Burgemeester Kok ziet lichtpuntje voor Beverwijk politienieuws Bijdrage Heemskerk aan nieuwe Lichtboei Vijf dagen praten over begroting ’79 veilingen beverwijk Rapport over alternatieve bouwlocatie politiebureau niet voor eind oktober gereed LI I kort ijmondnieuws Maar onder voorwaarden op langere termijn l l Informatiemiddag voor de vrouw Fors bouwproject voor S.B.B. Turnlust ontmoette Duitse gasten Koninklijke onderscheiding Grote opbrengst rommelmarkt VVB JAZZ IN DUNCAN EN ADRICHEM 9 uur s CARTHAGO SPEELT IN DONKEY SHOT DOK organiseert sportmanifestatie, Watervliet in 1979 aan de beurt J )rk? nanneliii fabrieks diens zeken to □loegen -50 Jaar nen. Sa i, afhan- □loegen- 140 tot aar) bru tbe talinj Melden ken- I ig iwoners én week Ot 17.30 -daagse 35 bruto luis is te t. Zij die sllicitatie I? BEVERWIJK-HEEMSKERK DINSDAG 1 7 OKTOBER 19 7 8 i (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De deelname van Heemskerk en Beverwijk aan de Regionale Brandweer Kenne- merland zal nog voor het einde van het jaar opnieuw door de ge meenteraden worden behandeld. Het krachtige neen van de raad Velsen tegen de regionalisering van de brandweerkorpsen in het gebied heeft voor de gemeenten die wel meedoen financiële en or ganisatorische wijzigingen tot ge volg die in de gemeenteraden moeten worden besproken. i r 5 Regionalisatie brandweer opnieuw in gemeenteraden Driehuis ing B.V agt voor (Van een onzer verslaggeefsters) hdienst- mdienst Controle. Zeventien automobilisten bleken maandag bij snelheidscontroles op de Laan der Nederlanden en de Spoorsin- gel te hard te rijden. De Beverwijkse poli tie hield ook een overbeladen vrachtauto aan. Wasmachine. In een woning aan de Beverwijkse Pieter Verhagenstraat vloog maandagmorgen wegens kortsluiting een wasmachine in brand. De brandweer kon zich beperken tot de „nazorg”, want bij aankomst was de brand al geblust. Vlonder. Een schildersvlonder sloeg maandagavond, toen de storm op kwam zetten, door een ruit van een pand aan de Plesmanweg. Kratten. Bij een supermarkt aan de Schouwenaersstraat zijn weer kratten pils en frisdranken ontvreemd. Motorblokken. Twee jongens pro beerden maandag motorblokken te stelen bij een sloopbedrijf aan de Randweg in Beverwijk. Uit een vrachtwagen bij de Beverwijkse veiling toerden twee accu’s gestolen. Ongeijkt. De Heemskerkse politie controleerde maandagmorgen bij een han delaar een weegwerktuig. Dit bleek niet te voldoen aan de wettelijke eisen. Met mede werking van mensen van het ijkwezen is de baskule afgekeurd. Er werd ook nog vierentwintig kilo aan ongeijkte gewichten te licht bevonden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college wil het CDA-raadslld A. Hoogeboom niet toezeg gen dat de gemeenteraad vóór eind okto ber een rapport over een alternatieve bouwlocatie voor het politiebureau kan aanbieden. De CDA’er had in schriftelijke vragen, die hij 12 september het college aanbood, deze termijn genoemd om de bevolking en het politiekorps zo snel mo gelijk een stukje duidelijkheid omtrent de definitieve bouwplek te verschaffen. In de goed bezochte jaarvergadering heeft voorzitter W. J. Schipper gewezen op de commando-wisseling in het college van B. en W. betreffende de portefeuille sport zaken. Met wethouder Hoogenboom heeft men in zijn zittingsperiode goed zaken kunnen doen, hoewel er nog een aantal wensen zijn blijven liggen, maar die heeft men bij de kennismaking direct aan wet houder Bodewes gegeven. De voorberei dingen voor een derde sporthal zijn al in Overigens komen B. en W. in de beant woording tot de conclusie dat de vragen van Hoogeboom in feite overbodig zijn, want „de raad heeft in zijn vergadering van 31 augustus bij de vaststelling van de uitgangspunten voor een structuurplan voor Beverwijk dit uitgangspunt uitvoerig behandeld”. De gemeente Heemskerk bijvoorbeeld zal, nu Velsen niet aan de regionalisatie meedoet, jaarlijks tienduizend gulden meer aan de regionale brandweer moeten bijdragen. In het schema waarin Velsen nog was opgenomen, stond Heemskerk voor 54.000 te boek. wordt besloten het bureau niet op het terrein aan de Kerkstraat te bouwen, kan daar een dertigtal woningen gebouwd worden. een vergevorderd stadium zodat spoedig met de bouw van deze trainingshal begon nen kan worden. Men hoopt dat ook het sportveldencomplex Hofland spoedig van de grond komt, terwijl voorzitter Schipper de wens uit dat men een goede winter tegemoet gaat opdat Kees Jongert op haar nieuwe baan in Zwaansmeer de Beverwij- kers kan laten schaatsen. Niemand van de leden had bezwaar tegen de toetreding tot de sportraad van schaakclub Weenink. Tevens heeft het college de schriftelijke vragen beantwoord die het raadslid C. Berghuis van de CPN over de kwestie verkoop woningen Graafwijkstraat op 19 september had gesteld. BEVERWIJK. Voor de twaalfde keer vond er dit weekend een sportuitwisse- ling plaats tussen de gymnastiekvereni gingen Turnlust en de Turnverein Hed- desdorf uit Neuwied. De Duitse gasten, een zestigtal jeugdle den en hun begeleiders, werden vrijdag avond in de sporthal ontvangen. Na een broodmaaltijd vertrok men van hier naar de jeugdherberg Koningsbosch. Zaterdag morgen werd het gezelschap op het stads kantoor ontvangen door burgemeester A. J. Hubers en de wethouder voor sportza ken, de heer Bodewes. Voorzitter Meyer dankte voor de sponta ne begroeting die men hier in Beverwijk altijd ten deel valt en bracht de groeten over van de Oberbürgermeister van Neu wied. Ook Turnlusts voorzitter de heer W. J. Schipper onderstreepte de woorden van de heer Meyer. Voor alle Stadsbestuur ders, inclusief de bodes waren er bloemen. Voor de Duitse gasten stond er ’s mid dags een rondvaart door de Amsterdamse grachten op het programma en men ging nog even naar Den Haag voor een bezoek aan Madurodam. De dag werd besloten met een disco-avond in de Nieuwe Slof met medewerking van Frans Mosselveld. Zon dagmorgen kwam men in het turnlokaal aan de Kingsford Smithstraat bijeen voor een turndemonstratie tussen beide vereni gingen. Na een broodmaaltijd in de Zeewijk- school reisden de Duitse gasten 's middags weer af naar Neuwied. onder de woonruimtewet vallen. Voor de zogenoemde vrije sector (momenteel ƒ510 huur en hoger en een kale koopprijs van twee ton of hoger) kan geen melding wor den afgedwongen. Evenmin is dit het geval bij verkoop van beleggingsobjecten. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren maandag als volgt. Bloemen: anjers 20-52, trosanjers 190- 260, chrysanten 100-220, jaarrond 30-55, per stuk 65, dahlia 70-160, freesia 8-24, gladiool 18, iris 24, lelie 10-34, nerinnen 15- 40, crispa 25, roos 20-50, babyroos 10-36, statice 200, cyclamen 300-700. HEEMSKERK. Burgemeester J. H. Kok heeft dinsdagmorgen om half elf in het raadhuis de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer W. N. ter Braak uit de Gerrit van Assendelftstraat. De heer Ter Braak is sectiechef bij de stichting Fonds Bouwnijverheid en de onderschei ding is hem uitgereikt wegens een veertig jarig dienstverband. beste oplossing is. In gesprekken met de burgemeesters van de IJmond heb ik wel doorgekregen dat een IJmondbrandweer- centrale te Velsen altijd duurder is dan een centrale in Haarlem en eenzelfde manbe zetting kent. Allerwege proef je dat Haar lem toch de beste oplossing voor de IJ mond betekent”, aldus burgemeester Kok, die de hoop koestert dat de gemeenschap pelijke regeling zodanig zal worden gewij zigd dat er aan de bezwaren van Bever wijk tegemoet wordt gekomen. „Ik heb begrepen dat er nog een lichtpuntje is”. Mocht Beverwijk toch besluiten samen met Velsen in zee te gaan, dan gaat de Regionale Brandweer Kennemerland voor Heemskerk niet meer kosten dan het geval is nu Velsen niet meer meedoet. HEEMSKERK. Wat het aandeel van Heemskerk betreft in de financiering van het nieuwe buurthuis „De Lichtboei” bestond er vorige week in de Beverwijkse gemeente raad enige verwarring. Heemskerk gaat er daarbij van uit, dat de bouwkosten, inclusief de eerder ge maakte voorbereidingskosten, maximaal 1.400.000,- zullen bedragen. De meer- huisvestingslasten in 1979 worden ge raamd op 110.380,80 en volgens de ver deelsleutel 7/19 komt twintig percent van dat bedrag netto ten laste van Heemskerk, aangezien 80% of door Beverwijk of door Heemskerk in de zogenoemde financiële verhouding kan worden gebracht, hetgeen er op neer komt, dat die 80% buiten be schouwing kan blijven. De bijdrage van Heemskerk gaat in op het moment dat de nieuwe accommodatie van De Lichtboei in gebruik wordt geno men. „Hoe lang blijft Heemskerk bijdragen?”, werd er in de Beverwijkse raad gevraagd. Wel, die bijdrage is niet aan een termijn gebonden, maar Heemskerk heeft wel an dere voorwaarden gesteld. Het gemeente bestuur van deze gemeente is er namelijk niet zeker van, dat de centrale nieuwe Lichtboei zo’n groot gebied kan „bewer ken” en sluit dus niet helemaal uit, dat er afgezien van de peuterspeelzalen toch op de duur misschien een dépendance in het Heemskerkse gedeelte zou moeten worden gesticht en dan komt de zaak weer anders te liggen. Volgens wethouder A. F. M. van Herpen wil Heemskerk daar nu niet zo moeilijk over doen en daarom is met wet houder Bodewes van Beverwijk afgespro ken, dat men die eventuele noodzaak van een dépendance niet nu wil bekijken, maar over vijf jaar. Over die periode houdt Heemskerk dus het recht van de twijfel. Blijkt er na vijf jaren geen dépendance nodig te zijn dan is er verder niets aan de hand, maar mocht dat wel het geval zijn, dan wordt de zaak opnieuw bekeken. Een andere voorwaarde die Heemskerk stelt, is, dat mocht binnen een termijn van vijftien jaren nieuwbouw voor Donkey Shot nodig zijn, Beverwijk dan op dezelfde wijze zal bijdragen als Heemskerk nu bij draagt aan de nieuwe Lichtboei. De bijdrage van Heemskerk zal dus net to 8.133,32 zijn voor het jaar 1979. Voor 1980 en Volgende jaren is die bijdrage berekend op 10.430,27. BEVERWIJK. De Beverwijkse jazz liefhebber beleeft gouden tijden. Ook de ze week staan er in Duncan en de Adri- chemhoeve weer twee concerten op het programma. Vanavond om 21.30 uur gaat Adrichem- hoeve op de jam session-toer. Pianist Ruud Jansen, drummer Charles Duyff en basgi tarist Bert Nieborg zijn in staat en bereid om alle stijlen jazz te begeleiden. Iedereen die een instrument bespeelt en wel eens wil meeswingen, is van harte welkom. Donderdag ontvangt Duncans-Jazzpub aan de Nieuwstraat het Info Ruud Jansen, met Ruud Jansen (piano en vocals), Billy B. Jacket (klarinet, sax), Bert Nieborg (bas, vocals) en Charles Duyff (drums, vocals). Volgende week speelt eveneens vanaf 21.30 uur, de Riverboat Jazzband in Duncan. BEVERWIJK. Dinsdag 24 oktober gaat in buurtcentrum De Schans voor de eerste keer in dit seizoen de informatie middag voor de vrouw weer van start. Het ligt in de bedoeling om één keer per maand een dergelijke middag te houden. De eer ste keer op dinsdag 24 oktober wordt in formatie gegeven over het werk van het buro voor Levens- en Gezinsmoeilijkhe den. Hoe gaat het als u bij het buro voor Levens- en Gezinsmoeilijkheden aanklopt en wat kunnen zij voor u doen? Het buro treedt echter niet alleen in werking als alles al mis gelopen is, maar tracht ook te voorkomen dat het misloopt. Hiervoor zijn de praat- en themagroepen en op dit moment wordt al gewerkt met groepen alleenstaanden, W.A.O.-ers, oude ren en VIDO (vrouw in de overgang) groe pen. Wie hierover meer wil weten en over de werkwijze van het buro in het algemeen is van harte welkom in Centrum de Schans, Schans 10-12 in Beverwijk. De toegang is gratis en de middag begint om half twee en zal niet langer duren dan tot half vier. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Smit’s Bouwbedrijf is deze maand in Utrecht begonnen aan een fors woningbouwproject in het bestem mingsplan „Lunetten” te Utrecht. Het Be verwijkse bedrijf bouwt daar 201 apparte menten en 281 woningen in de etagebouw. De aanneemsom bedraagt ruim 27 miljoen gulden. De bouwtijd bedraagt ongeveer 2 jaar. PvdA-vergadering. De federatiever- gadering van de PvdA Beverwijk en Wijk aan Zee op donderdagavond 19 oktober wordt gehouden in het clublokaal van de Rooie Vrouwen in het gebouw C. H. Moensstraat 5, de oude Slof. De fractie is aanwezig om over het gevoerde en te, voe ren beleid te praten. Aanvang 20 uur. Klaverjassen. Klaverjasclub Meere- stein organiseert op woensdagavond 25 oktober een open kien- en klaverjasdrive in een der zalen van de Vredevorstkerk. Aanvang 20 uur. Wereldmissiedag. Zaterdagavond 21 oktober om half zeven is er in de Goede Raadkerk aan de Arendsweg te Beverwijk een eucharistieviering die in het teken staat van de wereldmissiedag op 21 en 22 oktober. De viering zal worden opgeluis terd door het jongerenkoor „Samen Kerk” onder leiding van Piet Vessies. JWELIJ- en Ned tussen (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK-HEEMSKERK. De ra den van Beverwijk en Heemskerk gaan medio december de begroting voor 1979 behandelen. De raad Beverwijk komt dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 december in bet Stadskantoor bijeen ter wijl de Heemskerkse raadsleden op maan dag 11, woensdag 13 en vrijdag 15 decem ber de begrotingszaken gaan uitspitten. VELSEN-NOORD. De commissie „WB 50”, die zaterdag op de Breesaper- hof in Velsen-Noord haar tweede uitge breide rommelmarkt heeft gehouden ten bate van de volgend jaar te houden jubi leumviering van de voetbalvereniging WB heeft opnieuw een belangrijke bij drage kunnen leveren aan de jubileumpot. Voor de markt was ook deze keer een zeer grote belangstelling, reeds van het eerste uur van de opening af begaven velen zich direct tussen alle uitgestalde spullen en probeerden voor weinig geld veel weg te slepen. Na het sluiten van de markt was nog slechts weinig bruikbaars over. Met de eerste opbrengst van 2300,- en het resul taat van zaterdag met netto 2070,- is de jubileumkas nu gespekt met 4370,-. irderpol- jrkdagen akelaars- Kerklaan él 023 Kabaret Kwartoverelf in het jongerencen trum op bezoek. Het programma van het komende weekeinde wordt zondagavond met een avonturenfilm besloten. De Beverwijkse raadscommissies zullen in november de begroting 1979 behande len. Deze openbare vergaderingen begin nen om 14 uur en zullen van 16.30 tot 19.30 uur onderbroken worden om een ieder in de gelegenheid te stellen een hapje te eten. Op maandag 6 november bijten de com missies voor onderwijs, culturele zaken, jeugdzaken en sportzaken de spits af. Op maandag 13 november kijken de commis- De gemeenteraad van Beverwijk is niet zo gelukkig met de overheersende rol van Haarlem in de regionale brandweer en droeg burgemeester Hubers op deze on vrede in de vergadering van de voorberei- dingswerkgroep aan de orde te stellen. Veel heeft het niet uitgehaald, want burge meester Hubers mocht de kwestie niet eens bespreekbaar stellen. Burgemeester Kok van Heemskerk, die in de vergaderin gen van de werkgroep zijn Beverwijkse collega door dik en dun steunde, liet tij dens een persbijeenkomst in de vergader kamer van B. en W. weten, dat hij het zou betreuren als Beverwijk de regionalisatie- gedachte liet varen. „Heemskerk heeft met volle overtuiging besloten gebruik te maken van de centrale meldingskamer te Haarlem en zich achter de regionalisatieplannen opgesteld. En als hoofd van de brandweer zeg ik dat dat de geschikt Gehrels lorp. Tel an 9.00- □ewenst ien. Tel. asp.dipl 220. edrijfskl wijk nu met die zware lasten van De Licht boei zat. Daar is toen een heleboel over te doen geweest. Nu heeft het rijk ineens zeven ton subsi die beschikbaar gesteld, die de nieuwbouw van De Lichtboei mogelijk maakt. Het Heemskerkse college van B. en W. is nu bereid in de meerdere huisvestingskostei. die uit de nieuwbouw voortvloeien een bijdrage te leveren volgens een verdeel sleutel die is gebaseerd op het aantal inwo ners van Heemskerk die onder de wer- kingsfeer van De Lichtboei kunnen wor den geacht te vallen (Zuidbroek, Meeres- tein), in totaal zo’n 7000 inwoners. en snel k. Make- ksstraat- i 18 uur (020> dag van dag- en 30-13.00 (Van een medewerker) BEVERWIJK. Tijdens een vlotte vergadering heeft de Beverwijkse Sport raad de sportmanifestatie voor 1978 toe gewezen aan de krachtsportvereniging DOK, terwijl de korfbalvereniging Wa tervliet de sportmanifestatie 1979 voor haar rekening gaat nemen. Vrijdagavond 20 oktober speelt de IJ- mondse popgroep Carthago in Donkey Shot te Heemskerk. Op het popfestival in augustus in het jongerencentrum was de groep duidelijk een uitschieter. Zij lieten op basgitaar, drums en synthesizer horen dat een amateurgroep tot een uitstekend peil kan komen. Carthago bestaat uit Rob van de Klooster, Rob Bruynzeel en Ruud van de Klooster. Het optreden begint om half tien. Zaterdagavond 21 oktober is het Dit op grond van een oude afspraak met boei moest worden herzien, omdat Bever- Beverwijk over het jongerencentrum Don key Shot in Heemskerk enerzijds en De Lichtboei in Beverwijk anderzijds. Over en weer maken en maakten jonge ren uit beide gemeenten gebruik van beide accommodaties en destijds is daarom door de beide gemeenten afgesproken, dat de gemeente Beverwijk alle lasten van De Lichtboei voor haar rekening zou nemen en Heemskerk alle lasten van Donkey Shot. Het ging toen om ongeveer gelijk waardige bedragen en men beschouwde het toen maar als een vestzak-broekzak- affaire. Toen kwam echter de nieuwbouw van De Lichtboei aan de orde en kwam de zaak heel anders te liggen, vooral toen het rijk geen geld bleek te hebben voor een bijdra ge in de nieuwbouw. Beverwijk was van mening, dat die oude afspraak inzake Donkey Shot en De Licht- :oop ha# >t c.v. en Leeg in Vraagpr J. Drij- lid NBM sies voor algemene zaken, openbare orde, middenstandszaken, sociale zaken en voorlichting de boeken in. Dinsdag 14 no vember is het de beurt aan de commissies voor verkeer, volkshuisvesting en stadsuit breiding, recreatie en milieuzaken. De commissies voor financiën, openbare wer ken en aan- en verkopen komen donder dag 16 november in vergadering bijeen. B. en W. delen mee, dat de eigenaar de woningen niet te koop heeft aangeboden aan de gemeente. Door toevallige omstan digheden werd van de voorgenomen ver koop gehoord. Berghuis had het college o.a. gevraagd of dit soort huizenhandel ook elders in de gemeente heeft plaatsge vonden. Volgens het college is dit inder daad het geval en wel met de flats aan de Bullerlaan, Beneluxlaan en de Laan van Blois. Het college twijfelt aan het nut van een in te stellen meldingsplicht voor eigenaren van huurwoningen. Met de bestaande con trolemiddelen kunnen redelijke resultaten bereikt worden, aldus het college. Mel dingsplicht is uitvoerbaar bij leegkomen de woningen die qua huur- of koopprijs De voorbereidende werkzaamheden voor het nieuwe politiebureau hebben tot nu 100.000,- gekost. „Indien voor een an dere bouwlocatie voor het bureau wordt gekozen moet het niet uitgesloten worden geacht dat een nieuw bouwplan moet wor den gemaakt hetgeen uiteraard de nodige kosten met zich mee kan brengen”. Als Verdachte auto. De Heemskerkse po litie kreeg in de nacht van maandag op I dinsdag een seintje, dat er een postzegeï- automaat op het Europaplein zou zijn ge kraakt. De automaat was wel beschadigd maar niet leeg. Met medewerking van de Beverwijkse politie ging men in de omge ving zoeken en aan de Beneluxlaan vond men een verlaten auto, met nog warme motor en met de sleutels in het contactslot. De herkomst van de auto ligt ver buiten Heemskerk. De wagen is naar het politie bureau gesleept. Hoog ten 202 eter van ijk). Elke 30-16.00 agavond uur. Tel Leeg te sen goed et c.v. en irgar. be- vraagpr JBM. Tel. Op 3 en 4 november gaat DOK in de Beverwijkse sporthal in samenwerking met de verenigingen SSS uit Alkmaar en Hercules uit Amsterdam, de sportmanifes tatie 1978 verzorgen, de begroting hier voor keurde de leden goed. De Kennemers, DEM atletiek en de rennersclub Kenne merland moesten afzien van het sportfeest 1979 omdat de renovatie van het sportpark is vertraagd. Men hoopt dit nu in 1980 te kunnen doen. Watervliet neemt deze taak over, terwijl KZC zich reeds voor 1981 meldde. De exploitatierekening van het bureau Sportraad werd goedgekeurd, ter wijl de aftredende bestuursleden, de heren W. J. Schipper, A. P. van Doornik en P. Tegel herkozen werden. Afscheid werd genomen van de heer N. Versluis. Hij kreeg een langspeelplaat. In de vacante functie zal nog voorzien worden. Groenten: andijvie 22-67, bleekseldery 14- 30, bloemkool 60-116, boerenkool 41-68, bospeen 90-129, seldery 12-32, breekpeen 15- 28, Chinese kool 17-33, knolseldery 32- 53, komkommer 40-95, peterselie 18-43, postelein 105-141, prei 55-77, pronkbenen 115-185, radijs 22-53, rode kool 24-30, schorseneren 60-119, snijbonen 360-450, sperziebonen 155-365, spinazie 8J-181, sla 33-68, spitskool 51-56, tomaten 350-520, uien 21-58, waspeen 24-48. Inmiddels is aan de Heemskerkse raadsleden door B. en W. van die gemeente een voorstel ter goedkeuring aan de raadsleden voorgelegd en daaraan ontlenen we het volgende. Heemskerk gaat alleen bijdragen in de meerdere huisvestingslasten en dus niet in de eventuele meerdere exploitatielasten, waaronder zijn te verstaan personeelslasten, organisatiekosten en aktiviteitenkosten. Drukkerij. Vrijdagmiddag 20 oktober opent drukkerij „Europa Print” aan de Amstelstraat de nieuwe vestiging. Eige naars zijn de heren J. van Hoesel en A. Böger. Vorige week liet het college van burg meester en wethouders van Beverwijk we ten, dat Beverwijk de regionalisatie van de brandweer nog eens wil bestuderen en dat een gesprek over samenwerking met Vel sen niet uit de weg zal worden gegaan. »P„ Ind s slaapk. e. Snelle nl. Borg- 314850

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9