OVER IJMUIDEN GESPROKEN F-29: Fransen bereid te D’66 vraagt om uitslagen J maatregelen praten over deelneming Vrouwencafé LPG-tankwagens Contactavond in EGKS-comité taalgroep in De Brulboei Overgangsjaren als thema in Jaarvergadering van ADO’20 I jkc H. Krul benoemd Algemeen bestuur SDAB vergadert wat vertel je me nou? kort ijmondnieuws MAN MET VOET BEKNELD IN PAPIERPERS I Uitslagen voetbal en schoolkorfbal Hoorzitting over burgemeesterwoning Bazar in De Rank begint vrijdag Filmvertoning pinkstergemeente CJP-BUS MORGEN OP MARKTPLEIN J J r De Veertig Hutten 6 7 IJMOND 19 7 8 OKTOBER 1 8 WOENSDAG 99 Umuiden It.) en (Van onze Haagse redacteur) k '.luiijl liet 4 - De benoeming geldt voor een periode van twee jaar, tot oktober 1980. Het comi té adviséert de Europese Commissarissen Dabignon (industriezaken) en Vredeling (sociale zaken) in de beleidsbepaling. Kruk, die voorgedragen is namens de Kroon, heeft de benoeming inmiddels aan vaard. onder >lad arlem. (Van een onzer verslaggevers) VALKENBURG. Minister Van Aar- denne (economische zaken) en staatssecre taris Van Eekelen (defensie) hebben de toezegging van de Franse regering dat op korte termijn ambtelijke besprekingen zullen beginnen over Franse deelneming in Fokkers F-29 project. Dit tegen de ach tergrond van een mogelijke Nederlandse - voorkeur voor de Bréguet-Atlantic als op volger van de Neptune, in plaats van Lock- heeds Orion. Een extra voorwaarde van Franse kant was dat Nederland ook zou deelnemen in de nieuwe Airbus, de A-310 voor het lange- afstandsverkeer. Ook nu de Britten anders dan tevoren was verondersteld, zich be reid hebben verklaard aan de A-310 mee te bouwen, blijft van Franse (en Westduitse) kant belangstelling bestaan voor Fokker. Het gaat er dan vooral om of Fokker opnieuw de bewegende vleugeldelen kan vervaardigen. Omdat de fabriek dat ook voor de huidige A-300-typen doet, zijn de ..daarvoor benodigde vakkennis en vaar- Het ongeluk gebeurde nadat de man aan i de pers enkele voorzieningen had getrof fen. Nadat de pers buiten werking was 'gesteld duurde het een half uur voordat n jnen de man - een inwoner uit Driehuis - uit zijn benarde positie had bevrijd. Hij werd voor behandeling overgebracht naar liet Zeeweg Ziekenhuis’. De arbeid sim peet j< stelt een onderzoek in ..aai <1. i..ogelijkc oorzaak van het ongeval DE GEIT van Kees Nukoop ging nogal eens in haar eentje van de Blikken Buurt naar de Vishal. Het dier meldde zich eerst in de keuken bij het café voor een boter ham, liep dan de gang door, wandelde het café uit, stak de sluis over, zocht hier en daar op het Sluiseiland een verkwikkend hapje, liep vervolgens de oude sluis over en wandelde daarna rustig door de straten van IJmuiden in de richting van de vishal. Daar bleef de geit rondhangen tot de baas in de buurt kwam. Als Kees Nukoop zei: „En nou terug naar huis” gebeurde dat prompt. Er liep ook een ezeltje vrij door IJmuiden rond. Dit dier had zijn vaste adressen waar het brood kreeg; het bleef overal staan wachten tot het zijn portie had ontvangen. Of de geit van Nukoop en het ezeltje van Braam elkaar ooit op een rondgang hebben ontmoet weten we niet. Gezien de geringe omvang van het toen malige IJmuiden lijkt het niet onwaar schijnlijk. IN DIE TIJD zonder Noordersluis en zonder een haven achter het Fort om be vond zich voorbij de tweede sluis een woongemeenschapje, dat al eerder aan dacht in deze rubriek heeft gehad, de Blik ken Buurt ofwel Dubbele Buurt. Na het Fort kreeg men een duinterrein dat Het Stort werd genoemd, dan het huisje van Borgart, vader van „Appie” de scheeps bouwer, vervolgens een rijtje huizen voor werknemers van Volkers en Bos en daar na de Blikken Buurt met een winkeltje van Otto (later Tijms). Na een ruime poort kwam men bij een rij huizen met het café Ruimzicht en de kruidenierswinkel van Selderbeek. ER WERD IN DIE jaren nog veel ge stroopt. De omgeving leende zich er nu eenmaal uitstekend voor. Jachtopzieners als de beide Scheffers en Van der Meij digheid in Nederland reeds aanwezig. Het kabinet heeft zich evenwel nog niet uitge sproken over de hiervoor van regerings wege beschikbaar te stellen middelen. In het gesprek is er voorts op gewezen dat Nederland haast heeft uiterlijk in december moet de regering de Tweede Kamer kunnen aantonen welke opvolger van de Neptune de voorkeur geniet en ook dat de Bréguet-Atlantic, die niet alleen later komt dan Nederland nodig heeft, maar die ook aanzienlijk duurder is dan de „direct” leverbare Orion, goedkoper moet worden. VELSEN. Maandag 23 oktober w ordt in buurthuis De Brulboei een contactbij eenkomst gehouden door de taalgroep buitenlandse werknemers. Tijdens deze bijeenkomst wordt, onder meer door een afgevaardigde Van de Pere- grinusstichting. gesproken over het lesge ven. probeerden dat tegen te gaan maar had den het niet gemakkelijk. Er waren men sen die hun hond erop uit stuurden om buitgemaakte konijnen op te halen; pro beer zo’n stroper maar een keer te vangen. Het gebeurde dat een hond niet meer thuis kwam het dier bleek te zijn neergescho ten. Daar keken de mensen de koddebeiers beslist niet vriendelijk op aan. EEN BIJZONDERE attractie werden in 1913, toen Nederland zijn onafhankelijk- heidsfeest vierde, de flesjes van het merk Patriot, nader aangeduid als „de Onafhan- kelijkheidsdrank”. Wanneer je de dop eraf deed leek het of je een fles champagne had geopend. Toch zat er alleen maar een soort ranja in. Jenever mocht in Nukoops zaak niet worden verkocht. Wel kon hij (maar dan per liter) aan opvarenden van in de sluizen liggende schepen leveren. De voor raad werd, veilig achter slot en grendel, opgeslagen in de boet achter het café. De politie kwam nogal eens kijken of er toch echt geen jenever in het café werd yer- kocht. Ze moest elke keer concluderen dat alles in orde was. DOCHTER MARIE herinnert zich veel van die jaren vóór de bouw van de Noor dersluis welke aan de Blikken Buurt en directe omgeving een einde zou maken. In de mobilisatietijd 1914-1918 kwamen de soldaten graag van hun barakken naar het café om er wat gezelligheid te zoeken. Vlakbij werd ook geoefend door de militai re sportliefhebbers hardlopen, discus werpen e.d. voor de wedstrijden die regelmatig in het Stadion te Amsterdam plaats hadden. Direct na afloop van de Eerste Wereldoorlog meerden er dikwijls Britse mijnenzwiepers in IJmuiden, bij „Lombok”, waarmee een bepaalde plaats van het Sluiseiland werd aangeduid. De Britten waren vaak met elkaar aan het bakkeleien, ook aan boord. Zoals men in IJmuiden zei: „Als je erlangs liep en tik-tik hoorde wist je dat er weer achter elkaar bierflesjes op de hoofden van medeopva- renden kapot werden geslagen”. Door hun gedrag in de plaatselijke cafés werden de Britten daar al gauw niet meer toegelaten. Ze zochten hun toevlucht „over de sluis”, in de omgeving van de Blikken Buurt, ook in het cafe van Kees Nukoop. Daar kregen ze echter geen kans om rotzooi te schop pen. Dat wist Nukoop hun meteen duide lijk te maken, in hun eigen taal, want hij had op de Batavierboten een aardig mond je Engels geleerd. Voor alle zekerheid hield hij zijn kinderen toch maar uit het café zolang de Britten er waren. enerzijds een man als De Wijn, die zoveel mensen had gered, dat hij een groot aantal medailles op zijn borst mocht dragen, an derzijds konden ze zich verbazen over een man als Jantje Dinges, die zich steevast op de hoek van de straat opstelde om iedere voorbijganger luidkeels toe te voegen: „Al les uit, behalve de sokophouders”. IJmui- den was intussen zo gegroeid, dat geiten er niet meer vrij konden rondlopen. Kees Nukoop had trouwens in de omgeving van de Blikken Buurt al heel wat last door zijn geit gehad. Het gebeurde nogal eens dat mensen om een rijksdaalder schadever goeding kwamen, omdat het dier groente uit hun tuintje had gehaald. Andere klach ten kwamen van huisvrouwen, die was goed aan drooglijnen hadden gehangen, maar blijkbaar niet hoog genoeg: de geit vrat prompt alle strikjes en bandjes van de kleren. Daarnaast verzoeken ze de bewindslieden het mogelijk te maken dat LPG-tankau- to’s een verplichte route wordt voorge schreven. Door een verplichte route voor te schrij ven kan onder meer worden voorkomen dat de wagens door dichtbevolkte gebie den rijden. Voor een aantal gevaarlijke stoffen is een voorgeschreven weg al ver plicht. LPG-wagens zouden bijvoorbeeld dan 50 meter in de buurt van woonhuizen mogen komen. Soortgelijke voorschriften gelden ook voor grote LPG-stations. De D’66’ers willen weten of het veilig heidsventiel van de tankwagen bij Bad- hoevedorp goed heeft gewerkt. Bovendien vragen ze de ministers wat het effect zou zijn geweest bij een ontploffing van de met LPG geladen tankauto. eenvoudig: „Moriaantje, zo zwart als roet.” Een derde wees erop dat de plaats waar de Veertig heeft gestaan in de jaren dertig werd gebruikt als kermis terrein. VELSEN. Komende vrijdagavond is het Vrouwencafé Velsen weer geopend. Deze keer is het thema „Vrouwen in de overgang”. Initiatiefneemsters van de VI DO (Vrouwen In De Overgangsgroepen in IJmuiden en deelneemsters uit de groe pen komen vrijdagavond vertellen over hun ervaringen. VELSEN-NOORD. Districtsbestuur- der H. Krul van de Industriebond NVV te Velsen-Noord is benoemd tot lid van het raadgevend comité van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal (EGKS). Dit besluit is dinsdag genomen door de Raad dei Europese Gemeenschappen. neemt sn of 2nt luw 1: In het artikel over de Veertig citeer den we enige regels van een IJmuidens volksliedje dat betrekking had op deze woongemeenschap, „In de Veertig num mer vijf” enz. Een lezer wist ons mee te delen dat de tekst is gemaakt door drie IJmuidenaren: Verschuren, Clots en Keur. Een andere lezer noemde de melo die waarop de tekst is gebaseerd; heel (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan het bureau van dit blad met vermel ding „IJmuiden wat vertel je me nou?”, telefonisch 023-378601). - - KEES NUKOOP kwam uit Rotterdam. Hij had van de Maasstad uit gevaren op de Batavierboten, de grote vaart derhalve. In IJmuiden vond hij zo’n zeventig jaar gele den een woning in de Kanaalstraat, tegen over de slagerij van Vriend (later Krab bendam). Zijn oudste dochter, Marie, was zeven. Ze ging meteen naar de nieuwe school van meester Klap. Het gezin ver huisde eerst naar de Duinstraat en vervol gens naar een café in de Bloemstraat dat de fraaie naam Barbarossa droeg (later zou het aan Sneekes toebehoren). Na een aantal jaren bleek dat „moeder” Schoone haar café Ruimzicht aan de overkant van de sluizen van de hand wilde doen. Haar man werkte als machinist op de bagger molens, zij verzorgde de tap. „Moeder” Schoone wilde een café in het hart van IJmuiden gaan beginnen. Kees Nukoop nam „Ruimzicht” van haar over. HEEMSKERK. De algemene jaarlijk se ledenvergadering van de voetbalvereni ging ADO’20 wordt op maandag 30 okto ber gehouden in het clubhuis „De Vlotter”. Er zijn nog enkele vacatures in het alge meen bestuur. Voorgesteld wordt de heer J. Put als tweede secretaris te benoemen en de heer C. de Winter tot tweede pen ningmeester. VELSEN. Dinsdag 24 oktober komt in het Dienstencentrum Zeewijk het alge meen bestuur van de Stichting Dienstver lening aan Bejaarden (SDAB) bij elkaar. Er wordt vergaderd over onder meer de stand van zaken met betrekking tot het aanstaand Centraal Orgaan Bejaardenbe leid. Aan de orde komen ook de verslagen van de projektleider en de wijkpostleider, Tafeltje-dek-je, het voorzitterschap (me vrouw A. J. P. van Heel treedt af als voorzitster*) en de start van de wijkcom missies. De vergadering begint om acht uur en is voor iedere belangstellende toegankelijk. De ontstaansachtergrond van de VIDO- groepen moet gezocht worden in de prak tijk. De overgangsjaren blijken voor veel vrouwen problematisch te zijn. Klachten van zowel lichamelijke als geestelijke aard komen boven. Voor duizenden vrouwen vormen de overgangsjaren een periode waarin angst, depressies en isolement een grote rol spelen. Voor hen is er weinig begeleiding. De VTDO-groepen nu hebben tot doel die begeleiding te geven, dat wil zeggen dat de vrouwen uit die groep elkaar informeren en ondersteunen, met elkaar ervaringen uitwisselen. Tijdens de avond in het Vrouwencafé zal gesproken worden over de overgangspro blematiek in het algemeen en het reilen en zeilen van de VIDO-groep. Het Vrouwencafé is open vanaf acht uur. Het informatieve deel begint om streeks half negen. Vrouwencafé Velsen wordt gehouden in buurthuis De Brulboei aan de Kanaalstraat 228 in IJmuiden. De heer P. C. A. de Jong, IJmuiden: „Het bouwen van hutten was een gelief koosde bezigheid voor de jeugd in IJ- muiden-Oost. Sommige hutten waren zo comfortabel ingericht dat er zelfs een kacheltje in stond. Wij hadden ook elek triciteit, dankzij een draadje via het huis van Simon Sint aan de Stationsweg (Simon Sint zou later deel uitmaken van de Chico’s met als tophit „Daar hangt een paardehoofdstel aan de muur”). We leidden het draadje onder de grond door en hadden via een transformator zwak- stroom-verlichting. Zelf toffees bakken was er ook vaak bij. Iemand nam suiker mee van huis, een ander boter. De plak was soms niet uit de pan te krijgen, zo hard. En je mond knarste van het zand. Maar het smaakte reusachtig.” HET CAFE van Kees Nukoop had een goede omzet maar daar moest wel hard voor worden gewerkt. Het bier werd aan gevoerd met de Amsterdamse boot. De vaten werden bij de tweede sluis, nabij de „Omloop”, op een steiger gedeponeerd. Ze moesten vervolgens door Nukoop en even tuele hulpen door het zand naar het café worden gerold. Daar werd het bier gebot teld, oftewel met een slang uit de vaten in beugelflesjes gedaan. De verkoopprijs was zeven cent per flesje. Kinderen die lege flesjes kwamen terugbrengen kregen geen statiegeld maar een „kakie” en daar was ieder kind dik tevreden mee. Zoals ook met een glas melk van een stuiver of een glas limonade voor dezelfde prijs op de wandeltochten met vader en moeder, waarbij het café van Nukoop graag werd aangedaan. VELSEN. De Pinkstergemeente ver toont zondagavond in het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen in IJmui- den de film „All the kings horses". De film handelt over een jong tchtpaar, wier hu welijksgeluk d h<c spanningen en ruzies in rook dr< igt Ie r.aan. De vei toning begint om 19.30 ui.: i is w i ied e belangstel lende gru'i IJMUIDEN IN DIE TIJD: een plaats met vele karakteristieke figuren. Passagiers van de grote toeristenschepen zagen er TOEN DE NOORDERSLUIS werd ge bouwd en aan het woongemeenschapje „over de sluis” een einde kwam zochten velen die bij het gigantische werk waren betrokken ’s avonds vertier in het café van Wielinga in de Visseringstraat. Daartegen over was Marie Nukoop met haar man een viswinkel begonnen. Het echtpaar Clots- Nukoop stak de handen flink uit de mou wen. Terwijl de man met vis, sinaasappels en zelf-ingemaakte eetwaren langs de gro te schepen ging, bakte de vrouw vis, zo uit de hal, verser kon het niet, ’s Zondags was het extra druk wanneer de Amsterdamse boot duizenden hoofdstedelingen naar IJ- muiden bracht. Gerookte vis was bij deze Amsterdammers op zo’n zomerse dag een geliefd artikel. Het echtpaar Clots betrok deze bij wat het als de fijnste rokerij beschouwde, Broek-Pel. De dag was nooit lang genoeg. Wanneer het café van Wielin ga de deuren sloot en de werkers van de sluisbouw nog een hapje wensten voor ze hun barakken opzochten, vonden ze bij de viswinkel aan de overkant van de straat zo’n honderd vers gekookte eieren voor hen klaarliggen, een schoteltje met zout erbij. Prijs per ei een dubbeltje en daar zat dan natuurlijk nog winst in ook; alle kleintjes hielpen. DEN HAAG. De Tweede-Kamerfrae- tie van D’66 wil strengere veiligheids maatregelen voor tankwagens met pro- paangas (LPG). Naar aanleiding van het ongeluk met zo’n tankwagen bij Badhoe- vedorp afgelopen maandag hebben de ka merleden Lambers-Hacquebard en Zee- valking de ministers Tuijnman (Verkeer en Waterstaat), Ginjaar (Volksgezondheid en Milieu) en Wiegel (Binnenlandse Za ken) gevraagd of er niet een grotere ruim te moet komen tussen de maximale wa genhoogte en de laagste brug in ons land. De Democraten vragen de betrokken ministers hoe het mogelijk is geweest dat een tankwagen bij Badhoevedorp klem kon raken onder een viaduct. Lambers- Hacquebard: „Nu is het nog net goed ge gaan, maar voor hetzelfde geld rijdt er een auto achterop en dan zijn de gevolgen niet te overzien. Zo’n ongeval moet toch ge makkelijk te voorkomen zijn door een ruimere marge aan te houden tussen de maximaal toegestane hoogte en de viaduc ten”. De twee bewindslieden deelden dit dins- dagavond mee bij aankomst op de vliegba sis Valkenburg, nadat zij de dag in Parijs hadden doorgebracht voor besprekingen met de Franse minister van transport. Waar het de bewindslieden om ging, zo verklaarde Van Aardenne, was een koppe ling tot stand te brengen tussen de produk- tie van de Bréguet-Atlantic, waarvan maximaal de helft zou moeten worden uitbesteed aan de Nederlandse industrie, en de F-29, waarvan de uitbesteding voor een deel zou moeten worden aanvaard door de Fransen. De Fransen hebben deze koppeling geaccepteerd, aldus de minister. IJMUIDEN. Voor het postkantoor aan het Marktplein is donderdag van 10 tot 16 uur de landelijke CJP-bus te vinden. In de bus kunnen Cultureel Jongeren Paspoor ten worden gekocht en is informatie ver krijgbaar over de reductiemogelijkheden van het CJP. Het paspoort kost zes gulden, is een jaar geldig en kan worden aange schaft door scholieren, studenten en wer kende jongeren tot en met 25 jaar. VELSEN. Het herfstvoetbaltoernooi, waarin dinsdag de tweede speeldag is geweest, heeft de volgende uitslagen op geleverd. FC Schaaper-Energie 1-1; Kruisberg C- Gijzenveltse Boys 5-0; Rimboe Cosmos-FC Solo 4-0; FC Doordouwey-Zwarte Duivels 1- 0; Voetbalkneuzen-Rimboe Cosmos 0-8; VI. voetjes-de Bervers 0-1; Telstar-FC Go- algetter 0-4; DKDS-FC Solo 1-0; Zwarte Duivels-FC Doordouwers 1-0; de Beestern- Zwarte Duivels 3-0; VI. Voetjes-Despera- do’s 1-1; FC Goalgetters-Graspiepers 1-4; Maurits Disco-Urk U. 2-2; Telstar-Crease Boys 0-8; Kruisberg C-Tutti Frutti 7-0; FC Schaaper-de Flaters 5-0; de Beesten-Door- douwers 3-1; Maurits Disco-FC Goalgetter 2- 0; Gele Leeuwen Voetbalkneuzen 7-0; de Flaters-FC Goalgetter 0-4; de Bevers-Tutti Frutti 2-0; DKDS-Gele Leeuwen 0-5; Doel- trappers-the Lions 0-5; FC Wanhoop-Gras- piepers 0-13; Desperado’s-Gijzenveltse Boys 1-2; FC Goalgetter-FC Wanhoop 5-1; Gele Leeuwen-Rimboe Cosmos 1-1; Urk U.-Graspiepers 0-1; Crease Boys-Energie 1- 0; Urk U.2-Doeltrappers 3-0 en Urk U.2- Zwarte Duivels 1-0. De eindstanden in de vijf voetbalpoules op punten aantal is als volgt: in poule A Crease Boys met 23 punten, poule B De Kruisberg City met 24 punten, poule C Rimboe Cosmos met 17 punten, poule D Maurits Disco Tijgers met 19 punten en in poule E de Beesten met 23 punten. In het schoolkorfbaltoernooi zijn dins dag de volgende wedstrijden als volgt geëindigd: Éénhoorn (3) - Bethlehem (5) 0- 0; Pr. Beatrix (1) - Bethlehem (1) 0-7; Cal- vijn (3) - Zeewijk (2) 0-3; Eenhoorn (3) - J. F. Kennedy (3) 0-1; Pr. Beatrix (1) - Marnix (1) 2- 0; Calvijn (3) - Beatrix (3) 0-0; J. H. Gunning (1) - Emma (1) 1-0; Calvijn (2) - Marnix (2) 0-0; Calvijn (1) - Clara (1) 7-0; J. H. Gunning (1) - J. F. Kennedy (1) 0-0; Calvijn (2) - J. Ligthart (2) 0-0; Calvijn (1) - J. Lighart (1) 0-1; Eenhoorn (2) - P. Ver meulen (2) 7-0; Gunning (2) - Kruisberg (1) 1-0; St. Franciscus (1) - Eenhoorn (1) 0-1; Eenhoorn (2) - J. F. Kennedy (2) 1-0; Gun ning (2) - Eenhoorn (1) 0-3 en Bethlehem (2) - Kruisberg (1) 0-0. Op 30 augustus plaatsten wij een foto die in IJmuiden-Oost moet zijn genomen maar waarvan alle gegevens verloren zijn gegaan. Daarom vroegen we alsnog bijzonderheden aan de lezers van deze, rubriek. Mevrouw W. Mulder-Pirovano te IJmuiden meent zichzelf te hebben herkend: strik in het haar, de klompjes aan - in de tijd dat ze naar de kleuter school ging. Ze herinnert zich echter niet dat ze de foto heeft zien maken, hoewel dat toch iets bijzonders was in die jaren. De heer W. Hartman te Am sterdam vermoedt dat de foto in de buurt van School H is genomen. De heer W. Koomen te IJmuiden acht het zeer waarschijnlijk dat de foto van de groep kinderen in de omgeving van de Kalver- straat, bijvoorbeeld in de zogenoemde Urkerbuurt, is gemaakt. Santpoort-Noord houdt dinsdag 24 okto ber een tentoonstelling en tevens verkoop van door de leden gemaakte artikelen. De expositie in het gebouw aan de Wulverder- laan begint 's middags twee uur. Bijeenkomst NCVB. Mevrouw J. Dijkstra-De Jager uit Bennebroek leidt woensdag 25 oktober een discussie-avond van de Nederlandse Christen-Vrouwen bond, afdeling Santpoort-Zuid. Onder werp van de bijeenkomst is „Samen le venDe avond wordt gehouden in het gebouw De Duinpan aan de Duinweg. Krönungsmesse”. Tachtig leden van het koor Pius X, van de Stem des Volks in Santpoort en van het Driehuizer kerkkoor voeren zondag 22 oktober om twaalf uur de „Krönungsmesse” van Mozart uit in de r.k. kerk van Santpoort. Dit gebeurt ter ere van de heer S. Heei emans die veertig jaar lid Van het Santpoortse kerkkoor is en die dag tevens zijn gouden huwelijksfeest viert Dt „Krönungsmesse” word* uitge voerd onder leiding van Ton Harmsen., Excursie. Dinsdag 24 oktober organr 1 de afdi ing Santi.< van dt Ned<'i lande VcKi'.igii.g van Huisvrouwen een VELSEN. Woensdag 8 november wordt om half acht ’s avonds een openbare hoorzitting gehouden in het stadhuis voor de commissie voor de beroepschriften en de verzoekschriften. Aanleiding zijn drie ingediende bezwaarschriften tegen uitgif te in erfpacht van 650 vierkante meter grond aan de Waterlandweg aan burge meester P. J. Molendijk. De heer Molen dijk had de erfpacht van het perceel aan gevraagd omdat hij er een huis wilde laten bouwen. De drie bezwaarschriften zijn ingediend door de omwonenden, de Oranjevereni ging Driehuis en het wijkcomité in oprich ting. Zij vechten vooral de door de ge meenteraad gevolgde procedure aan, waardoor de mogelijkheid tot inspraak te gering was. Voor de bouw van een huis moet een deel van het bestemmingsplan gewijzigd worden, waardoor een artikel- 19-procedure uit de wet op de ruimtelijke ordening noodzakeïijk is. IJMUIDEN. In het verenigingsge bouw „De Rank” aan de koningin Wilhel- minakade 90 in IJmuiden wordt vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober weer een grote bazar georganiseerd door de Nieuwe Kerk in de Kanaalstraat. Voor deze bazar zijn veel dingen bijeengebracht, waaronder een grote hoeveelheid levensmiddelen, die voordelig van de hand worden gedaan. Verder is er een grote verloting met als prijzen een fiets, een schilderij en een collectie poppen in klederdracht. Er kan ook wol gekocht worden, direct bij het spinnewiel, en er zijn activiteiten als sjoe len, schieten, vissen en grabbelen. De ba zar gaat vrijdagmiddag om drie uur open. Herinnering aan het oude IJmuiden, toen heel het plaatselijk leven zich nog afspeelde rondom het Noordzeekanaal de Vissershoven. (Foto beschikbaar gesteld door de heer P. J. Bakker te Hoensbroek). excursie per autobus naar 's-Heerenberg waar het recreatiecentrum „Gouden Han den” wordt bezocht. Handwerken. De haqdwei kclub van bejaardencentrum Velserhooft in K VELSEN-NOORD. Een 24-jarige werknemer bij Van Gelder Papier is dins dagmiddag ernstig gewond geraakt toen hij bij werkzaamheden in productiehal- zuid uitgleed en met zijn voet bekneld raakte tussen een zojuist in werking ge stelde pers en een muur. „over de sluis ymuiden^;

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7