Tennisser zaalvoetbal sportpuntigj Ontvoering Van der Smissen Situatie NAC zorgelijk John McEnroe niet geliefd bij collega’s Huyg en Reuser geblesseerd Gantwarg tevreden met tweede plaats Biljarter Groot niet te stuiten Vilas versloeg Eddy Dibbs herzag standpunt Singer naaimachine s I Telstar ongewijzigd SNELLE REMISE TEGEN WIERSMA SE 12 SINGER 15 SPORT ZATERDAG 21 OKTOBER 19 7 8 14 Vanzelfsprekend „Hardop zeggen Lachen ij ngen I t.b.v. Nat. Puzzelactie „Het Gehandicapte Kind” IUE OU SE ■I „Liever in zaken” fa»4 I (ADVERTENTIE) Si NOES ‘•<7- lisatie zijn on- in altijd In de voorronden van het waterpolo- toernooi om de Europese beker heeft De Robben met 13-4 van het Zweedse Sphrva- gen gewonnen. De algemene vergadering van het inter nationale gymnastiekverbond (FIG) heeft besloten China als lid toe te laten. Dit houdt in, dat Taiwan wordt uitgestoten. De BREDA. Tijdens een vergadering van de verenigingsraad van de Bredase eredi visieclub NAC is gebleken, dat de finan- -I ciële situatie van de club steeds meer zorgen baart. Dat heeft een accountants onderzoek over de jaarrekening van het 1 seizoen 1977/78 uitgewezen. De solvabili- teits- en liquiditeitspositie is slecht te noemen. Het negatieve vermogen van NAC bedraagt 858.650. indien hij als tweede eindigt. Die positie heeft hij gehandhaafd. Hij heeft ook na vrijdag nog steeds evenveel punten als Tsjegolev en het Sonnenborn-Berger pun tensysteem zal hem, bij gelijk eindigen boven Tsjegolev uittillen. Gantwarg was vrijdagmiddag dan ook meer dan wie anders geïnteresseerd in het resultaat van de krachtmeting tussen Drost en Tsjegolev. De snelle remise van Gantwarg en Wiersma legde een tamelijk grote druk op Drost. De Nederlandse titel houder heeft Tsjegolev geen kans gelaten op gelijke hoogte met Wiersma te komen. Onder toezicht van de urenlang door de speelzaal ijsberende Gantwarg hield Drost Tsjegolev goed in bedwang en hij toonde zich helemaal te hebben hersteld van de enigszins tegenvallende resultaten in de vorige ronden. Tsjegolev heeft gedurende de partij mis schien een licht voordeel gehad, maar ook hij heeft nimmer de moed getoond werke lijk risico’s te nemen. Het leek wel of Tsjegolev zich vastklampte aan het tame lijk loze gerucht, dat bij gelijk eindigen van twee of meer spelers op de tweede plaat eerst een beslissingstweekamp voor de positiebepaling zou worden gespeeld en niet het Sonneborn-Berger systeem zou worden toegepast. Vastgelegd is echter dat het S-B-systeem zal worden gebruikt om tot een rangvolgorde van twee tot vijf te komen indien noodzakelijk. Slechts wan neer twee spelers gelijk zouden eindigen op de eerste plaats, of op de zesde plaats, die vrij entree biedt tot het volgende toer nooi om de wereldtitel, zal een beslissings tweekamp worden gespeeld. In de laatste ronde speelt Tsjegolev te gen Wiersma en Gantwarg tegen Clerc. Bij remise blijft Wiersma de kampioen en wordt Gantwarg uitdager. Het S-B-sys- teem geeft Gantwarg namelijk meer pun ten dan Tsjegolev. De uitslagen in de tiende ronde zijn: Bastiaannet (Ned)-Diaw (Sen) 2-0, N’Diaye (Mal)-Mitsjanski (Sov) 0-2, Clerc (Ned)- Verpoest (Bel) 2-0, Wiersma (Nedj-Gant- warg (Sov) 1-1Drost (Ned)-Tsjegolev (Sov) 1-1, Nimbi (Kon)-Korenevski (Sov) 0-2. De stand na tien ronden is: 1 Wiersma 14 punten, 2 Tsjegolev en Gantwarg 13, 4 Bastiaannet en Clerc 12, 6 Mitsjanski en Korenevski 11, 8 Drost 10, 9 N’Diaye en Diaw 7, 11 Nimbi en Verpoest 5. dat het bestuur zich allerminst aan de verantwoordelijkheid voor een goede gang van zaken wil onttrekken. Hij stelde wel dat iedereen goed dient te beseffen dat het momenteel financieel niet best met NAC is gesteld. „Misschien is dat een extra stimu lans voor de spelers om via aansprekende prestaties meer publiek te trekken”, aldus de penningmeester. FC Barcelona heeft bij de Europese Voetbalunie (UEFA) een officieel protest ingediend tegen de gang van zaken na de wedstrijd voor het toernooi om de Europe se voetbalbeker voor bekerwinnaars in Brussel tegen Anderlecht. De spelers wei- worden, omdat de Amerikaanse ten nisbond, die dankbaar de inkomsten van de amateur opeiste (in totaal zo’n slordige 100.009 gulden), maar een be scheiden bedrag aan onkosten uitkeer de. Nu hij deze week als een van de grote trekpleisters is binnengehaald door de organisatoren van het Nederlandse World Star-Tennistoernooi, kent McEn roe zijn plaats heel wat beter. Nog voor het evenement van start ging, liet hij voor het laatste weekend al een kamer reserveren in een van de betere hotels, waarbij hij er zonder meer vanuit ging de finale in Rotterdam te zullen halen: „Ik geef mezelf een goede kans. De enige in dit gezelschap van wie ik nog nooit heb gewonnen, is Vilas. Vorig jaar heb ik tweemaal van hem verloren. Veel zegt dat in mijn ogen niet. Nastase had ik tot deze week ook nog nooit verslagen, maar in Goirle klopte ik hem wel”. De linkshandige McEnroe kan zich zo opstellen omdat hij sinds het moment Op aanraden van zijn manager, Rini Wagtmans (coach van de amateur-wielren- ners op de weg) heeft Van der Smissen zijn standpunt herzien. Hij heeft in een tele- „Mijn ouders vonden me vorig jaar nog te jong. Ze vonden dat ik me nog wat verder moest ontwikkelen. Kenne lijk durfden ze het dit jaar wel aan, want in het voorjaar mocht ik het op school voor gezien houden. Ik kan te rug wanneer ik maar wil. Of ik dat doe? Ik geloof dat wanneer ik met tennis stop, ik liever zaken ga doen. Een handel in tennisspullen lijkt me wel wat”. Mijzelf zegt geld niet veel, al is het natuurlijk wel gemakkelijk. Ik heb een auto gekocht en wellicht koop ik vol gend jaar een huis. Maar het is niet zo dat ik alleen voor geld speel. Ik tennis erg graag, ook al heb ik juist in deze maanden weinig rust. Als je in Europa bent, ga je niet telkens even terug naar Amerika om uit te rusten. Daarom speel ik acht weken achter elkaar. Eerst in Nederland en daarna in Basel, Keulen, Stockholm, Londen, Bologna, Milaan en vervolgens in de David Cup. gram aan de biljartbond laten weten niet te zullen afzien van deelneming aan het toernooi dat op 2 november in Amersfoort begint. De reden is, volgens Wagtmans, dat Vander Smissen meent maatschappelijk schade te zullen ondervinden van een eventuele schorsing of uitsluiting. „Hij is het”, voegde Wagtmans er aan toe, „Nog altijd niet eens met bepaalde beslissingen van het bondsbestuur, maar hij meent dat er een andere oplossing mogelijk is dan die door het twaalftal is genomen”. Van der Smissen heeft zijn besluit mee gedeeld aan Ben Velthuis, die de organi sator is van het verzet van de Nederland se ereklassers tegen wat zij beschouwen als willekeur van het bondsbestuur. Dat hij zijn kapitaal op die manier sneller kan aanvullen dan menige an dere sportman, vindt hij iets vanzelf sprekends. „We moeten niet alleen veel reizen, maar we trekken ook de meeste publiciteit. Mogen wij dan wat extra's verdienen?” Ook het voorstel dat president Jaime Fillol van de ATP onlangs naar voren bracht („De spelers die laag geklas seerd staan zouden wat meer moeten verdienen en de spelers aan de top zouden wat moeten inleveren”), krijgt geen steun. „Als je ergens een halve finale of de finale haalt, betekent dat extra werk, dat extra gehonoreerd mag worden. Trouwens, Fillol vergeet dat hij zelf vorig jaar aan het proftenniscir- cuit hier in Nederland heeft meege werkt om zelf zoveel mogelijk te verdie nen”. Zijn werk heeft McEnroe inmiddels niet alleen een zesde plaats opgeleverd, maar ook alom bewondering. Zo noem- De stand in de hoofdklasse luidt: Kleine Beurs 5-10, IJmond ’73 5-10, Score Adv. 5- 6, Carillon Boys 5-6, Wilms Floet 5-5, Car rousel 5-4, Groot Huipen 5-4, Verhorst Boys 54, FC Graetz 5-3, Club 12 5-3, Gel- dermans 4-2, Nihot 4-1. ÏPRIJSD! ORIGINE^ .STEN die J rtoaar zijn. IJmond ’73 zegevierde na spannende strijd met een score van 54 over Verhorst Boys, kwam daarmee tot de vijfde zege in successie en bleef op gelijke hoogte van De Kleine Beurs. Beverwijk: hoofdklasse: Verhorst Boys- IJmond ’73 4-5, Wilms Floet-Score Adverti sing 34, res. eerste klas A: Sport Schoone 2-v. d. Veens 2 2-5, Verhorst Boys 2-Klein Zwitserland 2 4-3, res. tweede klas A: Gro te Beer 2-De Ezel 2 4-1. Heemskerk (Sportcentrum): derde klas C: Rumping Boys-Besseling Boys 2-2, Mo- nique-Van Es Boys 1-2, res. derde klas B: Slot Assumburgh 2-Carrousel 3 2-2, res. derde klas D: Progress 4-Carrillon Boys 4 2-2, Nijman S. 3-Carrousel 4 14. BUENOS AIRES. Rodolfo Zanlungo, de voorzitter van het Organiserend Comi té van de Wereldschaakolympiade in Ar gentinië, is afgelopen woensdag ontvoerd, zo heeft zijn vrouw vrijdag meegedeeld. Mevrouw Zanlungo zei in een verklaring aan de pers dat haar man woensdag in het centrum van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires is gekidnapt. clusieve Ran- Kolommen- aodkasten tkamers oronommeei- ;aten 37 oor, Haarlem 10868 tot 5 uur. gesloten. Groot blijkt in deze finale uit te groeien tot een nieuw libre talent in het district Kennemerland. Reeds in de eerste ronde versloeg hij op overtuigende wijze M. Bark met een moyenne van 3.63. A. Idzinga wist in 31 beurten A. v. d. Bos op afstand te houden. In de tweede ronde verbaasde Groot iedereen door in zijn partij tegen Bos een prestatie te leveren die uniek genoemd mag worden. In de tweede beurt scoorde hij niet minder dan 34 carambo les. In 12 beuren besloot hij de partij met het prachige moyenne van 6.66. Idzinga verpletterde in 27 beurten Ko Boelhouwer die de grote verliezer van deze finale genoemd mag worden. In de derde ronde handhaafde Groot zijn kandidatuur door eerder genoemde in 21 beurten te recht te wijzen. Idzinga wist met de moed der wanhoop te zegevieren over Wiegman. J. Hassink bleef in de race door v. d. Bos in een moeilijke partij te verslaan. Morgen avond om 19.30 uur worden de partijen voortgezet. Stand. Punten, moyenne, serie. 1. D. Groot 8. 4.75. 34. 2. A. Idzinga, 8. 2.53. IX 3. J. Hassink, 8. 2.42. 13. 4. A. Meunier, 6. 2.39.11. 5. M. Bark, 2. 2.00.13. 6. 0.1.9X 12. 7. C. Wiegman, 0. 1.90. 12. 8. K. Boelhou wer, 0. 173.12. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de finale derde klas libre klein die tot en met zondag in café Fabel wordt gehouden staat na vier ronden D. Groot (Markonic) ongeslagen aan de leiding. Hij wordt di rect gevolgd door A. Idzinga en J. Has sink, die in punten gelijk met hem staan maar in moyenne ver achterblijven. Een hanoismet* wan The S>nqer Company dat hij van zijn ouders toestemming heeft gekregen prof te worden, duide lijk zijn slag heeft geslagen. Zijn vader en moeder hadden aanvankelijk nogal wat bezwaren als hij het Stanford-col- lege voortijdig zou verlaten, maar za gen ook wel in dat hij als gevolg van zijn successen op de tennisbaan (onder meer een halve-finaleplaats in februari in South Orange, waar hij met 2-6, 6-2, 0-6 verloor van Vilas en een tweede plaats in Nassau op de Bahama’s) zijn gedachten toch niet bij zijn studie zou kunnen houden. Nederland heeft de wedstrijd in de voorrondengroep van de strijd om de Eu ropese schaakbeker tegen Oostenrijk met 5'/i-2'/a gewonnen. Van de vier afgebroken partijen eindigden er in de tweede zitting drie in winst. Door deze overwinning heeft Nederland, dat is uitgespeeld, 19 bordpunten vero verd. Israel, met nog de wedstrijd tegen Oostenrijk te spelen staat op dertien bord punten. Zou Israel met 6-2 (of meer) van Oostenrijk winnen, dan gaat Israel over naar de finaleronde. Is een eventuele Is- raelische overwinning kleiner dan 6-2 dan I gaat Nederland over naar de finaleronde van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen. (Van onze sportredactie) KERKRADE. In welk tempo het tennistalent John McEnroe de weg naar de top heeft afgelegd, is deze week nog eens aangetoond. Vorig jaar begon hij als nummer 274 van de we reldranglijst aan het kwalificatietoer nooi van Wimbledon. Enkele dagen geleden kreeg hij telefonisch van zijn ouders in het Amerikaanse Douglas- ton te horen dat hij voor het eerst met stip genoteerd staat in de toptien. Toen hij in juni 1977 aan zijn sprookje sachtige opmars begon en zich toegang wist te verschaffen tot het hoofdtoer nooi van Wimbledon, dacht hij zijn bescheiden plaats te kennen door er van uit te gaan dat hij maar enkele dagen in het „grote gebeuren” zou gaan meedraaien. Om die reden schreef hij in voor het jeugdtoernooi, dat in de tweede week vhn Wimbledon van start zou gaan en stelde hij als amateur bepaald geen hoge eisen aan de slaapgelegenheid. Met zijn vrienden Elliot Teltscher en Robert van ’t Hof deelde hij een kamer, waardoor ieder maar dertig gulden op tafel hoefde te leggen. McEnroe zocht pas een betere accommodatie op toen hij in de tweede week, waarin hij als eerste kwalificatiespeler tot de halve finale doordrong, zich in de rol van stuntman uitstekend begon thuis te voelen. HAARLEM. Barry Hughes wordt langzamerhand een beetje mismoedig van het feit, dat elke week spelers door blessu res niet kunnen voetballen. Martin Haar en Piet van den Berg waren net goed en wel fit, toen Piet Huyg en Frans Reuser zich met enkelblessures aanmeldden. Haarlem-trainer Hughes zal vanavond pas vlak, voor de wedstrijd tegen NAC bekijken of beide spelers in staat zijn te voetballen. gerden woensdag de in België na een wed strijd gewoontegetrouwe dopingcontrole te ondergaan. De Spaanse bekerhouder rekent op de steun van de UEFA. Volgens de Spanjaarden, die met 0-3 verloren, is het incident door Anderlecht-trainer Ray mond Goethals uitgebuit en zou de Belgi sche trainer de pers hebben verteld, dat Barcelona slechts kan winnen met de hulp van het gebruik van stimulerende midde len. De Spaanse pers startte gisteren een anti-Anderlecht campagne, hetgeen te denken geeft over de return op 1 novem ber in het Nou Campstadion. Het portret van de bebloede Heredia prijkte zelfs op de voorpagina’s van sommige Spaanse kranten. Dit alles om te laten zien hoe unfair Anderlecht in de eerste wedstrijd tussen beide clubs gespeeld zou hebben. Het Nederlands UEFA-jeugdelftal (spe lers van 16 tot en met 18 jaar) heeft gisteravond in Leverkussen met 54 verlo ren van West-Duitsland. (Van onze sportredactie) HUIZEN. Guillermo Vilas heeft gis teravond in de Krone-sporthal in Huizen twee en een half uur nodig gehad om ook zijn derde partij in de groene groep van het proftenniscircuit in winst om te zet ten. De Argentijn versloeg Eddy Dibbs met 7-5, 3-6, 7-6 en zal daardoor vanavond in de halve finales in de Kennemer Spor thal in Haarlem uitkomen tegen Ilie Nas tase. Hoewel er gisteravond niets meer op het spel stond (Dibbs was door nederlagen tegen Gullikson en Tiriac al uitgeschakeld en Vilas was al zeker van de eerste plaats in zijn poule), zorgde het duo voor het beste duel tot nu toe. De rechtshandige Dibbs („Vroeger was ik linkshandig, maar mijn vader heeft dat veranderd ook al schrijf en eet ik nog altijd linkshandig”) maakte er van meet af aan een prestigedu el van, nadat hij eerder aan de kant was gezet door Tiriac. De besnorde Tiriac, de coach van Vilas, heeft afgelopen woensdag met succes een ware treitercampagne gevoerd om de op de vijfde plaats op de wereldranglijst ver toevende Dibbs uit zijn spel te halen. Tiri ac irriteerde zijn tegenstander via knijp en trekwerk, stak de draak met hem en zorgde er met Vilas voor dat Dibbs niet kon trainen op de baan in Zwolle. Het gevolg was een opzienbarende ne derlaag van een uit zijn spel gehaalde Dibbs, die gisteravond bijna zijn revanche kreeg tegen Vilas. De Amerikaan verover de in de beslissende derde reeks één matchpunt bij een voorsprong van 5-3, 30- 15, maar wist er geen raad mee. Weliswaar wist hij daarna op zijn beurt het eerste matchpunt van Vilas teniet te doen, maar ten slotte struikelde hij over de volgende drie matchpunten van Vilas. Tiriac die woensdagavond ook nog een weddenschap van Dibbs won (twee ge slaagde lobs leverde hem 200 dollar op) was gisteravond kansloos tegen Tim Gul likson: 2-6, 3-6. In de tweede halve finale zal daardoor zaterdagavond gaan tussen John McEnroe en Tim Gullikson. Betty Stöve heeft zich zonder te spelen voor de finale damesenkelspel van het internationale tennistoernooi in Brighton geplaatst. Haar tegenstander in de halve finales, de Amerikaanse Chris Evert, trok zich wegens een spierblessure terug. de Tom Okker, die zelf ook al niet bleek opgewassen tegen de Amerikaan, McEnroe „een zo mogelijk nog groter talent dan Nastase”. Alleen de manier waarop McEnroe te werk gaat, spreekt zijn collega’s minder aan. John New combe heeft hem eens een „schande voor de tennissport” genoemd, Bob Lutz heeft een keer opgemerkt dat hij „hoopte nooit zo te zijn geweest als hij”, Cliff Richey heeft McEnroe vorig jaar openlijk op de baan de les gelezen („Waarom gedraag je je niet een keer als een heer?”) en Tom Okker merkte enkele dagen geleden nog op: „Hij is geweldig, hij heeft maar één zwak punt en dat is zijn mentaliteit”. ter waarde van f 1899- gehoorzaamd De mini-computer zorgt ervoor dat naaien een echt plezier wordt Als u niet wint is er al een automati sche Singer zig-zag voor f349-, (Evt. prijswijzigingen voorbehouden (Van een medewerker) HAARLEM. Een sterker spelend Sco re Advertising liep in de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie in de Beverwijkse sporthal tegen Wilms Floet in de eerste helft weliswaar een 2-0 achterstand op, maar kwam na de doel- wisseling goed terug en trok tenslotte met een score van 4-3 verdiend aan het langste eind. ARCO. Wereldkampioen Harm Wiersma begint de laatste ronde van het toernooi om de wereldtitel dammen met één punt voorsprong op zijn naaste concurrenten Tsjegolev en Gantwarg. De voorlaatste ronde van het toernooi heeft namelijk geen wijzigingen in de top van het klassement gebracht. Wiersma deelde de punten met Gantwarg en Drost kwam tot een zelfde resultaat tegen Tsjegolev. Geconfronteerd met dat rapport stelt John McEnroe, die vroeger als kind al ieder spelletje als een oorlog interpreteerde, vast dat hij zich de laatste tien weken toch keurig heeft gedragen. Voorbijgaand aan het feit dat hij donderdagavond in Kerkrade nog uitgebreid discussieerde met de lijnrechters, komt hij tot de conclusie zijn leven al aardig gebeterd te heb ben. „De mensen verwachten van mij dat ik me net zo gedraag als iemand van dertig jaar. Ik probeer echt wel te veranderen, maar het punt is dat ik dingen die ik denk, onbewust ook har dop zeg. Ik ben er echt niet op uit lijnrechters of wie dan ook belachelijk te maken. Ik ben nu eenmaal iemand die geen punt wil weggeven. Als je zo bent, wil het wel eens botsen”. JAN PREENEN „We hebben tot nog toe nog geen twee wedstrijden in dezelfde opstelling ge speeld. Dat is niet bevorderlijk voor onze speelwijze en de sfeer”. Door de blessures van Huyg en Reuser kon Hughes nog geen opstelling prijsgeven. Het elftal van Telstar, dat morgen op eigen veld aantreedt tegen het hoog geno teerde FSC, is in vergelijking met de uit wedstrijd tegen Heerenveen ongewijzigd. Bischot fungeert dus weer als laatste man, terwijl Frans van Essen plaats mag nemen op de reservebank. Trainer Van Vianen: „We zullen proberen aan te vallen tegen FSC, maar niet meer op zo’n wilde manier als in het begin van de competitie. Ik heb de Limburgse ploeg zien spelen tegen SW. Ik geloof, dat FSC veel overeenkom sten vertoont met Eindhoven”. Binnen niet onafzienbare tijd valt de rentree van Jan Nederburgh te verwach ten. Maandag wordt het gips van zijn knie verwijderd, waarna hij de training kan hervatten. Telstar, dat de afgelopen week een vriendschappelijke wedstrijd tegen Be verwijk met 1-0 won, komt als volgt uit tegen FSC: Wolters, Kuut, Hegeman, Bi schot, Akersloot; Krone, Van Oorschot, Mols; Burna, Van Toor, Ayre. SINT WILLEBRORD. Christ van der Smissen is uit de groep van twaalf topbil- jarters gestapt, die front maken tegen het bondsbestuur van de KNBB. Het dozijn biljarters vindt dat de bond een onjuiste selectie heeft gemaakt voor het toernooi om het Europese kampioenschap vijf kamp voor landenploegen te Amersfoort, waar het betreft de Nederlandse B-ploeg. De spelers weigerden daarop deel te ne men en de bond dreigde de groep met schorsing, uitsluiting desnoods en zegde toe eventueel te lijden schade op de wei geraars te zullen verhalen. Met recht een hoofdprijs, deze Singer Futura - Electronic. De eerste volledig electronische naaimachine. Een druk op de knop en deze machine, Zestien maanden later kan de inmid dels 19-jarige McEnroe lachen om zijn bezuinigingsmaatregelen. Maatrege len die destijds wel genomen moesten I ü- Frank Drost wist Tsjegolev op remise te houden, waardoor Gantwarg zijn tweede positie behield. Voorlopig hoeft McEnroe zich echter geen zorgen te maken. De „beursnote ringen” hebben sinds hij in het voor jaar de prof-status heeft aangenomen, opvallende stijgingen te zien gegeven achter de naam McEnroe. In een tijds bestek van zeven maanden heeft hij al zo'n slordige 120.000 dollar overgehou den als welgestelde nomade in het ten niscircus. Geld dat hij §teeds doorspeelt naar zijn vader: „Hij is advocaat, dus in betere handen kan het nauwelijks zijn. In de finale speelt Betty Stöve tegen de Roemeense Irina Ruzici. In de halve finale versloeg de Roemeense de Australische Kerry Reid met 7-5 en 64. De Pool Wojtek Fibak heeft zeer verras send de finale van het herenenkelspel ge haald in het „wereldtoernooi van tennis sterren” dat in Hamburg wordt gespeeld. In de halve finale versloeg hij de Ameri kaan Vitas Gerulaitis met 7-6 en 64. FIG stelt zich op hetzelfde standpunt als de Verenigde Naties, dat Taiwan een pro vincie is van China. I Volgens penningmeester Roemkens kunnen nog twee zulke slechte seizoenen als het laatste de club op de rand van de afgrond brengen. De schuldenlast zou dan wel eens niet meer door de bezittingen kunnen worden gedekt. Het toeschouwersgemiddelde bij een thuiswedstrijd van NAC daalde het vorig seizoen van 8224 naar 5906. Daarnaast werd de post spelerssalarissen hoger (on der meer door de aankopen van Vreijsen en Goodlass) en kijeeg de club minder uit de lotto en totopot. Roemkens benadrukte In de laatste ronde speelt Wiersma, die gisteren enigszins ziek achter het bord kwam, tegen Tsjegolev. De wereldkam pioen had ’s morgens bij de plaatselijke Staal, apotheker in Arco wat peniciline-ampul- len gehaald en hij verscheen ook tien mi nuten te laat voor zijn partij met de kampi oen van de Sovjet-Unie. Die vertraging bleek volstrekt onbelangrijk. Na twintig minuten al, er waren toen achttien zetten r gedaan, werden al handen geschud. Remi se. Op zichzelf een tamelijk verrassende I ontwikkeling dat Gantwarg niet werkelijk heeft geprobeerd zijn achterstand van een punt weg te werken. Gantwarg is kenne lijk uit op een tweekamp om de wereldti tel. Hij zal daartoe het recht verkrijgen Wat ik denk, zeg ik vaak hardop”

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15