Smit Beheer/ Phoenix de eerste overwinning van het seizoen. De Amsterdamse studentenploeg US 2 werd in drie sets verslagen. In de derde divisie bleven de dames van Phoe nix in het duel tegen Polisport ongesla gen; na drie duels voert de equipe uit Beverwijk de derde divisie aan, samen met Smash en Madjoe. 15 Nederland: 0-0-3-0-0-0-x 3. Marian van Ginhoven: 9-2-1-2. Guatamala: 0-0- 0-0-0-0-0 0. Lukretia Mendosa: 1-2-6-2. Dat de strijd in de komende dagen fel zal zijn staat als een paal boven water. In vier jaar tijd is het spelpeil enorm gestegen/Het zal Nederland ondanks het goede spel dan ook alle moeite kosten opnieuw een hoge klassering te verwerven. derde inning opgelopen 0-1 achterstand maakte Nederland in de vierde inning zelfs weer goed, toen Els Spee scoorde op een hit van de uitblinkende Oranje- slagvrouwe Mia Spaargaren. Zij was het ook die Nederland met een tik in de zesde inning via Ludy van Mourik driehonkslag aan een 2-1 voor sprong hielp. Toen ook leek de strijd gestreden. Voor Houtkamp en de zijnen moest de kater op dat moment echter nog komen. overtuigend aan het langste eind. IJmond 1 zag Peter Bakker veelbelo vend beginnen tegen Meindert Mossel, die uiteindelijk toch in de derde set met 15-1 de winst naar zich toe trok. Ron Smit verloor van Hetty Verschoor na een gelijk opgaande strijd in drie sets (11-9, 1-11, 8- 11). Invalster Marijke van Lamoen uit het vierde team was tegen de overmacht niet opgewassen, zij werd door Ine Jongert ingemaakt. Het herenduo kon in de dub bels nog iets positiefs op het conto van IJmond laten aantekenen, door een drie sets winst, waardoor de eindstand op 1-7 bepaald werd. Voor Velsen 2 pakte Hans Mulder een zwaar bevochten overwinning tegen H. van Male in drie sets. Leo van de Raadt moest het hoofd buigen voor R. Cornet. Yolanda Nijssen deed haar best tegen D. Schreiber en won in twee sets. Wil Schoon was daarentegen de mindere van M. Koe- brugge. De twee gemengde partijen werden door Velsen in zijn voordeel beslist. De twee heren verloren, maar de dames won nen mede dankzij Yolanda NijsSen, die goed op dreef was en die overigens deze competitie nog geen partij heeft verloren. PHOENIX—US 2 3-0 (15-5,15-10 en 15-9). Na twee opeenvolgende nederlagen is Phoenix er eindelijk in geslaagd de eerste winstpunten in de wacht te slepen. Slacht offer werd het eveneens nog puntloze US 2, dat regelrecht lijkt voorbestemd voor degradatie. De enige fout die de Beverwij- kers zaterdagavond maakten, was dat ze zich teveel lieten meeslepen tot het beden kelijke niveau van de Amsterdammers. In de openingsset bleek hier nog niets van. I Zowel de hoge als de lage verdediging van Phoenix functioneerde optimaal, ter wijl de set-ups van Peter Evers en de niet- fitte Hans Snijders op de juiste wijze door de Beverwijkse aanvallers werden afge rond. Met name Theo De Graaf ontweek in die fase uitstekend het Us-blok. Aanvan kelijk ging Phoenix in de tweede set op dezelfde wijze door, resulterend in een 8-1 voorsprong. Nonchalance maakte zich toen echter meester van de spelopvatting van de thuisclub. Het zwakke US profi teerde dankbaar en haalde op tot 11-8. Goed gespreid opgezette aanvalscombina- ties van Phoenix maakten echter een snel einde aan deze set: 15-10. Trainer-coach Dirk Schrieken wisselde na deze setwinst drie spelers van zijn basisteam in. Theo Hoogland, Harry Sissing en Piet Kramer maakten hun opwachting, doch het Phoe nix’ spel bleef gekenmerkt worden door een te gemakkelijke opvatting. US liep uit tot 5-9, waarna Schrieken de tijd rijp acht te tot ingrijpen. Aanvaller Theo de Graaf kwam terug in het veld en dat leverde duidelijk meer stootkracht op. Samen met de bij vlagen excellerende Ron van der Born sloeg hij het laatste beetje verzet uit (Van onze softbalmedewerker) SAN SALVADOR. Hoe dicht uit bundige vreugde en bittere droefenis aan elkaar kunnen grenzen heeft de Nederlandse softbalploeg gistermid dag in een wedstrijd van wereldklasse tegen Canada moeten ervaren. Evenals in Stratford was er nauwelijks sprake van enig verschil tussen beide ploegen. En dichter dan dit keer is Nederland nog nooit geweest bij een zege op het gevreesde en favoriete Canada. Slechts een nul scheidde de ploeg van Nol Houtkamp van een sensationele 2- 1 zege. de US-ploeg, waardoor Phoenix, via 15-9, alsnog een driesets-overwinning behaalde. Met een bewonderenswaardige rust leek de in het wereldkampioenschap debuterende Els Koks op de zege af te stevenen, toen de laat ingezette Cana dese pinchhitster een hoge bal losliet, die een ogenschijnlijk eenvoudige prooi van rechtsvelder Marijke Sytsma leek te worden. Op dit zo belangrijke moment faalde echter de anders zo betrouwbare HHC-speelster. De gelijk- (Van onze badmintonmedewerker) IJMOND. De badmintonclub BBC had in het afgelopen weekeinde een mee valler: doordat de sterkste dame van te genstander Slotermeer niet kwam opda gen, kreeg het team drie winstpunten ca deau en had het verder geen moeite om de winst binnen te halen: 6-2. Velsen 2 ver richtte een goede prestatie, door het ster ke Zijderveld 2 een 5-3 winst af te snoe pen. IJmond 1 kon het niet bolwerken tegen koploper Haarlem 3 en leed een 7-1 nederlaag. IJmond 2 had het wederom zwaar te verduren; alle partijen werden in twee sets verloren. BBC startte de wedstrijd (egen Sloter meer al met drie punten voorsprong. Leo Zonneveld voegde daar een punt aan toe door met 15-10, 15-3 J. Pashov te verslaan. Betty Leisius en Harry Fischer konden in het enkelspel de voorsprong niet vergro ten. Zij verloren van respectievelijk J. Meerkerk en H. Doodeman. Daarna rest ten nog slechts twee te spelen par tijen: een gemengde, die door BBC in de derde set met 15-4 in zijn voordeel werd beslist en het herendubbel. Met 15-3 trok BBC hierin pas in de derde set, doch wel In moeilijkheden is Nederland in fei te nooit geweest. Op het werpen van Marian van Ginhoven kwam de ploeg van Guatamala nauwelijks tot sco ringskansen. Drie hits op een rij van Elly Nihuis, Els Spee en Ludy van Mourik in de derde inning brachten Guatamala met 3-0 op de knieën. maker was een feit, terwijl Marijke Sytsma een nauwelijks te troosten speelster was. Marijke Sytsma na de wedstrijd: „Te laat kwam ik in op deze eenvoudige vangbal en kans om me te herstellen kreeg ik evenmin. Op zo’n moment voel je de grond onder je voe ten wegzinken”. In de verlenging hield Nederland, dat tactisch softbal van wereldniveau speelde, nog één inning stand. Hilde Foks: „Als verdoofd speelden we ver der na de ontgoocheling en ontwaken deden we in feite pas toen pinchhitster Kastello in de negende inning de opzet telijke vier wijd niet afwachtte en een eenvoudige bal van Els Koks tot honk- slag promoveerde, waarop Heather Kranston kon scoren en de 3-2 zege kon veilig stellen”. Coach Houtkamp kon de Canadese zege geen andere kwalificatie geven dan „zeer gelukkig”. „Onverdiend was de nederlaag vooral voor de 16-jarige Els Koks, die als een routinier dit kar wei had kunnen klaren. Ondanks de nog steeds zonder puntverlies zijn. Standen: Tweede divisie D, heren: VCIJ 3-8, V&A/Zevenklapper 3-8, Argus 3-7, OVRA 3-7, Molenwiek/C 3-5, Edam 3-5, Sigma/Delft 3-5, DFC 3-3, SBB/Phoenlx 3-3, Volendam 3-3, Inter- lance/Zaan ’69 2 3-0, US 2 3-0. Derde divisie H, heren: Armixtos 3-9, HSV Sport 1889 3-8, HVS 2 3-6, Valkenberg/M 2 3-6, Amsterdam/B 3-5, Madjoe 3-5, Katapult 3-4, US 3 3-4, Spaame '75 3-4, EM/ODIN 3-3, Volendam 2 3- 0, Delta Lloyd/AMVJ 2 3-0. Derde divisie H, dames: The Smash 3-9, SBB/Phoenix 3-9, Madjoe 3-9, Molenwiek/C 3-7, HCSC 3-6, Purvo 3-6, Allides 3-5, Volendam 3-3, Interlance/Zaan ’69 2 3-0, Armixtos 3-0, KDS 3-0, Poljsport 3-0. weinig tegenstand van KCS. Hoewel de score dit niet direct uitwijst moet worden gezegd dat van de tweede aanval van Nep tunus drie doelpunten werden afgekeurd. Feitje Aberson speelde een-prima wed strijd. Zij verving Els de Winter die nog steeds herstellende is van een hersen schudding die zij opliep in de wedstrijd Neptunus-Watervliet. Door het behalen van de twee punten bekleedt Neptunus momenteel de voor laatste positie. KCS staat op de laatste plaats. Canada: 0-0-1-0-0-0-1-0-1 3. Diana Massri, Sulles en Kastello: 8-3-4-1; Ne derland: 0-0-0-1-0-1-0-0-0 2. Els Koks: 2-1-9-2. In de openingswedstrijd tegen Guata mala had Nederland een matige start. „We hadden een wat nerveus begin en reageerden wat aarzelend, was het kommentaar van aanvoerster Betty Veenstra”. Een stelling, die door Nol Houtkamp onderschreven werd. „We moeten nu (Van een medewerker) Zaterdagavond heeft de voetbalvereniging Velsen de nieuwe lichtmasten in gebruik genomen met een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Beverwijkse tweedeklasser De Kennemers. De ingebruikname werd verricht door de wethouder van sportzaken de heer J. M. Meyer. In een speech memoreerde vice-voorzitter Guus Hermans dat het idee was ontsproten in de laatste jaarvergadering toen het bestuur voorstelde de verlichting van het trainingsveld te vernieuwen. „Verder is het hele project tot stand gekomen in de nauwste samenwerking met de dienst Sport en Recreatie van de gemeente Velsen o.l.v. de heer A. Wedemeijer", aldus Hermans. Verder roemde hij de zelfwerkzaamheid van een aantal leden waarmee „voor de zoveelste keer was bewezen dat dat een van de pijlers is waarop Velsen steunt". Hierna stelde de wethouder de nieuwe lichtinstallatie in werking door het omdraaien van een knop. moeilijke competitiestart achter de rug. Jonge spelers moesten tussen de routiniers in het team ingepast worden. Dat is nu kennelijk gelukt, want de laatste weken draait de ploeg goed, hetgeen ook ditmaal tot uitdrukking kwam, door een flinke 4-2 overwinning bij Voordaan te pakken. Frank Post zette zijn team op 1-0 uit een strafpush. Bob Gerritse benadrukte het overwicht van Eechtrop door voor rust 2-0 aan te tekenen. Na rust zette Eechtrop zijn overwicht om in 3-0 door Ruud Snelder- waart. Voordaan ging hierop alles of niets spelen en in korte tijd was de achterstand tot 3-2 teruggebracht. Bij de rebound van een strafcorner werd Ruud Post ten val gebracht en de strafpush kon Frank Post tot het vierde doelpunt promoveren. Door deze overwinning heeft het team zich nu ver van de laatste plaats verwijderd. De Eechtrop-dames oefenden in het be gin van de strijd een stevig overwicht uit. Dit resulteerde in een doelpunt van Marjo lein van den Berg. De rust werd met een 1- 0 voorsprong bereikt, maar daarna zakte de ploeg diep weg. Terriërs greep het mid denveld en kwam na tien minuten langszij uit een strafcorner. Terriërs moest eerst tot 2-1 uitlopen, voor Eechtrop weer iets wilde laten zien. Vlak voor het doek viel kon Marjolein van den Berg, door een strafcorner hard in te schieten, haar team toch nog naast de Terriërs brengen, waar door de middenmoot-klassering gehand haafd werd. De Scheybeeck-heren brachten goed, aanvallend spel op de grasmat. Door één fout op de linkerflank van de defensie werd echter al snel tegen een 1-0 achter stand aangekeken. Legio kansen werden gecreëerd, maar Scheybeek slaagde niet in de afronding. Vooral na rust kwam oppo nent VW niet aan bod, maar doordat de schutterij bij Scheybeeck tekort schoot, was VW, dat één goed moment had ge kend, de „lucky” winnaar. De Scbeybeeck-dames liepen als een kat in een muizennest rond. Aan de reeks stevige overwinningen werd ditmaal een 8-0 zege op De Hoofddorpse Reigers toe gevoegd. Voor Scheybeeck troffen Mar- loek Bakker driemaal, Helga Beentjes tweemaal, Suzanne Vos eveneens twee maal en voorts nog Karin Hergarden de roos. Bij rust stond de ploeg op 5-0, na rust werd gas teruggenomen. (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. Het ziet er steeds meer naar uit dat de krachtsverschillen in de landelijke promotie-overgangsklasse erg klein zijn. Dat bleek opnieuw in de uit wedstrijd van Rapidity tegen US, die in een 5-5 eindstand eindigde. Ruud Blokhuizen mocht het spits afbij ten en dat deed hij met een nederlaag in drie games. Frans Schram kon met gering verschil winnen van Reijntjes, maar Paul van der Kolk kon tegen Van der Horst geen vuist maken. Het altijd erg belangrij ke dubbel in dergelijke wedstrijden ging naar de Amsterdamse Universiteitsstu denten. Ruud Blokhuizen kon door een vlotte zege Reijntjes er 3-2 van maken, waarna Paul van der Kolk het moest laten afweten tegen Goudriaan. Frans Schram won met 19-21 in de derde game van Van der Horst en Paul van der Kolk wist een partij in zijn voordeel te beslissen door ook van Reijntjes te winnen. Toen Blokhuizen van Van der Horst verloor was het aan Frans Schram om te trachten er nog een puntenverdeling uit te halen. Na drie ga mes kon hij tegen Goudriaan zijn ploeg aan het verdiende gelijkspel helpen. (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. KCS-Neptunus was de eni ge wedstrijd waarin een IJmond-ploeg met twee punten naar huis kon. Neptunus eiste met een 3-8 overwinning de punten op van het zeer zwak spelende KCS. Het regionale treffen tussen Stormvogels en Watervliet eindigde in een puntendeling (6-6) evenals de confrontatie tussen DKV en Excelsior (5-5). Heemstede verloor zeer royaal met 12-3 van Woudenberg. D.K.V.-Excelsior 5-5. Doelpunten: Els Bax, Jasper Jaspers, Tineke Bax, Henk Jaspers (2x). D.K.V. stond binnen 10 minuten op een 0-3 achterstand. Na deze moeilijke start kon D.K.V. pas in zijn spelritme komen en wist met een 2-4 stand de eerste helft af te sluiten. Na de rust scoorde Excelsior ech ter direct weer en D.K.V. moest gaan vech ten om nog een punt te kunnen behalen. Johan Bax werd vervangen door Hans Bijl en deze kon direct al Tineke Bax een goede bal aangeven wat resulteerde in een doel punt. D.K.V. had echter nog een zeer goede eindspurt en wist tenslotte langszij te ko men. Het ontbreken van schotvaardigheid hield hen echter van een overwinning af. Woudenberg-Heemskerk 12-3. Doelpun ten: Coen Valk (3x). In deze wedstrijd bleek al gauw dat Heemskerk weinig te genstand kon bieden aan het veel sterker Woudenberg. Het jeugdige Heemskerk mist nog techniek en ervaring om voor enig tegenstand van importantie te kun nen zorgen. Stormvogels-Watervliet 6-6. Doelpun ten: Henk Heijink, Henk Meijntjens, Mari an Weerman, Ruud de Zoet, Joke v.d. Veer, Peter v.d. Veer. Stormvogels wist zich al snel naar een 4- 1 stand te schieten, terwijl Watervliet maar weinig weerstand bood. Vooral de eerste helft verliep erg traag doordat beide ploe gen tuin medespelers niet goed konden Een typerend beeld van het duel tussen Phoenix en de reserves van US. Het blok van de Beverwijkers, bestaande uit Peter Evers (no. 9) en Danny v.d. Outenaar (no. 69) is de US-aanval te snel af. verwijkse dames zich enigszins, doch zon der gdluk kwam de uiteindelijke overwin ning niet tot stand. Vooral de spannende derde set was hierbij van doorslaggevende betekenis. Door deze set winnend af te sluiten, legde Phoenix de basis voor de eindzege, waardoor de Beverwijkse dames '’Z X- 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21