leden Landelijk Overleg Berufsverbote ANVJ kraakte Zang en improvisaties richt zich met brief tot CDA-top in sympathiek programma Papa Bue’s Vikingband stevig en muzikaal Vereniging telt dertig enthousiaste leegstaande slagerij Oosters sfeertje in veilinghallen veilingen beverwijk „Ook sjoelers moeten warmdraaien RD COR QUIST VAN NIEUWBAKKEN SJOELVERENIGING „BEVERWIJK”: Partijbestuur om veroordeling gevraagd CLUBHUISACTIE Bezwaren tegen bouw raadhuis Wisseling dagelijkse leiding van RUAZ Schlafe mein Prinzchen” nog steeds op repertoire Samen”: Jules de Corte en Louis van Dijk 0: c g 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK MAANDAG OKTOBER 1 6 19 7 8 G ■I I DE NIEUW BAKKEN sjoel vereniging „Beverwijk” groeit als kool. Op de donderdagavon den zijn de dertig leden, jong en oud, te vinden in het gezellige verenigingslokaaltje van de Hervormde Kerk in het midden van de Prinsesselaankerk waar op de tien superglad gewreven verenigingsbakken ijverig wordt gescoord en geteld. De warme wollen poetsdoek voor het opwrijven van het glijvak van de bak is dan niet te zien want voor dat de leden om acht uur binnen druppelen heeft de 26-jarige 2e penningmeester, van de vereniging, de Beverwij- ker Cor Quist, er al voor ge zorgd dat er geen stofje op het bruingelakte glijvak is te vin den. 4 J 1 IV** 1 V 8 of De contributie moet betaald worden. JAN BAART (Van een medewerker) JAN BAART r iets as een dwars 'orden )ndag- ig dat bij de it. De huis- vluch- en één brom- •ijden- •straat Kruis na be an de cerkse an die uit de n tuin In de brief stelt Nico Roozen namens het LOTB dat het besluit van de burgemeester van Hamburg om het Radikalenerlass de finitief af te schaffen hoopgevend mag worden genoemd. Na jarenlange discussies en protesten uit binnen- en buitenland is dit het eerste signaal, dat de groeiende kritiek op de Berufsverbote-praktijk ernstig wordt ge nomen. Wie de verhoudingen in de Bonds republiek enigszins kent, kon weten dat deze nieuwe, moedige standpuntbepaling van de Hamburgse SPD-politici op veel weerstand zou stuiten. De reacties van Van tien uur ’s avonds tot ruim na mid dernacht duurde het programma met een royale keus uit het klassieke dixieland repertoire. „As long as I live”, „Lazy Ri ver”, „When you’re smiling”, „Everybody loves saterdaynight”, „Muskrat Ramble”, „Roll Jordan Roll”, „I found a new baby”, „What a wonderfull world”, diverse blues nummers en Ellington-composities gaven de liefhebbers van het vertrouwde reper toire het volle pond. Het grootste succes van het orkest „Schlafe mein Prinzchen, schiaf ein”, daterend uit de late jaren vijftig, wordt ook nog steeds gespeeld. Deze melodie, een oorspronkelijke compo- „DE BAKKEN moeten goed in orde zijn, want het spel hangt gewoon van de kwaliteit van de bak af”, deelt hij vrien delijk mee. Sjoelvereniging „Bever wijk” is geen mode-grill van een aantal enthousiastelingen. Het is een echte vereniging, compleet met bestuur en wedstrijdleider, waar tegen betaling van een riks per week in een ontspan nen sfeer het sjoelen kan worden beoe fend. „Die contributie van een rijks- daalder per week vinden wij wel wat hoog”, aldus voorzitter Kees van der Kaaden uit Uitgeest. „Als we wat lan ger meedraaien kunnen we dacht ik wel ietsje omlaag”. Van der Kaaden, CDU/CSU-vertegenwoordigers, met name in de verkiezingscampagne in Hessen, be vestigen weer eens het beeld, dat er in brede kringen in de Nederlandse samenle ving tot in uw eigen gelederen toe van hen bestaat. Quist en wedstrijdleider T. de Jong vonden elkaar toen in de Nieuwe Slof begin dit jaar de eerste echte Beverwijkse sjoelvereni ging van start ging. Toen Cor Quist bij zijn schoonvader de kunsten van het edele spel goed door had, kreeg ook hij het idee van een sjoelvereniging. Con tacten met Van der Kaaden leidden er uiteindelijk toe dat de twee de koppen bij elkaar staken en één sjoelvereniging stichtten; natuurlijk „Beverwijk” gehe ten. Het ledental breidt zich langzaam maar zeker uit en als de aanwas van nieuwe sjoellieden doorzet, moet „Be st Nauwlettend gadegeslagen door enkele leden van de club werpt Cor Quist de houten schijven. Volgens het LOTB is het van onschatba re betekenis als het partijbestuur van het CSA zich uitspreekt tegen de Berufsverbo te-praktijk in de Bondsrepubliek en zich bereid verklaart in een gesprek met de CDU/CSU-top deze stellingname te verde digen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Burgemeester en wet houders hebben bekend gemaakt, dat zij het voornemen hebben met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelij ke ordening en artikel 50 lid 8 van de woningwet vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan „Heemskerk-dorp” ten behoeve van de bouw van het raadhuis aan de Marquette- laan. Dit bouwplan ligt met ingang van 19 oktober gedurende veertien dagen in het raadhuis en in de bibliotheek aan de Kerk- weg 47 ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burge meester en wethouders worden ingediend tegen het verlenen van de vrijstelling. „bekeringsproces” van de Duitse demo cratie te vergroten, is één factor van emi nent belang: De Duitse Christen-Demo- kratie moet haar hetze tegen alle progres sieve krachten in de Bondsrepubliek sta ken”. BEVERWIJK. De Pasar Malam die zaterdag en zondag in de veilinghallen aan de Parallelweg is gehouden, heeft zich wederom in een druk bezoek mogen verheugen, hoewel men niet aan het toe schouwersaantal van vorig jaar is geko men. verwijk” gauw omzien naar een grotere zaal. DE ONTSPANNEN sfeer in het vere nigingslokaal zorgt er voor dat er geen onvertogen woord valt. De sjoelers die er geen bruin brood van bakken en de mensen die uit de losse pols eventjes 120-125 punten in de bak scoren, bele ven veel plezier en iedereen is bereid de tips van „sjoelgetter” Kees van der Kaaden in praktijk te brengen. Sjoelen is wel degelijk een spel waar het op trainen aan komt, zo menen Cor Quist en Kees van der Kaaden. „Net zoals in alle andere sporten, moet je ook in onze sport warm draaien”. Van De organisatie heeft al meerdere ma len bij de gemeente op de stoep gestaan om te vragen een ruimte ter beschik king te krijgen waarin en waaruit de activiteiten van het ANVJ kunnen wor den georganiseerd. Het ANVJ is een jongerenorganisatie die voortkomt uit het verzet tegen nazi-Duitsland in de tweede wereldoorlog. „Langzamerhand zijn wij van me ning dat de vage toezeggingen van de gemeente om ons te helpen, werden gedaan om ons aan het lijntje te hou den”, aldus het ANVJ, dat nu op het spreekuur van burgemeester Hubers vandaag de zaak opnieuw mag aan kaarten. De kraakactie van de organi satie was snel voorbij, want burge meester Hubers gaf de politie zaterdag morgen opdracht de jongeren met zachte hand uit het pand te verwijde ren. Dat lukte pas nadat de burgemees ter had toegezegd met het ANVJ te willen praten. „Het moet iedereen dui delijk zijn dat, als uit dit gesprek geen concrete toezeggingen gedaan worden, wij onze acties met nog meer kracht zullen voortzetten”, aldus het ANVJ. BEVERWIJK. Zowel Jules de Corte als Louis van Dijk hebben elk een eigen publiek, maar tijdens het concert met twee vleugels, dat zij vrijdagavond voor de Stichting Theater onder het motto „Samen” gaven, was daar weinig van te merken. Het aantal bezoekers viel niet mee, wat direct van invloed was op de sfeer in de grote theaterzaal van De Nieuwe Slof. De „subtiele” liedjes van Jules de Corte krijgen dan niet de entourage waarin zij het best tot hun recht komen, zoals begin dit jaar op het zeer geslaagde koffieconcert in het intieme Scheybeeck, maar ook de improvisaties, waarop vooral Louis van Dijk zich toelegt, gedijen beter in een minder zakelijke omgeving. Niettemin bleek al tegen de pauze dat de muzen zich niet lieten ringeloren door de omstandigheden. De aanvankelijke reserve had plaats gemaakt voor wat meer enthousiasme. ■ó- Duizenden mensen kwamen zaterdag en zondag een kijkje nemen in de veilinghallen waar de Pasar Malam werd gehouden. Gelukkig bleken de bijdragen van Louis van Dijk gevarieerder naarmate het pro gramma vorderde, zodat de improvisaties steeds interessanter werden. Louis van Dijk zorgde tussen de muzikale nummers voor de nodige toelichting en gaf ook uit leg over de kunst van het improviseren. Hij deed dat verhelderend en soms zelfs humoristisch. Vrijwel zonder toelichting, maar die kan nauwelijks nodig zijn, kwa men de liedjes van Jules de Corte. Meestal Het zijn vooral de Nerinen die het af laten weten. Dagelijks komen er zo’n vijf en twintig duizend stuks van deze bloemen aan dé veiling waarvan veel van buiten. Het kasprodukt heeft de handen vol aan een prijs die tussen de 15 en 40 cent per stuk noteerde. Chrysanten hebben nu weer de handen vol aan een prijs die tot twee gulden per bos komt, de geplozen chrysanten lagen goed in de markt en brachten nog 75 cent per stuk op. Anjers lopen dagelijks een stuiver per stuk terug en noteerden gisteren van 20 tot 47 cent per stuk, de tros anjers varieerden van 170 tot 250 cent per bos. Freesia varieerde van 8 tot 25 cent per stuk, terwijl de rozen van 40 tot 68 cent per stuk noteerden. De lelies laten het ook afweten. De gehe le tijgerlelie met vijf en meer bloemen per tak noteerde tot 83 cent per tak. Irissen liepen in het begin van de week nog best weg en kwamen tot goed 40 cent per stuk, maar deden zaterdag ook niet hoger dan 26 cent per stuk. Gladiolen, dahlia’s en asters zijn nog altijd aan de markt, omdat de aanvoer hiervan niet zo groot is gaat het met de prijzen nog wel. Ook bij de potplan ten wat minder belangstelling en matige prijzen. Noteringen aan de veiling: andijvie 20- 57; bleekselderij 14-27; bloemkool 50-95; bospeen 60-115; selderij 8-20; breekpeen 14-28; Chinese kool 22-27; groenekool 33- 38; knolselderij 22-38; komkommer 30- 85; peterselie 12-57; postelein 45-60; prei 30-64; pronkbonen 150-180; radijs 27-52; rode kool 30-32; schorseneren 79-125; snij bonen 270-440; sperziebonen 170-255; spi nazie 35-115; sla 31-67; tomaten 320-570; uien 23-60; waspeen 35-51. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het „Landelijk Over leg Orgaan tegen Berufsverbote” heeft in een schrijven aan het CDA-partijbestuur te Den Haag gevraagd zich in duidelijke bewoordingen tegen de Berufsverbote- praktijk in de Bondsrepubliek uit te spre ken. Het Landelijk Overleg, een samen werkingsverband van regionale Berufs- verbote-comités in Nederland dringt er bij het CDA tevens op aan met de CDU/ CSU-top van West-Duitsland in gesprek te gaan. zong hij die liedjes alleen. Een enkel keer werd de duetvorm gekozen, waarbij de oren van de luisteraars zich spitsten: „Als je morgen mocht ontwaken, met twee vleu gels aan den lijve” zongen ze getwee, al spelend op hun toetsen. Het aandeel van Jules de Corte bestond uit het vertrouwde repertoire, waarbij speelse humor de cynische visie op de samenleving wat verzacht. Hij vertelde ook weer een kort verhaal, afkomstig van zijn dagelijkse telefonische humorlijn, net als bij zijn eerder gegeven koffieconcert. Een minder bekende kant van Jules de Corte kwam aan bod, toen hij samen met Louis van Dijk een driedelige sonate speel de, de eerste delen lieflijk en welluidend, maar het venijn zit in de staart, en het derde deel was meer ondeugend van ka rakter. Zowel Louis van Dijk als Jules de Corte keken kwajongensachtig glunde rend bij het effect van hun onverwachte wending. Het kwam wel sympathiek over, net als de totaal-indruk van hun program ma. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De zieken- en bejaar- denomroep RUAZ is er in geslaagd een dagelijkse leiding van de omroep te vin den. Op 1 oktober hebben Henk en Tineke Beentjes hun werkzaamheden als dage lijkse leiding van de RUAZ beëindigd en overgedragen aan de heer en meViouw Dick en Jo Commandeur, Mokstraat 12 te 1 Heemskerk. der Kaaden laat in snel tempo de ver schillende werpbewegingen zien: het is lang niet mis, maar de Uitgeester is niet voor niets ranglijstaanverder met een gemiddelde van 1309 punten uit tien beurten. Cor Quist komt daarna met 1286 punten, mevrouw Van de Heuvel doet het ook lang niet slecht met 1229 punten. Allerlaatste op de ranglijst is mevrouw De Jong die op de tien bak ken 809 punten gooide. SJOELEN BEGINT Nederland te veroveren. In ons land treft men op dit moment zo’n 50 verenigingd aan waar een paar duizend landgenoten in club verband het spel beoefenen. HEEMSKERK. De internationaal be kende Papa Bue’s Viking Jazzband uit Denemarken bracht zaterdagavond een bezoek aan De Jansheeren. Er wachtte hen geen volle zaal. De tijden van de grote populariteit van dit orkest liggen inmid dels al bijna twintig jaar achter ons, maar aan de inzet van de muzikanten was dat niet te merken. De inmiddels „middel baar” geworden Vikingen speelden met een verbazingwekkende élan. Energieke muzikanten gaven met ruig geblazen mu zikale volzinnen een concert met een ste vige body. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdagmorgen hebben leden van het Algemeen Ne derlands Jeugdverbond een 2*/i jaar leegstaande voormalige slagerij op de hoek van de Arendsweg-Grote Hout weg gekraakt. Het ANVJ wilde op deze manier protesteren tegen het uit blijven van een clubhuisruimte. sitie van W. A. Mozart, kreeg van de muzi kanten, die er nog steeds trots op zijn, een ereplaats als laatste nummer voor de pau ze. Papa Bue’s Viking Jazzband heeft als bezetting: trompet, trombone, clarinet, pi ano, bas en drums. De banjoïst doet ook dienst als zanger. Bjarne Liller heeft stem banden die een zelfde „verleden” doen vermoeden als van Dean Martin. „Drank en vrouwen” is de eerste reactie bij het horen van die stem. Zowel qua klank en timing, als in de rommelige uitspraak doet de zingende Deen denken aan de bekende Amerikaan. Wanneer daar bovendien nog enige invloeden van Bing Crosby en Louis Armstrong bijgevoegd worden is het beeld van de zanger-banjospeler compleet. Muzikaal gezien was de clarinettist, Jor ge Svare de topper. Loepzuivere fraserin gen, een prachtige loonvorming, een ad emsteun die constant gecontroleerd bleek en smaakvolle versieringen bij een impro visatie, waren allemaal kwaliteiten van een muzikant van hoge klasse. Zijn solo in het van origine Joegoslavische volkswijsje „Hush a bye”, door Johnny Griffin ont dekt, vormde één van de hoogetpunten van de avond. „Mein junges Leben hat ein End”, een koraalachtige melodie waarop Jan Pie terszoon Sweelinck een reeks variaties heeft geschreven, was door Louis van Dijk uitgekozen als eerste thema om met Jules de Corte op te improviseren. De uitwer king van deze melodie werd onder de handen van Louis van Dijk een langdradi ge priegelige affaire. Gelukkig wist Jules de Corte met het plaatsen van enkele ver rassende accenten, in de vorm van een soort klokkenspel, het geheel nog nét span nend te houden, zodat verveling nog juist voorkomen werd. De CDU/CSU heeft zich in de scherpst mogelijk bewoordingen tegen de hoopgevende koerswijziging van de Ham burgse SPD-politici gekeerd. Op een uiterst primitieve manier be speelt de Duitse christen-democratie de publieke opinie. Zij roept blinde afkeer op tegenover al die krachten in de Duitse samenleving, die zich kritisch opstellen, die veranderin gen bepleiten”, aldus Roozen. „Binnen de Anti-Berufsverbot-Bewe- ging in heel West-Europa is het wel eens betwijfeld of de afbraak van democrati sche rechten in de Bondsrepubliek nog gestopt zou kunnen worden. Ondanks dit pessimisme is er hard gevochten en nu dient zich een eerste teken van veranering in Hamburg aan. Maar woorden zijn nog geen daden en Hamburg is Duitsland niet. Om de kansen op voortzetting van dit Volgens de organisatoren speelden de weergoden hier wel een grote rol, want hoewel er veel reclame is gemaakt, zagen velen door de mist van een bezoek aan de veilinghallen in Beverwijk af. De exotische jaarmarkt in een tropische en gezellige sfeer trok vele belangstellen den maar er waren ook heel wat kopers. Dan trokken ook de demonstraties de no dige aandacht vooral die van het batikken, Indisch glasblazen en het portret schilde ren. Maar de meeste mensen moest men toch in hal 2 zoeken waar de vele eethuis jes de nodige gasten kregen. Hier kon men uitheemse hapjes, maar ook de bekende saté’s geroosterd op houtskool eten. De vele artiesten en bands die aanwezig wa ren trokken veel mensen naar zich toe. Het is ondoenlijk een greep te doen uit alle medewerkers, maar Diana Maison en de Sommerset waren toch wel de koplopers. Kortom het is weer een gezellig Oosters feest geworden waar vele Indonesiërs en ook Nederlanders volop van hebben geno ten. BEVERWIJK. De verwachtingen waren aan de bloemenveiling de afgelo pen week niet hoog gespannen. Door het zachte weer was de aanvoer vrij groot met over het algemeen matige prijzen. Landelijke en provinciale wedstrijden ‘zijn geen uitzondering. Ook „Bever wijk” wil zich mettertijd in het wed strijd gewoel gaat storten. Tenslotte nog een goeie tip van Cor Quist: pro beer tijdens het gooien met de 20 hou ten schijven eerst de tweetjes en de eentjes te pakken. De moeilijke 3 en 4 punten komen later in het spel aan de beurt. „En veel via de randen werpen, hé. Met effect dus”, fluistert Cor Quist ons nog in het oor als wij de schijven gaan gooien. Vijf minuten later mogen we een score van 99 noteren. „Niet gek, niet gek", zo meent Cor. l -J .j

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7